Schneider Electric biedt kansen op de arbeidsmarkt Groenverenigingen gaan Odapark kleur geven Vroege vogelsactie bij Intratuin [huiszorg behoort tot besten van Nederland Onderzoek brandveiligheid panden jeugdhulp Geld voor waterbeheer E-xpertise Holland: belang in Asia Motor Sports Nieuwe methode voor een natuurlijke rimpelcorrectie Thaise avond in De Evenaar PEEL EN MAAS eld voor natuur etere afstemming opleidings aanbod 'EEL EN MAAS BEZORGEN? Werving en selectie door Adecco Venray Genieten van de exotische keu ken? Dat kan op zaterdag 6 april in De Evenaar in Venray. U wordt ontvangen met een exotische cocktail. Daarna, net als voorgaan de keren, een rondreis door keu kens uit exotische oorden. Het voorgerecht, de soep, het exo tisch buffet en nagerecht zijn geselecteerd uit diverse keukens. De lekkerste gerechten uit o.a. Indonesië, Thailand, China, Kameroen, Mexico etc. zijn weer aanwezig. De aanvang van deze avond is 20.00 uur. De kosten van het buffet bedragen 20,50 euro per persoon; reserveren is noodzake lijk. De Evenaar is te vinden aan de Merseloseweg 96 in Venray, tel. 0478-510036. Vroege vogels die zaterdag 30 maar voor 11.00 uur een bezoekje brengen aan Intratuin Venray, worden beloon met een leuke aanbieding. Bij aankoop van mini maal 50,- euro aan producten uit het Asef Evergreen assortiment, krijgt de bezoeker een Evergreen meststofstrooier 'Easy Spreader' ter waarde van 50,58 euro cadeau. De beste periode voor gazonon- derhoud is van half maart tot eind april. In deze periode heeft het gazon mest, kalk of extra gazon zaad nodig. Uiteraard kan dit met de hand worden aangebracht, maar de kans is groot dat het op deze wijze niet gelijkmatig wordt verdeeld. De actie van Intratuin, waarbij de nieuwe Asef-lijn op het gebied van gazonverzorgingspro ducten 'Evergreen' onder de aan dacht wordt gebracht, komt daar om handig van pas. Daarnaast kan bij aankoop vaii minimaal 50,- euro aan Asef Evergreen-artikelen een gratis Easy Spreader worden meegenomen. De Easy Spreader is een apparaat dat zorgt voor het gelijkmatig verdelen van meststof fen en graszaden over het gazon. Een handig hulpje dat eenvoudig te delen is met vrienden of met de buurt. een abonnement waard Donderdag 28 maart 2002 - Pagina 9 jEL EN MAAS [stichting Thuiszorg Noord-Lim- 'irg) waarvan het hoofdkantoor Ivènray is gevestigd, hoort bij dertien beste thuiszorginstel- Igen van Nederland. Deze plaats Jte danken aan het feit dat ze |ede zorg levert, een goede ifkgever js en doelmatig werkt. |t blijkt uit een recent onder fok dat onder bijna alle thuis zorginstellingen in Nederland gehouden is. Stichting Thuiszorg Noord-Limburg krijgt van haar cliënten een 8,2 tegen een lande lijk gemiddelde van 7,6, ze wordt ingedeeld in de klasse met een hogere kwaliteit van arbeid dan gemiddeld en scoort een doelma tigheid van honderd procent. De cliënten van Stichting Thuiszorg Noord-Limburg geven hun thuis zorginstelling een 8,2 en zijn het meest te spreken over de bejege ning en deskundigheid van de medewerkers. Medewerkers van de Stichting Thuiszorg Noord-Limburg beoor delen, net als de gemiddelde thuiszorgmedewerker van Neder land, sociale steun en duidelijk heid als positieve energiebronnen en beloning en secundaire arbeidsvoorwaarden als negatief. De belangrijkste stressfactoren zijn, net als bij andere thuiszorgin stellingen, werkdruk, emoties en planning. De doelmatigheid van de organisatie blijkt uit het feit dat ze, gegeven een bepaald kostenni veau, een hoge productie levert. Het onderzoek werd in 2001 en gedeeltelijk in 2002 uitgevoerd in opdracht van de Landelijke Ver eniging voor Thuiszorg, het Bran- chebelang Thuiszorg Nederland en het Ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport. In totaal deden 115 thuiszorginstel lingen mee aan het onderzoek. De Provincie Limburg wil in kaart brengen voor welke panden in de jeugdhulpverle ning een gebruiksvergunning is vereist, of de gebruiker de vereiste vergunning heeft en of het pand nog in overeen stemming is met de voorwaar den uit de vergunning. Met dit onderzoek bereikt de provincie tevens inzicht in moge lijke tekortkomingen op het gebied van brandveiligheid. Ook wil de provincie inzicht krijgen in de maatregelen die nodig kunnen zijn om gebouwen wel te laten voldoen aan de vereisten. Dit inzicht geeft tevens een beeld in de daarmee gepaard gaande kos ten. Aanleiding voor het provincie- brede onderzoek zijn de rampen in Volendam en Enschede. Regels op het gebied van brandveiligheid worden door brandweer en gemeenten stringenter en strak ker gehandhaafd. Als gevolg daar van bleken een aantal accommo daties niet langer als brandveilig te kunnen worden aangemerkt. Met name jeugdhulpverleningsin stantie Xonar Zuid heeft aangege ven het hele gebouwenbestand te willen doorlichten en daar waar nodig aan te laten passen. Hier voor is een beroep gedaan op financiële ondersteuning van de provincie. Dit is voor de provin cie mede aanleiding geweest om te kiezen voor een provincie- breed onderzoek dat uiterlijk eind april moet worden gestart en bin nen vier maanden zijn afgerond. Voor eventuele aanpassingen van de gebouwen zijn overigens straks de aanbieders van jeugd hulpverlening zelf verantwoorde lijk. De toetsing daarvan is vervol gens een verantwoordelijkheid van de brandweer c.q. de gemeentelijke overheid. Wel heeft de provincie de bereidheid uitgesproken zich in te spannen om eventuele gelden vrij te maken en te participeren in de planvorming samen met het Bureau Jeugdzorg Limburg en de Zorgaanbieders Jeugdhulpverle ning. De Provincie Limburg heeft via de rijksoverheid 780.000 euro aan extra Europese bijdragen binnen gehaald voor twee grote waterbe- heerprojecten die het Waterschap Peel en Maasvallei en het Water schap Roer en Overmaas dit jaar uitvoeren. In Noord-en Midden Limburg is dat het project Opti maal Waterbeheer in de Land bouw, waaraan GS ook 263.000 euro provinciaal geld bijdragen. Het tweede project is Watercon- servering in Zuid-Limburg. Voor 2003 tot en met 2006 is voor Lim burgse plattelandsprojecten 5,5 miljoen euro beschikbaar aan Europese subsidies, waarvan 1.150.000 euro voor 2003. Om in aanmerking te komen voor cofi nanciering uit deze subsidierege ling kunnen onder meer instellin gen, organisaties en bedrijven op het gebied van natuur en land bouw projectvoorstellen indie nen. Voor 2002 hebben Gedeputeer de Staten gebruik kunnen maken van een beleidskeuze van het Ministerie van Landbouw, Natuur beheer en Visserij om de subsi dies uit de zogeheten 'PQP'-rege- ling van de Europese Unie zuiverder te focussen op land bouw (en daarmee gerelateerde plattelandsontwikkeling) en min der op grondaankopen voor natuur. De minister van LNV heeft de Europese middelen beschik baar gesteld uit het rijksgedeelte van het EU-plattelandsontwikke- lingsplan ('POP'). De gehonoreer de projecten zijn gericht op een beter waterbeheer in het landelijk gebied en passen in het al langer lopend beleid rond dit onder werp. In Noord- en Midden-Lim burg gaat het om nieuwe acties om verdroging tegen te gaan en in Zuid-Limburg om water op hellin gen beter vast te houden. E-xpertise Holland B.V. uit Leunen heeft een 10% belang genomen in de Asia Motor Sports DC Ltd., de holdingor- ganisatie van twee bedrijven in Hong Kong en China. Tevens is Harm Verhoeven toegetreden tot de Raad van Bestuur van AMS TV, het telé- visieproductiebedrijf dat de rechten exploiteert van de MotoGP in China. AMS TV produceert drie pro gramma's. Dat zijn een 2-Wheels show met hoogtepunten van de motorsport, een 4-Wheels show met hoogtepunten van de auto sport en het brengt het FIM MotoGP wereldkampioenschap live in de Chinese huiskamer. E-xpertise Holland B.V. legt zich toe op het verder ontwikke len van de website van het bedrijf, www. asiamotorsportscom Bovendien brengt E-xpertise Hol land B.V. adviezen uit aan het bedrijf op het gebied van nieuwe strategieën. Asia Motor Sports Dot Com Ltd., is de holding voor AMS Con sulting en AMS TV. De website, www.asiamotorsports.com, biedt een platform voor mensen uit de motorsportindustrie om met elkaar te communiceren. AMS Ltd. is de promoter voor races en ontwikkelt motorsport- activiteiten in Azië. Het heeft ver schillende coureurs in de Formule Nippon weten te brengen, waar onder André Couto uit Macau, Narain Karthikeyan uit India en Alex Yoong. Laatstgenoemde rijdt momenteel bij het KL Minardi Asiatech Formule 1 team. AMS TV is bekend door het op de televisie brengen van diverse motorsporten. Momenteel produ ceert het een show voor motor sporten, voor autosporten en de live registratie van het MotoGP wereldkampioenschap, waartoe onder meer ook de TT van Assen behoort. E-xpertise Holland B.V. is opge richt in augustus 2000 door Harm Verhoeven en Marco Thielen. Het bedrijf houdt zich bezig met het ontwikkelen van administratiesys temen voor websites, waarbij de klantenkring zich voornamelijk bevindt in het MKB in Eindhoven. Nijmegen en Venray. Naast het werk voor E-xpertise Holland B.V studeert Dhr. Verhoeven (21) Management, Economie en Recht in Eindhoven, en Dhr. Thielen (22) Bedrijfskunde aan de KUN. Meer informatie: www.e-xperti- se.nl of per telefoon: 06 27 236 943. Gedeputeerde Staten van Lim- urg hebben een bedrag van bijna 70.000 euro uitgetrokken voor. II en tiental projecten op het ebied van natuur en landschap, erspreid over heel Limburg. De ijdragen passen in het kader de ibsidieregeling Natuur en Land- ai rhapsbeheer. Voor het soortge- ebte terreinbeheer op basis van et aantal aanwezige prioritaire loorten en de te beheren opper- bkte, krijgen de gemeenten Ber en en Venray én Het Limburgs indschap een een zogenaamde odiversiteitbijdrageVoor Ber in gaat het om een bijdrage van 5,354 euro voor 1.443 hectare los- en natuurgebied. De gemeen- Venray bezit in totaal 1.271 ectare bos- en natuurgebied en ijgteen bedrag van 9 341 euro. )e Stichting het Limburgs Land- hap krijgt voor het beheer van 608 ha een biodiversiteitbijdra- ivan 163.884 euro. Er komt een betere afstemming spreiding van het opleidings- ibod in het voorbereidend mid- lelbaar beroepsonderwijs op de :ns van Noord-Brabant en Lim- rg. Twee grote vmbo-instellin- en; de Scholengemeenschap Ste ensbeek (NB) en het Itzelandcollege in Gennep (L) laken in nauw overleg met de irovincies Noord-Brabant en Lim- geen 'regionaal arrangement', ■daardoor ze volgens een nieuwe I egeling van het ministerie van KenW voor aanpassing van hun Rpleidingsaanbod minder afhan- dijk zijn van de regelgeving. De 11( fdeputeerden Roel Augusteijn NB) en Jan Haa: cn spr C anboc 0 en Jan Haazen (L) zijn zeer spreken over de gedrevenheid raarmee beide scholen de positie an het vmbo willen verbeteren, otvoor kort hebben de Scholen- 'meenschap Stevensbeek (NB) j en het Hezelandcollege in Gen nep samen met het Boxmeerse tadaalcollege fusiebesprekin- R^ftn gevoerd. De fusie is eind 11 echter afgeblazen. Daarna lebben de twee scholen met leroepsonderwijs gekozen voor itrsierking en onderlinge afstem ming. Zo worden de vmbo-loca- ies geografisch beter gespreid: een breed scala aan vmbo-oplei- dingen zal worden aangeboden in Stevensbeek en in Gennep en niet «meer in Boxmeer. De afdelingen uilen worden omgezet naar intra- ectorale programma's en beide cholen gaan inhoudelijk meer amenwerken. De gedeputeerden Jaazen (Limburg) en Augusteijn Noord-Brabant) waarderen de "zet van de beide scholen om de lositie van het vmbo te verbete- cn Door de afspraken tussen SG kvensbeek en het Hezelandcol- ?8e blijft het voortgezet onder lijs in de noordelijke punt van imburg en Noordoost Brabant ^00r veel leerlingen bereikbaar, afstemming van het onderwijs doel met de ROC's en de >nderlinge uitwisseling van zpertise leidt tot versterking van iet vmbo-aanbod en daarmee het [f'e beroepsonderwijs. Boven wen verwachten beide gedepu- torden dat een vernieuwd vmbo I zo aan aantrekkingskracht wint. P Heide scholen spelen daarmee 1011 in op het beleid van het isttln>sterie van OCenW om het wt 'CroePsonderwijs te versterken, jnj te provincies zullen er bij de reji totssecretaris van OCenW op jj |a,1(lringen de aanvraag nog voor ',e zomervakantie te behandelen, keide sch°'en al in het nieu- y Ve schooljaar toestemming kun- .Hii P krijgen voor hun aangevraag- 'Opleidingen. Skin Jetting genaamd, is even doeltreffend, veilig als natuurlijk. Mariëtte:Met een naaldje wordt geheel pijnloos de rimpel van de onderhuid losgemaakt, waarop de huid reageert met het vormen van bindweefsel met jonge collageen vezels. Dit nieuwe weefsel vormt als het ware een kussentje onder de rimpel, waardoor deze omhoog wordt geduwd en het rimpeleffect aanzienlijk- of zelfs geheel verdwijnt. Ook littekens worden op deze manier effectief behandelt. De behandelingsme thode biedt veel voordelen. Resul taten zijn langdurig en al binnen enkele weken zichtbaar Mariët te Lenssen heeft reeds sinds 1990 een praktijk in een mooi gelegen woonboerderij in het buiten gebied van Oostrum, uitstekend te bereiken en met alle privacy. Mariëtte werkt uitsluitend met natuurlijke behandelingen en pro ducten en is gediplomeerd Bio Skin Jetting-Specialiste voor Noord Limburg. Wilt u meer informatie over Bio Skin Jetting? Informeert u dan gerust. U kunt altijd een afspraak maken voor een vrijblijvend gesprek. Samen met u worden behandeling, mogelijkheden, verwachtingen en kosten doorgenomen. Op het internet, www.rimpelloos.nl vindt u meer informatie. Uiteraard kunt u ook bij Mariëtte terecht voor andere huidverzorgingsbe handelingen. Mariëtte Lenssen Esthé Schoonheidssalon, Rosmo- lenweg 3 in Oostrum, Tel: 0478- 582494. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Sinds haar oprichting in 1836 is Schneider Electric een van de grootste Franse indus triële pioniers. Vanaf 1929 richt het bedrijf zich op elek triciteit, 'op alles waar stroom doorheen gaat', en behoort met wereldwijd 70.000 mede werkers in 130 landen tot de markileiders in elektrische distributie. In januari 2001 ging aan de Macroweg in Ven ray een Europees distributie centrum open van waaruit Nederland, België en Duits land worden beleverd. Schneider Electric is een elek trotechnische gigant. De vier divi sies van het Franse bedrijf produ ceren en distribueren elektrotechnische producten, van het kleinste schakelaartje in huis tot en met enorme schakelkasten en sensoren voor bijvoorbeeld vliegvelden en ziekenhuizen. In dit brede aanbod van transporte ren, verdelen en distribueren van elektriciteit vervult de Venrayse vestiging sinds ruim een jaar een belangrijke rol. In het distributie centrum op industrieterrein Smakterheide werken ruim 150 mensen op parttime of fulltime basis. Schneider heeft hier ruim 15.000 artikelen op voorraad die na aanvraag van een klant binnen 48 uur in Nederland, België of Duitsland kunnen worden uitgele verd. Duitsland is met 50 procent de grootste afnemer van de elek trotechnische onderdelen, de ove rige 50 procent worden verdeeld over Nederland en België. Het dis tributiecentrum van bijna 12.000 vierkante meter (in de toekomst nog uit te breiden tot 22.000 vier kante meter) heeft alle onderde len los op voorraad. Logistieke dienstverlening (pick en pack) vormt voor het grootste deel de activiteiten in Venray, daarnaast is er een beperkt stukje assemblage (waar bijvoorbeeld schakelkasten in elkaar worden gezet). Schneider Electric hecht enorm veel waarde aan een prettige werkomgeving. De uitstraling en inrichting van het gebouw vertel len in dat opzicht meer dan vol doende. Het bedrijf beschikt over twee ingangen (voor personeel en gasten), ruime kantoorruimten, schone werkplekken en andere goede voorzieningen voor het personeel zoals aparte kleedruim ten voor mannen en vrouwen, nette toiletten en een goed geou tilleerd bedrijfrestaurant. Schnei der Electric is (wereldwijd) nog steeds een groeiende organisatie en biedt vele groeimogelijkheden voor zijn werknemers. De vesti ging in Venray heeft volop kansen voor enthousiaste mensen die van aanpakken weten. Met name op de logistieke afdeling kunnen regelmatig nieuwe werknemers worden geplaatst. Uitzendbureau Adecco in Venray verzorgt de werving en selectie van nieuw personeel voor Schneider Elec tric. Wilt u weten wat uw kansen zijn, neem dan contact op met de Adecco-vestiging aan de School straat, telefoon (0478)586770 (vragen naar Tanja Swinkels of Debby Litjens). Rimpels horen bij het pro ces van ouder worden. Ze maken een gezicht sprekend en levendig. Dat klinkt posi tief, maar toch storen veel mensen zich na verloop van tijd aan bepaalde lijntjes en rimpels in het gezicht Mariëtte Lenssen werkt met een natuurlijke- en exclusieve metho de om rimpels zichtbaar te ver zachten of zelfs geheel te laten verdwijnen. Diepe rimpels wor den na enkele behandelingen tot 70% minder diep, fijne rimpels verdwijnen zelfs volledig na één of twee behandelingen legt huidverzorgingsspecialiste Mariët te Lenssen uit. De methode, Bio 'De manifestatie 'Kleur in het Groen' is een ontmoeting van alle verenigingen, groe pen en stichtingen die zich bezig houden met de natuur in en rond Venray. Zij komen samen in het Odapark en pre senteren zich aldaar'. Aan het woord is Gerrit Linders, een van de initiatiefnemers van 'Kleur in het groen'. Deze ten toonstelling wordt op zaterdag 6 april geopend en is te zien tot en met 14 april. 'Het idee voor deze tentoonstel ling is ongeveer twee jaar geleden ontstaan', vertelt Gerrit. 'Toen speelde bij mij al de gedachte om alle verenigingen, groepen en stichtingen die op vrijwillige basis iets voor de natuur in Venray doen eens te benaderen en bij elkaar te roepen voor een mani festatie'. Gemeente Venray kent een keur aan verenigingen, groe pen en stichtingen die zich, ieder op hun eigen manier, inzetten voor de natuur in en rond Venray. Dit doen zij allen op vrijwillige basis. 'En het is goed om daar eens extra de aandacht op te ves tigen', vervolgt Gerrit Linders. 'Ook voor de betrokkenen zelf is het leuk om elkaar wat beter te leren kennen. Toen ik alle deelne mers ongeveer 4 maanden gele den benaderde reageerden ze alle maal erg enthousiast'. DOEL Gerrit Linders: 'Het doel is voor al bekendheid geven aan wat er allemaal in de natuur op vrijwilli ge basis gebeurd. De achterliggen de gedachte is de oprichting van een soort 'GroenGroep'. Dit is een groep of commissie bestaan de uit afgevaardigden van de deel nemende verenigingen en stich tingen. Zij komen dan bijvoorbeeld éénmaal per jaar bij elkaar om ervaringen uit te wisse len, problemen te bespreken en oplossingen te zoeken. Ook kan deze groep bijvoorbeeld gaan die nen als spreekbuis richting de gemeente en zou men advies kun nen geven op allerlei gebied. Dit is echter op dit moment nog alle maal toekomstmuziek'. MANIFESTATIE 'De tentoonstelling zal 6 april om 15:00 door Jan Michels, bin nen de groenwereld geen onbe kende, worden geopend. Enkele deelnemers zijn o.a. de Bomen- stichting, het Natuur Historisch Genootschap, de Jeugdnatuur- wacht, de Boomfeestdag en Jong- Nederland. Bij de opening op 6 april zullen alle deelnemers verte genwoordigd zijn. Zowel het Theehuis als de nieuwbouw bene den worden gebruikt. Iedere groep of vereniging zal zich pre senteren via een stand, een info paneel of een wand. Deze zal ingericht zijn met de activiteiten waar men zich mee bezighoudt', aldus Gerrit. Verder zal Stichting het Odapark bijvoorbeeld twee diaseries over het park laten zien en zijn er van IKL enkele promo tiefilms te zien. Uiteraard zal er genoeg folder- en fotomateriaal aanwezig zijn. KINDEREN 'Ook aan de kinderen is gedacht', zegt Gerrit Linders, 'juist aan de kinderen, want zij zijn de toekomst en zij zullen met de natuur verder moeten'. Er wor den verschillende activiteiten georganiseerd zodat kinderen actief deel uit kunijen maken van 'Kleur in het Groen'. Gerrit Lin ders: 'Er zal bijvoorbeeld een microscoop staan waardoor je verschillende insecten kunt bekij ken, je kunt er zien hoe een tak nou precies aan een boom vastzit en je kunt raden hoe oud een boom is'. Kinderen kunnen samen met hun ouders langsko men maar ook scholen worden nadrukkelijk uitgenodigd om te komen kijken. Scholen worden wel geadviseerd van tevoren even contact op te nemen met het Oda park. Dit in verband met de ruim te. 'Het is de eerste keer dat we zoiets organiseren', zegt Gerrit Linders, 'en het zal dus even afwachten zijn hoe het ontvangen wordt bij het publiek en wat de reacties zullen zijn. Het zou mooi zijn als we een dergelijke manifes tatie eens in de twee a drie jaar zouden kunnen herhalen. We kunnen het belang van de natuur niet vaak genoeg benadrukken natuurlijk', aldus Gerrit Linders, organisator van 'Kleur in het Groen'. De tentoonstelling is dagelijks, met uitzondering van maandag, te zien tussen 6 en 14 april in het Theehuis.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9