')pe pening nieuw autospeedway seizoen Venrayse schutters uit de startblokken Sport- Verenigingsinfo énnishal )e Schaapskooi Biljarten Biljarten BIOS De Kruudwis wint schoolatletiekdag St. Christoffel Persoonlijke records Rode Kruis VVB Tennis Club Venray DC De Piëlhaas Toerclub Ysselsteyn Erised in de prijzen Honden wedstrijd ANBO KBO Venray Mudhunters De Roerdomp Computerclub Venray Jeugd natuurwacht KW Venray Vleermuizen Peelrunners NK Veldopen ambtenaren AV Venray- Regio Een energiek weekend zit er weer op voor de turnsters van st. Christof fel. Vrijdag avond hadden we een competitiewedstrijd tegen Jan van Weert. De dames senioren Los 1 moesten door verschillende omstan digheden deze wedstrijd met z'n vij ven turnen. Ondanks de goede inzet en de goede wil werd deze verloren met 4 punten. Persoonlijke uitslagen: 2. Fleur Kersten; 3. Kim Coppus; 4. Marieke van Kreij; 7. Loes Rouwette; 8. Saskia Grootemaat. Ook de dames van Los 3 en 4 hadden een goede tegenstander aan Jan van Weert. De wedstrijd werd verloren met 9 pun ten. Persoonlijke uitslagen: 6. Melanie Meijer; 7. Simone Beterams; 8. Nena van Hagen; 9. Ellen Geurts; 9. Ellen Geurts; 11Nicole Rouwette. Afgelo pen weekend werd de tweede ronde van de Limburgse kampioenschappen gehouden in Helden. Persoonlijke uit slagen: Jeugd LOS 3: 5. Mechteld Grootemaat; 8. Michelle Franssen; 13. Loes van Dijk; 19. Rianne Kallen. Pupil 2 LOS 4: 9. Kim Verstappen. Senioren LOS 5: 2 Lotte Niens. Instap LOS 6: 4. Lotte Dirix; 6. Josien Raedts; 11. Maud Verstappen. Pupil 1 LOS 5 12. Geertje Bakens; 14. Lynn van Kes- sel; 15. Evi Swinkels. Junioren LOS 2: 2. Lesley Barents; 8. Miron van Rijs- wijck; 12. Lisanne Franssen; 14. Iris Kallen. Senioren LOS 1: 11. Kim Cop pus; 13. Marieke van Kreij. Podium plaatsen deze keer dus voor Lesley Barents en Lotte Niens. Lesley, Miron, Lotte N. Lotte D. Kim Josien, Mechteld en Michelle hebben zich geplaatst voor de Limburgse kam pioenschappen welke gehouden gaan worden in het weekend van 8 en 9 juni te Heerlen. Afgelopen zaterdag vond in Roer mond de tweede voorronde NK Tur nen Heren plaats. Uitslagen: Benja min: 8. Stan Classens; 16. Willem Schmitz. Instap B: 2. Nico Baltussen. Instap C: 9. Gregory Mensinga; 23. Guido Grens. Pupil C: 14. Tjeerd Her- mkes; 19. Glenn Gielens; 22. Koen Raedts; 24 Daan Berghmans. Jeugd B: 4. Roel Arts. Afgelopen 'zondag hebben de speedogangers (jaargang 1990 en later) een wedstrijd gezwommen in Cuijck. Vele malen werd ook deze keer een persoonlijk record gezwom men. Het opmerkelijkste record werd gezwommen door Daphne v. Gabain. Deed zij vorig jaar nog bijna 8 minu ten over de 400m vrij; nu zwom zij deze afstand in 6.58.38. Lotte Spreeu- wenberg haalde bijna 6 seconden af van haar tijd op de 100m vrije slag. Op de 50m vrije slag wist Bas Deijkers ruim 4,5 seconde sneller te zwem men dan ooit. Hier volgen de uitslagen: 50m vrije slag: Inge Arts 0.41.28 2e pl.; Minke Janssen 0.49.43 le pl.; Andrea Nijssen 1.01.28; Bas Deijkers 0.41.26 2e pl.; Mare v. Gabain 0.56.27; Sem Geurts 0.48.99 le pl. 100m vrije slag: Lotte Spreeuwenberg 1.21.82. 3e pl.; Daph ne v. Gabain 1.25.51; Guus Geurts 1.15.17 2e pl.; Sjoerd Bouwman,s 1.34.76; Kenne te Boekhorst 1.58.05. 400m vrije slag: Lotte Spreeuwenberg 6.36.72 2e pl.; Daphne v. Gabain 6.58.38 3e pl.; Guus Geurts 5-54.27 2e pl. 50m schoolslag: Lotte Spreeu wenberg 0.48.71 3e pl.; Inge Arts 0.51.70; Andrea Nijssen 0.55.50; Bas Dijkers 0.55.77; Kenne te Boekhorst 1.04.45; Mare v. Gabain 1.15.73 dis SA/SE. 50m rugslag: Minke Janssen 0.52.70 le pl.; Sem Geurts 0.51.20 le pl. 25m vlinderslag: Inge Arts 0.22.59 2e pl., Andrea Nijssen 0.28.16 dis VC; Bas Deijkers 0.23-97 2e pl.; Mare v. Gabain 0.34.16 dis VC. 100m wissel slag: Guus Geurts 1.29.63 2e pl.; Sjoerd Bouwmans 1.52.59 dis VC. 4x 25m wisselslag estafette: Liza, Bas, Mare, Sem 1.50.07 le pl. 4x 50m wis selslag estafette: Lotte, Jelmer, Kim- berly, Guus 2,47.81 le pl.; Marloes, Alec, Inge, Sjoerd 3.15.97 3e pl.; Syl via, Kasper, Andrea, Daphne 3-21.02. In Nijmegen hebben enkele zwem mers geprobeerd om nog limieten te behalen voor de Limburgse A Kam pioenschappen. Helaas is dit niet gelukt. Dit zijn de uitslagen: 100m rugslag: Liezl Zietsman 1.26.72. 200m rugslag: Yvonne Swinkels 3-01.32; Job v. Duijnhoven 3-01.61100m vrije slag: Liezl Zietsman 1.10.38. 200m vrije slag: Yvonne Swinkels 2,44.43. 400m vrije slag: Job v. Duijnhoven 5.29.47. Jeugd en jongeren werk Op maandag 8 april is er les voor beide groepen van 18.30 tot 20.00 uur. Op het programma staat EHBO en brancards. De lesavonden van 15 en 22 april komen te vervallen in plaats daarvan is er op zaterdag 20 april een districts-vrijwilligersdag te Arcen. Voor de jongeren ziet de dag er ongeveer als volgt uit: om 09.00 uur vertrek vanaf De Clockert. Geza menlijk welkom en daarna zwem men, lunch en themabijeenkomst. Om ca. 16.00 uur weer retour op De Clockert. S.v.p. iedereen even bij Patrick of Monique doorgeven of je wel of niet meegaat i.v.m. het regelen van het vervoer; tel. 585147. Op maandag 22 april is er een ouder avond. Het programma volgt nog. Op 2 april houden wij onze feest en jaarvergadering in De Witte Hoeve om 20.00 uur. We hebben drie jubila rissen die 40 jaar lid zijn en die in de bloemetjes gezet worden: mevr. V. Well-Philipsen, mevr. V. Dijck-Fleur- kens en mevr. V.d. Zanden. Door het aftreden van mevr. Jenniskens-Cox wordt er een nieuw bestuurslid geko zen. Daarna gezellig kienen, met mooie prijsjes! Voor het busreisjes naar de Betuwe kunnen zich nog enkele introducés opgeven bij D. Wij- kniet, tel. 513728. Betalen op de ver gadering: 40.- euro. Op 4 april om 19.00 uur gaat de eerste groep op excursie bij Omroep Venray. Opge ven voor de tweede groep op donder dag 11 april; kan nog op de vergade ring. inaU.EN MAAS Nog een paar dagen en het buiten- tennisseizoen gaat beginnen. Op maandag 1 april zal het park weer open zijn. De activiteiten zijn al gepland voor de komende periode. Op donderdag 28 maart om 20.00 uur wordt een voorlichting gegeven over het reilen en zeilen binnen de vereniging aan de nieuwe senior leden Afgevaardigden van het bestuur en de commissies zullen dit verzorgen. Daarnaast zijn er een viertal maandag avonden in april gepland dat de nieu we leden de mogelijkheid wordt geboden om onder begeleiding de kneepjes van het vak te leren. Voor de nieuwe juniorleden is de introductie op dinsdag 2 april. Op donderdag 4 april worden de cap tains van de externe competitieteams verwacht in het clubhuis. De indeling zal worden overhan digd en uitleg worden gegeven over alle competitie activiteiten. Het openingstoemooi voor de juni oren is op zaterdag 6 april. Voor de senioren is dit op zondag 7 april. Inschrijfformulieren zijn te vinden in ons clubblad het Lobje. Racketwissel zal weer beginnen op donderdag 4 april. Vanaf 18.15 uur elke 45 'minuten een nieuwe ronde. Het husselen begint op zondagavond 7 april. De externe competitie en ook de interne competitie gaan weer volop beginnen. Kijk in het Lobje voor de data of kijk op website (Tcvenray.myweb.nl). Nieuwe leden kunnen zich aanmel den bij de ledenadministratie. Telefo nisch te bereiken op 584876. Het inschrijfformulier staat ook op de website. «Na enkele maanden van het coefenen van de schutterssport 1 let de windbuks, staat het nieu- schuttersseizoen weer op het uit om uit de startblokken weg sprinten. Ook de schutters van run "Utterij 't Zandakker Gilde Sint to uit Venray staan klaar voor nieuwe seizoen. Vol vertrouwen gaat de Venrayse «itterij het komende jaar in. In de D ""^maanden heeft het bestuur Cl'r veel werk verricht en het ver- |U" a"wen bij de leden is er om het 'mende jaar wederom de schutterij 'een perfecte manier te vertegen- °°rdigen in den lande, Aanstaande itodag zal de eerste, grote onderlin- ;GI krachtmeting plaatsvinden als er streden wordt om het algemeen frjaarskampioenschap van de Ven- )se schutterij op de eigen schutters- .ND ciüe. fcn goede generale repetitie voor eerste wedstrijden van de Schut- rscombinatie Noord-Limburg in nalwaar Venray de titel verdedigt klassen. Een zware taak tussen °LS-winnaar van 1999, St. Antoni- c" Sint Petrus Baarlo en de Finalist "kk afee'°Pen jaar. Sint Jan uit '"'"heilvorst. 'Het belangrijkste is hertrouwen in de schutter en het vertrouwen in het materiaal', weten de buksmeesters in koor te vertellen. Op de eerste zondag van mei volgt wederom het jaarlijkse hoogtepunt van de schutterij, wanneer het aloude Koningschieten wordt gehouden. Wie zal het komende jaar de konings titel overnemen van Marco Kusters, of weet hij hem te verdedigen, dit wordt allemaal duidelijk op deze zon dag, wanneer ook voor het publiek een ïtparte wedstrijd wordt gehouden en wanneer u, tezamen met. vrienden, bekenden, families, verenigingen e.a. onder het genot van een natje en een drankje en onder de gezellige muzika le noot van joekskapel Got Net het Koningschieten live bij kunt wonen. Ook wordt dit jaar weer deelgeno men aan de drie Bondsschuttersfees- ten van de overkoepelende schutters- organisatie, de Schuttersbond Juliana, die dit jaar op 26 mei bij Ons Genoe gen Siebengewald, op 9 juni bij het Akkermansgilde Venlo en op 18 augustus bij Sint Hubertus Kessel, hun bondsschuttcrsfeesten zullen organiseren. Het hoofddoel van de Venrayse schutterij is om dit jaar weer mee te kunnen doen tijdens de kavelwedstrij den en wellicht enkele eindzeges mee te nemen naar het Venrayse land. De apotheose van het komende jaar is wederom het Oud Limburgs Schuttersfeest bij onze Belgische vrienden uit Ellikom. Het beste zestal van de schutterij zal hier dit jaar ook weer Venray ver tegenwoordigen. De schutterij is blij dat ze weer naar België gaan, want de beste resul taten uit de geschiedenis werden geboekt op Belgische gronden, toen de Venrayse schutterij in 1997 beslag legde op de zeventiende plaats op het OLS te Kinrooi. En natuurlijk geldt voor alle wed strijden dat het publiek massaal uitge nodigd is om de activiteiten van de Venrayse schutterij bij te wonen. Indien er eventueel mensen zijn die lid willen worden van de schutterij kunnen die zich aanmelden of infor matie inwinnen bij een van de bestuursleden van de schutterij. Spe ciaal om de gemeenschap van Venray bij de schutterij te betrekken en zodoende duidelijk wil maken wat het lid zijn van een schutterij bete kent, zal er ook dit jaar weer het ver- enigings- cq. familieschieten worden gehouden. Na het succes van het vorig jaar zal op zaterdag 22 juni het publiek mas saal kennis kunnen maken met de mooiste sport: de schutterssport. Donderdag 28 maart 2002 - Pagina 23 lerencompetitie 001-2002 de dagen gaan lengen is het ndc van de indoorcompetitie 2001- K)2 in zicht. Deze keer mochten de en B-poule van de herencompetitie spits afbijten. Na 21 wedstrijden inden Jack van Aerts en Jean Schijns cl) in de A-poule weer tot kampioen ten kronen. Zij lieten slechts 7 wed- rijdpunten liggen en wisten dus met 1 punten het goud voor de tweede erbinnen te halen. In de B-poule van de herencompe- ie speelden Herman Gorree en md Velthuizen de sterren van de mei. Vorig jaar promoveerden zij al ei 66 punten van de C- naar de B- 'ule, maar ook hier aangekomen Het team: Jeuken Electro II. wisten ze hoge ogen te gooien. Met 63 punten behaalden zij wederom de eerste plaats. Bed rijvencompeti- tie 2001-2002 Vorig jaar wist het eerste team van Electro Jeuken in de A-poule het ere- schavot te beklommen. Nu was het de beurt aan het tweede team van Electro Jeuken. Na 14 mixpartijen, 7 heren- en 7 damesdubbels mochten zij zich met 83 punten kampioen noe men in de C-poule; op afstand gevolgd door de Aide Smidse, 73p. direct gevolgd door Varkenshouderij V.d. Munckhof met 71p. Paasdarten Op maandag 1 april, 2e paasdag, wordt in café De Piëlhaas het jaarlijk se Paasdarten gehouden. Iedereen die hieraan deel wil nemen kan zich tot 13-15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefonisch op nr. 582187. Het paastoemooi begint om 13-30 uur. Op tweede paasdag rijdt Toerclub Ysselsteyn Rundum den Totenhügel. Deze toertocht van 110 km lengte voert vanuit Siebengewald Duitsland in. Diverse hellingen en de lengte maken deze zo vroeg in het seizoen gehouden tocht erg zwaar. Vertrek is om 08.00 uur per auto bij clubhuis Herberg de Peel. Eerste paasdag gaat Toerclub Ysselsteyn om 09.30 van start voor een tocht over 60 km. Erised Venray is afgelopen zondag naar een internationaal judotoernooi geweest in Reuver. Ze gingen met 25 judoka's naar dit toernooi waaraan 600 judoka's deel namen. Vooral de meisjes van deden het fantastisch, zij behaalden vele ere plaatsen Anke Thoonen, Maud Berden en Jessie Wismans behaalden de hoogste trede van het ereschavot. Ook Ivo Kuijpers werd op een fan tastische manier eerste. Tweede plaatsen gingen naar Cita v/d Heuvel, Micha Eijt en Mickey Taylor en Natha lie Logister behaalde een mooie derde plaats bij de junioren. Een vierde plek was er voor Djoeke Bouwmans,Jack Martens en Jules Ber den. Politiehondenvereniging Bij Dag en Nacht houdt ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum op zaterdag 30 maart een lichtwedstrijd. De hondenwedstrijd vindt plaats op het terrein aan de St. Jozeflaan en begint om 15.00 uur. Het spectaculai re stelwerk begint om 20.00 uur. De entree is gratis. Er doen acht combi naties aan de wedstrijd mee. Op 23 april houdt de ANBO-afde- ling Venray voor haar leden en andere belangstellenden een excursie naar een van de best gerestaureerde/ gerenoveerde kastelen in Nederland, namelijk kasteel De Haar in Haarzui- lens. Bij aankomst is er eerst koffie waarna er een rondleiding volgt door het kasteel. Een groot deel van de middag kan men doorbrengen in de binnenstad van Utrecht, waar de mogelijkheid geboden zal worden voor een stadswandeling. Deze valt wel buiten het excursiepakket. Ver trek om 8.30 uur vanaf het Kennedy- plein, terugkomst rond 18.30 uur. Uiterlijk tot 15 april opgeven bij het ANBO secretariaat, De Gouden Leeuw 84. Voor telefonische informa tie kunt u bellen met Jan Beerens, 588841. Training' Conf I icthantering Op donderdagavond 6 juni start ook in Venray de nieuwe Training Conflicthantering van FNV Formaat. De training is bestemd voor ieder, zowel FNV-leden als niet-FNV-leden, die anders en positiever wil omgaan met conflicten op het werk of in het dagelijks leven. In vier avondbijeen komsten gaan de deelnemers op zoek naar het antwoord op vragen als: hoe ga ik nu om met conflicten, hoe zou ik met conflicten willen omgaan en hoe doe ik dat dan? De training bestaat uit vier avonden. Aan de orde komen de verschillende soorten con flicten en de positieve en negatieve effecten ervan. De deelnemers onder zoeken de manier waarop zij gewend zijn om met conflicten om te gaan en bekijken hoe dat anders kan. Oefenen staat centraal in deze training. Tijdens de bijeenkomsten krijgen de deelne mers informatie afgewisseld met oefe ningen. De informatie is ook vastge legd in een trainingsmap. De bijeenkomsten beginnen om 19-30 uur en duren tot 22.00 uur. De trai ning wordt grotendeels door de FNV betaald en door ervaren FNV-kaderle- den verzorgd. Zij zijn daar door FNV Formaat voor opgeleid! De training omvat vier avonden en kost voor FNV-leden slechts 25,- euro per per soon. Niet FNV-leden betalen 60,- euro. De deelnemers ontvangen na afloop van de cursus een certificaat. Informatie aanvragen over de training is eenvoudig via de Formaatlijn 0348- 497222; een aanmeldingsformulier wordt dan toegestuurd. Bezoek ook www.fnvformaat.nl of FNV Bondge noten, Henseniusplein 10a, 5801 BB Venray, tel. 0478-583978, fax 0478- 690315. KBO Venray heeft woensdag 3 april een kienmiddag in De Kemp haan. Aanvang 14.00 uur. Computercursus Binnenkort kunnen we weer star ten met de vervolgcursus Excel 2000. Gegadigden dienen over kennis van Windows te,beschikken. De cursus bestaat uit zes lessen van twee uur. Nadere informatie en aanmelding bij dhr. G. v. Meijel, tel. 586389. Mountainbikevereniging de Mudhun ters gaat regelmatig op zoek naar een gebied waar ze nog niet zo goed bekend zijn. Zo waren ze afgelopen weekend in de bossen rond Helden. Een erg mooi gebied waar de bulten in Overloon niet aan kunnen tippen. Een aanrader voor degenen die er niet bij konden zijn. De zomertijd komt er weer aan en dat betekent dat ze weer op dinsdagavond gaan fietsen. Ze beginnen hiermee op dinsdag na Pasen. Planning: 31 maart: paaszondag 9.00 uur rond Venray met een eitje na de training bij "boer Hans' 7 april: vertrek 8.00 uur voor een tocht in Berlicum, 30 of 45 km. Na Pasen beginnen Ze met de dinsdagavond training. Dinsdag 2 april 19 00 uur. Ze vertrekken bijna altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet Dupont op 0478-589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. De Roerdomp organiseert voor de jeugd in de maand april enkele prak- tijkdagen vissen voor beginnelingen en gevorderden. Deze worden gehou den aan visvijver De Ballonzuil en wel op de vrijdagen 19 en 26 april, tel kens van 18.00 tot 20.00 uur. Het is de bedoeling dat er twee groepen gevormd worden: een voor beginne lingen een voor gevorderden. Deze groepen kennen een leeftijdsopbouw beginnelingen van 5 tot en met 12' jaar en gevorderden 13 tot en met 17 jaar. Er kunnen maximaal 25 jeugdvis- sers deelnemen aan deze dagen, dus wees er snel bij. De beginnelingen worden de beginselen van het vissen bijgebracht, plus de aandacht voor de natuur waarin men zich bevindt zal zeker niet ontbreken. De gevorder den worden verschillende technieken bijgebracht die van belang kunnen zijn als men aan wedstrijden mee gaat doen die worden georganiseerd, ook buiten de vereniging. Aan de deelne mers die deze dagen met succes door lopen wordt na afloop een diploma uitgereikt. Voor materialen, hengels, lijn en dergelijke wordt gezorgd door de vereniging, net als voor voer en aas als men het geleerde in de praktijk gaat brengen. Deelnemen kunnen alle jeugdvissers binnen de gemeente Venray die binnen de leeftijdscatego rieën vallen. Aan deze dagen zijn geen onkosten verbonden. Men kan zich aanmelden bij de heer H. Coppus, tel. 0478-582235 tot 17 april. Computerclub Regio Venray houdt op vrijdag 29 maart weer een bijeen komst voor al haar leden. De avond vindt plaats in wijkcentrum Veltum aan de Veltumse KJeffen 62b te Vel tum. De aanvang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wan neer u geen lid bent van de computer club en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze cluba vond bezoeken. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met tel. 0478-541666 of per e-mail: crv@ison- zeclub.nl De CRV-homepage (met o.a. de clubdata) is te bereiken via het adres: crv.isonzecIub.nl Paasmaandag is de eerste puzzel wandeltocht van dit seizoen. Ze beginnen deze serie met wandeltoch ten in de Ballonzuilbossen. Je kunt starten tussen 09-30 en 10.30 uur vanaf de caravan die staat bij de visvij ver in de buurt van de Ballonzuil. Lees de lente-uitgave van De Natuurvriend eerste goed door want de antwoor den op de vragen die er onderweg gesteld worden kun je vinden in De Natuurvriend. Neem in ieder geval je complete werkmap mee en denk ook aan goede kleding. Dinsdag 2 april is er een ledenavond. De avond zal gepresenteerd worden door BGV. Thema van de avond: Angst en depressie. Men kan zich nog opgeven voor het uitstapje naar de Floriade in Hoofddorp op 7 mei. De kosten hiervoor zijn 42,- euro all in. Zolang er nog plaats is kan men een vriendin, buurvrouw etc. opge ven. Wanneer er niet genoeg deelne mers zijn zal de reis niet doorgaan en zal er een alternatief gezocht moeten worden. Op donderdag 28 maart (van avond) organiseert kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg een dia-avond met als thema 'Vleermuizen in Limburg'. De lezing wordt verzorgd door Martijn Dooren bosch. De lezing begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis van Oos trum, Watermolenstraat 1 en is voor elke geïnteresseerde toegankelijk. Naast een algemene inleiding over vleermuizen en hun gebruik van echolocatie, zal Doorenbosch het voorkomen van vleermuizen in Lim burg bespreken verder zal hij terug kijken op de inmiddels uitgestorven soorten. Het centrale thema van de dia-lezing zullen de vleermuisverblij- ven in Limburg zijn. In de winter zijn dit onder andere de bekende mergel groeves in Zuid-Limburg, maar ook de minder bekende verblijven zoals ijs kelders en zelfs nieuw aangelegde vleermuiswinterverblijven, voor de zomerverblijven wordt het belang van kerkzolders toegelicht. DOS Vanavond, 28 maan, om 20.00 uur aanvang jaarvergadering. Persoonlijke kampioenschap pen VBB: Carl de Bruijn heeft zich met acht matchpunten en 131% als derde geplaatst voor de finale driebanden in de VBB. Op 2, 3 en 4 april wordt de voorronde gespeeld van de 6e klas. Hierbij speelt Frits van der Waerden in Oirlo (OOO), John Renkens in Overloon (LBC) en Jolanda Voesten eveneens in Oirlo (OOO). Clubkampioenschappen: Op donderdag 4 april starten de drie- banders. Aanvang is om 19.00 uur. Programma bandstootcompeti- tie KNBB: Dinsdag 2 april: DOS A2-Vriendenkring DOS Bl-SSV 2 Donderdag 4 april: De Pruuvers-DOS B3 DOS C2- 't Klotske V.B.B. De afgelopen week zijn in vier lokaliteiten de voorrondewedstrijden gespeeld van het driebanden. Voor de finale hebben zich geplaatst: 1. Th. Koper OBK; 2. J. Janssen DWH; 3- C. de Bruijn DOS; 4. H. Veltrop DWH; 5, G. Steeghs SNA; 6. Th. Voesten VOP; 7. E. v.d. Venne SNA; 8. W. Denissen SNA; le reserve: G. de Bruijn L'67; 2e reserve: W. God schalk VOP. De finalewedstrijden zijn op 11, 12 en 13 april in Halfweg aan de Stations weg en de organisatie is in handen van Biljartvereniging VOP. Trainingen: Dinsdag: loopscholing en intervaltrai- ning, aanvang 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, vertrek om 19.00 bij de telefooncel tegenover de Nijverheidsstraat Horst. Zaterdag: bostraining, aanvang 15.30 uur, vanaf parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 1 april: Afferden Paascross 4,8,12 km 2 april: Utrecht Leidsche Rijn Mara thon 17 april: Heythuysen Straten- loop 5-10 km Weds trijduitslagen: Weert Posno-loop 5,2 km: Gertie Her- mkens, 32.17; Hans Hermkens, 27.59; 10,5 km: Mieke van Enckevort, 59-33; Jacqueline Pouwels,.59.33; Joop Zan ders, 38.07; Jochem Oversteeg, 43.15; Theo Pouwels, 56.28. Wedstrijduitslagen doorgeven via E- mail, rpvdgoor@plex.nl of telefonisch via 077-4678240. Afgelopen week werd in Haarlem mermeer de jaarlijks terugkerende wedstrijd Veldlopen voor Ambtena ren gehouden: 6 en 12 km voor senio ren en voor veteranen. Ongeveer 4.200 personen - over het gehele land verspreid - zetten hun beste beentje voor en lieten zien dat ook ambtena ren hard kunnen lopen. Jan Poels van de Kolkweg uit .Venray werd tweede bij de 6 km veteranen boven de 40 jaar in een tijd van 22.20 min. Dat was 25 sec. achter nr. 1 Twan Lensen van AV Venray-Regib nam afgelopen zaterdag deel aan de City-Pier City loop door de Haagse binnenstad. Hij legde de afstand van 10 kilometer af in een tijd van 3110 minuten en eindigde hiermee als vier de. De atleet van AV Venray- Regio was content met zijn tijd, maar hij greep juist naast een podiumplaats. Op zondag 7 april organiseert AV Venray-Regio een baanwedstrijd voor pupillen en de C/D-junioren op de atletiekbaan in Venray. De wedstrij den tussen de verenigingen HAC Hel mond, AV Lopersgroep Deume, De Komeet uit Gennep en AV Venray - Regio beginnen om 10.00 uur zijn in meerkampvorm. Aanmelden tot april a.s. bij wedstrijdsecretariaat. Informa tie: www.av-venray.nl en telefoon 501420. Op dinsdag, 9 april om 20.30 uur vindt in het clubgebouw de voor jaarsvergadering plaats. Op de agenda staat onder ander de verkiezing van een nieuwe voorzitter. Gé Peterink stelt zich niet meer herkiesbaar. Het bestuur stelt voor Hans Teunissen de benoemen tot nieuwe voorzitter. Voorts zullen in de vergadering de waarderingsbeker en de prestatie- en aanmoedingsprijzen aan de orde komen. Iedere zaterdag is de papier- container van A.V. Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltumse Kleffen, open van 09-00 tot 13.00 uur. Programma: 1 april: Afferden Paascross. 2 april: Venray Paasloop. 7 april: Venray Quatromeeting HAC-AV LGD-de Komeet en AV Venray-Regio. 21 april: Rotterdam Marathon. Op circuit De Peel in Venray ordt op tweede paasdag, maan- g 1 april, het nieuwe autospeed- iv seizoen geopend. De trainin gen beginnen om 11.00 uur, de itrijd om 12.30 uur. Circuit de Peel ligt er perfect bij, rganisatie SMC de Peel is klaar voor cl nieuwe seizoen. Zo zijn er aan de cebolides strengere eisen gesteld om de sport nog professioneler te icn. Het zal een seizoenstart wor- met veel nieuwe auto's en een ital wijzigingen in het programma de stockcar formule 1formu- 2 de stockrods en de hotrods in de iches en finale vijf rondes meer rij- i, dit om de coureurs die achteraan ten (de snelste) meer kans te bie- zich door het enorme deelne- rsveld te worstelen. Het auto- ;edway groeit nog enorm in Hilariteit en dit vindt zijn positieve irslag in de grote van het deelne- rsveld bij de diverse raceklassen, 'ijdens de laatste races in oktober vorig jaar wist Patrick Peeters (Baarlo) Stockcar formule 1, vriend en vijand te verrassen, maar liefst 3 van de 4 manches schreef hij op zijn naam en haalde zo de winst in het dagklasse ment naar zich toe. In de winterperio de is er druk gesleuteld aan de nieu we stockcar van Peeters, deze staat startklaar om zich dit seizoen te meten met de gevestigde orde. Ver der zullen Rien Rutjens en Chris Bim- mel hun nieuwe stockcars presente ren. In de hotrodklasse komen veel nieuwe auto's aan de start en zal Huub Litjens (Panningen) zijn titel internationaal kampioen moeten gaan verdedigen, want er zitten kapers op de kust, zoals; het groot aantal Duitse coureurs en natuurlijk John v/d Bosch (Nationaal punten kampioen) en de lokale coureurs, Eric Roefen, Barry Maessen en Roel Bongaerts. Zeer spannende races werden er vorig jaar verreden, waarin de hitte van strijd tot op het bot werd gegaan met zware crashes als gevolg. Ook de Toyota en de saloon stockcars zien hun deelnemers veld groeien waar door ook in het afgelopen seizoen de amusementswaarde steeg. In de stockcar F2 klasse zullen de onderlinge verschillen in snelheid net als vorig jaar weer gering zijn. De jarenlange hegemonie van een aantal coureurs zoals: Toon Schut en de gebroeders Peeters zijn niet meer onaantastbaar en zijn er meerdere snelle mannen in het deelnemersveld zoals; Frank Lauf, Roy Maessen en Erwin Peeters. Verder rijden ook de stockrods dit jaar weer hun rondes een enorm veld van meer dan 25 auto's. De perfecte manier om zelf de stap in de racewereld te zetten. Klei ne auto's voorzien van een snelle 1300cc motor. Veel strijd door de kleine onderlinge verschillen een genot voor het oog. Paasmaandag gaat het seizoen weer van start en kan er weer gejaagd wor den op de punten en de bekers, de start bewijzen voor Engeland en de eer. Voor het eerst in het bestaan van Bos Berg te Overloon, is BIOS 2 kam pioen geworden in de D-klasse van de VBB competitie 2001-2002. Onder ideaal atletiekweer, heeft basisschool De Kruudwis de wisselbe ker voor de beste prestaties behaald tijdens de jaarlijkse schoolaüetiekdag, georganiseerd door AV Venray-Regio Ongeveer 100 leerlingen van basis scholen uit Venray maakten kennis met de moeder van alle sporten, de atletiek en leverden goede prestaties bij de diverse onderdelen, Voorts werden aan alle deelnëmers het offi ciële schoolatletiekdiploma uitgereikt en ontvingen de eerste drie in de zes categorieën een ereprijs, Basisschool De Kruudwis versloeg in de totaaluitslag basisschool St. Jan de Doper uit Merselo terwijl de win naar van de afgelopen twee jaren, basisschool De Bongerd, dit jaar met een derde plaats genoegen moest nemen. Deze schoolatletiekwedstrijd was tevens de afsluiting van het kennisma kingsproject met atletiek. Voor jon gens en meisjes die interesse hebben in de atletieksport, bestaat de moge lijkheid om gratis gedurende vier weken voor proef mee te trainen. Aanmelden bij de training of bij de ledenadministratie, tel. 58 28 42. De belangrijkste individuele uitslagen zijn: Jongens groep 3/4: 1. Danny Houwen, Mariaschool Oirlo; 2. Anton Keunen, Mariaschool Oirlo; 3. Niels Vorstenbos, De Kruudwis; Meisjes groep 3/4: 1. Suzan Stevens, De Bon gerd; 2, Esther Verhaegh, De Land- weert;3. Jasmijn Riechelman, St. Jan de Doper Merselo. Jongens groep 5/6; 1. Frank Gielens, De Hei; 2. Don Keijsers, Foekepot; 3- Patrick Jennes- kens. De Hei. Meisjes groep 5/6: Elly van Osch, St. Jan de Doper; 2. Michel Vrencken, De Bongerd; 3. Rianne de Beer, De Vlaswei. Jongens groep 7/8. 1. Erik Stevens, De Bongerd; 2. Robin Teunissen, De Keg; 3- Mike van Houdt, De Bongerd, meisjes groep 7/8: 1. Loes van Osch, St. Jan de Doper; 2. Birgit van Merkestein, Pet rus Banden; 3. Tessa Hendrix, Kruud wis.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 23