(ersten slaat nieuwe wegen in Harold LENSSEN "CDA moet in de oppositie Recordopbrengst Lionsveiling Het verhaal van David en Goliath vinden ze prachtig Geen behoefte aan Jos the Boss, wel aan Jos de bruggenbouwer" erkeers- ewonden Vervolg pag. 1 School Veulen groeit uit jasje (0478)539020 Stayerhofweg 2b Raadslid Michiels bij afscheid PEEL EN MAAS pL EN MAAS Donderdag 21 maart 2002 - Pagina 3 Hij had zich ruim 'n jaar niet vertoond in de politieke i. Maar op de allerlaatste adsvergadering keerde Bert rsten nog even terug, let leek of hij nooit was wegge- |tst. In zijn afscheidsrede blikte PvdA-er terug op zijn politieke ipbaan niet al z'n ups en downs wierp een blik in de toekomst. bloemlezing in de vorm van i monoloog. Venray kent een lange en ede traditie als liet gaat om con- jetief samenwerken. In deze ld heelt altijd de inhoud en het lang van Venray voorop ge- Al wil ik niet verhelen dat met toenemende zorg heb den dat er de laatste jaren «Is meer tijd ging zitten in het pareren en oplossen van zaken (Venrav geen steek verder hiel- Tijd om .visie te ontwikkelen [voor Venray nuttige netwer- te bouwen schieten er dan i. Mijn hoop is dat de nieuwe die traditie van positief icnwerken en elkaar opzoeken te versterken. Immers het «niet om de mannetjesputters wie er gelijk heeft... het gaat Venray. En misschien is de an het politieke vak wel nop" het leren winnen zonder gelijk te hebben." "Jos (Waals, red.), van jou mag juist nu verwacht worden dat je een teamspeler bent en bruggen bouwt. Je karakter en persoonlij ke stijl maken het je wel eens moeilijk om die rol ingetogen te vervullen. Maar neem van mij aan, Venray heeft er behoefte aan. Onze burgers, de gemeenteraad en het nieuwe college. Ze hebben geen behoefte aan Jos the Boss, wel aan Jos de bruggenbouwer." "Na zo'n lange periode hoop je op een positief einde na al die jaren hard en integer werken voor de gemeente Venray. Helaas is het anders gelopen. En ik kan u verze keren dat heeft me verdriet gedaan. En mij niet alleen maar ook de mensen in mijn naaste omgeving. Politiek is soms een hard vak en vergt veel van je fysie ke en geestelijke spankracht." "Men zegt wel eens dat je in tij den van tegenslag je vrienden leert kennen. Nu weet ik maar al te goed hoe waar dat is. Een woord van dank aan al die men sen die me briefjes en kaartjes gestuurd hebben en bij ons bin nen vielen. Uw reacties hebben ons goed gedaan. Een bijzonder woord van dank aan Jan Houba die bijna wekelijks even kwam buurten." "Het voorbije jaar heeft me ook heel positieve zaken opgeleverd. Ik heb beter leren relativeren en ben dichter bij mijn gevoel geko men. Daardoor ben ik zaken die ik door de drukte van alledag was kwijtgeraakt weer meer gaan waarderen. En ik heb ze in zekere zin ook terug gewonnen. Ik sta weer dichter bij sommige men sen, de natuur en vooral mezelf. En dat voelt goed en was nodig." "Het woord wat mij op de lip pen brandt als ik aan Merselo denk is 'hypocrisie'. Een school voorbeeld van nodeloos ingewik kelde Haagse rcgelneverij. Het is niet voor niks dat deze wetgeving nu in de prullenbak verdwijnt. Zo'n 15 jaar is de wet bijna overal zo toegepast als hier in Venray. De provincie wist dat, nee sterker werkte er actief aan mee en de inspectie wist dat. Dan is het toch ongelooflijk hypocriet om er Ven ray op deze wijze uit te lichten. 'Ik heb nooit onder stoelen of banken gestoken dat de zaak Mer selo anders had kunnen, nee moe ten lopen. Met de familie Van Dijck hadden we vooraf moéten overleggen in plaats van achteraf. Maar één ding staat als een paal boven water: het omstreden besluit was er een van het voltalli ge college! Een onevenredig groot deel van de kritiek is alleen bij mij terecht gekomen. Dat deed zeer. Wat mij steeds gesterkt heeft is dat het slechts om één ding ging. Namelijk het helpen van mensen in de dorpen. Ik heb me daar nooit schuldig onder gevoeld. En ook het feit dat de huizen er nu toch staan stemt tot tevreden heid." "Het rapport van de inspectie zal me niet verrassen. Immers wie met een vergrootglas exact alle dossiers nakijkt vindt allicht wat. iMaar de vraag is of Venray zich onderscheidt van andere gemeen ten. Ik weet zeker van niet, inte gendeel! En wat zijn de voordelen van een superbureaucratie om alles 100% op orde te hebben. De nadelen kan ik u wel noemen: gigantisch veel kosten en eindelo ze muggenzifterij ten opzichte van burgers en bedrijven." "Goede herinneringen bewaar ik aan de samenwerking met velen uit politiek, burgerij, bedrijfsleven en ambtenarij. In die 20 jaar heb ik er velen zien komen en gaan. Het was een voorrecht om zo'n divers gezelschap te mogen ontmoeten. Aan veruit de meesten bewaar ik positieve en waardevolle herinneringen. Van hen heb ik kunnen Ieren, op hen kon ik bouwen. Samen behaalden wc successen en deelden we tegenslagen. Het was altijd men senwerk. Gelukkig maar." "En wat is er nu nog meer uitda gend dan voor jezelf te beginnen. En dat doe ik dus ook. Morgen richt ik bij de notaris mijn eigen bedrijf op. De beoogde activitei ten liggen op het terrein van advi seren, netwerken, strategisch denken en management." "Venray, het ga je goed. Het was een voorrecht om me zo lang voor je te mogen inzetten." Reactie burgemeester Waals: "Het lag niet alleen aan de kwes ties Merselo en de schouwburg- Jouw motor was al eerder aan revisie toe. En dan lijkt Merselo de aanleiding als je daar vastloopt. Twaalf jaar besturen op topniveau vraagt veel van lichaam en geest. Ik merk nu dat de creativiteit en strijdlust er nog is. Er liggen weer nieuwe kansen. En wellicht ook bij ons omdat we zoveel perso neel inhuren..." Grotestraat 41 Tel. 0478 - 568 415 Ij een aanrijding op de Jae- rhofweg in Venray zijn landagmiddag een l6-jarige omfietser uit Ysselstcyn en 23-jarige automobilist uit icistcyn gewond geraakt. It automobilist reed over de gerhofweg en verleende op kruispunt met de Veulense- geen..voorrang aan de hrom- ser. De automobilist is met een nbreuk overgebracht naar het icnhuis in Venray. De brom- scr is met een beenbreuk over- iracht naar het ziekenhuis in ilo. TOMMY H 1 L F G E R® AMERICAN SPORTSWEAR VAN OORSCHOT MODE Groloslraat 73, Venray nd, Breda, Roosendaal, Boxmeer. Oss De dertiende Lionsveiling, afgelopen weekend, is een daverend succes geworden. De veiling leverde netto ruim 21.000 euro op. Meer dan 500 bezoekers, afkomstig uit de gehele regio Noord-Limburg bezochten het negen uur durende spektakel waarvan de opbrengst bestemd is voor het goede doel, te weten het aanbieden van een geheel ver zorgde vakantie van een week voor acht Limburgse spierdystrof- iepatiëntjes naar Texel en boven- De veiling leverde dit jaar bet i voor de goede doelen dien het plaatselijke busproject van Synthese, waarmee beroeps krachten jongeren van 12 tot 21 jaar in Venray op hun hangplek ken opzoeken en hen een mobie le ontmoetings- en recreatieplek bieden, waar zij informatie en advies krijgen op diverse leefge bieden. Van de enorme hoeveel heid ingebrachte kavels (ruim 434 stuks) veranderde ca. 78% van eigenaar en een totale opbrengst (na aftrek van kosten) van ruim 'rag van 21.000 euro op 21.000 euro is gerealiseerd. Dit is een recordopbrengst in de histo rie van deze veiling. Tijdens de veiling werden drie prachtige prij zen verloot onder de aanwezige kopers. Veilingmeester Jan Kroes verraste enkele kopers, die het door hen zo begeerde artikel aan hun neus voorbij zagen gaan met een lekkere attentie. De klapper van de avond was de verkoop van een authentieke Engelse telefoon cel. Er werd waarlijk om gestre den. De opbrengst was 750 euro. Het behaalde resultaat biedt de Lions Club Venray de gelegenheid om ook dit veilingjaar de spierdys- trofiepatiëntjes een onvergetelijke week vakantie aan te bieden. Voorts biedt de club jongeren de kans om binnen het netwerk Jeugdverlening van de gemeente Venray hun weg te zoeken in de samenleving van morgen. Zonder de enorme inbreng van kavels, zonder al de bezoekers en kopers van de veilingartikelen en ook zonder de sponsoren was dit suc ces onmogelijk geweest. Maar de gemeente ging bij haar prognoses van te lage aantallen uit. In het Integraal Huisvestings plan (IHP) voor het basisonder wijs staat tevens dat Veulen over vier leslokalen beschikt. Terwijl dat er slechts drie zijn plus een speellokaal. De school kwam daardoor niet in aanmerking voor een noodlokaal, zoals bijvoor beeld Leunen er onlangs twee gekregen heeft. "De getallen in het IHP van de gemeente zijn niet volgens de werkelijkheid. Hope lijk wordt dit het nieuwe plan gewijzigd. Want het ruimtegebrek wordt steeds nijpender." Gisteren was er een sollicitatier onde voor een nieuwe part-time leerkracht waarop de school vol gens de formatie recht heeft. Zodra deze benoemd is dan ver huizen groep 1 en 2 voor twee ochtenden naar De Hoefslag. John Hellegers vindt dat het lokaal bruikbaar is alhoewel het houten gebouw aan de Brugpas tot op de draad versleten is. Veulen is al heel lang op zoek naar een nieuw gemeenschapshuis. "Het is pure noodzaak maar ideaal is het niet. De kinderen moeten straks de drukke Veulenseweg oversteken. Alhoewel de ruimte er voor ons bruikbaar is. We zullen het lokaal vooral gebruiken voor kring- en bewegingsactiviteiten. Er hoeven daarom alleen maar stoeltjes in te staan. Want 's middags wordt die ruimte weer door de bejaarden gebruikt." Ais alles meezit dan hoopt de school in 2003 toch over een noodlokaal te beschik ken. Rondom de school is daar voor ruimte genoeg. "We hadden dat extra lokaal dit schooljaar al moeten hebben. We moeten steeds vaker met groepjes leerlin gen uitwijken. En qua formatie mogen we de overgang maken naar vier groepen" John Hellegers wil de extra ruimte benutten om de snel groei ende onderbouw in tweeën te splitsen. Daarnaast heeft groep 3 geregeld behoefte aan een eigen ruimte. "Dit is een belangrijke groep want hierin leren de kinde ren lezen en schrijven. Die willen we daarom veel apart nemen." De schooldirecteur vindt dat het onderwijs in Veulen nog niet lijdt onder het ruimtegebrek. Ook bestaat het risico dat ouders hun kinderen naar het naburige Yssel stcyn of Leunen zullen sturen. "Veulen is heel uitgestrekt. En zijn een paar kinderen die naar Leu nen gaan omdat die school voor hen dichterbij ligt. Het zou inder daad doodzonde zijn als het onderwijs in het gedrang zou komen. Dat willen we per se voorkomen. We moeten ons nu even behelpen en improviseren. Maar ik ga ervan uit dat het nieu we noodlokaal er volgend jaar komt." De gemeente zegt niet op de hoogte te zijn van de problëma- tiek op de Sint Antoniusschool. "De school heeft vier lokalen inclusief een speellokaal. Er is geen aanvraag bekend voor een noodlokaal. Voor zover 'ons bekend heeft de school geen ruimtegebrek", laat een woord voerster weten. De gemeente heeft inmiddels contact opgeno men met de directie en een afspraak gemaakt om binnenkort de problemen te bespreken. KEUKENINRICHTING op afspraak, ook 's avonds donderdagavond Wanssum geopend tot 21.00 uur ff Zoals té verwachten liet Wiel Michiels zijn vertrek uit de gemeenteraad niet stilzwij gend voorbij gaan. Veel CDA'ers zullen met gekromde tenen zijn afscheidspeech hebben aangehoord. Want Michiels spaarde zijn partij geenszins. Hij vindt zelfs dat het CDA in de oppositie moet. "Dat is de wens van de kiezer. Die moet nu gehonoreerd worden." Wiel Michiels was een kleurrijk raadslid die zich niet de mond liet snoeren. Binnen de CDA-fractie was hij een buitenbeentje. Lange tijd wist de 61-jarige Venraynaar zich te schikken in de partijdis- pline. Maar de laatste tijd, toen de eindstreep in zicht kwam, onttrok hij er zich steeds meer aan. Michiels signaleert niet alleen mis standen maar hij brengt ze ook openlijk naar buiten. En dat is niet zo gebruikelijk in de Venravse politiek waar 'horen, zien en zwij gen' als gemeengoed geldt. Hij heeft dan ook geen vrienden gemaakt in het politieke wereldje. En blijkbaar was zijn partij niet sterk genoeg om de voormalige fractieleider binnen boord te hou den. Wiel Michiels heeft van-binnen uit gepoogd de Venravse politiek te veranderen, zegt hij. Transpa ranter en inhoudelijker vanuit het belang van de burgers, zo luidde zijn missie. En daarop is hij stuk gelopen. "Al zeer snel werd dui delijk dat het een uitermate moei lijk traject zou worden. Ondanks structurele tegenwerking vanuit het college en de eigen portefeuil lehouders (Driessen, Janssen en later Heidens, red.) werd er moei zame vooruitgang geboekt", Begin 2000 volgde Michiels Lei Heidens op als fractieleider. De f# PUliam van Dijck volgde cdio 2001 pastoor Ewals op. Venrayse kapelaan ont- fmt zich sindsdien over de rochies Leunen, Veulen en ide. Voor die tijd kon hij ih uitleven in zijn grote pas- scholen en jeugd. Het les- fen op basisscholen dat lag m wel. "Kinderen begon- n te juichen als ik de klas jnenkwam. Want die verha- uit het Oude Testament nden ze heerlijk. Zoals het innende verhaal van David Goliath. Dat is een vertel- '8van alle tijden." 'oen pastoor Ewals zijn vertrek 'kondigde bleek al snel dat het dom geen opvolger voorhan- had. William van Dijck (32) P&amper een jaar na zijn pries- Mjding de verantwoordelijk- |d over drie parochies. Daar- lsl is de kapelaan ook nog «inistrator in Castenray. De tij- 11 dat een pastoor een echte tot'hielierdcr was, zijn voor- fd voorbij. Zijn voorganger Sis kon zich helemaal richten de Leunse gemeenschap. Hij locht recepties en verenigings- "idcn, deed huisbezoeken en aanspreekbaar voor de pchianen. Door het nijpende j. «ort aan priesters is dat nu i ®ogelijk geworden. Kapelaan Dehow "i Dijck zegt 75% van zijn tijd v'l' te zijn aan hét organiseren oesturen. "Ja, ik heb inderdaad "feitelijk een management- lctie' Maar daar mag en wil ik 1'tooit in verliezen. Want in ?Ie instantie ben ik priester. Ik «altijd een warm hart voor de tsen hebben en voor iedereen [n staan. Ik moet het beste 'ken van wat ik wel kan. En dat betekent niet lang kletsen voor de gezelligheid maar die korte momenten van een gesprek wel veel inhoud geven." Hij accepteert de situatie zoals die is. "Een echte pastoor zijn dat kan ik niet meer. Ik moet veel delegeren aan vrijwilligers. Leken doen een gezinsviering of een kin derwoorddienst en vrijwilligers gaan op ziekenbezoek. Er is bijna geen tijd meer voor persoonlijk contact. En dat is inderdaad een gemis. Ik zie het als een tekort dat de persoonlijke betrokkenheid vrijwel niet meer mogelijk is. Maar als het nodig is dan ben ik er wel. Het is belangrijk om de rust te bewaren. En ik denk dat ik dat wel kan. Je moet maar één ding tegelijk doen. Als ik ergens op bezoek ben dat moet ik niet met mijn hoofd bij de volgende afspraak zijn. Want dat hebben de mensen zo in de gaten als ik er niet helemaal bij ben." Officieel heet hij nog kapelaan maar eigenlijk voert Van Dijck de taken uit, van een pastoor. De benoeming tot pastoor volgt meestal zo'n zes jaar na de pries terwijding. En William van Dijck werd op 17 juni 2000 tot priester gewijd. Hij voelt zich thuis in de drie parochies die hij onder zijn hoede heeft. "Want hier liggen mijn wortels. Mijn oma en opa lig gen begraven in Heide. Vroeger kwam ik er al veel in de kerk. En daarna ging ik met mijn neven en nichtjes voetballen op hel trap veldje." Hij is geboren in Melderslo, Zijn vader komt uit Venray en zijn moeder uit Heide. Na de middel bare school in Horst ging hij naar dc Middelbare Laboratorium Opleiding (MLO) in Blerick. Zijn vervolgstudie aan de HLO in Utrecht heeft hij niet afgemaakt. "Ik ben de Hogere Laboratorium Opleiding gaan volgen omdat ik het werk saai en routinematig vond. Op het HLO dacht ik meer met research bezig te zijn. Maar ook in Utrecht heeft die opleiding nooit mijn interesse gekregen. Ik was niet gemotiveerd en was zoe kende." In het derde jaar brak hij zijn studie af. Hij komt uit een gezin dat trouw de kerk bezoekt. Totdat hij op kamers in Utrecht ging bezocht hij ook ieder weekeinde de kerk in Melderslo. "Maar dat was meer een plicht dan dat het echt van mezelf uitging. Ik heb er ook nooit aan gedacht om pries ter te worden. Dat moment kwam pas nadat ik niet meer in de kerk kwam. Het was eerst ook bij mij onverschilligheid en desinteres se." William van Dijck was zoeken de en langzaamaan ging hij meer serieus over het geloof nadenken. Hij praatte er veel over met z'n ouders en zus die zich meer ver diept hadden in het geloof. "Ik wilde het een eerlijke kans geven. Het was een bewustwording dat God een persoon en geen ding is. Met een persoon kun je een rela tie hebben. Veel mensen zijn het vertrouwen kwijtgeraakt maar ik werd me bewust dat er een God is die van iedereen houdt." Hij noemt het een roeping die hij rond zijn 23e kreeg. In 1993 zette hij de stap om te gaan stude ren aan het Seminarie in Rolduc. "God wil dat z'n boodschap wordt uitgedragen. ïk had het gevoel dat God me riep. Het ver langen om priester te worden werd steeds intenser. Het was een bewuste keuze om naar Rolduc te gaan. Die beslissing heb ik vrij snel en spontaan genomen. M'n ouders wisten dat het een oprecht eerlijke beslissing was. Ze hebben me altijd gesteund. 'Ais dat je weg is dan staan we achter je', zeiden ze." DEKEN COENEN Met acht klasgenoten begon hij aan de zesjarige priesteropleiding. Als enige haalde Van Dijck in Rol duc de eindstreep. "Ik had geen twijfels en had steeds het gevóél op de goede weg te zijn. Als stu dent in Utrecht stond ik middenin de wereld en had m'n vrijheid. In Rolduc moest ik me aanpassen. Je komt in een gemeenschap waarin de dagindeling grotendeels vast ligt. Zoals samen eten en samen naar de gebedsdienst." De opleiding in Rolduc staat hoog aangeschreven. Naast de talen Latijn en Grieks en theologie was er veel aandacht voor filoso fie. "Ik maakte er een persoonlij ke groei en ontwikkeling door in geloof en kennis. In tegenstelling dat de laboratoriumopleiding was ik nu wei gemotiveerd. Ik heb nooit een onvoldoende gehaald." Na de diakenwijding in septem ber 1999 ging hij aan de slag in het dekenaat Venray. Zijn voor keur ging er naar uit om met kin deren en jeugd te werken. En daarvoor kreeg hij op de Venrayse basisscholen alle gelegenheid. De meeste tijd besteedde hij aan het lesgeven waar hij enorm veel ple zier aan beleefde. Niet alleen de voorbereidingen op de Eerste Communie en het Vormsel maar ook het voorlezen van bijbelver halen aan tussenklassen. Tevens richtte hij een tienergroep op die iedere twee weken bij elkaar, komt, voor ontspanning maar ook om een geloofsthema uit te wer ken. "Ik heb het getroffen in Venray. In deken Coenen heb ik een goede begeleider. Hij iaat me vrij en geeft me verantwoordelijk heid. Daarbij heb ik veel steun aan het priesterteam. Wekelijks komen we met zeven priesters bij elkaar. We kunnen steeds op elkaar terugvallen. Er is veel werk te doen. Hier kan ik groeien in het werken binnen parochies. Ik ben heel goed opgevangen door alle drie de kerkbesturen" Nadat hij naar Leunen verhuis de moest hij het lesgeven groten deels opgeven. Maar in Leunen, Veulen en Heide kan zijn interes se voor het jeugdwerk op een andere manier vorm geven. Zo heeft hij het aantal misdienaars flink uitgebreid. In Leunen zijn er nu al 33- Niet twee maar zes mis dienaarsworden bij de missen ingezet. "Het moet een vrienden clubje worden. Komende zondag organiseren we een voetbaltoer nooi voor alle misdienaars. Ik wil zoveel mogelijk kinderen bij de kerk betrekken. Want zij zijn de vrijwilligers van de toekomst. En ik wil ze ook vasthouden nadat ze naar de brugklas gaan. Ze motive ren om acoliet te worden. Dat vergt veel tijd en aandacht maar het is wel belangrijk voor de kerk van morgen." Kapelaan Van Dijckdie eigen lijk al alle taken van pastoor uit voert ondanks bet feit dat bij pas enkele jaren geleden tot priester is gewijd. CDA-fractie beloofde toen een andere en lossere koers te varen. "En hier ging het mis tussen theo rie en praktijk. Bij cruciale agen dapunten ontstond meerdere malen een fors verschil van mening tussen de fractie en het collegedictaat. Niet alleen inhou delijk maar ook over informatie die niet volledig of onjuist was en over de gevolgde procedure om een voorstel door de raad te lood sen." De CDA-fractie trok dan aan het kortste eind omdat het wet houderspluche heilig was. De meeste CDA-raadsleden schikten zich in deze onderdanige rol. Maar een minderheid, waaronder Michiels, had er steeds grotere moeite mee. "Hierdoor was een verwijdering tussen mij en een meerderheid van de fractie onver mijdelijk." Michiels concludeert dat colle ge en management de controle over de eigen ambtelijke organisa tie niet meer in de hand hebben. "Klantvriendelijkheid komt niet verder dan de achterdeur van de publieksdiensten. Het motto is niet 'hoe kunnen we de burger snel en goed helpen' maar hoe kunnen we initiatieven zo lang mogelijk tegenhouden De wijze waarop sommige burgers bij uit breidingsplannen zijn benaderd is onacceptabel. Terwijl projectont wikkelaars wel meer ruimte kre gen." Hij zegt dat er in november 2000, in het debat over de bouw- kwestie in Merselo, een vertrou wensbreuk is ontstaan. "Daar deed burgemeester Waals spijker hard wezenlijk andere uitspraken dan twee weken daarvoor in een intern overleg. Ik wenste niet lan ger dc marionet van het college en de eigen politiek leider (fan Driessen, red.) te zijn "Ook de oppositie had heel goed door waar de problemen zaten. Wellicht zou ik me daar de afgelopen jaren als een vis in het water hebben gevoeld. Alleen het effect zou beduidend minder zijn geweest. De oppositie werd toch door een te grote meerderheid platgewalst" Wiel Michiels zegt meerdere keren zijn partij gewaarschuwd te hebben voor een slechte verkie zingsuitslag. Dit werd in de wind geslagen want lijsttrekker Dries sen riep vlak voor de verkiezingen nog 'wij gaan voor twaalf zetels'. Alhoewel het CDA landelijk bijna overal won. leed het in Venray een historische nederlaag en viel terug naar acht zetels. "Slechts 1330 stemmen op de lijsttrekker mag als een duidelijk signaal wor den opgepikt. Als je zover van de kiezer en elke realiteit afstaat dan wordt het de hoogste tijd dat het CDA de hand in eigen boezem steekt. Er staan een aantal jonge en goede kandidaten in de start blokken. Geef hen de ruimte en de tijd om zich te ontwikkelen en het CDA tot nieuwe bloei te bren gen. Maar laat degenen die regeer den voor de macht en het pluche nu rap plaats maken." Michiels denkt dat het goed zal zijn voor Venray en het CDA als de partij in de oppositie ver dwijnt. De winnaars Samenwer king en Van de Vorle zouden samen met de vernieuwde PvdA het roer moeten overnemen. "Het is nu het moment om schoon schip te maken." Burgemeester Waals reageerde op de woorden van Michiels. Je had meer in de spiegel moeten kijken in plaats van zo om je heen te slaan. Maar zo zit je niet in elkaar. Alleen weet ik niet of dit zo verstandig is." een abonnement waard

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3