lasperina schittert als larlene Dietrich Kunst Cultuur Travoltas Babypop op [ixtiesavond in renray voorruit. I Guido Weijers in Gryphus Neet oet Lottum in 't Podium Boekenweek in de bieb De Golvenbreker GlasGarage ïïifl, EN MAAS togramma Schouwburg Venray Sterretje GRATIS Muziek uitvoering MS Voorjaars concert Omroep Venray Blight Expositie Lentefeest senioren Boekrecensie in Peel en Maas Donderdag 21 maart 2002 - Pagina 11 (letterend cabaret in Vrouw land, Jasparina de Jong jttert als Mariene Dietrich, Kast in een theatertour, loisch avondtheater met Js Kazan en keiharde caba- |niet Bolder en Plante. Wie heeft in een avondje louwburg, komt komende aan zijn trekken. Tjouwburg Venray presen- !t vijf voorstellingen van fhoog gehalte. [rouw Holland is een spette- de cabaretformatie van vier iwen en een pianist. Met z'n fen vormen ze de ideale iw; lef, mst, lijf. lust en piano- Gabriëlle Glasbeek. Marie- looster. Karin Noeken. José irink en Reinout Douma bren- originele muzikale hoogstand- idoorspekt met theatrale en jeke humor. In haar tweede [terprogramma, 'VET' zingt |uw Holland over keuzes en igheden. pat wil de ideale vrouw? Gaat [vet los of vetloos? En wat als tnèt even anders was gegaan? 'VET' rollen verschillende iziekstijlen over elkaar en laten dames absurde gekte, kwets- irheid en ongegeneerde zelf- Dt zien. De confrontatie tussen vier robuuste en onbe- iroomde Groningse vrouwen Ierling èn met hun pianist -een te toetsentijger- verwekt een jnkelende samengang van iret en zang, waarbij de accen- binnen hel programma voort- jrend verschuiven. De voorstel- a ng op donderdag 21 maart gint om 20.00 uur. Sig mir wo die Blumen sind, li bin van Kopf bis Fuss auf ebc eingestelt en Lili Mariene. 1 zijn enkele van de vele nu ni ets, waardoor Mariene Dietrich !n wereldster werd. In de muz.i- ilc theaterproductie Mariene etrich kruipt de vaderlandse lette Jasperina de Jong in de van de legendarische diva. ontmoeten het fenomeen in een theater in Parijs begin jaren '60 vlak voor het begin van een belangrijk concert. De wereld ligt aan haar voeten, maar een kijkje in de kleedkamer leert dat achter de zelfverzekerde facade van glit ter en glamour en kwetsbare vrouw schuil gaat. Een vrouw die onzeker is over haar talenten, die twijfelt over de keuzes die ze in haar leven gemaakt heeft en die lijdt aan een extreme vorm van smetvrees. Jasperina de Jong als Mariene Dietrichde opmerke lijkste theatermetamorfose van dit seizoen. De voorstelling is op vrij dag 22 maart, aanvang 20.00 uur. De Kast tourt dit seizoen langs 36 theaters in Nederland. Voor deze gelegenheid heeft de band een semi-akoestische show samengesteld. De Friese band pre senteerde enige tijd geleden haar album Kastkrakers (10 jaar hits), die samengesteld is door de fans. Naast de veertien hits die de fans uitkozen, staan er drie oude Kast nummers op het album die voor de gelegenheid zijn bewerkt. Net als op het album zal De Kast de meeste nummers in de theatershow in een nieuw jasje steken. Met hits als Woorden zon der woorden, In nije die en Hete re vuren staat de theatershow garant voor een muzikaal avondje genieten. De voorstelling op zaterdag 23 maart begint om 20.00 uur. Hans Kazan brengt samen met Oscar. Renzo Mara, oftewel Magjc Unlimited, een unieke show. Vanzelfsprekend gaan de twee generaties totaal verschillend om met de uitvoering van hun vak en presentatie. Echter, zij delen de passie en fascinatie voor hun fan tasierijke beroep en creëren geza menlijk een verbluffende, spette rende en in alle opzichten magische avondtheater. Magic Unlimited bestaat uit drie bijzonder getalenteerde illusionis ten. Dynamisch en in hoog tempo presentéren Oscar, Renzo Mara hun verschillende illusies. Magie betekent voor deze artiesten meer dan alleen verbazen. Ze smelten de kracht van de jeugdige dyna miek. spetterende muziek, dance, romantiek en veel verbluffende illusies tot een eigentijdse vorm van entertainment. De naam Hans Kazan is in Nederland inmiddels synoniem geworden voor magie op hoog niveau. Hans Kazan is zondag 24 maart te gast in de Schouwburg Venray, aanvang 14.30 uur. Bigger, Better, Bolder en Plante. In hun nieuwe programma gaan Audrey Bolder en Victorine Plante nog harder tekeer, nog groffer, nog rauwer en nog liever. Bolder Jasperina de Jong vertolkt op meesterlijke wijze de rol van Mariene Dietrich (Foto: Jan Swinkels). en Plante studeerden af aan de acteursopleiding van de Hoge school voor de Kunsten in Utrecht. Victorine speelde daarna bij Growing Up in public en in de televisiefilm Dichter op de Zee dijk, Audrey speelde bij het Syndi caal en Hesp theatermakers. Met hun eerste programma Wannabe behaalde het duo in 1998 de fina le van het Leids Cabaret Festival. De voorstelling op dinsdag 26 maart begint om 20.00 uur. Sixties Music Venray houdt aszaterdag 30 maart een sixties- ond in partycentrum De Witte aeve in Venray. aanvang 20.00 r. Er zullen twee bands en een ck roll, jive. boogie woogie nsact optreden. De eerste band of Ages uit Den Haag-Zoe- micer: een rock röllband die een jaar of vijftien actief i.s en in periode uitgegroeid is tot een de betere bands van Neder- nd. Solögitarist Han Olyerhoek ag tot een van de betere rock I-gitaristen worden gerekend, eze zesmansformatie brengt u mg naar de fifties sixties. Ook instrumentale kant van deze tod is sterk met nummers van de todows, Spotnicks, Ventures, tskers, Giants. De tweede band is Green Tam- in uw Voorkom scheuren! Kom snel langs voor Reparatie!!!* 'Vanaf standaard WA-extra verzekering Green Tambourine bourine en komt eveneens uit Den Haag. Als hobby spelen ze muziek uit de sixties; dit omdat dit hun grote liefde is. Hun optre dens zijn zeer selectief, dit omdat ze graag op echte sixtiesavonden spelen, speciaal voor bezoekers die van deze muziek houden en er mee zijn opgegroeid. Het reper toire bestaat uit nummers van The Beatles, Stones, Animales, Who, Byrds, Hollies, Kinks, Golden Ear rings, Swinging Blue Jeans etc. Als laatste The Gigiets, een rock roll, jive, boogie woogie, twist dans. The Gigiets treden al een aantal jaren op door heel Neder land met hun show die onder andere bestaat uit het leven van 50-60 jaren dans, hoela hoepwed- strijd en een twistwedstrijd. Zij zullen natuurlijk aantreden in 50er jaren stijl, dus met petticoat en puntschoenen etc. Voor veel dansliefhebbers een kans om nog wat bij te leren... misschien. De presentatie van de avond is in handen van Ramon Barents. Kaarten in de voorverkoop of gereserveerd 9,50 euro; aan de avondkassa 11 euro. Voorver koop: Sigarenhuis Jansen, Grote Markt, Venray en Partycentrum De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray. Reserveringen en info: 0478-580624. OOSTRUM-VENRAY Stationsweg 183 Tel. 0478-568226 Leerlingen gitaar en piano van Ad Weltcn en Hans Kalberg pre senteren op woensdag 27 maart voor alle muziekliefhebbers een uitvoering in het Kunstencentrum aan de Heuvelstraat iri Venray. Er worden zowel klassieke als lichte muziek nummers gespeeld. De voorstelling begint om 19.00 uur in de aula van het Kunstencen trum. De toegang is voor iedereen gratis. Op vrijdag 22 maart vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een cabaretvoor stelling plaats van Guido Weijers. In Gryphus speelt hij zijn avond vullende voorstelling Oxymoron. De Boxmeerse cabaretier Guido Weijers won in november 2000 met veel overtuiging de publieks prijs op Cameretten, het grootste cabaretfestival van Nederland. De jury noemde Weijers een ver schijnsel van 'puur cabaret; hij weet wat hij wil en weet ook wat het publiek wil. In sneltreinvaart laat hij ons meevliegen in zijn droomwereld.' In zijn programma Oxymoron houdt Guido Weijers een mono loog waarin zijn gesjeesde vriend Alexander tegenwicht biedt aan de dromerijen van Guido. Zelf zou hij willen dromen en 'vliegen, maar Alexander zet hem met de ontnuchterende zwaarte- krachtwetten van Newton weer met beide benen op de grond. Weijers vliegt als Icarus, droomt van Oilily-sjaaltjes, bobsleeën, oliebollen, zelfmoord en de fami lie Knots. Hij gaat snel, remt af, is een dro mer en balanceert op de rand van de ethiek. Fel, scherp en kritisch, maar tegelijkertijd ontroerend. Weijers is een innemend en scherpzinnig verteller. Maar kijk uit; want terwijl hij vertederend zacht aait, kan hij plotseling genadeloos hard toe slaan. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur, het programma begint om 21.00 uur precies. 's maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 Blokfluitleerlingen van de Muziekschool Venray en het blok fluitensemble En Bloc presente ren een voorjaarsconcert in het Kunstencentrum aan de Heuvel straat in Venray. Op zondag 7 april spelen En Bloc en muziekschoolleerlingen onder leiding van Ans Thijssen werken van W. Brade, G. Gersh win, H. Poser, W.A. Mozart, T. Susato en vele anderen. Vanaf 15 00 uur is iedereen van harte welkom in de aula van het Kunstencentrum. De toegang is gratis. In Waar zijn de troubadours gebleven? is Kwartjesvolk uit Zeeland op 21 maart te gast van 21,00 tot 22.00 uur. De directe aanleiding is hun derde cd Vörtop die onlangs ver schenen is. Op zaterdag 23 maart zal tussen 15.00 en 17.00 uur de bekende Limburgse formatie de Schintaler een bezoek brengen aan het pro gramma Prime-Time. Deze band scoorde hits met: Limburgse Meid, Greumelevlaai, Mien Limburgs Landj en nu hard op weg is om in de rest van Nederland door te breken met Droomdanser. Er zal worden gesproken over het ontstaan van de band. de hits, en natuurlijk de toekomst. En als klap op de vuurpijl...?? Vrijdag 29 maart (Goede Vrij dag) zal Omroep Venray de Kruis weg uitzenden. De live uitzending vanuit de Grote kerk begint om 15.00 uur. Eerste paasdag zal ook de gebruikelijke uitzending van de Mis om 09-30 worden uitge zonden. Zondag 24 maart is het de beurt aan de Venrayse band Blight om een optreden te verzorgen in café De Bonte Koe aan de Hoender straat. Blight kent zijn roots vanuit de Venrayse muziekschool, waar onder leiding van Jan Voermans deze band zich heeft weten te ontwikkelen. De band bestaat dit keer eens niet uit een meerder heid mannen. Blight kent slechts één man en drie dames. Het repertoire ként "wat eigen werk maar vooral covers van o.a. The Cranberries en Alanis Morissette. De leden zijn Nick v.d. Putten, drums; Patricia Arts, gitaar; Lidian de Weert, basgitaar en zangeres Ingrid Janssen. Wil je het week end eens leuk afsluiten kom dan a.s. zondag luisteren naar Blight in de Koe. Aanvang 20.00 uur en de entree is. gratis. Eerste paasdag speelt de Limburgse band Cat's don't Bark in de Koe. De band is bekend van het Roojs Reundje vorig jaar en zette de boel toen flink op z'n kop met covers van o.a. The Scène, Doe Maar, James Brown, De Dijk, Vitesse en The Beatles. Aanvang 21.30 uur. Zondag 24 maart om 15.00 uur vindt de opening plaats van een nieuwe expositie in het Konings kerkje in Vierlingsbeek. Veelzijdig kunstenares Sylvia van Nove toont transparante schilderingen op paneel. Haar werken hebben een spiritueel karakter en een harmo nieuze uitstraling. De opening wordt op stemmige wijze ingeleid door twee jonge violistes. Sylvia van Noye is op vele ter reinen thuis; zij werkt als vormge ver, haar- en make-up styliste, ont werpt theaterkleding, maakt deel uit van de drie 'Baronessen van de Delicatessen', houdt zich bezig met healing en magnetisme (paar denfluisteraar) en is ook nog schil deres. Belangrijke thema's in haar leven en haar werk zijn: verbon denheid met de natuur, de spiritu aliteit van natuurvolken in India en Afrika, tegenstellingen: inner lijk- uiterlijk, loslaten- vasthou den, zichtbaar- onzichtbaar, natuur- cultuur en éénwording, harmonie en evenwicht. Dit resulteert in transparante schilderijen met stralende kleu ren, die elkaar overlappen als doorschijnende voiles, met licht dat zichtbaar blijft. Licht en kleu ren die energie overdragen en die, zeker binnen de muren van het kerkje, een haast sacrale sfeer oproepen. Schilderijen die in hun gelaagdheid een complexiteit laten zien en tegelijkertijd een zui vere eenvoud. De expositie is te zien tot en met zondag 28 april. Tijdens de opening op 24 maart kunt u de sfeervolle vioolmuziek meebeleven die Liesbeth School en Josje Voncken ren gehore brengen! Het Koningskerkje is gelegen aan de Spoorstraat 17 in Vierlings beek. De openingstijden zijn zaterdag en zondag van 13-00 tot 17.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, tevens op afspraak: 0478-631401. Op Witte Donderdag is de expositie geslo ten. Eerste én tweede paasdag is de expositie wél te bezichtigen. Op zaterdag 23 maart zal in Leu nen wederom het popfestival Babypop georganiseerd worden. Dit wordt net als alle voorgaande jaren weer georganiseerd door Stichting Jong Leunen Leeft, die ieder jaar ook de Leunse Fuif orga niseert, De spits wordt dit jaar afgebeten door Operation Irie. Zij spelen allemaal covers van Opera tion Ivy, een band die maar een kort leven gegund was. Reden voor Operation Irie om van Ope ration Ivy covers te gaan spelen zodat de band niet vergeten zou worden. Operation Irie staat o.a. ook op het Prilpopfestival is Wal halla Sevenum met Pasen. Als tweede zal De Harheid het podium betreden. De Hardheid is een veelkoppige skapunk-forma- tie uit Amsterdam. Eind 1996 besloot een groepje vrienden tot het gezamenlijk maken van muziek en binnen een aantal jaren groeide De Hardheid uit tot een fenomeen op de kleinere podia in het land. De snelle muziek zorgde samen met de energieke podium presentatie vaak voor volle dans vloeren. Ook bij verschillende popprijzen werd goed gescoord. De Hardheid bereikte in drie van de vijf competities, waaron der de Amsterdamse Popprijs 2000, een finaleplaats. In het laat ste geval lokten ze ook het meeste publiek naar de Melkweg. Sinds dien wordt er hard gewerkt aan een blazerssectie, en met enig succes. Er zijn alweer de nodige gedenkwaardige optredens met extra blazers achter de rug zoals dat op het bevrijdingsfestival in Amsterdam. Inmiddels bestaat De Hardheid uit acht mensen, waar onder een trompettiste, ventiel trombonist en een saxofonist. TRAVOLTAS Als afsluiter heeft de organisatie dit jaar De Travoltas weten te strikken. Deze band behoort inmiddels tot de grootste bands van Nederland. Zij zijn in 1990 begonnen als schoolbandje en zijn in twaalf jaar uitgegroeid tot een band die al vele landep heeft gezien. In Nederland hebben ze in 1997 op Dynamo Open Air gestaan en in 2000 waren ze nog te bewonderen op Lowlands. Komende zomer willen ze een tour door de USA gaan doen in navolging op hun nieuwe album Endless Summer maar eerst staat er nog een toer door Italië op het programma. Kortom, genoeg redenen om ze eens echt van dichtbij te aan schouwen. Tussen de bands door zal er nog een oorverdovende percus- sieact opgevoerd worden met natuurlijk het nodige spektakel wat daarbij hoort. Het hoe en wat is nog een verassing maar het zal zeker niet bij alleen wat tromge roffel blijven, daar kun wel vanuit gaan. De deuren zijn om 19.00 uur open waarna Operation Irie om 19.30 zal beginnen en Travol tas tot ongeveer 1.00 uur de avond zal afsluiten. Het festival zal plaats vinden in gemeenschaps huis De Brink in Leunen'. Er is geen voorverkoop.. De entree bedraagt 6 euro. Op donderdag 16 mei zal het traditionele Lentefeest voor senio ren-weer plaats vinden in Merse- lo, waar gedurende het weekein de de Muziekfeesten gehouden worden. De voorverkoop van de toegangskaarten begint op 30 maart op de vanouds bekende adressen] De prijs is 2,70 euro p.p.- alleen in de voorverkoop - en aan de zaal 3,50 euro, hierbij is bij aankomst koffie of thee met vlaai inbegrepen. De zaal zal om 13-00 uur open zijn. Orri 13-30. uur begint he( programma. Om 14.00 uur is de officiële opening door de Venrayse wethouder van wel zijn. De middag zal muzikaal opgeluisterd worden door het seniorenorkest. Het zeer aantrek kelijke Rad van Avontuur zal diverse rondes draaien. U zult ver der kunnen genieten van een optreden van de heer Wim Smits met accordeonbegeleiding door de heer Piet Huys. Er zal gelegenheid tot dansen zijn en u zult verrast worden door de Klunzen, bij velen bekend om hun grappen en grollen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de secretaris van de Werk groep Lentefeest Senioren 2002, telefoon 581690. De bekende formatie Neet Oet Lottum staat op zaterdag 23 maart op de planken van café 't Podium in Venray. Het optreden van de Venlose band begint om 22.30 uur. Met de uitdrukking 'Ik kom niet uit Lottum' wordt bedoeld dat je niet van gisteren bent. Boegbeeld van de band is de blonde zanger/ gitarist Frans Pollux, die verant woordelijk is voor de teksten en de muziek. Hij richtte de band vijf jaar geleden op, samen met gita rist Michel Wijlaars. De 17-jarige accordeonist Roy Grutters is de benjamin van Neet Oet Lottum. Bassist Alexander op het Veld, trompettist Miel Theeuwen en drummer Eric Geelen maken de Neet Oet Lottum. formatie compleet. Op het album 'Vertrokke' laat de groep horen veel meer te kun nen vertolken dan strakke feest- polka alleen. De band heeft een album gemaakt met een zwierige sound. Lekkere luisterliedjes ('Mestreech', 'Golde Vaere') wor den afgewisseld met popnum mers als De Volgende Waek'. 'Raar' en de hitsingle 'Goojemor- ge Maedje'. Voor de nodige zweetdruppels zorgen opzwepen de pareltjes als 'Duellos des Accordeonas', Alcantra' en het briljante 'Gekke Minse'. Het optreden begint om 22.30 uur. De entreeprijs bedraagt 5 euro. De Boekenweek 2002, die vorige week van start ging en nog tot en met zaterdag duurt, heeft dit jaar als thema: 'Heb ban olla vogala nestas', verha len en gedichten over de lief de. In de bibliotheek kan de lezer de boekenweektest doen. Het gaat hier om een boekje waarmee getest kan worden hoeveel de lezer weet van boe ken die in het teken staan van de liefde. Peter van Straaten heeft 25 beroemde liefdesromans verbeeld in evenzoveel tekeningen. Aan de lezer de taak te raden om welke boeken het gaat. Alle besproken boeken liggen in de bibliotheek gedurende de boekenweek ter inzage en de pocket 'boeken weektest' wordt zolang de voor raad strekt aan een volwassen lener uitgereikt. De boekenweek test is het cadeau van de biblio theek aan iedereen die tijdens de Boekenweek een of meer boeken leent. Nog meer liefde kan gevonden worden op de website www.komliefste.com. De databa se biedt toegang tot 542 gedich ten uit de Nederlandstalige litera tuur. Daaruit selecteert de lezer de 10 gedichten naar zijn hart. Via de computer kan een voorkeur vastgelegd worden. Van de tien uitgekozen gedichten wordt een alleraardigst, persoonlijk boekje van 60 pagina's gemaakt. Met als titel Liefste, tien gedichten over de liefde. Het boekje, a 7,50 euro. is te bestellen tijdens de Boeken week en af te halen bij de boek handel twee weken daarna. Op een centrale plek binnen de bibliotheek is de liefdeshoek inge richt waar de boekenweektest gemaakt kan worden. Alle leden," maar ook niet-leden van de biblio theek zijn van harte welkom om de boekenweektest te spelen. En laat u inspireren door de uitge breide hoeveelheid boeken met liefde als onderwerp. Het gratis boekenweekmagazine, boordevol beschrijvingen van liefdesboeken in de breedste zin van het woord, ligt voor de bezoeker klaar. De bibliotheek is open dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Het Boekenweekgeschenk is dit jaar, evenals in 2000, in een harde kaft gebonden. In De Ijsdragers schetst Anna Enquist met meedogenloze preci sie de gebeurtenissen in een ver zandend huwelijk. Is het vertrek van de dochter de oorzaak of sléchts een bevestiging van die verkilling, dat is één van de vra gen die dit verhaal oproept. Onlangs verscheen het boek De Golvenbreker van Adam Armstrong, die vooral bekend heid geniet als auteur van Het Luipaardspoor. De Golvenbre ker is ook te koop bij boek handel Van den Munckhof in de Grotestraat in Venray. De nieuwe baan in Nieuw-Zee- land is voor Libby Bass, een biolo ge gespecialiseerd in de commu nicatie van walvissen en dolfijnen, een geweldige kans. Van het salaris kim ze met haar tie nerdochter ruimschoots rondko men, terwijl het werk haar tegelij kertijd de gelegenheid biedt haar favoriete zeedieren te bestuderen in één van de meest ongerepte wateren ter wereld. En wanneer ze John-Cody Gibbs ontmoet, een man die de natuur ter plaatse zo goed kent en begrijpt dat het haast onwerkelijk lijkt, denkt ze dat ze eindelijk de man gevonden heeft met wie ze haar leven wil delen. Maar John-Cody rouwt nog om de dood van Maliina, de vrouw die hij meer dan twrintig jaar heeft liefgehad. Alles wat hij weet heeft hij van haar geleerd. John-Cody leeft vooral voor de natuur, voor de schitterende kus ten en de ongeschonden baaien in de omgeving van zijn huis. Wanneer investeerders met onza lige horecaplannen dit andere paradijs dreigen te vernietigen, vindt John -Cody in Libby een medestandster van formaat met wie hij samen de strijd aanbindt. Uiteindelijk zal zijn leven, na een lange periode van rouw, een nieu we wending krijgen. De Golven- dansers is een onvergetelijk ver haal over verdriet, troost en hervonden liefde, met als achter grond de natuur in al haar grootse schoonheid. De Golvendanser Uit geverij De Boekerij Amsterdam ISBN: 90-225-3043-4

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11