[waad Bloed, Vet >n Hans Kazan Kunst Cultuur Nederhop in OJC Vatjang Kinderopera in Theehuis The Bootleg Doors in 't Podium Het Sigma Protocol rogramma Schouwburg Venray •enray's Mannenkoor onfetti Zangers van St. Frans Niets! Natuurwacht Vogelmarkt Fight For Fame Aostrumse Zangkompeneej Cash On Delivery Passieconcert Rode Kruis Jenny Kerr in De Evenaar Guido Weijers in Gryphus Venrode Euterpe Schutterij 't Zandakker Op 't Nipperke Lenteconcert Vondel in Smakt Omroep Venray Dansdag Internationaal Boekrecensie in Peel en Maas Jelen maas Donderdag 14 maart 2002 - Pagina 9 schieten! Met Kwaad oed, Vrouw Holland met Vet a Hans Kazan en Magie Unli sted. Schouwburg Venray ikt de komend week uit met ic voorstellingen van een iog kaliber. Kwaad Bloed gaat over drie jets die gezamenlijk een drijlje hebben opgezet, waarin op zeer creatieve wijze hande- in porties levensgeluk. Zij 'en in de stellige overtuiging hun onschuld. Totdat een die het einde van zijn leven Icrt. hen dwingt een confronta- imet zichzelf en met elkaar aan gaan. De familieband die de ad- oers tot dan toe aan elkaar ver- nd, blijkt meer kwaad bloed te vatten dan hen lief is. De man- n van Niet Schieten! zijn met ïiin voorstelling Noodlot een weg jcslagen die zij met Kwaad Dcd zullen vervolgen: hel ver luien van de grenzen van het aaret. Noodlot is te zien op Bderdag 14 maart, aanvang uur. Vrouw Holland is een citerende cabaretformatie van tvrouwen en een pianist. Met vijven vormen ze de ideale vrouw: lef, rust, lijf, lust en piano talent. Gabriëlle Glasbeek, Marie ke Klooster, Karin Noeken, José Zwerink en Reinout Douma bren gen originele muzikale hoogstand jes, doorspekt met theatrale en fysieke humor. In haar tweede theaterprogramma, 'VET' zingt Vrouw Holland over keuzes en toevalligheden. Wat wil de ideale vrouw? Gaat ze vet los of vetloos? En wat als het nèt even anders was gegaan? In 'VET' rollen ver schillende muziekstijlen over elkaar en laten de dames absurde gekte, kwetsbaarheid en ongege neerde zelfspot zien. De confron tatie tussen de vier robuuste en onbeschroomde Groningse vrou wen onderling èn met hun pianist -een slanke toetsentijger- verwekt een sprankelende samengang van cabaret en zang, waarbij de accen ten binnen het programma voort durend verschuiven, De voorstel ling op donderdag 21 maart begint om 20.00 uur. Hans Kazan brengt samen met Oscar, Renzo Mara, oftewel Magic Unlimited, een unieke show! Vanzelfsprekend gaan de twee generaties totaal verschil- Hans Kazan en Magie Umli- mitecl, lend om met de uitvoering van hun vak en presentatie. Echter, zij delen de passie en fascinatie voor hun fantasierijke beroep en creë ren gezamenlijk een verbluffende, spetterende en in alle opzichten magische avondtheater. Magic Unlimited bestaat uit drie bijzonder getalenteerde illusionis ten. Dynamisch en in hoog tempo presenteren Oscar, Renzo Mara hun verschillende illusies. Magie betekent voor deze artiesten meer dan alleen verbazen. Ze smelten de kracht van de jeugdige-dyna miek, spetterende muziek, dance, romantiek en veel verbluffende illusies tot een eigentijdse vorm van entertainment. Niet voor niets worden zij gevraagd voor shows in heel Europa en zelfs in 's werelds internationale centrum voor spectaculair entertainment: Las Vegas! De haan Hans Kazan is in Nederland inmiddels synoniem geworden voor magie op hoog niveau. Hans Kazan is zondag 24 maart te gast in de Schouwburg Venray, aanvang 14.30 uur. Na een succesvolle eerste editie nde Nederhopavond vorig jaar, idt zaterdag het tweede deel ndeze avond plaats. Nederhop, mei Nederlandstalige hiphop, (Ie term die het eerste werd bruikt door de band Osdorp sse. Nadat zij populair werden toten de nederhopcrews als ddcstoelen uit de grond. Inmid- Is is de nederhop dan ook een Iwaardige muziekstroming sarin bands ieder een eigen vcr- hillende stijl hebben. Ook dit ris de organisatie erin geslaagd nodige hiphoptalent naar rlo te halen. Zo treedt als eerste t uit Venray afkomstige duo B- vadraat op. Deze heren lieten or het eerst van zich horen tij- ns het middagprogramma van ikeTwo. De goede reacties na optreden hebben hen aange- oedigd om door te gaan, wat dt geresulteerd in het eerste 'treden in een regionale soos. s tweede act komt opnieuw een juo in actie. Dit keer afkomstig |it Heerlen en met als naam East |ggaz Crew, Een naam die ver- jst naar de oude mijnwerkers- tteek waar de rappers SaNe en fcntoR vandaan komen, en waar zij sinds 1997 rappen over allerlei dagelijkse problemen. Na de East Diggaz zal het Eindhovense Pro ces Verbaal hun rapkunsten gaan vertonen. De groep bestaat uit vier MC's en een DJ, waarbij de verschillende stijlen van de MC's de muziek afwisselend maakt. Inmiddels heelt de band, die sinds 2000 aan de weg timmert, al flink wat live ervaring opgedaan, met als hoogtepunten de voorpro gramma's voor Osdorp Posse in onder andere 013 en op radio 3FM bij Giel Beelen. De hoofdact van dit jaar was vorig jaar nog de beginact van de Nederhopavond. Reflex>', een crew waarmee het in een jaar ontzettend hard is gegaan. Want waren de MC's Nos tra en Essez begin vorig jaar nog op zoek naar een DJ, zo stonden zij afgelopen zondag, onder steund door zo'n 70 fans, samen met DJ en beatcreator Goodlife in Elsloo op de planken voor de fina le van Nu of Nooit, de voorronde voor Pinkpop. Intussen heeft de band al verschillende optredens in de regio achter de rug, waaron der Take Two en Zomaarpop. De avond begint om 21.00 uur, de zaal is open om 20.00 uur. «petities: Donderdag 14 maart 9-30 uur tenor 1+2; 20.00 uur tliele koor Ónderdag 21 maart 19.30 uur fóen bariton; 20.00 uur gehele :oor. togramma: 20 maart: Commissie- |enbijeenkomst in Witte Hoeve, f april: Algemene Ledenvergade- ing in de Witte Hoeve. 'pelden bij Cees van Kreij, tele- >n 589775. tod papier kunt u afleveren bij '«VMK-container aan de Molen weg (niet na 22.00 uur), «petitielokaal: ^centrum De Witte Hoeve, ^straat te Venray. Website: http://listen.to/VMK. nf° PR/kooropIeidingen: LV-d.boom@hccnet.nl ol" venrays- [•innenkoor@hotmail.com Tel. $7-587668. 'oensdag 20 en 27 maan: 20,30 P»koonepetitie voor iedereen. 'Oor afmelding, Gerti tel: 631306. •oor informatie: Henk Mijnster, N: 512082. Vrijdag 15 maart: 19,00 uur repe titie jongens 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 16 maart: tus sen 10.00 en 12.00 uur oud papier inleveren in de papiercon tainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg. Dinsdag 19 maart: 19-00 uur repetitie jon gens, Zondag 24 maart: 10.45 uur mis in de Paterskerk (Palmzondag in uniform) Zaterdag 30 maart: 19-15 uur Paaswake in de Paters kerk (in uniform) Zondag 31 maart: 11.00 uur mis in de Paters kerk (in uniform). Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Kom eens kijken op de repetitie van dinsdag of vrijdag in de Galmhut, gelegen aan de Lan- geweg 92, tel. 512001. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Deze week ontvangen jullie de lente-uitgave van De Natuur vriend. Daarin staan weer de komende acties vermeld, onder andere de eerste puzzeltocht van dit seizoen op 2e paasdag, maan dag 1 april. Je vindt de Natuur vriend ook op website: www.jnwvenray.nl. Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 17 maart weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt worden door vogelliefhebbers allerlei vogels te koop worden aangeboden. Ook zullen er verschillende vogelhan delaren aanwezig zijn die naast vogels ook allerlei vogelbenodigd heden te koop aanbieden en tevens vogels opkopen. Sinds kort worden ook allerlei soorten en maten voedertafels voor in de tuin aangeboden. Bij de verenigingsbi bliotheek zijn weer allerlei vogel boeken en video's te leen. Ook niet-leden krijgen de gelegenheid vogelboeken of video's te lenen. De markt is van 09-30 tot 12.30 uur in Party- en recreatiecentrum De Zandhoek, St. Leonardsweg 1 in Wanssum. Jongerencentrum Jera in Yssel- steyn staat vrijdag 15 en zaterdag 16 maart in het teken van Jera's Fight For Fame. In dit weekend zullen negen bands uitmaken wie Jera On Air met onder andere 16 Down, Green Lizard, Shandon en Terrorgruppe op donderdag 9 mei zal openen. De bands Cleech, Whiffet, Dark Mutation, April Warchile en Scum zullen aantreden op vrijdag 15 maart, van te voren zal geloot worden voor de volgorde. Op zaterdag 16 maart treden No Wisdom, Face- grind, Structure en Masters of Maiden en Van Belang aan, waar na de uitslag bekend zal worden gemaakt. De optredens zijn vrij dag vanaf 20.00 uur en zaterdag vanaf 19.30 uur. De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepeteerd in 't AllemansCafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23-00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de telefoon en bel 0478-511251. De countryband Cash On Deli very speelt op zondag 24 maart in partycentrum De Witte Hoeve in Venray. Het concert begint om 14.00 uur. ht de band speelt onder andere de in Venray wonende Ad Weiten. Cash On Delivery werd opgericht in 1996. In dat jaar besloten ex-Moonlight Riders Ad Weiten, Michael Hama- ne, Johan Jansen en Loek van Heijster een nieuwe formatie te beginnen. Als zanger en zangeres werden twee veelbelovende jonge talenten aangetrokken: Wim van de Vliert en Ilse de Lange. De kwaliteiten van de erva ren instrumentalisten, samen met deze geweldige stemmen, ston den ervoor garant dat Cash On Delivery zich al snel een naam wist te verwerven als een band die in de countrymuziek in Neder- land'aan de absolute top staat. Dat blijkt ook uit de prijzen die Cash On Delivery in de wacht wist te slepen: tijdens het DCMA Awards- gala in 1998 werd Cash On Deli ver)' gekozen tot Meestbelovende Act van het Jaar, terwijl Ad Wel- ten's compositie No More You werd gekozen tot Song van het Jaar. Een jaar later werd Wim van de Vliert gekozen tot Zanger van het Jaar. Toen Ilse de Lange in 1998 besloot verder te gaan met een solocarrière, werd de talent volle Jacqueline van der Griend aangetrokken als zangeres van Cash On Delivery. Zij werd in 2000 gekozen tot Zangeres van het Jaar. De muziek van Cash On Delivery loopt uiteen van country- rock en western swing tot count- ry-pop en ballads. De band put haar inspiratie vooral uit muziek in de traditie van countrygroothe- den als Merle Haggard en Vince Gill. Het eigen werk neemt een zeer prominente plaats in binnen het repertoire van Cash On Deli very. In januari 2000 verscheen de üvecd Looking For Credit en in januari 2002 het tweede COD's Deliverance. In de Mariakapel in Holthees wordt op zondag 24 maart een sfeervol passieconcert verzorgd door het kamermuziekensemble Sextet Malden, met medewerking van de sopraan Els in 't Veld en de tenor Eric van den Bergh. Het concert begint om 15.30 uur. Op het programma van dit concert staan werken van G. Ph. Tele- mann, J.S. Bach en Andreas Ham- merschmidt. Uit de Mattheus Pas sion van G. Ph. Telemann wordt een recitatief gezongen door de tenor, gevolgd door een aria uit deze passion van de sopraan en een duet van sopraan en tenor, alle delen begeleid door het ensemble. Van Johann Sebastian Bach staan op het programma een deel van de cantate nr. 82, Ich habe genug!, voor tenor en ensemble, de aria voor sopraan, fluit en continuo Ich folge dir gleichfals uit de Johannes Passion, en de cantate nr. 152, Tritt auf die Glaubensbahn, voor sopraan, bas en ensemble. Van A. Hammersch- midt wordt uitgevoerd de concer taria Verleih uns Frieden Gniidig, voor sopraan, bariton en ensem ble. Het Sextet Malden bestaat uit Hilde Keuning, viool en altviool, Janske Polman, cello, Els van Brunschot, hobo, Harald Baayen, clavecimbel, Jan Littig, dwarsfluit, en Arjen Keuning, viola da gamba. Het sextet is in 1998 opgericht, in aanvang nog als kwartet, en vanaf begin 2000 in de huidige samen stelling. Het ensemble heeft in de regio in de afgelopen jaren al vele sfeer volle concerten verzorgd. De sopraan Els in 't Veld studeerde aan het Rotterdams conservatori um piano, koordirectie en zang, en rondde haar dirigentenoplei- ding af aan het conservatorium te Hilversum. De tenor Eric van den Bergh is een zanger met veel koorervaring. Hij studeerde 5 jaar bij bas-bariton Olard Derks, en werkte mee aan diverse zngpro- jecten, o.a. aan het festival Oude Muziek in Tilburg. Hij is lid van het Nijmeegs Universitair Kamer koor Audite Nova. Kaarten zijn te reserveren bij de bekende voor verkoopadressen in Holthees, de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478 - 636480, en de fa. Wijen- berg, Gildestraat 6, tel. 0478 - 636390. Jeugd en jongeren werk Op maandag 11 maart is er les voor de jongste leden van 18.30 tot 20.00 uur. We gaan aan de slag met portofoon. Denk aan het bij het weer passende kleding. Op maandag 18 maart gaan we met beide groepen op excursie op het Vincent van Gogh Insti tuut, van 18.30 tot 20.00 uur. We brengen een bezoek. Verzamelen bij het hoofdgebouw, Stations weg 46. Op 28 maart komt de les voor de jongste jongeren te vervallen. De teamleden hebben vergade ring op 28 maart om 19.00 uur bij Johan Pouwels, daarna is er nog een overleg voor Johan P., Nicole en Maria. Jenny Kerr is afkomstig uit de USA en tourt door Europa voor de promotie van haar nieuwe cd Itch. Zondag 17 maart is ze te gast in de Eve naar in Venray. Jenny Kerr is singer/songwriter en houdt zich voornamelijk bezig met country, bluegrass en blues. Zelf speelt ze gitaar, banjo, har monica en dobro. Deze middag wordt ze bijge staan door Phil Milner, zang en gitaar en Charles Gasper op bas. Jenny Kerr timmert in de USA al jaren aan de weg maar besloot om de stap naar Europa te maken. In Amerika is het publiek steeds razend enthousiast als ze op het podium staat. Een performance en uitstraling die aanstekelijk werkt. Ze speelt deze tournee in Duitsland, België, Zwitserland, Lichtenstein en Nederland. Voor meer info zie: www.jennykerr.com Het optre den in 'de Evenaar' begint op zon dag 17 maart om 16.00 uur. Kaar ten in de voorverkoop vijf euro en aan de kassa zes euro. De Boxmeerse cabaretier Guido Weijers won in november 2000 met veel overtuiging de publieks prijs op Cameretten, het grootste cabaretfestival van Nederland. De jury noemde Weijers een ver schijnsel van 'puur cabaret; hij weet wat hij wil en weet ook wat het publiek wil. In sneltreinvaart laat hij ons meevliegen in zijn droomwereld.' In zijn programma Oxymoron houdt Guido Weijers een monoloog waarin zijn gesjees de vriend Alexander tegenwicht biedt aan de dromerijen van Guido. Zelf zou hij willen dromen en vliegen, maar Alexander zet hem met de ontnuchterende zwaartekrachtwetten van Newton weer met beide benen op de grond. Weijers vliegt als Icarus, droomt van Oilily-sjaaltjes, bob sleeën, oliebollen, zelfmoord en de familie Knots. Hij gaat snel. remt af, is een dromer en balan ceert op de rand van de ethiek. Fel, scherp en kritisch, maar tege lijkertijd ontroerend. Weijers is een innemend en scherpzinnig verteller. Maar kijk uit; want ter wijl hij vertederend zacht aait. kan hij plotseling genadeloos hard toeslaan. Op vrijdag 22 maart speelt Guido Weijers zijn pro gramma Oxymoron in jongeren centrum Gryphus te Vierlings beek. Voor deze voorstelling zijn kaarten a 8,00 euro telefonisch te reserveren via (0478) 631802 of 630508. Reserveren via internet is mogelijk via de Gryphus websi te www.gryphus.nl. Eerstvolgende repetitie woensdag 20 maart bij zaal Thielen op het Kennedvplein. Voorafgaande aan de repetitie om 19.15 uur stern- vorming. Afmeldingen bij Marjo Weijers, telefoon 58 47 68. Agenda: 20 en 27 maart: Stemvor- ming, 24 maart: Voorjaarsconcert. 12 en 14 april: Regionale Koorda- gen. Wil je meer weten over de vereniging, neem dan gerust con tact met Dora Garsori, telefoon 585371 of bezoek website www.venrode.nl Harmonieorkest: 14 maart: 20.00 uur repetitie; afmelden 582539- 14 maart: 18.30 uur aanmeten concertuniformen. 23 maart: 18.30 uur repetitie houtgroep; 19.45 uur repetitie kopergroep. 30 maart 18.30 uur repetitie tutti 6 april: 20.15 uur Concert met Horst. 13 april: 18.30 uur Concert in Aarle-Rixtel. 17 april: 20.00 uur repetitie tutti. 20 april: 20.00 uur openbare generale repetitie. 21 april: Concours. Jeugdorkest: 14 maart: 18.45 uur repetitie; afmelden 588545. Drumband: 19 maart: 20.30 uur repetitie; afmelden 514415. 13 april: Concert met Aarle-Rixtel. PEEL EN MAAS een abonnement waard Afgelopen zaterdag werd de alge mene jaarvergadering van de Schuttersbond Juliana gehouden. Er werden enkele belangrijke beslissingen genomen omtrent de bondsschuttersfeesten, waaron der het gaan schieten van twee rondes voor alle zestallen op de bondsschuttersfeesten. Aanstaande zondag wordt er weer geoefend op de schuttersweide; aanvang 10.30 uur.. Maandag 18 maart is de algemene ledenvergadering van onze schut terij in het gildenhuis café Den Oldtimer. De vergadering begint om 20.00 uur en wij verwachten een grote opkomst. Maand 19 maart vindt de wekelijkse repeti tie plaats van onze drumband in het Trumke. Aanvang 19 30 uur. Geïnteresseerden om eventueel deel uit te gaan maken van onze drumband zijn hierbij natuurlijk van h^rte welkom. Woensdag 20 maart wordt de afsluitingsavond gehouden van de Wintercompetitie 2001/2002 in het Trumke. De avond begint om 18.30 uur en is toegankelijk voor alle leden van de schutterij. Men sen die niet deelgenomen hebben aan de Wintercompetitie zijn ook welkom (tegen een financiële ver goeding) op deze gezellige avond. Je kunt je nog opgeven bij Adri van Dorrestein-Hul, tel. 0478- 589692 of Pascal de Klein, tel. 0478-586708. Woensdag 27 maart is er een bijeenkomst in het Trum ke, waarbij wij Ad Hoogeveen hebben uitgenodigd om uitleg te geven over het jureren tijdens de Bondsschuttersfeesten; aanvang 20.00 uur. Maandag 1 april staat in het teken van het voorjaars kampioenschap van de schutterij Maandag 18 maart: Om 10.30 uur Volksdansen; 19.00 uur Biljart club Op 't Nipperke. Dinsdag 19 maart: Van 14.00 tol 17.00 uur Vereniging voor Oude ren Ons Genoegen: kaarten en bil jarten; 20.00 uur Country- en dansgroep Green River met Country-dansles. Woensdag 20 maart: Om 09.00 uur Beter bewegen, daarna koers- bal; 20.00 uur Country- en dans groep Green River met Country- dansles. Donderdag 21 maart: Om 14.00 uur jaarvergadering WAO Belan gen. Van 19.00 tot 23.00 uur Kaar ten en biljarten. Woensdag 20 maart is er weer kindertheater in het Theehuis. Vandenbulck brengt dan de kin deropera "Rode Schoentjes", gebaseerd op het sprookje van Andersen. Het verhaal gaat over een rijke dame die zich over een weesmeis je ontfremt en haar alles geeft wat haar hartje begeert. Op een dag moet ze nette schoenen kopen om mee naar de kerk te gaan, maar ze koopt een paar rode schoentjes waarna haar leven ver andert. Ze gaat naar een dansfeest in plaats van de zieke mevrouw te verzorgen en de schoentjes hou den niet meer op met dansen. Er is maar een uitweg: de voetjes moeten eraf. Rode Schoentjes is een kinder opera voor kinderen vanaf 4 jaar, maar ook ouders kunnen zich prima amuseren. De voorstelling begint woens dag 20 maart om 14.00 uur. Kaar ten zijn te bestellen/verkrijgen bij de VW, tel. 510505 of bij het Theehuis, tel. 513690. De entree prijs bedraagt _4,50 per persoon. Helaas zullen The Doors nooit meer in de originele bezetting op de bühne kunnen staan. The Boot leg Doors brengen het publiek iets wat de mensen al jaren lang boeit, namelijk Psychedelische rockmuziek uit de zestiger jaren van The Doors-live on stage. Zaterdag 16 maart komt deze Doors tribute band naar café 't Podium in Venray. De band bestaat uit een mix van vijf profes sionele muzikanten. The Bootleg Doors geven een identieke live concertregistratie van The Doors, inclusief kleiding, haardracht en podium gimmicks. Zoveel moge lijk wordt gebruik gemaakt van de originele Doors instrumenten (Fender bass, Vox en Gibson SG gitaar) om het authentieke geluid uit het eind van de zestiger jaren zoveel mogelijk te benaderen. Tijdens het live optreden passe ren alle traditionals zoals Light my Fire, Riders on the Storm, Love her Madley, When the music's over, Touch Me, LA Woman, Roadhouse Blues, Gloria en The End. De vocale kwaliteiten van de zanger hebben een sterke gelijke nis met die van Jim Morrison. Zowel; de jonge bariton uit '67 als de door drank aangetaste stem van '71 worden perfect weerge geven. Het enthousiasme van het publiek, bij de opening van het concert van The Bootleg Doors, is telkens weer verbazingwekkend. Zelfs de doorgewinterde Door- sfans laten zich telkens weer teruggaan in de tijd. Het concert afgelopen juli in Parijs, ter gele genheid van de dertigste sterfdag van Jim Morisson, heeft alle Door- sfans er van overtuigd dat The Bootleg Doors de beste Doors tri bute band zijn van de wereld. Zaterdag 16 maart, aanvang 22.00 uur, entree 5,- euro. Op zaterdag 23 maar houdt de Aostrumse Zangkompeneej het jaarlijkse Lenteconcert. Ook dit jaar zal dit concert gehouden wor den in het gemeenschapshuis, aanvang 20.15 uur. De deelne mende verenigingen zijn Mannen koor Aodemnoët uit Kessel, Zang vereniging Vriendenkring uit Steyl, Gemengde Zangvereniging VIVACE uit Hout-Blerick en de Aostrumse Zangkompeneej uit Oostrum. Gemengde Zangvereniging Vondel uit Vierlingsbeek luistert op zaterdag 16 maart de eucharis tieviering in de St. Jozefkerk in Smakt met veel zang en muziek op. De maand maart staat in het teken van de viering van St. Jozef. Het koor voert de Missa 'Mater dolorosa' van Jos Gruber uit. De leiding is in handen van dirigente Mia Schoonbrood met aan haar zijde organist/pianist Theo Hes. Met het ten gehore brengen van nog een vijftal andere liede ren zal het Vierlingsbeekse koor er alles aan doen om er een sfeer volle mis van te maken. Aanvang. 19.00 uur. Voor meer informatie. Riet Aarts, tel: 631883- In Waar zijn de troubadours gebleven? is donderdag tussen 21.00 en 22.00 uur Flink uit Venlo weer terug vanwege hun meest recente cd Net Ech. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat in Venray een afdeling van de Zonnebloem werd opgericht. De opening van het jubileum jaar vindt plaats op 16 maart. Donder dag 14 maart tussen 18.00 en 19.00 uur kijkt Cees Mathijssen met enkele medewerkers terug op 25 jaar Zonnebloem afdeling Venray. Maandag 18 maart tussen 20.00 en 21.00 uur zal Jenny Kerr uit Amerika té gast zijn in het count- ryprogramma PeelGrass.Het inter view zal afgewisseld worden met live muziek en muziek van haar cd Itch. Op zaterdag 13 april houdt volksdansvereniging Opanka uit Venray een dansdag internatio naal o.l.v. Loes Eysens en Tanja Jager in het gemeenschapshuis in Oostrum. De dag duurt van 13.00 uur tot 17.00 uur. Voor nadere informatie en of opgave kan men bellen naar Hanny Cuppen tel. 0478- 587315 of Gerda Nabuurs tel. 0478- 569223. Onlangs verscheen bij uitge verij Luitingh-Sijthof het boek Het Sigma Protocol van de bekende auteur Ludlum, een ruim 500 pagina tellende thril ler over een lang begraven geheim. De Amerikaanse bankier Ben Hartman is op vakantie in Zwitser land, als een jeugdvriend hem probeert te doden. Vervolgens verdwijnt het lijk van Bens voor malige vriend, en ook elk bewijs van de aanslag. Dan ontmoet Hart man een Amerikaanse agente die een serie verdachte sterfgevallen onderzoekt. Samen ontdekken zij het ver bindend element: een oüd SS-dos- sier. De lang begraven geheimen en dit Sigma Protocol zijn echter zo explosief dat Ben en Anna hun leven niet meer zeker zijn. Ludlum is een van 's wereld best verkopende auteurs. Hij werd geboren in New York City en maakte als jongen het laatste oorlogsjaar in de Pacific mee. Voordat hij op zijn veertigste besloot de gok te wagen en te gaan schrijven, was hij acteur en theaterproducent. Zijn eerste boek, De Scarlatti Erfenis, werd meteen een ongekend, wereld wijd succes. Daarna volgde in hoog tempo bestseller na bestsel ler. Voor de research van zijn internationaal georiënteerde en weergaloos spannende thrillers reisde hij de wereld af. Het Sigma Protocol is te koop bij boekhan del Van den Munckhof in Venray en kost 18.95 euro. Uitgeverij Lui tingh-Sijthof. ISBN: 9024535182.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9