irikadag in schouwburg "Luisterend oor doet vaak wonderen" St. Oda Merselo deelnemer aan Tielen Toernooi Samen sterk voor succes Ingezonden A&A /lOV-groep helpt bruggenbouwer Tjeu Haumann Zilveren jubileum Zonnebloem Venray l/ledaille van ferdienste voor J. Peeters GROEP ;EL EN MAAS Donderdag 14 maart 2002 - Pagina 5 De Venrayse MOV-commis- (missie, ontwikkeling en ;de) die elk jaar de vastenac- jn Venray en de kerkdor- En organiseert steunt dit jaar en heel bijzonder project van 5 Aijense missionaris Tjeu aumann. en Deze missionaris uit Noord-Lim- irg zet zich al jaren in voor de ndsoldaten en de vele vluchte- ien van het oorlogsgeweld in lid Soedan. Vooral gevluchte aderen helpt Haumann. Hon- jjdduizenden mensen zijn «vlucht naar het buurland pinda. "ÈHauniann heeft irt Oeganda achtige projecten opgezet om «gevluchte kinderen onderwijs kunnen geven. De vele brug- »n die liggen op de grens tussen Soedan en Oeganda zijn kapot gebombardeerd. Tjeu Haumann heeft het liefst dat de vluchtelingen weer terug keren naar hun vaderland om daar hun dorpen weer op te bouwen, maar dat kan niet vanwege de kapotte bruggen. Pater Haumann die voor korte tijd weer in ons land is heeft de afgelopen tijd oude baileybruggen op de kop getikt in Nederland en België. Dankzij zijn netwerken zijn deze bruggen getransporteerd naar Oeganda en Soedan en opge bouwd door vrijwilligers van de Nederlandse genietroepen. Als alles meezit worden de bruggen op korte termijn openge steld en kunnen zo'n 65.000 vluchtelingen weer terugkeren naar hun dorpen in Soedan. De Aijense bruggenbouwer is door de plaatselijke bisschop uitgeno digd om aanwezig te zijn bij de opening van de bruggen. Reden dat hij volgende weer vertrekt naar zijn Afrika. De Venrayse commissie MOV (missie, ontwikkeling en vrede) heeft ondertussen niet stil geze ten. De opbrengst van de vasten actie 2002 gaat helemaal naar de hulp en opvang van gevluchte kinderen en kindsoldaten. Ter afsluiting van de Venrayse actie wordt op paaszaterdag in de foyer van de schouwburg in Venray een grote Afrikadag georganiseerd. Tijdens deze happening presente ren tal van groepen zich en wor den wervelende shows gegeven van Afrikaanse muziekbands. De komende week wordt het totale programma van deze Afrikadag bekendgemaakt. (oor het hoofdbestuur van het ■rlandse Rode Kruis in Den lag is de Medaille van Verdien- in brons toegekend aarij. Pee- ers uit Venray. Hij kreeg deze nedaille voor zijn 17-jarig lidmaat- chap van het bestuur van de loedbank Limburg en het plaat- elijk bestuur van de afdeling Ven- ly. De versierselen behorende bij eze onderscheiding werden hem litgereikt namens het hoofdbe- luur door Wim Smeets, voorzit- ervan de afdeling Venray tij- ens een gezellige avond van alle ode Kruis vrijwilligers in De ilockert afgelopen zaterdag. Tij- :ns deze avond werden verder og medailles uitgereikt voor wintig jaar trouwe dienst als vrij williger aan mevrouw Venderbuss lit Venray en voor tien jaar trou- ve dienst aan de heer en nevrouw Van Soest, mevrouw \l van Daal, Rein van Wijk, jevrouw Daalhof-van Bu'rik, nevrouw Arts en de heer Smits allen uit Venray). Voorzitter meets prees de vrijwilligers voor lun inzet, vooral in deze tijd, oor de medemensen. Hij her- jacht in zijn toespraak de onlangs overleden Ted Dicker, die gedu rende 28 jaar het Rode Kruis gediend heeft als vrijwilliger, ondanks zijn zware handicap. Bin- J nen het Rode Kruis in Venray was lij penningmeester en plaatselijk lureauhouder- administrateur. Smeets maakte deze avond jewag van het feit, dat er momen- leel besprekingen gaande zijn om een fusie te bewerkstelligen tus sen de twee districten van Noord en Midden Limburg. Dit om de samenwerking bij de inzet in de hulpverlening bij rampen beter te runnen coördineren, mede met het oog op de Gewestindeling van de Provincie. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De Venrayse afdeling van de Zonnebloem viert zaterdag haar zilveren jubileum met een eucharistieviering en een receptie in hotel Asteria in Venray. Peel en Maas inter viewde ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling Wies Broeksteeg, vrij willigster van het eerste uur. De Nationale Vereniging de Zonnebloem is een landelijke vrij willigersorganisatie die zich inzet voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoeven de ouderen, vertelt Wies Broek- steeg. Het gaat dan vooral om mensen voor wie persoonlijk con tact en deelname aan het maat schappelijk leven niet vanzelf sprekend zijn. Op dit moment werken er lan delijk ruim 34.500 vrijwilligers voor de Zonnebloem, waarvan er zo'n 120 actief zijn bij de Venray se afdeling. "Zij bezoeken mensen die door ziekte of handicap vaak aan huis gebonden zijn. Dit regel matige werk vormt het hart van de Zonnebloem", zegt Wies Broeksteeg. In totaal leggen de Zonne bloem-vrijwilligers jaarlijks meer dan een miljoen huisbezoeken af in heel Nederland "Hierbij staan Wies Broeksteeg (links) is al 25 jaar actief als vrijwilligster van de Zonnebloem. Wekelijks gaaj ze op bezoek bij mevrouw Verschuren. gezelschap en een goed gesprek centraal", weet Wies uit eigen ervaring. "Het gaat er dan vooral om dat degene die wordt bezocht zijn verhaal kwijt kan, want de praktijk wijst uit dat een luiste rend oor vaak wonderen doet. In Venray en omgeving worden zo'n 280 gasten bezocht die een licha melijk handicap hebben en daar bij eenzaam zijn. Het is erg dank baar werk, want het geeft je gewoon ontzettend veel voldoe ning als je wat voor je zieke of eenzame medemens kunt beteke nen." De Zonnebloem heeft meer dan 1470 afdelingen, verspreid over het hele land. In bijna elk dorp of elke wijk is dus wel een Zonne bloemafdeling actief. Met de nadruk op actief, want naast het regelmatig bezoek organiseren deze afdelingen tal van activitei-, ten voor zieken en gehandicapten bij hen in de buurt. Op 3 januari 1977 vond in zaal In den Engel de oprichtingsverga dering plaats van de afdeling Ven ray van de Zonnebloem. De Zon nebloem Venray is in de loop der jaren uitgegroeid tot een sterke regionale afdeling met vijf zelf standige plaatselijke afdelingen in Venray en de kerkdorpen, met contactgroepen in Wanssum en Blitterswijck. JUBILEUMVIERING Het zilveren feest zal beschei den maar stijlvol gevierd worden, mede dankzij de steun van een aantal particuliere en zakelijke sponsoren. De opening van deze jubileum viering vindt plaats op zaterdag 16 maart in hotel Asteria in Ven ray. Om 11.00 uur is daar een eucharistieviering voor vrijwilli gers en gasten van de Zonne bloem, die wordt opgedragen door deken Coenen. Van 12.30 tot 14.00 uur volgt een receptie voor gasten, vrijwilligers en geno digden.-Ook oud-vrijwilligers en ondersteunende leden van de Zonnebloem die geen uitnodiging hebben ontvangen zijn van harte welkom. SHOW In het kader van het jubileum jaar heeft de Zonnebloem afdeling Venray samen met de regio Peel en Maas (Horst en omgeving; bestaat 20 jaar) als gezamenlijk initiatief de Zonnebloem Theater Tournee naar Limburg gehaald. Deze tournee trekt dit jaar met 78 middagvullende voorstellingen door Nederland. Het is een show met zang, dans, magie en mystiek. Ster van de voorstelling is Bill van Dijk, bekend van musicals als Evita, Les Miserables, Miss Saigon en Cyrano de Bergerac. Naast Van Dijk treden ook op de internatio nale illusiekampioenen Christian Farla Bianca en de dansers van Lucia Marthas. Op 4 juni is deze show te bewonderen in de Schouwburg Venray. Het werk van een Zonnebloem vrijwilliger bestaat onder meer uit het regelmatig bezoeken van één of meer langdurig lichamelijke gehandicapten of lichamelijk hulpbehoevende ouderen, helpen bij diverse afdelingsactiviteiten, helpen bij de financiële acties van de afdeling (ledenwerving, lote rij), bijwonen van afdelingsverga deringen, eventueel bestuurs- werk. Mensen die belangstelling heb ben om als vrijwilliger aan de slag te gaan bij de Zonnebloem, kun nen contact opnemen met mevrouw J. Bakkum, tel: 582767- Uitdagend, boeiend, amu- iant en druk. Dat zijn tref- ioorden van het TEMA - Tie- fo Toernooi 2002. Op aterdag 13 en zondag 14 april indt alweer de vierde editie »an het TEMA - Tielen Toer nooi plaats in de Maaspoort in 'cnlo. Fanfare St. Oda uit Mer selo is een van de deelnemers 'ie een gooi doet naar de logste podiumplaats. TEMA is de nieuwe naam van 'et voormalige Tielen Toernooi staat voor Tielen Entertain- "ent Music Award. Een tikkel- ie internationaler en dat mag ook ',;el met deelnemers uit Zwitser- 'M Duitsland en België. Harmonie St. Cecilea uit Maas- cht, winnaar van het'vorige MA - Tielen Toernooi (2000) en (letlands Kampioen FKM van jaar komt haar titel verdedi gen. Geen eenvoudige opgave tegen orkesten zoals o.a. Concor dia Melick, St. Caecilia Blerick etc. Kortom, alle ingrediënten voor een veelbelovend festival zijn aan wezig. Het TEMA - Tielen Toer nooi is een twee jaarlijks enter tainment festival dat orkesten uitdaagt een bruisend programma in het lichte en populaire genre samen te stellen en daarmee onderling te wedijveren. Behalve op muzikale aspecten worden de deelnemers ook beoordeeld op hun amusementswaarde. Orkes ten moeten dus entertainment bieden. Zij zijn vrij om te bepalen op welke manier zij dit doen. Bij voorbeeld door het toevoegen van andere kunstexpressies aan de muziek of door solistische optredens. Uitgangspunt is wel dat het geboden amusement de muziek ondersteunt, en niet andersom. Een programma heeft de voorgeschreven lengte van minimaal 25 minuten en maxi maal 30 minuten. De deelnemen de orkesten spelen één verplicht werk. Voor de sectie Harmonie is de keuze gevallen op 'Noche de Abril', een compositie van Maino Remmers. Een werk met een rus tige inleiding overgaand in een Latin-American achtige sfeer. Voor de sectie Fanfare is de keuze gevallen op eveneens een compo sitie van Maino Remmers te weten 'Rosana'. Korte inleiding met een opvallende rol voor de solotrompettist. Het werk gaat daarna over in een snel (quasi disco) tempo. Deze werken zijn aangewezen door de organisatie van het TEMA - Tielen Toernooi in overleg met artistiek adviseur Pierre Kuijpers (jurylid van grote concoursen en gewezen dirigent van de Koninklijke Militaire Kapel). Daarnaast mogen orkes ten zelf hun programma samen stellen in aanvulling op het ver plichte werk. De orkesten worden beoordeeld door een ver maarde jury, bestaande uit vier 'personen, die direct na het optre den de punten bekend maakt, De jury bestaat dit jaar uit Gert Bui tenhuis, die onder andere naam maakte als kapelmeester van de Marinierskapel der koninklijke Marina, Koos Mark, componist en arrangeur van o.a. de musical Charlie Chaplin, Maino Remmers, componist van de verplichte wer ken en Barry Stevens, choreograaf en regisseur. Eerder zaten onder andere Tonny Eyk en Harry van Hoof al in de jury. TEMA is dus competitie. Het kent kampioe nen. Voor de winnaar uit elke categorie ligt een cheque klaar ter waarde van 1000,- euro, Ook voor de nummers twee en drie zijn mooie geldprijzen beschikbaar. De winnaar gaat bovendien naar huis met de Tielen Trofee. Deze zal dit jaar op zondag uitgereikt worden door Tonny Evk. Maar TEMA - Tielen Toernooi is niet alleen competitie. Het is ook leuk! Leuk om mee te doen en leuk om naar te gaan luisteren. De concer ten moeten spannend .zijn, swin gen, vrolijk stemmen en verba zen. Mooi alleen is niet voldoende. Het publiek moet geboeid worden. En de formule werkt, want de orkrsten spelen voor een volle zaal. Deelnemers luisteren naar elkaar, en ook bezoekers willen geen concert missen. En omdat TEMA - Tielen Toernooi entertainment is, zorgt de organisatie in de middaguren ook voor vertier voor kinderen Krachten worden gebundeld. Samen met een deskundige partner bepaalt u de strategie. Wij kennen het spel, de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSERVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51, POSTBUS 60, 5800 AB VENRAY, TEL.: (0478) 5825 56, FAX: (0478) 51 15 66 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN - HORST - MAASTRICHT PANNINGEN - ROERMOND - SITTARD VALKENBURG - VENLO - WEERT Limburgs grootste! www. aagroep. nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Hoera, de jeugd krant is uit! Naar aanleiding van de op maandag 4 maart uitgegeven NIEUWE jongerenkrant. De krant ziet er best wel leuk gekleurd uit. De inhoud van de krant is des te minder. Ten eerste wordt de lezer gevraagd een naam voor de jeugdkrant te verzinnen. Vervolgens moet de jeugdige lezer in hoera-stemming komen omdat maar liefst twee jaar na de jeugddebatten 'n A3tje verschijnt. De gemeente moet wel bijna helderziende zijn als zij beweert door middel van deze 'krant' de Venrayse jeugd te willen leren kennen. 'De krant' verschijnt immers maar .twee maal per jaar, waarbij nog niet de helft van de Venrayse jongeren zo'n exem plaar krijgt (oplage 1000 stuks). Door dat de 'krant' zo weinig ver schijnt in zulke beperkte oplage is het wel heel moeilijk voor de jeugd om te reageren. Heeft de Venrayse jeugd overi gens tijdens de jeugddebatten twee jaar geleden, niet aangege ven dat de tijd van mooie woor den voorbij is; dat er maar eens daden gesteld moeten worden. Op bladzijde twee van het exemplaar staat wat de gemeente lijke politieke partijen voor de jeugd wil doen. Dit is weinig rele vante informatie voor de Venray se jeugd tot 18 jaar: tenslotte mogen zij toch niet stemmen! Opvallend zijn de mooie woorden (al weer) en de prachtige volzin nen van de politieke partijen. Alleen fractie Van de Vorle komt met concrete, structurele voor stellen. Op bladzijde drie staan een aan tal alcoholvrije cocktails. Wij advi seren de redacteur die dit verzon nen heeft met een pakje schoolmelk naar de lagere school- bankjes terug te keren. Bladzijde vier is de informatie prullenbak waarbij blijkt dat alleen jongeren met een geavan ceerde computer kunnen reage ren. Kortom wij hebben DE nieuwe naam voor het jongerenblad al gevonden: 'De Fopspeen'. Ton Jans Jongerencentrum Ik loop mij nu al jaren te frustre ren over het feit dat er geen jon gerencentrum is in Venray. Een dorp met ongeveer 37.000 inwo ners. Met enige jaloezie kijk ik dan bijvoorbeeld naar Horst, dat in OJC Niks een goed draaiend jongerencentrum heeft. Zelfs in de dorpen Ysselstevn en Oirlo, waar ik zelf ook het een en ander doe, weten ze een goed draaiend jongerencentrum te runnen. Waarom kan dit dan niet in Ven ray? Ik denk dat zowel de gemeente als het bestuur van OJC Dingus hier schuldig aan zijn. De gemeen te wilde een jongerencentrum op haar manier en heeft dit teveel Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS willen doordrukken, terwijl jon geren zelf wel kunnen uitmaken wat zij willen. Verder is het natuurlijk niet echt bevorderend voor de motivatie om alleen acti viteiten toe te staan, wanneer er toch al herrie in Venray is, zoals bijvoorbeeld de kermis. Een jon gerencentrum moet de vrijheid krijgen om het hele jaar door acti viteiten te organiseren.Ik lees nu dat de gemeente het jongerencen trum, met op zich een prachtige ruimte, wil gaan verbouwen. Ik denk dat als het huidige bestuur van OJC Dingus aanblijft er geen verbe tering in komt. Dingus moet opnieuw beginnen. Een nieuwe groep mensen, een nieuw bestuur en dus een compleet nieuwe organisatie waarin mensen moe ten zitten met verschillende (muzikale) interesses om zo alle groepen jongeren in de gemeente Venray aan hun trekken te laten komen. Er zijn genoeg mensen, inclusief ondergetekende, die zich hiervoor in willen zetten. Nu is Dingus hier op dit moment op zich wel mee bezig. Er wordt nu maandelijks een drum 'n bass en gabberparty7 geor ganiseerd, en met de feestelijke dagen (carnaval, kerstmis, kermis, koninginnedag) komen ook hip hop en rockmuziek, aan bod. Alleen de manier waarop dit geor ganiseerd wordt is niet om over naar huis te schrijven. Zo een klein voorbeeld: Ik kwam eens binnengelopen en moest entree betalen. Een kas stond er niet en er waren geen mensen die bij de ingang zaten. Nu kwam er iemand op me af die ik geld gaf, maar het wisselgeld kreeg ik terug uit zijn eigen portemonnee. Waar ik mij ook aan erger is het drugsbeleid van het jongerencen trum. Ik heb er niks op tegen dat er geblowd wordt, maar doe dit dan niet in het jongerencentrum. Dit wordt echter gewoon toege staan. Sterker nog: Dingus heeft zich eens aangemeld om te funge ren als legale, gedoogde coffees hop! Dan ben je als bestuur van een jongerencentrum toch, op z'n zachtst gezegd, niet goed bezig, en is het niet gek dat de naam van Dingus zo is verslechterd. En dan is het hartstikke leuk om met z'n 80'en gewapend met spandoeken in het gemeentehuis beh, beh, beh te gaan roepen. Maar het is misschien verstandi ger om eerst eens naar jezelf te kijken in plaats van continu maar overal tegenaan te schoppen. Gemeente doe hier wat aan! Joep Gielens Onvrede Ik spreek mijn onvrede uit over het naar mijn mening slechte functioneren van de huisartsen post bij het St. Elisabeth zieken huis in Venray alsmede de EHBO- post van het St. Maartensgasthuis in Venlo. Beide zaken hebben naar mijn mening direct te maken met de organisatieverandering Oversteek. Op zaterdag 1 maart is mijn schoonmoeder, wonende in Horst, van de trap gevallen waar bij zij haar enkel duidelijk hoorde 'kraken'. Bij de huisartsenpost werd zij geconfronteerd met aan zienlijke wachttijden. De dienst doende arts kon vervolgens geen duidelijke diagnose stellen en besloot de enkel in te tapen. Na twee dagen van hevige pijn is mijn schoonmoeder op maandag naar haar eigen huisarts gegaan. Die constateerde dat er naar alle waarschijnlijkheid sprake was van een enkelbreuk. Om daar zeker heid over te krijgen moest ik met haar naar de EHBO-post in Venlo. En daar begon een nieuwe lange lijdensweg. Na een (uren)lange wachttijd werden er uiteindelijk röntgenfoto's gemaakt en de enkel bleek inderdaad gebroken en had feitelijk al 's zaterdags in het gips gemoeten. Triest, maar waar gewerkt wordt, worden natuurlijk fouten gemaakt al zou dit vrijwel zeker niet gebeurd zijn als er in Venray nog een EHBO- post was geweest. In een huis aan huis krant van de stichting zieken huizen Noord-Limburg lees ik ver volgens enkele dagen later dat binnen afzienbare tijd gestart wordt met een grondige verbou wing van de eerste hulppost in Venlo omdat alle spoedeisende hulp daar nu geconcentreerd is en men het aanbod niet meer aan kan. Waarom heeft men dan niet gewacht met het sluiten van de EHBO-post in Venray tot deze ver bouwing in Venlo gereed is? De feitelijke situatie nu is dan ook dat alle inwoners uit het verzorgings gebied V'enray/Venlo geconfron teerd worden met EFIBO-voorzie- ningen waarvan gesteld kan worden dat deze niet meer vol doen aan de meest elementaire normen. Het sluiten van de EHBO -post in Venray is de grootste fout geweest die het huidige bestuur tot nu toe gemaakt heeft. Dat blijkt nu, na enkele weken al uit de vele klachten die binnenko men. Ik hoop van harte dat dhr. Guy Peeters zijn bestuur ertoe weet te bewegen deze beslissing te heroverwegen en de sluiting ongedaan te maken. Mocht dit niet gebeuren dan is het niet uit gesloten dat er nog ernstige onge lukken zullen gebeuren! De zorgverlening in de regio Noord-Limburg goed toegankelijk houden kan ook op een andere manier dan die de operatie "Over steek" voorstaat. Daarbij hoort voor het streekziekenhuis Venray met een uitgestrekt verzorgings gebied van maar liefst 70.000 inwoners behalve de al genoemde EHBO-post en de klinische moe der en kindzorg ook een afdeling intensive care met hartbewaking. Dat men niet in beide ziekenhui zen over dezelfde moderne geavanceerde apparatuur kan beschikken dat begrijpt iedereen en dat men deze in Venlo concen treert daar heeft niemand moeite mee. Inmiddels moet de open dag toch wel duidelijk hebben gemaakt dat de overweldigende belangstelling van inwoners uit het verzorgingsgebied van het St. Elisabethziekenhuis die massaal zijn weggebleven hebben aange toond hoe oneens men het is met alle tot nu toe genomen beslissin gen. Ik hoop dat er instanties zijn die een aantal van deze genomen beslissingen samen met een nieuw bestuur alsnog ongedaan zullen kunnen maken. De titel van de huis aan huiskrant luidde: zie- kenhuisZORG! In de Regio. Toe passelijker was geweest: ZORG! In de Regio. Louis Janssen, Venray >|önd woR<><n kabel 90.4 de beste hits mooiste gouwe ouwe Meer info: 0478-503632

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5