)p zaterdag 16 maart a. s. is het weer zover Ook U bent van harte welkom Raaylandcollege - Venray /U Aanvang 18.00 uur r yv Kijken vanaf 14.00 uur 1 O aditioneel als altijd in het Raayland College Donderdag 14 maart 2002 - Pagina 19 Lionsve ilinö n02 -v Lionsveiling 2002 nt weer haar poorten ir alle verzamelaars nostalgische en [ere zaken, die er de aan hechten om Limburgse erfgoe- :ren in Noord-Limburg houden of handelaren, |e beseffen dat het in izit houden van g iteemse goederen, in - :ze tijd van-Europese wording c.q globali- ring in de komende )5 ren goud waard wordt. Steeds meer jonge mensen ■j onze regio zien in de ver- ikking c.q. vermenging nculturen, zoals ons deze de laatste decennia op hnties en ook in eigen M ngeving wordt opgedron- pn, een reden om zich ook het eigen verleden en tomst te verdiepen, om tee hun identiteit, ook If het eigen woon- omge- ig en -sfeer betreft, vast te luden. Opnieuw verschijnen dan nis gebruikelijk honder- m kavels onder de hamer, tken van eigen bodem en uriosa, echter ook sieraden en antiek Het wordt weer een para dijs voor beroeps- en ama teurantiquairs en mensen die hun eigen identiteit én het goede doel, dat ermee gediend wordt, hoog in het vaandel hebben. U kunt er weer kijken, bie den en kopen en daarbij kennisnemen van de ambiance en de spanning, die een dergelijke gebeurte nis teweeg brengt. PLAATS VAN HANDELING Ondanks rigoreuse ver bouwing en uitbreiding van het Raayland College, locatie Zuid, wordt de veiling als vanouds hier gehouden in dezelfde ruimte. Er is volop parkeergelegenheid aanwe zig bij de sporthal en de sportvelden aan de overkant van de school. Uiteraard is parkeren gratis. KIJKUREN Zoals gebruikelijk is vanaf zaterdagmiddag 14.00 uur gelegenheid om de aan de man gebrachte artikelen vooraf te bezichtigen. Dit is dan ook de kans om de kavels goed te bekijken, waarbij bovendien de moge lijkheid bestaat om artike len. die voor deze gelegen heid in één van de vitrines worden tentoongesteld, via een groot scherm afzonder lijk te bekijken vanuit de zaal. Mocht u tijdens de kij- kuren belangstelling hebben voor een bepaald artikel schrijf dan het bijbehorende kavelnummer op. De kavels worden namelijk op num mer geveild, zodat u de vei ling van het betreffende arti kel gedurende de avond niet zult missen. In deze veilingkrant is ver derop tevens een lijst opge nomen met daarop vermeld alle te veilen kavels. Wie mee wil doen met de veiling ontvangt bij de ingang van het Raayland College voor 3,50 euro een kopersnummer voor deelna me aan de veiling, een vei lingcatalogus, een gratis con sumptie als binnenkomer en doet met het kopersnum mer rechtstreeks mee aan de loterij (waarover later). Een en ander verplicht tot niets, maar het goede doel is er mee gediend. Mocht u tij dens de veiling iets zien, wat van uw gading is, dan kunt u dus meebieden, want je weet tenslotte maar nooit. Ook maakt u net als ande re jaren met dit kopersnum mer kans op een leuke prijs in de loterij b.v. een stereo Radio/CD/Casette speler en dameshorloge. BOEKEN, PLATEN EN HEBBEDINGETJES Tijdens de kijkuren kunt u tevens snuffelen in onze aparte snuffelhoek, die dit jaar aanmerkelijk is uitge breid en waar vele interes sante koopjes mee te nemen zijn. Ook de boeken- en de platen-(en CD's)-afdeling is weer aanwezig. Al deze artikelen worden tijdens de kijkuren ver kocht, dus zorg dat bent, dan hebt u alle kans. HOE LAAT BEGINT DE VEILING? Vanaf 18.00 uur begint de veiling van de kavels. Deze vindt plaats in de aula (grote zaal) van het Raayland Colle ge. Op het podium staat de veilingmeester die de veiling als zodanig leidt. Bovendien zitten achter een tafel enke le schrijvers, die er voor zor gen dat van elk geveild arti kel wordt genoteerd welk kopersnummer het heeft gekocht en voor welke prijs. Tenslotte is er nog een Ven- rayse notaris aanwezig, die er op toeziet dat de veiling op correcte wijze verloopt. Voordat een bepaald arti kel geveild wordt, wordt het allereerst door de veiling meester met het betreffende kavelnummer genoemd en omschreven. Gelijktijdig wordt het artikel door enke le medewerkers getoond, dan wel aangewezen, of het wordt via het aanwezige projectiescherm naast het podium vergroot aangeduid, zodat iedereen kan zien waar het over gaat. De vei lingmeester noemt vervol gens een beginbedrag, afhankelijk van de wensen van de inbrengen van het betreffende artikel, en vraagt dan wie er interesse heeft. Als iemand zijn kopersnummer opsteekt, dan wil dit zeggen dat hij het bod accepteert. Wil iemand nog meer bieden, dan steekt ook hij of zij het kopersnummer omhoog en wordt de prijs aangepast. Dit noemt men 'verkoop bij opbod'. De veilingmeester gaat net zo lang door totdat niemand meer een kopersnummer opsteekt. Degene die dan het laatste geboden heeft, is de koper en de veilingmees ter zal dit bevestigen door te zeggen: eenmaal, andermaal, 'Verkocht'. Gelijktijdig zal hij met zijn veilinghamer op de tafel slaan, waarna ook niemand meer kan bieden. Boven op het afgeslagen bedrag zal de betreffende koper nog een opslag moe ten betalen als veilingkos- ten. Deze kosten komen ten goede aan het goede doel, waaraan elders in deze krant wordt gerefereerd. Soms komt het voor dat een bepaald artikel niet ver kocht wordt, omdat een inbrenger een minimum bedrag genoemd heeft, waarvoor het ten minste verkocht dient te worden. Het artikel wordt dan terug genomen. SPANNING EN SFEER Ook al bent u helemaal niet van plan iets te kopen, toch kan het enkel bijwo nen van de veiling al bijzon der amusant en ontspan nend zijn. Af en toe is de spanning in de zaal te snij den, doordat diverse kopers tegen elkaar opbieden. De bijzonder aangename wijze, waarop de veiling meester de veiling leidt, de diverse reacties van het publiek; het zijn allemaal factoren die ertoe bijdragen dat u een hele prettige avond kunt verwachten. Daarbij, u kunt altijd in of uit. U bent tot niets ver plicht. AAN ALLES IS GEDACHT Gemiddeld worden er circa 100 kavels per uur geveild en al met al zal de veiling tussen de vijf a zes uur duren. Om deze lange periode te overbruggen, wordt de interne mens niet vergeten. Er is namelijk van alles te eten en te drinken tegen redelijke prijzen. Mocht u vanwege de span ning uw stoel niet willen verlaten, dan is dit geen pro bleem, want er wordt in de zaal geserveerd. Mocht u echter het een en ander op een andere plek willen nuttigen, dan kunt u gerust op de achtergrond toch de veiling volgen. TENSLOTTE Als u ons eenmaal bezocht hebt, dan komt u een vol gende keer vast weer terug want er is voor elk wat wils. Ook al beleef je niet zelf de kick om iets te kopen bij opbod, dan beleef je toch de spanning van anderen, als ze meebieden en een artikel op de kop tikken, je ervaart de gezelligheid en je voelt de sfeer. Kortom, kom kijken op 16 maart a.s. en geniet. U mag dit niet missen! Wij, de leden van de Lions Club Venray zijn er weer helemaal klaar voor, om u op onze jaarlijkse veiling in het Raayland College tc ontvangen. De 42 leden van allerlei pluimage hebben al weer flink hun best gedaan om alles op de vcilingdag in goede banen te kunnen leiden. De jaarlijkse veiling, die 13 jaar geleden voor het eerst in het oude campina gebouw in Leunen werd gehouden, is in ile jaren qua uitvoering steeds verbeterd en verfijnd. Wer den destijds alle spullen de dag van te voren opgehaald door leden van de Lions Club of gebracht door de verko pers zelf, zo kunt u nu het hele jaar door uw artikelen inbrengen. Moesten we destijds 's nachts zelf voor bewa king zorgen van de betreffende artikelen een aantal leden een nachtje kaarten en slapen in het campina gebouw), zo hebben we nu al meerdere jaren een week end de beschikking over een vleugel van het Raayland College gekregen, waarmee we uiteraard zeer blij zijn. Ook het aantal kavels, het aantal bezoekers en de kwali teit van de ingebrachte artikelen is in die jaren meege groeid. Dit jaar zullen ruim 400 kavels onder de hamer komen. De reacties van de bezoekers aan de veiling zijn dan ook steeds weer erg positief. O.a. dit ook, is de drijf veer voor de leden van Lions Club Venray om elk jaar weer zeer veel vrije tijd te steken in het organiseren van deze veiling. Want ook hier is zeker het gezegde van toe passing;" niets voor niets". In de loop der jaren heeft ieder lid een vast omschreven taak cq. taken gekregen, die hij moet uitvoeren en elke schakel in deze is van belang.Van het innemen van kavels, taxeren, inrichten van veiling lokaal, PR, advertentie werving tot administra tie, contacten met alle betrokkenen, sjouwen, opruimen, schoonmaken etc. Dit alles onder de bezielende leiding van de heer Wasser. Hoe krijg je de club steeds gemoti veerd om al dit werk te doen, hoor ik u al zeggen want er is ook al een jaarlijkse asperge verkoop, kerststollen actie en dergelijke. Welnu, naast uiteraard een stuk gezellig heid, geeft het een grote saamhorigheid tussen de leden, dit laatste is bij alle gezamenlijke projecten door het jaar heen een belangrijk aspect. Echter het belangrijkste doel waarvoor wij dit alles doen is, het steunen van projecten in en buiten onze regio, uiteraard met uw steun. De opbrengst van de veiling is al jarenlang bestemd om zwaar gehandicapte kinderen een week uit hun sleur te halen en een vakantie te bieden op Texel zie elders in deze krant) in het texelhuus dat dit jaar 20 jaar bestaat. Het geeft ons zeer veel voldoening hoe blij deze kinde ren en uiteraard hun ouders zijn met deze vakantieweek. Ook u helpt via deze veiling mee aan de verwezenlijking van dit doel. Andere doelen die gesponsord worden door Lions Club Venray zijn oa. busproject van Synthese voor de jongeren, wat een groot succes blijkt te zijn en steun aan de terminale zorg Venray. Daarnaast wordt regelmatig aan andere projecten hulp geboden. Zaterdag bent u weer van harte welkom bij de kijk uren vanaf 14.00 uur en op de veiling die van 18.00 - 24,00 uur zal plaatsvin den. Mocht u niet in staat zijn bij de kijkuren aanwezig te zijn dan kunt u altijd nog een kijkje nemen op www.lionsvenray.nl waar u de kavels kunt vinden en rus tig bekijken. Vanaf deze plaats wil ik al vast mijn dank uit spreken aan het Raayland College voor het jaarlijks beschikbaar stellen van de prachtige ruimte, verder dank aan onze dames voor hun grote inzet, ook dank aan de adverteerders en begunstigers en allen die deze veiling wederom mogelijk maken. Wij stellen uw bezoek zeer op prijs en zullen trachten u een plezierige en ontspannen avond te bezorgen. Met uw medewerking zal deze veiling wederom een groot succes worden. Graag tot ziens op zaterdag 16 maart 1 President Lions Club Venray, Fons van Sundert.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19