Sportnieuws -info Drie keer zilver voor Tong-I I 90s Janssen rimburgs kampioen tijochem Magermans rote uitblinker rons voor owlingduo Biljarten Bridge Katja Broers tweede in Dortmund Jeugdcursus 't Alvertje 3 ijf eerste rijzen Bonnen Motorcrossers Tennis Club Venray Peter Verhaegen eerste TV Ysselsteyn Acht maal eerste plaats Winst dames St. Christoffel Peelrunners Powerman Holland igir !LEN MAAS Donderdag 14 maart 2002 - Pagina 15 jopen zondag werden in Heer- c kampioenschappen van de „g Limburg van de Nederlandse ng Federatie gespeeld, waaraan tiers en speelsters deelnamen, lanssen van de Bowlingvereni- I eoray bleek bij de dames met [nfall van ruim 2100 de beste e dames en mocht zich Alge- Kampioen van de Provincie noemen. Tevens werd zij van de A-Klasse. (|agen le klasse: (ers-Trefil BouwsL 20.5-7.5 T|us van Dijck 19-9 bws-BT Hoeijmakers 3-25 's/RBV-Karklingel/ML 14-14 Sigma's wist slechts een jcl tegen Karklingel te bewerk- jn, maar door de verrassende fee, die nummer twee, Trefil [aal, tegen de naar de 3e plaats Je Pinhunters moest incasse- ram de leidende positie niet in In de degradatiezone boekte Jèijmakers een grote en belang- verwinning op mede-degrada- lidaat Red Arrows, waarin Ria t wel de beste bij de dames net een 187-game en 554-serie. Hoeijmakers was niet le over- bij de heren met zijn 236-game istrie Het Wintersteam schoof ist op Plus van Dijck op naar de plaats, lagen 2e klasse: p-Hit Miss 24-4 je-Altijd Raak/Old D. 9-19 iroeipunt-Nitwits 16-12 jRensch-Scores 6-22 tweede maal op rij liep kop- 1 Mousse tegen een nederlaag het was het Altijd Raakteam, or die surprise zorgde. Maar de ïaaste belagers wisten niet te Ttn van de misstap van de lijst- srder, want nummer twee, Hit i, moest diep in het stof bijten Club Up en nummer drie, |./Van Rensch kreeg een "jas" meten door de Scores. In de regionen boekte het Strikcrs- f winst op de Nitwits, die :de uitslag goede tegenstand Gerty Arts van Hit Miss was j^Best op dreef bij de dames met |^Bl3game en 533-serie. Bij de D was Gerrit Gooren de enige, tn200-game scoorde met 202 en 564 nam hij ook de hoogste serie zijn rekening. I ilslagen Trioleague: tzone-BTAWlIsol. 9.5-11.5 «TMallnitz 6-15 IMiss-Sigma's/RBV 18-3 gts-Bokual/Mijling 9-12 risie-Plus van Dijck 8-13 il/Mljling hield de leiding door nervier, Taxi-Touring Geerets, as het maar nel, van zich af te houden. Het in de winning mood ver kerende Mallnitz-trio, klopte Crash gedecideerd en heeft nu nog slechts 8 punten achterstand op de koploper. De toch nog op de derde plaats staan de Sigma's lieten zich met grote cij fers verrassen door Hit Miss. Hek kensluiter Plus van Dijck, met Marielle Moors met de beste damesga- me (213), won van middenmoter Nutrivisie en het A.W.I.-team pakte net iets meer punten dan Strikezone. Toos Janssen scoorde met 526 de hoogste serie bij de dames; die bij de heren was met 636 voor Peter ele ven, terwijl Micha Besscms met-235 de beste bleek in de game. Uitslagen Dubbelleague: Strikezone-The Demons 10-4 Hoeijmakers-Starl BV 12-2 Karklingel-D'n Terp 8-6 Sigma's 2-Sharpshooters 12-2 Pinhu'nters-Aquastep 12-2 Het Hoeijmakersduo had even genoeg van de stoelendans om de lei dersplaats en klopte een van de gevaarlijkste medekandidaten, Start B.V- met grote cijfers, waarbij Henny Hoeijmakers ook nog de eer kreeg de beste dame van de Maandagavond te zijn met een 168-game en 451-serie. Karklingel, dat in Bert Tax de beste heer had met een 235-game en 586- serie, won wel van D n Terp, maar zag de achterstand met 4 punten groeien tot 6.5 punt. The Demons zijn geen schim meer van het kam- pioensduo van vorig seizoen en moes ten hun meerdere erkennen in Strik ezone. Sigma's2 toonde zich via een ruime zege op de Sharpshooters een stevige middenmoter en het duel om de 10e en 11e plaats werd in het voordcel van de Pinhunters beslist ten koste van Aquastep. Bedrijfsbowlen In de 3c en 4e Klasse werd een zogenaamde extra ronde gespeeld, waarbij hei team met de hoogste totaalscore 4 punten kan verdienen. In de derde klasse bracht het Xerox- kwartet met een totaal van 2385 de hoogste score op de baan, wat hen 4 punten opleverde en tevens de kam pioenstitel, want met nog een speel ronde te gaan, zijn zij onbereikbaar voor de achtervolgers geworden. Spi ral Horst was een goede tweede en Custers Hydraulica voegde twee pun ten aan hun totaal toe. In de vierde klasse zette Houterman-Klessens de hoogste score neer en nam daarmee een voorschot op het behalen van de titel in deze klasse. Bouwbedrijf Raedts/Knops en Van Rattingen wachten op een misstap van de leider om alsnog de titel in de wacht te sle pen en daarmee promotie' te verdie nen, izellie speelde in dc huisleague •rcj Jbowlen ondanks de 13 - 22 uien crlaag een zeer acceptabele partij iirii iPinkillers, die. in Jochem Mager- lieli s (met 224 hoogste jongensgame n fji me 561) echter een grote uitblin- badden. Ook Henri Vallen (495) ,sh :1de een goede partij en boven in i kwam Lisa Jansen met een :cH iwprop de proppen (172) en dat teveel voor de Gezellies. waar ()lu li Camps wel voor de hoogste Ijesgame (179) en serie (500) Ka |dc. The Masters mocht nog na tijd weer eens het zoet der over- zati ping smaken. Strikehunters werd van het slachtoffer. Met 25 - 10 igVj kende meesters aan hei langste I, waarbij Lars Lenssen als beste de bus kwam met 490 en die locs ns voor een driepunter zorgde resultaat was dat The Masters de ndil t lantaarn weer overdroeg aan ellie, dat echter een wedstrijd der speelde. Team Zonder Naam derde geklasseerd) speelde tegen loper The Best Bowling Team ral in de eerste twee games een ■de wedstrijd cn won zelfs dc eer- pmc. in de laatste game game viel icr het doek voor de naamlozen crlortn ze dc partij met 9 - 26, Bij winnaar/koploper was Martijn Magerinans weer in goede doen door dc hoogste serie bij de jongens in de wacht te slepen (570) en ook hij zorg de voor 3 persoonlijke punten. Bij de nieuwelingen scoorden Chris de Mul der (88) en Robbert Jansen een week eerder (101) een nieuw PR The Best Bowling Team vergrootte haar voor sprong en leidt nu met 225 punten mei Pinkillers (213 pt) en Team Zon der Naam (197,5 pi) in de achtervol ging- In de ITarrie Claessens League was Jeroen Broers de grote man. Met onder andere games van 225 (pr) en 200 rukte hij op naar de tweede plaats met 262 punten ten koste van Stef Billekens (344 pt) Mitch Gom- mans (687 punten) lijkt echter een onoverbrugbare voorsprong te heb ben opgebouwd. Zaterdag gaan ze met zestien spe lers naar Boekei voor een uitwisse ling. De overige leden spelen Harrie Claessens League Zondag gaan de jeugdkampioenen Raymond Klaas- sens en Linda Camps (junioren), Nicky Claessens en Mariska Alards (aspiranten) en Eric Minten en Paula Jansen (pupillen) naar Hoofddorp, waar de Dag der Jeugdkampioenen gehouden wordt. ij dt onlangs gehouden NK jeugd- flenin Schiedam wisten Lars Leas en Manijn Magermans bij de dou- beslag te leggen op de derde Is. Zij scoorden samen 1386 pins 'kaar cn dat was voldoende voor .(Jl'fonzen plak Zij moesten alleen r k doubles Michael Kok/Stefan Die- (1410) en Nick Plummen/Niek lens (1405) voor laten gaan. Het bel Bart van Rens/Nicky Claessens romet 1209 pins niet verder dan diende plaats Bij de singles ein de Martijn Magermans eveneens lc derde plaats met 1143 pins en liende daarmee zijn tweede bron- medaille. Bart van Rens (1059) ligde op de dertiende plaats, Lars ssen (1022) als negentiende en «J mei Nicky Claessens (1008) als 22e. Met uitzonderingvan Nicky Claessens (28e) plaatsten Martijn Magermans (derde met 1826), I-ars Lenssen (elfde met 1725) en Bart van Rens (26e mei 1649) voor de All Events-finale op 13/14 april. Martijn Magermans heeft na zijn succesvolle weken op nieuw het podium weten te bereiken. In het B*- toernooi van Noordwijkerhout waren alleen Nick Plummcn (1308) en Danny de Haan (1247) te sterk voor hem, nadat hij als vierde de finale was ingegaan. Nicky Claessens (twaalfde met 627) en Lars Lenssen (zestiende met 605) konden zich niet mengen in de strijd om de ereplaatsen. •cl' dopen weekend werd in Zeeland crd( lsPringwedstrijd gehouden Hier «i» laaiden de zusjes Jeurissen vijf hen eerste prijs. Ucurissen won het BL (progres- Imet Kadanz. Iris won het CI, met s|ey- Esther n het EL met Nad- -Iris werd ook eerste met Presley Clj F progressief springen en Ester ib" Manna eerste met het progres- - behaalde nog een tweede prijs 11 f Brammetje in het progressieve togen. aan het Nederlands'karn- wifalet ng' lSf i|ii! Clnamc n|>* eisehap springen te Wanroy: je® 'Pniet Kadanz cat. BL; Esther met in feina cat, EL en Dinese Camps Ikl "Yosha cat. EL. Snelheidscontrole Op de Albionstraat in Leunen zijn maandagmorgen 42 automobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snel heid van de 366 gecontroleerde voertuigen bedroeg 83 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toegestaan. Dit levert een boete op van 187 euro. Bij een radarsnelheidscontrole op de Puttenweg in Ysselsteyn heeft de politie vrijdag rond de middag 144 automobilisten bekeurd die harder reden dan de toegestane 80 km/ uur. De hoogste snelheid van de 1510 voorbijgangers was 120 km/ uur. Goed voor een bekeuring van 216 euro DOS Uitslagen VBB: DOS 1-LBC 1 4-8 Leo Cuijpers won in 14 btjurten en behaalde daarmee drie punten (gem. 11,07) en Theo Kronenberg wist nog een punt te halen, waardoor DOS de tweede plaats op de ranglijst voor zich opeiste. Podium 1-DOS 2 3-10 Een top drie klassering lijkt zeker na de winstpartijen van Jan Barents (drie punten, gemiddeld 3,33), Piet Gom- mans (drie punten, gem. 2,29) en Theo de Haart (twee punten, gem. 1,83). Ad van Gerven behaalde een punt. DOS 4-Podium 2 12-1 Jan Bar (1,15), Frits van der Waerden (1,17) en Theo Mertens (18 beurten, gem. 1,17) behaalden allen drie pun ten. Harry Bongaerts (0,96) was goed voor twee punten. HGL 3-DOS 5 7-8 Voor DOS pakten Silvia Nouwens (20 beurten, gem. 1,20) en Jenny Kusters (18 beurten, gem, 1,00) drie punten. Jolanda Voesien was goed voor een punt. 3-banden: OBK-DOS 1 5-3 Theo Kronenberg pakte als enige twee punten. OGO-DOS 2 8-4 Carl de Bruijn wist als enige de winst te pakken. Uitslagen KNBB: DOS Cl-De Peel 2-5 Gerrit Vermeulen speelde de beste partij van dit seizoen door in 8 beur ten te winnen, wat hem een moyenne van 18,75 opleverde. DOS Cl-Witte Berg 5-2 Leo Cuijpers kwam in 13 beurten tot winst (gem. 17,30) en Gerrit Vermeu len wist ook te winnen (5,55). DOS C2-Maasbree 1 2-5 Piet Gom mans redde de eer voor DOS (gem 2,27). Toernooien KNBB: Op 16 en 17 maart wordt de voor ronde van de Ladycup gespeeld. Namens DOS komen Jenny Kusters en Jolanda Voesten in actie bij De Jordaan in Horst, terwijl Joyce Voes ten en Silvia Nouwens bij D n Oldti mer aantreden. Aanvang op beide dagen is om 11.00 uur. Roelanzia Roelanzia 1-DWH 1 2-7 De laatste wedstrijd van het seizoen werd verloren. Gerrit van Asten (5.47) en Jo Poels (5.10) verloren hun partij. Tonnie Poels kon als enige 2 puntjes verdienen met 2.78 gem. Trefpunt 1-Roelanzia 2 8-2 Er werd zeer slecht gespeeld, Twan Backus (1.80), Joop van Gennip (1,80) en Jan Janssen (0.91) verloren hun partij. Miep Poels winst (2 pun ten) met 1.56 gem. Roelanzia 4-BIOS 10-2 Door deze winst behaalde het 4e team een 2 plaats. Geert Deters 2 punten en een gem. van 1.61, Rik van Gendt 3 punten met een gem. van 2.37. Andy Phillpsen 3 punten met 1.48 gem. Frank Verbeek 3 pun ten mei 1.59 gem. BC De Peel Kader: Het kaderteam won met 2-0 (4-2) van ZC de Graver 1. Frank Ver meulen won zijn parij met 21.87 gem. Gerrit van Asten won zijn partij in slechts 3 beurten met een hoogste serie van 187 en een gem. van 66.66. C2: Het C2-team verloor in Venlo met 5-2 van 't Klötske. Ton Poels won zijn partij met 3 12 gem. Driebanden groot: Het eerste team verloor in Hapert met 7-1 van Billard/Breton. Met 0.918 gem speelde René Dericks zijn partij gelijk. I-Iet tweede team verloor thuis met 5- 3 van Burgmans BA. Ondanks een gemiddelde van 1.062 kwam Piel Vol- Ieberg niet tot winst. Het derde team won in Budel met 6-2 van Het Wapen van Budel 2. Theo Dericks won zijn partij met 0.484 gem. De Witte Hoeve A-klasse: RLZ-DWH 2-7 A. Giezcn behaalde 3 punten in 17 beurten, gem. 7.94 hs 39. Ook M. Sie- bers tekende voor de volle winst in 20 beurten, gem. 4.00 hs 16. Het team eindigde op de vierde plaats met 106 punten. B-klasse OPM-DWH 2-11 Het B-team sloot de competitie goed af. Winst was er voor M. Siebers, gem. 3.47 lis 32. Fr. Bonants gem. 2.60 hs 15; H. Veltrop in 17 beurten genv 2.94 hs 8. A Broers zorgde voor het extra punt. Het team bezet de laatste plaats. Programma dinsdag 19 maart: KNBB: Cl: Woezik-DWH ■Op 14, 15 cn 16 maart speelt A. Gie- zen de districtfmale Oost-Brabant 2e klas bandstoten bij OGO in Overloon. Afgelopen zondag ging in Arnhem de eerste jeugdmotorcrosswedstrijd van de MON van start. Op de zware zandbaan eindigde Bryan Kersten tij dens zijn eerste wedstrijd bij de 65 automaten op een prachtige 9c plaats. Tommy dc Bruyn ging bij de 85 B met de tweede beker huiswaarts. Ook Wilco Lindner reed zijn eerste wed strijd bij dc 85 B die hij op een acht ste plaats, na het rijden van twee manches, afsloot. Bij de 85 A kwam Emile Cox beide manches als winnaar over de streep wat hem op de hoogste trede van het erepodium deed belanden. Bij de 85 hoog werd Nieky de Bruyn 18e. Bij de 125 Jeugd viel'Rob v. Benthum met een 11e plaats net buiten de top 10, terwijl Mart- Josephs na twee manches op de 12 stek belandde. Paul Eickmans werd 16e in de daguitslag. Kevin Gielens moest in de eerste manche vroegtij dig de strijd staken wegens een machineprobleem. Bij de veteranen behaalde Ferdy Kersten een 78c plaats en André Cox 14e. Komende zaterdag is de jeugdwed strijd te Nistclrode, terwijl de nationa le zondags een wedstrijd rijen in Wan roy, Het nieuwe buitentennisseizoen start op zaterdag 30 maan. De activi teiten zijn al gepland voor de komen de periode namelijk: op zaterdag 16 maart en op zaterdag 23 maart zullen tussen 09.00 en 12.30 uur werkzaam heden op het park worden verricht (snoeien, schoffelen etc). Op dinsdag 26 maart worden de captains van de externe competitieteams verwacht in het clubhuis. De indeling zal worden overhandigd en uitleg worden gege ven over alle competitie activiteiten Junioren om 18.00 uur, senioren om 19.00 uur. Ook op dinsdag 26 maart om 20,00 uur wordt de instructie gegeven voor alle vrijwillige bar dienstmedewerkers. Op donderdag 28 maart om 20.00 uur wordt een voorlichting gegeven over het reilen en zeilen binnen de vereniging aan de nieuwe seniorenleden. Afgevaardig den van het bestuur en de commis sies zullen dit verzorgen. Daarnaast zijn er een Viertal maandagavonden in april gepland dat de nieuwe leden de mogelijkheid wordt geboden om onder begeleiding de kneepjes van het vak te leren. Voor de nieuwe juni orleden is de introductie op dinsdag 2 april. Het openingstoernooi voor de junioren is op zaterdag 6 april.Voor de senioren is dit op zondag 7 april. Inschrijfformulieren zijn te vinden in clubblad het Lobje. Ook de overige activiteiten zoals racketwissel/husse len gaan weer van start vanaf donder dag 4 en zondag 7 april. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de ledenadministratie, telefoon 584876. Het inschrijfformulier staat ook op de website. De tafeltennissers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray hebben met succes deelgenomen aan een toernooi in Arnhem In de derde klasse behaalde Peter Verhaegen de eerste prijs. Dezelfde prestatie lever de Maria Wilmsen in de vierde klasse. Ook behaalden zij samen met Marie- Louise Theeuwen de eerste prijs in het dubbelspel in de vierde klasse. Ook dit jaar spelen ze weer een pyramide-competitie; op dezelfde wijze als afgelopen jaar spelen ze in poules van zes, waarbij twee spelers promoveren en twee spelers degrade ren. Wanneer je hieraan wilt mee doen kun je je hiervoor opgeven bij Frans van Soest (541922). Je wordt op sterkte ingedeeld, dus ook beginners kunnen hieraan meedoen. De inschrijving sluit op 24 maart. Op maandag 1 april. Tweede Paas dag, wordt hel Piet Litjens Toernooi gespeeld. Dit is het eerste buitentoer- nooi van het nieuwe seizoen Er wordt als dubbels in poules gespeeld om de door Piet Litjens beschikbaar gestelde wisselbekers. Doordat op sterkte wordt ingedeeld kan iedereen spelen op zijn eigen niveau. Dus ook beginners. Voor elke poule is een leuke prijs beschikbaar. Het inschrijf geld bedraagt 1,50 euro per persoon. /311e senioren leden kunnen zich hier voor opgeven middels de inschrijf- kaarten in de kantine of telefonisch bij Frans van Soest (541922). De inschrijving sluit op zondag 24 maart. Op zaterdag 16 maart vindt in ten- nishal Racketsport in Deurne de Ysselsteynse avond/openingstoemooi plaats. Op de jaarvergadering zijn de bestuursleden Jose Jaspers (voorzitter jeugdcommissie) en Marika Houben (secretaresse) afgetreden. Als nieuwe bestuursleden zijn aangetreden Math Heetkamp (voorzitter jeugdcommis-. sie) en Irene Peeters-Litjens (secretari aat). Adrie Jenniskens is afgetreden als lid van de kantinecommissie. Zij wordt opgevolgd door Annemarie Michels-Stevens Leon Nijssen is toe getreden tot de technische commissie en Gerda van Lipzig tot de jeugdcom missie Het secretariaat is overgenomen door: Irene Peeters-Litjens, Yssel- steynseweg 50, telefoon 0478- 541244. Niet-rokers bridge club Er waren 48 paren aanwezig op de eerste competitieavond van de laatste ronde van dit seizoen. In de gele lijn wonnen Tiny en Jac Meeusen met 67,92%, tweede werden Truus Bollen en Piet Vos met 58,75% cn derde Leon Bollen en Rob Keijzer met 56,17%. In de rode lijn scoorden Riet Muermans en Jos Linders het hoogst met 64,99%, gevolgd door Diny en Teun Heetkamp met 59,78% en Mir jam en Ton Vocrmans met 54,58%. In de groene lijn werden Sip van Goïnga en Peter Kooien eerste met 64,92%. tweede werden Annemarie Boelaars en Henriëtte Christiaans met 55,33% en derde Hilde Kooien en Joke Pee- ters met 54,83%. In de blauwe lijn wonnen Jo Fleurkens en Betsie van de Sluis met 60,58%, gevolgd door Tiny Smolders en Bert Elderhorst met 59,17% en Antoinette Coppus en Lenie Jansen met 55.58%. Dc komen de twee weken spelen ze verder in deze competitieronde met tussen door op zondag 17 maart de jubileum- drive. BC Doublet Er werd tijdens de laddercompeti tie gespeeld in een lijn van achttien paren. De besten bleken Greetje Koningstein en Rineke de Weert met maar liefst 71.89% op mime achters tand gevolgd door Hanneke Martens en Mary Reinhoud met 65.20% en Linda en Dick van de Vendel als goeie derde met 57-30%. Marine van Beek en Marga Vossen eindigden hier net onder met slechts 0.4% minder. Die zullen het er de volgende keer niet bij laten zitten. Een overzicht van de hele uitslag en de huidige stand van de ladder en nog veel meer interessants op bridge- gebied kunt u vinden op website WWW.bcdoublet-venray.nl Bridgesoos De Kemphaan Uitslag zevemde laddercompetitie: Oranje- 1 ds. Buyssen-Rooyakkers 64.17%; 2. ep. Spreeuwenberg 61.58%. 3. hr. Janssen-Mertens 58.33%. Rood: 1. ds. Koopman-Spekhorst 66.25%; 2. ep. Oudenhoven 59.17%; 3. ds. V. Meijel-Michels 55.75%. Groen: 1 ep. V. Vegchel 62.00%; 2. ds. Janssen-Schrooten 60,83%; 3, ds. Thijssen-Verdegaal 59.92%. De slotdrive vindt plaats op dinsdag middag 7 mei en dus niet op dinsdag 30 april (op 30 april is er wel bridgen in De Opmaat aan dc Oostsingel). Bridgeclub Venray Afgelopen week hebben we onze interne viertallencompetitie afgeslo ten. Dc overwinning ging, en dat zat er al een paar avonden aan te komen, voor hel viertal ep. Van Hooft. hr. Bender en V. Gaal. Zij wisten alle vier de avonden winnend af te sluiten en de meeste ook nog met een riante score. Ook stond de einduitslag van het derde competitieblok op het medede lingenbord. In de gele lijn was de overwinning voor ds. Jungslager-Ver- lieijen die tot nu toe aan een zeer con stant seizoen bezig zijn. In het vierde blok dat vanavond van start gaat zijn zij het te kloppen paar. Vanuit de rode lijn promoveren mw. Meijer-hr. Ter Horst, hr. Jaeger- Verschuyten, ds. V el. Broek Burg en hr. Corzilius-Seuren naar de hoogste groep. Vanuit de gro.ene groep mogen ep. Gielen, ds. Frankefort- Kuyer en voor sommigen misschien toch wel enigszins verrassend, ds. Bis- scheroux-Schaeffers en Custers-Dom- melen, een trapje hoger gaan spelen. Klavertje Vier donderdag werd de tweede zitting van dc derde competitieronde gespeeld. De uitslag:: Geel: 1. ds. Cuppen-Jenniskens 59.17%; 2. ds. V.d. Boom-v. Glabbeek 58.33%; 3- ep. Hagens 56.67%. Groen: 1hr. Hermans-nnv. Claessens 59-90%; 2. mw. Visser-hr. Stiphout 58.33%; 3. ds. B^yssen-Michels 56.25%. Blauw. 1 mw. Poels-hr. Arts 61.98%; 2. ds. V. Bindsbcrgen-v.d. Klink 59.90%; 3. ep. V. Son 57.81%. Vanavond is de derde zitting van de derde competitieronde. Common Sense De uitslag van de vierde ronde van de tweede competitie. We speelden maar in twee lijnen omdat er veel zie ken waren. De uitslag: Geel: 1. hr. Koopman-Lagarde 65 00%; 2. hr. Elle- mers-Mertens 61.25%; 3- hr. Huys- Karagozijan 57.92%. Rood: 1. ds. Horneman-v. Mil 60.00%; 2. mw. V.d Voorn-hr, Bolwerk en ds, Huisman-Pas 55.42% Nieuwe leden zijn nog van harte wel kom. Tijdens internationale wedstrijden in dc Helmut-kornig-halle in Dortmund heeft Katja Broers een fraaie tweede plaats behaald op de 400 meter. De atlete van AV Venray-Regio liep een tijd van 60.2 seconden. Twan Lensen liep de Twintig van Alphen. Hij werd als veertiende Nederlander geklas seerd in het veld van voornamelijk Kenianen en Belgen. Ondanks de sterke zuidwesterwind realiseerde hij een tijd van 1.05.41 min over de 20 kilometers in cn om Alphen a/d Rijn. Op dinsdag 9 april om 20.30 uur vindt in het clubgebouw de voorjaars vergadering plaats. Op de agenda staat onder ander dc verkiezing van een nieuwe voorzitter. Ge Peterink stelt zich niet meer her kiesbaar. Het bestuur stelt voor Hans Tennissen de benoemen tot nieuwe voorzitter. Tegenkandidaten kunnen worden voorgedragen bij liet bestuur tot 27 maart. Voorts zullen in de vergade ring de waarderingsbekcr cn dc pres tatie- en aanmoedingsprijzen aan de orde komen. Op dinsdag 19 maart vervalt de trai ning voor de pupillen en de zaaltrai ning wegens afwezigheid van de trai ner. Op de zaterdagen 16 en 23 maart vin den op de atletiekbaan speciale trai ningsbijeenkomsten plaats in het kader van het gemeentelijk kennisma kingsproject met dc sport. De trainin gen beginnen op die zaterdagen om 10.30 uur en duren tot 11.30 uur. Jon gens cn meisjes vanaf 7 jaar jaar zijn van harte welkom. Op zondag 24 maart om 11.00 uur vindt de jaarlijkse schoolatlctiekdag voor leerlingen van basisscholen plaats. Programma: 16 en 23 maart 11.30 uur: kennismaking met atletiek (sportstimulering); 24 maart Schoolat lctiekdag voor de leerlingen van de basisscholen; 24 maart Spring is in the Air te Maastricht voor G-atleten: 07 april Venray Quatromeeting HAC- AV LGD-de Komeet cn AV Venray- Regio. Afgelopen zaterdag en zondag wer den in het Indoor Sportcentrum in Eindhoven de Open Nederlandse Kampioenschappen Taekwondo gehouden. Aan dit toernooi namen meer dan 900 sporters deel uit 33 ver schillende landen, waaronder zes leden van Tong-Il uit Venray. Ferry Greevink, regerend wereldkampioen en vorig jaar winnaar van de ONK. moest maar liefst vijf voorrondes sparren en schakelde achtereenvol gens deelnemers van Luxemburg, Noorwegen, Finland, Turkije en Frankrijk uit. In de daarop volgende finale tegen Mickael Borot uit Frank rijk werd het na een spannende strijd uiteindelijk 10-11 en moest Ferry genoegen nemen met de tweede plaats in de klasse senioren boven 84 kg. Ylona van Deutekom, huidig Nederlands kampioene, moest drie voorrondes sparren tegen deel neemsters uit Duitsland,Spanje en Belarus en kwam toen in de finale uit tegen Selen Selamoglu uit Turkije. Hierin werd het uiteindelijk 3-9 en zo moest ook Ylona heel tevreden zijn met de tweede plaats in de klasse dames tot 67 kg. Martijn Merken begon ook heel goed met twee winstpartijen tegen Duitse tegenstanders. In de finale tegen Matija Ersek uit Kroatië moest Marlijn bij een stand van 2-10 helaas opgeven vanwege een blessure, maar behaalde zo ook een heel mooie tweede plaats in de klasse junioren tot 73 kg. Op de foto van links naar rechts Lionel Goorts, Ferry Greevink, Mar tijn Merken en Ylona van Deutekom Dennis Stevens, huidig Nederlands juniorenkampioen, wist een partij te winnen tegen een Oostenrijkse oppo nent,maar verloor zijn tweede partij van een deelnemer uit Kroatië met 10-11 en werd zo uitgeschakeld in de klasse junioren tot 68 kg. Lionel Goorts werd in de eerste ronde tegen een Duitse tegenstander uitgescha keld met 1-2 en Emiel van de Burgt verloor onterecht van een taekwon- doka uit Israel bij een stand van 13- 13. De leden van de sparringgroep kunnen zich gaan voorbereiden voor de Open Belgische, die in april gehou den gaat worden. Afgelopen zondag is in Panningen de vierde wedstrijd voor het district kampioenschap gezwommen. Iedereen heeft enorm zijn best gedaan om zo min mogelijk punten (lees seconden) bij elkaar te zwem men. 8x werd een eerste plaats vero verd; 5x een 2e en 4x ee 3e plaats. 20x werd er een nieuw persoonlijk record gezwommen. Hier volgen de uitslagen: 4x 50m vrije slag estafette. Job, Tim, Mike, Jel- mer 2.11.35.2e pi. 4x 25m vrije slag estafette: Dion, Inge, Kasper, Kimber- ly 1.11.44 le pl. 25m schoolslag: Inge Arts 0.24.50; Dion Dreesens 0.22,41 le pl. lOOm schoolslag: Yvonne Swin- kels 1.40.09 3e pl,; Lisa Dreesens 1.41.64 le pl.; Claudia Creemers 1.47 53; Daphne v. Gabain 1.54.96; Tim v. Duijnhoven 1.39.34; Rob Arts 1.40.44; Guus Geurts 1,45.68 3e pl. 200m schoolslag: Mariska Verstegen 3.09.22 2e pl.; Claudia Creemers 3.54.73. 50m vrije slag: Inge Arts 0.41.50; Dion Dreesens 0.35.42 le pl. 100m vrije slag; Lisa Dreesens 1.25.28 2e pl.; Daphne v. Gabain 1.28.37; Guus Geurts 1.14.50 2e pl. 200tn vrije slag: Yvonne Swinkels 2.36.41 Ie pl.: Lieke Koopmans 2.57.72; Tim v. Duijnhoven 2.51.16. 50m rugslag: Renske Nielen 0.40,66 le pl.; Lotte Spreeuwenberg 0.42.47 3e pl.; Job v. Duijnhoven 0 37.30 le pl. 100m rug slag: Rik op den Camp 1.21.22. 100m wisselslag: Mariska Verstegen 1.18.50 le pl.; Lieke Koopmans 1.34.54 20()m wisselslag; Renske Nielen 3.16.43 3e pl.; Lotte Spreeuwenberg 3 26.57; Job v. Duijnhoven 2.45.72 2e pl.; Rob Arts 3-33 57. 100m vlinder slag: Rik op den Camp 1.12.50 Afgelopen zondag hebben de dames van Los 3 en 4 hun eerste wedstrijd gehad. Met maar liefst 8 punten verschil heb ben ze gewonnen van Olympia Ble- rick. Persoonlijke uitslagen: 1. Melanie Meijer; 2. Eefjc Koopmans; 5. Simone Beterams, 5. Nena van Hagen: 6. Ellen Geurts; 11Nicole Rouwette. Afgelopen zaterdag vond in Sint Anna- land de eerste voorronde van het Nederlands Kampioenschap Turnen Heren plaats. Uitslagen: Benjamin 8. Stan Classens; 16.1.uc Tijssen; Instap C: 13 Gregory Mensinga; 23. Guido Grens; Pupil C: 23. Glenn Gielens; 24. Daan Berghmans; 25. Koen Raedts; 26. Tjcerd Hermkes; Instap B: 3- Nico Baltussen; Jeugd B: 6. Roel Arts. Over 14 dagen (zaterdag 23 maart te Roermond) staat de tweede voorron de op het programma cn hier zal bekend worden welke jongens heren zich plaatsen voor de halve finale. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Hengelsportvereniging 't Alver tje Oostrum houdt ook dit jaar weer een viscursus voor haar jeugdleden. De cursus bestaat uit drie middagen en een avond. Op de cursusmiddagen leren de cursisten onder andere welke vissen er rondzwemmen in de Nederlandse wateren, hoe je de vissen kunt her kennen, hoe ze leven en welk voedsel ze eten. Bij het vissen wordt natuurlijk gebruik gemaakt van hengelsportma terialen. In deze cursus komt aan de orde welke materialen er zijn en hoe je die moet gebruiken. Ook wordt de cursisten geleerd hoe je een vistuigje kunt maken en hoe je een haakje aan een vislijn moet knopen. Heel belangrijk is natuurlijk ook hoe een gevangen vis behandeld dient te worden. Er wordt geleerd op welke wijze je hem voorzichtig kunt onthaken om hem daarna onbescha digd terug te zetten in zijn element. Er zijn veel soorten aas waarmee je kunt vissen en om vissen naar de stek te lokken wordt lokvoer gebruikt. Ook hierover wordt tijdens de cursus het een en ander verteld. Bovendien zijn er zaken die niet direct met vis sen te maken hebben, zoals het gedrag tegenover andere vissers aan de waterkant en tegenover planten en dieren die ook gebruik maken van het water. Ook dit komt natuurlijk tijdens de cursus aan de orde. Iedereen die de cursus goed heeft doorlopen, krijgt een visdiploma als bewijs dat hij of zij de beginselen van het vissen onder de knie heeft. Dit diploma wordt uitgereikt op een spe ciale avond, waarvoor ook de ouders van de cursisten worden uitgenodigd. De cursus is helemaal gratis. De enige eisen die aan de cursisten gesteld worden, zijn dat ze lid zijn van 't Alvertje en minimaal in groep 5 zit ten. De cursusdagen zijn: woensdag 3 april van 15.00 tot 17.30 uur, woens dag 10 april van 15.00 tot 18.00 uur en tenslotte woensdag 24 april van 15 00 tot 18.00 uur De eerste twee middagen zijn in café-zaal De Karklin gel in Oostrum. Tijdens de derde mid dag wordt de geleerde theorie in de praktijk gebracht aan de waterkant. Op vrijdag 26 april om 19.00 uur is dc diploma-uitreiking, eveneens in café zaal Dc Karklingel Voor meer informatie en voor aan melding voor de cursus kan men terecht bij de secretaris van de jeugd commissie, Pieter Klunen, tel: 077- 3662920. Trainingen: Dinsdag, loöpscholing en intervaltrai- ning, aanvang 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, vertrek om 19.00 bij de telefooncel tegenover de Nijverheidsstraat Horst. Zaterdag: bostraining, aanvang 15.30 uur, vanaf parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Opgeven voor busreis naar de Leid- sche Rijn Marathon kan nog steeds bij Jan Hendrik Koene, 077-398 818 i. Er zijn nog voldoende plaatsen beschik baar, Inschrijven voor de wedstrijd kan tot 15-03-02 (met korting van 1 euro) via internet www.leidscherijn- marathon.nl, of op de dag zeil". Wedstrijdkalender: 16 maart: Netlelal, Winterlauf 15 km. 16 maart; St-Anthonis, halve mara thon. 17 maart: Maastricht Treechloop 11,5 km. 24 maart: Weert halve marathon. 1 april: Afferden Paascross 4, 8, 12 km 2 april: Utrecht Leidsche Rijn Mara thon. Wedstrijduitslagen: Paul Coppus werd tijdens de Kurt Weichertcross in de klasse M50 op 9 seconden van de winnaar 2e, in 14.49 over 4,05 km. Ron Beurskens en Joop Zanders stonden aan de start van een wedstrijd over 5 km in Bemmel. Ron werd 3e in 16.49 en Joop 5e in 17.39. Ria van den Goor werd 3e in liet eind klassement van de Limbra Crosscom- petitie in de klasse vrouwen 35 tot 45 jaar. Om in dit klassement te komen moesten minimaal zes van de acht tot het circuit behorende veldlopen tot een goed einde worden gebracht. Wedstrijduitslagen doorgeven via E- mail, rpvdgoor@plex.nl of telefonisch via 077-4678240, De Powerman Holland is in 2002 het officieel een World Cup Duathlon wedstrijd. Voor de toppers in meerde re opzichten een ideale testcase. Het is de eerste World Cup wedstrijd van het seizoen 2002. Ze kunnen hun vorm testen, maar ze weten na Ven ray ook wat him plaats is. De Powerman Holland is immers dit jaar de sterkst bezette wedstrijd ter wereld. De Powerman Holland is er uiter aard niet alleen voor de grote mene ren. Het uitgebreide programma biedt iedereen de kans om kennis te maken met de combinatie lopen, fietsen en nog eens lopen, Jong en oud. man en vrouw, super- getraind en pas in training, Venray is er voor iedere sporter. Het programma is er uiteraard op aangepast. Mei populaire en iedereen haalbare afstanden. Er zijn races voor. 8 jaar t/m 88 jaar. Bij de teams die aan een duathlon deel nemen, neemt ieder teamlid een onderdeel voor zijn rekening: één loopt, één fietst en één neemt de tweede loopafstand voor zijn reke ning. Ideaal voor bedrijven, scholen, families en vriendengroepen. Er zijn speciale startmogelijkheden voor atle ten met een handicap. Zij kunnen gra tis deelnemen. Belangrijk is dat zij zich met hun training- en wedstrijd partner opgeven, zodat de organisatie ook erop kan inspelen. Dit wedstrijdonderdeel wordt ook mede mogelijk gemaakt met de steun van de Provincie Limburg- Voor meer informatie/aanmelding: telefoon (0478-571103 of via e-mail powerman.aanmelding@hetnei.nl www, j-r-c,. com/powerman

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15