Meer aandacht voor (verkeers)veiligheid erdsn 'Dolle Dries is qar nie wies' Veel kiezers twijfelen nog At ION indoetere dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! De nieuwe ■ftÜU'JjlMfJ- is binnen! iüliliiUdiliiJ VENRAY Julianasingel 7| Cs J&EggL Bruiloft? Die vier je natuurlijk bij asterial DE HYPOTHEEK SHOP De adviseur voor uw complete automatisering Wonen Noord-Limburg gecertificeerd Eurlings op Raayland Taaiproject bij De Foekepot En verder: Verkiezingsenquête Peel en Maas wijst uit: ■RIHKIIKI Q Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 I Meer aandacht voor de vei ligheid van de burgers en aan pak van verkeersproblemen zijn twee belangrijke thema's voor de inwoners van Venray. Dit blijkt uit een telefonische verkiezingsenquête door Peel en Maas onder 300 Venraynaren. Daarbij is tevens gevraagd wat in de komende vier jaar dringend moeten worden aangepakt. Vooral de bewoners van Venray-centrum vragen om meer veiligheid. Op straat voelen voet gangers en fietsers zich vaak onbeschermd. Er zouden meer 30 km-zones en een betere buiten verlichting moeten komen. Het gemeentelijk groen, zoals op straathoeken, dient beter onder houden en gesnoeid te worden. Ook de trottoirs moeten beter onderhouden worden en er moet meer worden gelet op zwerfvuil. Veel inwoners vragen om een strengere aanpak van de kleine criminaliteit en zien graag meer politie op straat. Op de tien kerkdorpen speelt het veiligheidsaspect beduidend minder. De dorpsbewoners heb ben de grootste zorgen over de achterblijvende woningbouw wat de leefbaarheid van de dorpen sterk onder druk zet. Bewoners zien de dorpen vergrijzen omdat jongeren geen woning meer kun nen vinden in hun eigen dorp en daardoor noodgedwongen naar elders vertrekken. Ook de malaise in de landbouwsector baart de dorpsbewoners zorgen. Ze vin den dat het gemeentebestuur beter op moet komen voor de agrariërs en ze meer ruimte moet bieden om hun bedrijven te kun nen voortzetten. Over het woningbeleid in het algemeen hebben de Venraynaren veel klachten. Ze vinden dat er veel te veel regeltjes zijn waaraan de bouwers zich moeten houden. De mensen vinden dat de gemeente veel meer rekening moet houden met wat de bewo ners zelf graag willen. In Venray zouden bestaande gebouwen meer gerenoveerd moeten worden in plaats van sloop en nieuwbouw. De dorpen klagen ook over hun voorzieningen. Ze zien met lede ogen aan dat het gemeentebe stuur veel geld in het winkelcen trum van Venray en de schouw burg steekt. Terwijl de sociaal-cul turele voorzieningen en de win kels op de dorpen daarbij ver ach ter blijven. In Venrays centrum blijkt veel behoefte te zijn aan meer en bete re parkeergelegenheid. Veel auto mobilisten vinden dat het betaald parkeren te duur is geworden en zouden graag meer gratis parkeer plaatsen zien. Ook klagen de auto mobilisten over het groeiende aantal verkeersdrempels dat scha de aan de auto's zou veroorzaken. De plannen voor het winkelcen trum moet nu eens worden uitge voerd zodat het er gezelliger win kelen en verblijven wordt. Het jeugd- en jongerenbeleid moet volgens de Venraynaren veel meer aandacht krijgen. Er moet meer voor de jeugd te doen zijn en ze moeten ergens onder dak kunnen vinden. Vooral voor de jongeren van 16 tot 18 jaar zijn er onvoldoende (uitgaansmoge lijkheden. Het ziekenhus blijft de gemoe deren bezighouden. Zowel in Venray als op de kerkdorpen vin den de mensen dat het gemeente bestuur zich meer moet inzetten voor het behoud van het zieken huis en de terugkeer van de EHBO-post en moeder-en-kind zorg. Aandacht voor ouderen is ook een veelgehoorde wens. Daarbij gaat het vooral om aangepaste woningen en WVG-voorzieningen waarop vaak veel te lang gewacht moet worden. Er blijkt veel behoefte te zijn aan de zogenaam de woonzorgcomplexen. Vooral de oudere dorpsbewoners vragen hierom. Ze willen het liefst in hun eigen dorp blijven wonen in plaats van naar Venray te moeten verhuizen. Ouderen vragen ook om een betere bereikbaarheid (openbaar vervoer) en betere zorgverlening. De inwoners zijn kritisch óver het functioneren van de gemeente. Kritiekpunten zijn: geld over de balk gooien, arrogant optreden, slechte communicatie en een onbetrouwbare overheid. Tevens moet er beter personeel worden aangetrokken. Als advies wordt vaak meegegeven dat het college vooraf veel beter moet nadenken, beter moet luisteren en het gezonde verstand moet gebruiken. Ook dienen zaken die worden aangepakt ook eens fat soenlijk te worden afgehandeld. zond verstand jhcid, meer 30 km-zones, buitenverlichting, beter irhoud groen en trottoirs, blauw op straat, aanpak tcriminaliteit, leefbaarheid [de dorpen, woningbouw op en, vergrijzing, malaise in chc sector, ruimte voor de en, minder regeltjes bij een ^vergunning, rekening hou- 7 met wensen van burger, ile voorzieingen in de dor- meer géld in de schouw- I minder geld in de schouw- kabel in het buitengebied, 1 kabel in het buitengebied, r gratis parkeren, minder ver drempels, gezelliger cen- q, minder zwerfvuil, voorzie- en voor jeugd van 16-18, ►post, moeder-en-kind zorg, ziekennhuis, aangepaste ogen voor ouderen, woon complexen, beter openbaar rivoer, betere zorgverlening, der geld over de balk, minder rrogant optreden, beter comniu- Eeren, betere personeel, beter listeren, vooraf gevolgen over taken goed afhandelen, ond verstand gebruiken. Vooral dat laatste wens ik de ayse burgers volgende week 'oensdag wanneer zij naar de bus gaan. Dat laatste wens ik ok 25 gekozenen uit de 112 ilitici, die op de diverse verkie- Itigslijsten staan, wanneer vol lende week woensdag blijkt dat pij er de komende vier jaar voor "en zorgen dat bovenstaande en worden aangepakt. Christ VERLICHTING Venray Hofstraat 14 Wychen Spoorstraat 40 Tachtig jongeren gewapend met vele spandoeken streken dinsdagavond in de raadzaal neer. In de laatste vergadering voor de verkiezingen wilde Dingus nog eenmaal zijn grote ongenoegen over het gemeen tebeleid laten blijken. De betoging van de Dingus-jon- geren verliep rustig. Ondanks dat ze een half uur moesten wachten voordat het spreekrecht voor het publiek aan de beurt kwam. Eerst volgde er een discussie over de bestuurskrachtmonitor waarvoor een zware delegatie van de pro vincie op bezoek was. Die keken Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 Jlfcjk www.rongenvof.nl Wij bieden 11 op onze splinternieuwe collecties nü al vele speciale aanbiedingen! TAPIJTCEIUTRUIVI hun ogen uit over zoveel publieke belangstelling. "We hebben zel den zo'n grote opkomst gezien." Het college was daarentegen flink uitgedund. Burgemeester Waals ontbrak vanwege een bron chitis, Bert Kersten is nog steeds ziek en ook zijn vervanger Truus Kemmelings had zich ziek gemeld. Jan Driessen, gehuld in ambts keten, leidde nu de vergadering. Zijn gezicht betrok al snel toen hij de spandoeken zag. De leuzes 'Dolle Dries is gar nie wies' en 'Slobojan Driessennovic' waren duidelijk zichtbaar en logen er niet om. De vele spandoeken waren vooral tegen het CDA, PvdA, Synthese en burgemeester Waals ('Onze Jos is de klos') gericht. Het verkiezingsaffiche van de PvdA werd van de tekst 'jullie hebben Dingus verraden en laten barsten' voorzien. Ook het CDA-affiche werd meegevoerd. PvdA-raadslid Emonts moest het eveneens ontgelden. "Mathieu we zijn je beu', stond op een immens groot doek. PvdA-wethouder Kersten, die destijds Dingus in zijn portefeuille had, was ook nog niet vergeten: 'Door de streken van Bert zitten wij in de snert'. Dingus-voorzitter Pieter Gijs- bers hekelde in zijn toespraak de wijze waarop de gemeente al jarenlang met het jongerencen trum omgaat. "Wat ik hier vier jaar heb gehoord is BEH BEH BEH." Waarna de gehele Dingus- meute het 'gebeh' luidruchtig overnam en demonstratief de raadzaal verliet. GEZOCHT JONGE ZELFSTANDIGE BEETJE BRUTALE LEUKE MEID VOOR KOOPAVOND O TERDAGMIDDAG 5> Aziaat 76^ Uw adres voor al uw Feesten. Bruiloften. Partijen. Vergaderingen, enz. Cafe-Zaal 't fJecde Arrangementen all in vanaf620,-p. Ont\'angst met vlaai 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de hoYeca tot ziens in 't Veule tel. 0478-581928 SSANG YONG 4WD OPELQHiBLEN www.opelghielen.nl Meer weten? ft voor een informatie-pakket '(0f™fMjvende4-,k° Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Email: mfo@astena.nl Website: www.astena.nl Veertig procent weet het nog niet Het aantal zwevende kiezers is dit jaar groter dan ooit tevo ren. Anderhalve week voor de raadsverkiezingen weet 40% van de Venraynaren nog niet op welke partij hij of zij gaat stemmen. De vijf deelnemen de partijen zullen het slot- offensief van hun campagnes inzetten in de hoop de vele twijfelaars naar zich toe te trekken. Er zijn immers nog tien van de 25 raadszetels te vergeven. Vorige week werden door de redactie van Peel en Maas 300 inwoners van Venray en de kerk dorpen ondervraagd door middel van een telefonisch enquête. Veel kiezers lieten weten dat ze hun keuze lieten afhangen van de par tijprogramma's. En die hadden de meesten toen nog niet onder ogen gekregen. Afgelopen week einde werd als bijlage bij de gemeentekrant 'Burgers bij de tijd' een verkiezingsspecial gevoegd met een vergelijking van de programma's. De verkiezings posters hangen al enige weken op de aanplakborden maar de meeste partijen hebben (nog) geen fol dermateriaal aan huis bezorgd. Dat zal komend weekeinde nog gebeuren. Uit de enquête blijkt dat 77% gaat stemmen, 15% twijfelt nog en 8% zegt zeker niet te gaan. Toch moet hieruit geen al te hoge opkomst verwacht worden. Want vier jaar geleden in dezelfde enquête zei 80% te zullen gaan stemmen terwijl de daadwerkelij ke opkomst 61% bedroeg. Het CDA komt sterk uit de bus. Van de 166 ondervraagden die de keuze al bepaald hebben zegt 45% op het CDA te stemmen. Opvallend is dat bij de enquête in 1998 ook 45% aangaf op het CDA te zullen stemmen. Terwijl de christen-democraten bij de verkie zingen 37,4% behaalden. Ook de andere coalitiepartijen PvdA en vooral WD zitten in de lift. De PvdA krijgt volgens de enquête 18% (nu 16,4%) van de stemmen. De WD zou op 16% (nu 11,3%) uitkomen. De landelij ke tendens dat de lokale partijen o.p winst staan blijkt niet uit het Venrayse verkiezingsonderzoek. Fractie Van de Vorle zou zakken naar 11% (nu 15,8%) terwijl Samenwerking Venray vrijwel gelijk blijft 10% (nu 11%). Vier jaar geleden kwam Van de Vorle ook al slecht uit de peiling CAR-CITY VENRAY Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl tevoorschijn. De lokale fractie scoorde toen eveneens lager dan de WD maar bij de verkiezingen waren de rollen weer omge draaid. De geênqueteerden is oók gevraagd op welke partij ze vier jaar geleden hebben gestemd. CDA, PvdA en fractie Van de Vorle blijken hun aanhang goed vast te houden. De kiezers van D66 stappen vooral over naar de WD en Samenwerking Venray. De meeste Venraynaren stem men op een lijsttrekker (45%), t 37% geeft z'n stem aan een voor- keurpersoon die lager op de lijst staat en 18% die weet het nog niet. Bij de verkiezingen in 1998 verzamelden de lijsttrekkers van de zes partijen samen 39% van de stemmen. Het vertrouwen in de plaatselij ke politiek blijkt in de afgelopen vier jaar vrijwel gelijk te zijn gebleven. 24% zegt veel verbou wen in de politiek te hebben, dat was in 1998 nog 27%. 62% heeft weinig vertrouwen en 14% heeft geen enkel vertrouwen. Deze cij fers lagen in 1998 vrijwel gelijk. De waardering van het gemeen tebestuur is tamelijk mild. Zeven procent vindt dat college en raad het zelfs goed hebben gedaan. Tweederde deel (67%) geeft 'redelijk' als waardering en een kwart (26%). vindt dat het gemeentebestuur het ronduit slecht heeft gedaan. Veel inwoners kennen allemaal de missers en fouten uit de afgelo pen vier jaar. Maar toch blijkt dit weinig invloed te hebben op het stemgedrag, zo blijkt uit de enquête. Velen zeggen bijvoor beeld vier jaar geleden op het CDA te hebben gestemd. Vervolgens worden affaires als Merselo, schouwburg, zieken huis, woningbouwbeleid en een gebrekkige ambtelijke organisatie opgesomd. Op de vraag op welke partij deze keer wordt gestemd klinkt het zonder twijfel: CDA. Argumenten als 'ze doen toch hun best' en 'het valt ook niet altijd mee' worden vaak aange voerd. Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 AUTOMATISERING Advies i implements ito - Kantoorautomatisering - Tramingen - Websites - Internetapplicatie' Modderhof 3 Postbus 63 SaOO A3 Venrsy T (0478)51 18 81 F (0478) 5143 81 mfo«t<liqmori,nl I vvww.dignion. Honderddrieëntwintigste jaargang - week 9 - donderdag 28 februari 2002 EN MAAS Venray agrarische gemeente 7 Kunst Cultuur 13 Sport 19-23 Gemeentelijke mededelingen 24 Kerkelijke diensten 26

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1