^up, Kaaljakkers en iam O'Flynn Kunst Cultuur Sweet Home Ysselsteyn Dialezing Oostrum in Expositie werk uit psychiatrische centra Zoeken naar Gemma DIRKX VAN SOEST -programma Schouwburg Venray uwe ullenavond Red Hot Chili Bastards Op Ut Tuffelke Omroep Venray Zin in zingen Snelheids controle Oud papier Foster Parents Doe mee met het Literair Café Clown Polka Babypop Dansen voor singles PEEL EN MAAS BEZORGEN? Alex Sven Boekrecensie in Peel en Maas gEL EN MAAS Donderdag 28 februari 2002 - Pagina 13 Hester Macrander met Hup, et Volk met Kaaljakkers en O'Flynn met zijn Piper's all Band. Schouwburg Ven- ntll iy presenteert de komende drie voorstellingen met ta geheel eigen karakter. [Zelfspot en scherpe observaties ode handelsmerken van Hester icrander. Ogen en oren komen ets te kort, lachspieren en her- npannen worden even hard prikkeld en het tempo ligt og. Het publiek herkent zich in icrandcr's geploeter met het tdse bestaan en krijgt aldus de kende spiegel voorgehouden. weigert Hester Macrander nbezadigd leven te leiden. Haar jotste schrikbeeld is rustigjes oud worden. Het leven is voorbij voor je het weet en dan heb je alleen maar dingetjes gedaan. Hoog tijd dus voor een grootse daad. De vraag is alleen nog even: welke? De voorstelling op donder dag 28 februari (vanavond) begint om 20.00 uur. Drie armoedzaaiers hebben een gezamenlijk onderkomen gevon den in een afbraakbuurt, waar de sloopkogel zijn verwoestende werk doet. Tussen hoop en vrees trachten de drie aan lager wal geraakte hel den het hoofd boven water te houden en het leven tot begrijpe lijke proporties terug te brengen. Zij zoeken de zin niet in hoogdra vende filosofische discussies, maar wel in het minutieus ontraf elen van de kleine gebeurtenissen en beslommeringen van het dage lijks bestaan. Binnen hun naieve wereldvisie lijken de drie tot elkaar verbonden. Voor hen is de videorecorder het venster op de wereld. Bij gebrek aan middelen reikt hun blikveld niet veel verder dan het uitzicht uit het raam. De voorstelling Kaaljakkers van het Volks is op vrijdag 1 maart om 21.00 uur te zien in de Schouw burg Venray. Een concert van Liam O'Flynn en zijn Piper's Call Band is een ware belevenis voor iedere muziekliefhebber. De wereldbe roemde top-instrumentalist bespeelt de zogenaamde uilleann pipes, een instrument dal je het best kunt omschrijven als de Ierse variant van de doedelzak. Dat dit instrument niet beperkt hoeft te Het Volk presenteert Kaaljak kers (foto Mare Milclner). blijven tot het maken van traditio nele Ierse volksmuziek, heeft O'Flynn inmiddels wel bewezen. Hij nam samen met het Iers Kamer Orkest complete symfonie- en op en dook daarnaast met muzikanten uit verschillende lan den de studio in om te experi menteren met muziektradities. Samen met de Spaanse multi-ins- trumentalist Carlos Nunez maakte 'O'Flynn bijvoorbeeld enkele memorabele opnamen waarin het muzikale erfgoed van Ierland en Galicie op een fascinerende manier samensmelten. Liam O'Flynn is zondag 3 maart te gast in de Venrayse schouwburg, aan vang 20.00 uur. Op zaterdag 2 maart houdt OJC aijang in Oirlo een avond voor idWatjang-leden, bezoekers en crige belangstellenden. Deze avond zal muzikaal wor- :n opgeluisterd door een live inden verschillende dj's die ooit m aan OJC Watjang verbon- n zijn geweest. De live muziek worden verzorgd door de nd Los Tontos. De band is geformeerd uit iden die al jarenlang podiumer hebben opgedaan in bands sGrum en Onattic. De vier heren en een dame zijn izo'n dik half jaar bezig met het iclen van een repertoire dal staat uit lekker in het gehoor ggende, vrolijke muziek in ver killende stijlen uit de 70's, 80's l90's, Denadmk ligt vooral op de 80's «covers van o.a. REM, Blondie, ba en The Clash. Niet de aller zotste hits komen voorbij, maar list die nummers die iedereen ent maar al zo lang niet meer koord heeft. Aanvang 21.00 uur, de zaal is pen om 20.00 uur. Zaterdag 16 art vindt de tweede editie van Nederhopavond plaats met I jptredens van B_, East Diggaz, toces Verbaal en Reflexy. Zaterdag 2 maart komen de Red Hot Chili Bastards naar café 't Podi um; het optreden begint om 22.30 uur. De band speelt covers van de legendarische Red Hot Chili Pep pers. Deze band werd bekend met de plaat Blood Sugar Sex Magik, een plaat die heel veel mensen met deze band in aanraking heeft gebracht. De echte doorbraak kwam natuurlijk met het album Californication, een plaat met meer popinvloeden. De RHCP stonden ook bekend om hun explosieve optredens en met hun extravagante trekken, zoals optreden met alleen een sok als kledingstuk. De Red Hot Chili Bastards zijn fans in hart en nieren, omdat het publiek qua smaak meestal verdeeld is, wordt vaak een sctlijst samengesteld met een goede balans tussen hits en minder bekend werk, zodat ieder een een spetterende avond beleeft. De podiumact, is ook echt zoals de Peppers het zelf zouden doen, kleu rig en explosief. De vele optredens hebben al bewezen voor iedereen die de Bastards gezien heeft dat ze hun mannetje staan en dat de band niet onder doet voor de echte Pep pers. De Bastards zijn muzikanten die al jaren actief geweest zijn in tal loze formaties en verschillende muzikale stijlen. Nu zijn ze echter weer terug bij hun 'roots', de stijl die ze het beste spelen, lekkere vette funkrock. In de late jaren '90, aan het inde van het vorige millennium nndelden een aantal Ysselsteyn- muzikanten, na een gezamen- jk project, de krachten om, ver geld van enkele regionale ^trillingen, de formatie Going Paz op te richten. Al snel was c muzikale koers uitgestippeld: ning La Paz moest een band '°Klcn in de traditie van de alom ckende Blues Brothers, een ;cstband maar dan niet volgens c huidige Apres Ski norm maar 'de heerlijk ouderwets swingen- soul, funk en discosfeer van icker. Na de start van Going La werden al snel cafés, zalen en Jpistenten gevuld met muziek- cfhebbers die gewoonweg niet jj| konden blijven staan bij de M danken van deze Ysselsteynse W «ythm- ei bluesformatie, Spoe- I k werd de regio Noord-Limburg I "Oost-Brabant veroverd door de pd met de meest fantastische le "p. Naast een strakke ritme sectie van drums en bass, een gita rist met snerpende, briljante solo's wordt het muzikale hart van de band gecompleteerd door first-class-keyboards en een mag nifieke groep Memphis-horns. Ondersteund door zangeressen met stemmen als Aretha en Tina neemt Big Horny Hank de lead- vocals voor zijn rekening en is hij de master-entertainer van de band. Na jarenlang te hebben rondgezworven in allerlei dorpen en gehuchten keert Going La Paz eindelijk terug naar de plaats waar alles begonnen is: Ysselsteyn. Op zaterdag 9 maart vindt de opening plaats van de Sweet Home Ysselsteyn Tour in gemeen schapshuis de Smelehof. Yoor velen wellicht een hernieuwde kennismaking met deze mega- attractie, voor sommigen mis schien een eerste keer dat ze uit hun dak kunnen gaan bij het swingende repertoire van Going La Paz. Op zondag 21 april organiseert jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek in samenwerking met stichting Op De Töffel een open podium: Op Ut Tuffelke. Regionale popmuzikanten krijgen tijdens dit open podium de kans zich te presenteren. De band of artiest die dit als 'beste' lukt, wordt uitgenodigd om als ope- ningsact te fungeren van het pop festival Op De Töffel 2002, dat gehouden wordt op zondag 23 juni op het Vrijthof in Vierlings beek. Bands die interesse hebben om deel te nemen aan ,dit open podi um kunnen vóór 15 maart een demo met biografie sturen naar: Op Ut Tuffelke, Postbus 15, 5820 Aa Vierlingsbeek. Voor meer informatie: www.gryphus.nl In Waar zijn de troubadours gebleven? Is donderdag Fietse- freem opnieuw te gast van 20.00 tot 22.00 uur. Donderdag 28 februari wordt het tweede deel van de geschiedenis van de Ven rayse Schaapscompagniëen uitge zonden tussen 18.00 en 19.00 uur. De handel met Rusland in de 80-er jaren van de 19e eeuw was gedoemd te mislukken. In de 90- er jaren van de 19e eeuw ging men op zoek naar handel in het westen. Argentinië was het doel van de handelaren die langzamer hand meer vleeshandelaren dan schapenhandelaren werden. Woensdag 6 maart volgen zij de verkiezingen op de voet, vanaf 's morgens 09.00 uur tot 17.00 uur brengen zij het laatste nieuws en sfeerreportage's vanuit de stemlo kalen. 's Avonds zijn zij vanaf 19.00 aanwezig op het gemeente huis om daar verslag te doen van de laatste ontwikkelingen. Maan dag 4 maart tussen 20.00-21.00 wordt een interview uitgezonden met Ad Weiten, bassgitarist bij Cash on Delivery. Rein Wortel- boer heeft hem het een en ander gevraagd naar aanleiding van de nieuwe cd Deliverance die onlangs uitgekomen is. Uiteraard worden de teksten rijkelijk afge wisseld met muziek van de nieu we cd. Zondag 3 maart om 20.00 uur gaan ze zingend de lente tege moet. Ook kijken ze terug/zingen op het koninklijk huwelijk en de voorbije carnaval. Reden genoeg dus om weer aanwezig te zijn in De Witte Hoeve, aan de Raadhuis straat. Op de Stationsweg in Oostrum zijn donderdag vijftig automobilis ten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid van de 351 gecontroleerde voer tuigen bedroeg 81 km/uur, terwijl op de Stationsweg maximaal 50 km/uur is toegestaan. VREDESKERK Woensdag 6 maart wordt er papier opgehaald route Vredes- kerk: Langeweg, Merseloseweg, Westsingel, Langstraat en al de tussenliggende straten. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsin gel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. LAND WEERT ffl Maandag 4 maart zal er door leden van DOS Venray oud papier worden opgehaald in de wijk Lan- deweert III. Om 9.00 uur wordt met inzamelen begonnen. Ieder een wordt vriendelijk verzocht het papier goed gebundeld of ver pakt in dozen, tijdig aan de straat kant te zetten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 1 maart oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur in de wijk Zuid tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nas- sauplein. Zij verzoeken u oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt u oud papier bren gen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafel- tennishal (nabij Foekepot), alwaar U eveneens oude spullen kwijt kunt t.b.v. de Luikse Markt. Ope ningstijd: dinsdags van 18.00- 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). Op dinsdag 5 maart zal de info- stand van Foster Parents Plan van 11.00 tot 13-00 uur in de biblio theek Venray te bereiken zijn voor onder andere het inleveren van een pakje of brief, informatie over het werk van FPP, adopteren van een FP-kind. Vrijwilligster Diny van Haperen zal u graag te woord staan. Foster Parents Plan is op werkdagen van 09-00 tot 21.00 uur telefonisch bereikbaar: tel. 077-4651019. Op donderdag 28 februari organiseert de kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap een dia-avond met als thema 'Romeinen- weerd en de Tangkoel als onderdeel van de Maascorrid or' door Frans Coolen, voor zitter van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg. De dialezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in het gemeen schapshuis van Oostrum, Watermolenstraat 1. De maascorridor is een initiatief van Stadsgewest Venlo om de maasoevers van Belfeld tot Broek huizen in te richten als natuurge bied. Het is een project waarin natuur- en landschapsontwikke ling, recreatie en hoogwaterbe scherming worden gecombi neerd. De natuur wordt tot in de stad Venlo doorgetrokken. Op enkele plaatsen zullen oevers worden verlaagd en hoogwater geulen worden aangelegd. De Romeinenweerd en de Tan- gokoel zijn reeds bestaande onderdelen van het plan Maascor ridor. De Romeinenweerd is een stuk maasoever dat in 1995 is afgegraven voor de aanleg van kaden en dijken. Sinds het ont staan van het gebied is de ontwik keling van de flora nauwlettend gevolgd. De Tangkoel is en voor malige maasmeander en als natuurgebied dus veel ouder. Het kan wellicht beschouwd worden als eindstadium van natuuront wikkeling in de maascorridor. Ook de flora van de Tangkoel is uitgebreid onderzocht en vergele ken met de flora zoals die in de Romeinenweerd vijf jaar na het onstaan is aangetroffen. Het volgende citaat is de opgave van de maand februari. "Tijd van tinnen soldaatjes en gebeden, van moeders nachtzoen en parfums in vleugen zuiverste bron van weemoed en verheugen, verwondering en teerste imendlikheden Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 22 maart a.s. sturen naar het Secretariaat, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dal velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zon der dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wan neer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdie nen. De eerste punten zijn weer toegekend. Het honderdste gedicht gepubliceerd in deze rubriek zorgde ervoor dat de dames I.. Colsen, R. van Daal en R. van Dommelen en de heren J. Craghs en A. Leijssen 10 punten op hun conto mogen bijschrijven. Een goed begin! Zij herkenden het fragment als afkomstig uit het gedicht "Moeder" van Willem Elsschot, die wel meer "moeder "-gedichten heelt geschre ven. Terwijl de vader "beestachtig" ligt te slapen, denkt de moeder in haar slapeloosheid aan haar zonen en dochters. Zij zijn het huis uitgegaan, zoals gieren voor de storm uitvluchtten, moeder dubbend achterla tend, met de hoop dat zij nog eens thuis terug zullen keren. Moeder moet niet verdrietig zijn, de tijd valt niet te keren, de tanden- loze mond krijgt geen tanden terug en de melk zal nooit meer uit haar borsten vloeien. Zij moet zich neerleggen bij het onvermijdelijke verstrijken van de tijd, de dood is ook voor haar nabij. Willem Elsschot - Moeder Als vader slaapt gelijk een ntstig beest, en in zijn droom herkauwt en zalig lacht dan ligt gij wakker, starend in den nacht, en roept uu> zoons en dochters voor den geest. Zij zijn gevloön. als gieren voor 't tempeest, met stukken van het oude nest bevracht, waarin gij dubbend op htm terugkeer wacht maar op de klok het woord des tijds niet leest. Laat niet uw dagen slinken in verdriet geen macht die landen aan uw mond verstrekt, of ooit weer zog in uwe borsten wekt. Er is niets aan te doen, zoals gij ziet. Drink dus een borrel bij een passend lied, daar schele Piet reeds met uw benen trekt Het programma voor de komende maanden vermeldt op zondagmor gen 24 maart de komst van Jessica Durlachcr naar het Theehuis in het St. Odapark, aanvang 11.30 uur en op donderdag 30 mei is Fleur Bourgonje de gast van hel literair café, eveneens in het Theehuis, ora 20.00 uur. Noteert u ook 18 april, 20.00 uur? José de Ruiter speelt dan Louis Couperus in de Schouwburg van Venray. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - mini male bijdrage van 15,90 Euro per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entree- kosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretari aat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, Telefoon: 0478-582948 Taxaties Advies Te koop - Venray op industrieterrein de Brier een bedrijfspand met inpandige kan toorruimte en bedrijfsruimte (945 m') gelegen op een perceel van 3000 m*. Perfecte omsluiting. Koopsom: ƒ1.150.000,- k.k. Te koop - Vlakwater nog slechts 5 bouwkavels, gelegen op het mooiste plekje van Venray. Nabij centrum en bossen. Bestemd voor vnjstaande woningbouw. Per celen vanaf 1320 m3. Koopsom: ƒ525,- per m2 Te koop Venray een nieuw gebouwd bedrijfspand met kantoorruimte (215 m3) en bedrijfsruimte (340 m2) gelegen op industrieterrein het Keizersveld, met aansluiting A73. Aanv. direct. Koopsom: ƒ1.150.000,- k.k. Te huur - Venray Een praktijk c.q. kantoorruimte gelegen aan de Langstraat 106 bestaande uit o.a. 2 ruime spreek kamers, 2 behandelkamers en ruime wachtruimte. Totale oppervl. 115 m' Via kantoor Venray 0478-586408 i mv www.dlrkx-vansoest.nl ininrvT Gedeputeerde Martin Eur- lings opende in de afgelopen week de tentoonstelling 'Met Hart en Ziel' in de hal van het Gouvernement. Deze exposi tie, met beeldend werk van mensen uit psychiatrische centra, zal een jaar lang op verschillende plaatsen in de Euregio te zien zijn. De expo sitie in het Gouvernement loopt tot 22 maart 2002. In dezelfde periode wordt een deel van het werk ook geëxpo seerd in het gebouw van Rijkswa terstaat in Maastricht. Aansluitend aan de opening in het Gouverne ment wordt dit tweede deel van de expositie om 17.30 uur geo pend. Om het werk van mensen uit psychiatrische centra onder de aandacht te brengen, is Stichting Galatea opgericht. Deze stichting heeft ruim 160 tekeningen, schil derijen en beelden geselecteerd. De werken zijn deels tijdens het behandelingstraject in de centra gemaakt en deels in vrije ateliers. Stichting Galatea heeft voor de expositie een catalogus ontwik keld waarin alle werken zijn opge nomen. Met de opbrengsten van de verkoop van deze catalogus wordt het project in de toekomst financieel ondersteund. In 'Met Hart en Ziel' participe ren psychiatrische centra uit Maastricht, Luik, Heerlen, Aken, Venray en Sint Truiden. "Wanneer woorden hun betekenis hebben verloren of de lading niet meer dekken; wanneer woorden te klein zijn voor emotie of gedach te, dan kan een persoonlijke geschiedenis nog wel worden ver teld in beelden. Het is een univer seel gegeven dat mensen, gezond of ziek, gehoord en gezien willen worden in hun vreugde en in hun verdriet", aldus dr. José Aerts, ten toonstellingscoördinator. "Door het maken van een schilderij, een tekening of beeld kan een brug worden geslagen tussen de bin nenwereld van de cliënt en de buitenwereld. De therapeut treedt in dit proces op als begelei der en intermediair en al werkend ontstaat er kunst met een grote of kleine K." Het resultaat hiervan is te bewonderen in zowel het Gou vernement als het gebouw van Rijkswaterstaat. De tentoonstel ling in de hal van het Gouverne ment is voor publiek geopend tij dens werkdagen, van 09.30 tot 17.00 uur. Clowntje Polka is weer met zijn vriendjes op pad. Op zondag 3 maart zijn ze te gast in de Evenaar in Venray. Natuurlijk hebben ze ook gehoord van de bruiloft van het prinselijk paar. Zij gaan zich ook deze middag met een Argen tijnse bruiloft bezig houden. Dit leidt weer tot veel misverstanden en clowntje Polka is ook af en toe de weg kwijt. Waar is de bruiloft- staart gebleven? Doldwaze tafere len die door de ballonnenblazer ook niet helemaal begrepen wor denVerder is Jasper aanwezig met zijn kei gave draaiorgel en zit ome Cor op de gitaar muziek te maken. Kortom een amusante middag voor ouders en kinderen. Aanvang van deze middag is 15.00 uur. De bands Travoltas, De Hard heid en Operation Irie treden op tijdens het popfestival Babypop in Leunen op zaterdag 23 maart in Leunen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Vrijdag 8 maart kunnen singles en alleengaanden elkaar weer ontmoeten tijdens een speciale singleparty in Dans Partycen trum Janssen aan de Raadhuis straat 6 in Venray. De avond begint om 21.30 uur. Wüjij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Zondag 3 maart speelt het Duits/Nederlandse duo Alex Sven in De Bonte Koe. Al enkele jaren treden deze twee rasmuzikanten op met veel succes in vele Ierse pubs in West- Europa. Sven is een veelzijdige gitarist die zijn sporen reeds verdiend heeft in meerdere coverbands. Zangeres Alex, docente zang aan diverse scholen, heeft een enorm bereik, hetgeen weer blijkt uit het repertoire van oldies, balla des, rock en popstukken. Het duo brengt werken van o.a. Aerosmith, Anastacia, Anouk, Beatles, Bob Dylan, Creed, Green Day, Jimmy Cliff, John Denver, Melissa Etheridge, Robbie Wil liams, Susann Vega en the Corrs. Aanvang 20.00 uur, entree 3 feuro. Onlangs is het boek Zoeken naar Gemma van de schrijfster Katy Gardner verschenen. Katy Gardner is cultureel antropologe en heeft diverse publicaties op haar naam staan. Dit is haar eerste roman. Esther en Gemma zijn de beste vriendinnen sinds hun kindertijd. Esther is knap, vol levenslust en weet altijd precies te krijgen wat ze wil. Gemma haar plannen en dromen komen nooit uit. Maar samen zouden ze de reis van hun leven maken, toen ze naar India gingen om te backpacken. Eenmaal aangekomen in het mysterieuze land blijken de cul tuurverschillen te overweldigend en langzaam verliezen ze hun greep op de werkelijkheid - én op elkaar. Bij de tempel van Agun Mazir realiseert Esther zich te laat dat ze haar oudste vriendin aan het verliezen is. Uiteindelijk keert Esther alleen terug naar Engeland. Zes jaar later bevindt Esther zich weer in India. Ze wil erach ter komen wat er met haar beste vriendin is gebeurd, om het verle den voorgoed af te schudden. Was ze Gemma kwijtgeraakt door de chaos, hitte en verwarring? Of had ze haar al veel eerder verlo ren? Zoeken naar Gemma gaat over een zoektocht, naar jezelf, vrien den en vriendschap op zich. Het speelt zich af in het mysterieuze India, met zijn ashrams, kastes, enorme rijkdom en armoede. Een indrukwekkende en overtuigende debuutroman. Zoeken naar Gemma; Uitgeverij De Boekerij Amsterdam; ISBN: 90- 225-3050-7

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13