pi 1 rvdA lijst 2 PvdA Ingezonden ilemmig rond Vernieuwing gezondheidszorg stopgezet Week van de Psychiatrie Met vernieuwd élan lijst 2 Joris Verheijen voorleeskampioen Omroep Venray start kerkradio ZON draagt onderhoud over Marleens Alders Zuid- Nederlands danskampioen Rectificatie ehümiïeiü Bert, Mathieu en Elly zingen Rooyse muzikanten spelen zaterdagmiddag tent Markt Vrouw en bedrijf [EL EN MAAS Donderdag 28 februari 2002 - Pagina 11 ei# de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te leren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het it voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie- wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en c$ worden niet geplaatst. Open brief aan Bert Linskens, fractie voorzitter PVDA oop Ka*. nbeschoft nge week stond de Peel en vol met politieke adverten- n ii i. Op zich niks mis mee natuur- flebalveIn de adverten- van het CDA gaf men te men voor een jeugd- en jonge- te zijn in het centrum. ,CDA. Nu moet U weten dat ik nlang betrokken ben geweest het reilen en. zeilen van OJC k Vtklis> waarvan enkele jaren als rzitter. Ik heb dus van nabij [•gemaakt dat de Venrayse poli ten met name het CDA alles in werk heeft gesteld om dit jon- toii encentrum de nek om te draai- Men heeft geen middel sla jchuwd (o.a. bedreigen van nsen, het laten doen van valse igifte, het aanzetten tot vals- id in geschrifte) om dit cen- 01 pi kapot te maken. Anders dan de schouwburg waar ze een fde streek hebben geleverd is gelukkig, bij Dingus tot nu toe jlukt. Omdat Pieter Gijsbers hield waar anderen allang de Bddoek in de ring moesten wer- Hij deed dit ondanks bedrei- en en bedrieglijke vredesbe langen. ^ee' mensen °P een sj, dere manier betrokken zijn of tf ren bij OJC Dingus weten wel er Het CDA wil geen centrum aap! ar mensen komen met blauwe ren of een hanenkam. Het CDA, hun vazal Synthese, willen en zand in de ogen strooien bij tol Venrayse mensen, zodat hun jachtige leider, Jan Driessen, minstens 2 jaar wethouder 'blijven. Zodat hij tot zijn pen- jen kan gaan genieten van een royale uitkering. En daarvoor oop iet alles wijken. Alles. Ook de m langen van de Venrayse jeugd het CDA al jaren bewust in de kucau heeft laten staan. Een verkie- •51 gsbelofte doen, die men niet armaken wil, is een poging tot ïting. Hier is slechts een Md voor. Onbeschoft! Mulders, Venray renmishandeling iterdag 16 februari is deze lie zwarte kater, die naar de Boes luistert, op de Notaris- in Venray tussen 08.00 en jö uur meegenomen. Er werd naar hem gezocht, maar zon- :sultaat. Om 18.45 uur is hij ibaar weer afgezet of ipt, zonder zijn halsbandje Igegevens aan, kwam hij jan- en strompelend naar de jr gelopen. We moesten con- teren dat hij op een vreselijke nier verminkt was. De dieren- 5heeft hem, ondanks medische landeling, helaas niet meer nnen redden en is hij woens- >avond aan zijn verwondingen irieden. ndien u zaterdag tussen 09.00 09.30 uur, of op een later tijd- 1 elders, iemand met deze kater :fi gezien, verzoeken wij drin- nd zich in verbinding te stellen ei de politie. Over deze vreselijke dierenmis- ndeling is aangifte gedaan en wijsmateriaal is bij de Dieren- niek Venray vastgelegd. A. Bistervels-de Deckere eraren Raayland n fatsoen Enige tijd geleden is er actie idemomen om de leerkrachten n grijntje fatsoen bij te brengen, laas tevergeefs... Het parkeerprobleem in de mbuurt, Berkenstraat, Eiken- blijft en wordt alleen maar iter. Er werd gezegd dat wan- :r de uni-locatie klaar is het ileem opgelost zou zijn. Lera- i hoeven dan immers niet meer indelen van de ene naar de lere locatie. Probleem opge- !???Het probleem is alleen maar |er nu er nog meer leerkrach- op de uni-locatie zitten, De lor de gemeente aangelegde rkeerplaatsen voor de leer- 'iten worden niet of nauwe- benut en de bejaarden wor- lastig gevallen met ikeeroverlast. Toen ik vanochtend wilde ver ten met de auto kon ik niet tos mijn auto meer in zo a-soci- ze geparkeerd staan. Waneer er iemand - leerkracht, mede- Erker Raaylandcollege - op aan- reekt vragen ze zich af waar je druk over maakt! Alle bewo- irs van de Berkenstraat hebben to medische indicatie en dus rd nabije parkeergelegenheid 'ig. Wethouder Driessen geeft c vierkant achter de bewoners staan maar ook bij hem blijft '•bij praatjes. Waarom worden Been stappen ondernomen en it net voor de verkiezingen... Eb fatsoen, houd rekening met medemens en houd je aan de Besproken regels. Wanneer de Jtrachten zich niet aan de jels kunnen houden en de teente geen actie onderneemt, len wij als bewoners actie moe- ondernemen. Wat dachten jul- jvan Hart van Nederland? al!chl g ES b m idi EOners Berkenstraat-Eikenlaan Betreft: jouw reactie in Peel en Maas van 21 februari ji. en jullie brief aan de CDA-fractie Bert, Het zal je hebben verbaasd dat mijn reactie zolang op zich heeft laten wachten.,Dat heeft natuur lijk te maken met het feit dat jullie in al jullie wijsheid, openheid en betrokkenheid bij het belang van de Venrayse burger hadden beslo ten opheldering te vragen bij de CDA-fractie, zoals je in jouw reac tie in Peel en Maas ook aankon digt. Dus wat dat betreft niks geheimzinnigs. Jouw reactie is weer kenmer kend voo'r jullie manier van poli tiek bedrijven. Dus: niet op inhoud, maar op basis van 'bla bla' en met de nodige arrogantie!! Omtrent de kwestie 'Merselo' wil ik hier niet verder uitweiden. Het spel dat door de PvdA en de WD toen is gespeeld om de brief van mij te promoveren tot 'belangrijk' document en daar door de aandacht af te leiden van de feitelijke oorzaak, is voor de insiders wel bekend. Daar kom ik elders nog wel een keer nader op terug. Het feit dat ik niet terug keer in de politiek heeft juist te maken met de wijze waarop in Venray besluiten iri de gemeente raad achter de schermen worden gemanipuleerd en daardoor - vol gens mijn opvatting ten onrechte - als democratisch besluit worden afgetimmerd. Zonder dat de bur ger de feiten ooit te weten komt. Mijn brief van 2 november 2000 kwam voor de PvdA en de WD kennelijk als een geschenk uit de hemel. De simplistische argumen ten (solo-actie/klappen uit ver trouwelijk overleg en schaden belang gemeente) worden nog steeds met veel poeha opgevoerd. Ondanks het feit dat al meerdere malen de 'kul-waarde' hiervan is aangetoond. Toevallig was ik frac tievoorzitter en heb ik het recht namens de fractie actie te onder nemen. Zonodig kan c.q. moet ik hierover in de fractie verantwoor ding afleggen. Maar toch zeker niet aan de PvdA! Als de fractie voorzitters dat recht niet meer hebben, moet direct het (al dan- niet vertrouwelijk) AZ-overleg worden afgeschaft. Daar ben ik - zoals je weet - al sedert lang een warm voorstander van. Nu wordt door jou een poging gedaan deze 'Merselo-truc' te herhalen op grond van mijn mailtje. Laten we wel duidelijk zijn: Niet ik maar jij en Bert Kersten hebben de discus sie weer aangewakkerd Door de affaire Merselo ten tonele te voeren en de rol die jul lie mij persoonlijk daarin hebben toegedicht. Bovendien leggen jullie nu de gehele c.q. een groot gedeelte van de verantwoordelijkheid bij de CDA-wethouder milieu. Aange zien jullie opmerkingen primair op mij persoonlijk waren gericht heb ik ook op persoonlijke titel gereageerd. Óm daarop te reage ren heb ik de (mening van de) CDA-fractie echt niet nodig! Of de CDA-fractie jullie insinuatie rich ting de wethouder milieu over haar kant laten gaan, is ook haar zaak. Alleen wens ik als toenmalig fractievoorzitter mijn verantwoor delijkheid in deze te nemen en ook op te komen voor mijn eigen belangen. Jullie actie is hypocriet en lijkt wel op dat van een 'moderne' voetballer: iemand tegen de schenen trappen en dan ach en wee roepen als je terugge pakt wordt. Met de kop boven jouw artikel 'De gemeente heeft grote schade opgelopen', lijk je te insinueren dat dat door mij (en/of het CDA) komt. Nee, het geklun gel van jullie wethouder door de jaren heen, heeft de Venrayse gemeenschap kapitalen gekost Als er één fractie is, die de bur gers over het beleid in de afgelo pen vier jaren wat uit te leggen heeft, is het nou net de PvdA. Als de oorzaak zo simpel ligt, waarom zit Bert Kersten dan al een jaar thuis en is de bestuurlijke inbreng van de PvdA sedertdien tot 0.0 beperkt. Ondertussen kost dit hele grapje de Venrayse burger klauwen met geld (2 salarissen samen een slordige f. 17.000,= per maand plus opbouw wacht geld en pensioenregeling). En dat alles omdat Wiel Michiels het 'vuurtje heeft aangewakkerd'. Dat vind ik echt te veel eer. Maar leg jullie eigen optreden in de afgelo pen vier jaar nu eens aan de Ven rayse burger uit! In plaats van gepast te 'zwijgen' en de nadruk te leggen op de komende periode (met wellicht een betere kandi daat-wethouder zijn jullie er kwa litatief overigens aardig op voor uit gegaan), blaast de PvdA hoog van de toren richting het CDA. Juist de CDA-fractie, die Bert Ker sten lang genoeg in het zadel heeft gehouden. Het verschil van mening binnen de CDA-fractie, die er inderdaad meerdere malen is geweest, is nooit ontstaan over het CDA- programma. Zeer zelden over voorstellen vanuit de CDA- portefeuillehouders. Maar zelfs dat moet kunnen. Zo werkte dat dan wel binnen onze fractie. Dat is ook de inhoudelijke reden dat ik - ondanks alles en na felle discussies - lid van de CDA- fractie ben gebleven. Het pro gramma is goed, de voorstellen zijn - meestal - goed. Alleen de fractie opereerde naar mijn over tuiging niet met een eigen, objec tieve verantwoordelijkheid op basis van een inhoudelijke beoor deling van de voorstellen. Daar over liepen de politieke opvattin gen binnen de fractie uiteen. Ook al werd deze beleidslijn inderdaad bij de algemene beschouwingen meerdere keren uitgedragen. Nee, de naar buiten gekomen meningsverschillen zijn te danken aan slechte raadsvoorstellen, yooral vanuit de portefeuille van jullie eigen PvdA-wethouder. Ik wil je hier de opsomming bespa ren. Iedere insider en geïnteres seerde burger, en jij zeker, kent de aaneenschakeling van krakke mikkige voorstellen die door de raad geduwd moesten worden. Ging het niet op de normale procedurele wijze, dan maar via diverse informele overlegkanalen en als dat niet hielp dan maar 'met het mes op tafel'. In die gevallen ging het niet om inhoudelijke argumenten maar werd steeds weer de coalitie op het spel gezet. De CDA-fractie werd dan inderdaad verdeeld door de druk van de wethouders (hun eigen 'hachie' was per saldo ook steeds belangrijker dan een inhoudelijk juist besluit!). In die gevallen heb ik in de fractie inder daad meerdere malen het onder spit moeten delven. Louter op grond van het aantal stemmen, niet op argumenten! En dat noemt jij dan nu 'democratisch genomen besluiten'!! Hou toch op! Nieuwe raadsleden, die nu nog enthousiast aan de zijlijn staan te trappelen met illusies om veranderingen aan te brengen in de Venrayse politiek, zullen nog wel met de feitelijke gang van zaken geconfronteerd worden. Als ook zij niet gefrustreerd wil len worden (wat is daar trouwens mis mee als het alternatief 'ja- knikken' betekent zullen ze in de poppenkast mee moeten gaan draaien. Mensen, die recht door zee zijn en op inhoud politiek willen bedrijven (en niet op status of uit financiële overwegingen), heb ben in het huidige politieke machtsblok niets te zoeken. Daar om moet het roer hoognodig om. Maar dat is aan de kiezer op 6 maart. Fractie van de Vorle en Samen werking Venray zijn inderdaad de enig mogelijke alternatieven!! Het is dan wel goed dat de kiezer weet hoe het in Venray heeft gewerkt Als de CDA-fractie inderdaad niet 7.0'n zwakke knieën had gehad, was Bert Kersten al lang gesneuveld. Eerst bij de schouw burg en later in november 2000 in de herkansing voor open doel bij de kwestie Merselo. hi feite moest Wiel Michiels (en met hem een minderheid in de fractie) worden opgeofferd om het wethouderspluche van Jan Driessen en Lei Heidens te kun nen behouden. Dat zijn de feiten. Overigens: hoe de CDA-fractie op jullie 'verzoek om opheldering' reageert, is haar zaak. Wiel Michiels In de ingezonden brief 'Michiels schietschijf voor PvdA' van J. Sljbers uit Overloon is vori ge week een storende fout geslo pen. In de brief staat 'bescher mende' gang van zaken rondom Dingus en Nellisen. Dit moet zijn 'beschamende' gang van zaken. Onze excuses. Redactie Peel en Maas Renee Jenniskens (11), uit groep 7 van basisschool De Vlas wei in Venray, kwam woensdag middag met tiaar klasgenoten een internetles en -speurtocht volgen, gegeven door de professionals van Flyers Internet Communica tie. Basisschool St. Jan de Doper in Merselo stelde hiervoor haar computereiland beschikbaar, zodat ongeveer veertien compu ters tegelijk het internet opkon den. Renee Jenniskens kreeg de prijs als winnares van de internet- puzzle van Kies Techniek 2002. De kinderen genoten met volle teugen van de les en de speur tocht en werden op een vriende lijke en informatieve wijze weg wijs gemaakt op het internet. Voor het Cliëntenadviesbu reau Noord- en Midden-Lim burg en de Algemene Cliënten raad Mensana komt het besluit van de Raad van Bestuur van Mensana om het overleg over vernieuwing in de geestelijke gezondheidszorg (GGZ) in Noord- en Midden-Limburg stop te zetten niet als een ver rassing. Aan het besluit is volgens het cliëntenadviesbureau en de cliën tenraad een lange tijd voorafge gaan van rituele gevechten en machtstrijd over de hoofden van cliënten heen en ten koste van een goede regionaal geïntegreer de kwaliteit van zorg.'Deze crisis biedt eindelijk de kans om de machtsspiraal te doorbreken en vanuit een cliëntenperspectief aan een nieuwe organisatie te bouwen', aldus de cliëntenorgani saties. 'Een lang durende impasse is onverantwoord voor de geeste lijke gezondheidszorg in Noord en Midden-Limburg'. Het Vincent van Gogh Instituut in Venray, de Riagg Midden-Limburg en de Stichting Zorgcircuits besloten twee jaar geleden samen te gaan werken onder de naam Mensana. Er werd een Mensanabestuur opgericht,' waarin de bestuurs voorzitters van de drie instellin gen zitting namen. De afdelingen zouden langzaam moeten integre ren in de nieuwe organisatie. Maar ondanks de goede voorne mens is er sprake van weinig samenwerking: er is nauwelijks overleg tussen de partijen en er bestaat weinig samenhang in het aanbod. De samenwerking heeft niet geleid tot een snellere en beter afgestemde zorg voor vol wassenen in geestelijke nood. Mensana zou een grote rol gaan spelen in de vier regionale centra voor geestelijke gezondheidszorg: in Venray, Venlo, Roermond en Weert. Het eerste van deze centra is vorig jaar in Weert opengegaan. Hoe het verder gaat met de ande re centra's is nog onduidelijk. In de 28e Week van de Psy chiatrie, van 4 tot en met 9 maart, staat het thema beeld vorming centraal. De week moet een bijdrage leveren om de verregaande negatieve beeldvorming over psychiatri sche cliënten een halt toe te roepen. Het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheids zorg aan de Stationsweg 46 in Venray is in het kader van een open dag binnen het Vincent van Gogh Instituut op zaterdag 2 maart van 11.00 tot 17.00 uur open. Stel, u bent vorig jaar overspan nen geweest. Een reorganisatie binnen uw werk zorgt voor grote spanning en u loopt de kans uw baan te verliezen. Daardoor ont staan er problemen binnen uw relatie en het gevoel dat u de greep op uw leven kwijt raakt. Uiteindelijk verliest u uw baan, mede als gevolg daarvan wordt u depressief. Om uit dit diepe dal te komen kiest u voor een opname binnen een psychiatrisch zieken huis. Of, stel de zoon van uw broer is plotseling psychotisch geworden, d.w.z. hij ziet/hoort dingen die er 1 niet zijn, is achterdochtig en bang. U begrijpt niet zo goed wat er allemaal aan de hand is maar toont begrip en helpt daar waar u kunt. Kortom het kan ons alle maal gebeuren dat we te maken krijgen met psychische proble men en de vraag is nu: Hoe zou u willen dat mensen dan naar u keken en met u om zouden gaan.... Vooroordelen zijn soms 'han dig'in gebruik. De wereld wordt er keurig mee in hokjes verdeeld: werkelozen willen niet werken, de jeugd van tegenwoordig wil alleen maar luxe en ook Eens gek, altijd gek". Onbekendheid met... en angst voor... zorgen dat vooroordelen kunnen blijven bestaan. De mees te mensen weten niet zoveel van psychiatrie en hulpverlening bin nen de geestelijke gezondheids zorg GGz). Men denkt dat insti tuten vol zitten met 'gekken' en niet met doodgewone mensen zo als u en ik, die om welke reden dan ook ziek zijn geworden. Vooroordelen en misverstan den/over psychische en psychia trische problemen lijken toe in plaats van af te nemen. Steeds vaker lees je in de krant 'gestoord', 'gevaarlijk', 'psycho paat' en zelfs de eeuwenoude woorden 'krankzinnig' of 'gees tesziek' duiken her en der weer op. Het gebrek aan deskundigheid op het gebied van psychiatrie is te zien op televisie, in kamerdebat-, ten, in kranten en tijdschriften. Deze negatieve beeldvorming gaat samen met discriminatie van psychiatrische cliënten waardoor het een stap terug in hun herstel kan betekenen of leidt tot een nog groter isolement. Beeldvor ming rondom de cliënt in de Geestelijke Gezondheidszorg staat in de 28e Week van de Psy chiatrie dan ook centraal, Psychia trische cliënten zijn deze negatie ve beeldvorming zat. Het is hoog tijd dat er aandacht komt voor een meer genuanceer de, respectvolle benadering van mensen met psychische psy chiatrische problemen. Hoe zou u benaderd willen worden als u psy chische problemen had of hoe zou u willen dat er naar mensen die u dierbaar zijn wordt geke ken? Wat kunt u zelf doen? Denk na voor dat u (voor-)oordeelt. Wijs elkaar op discriminerende taal of gedrag. Zo kan een positie ve verandering in gang gezet wor den. En heeft u vragen, Iaat u informeren door het Informatie centrum Geestelijke Gezond heidszorg, telefoon 0478-527066. om in de stemming te komen Bert Linskens Mathieu Emonts Elly v.Oijck Henk Bisschops Roland Zwiebel Henk van Egmond Afgelopen weekend werd in de Bibliotheek Venray Joris Verhe ijen van de St. Ódaschool uit Ysselsteyn Venrays voorleeskam pioen 2002. Hij las een fragment voor uit De dikke meester Jaap van Jacques Vriens-. Op de tweede plaats eindigde Mignon Rutten van Basisschool De Kruudwis. Zij las voor uit Harry Potter en de vuurbeker van J.K. Rowling. In de bieb streden zes kandidaten om de titel Venrays Voorleeskam pioen 2002. Aangemoedigd door hun supporters werden de deel nemers om de beurt door presen tator Rob van Lieshout naar voren gehaald en aan het publiek voor gesteld. Vervolgens las ieder een fragment voor uit een zelfgekozen boek. De jury die bestond uit Ans Bistervels, Carla Driessen en Jan Driegen had een moeilijke taak. De kwaliteit van het voorlezen was hoog. Er werd gelet op uit spraak, verstaanbaarheid en tempo. Ook het contact met het publiek was belangrijk. Uiteinde lijk kon juryvoorzitter Ans Bister- veis meedelen dat er twee prijs winnaars waren gekozen. Joris Verheijen en Mignon Rut ten zullen deelnemen aan de Regionale Voorleesdag die op 2 maart in de Bibliotheek Gennep wordt gehouden. De provinciale finale vindt plaats op 8 april in het Theaterhotel de Oranjerie in Roer mond. Alle provinciale winnaars treffen elkaar op 15 mei in Utrecht tijdens de Nationale Voor leesdag. Met ingang van zondag 3 maart zal Omroep Venray beginnen met de wekelijkse uitzendingen van de mis uit de Petrus Banden Kerk. Dit initiatief is genomen nadat KPN medio mei 2000 de tarieven voor de kerktelefoon verhoogd. Deze drastische verhoging was voor vele gebruikers niet meer op te brengen daarom moest er noodgedwongen gestopt worden met de kerktelefoon. Door met name ouderen werd dit als een groot gemis ervaren. Daarop is door Omroep Venray, het kerkbe stuur van de Petrus Banden kerk en het KBO het initiatief geno men om te onderzoeken of het mogelijk was door Omroep Ven ray iedere zondag een uitzending van de mis te verzorgen. Dit bleek mogelijk indien er voor de beno digde investering (ongeveer 4500 euro) een sponsor gevonden kon worden hetgeen gelukt is. De eer ste mis kunt U dus zondag 3 maart aanvang 9-30 uur beluisteren. Omroep Venray is te beluisteren via de kabel op 87.5 en in de ether op 90.2 Vorige week is de samen werking tussen ZON Vastgoed en Facility Support officieel vastgelegd. Met ingang van 1 januari draagt ZON Vastgoed, één van de 100%-dochters van ZON Holding in Grubben- vorst, haar Technische Dienst over aan Facility Support. Facility Support is een reeds bestaande organisatie waarin drie gespecialiseerde bedrijven uit de bouw- en installatiesector hun krachten hebben gebundeld. Deze bedrijven zijn Bouwbedrijf Raedts, Thissen Installatietech niek en Martens Electrotechniek/installatie. ZON Vastgoed kiest voor deze samen werking omdat met de uitbrei ding van ZON Fresh Park het Marleen Alders van de Peeldan- cers uit Ysselsteyn is afgelopen zondag Zuid-Nederlands kam pioen geworden bij garde solo- dansen junioren le divisie. Mar leen behaalde 282 punten tijdens het toernooi bij dansvereniging Dazzling in Reusel. Melanie Sit- trop (278 punten) uit Landgraaf werd derde en Ellen Zanders uit Horst en Karin Janssen uit Haps (beiden 273 punten) deelden de derde plaats. De garde Dancing Stars van de Peeldancers uit Yssel steyn werd met 280 punten even eens eerste en Zuid-Nederlands kampioen in de garde jeugd le divisie. In het weekend van 13 en 14 april zijn de Nederlandse kam pioenschappen in sportcentrum Terra Victa in Odiliapeel. Marleen Alders op de hoogste trede van het erepodium onderhoud aan veilinggebouwen en -terreinen groeit. Dit vraagt om een professionele organisatie die zorgt voor een efficiënte orga nisatie en uitvoering hiervan. Faci lity Support houdt zich in de toe komst dan ook bezig met het ontwikkelen van voorstellen voor het planmatig en gestructureerd uitvoeren van groot onderhoud van gebouwen en terrein in ZON Fresh Park en het regelen van de uitvoering hiervan. ZON Vastgoed is een 100%- dochter van ZON Holding, een dienstverlenende organisatie van en voor professionele onderne mers in de tuinbouw. Ze levert aan ruim 1.500 tuinbóuwprodu- centen - leden en niet-Ieden - dien sten rondom de verkoop van groenten, fruit, bloemen en plan ten. Zo'n duizend klanten kopen hun verse producten bij ZON. Er zijn zo'n 400 medewerkers werk zaam bij de ZON-organisatie. De verkoopwaarde van de verse pro ducten bedraagt ongeveer 318 miljoen euro U heeft vast wel eens in de situ atie van een 'moeilijk' gesprek gezeten. Dan gaat het meestal niet om de gezellige praatjes met de buurvrouw of -man. Maar wat maakt dergelijke gesprekken dan wel moeilijk, om welke situaties gaat het dan en welke factoren spelen hierin een rol? Sommige gesprekken of situ aties kunnen zelfs ontaarden in een conflict. Wanneer is er sprake van een conflict en nog belangrij ker: hoe kom ik er vanaf? De commissie vrouw en bedrijf kring Noord van de LLTB organi seert een thema-avond 'Goed in gesprek blijven met elkaar'. Dhr. Thijs Tacken, LLTB-advies zal het met u hebben over mediation, oftewel hoe om te gaan met con flicten in bijvoorbeeld familie, bij bedrijfsovername of met derden. Deze avond zal plaatsvinden op maandag 4 maart om 20.00 uur in zaal de Zandhoek, Leonardusweg 1 in Wanssum. De LLTB nodigt alle agrarische vrouwen in kring Noord uit om deze avond bij te wonen.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11