freemd apparaatje Gryphus Kunst Cultuur sas Peuterspeelzaal slaakt noodkreet Schoolkeuze April Fools in 't Podium Castratie-actie Kindervoorstelling in Theehuis Bekendmaking landelijke top 100 Het dossier lid papier Inschrijven peuterspeelzalen Belasting invullen Eten rond de evenaar Publieks- wandeling Omroep Venray Weerbaarheid Expositie Receptie Twee bands in Jera Vogelwerkgroep Boekrecensie in Peel en Maas k EN MAAS Donderdag 21 februari 2002 - Pagina 11 jongerencentrum Gryphus in iingsbeek vindt op vrijdag 22 uarieen cabaretvoorstelling is van Vreemd Apparaatje. In [hus speelt het duo haar «hullende voorstelling Fok- lol. In 1999 wonnen Marcel nsen en Thijs Goverde zilver tos het Amsterdams Klein- Si Festival. Anno 2002 begint enid Apparaatje aan de try- van hun nieuwe voorstelling kemol. Na Kjökkenmödding? rtimod!, de naam van hun ge programma, valt de nieu- voorstelling vooral op door uitsprekelijke titel. Doen de ens hiermee een commercië- jncessie? Is Vreemd Apparaat- u helemaal gek geworden? maar ze doen hun best! Tus- Marcel Harmsen en Thijs erde gaat de strijd onvermin- 1 voort. Met nieuwe wapens Hfconingskroon en stethoscoop, Hfe, dans en huishoudelijke Hpratuur. al dan niet geholpen of tegengewerkt door een meele vend publiek. Mooie liedjes nemen het op tegen melige grap- pen, fantasie tegen intellect, gemeen-sluw tegen oprecht-ont wapenend. En als dan eindelijk beslist is wie van de twee de koning mag zijn en wie de lakei moet spelen, dient het volgende gevecht zich al weer aan. Want waarom zou de dienaar niet de baas mogen spelen over de vorst... Wie zwaait de witte vlag en wie blaast de overwinnings trompet? Een compromis is nu niet mogelijk. Hard tegen hard. Oog om oog. Kinderen voor kin deren. De voorstelling Vreemd Apparaatje begint om 21.00 uur. Op woensdag 27 februari vindt er in Gryphus onder de noemer De Stemmingmakerij: politieke praatjes in een dorpsdebat een politieke informatie- en discussie avond plaats. Deze avond staat in het teken van de gemeenteraads verkiezingen die gehouden wor den op 6 maart aanstaande. Wie krijgt het voor het zeggen in de gemeente Boxmeer en vooral wat hebben ze te zeggen. Politieke kopstukken van een zevental par tijen (CDA, Maaskant Fractie, PK 2002, Sociaal Liberaal en Zakelijk Boxmeer, SP, WD en Vijf Dorpen Belang), al dan niet afkomstig uit Vierlingsbeek of Groeningen, worden aan de tand gevoeld over hun standpunten en doen hun zegje over hun partijprogramma. Aan de hand van verschillende thema's zal er een centraal debat met het forum worden gevoerd. Maar ook de toeschouwers krij gen de kans om mee te praten. Sterker nog, li kunt nü al Uw vra gen stellen via www.gryphus.nl. Tijdens De Stemmingmakerij zul len de dames en heren politici er dan een antwoord op proberen te geven. Gryphus is gelegen aan de Grotestraat 18a te Vierlingsbeek. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. VELTIJ M rijdag 22 februari wordt er leden van DOS Venray erom het oud papier opge- in de wijk Veltum (gedeelte loten door de straten Westsin- Langstraat, Weg in den Berg iempweg). m 13.30 uur wordt met het melen begonnen en daarom dt iedereen vriendelijk ver- tt het papier goed gebundeld erpakt in dozen tijdig aan de itkant te zetten. 'T DESSELKE rijdag 22 februari wordt er ier opgehaald in de route 't selke gelegen tussen Lange- St, Jozefweg, Noordsingel, itsingel, Merscloseweg en alle Ienliggende straten, pnvang 18.00 uur. Will u het I papier goed gebundeld aan straat plaatsen. e container op de parkeer- its Hubenhof is elke zaterdag in van 08.30 tot 17 00 uur. rkan iedereen papier depone- ten bate van Heil der Zie- •dec. DE WIEËN, MOLENKLEF, VLAKWATER Itletiekvereniging Venray- io haalt woensdag 27' februari oud papier op in de huurt ippen De Wieën, Molenklef Vlakwater e.o. Bewoners van straten Zandakker, Schuts- im, Vendel, Groenewoltsepad, isstraat, St. Franciscuslaan, St. loniusstraat, Paterslaan en de [ten in Molenklef, Vlakwater, Beving Werckenslaan, Aan den 'I c o, Merscloseweg, worden focht om uiterlijk 18.30 uur, papier in dozen of gebundeld de straat te zetten. 'k bestaat iedere zaterdag van iOO-13.00 uur de gelegenheid oud papier, gebundeld of in te deponeren in de tercontainer, die geplaatst is de Weg in den Berg, hoek Vel- ise Kleffen/Kulutweg. Nadere '"natie: tel. 583529 of 582 42. Op de laatste donderdag van de maand, op 28 februari, is er weer .gelegenheid om op de peuter speelzalen in Venray uw peuter aan te melden. Li kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd vanaf 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst op de peuter speelzaal. De volgende inschrijf- datum is donderdag 28 maart. Plaatsing van peuters op de peu terspeelzalen gebeurt in volgorde van inschrijfdatum. Voor sommi ge groepen bestaat een wachtlijst. Alle peuterspeelzalen 'van de Stichting Peuterspeelzalen Venray hanteren dezelfde werkwijze en hebben prima voorzieningen. Per soonlijk inschrijven op 28 febru ari: peuterspeelzaal De Hummel- tjeshoek, Bachstraat 14a van 19 00 tot 20.00 uur; peuterspeel zaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a van 19.00-20.00 uur; peuter speelzaal De Mierenhoop, Huben hof 67 van 16.00 tot 17.00 uur en peuterspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161 van 19.30-20.30 uur. Net als voorgaande jaren zal het PLIV weer belasting invullen voor mensen met een kleine beurs. Zij beginnen in de week van 25 februari met invullen. LJ kunt het kantoor bellen voor een afspraak, telefoon 0478-581322. Spreekuur is op maandag-, dinsdag- en don derdagmorgen van 10.00 tol 12.00 uur. Flyers «wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? tam contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce provlderdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie 'w interne communicatie kan beter? 'etbehulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. ®ki|k alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! rootdorp 89 - 5815 AN Merselo le|.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Genieten van de exotische keu ken? Dat kan op zaterdag 2 maart in de Evenaar in Venray. U wordt ontvangen met een exotische cocktail. Daarna, net als voorgaande keren, een rondreis door keukens uit exotische oor den. Het voorgerecht, de soep, het exotische buffet en nagerecht zijn geselecteerd uit diverse keukens. De lekkerste gerechten uit o.a. Indonesië, Thailand, China, Kameroen, Mexico etc. zijn weer aanwezig. Deze avond wordt georgani seerd in samenwerking met Culi nair Creatief van Ruud Welbers. Aanvang van de avond is 20.00 uur. De kosten voor het buffet bedragen 20,50 euro p.p. Reser veren is noodzakelijk. 'De Eve naar' is te vinden aan de Merselo- seweg no. 96 te Venray. Tel. 0478-510036. Op zondag 24 februari is er een wandeling in het Odapark en Vlakwater. Vertrek vanaf de par keerplaats tegenover het zieken huis aan de Merseloseweg om 10.00 uur. Vlakbij het centrum van Venray ligt een heerlijk wan delgebied: de bossen van Vlakwa ter. Het landschap is een aaneen schakeling van kleine landschapjes, er is een oud park, het Odapark en in het bos stuit u op stukjes heide en zandverstui vingen. Hier en daar is het terrein heuvelachtig. Veel planten, bomen en dieren vinden in dit gevarieerde gebied een plekje waar ze het naar hun zin hebben. Vlakwater is een van de acht gro tere bosgebieden van Venray. De mensen noemden het 'in den Berg' omdat het heuvelachtig was en gortdroog. In het zuiden van dit gebied loopt de Vlakwater- weg. Deze leidde en leidt nu nog naar het eigenlijke Vlakwater; een gebied bij Merselo, in het dal van de Loobeek. Vreemd genoeg is men in de 20e eeuw de naam Vlakwater gaan gebruiken voor dit glooiende gebied met zand heuvels, Heide, prachtige (onder- gestoven) vliegdennen en wallen van eikenhakhout in zeer grillige vormen. Het Odapark (onderdeel van het Vlakwatergebied) werd in 1901 door de zusters Ursulinen aangelegd voor de pensionaires. Er werd een statig theehuis gebouwd (onlangs nog gerestau reerd), een rolschaatsbaan aange legd, enkele prieeltjes gemaakt en het park werd bemest en vervol gens beplant met zeer fraaie boomsoorten, waaronder aca cia's, linden, platanen en Noorse esdoorns. Het park en theehuis worden heden gebruikt voor kunsttentoonstellingen, waarbij de natuurlijk uitstraling blijft behouden. In Waar zijn de troubadours gebleven? Is Merijam (Beckers) uit Nazareth (Maastricht) donder dag van 21.00 tot 22.00 te gast in de studio. Het programma wordt voorafgegaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Donderdag 28 februari wordt het tweede deel van de geschie denis van de Venrayse Schaaps compagnieën uitgezonden tussen 17.00 en 18.00 uur. De handel met Rusland in de 80-er jaren van de 19e eeuw was gedoemd te mis lukken. In de 90-er jaren van de 19e eeuw ging men op zoek naar handel in het westen. Argentinië was het doel van de handelaren die langzamerhand meer vlees- handelaren dan schapenhandela ren werden. Dankzij de stoom schepen was handel in levend vee met Argentinië mogelijk, een han del die met de komst van de koel- schepen omgezet werd in handel in bevroren vlees. De handel met deze verre landen was hoofdzake lijk het terrein van de Grote Com pagnie. Daarnaast waren er een aantal kleine compagnieën of han delshuizen ontstaan die voorna melijk in Frankrijk en Duitsland handelden en daar ook gingen wonen. Nazaten van de Grote Schaapscompagnie wonen en werken nu nog in Antwerpen. Liesbeth Lucassen en Sjef Vermeu len praten donderdag tussen 18.00 en 19.00 uur over de geschiedenis van deze handela ren. Het vooral bij country line- dancers bekende Nederlandse duo Rivers &r McCoy is op maan dagavond 25 februari te gast in het countryprogramma. Zij zullen hun muzikale verleden en de door hen uitgebrachte cd's vertellen. Uiteraard worden de teksten rijke lijk afgewisseld met live muziek en met muziek van hun cd's. Het bestuur van peuterspeel zaal 't Rommelhöfke in Oostrum slaakt opnieuw een noodkreet. De peuterspeelzaal kampt nog steeds met een tekort aan vrijwilli gers en is dan ook dringend op zoek naar hun mensen die een steentje willen bijdragen. De peu terspeelzaal is een plek waar peu ters van 2 tot 4 jaar een morgen en een middag per week, onder deskundige leiding leren samen spelen, In de ontwikkeling van de peuter zijn spel en spelen belang- KBO en Volksuniversiteit gaan in samenwerking met de politie een cursus 'Weerbaarheid voor 50 plus vrouwen' aanbieden. Het gaat om totaal zeven bijeenkom sten die plaats gaan vinden in maart-april in Venray. De cursus gaat alleen door bij voldoende deelname en staat op voor alle 50+-vrouwen uit de gemeente Venray. Voor opgave en/of meer informatie kunt u bel len of mailen met mevr. T. Reu- ling, tel. 583015, email: t.reu- ling@hetnet.nl. rijk, omdat het hem/haar de mogelijkheid biedt de wereld te verkennen. Al spelenderwijs doet hij/zij ervaring op en komt hij/zij tot de beheersing van de dingen; spel geeft de peuter voldoening. Door het spel en spelen ontwik kelt de peuter zich op sociaal- emotioneel, lichamelijk en ver standelijk gebied. Peuters worden creatiever en leren contacten te leggen met speelgenoten en vol wassenen, ze Ieren zich aan te passen of te weren, relaties aan te gaan, met spanningen omgaan en gevoelens/verlangens te uiten. Dit wordt op de peuterspeelzaal gecreëerd met als voorwaarde; een gezellige en plezierige sfeer waarin de peuter zich veilig en vertrouwd voelt. De leiding van iedere groep bestaat uit minimaal twee leidsters: een beroepskracht en een of twee vrijwilligsters. Voor de functie van vrijwillige peuterleidster is leeftijd niet van belang. Zij kan op een of meerde re dagdelen worden ingezet. Heeft u interesse en wilt u graag meer weten over de peuterspeel zaal, neem dan contact op met Monique Martens, telefoon 0478- 513248. In de bibliotheek in Venray exposeren jeugdige 'kunstenaars' van de Vrije Akademie hun zelfge maakte werkstukken. Hun docen te is Yvonne Zeldenthuis. De expositie is enkele weken in de Venrayse bibliotheek te bezichti gen. Martien van Osch uit Meerlo behaalde op de in januari gehou den Wereldtentoonstelling voor siervogels in leper (België) een zilveren medaille met een stam gouldamadines. De Vereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. behaalde tijdens het afgelopen tentoonstel lingsseizoen een aantal Clubkam pioenschappen, te weten: Alge heel Clubkampioen "Kring Peel en Maas" te Wanssum; Clubkam pioen parkieten tijdens het Kam pioenschap van Limburg te Linne; Clubkampioen exoten tijdens de Bondskampioen te Zutphen en 3e plaats Clubkampioen parkieten, eveneens tijdens de Bondskam pioen. Als Vereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. zijn zij bijzonder trots op deze internatio nale en nationale successen. Ter gelegenheid van het beha len van eremetaal op de COM. Wereldshow in leper en de behaalde clubkampioenschappen is er een receptie op zondag 24 februari van 10.30 tot 12.30 uur in Party- en Recreatiecentrum De Zandhoek, Leonardsweg 1 in Wanssum. De bands Gillyflower en Fuzzy Lumpkin treden zaterdag 23 februari op in de Jera'70 te Yssel- steyn. Gillyflower zal het spits afbijten, ze spelen covers van onder andere Guano Apes, Krezip en soortgelijke genres. Als tweede zal optreden Fuzzy Lumpkin, deze band bestaande uit vijf jongens en een jongedame, hebben al veel furore gemaakt, vooral de regio Horst. Naast covers spelen zij ook enkele eigen nummers. De zaal is open om 20.00 uur. Meer info op www.vsselsteyn.com/jera70 tel.0478-541613 Zaterdag 23 februari ontvangen de vrijwilligers van Werkgroep Behoud de Peel bezoek van een andere groep actieve natuurlief hebbers: de vogelwerkgroep van het Deurnese IVN. De vrijwilli gers gaan naar een afgelegen, beboste plek aan de zuidkant van de Deurnese Peel die zij met span zaag en kniptang weer willen omvormen tot een ouderwets weids stukje peelnatuur. Verza melen: zaterdag 23 februari 2002 om 9 uur bij de kerk van Liessel. Nieuwe deelnemers moeten zich even per telefoon te melden (0492-515683 of 0493-319610) PEEL EN MAAS een abonnement waard Een van de onderwerpen waar voor je bij de Jongeren Infotheek terecht kunt is onderwijs. Waar denk je dan aan? Onderwijs bestaat uit veel onderdelen, bij voorbeeld opleidingen, beroepen, studiefinanciering, op kamers gaan wonen. Bij deze onderdelen kun je weer aan verschillende zaken denken, zoals welke leerroute kan ik het beste nemen om uiteinde lijk het beroep uit te kunnen oefe nen wat ik graag wil; ik heb over een bepaald beroep gehoord maar wat houdt dat precies in; hoeveel studiefinanciering kan ik krijgen en hoeveel mag ik daarbij bijverdienen; hoe kom ik aan een kamer en welke rechten heb ik dan; en nog veel meer. Op dins dag 26 februari organiseert de Jongeren Infotheek een extra inloopavond speciaal over het thema schoolkeuze en studie van 17.00 tot en met 20.00 uur. Natuurlijk kun je andere dagen ook terecht over dit thema. De Jongeren Infotheek is gevestigd aan de Schoolstraat 16 in Venray. De openingstijden zijn maandag tot en met donderdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van T4.00 tot 20.00 uur. Wat de eighties voorbij? Het tegendeel bewijst de Venrayse coverband April Fools. Zaterdag 23 februari staan zij op de plan ken van café 't Podium, aanvang 22.30 uur. April Fools bestaat uit vijf muzikanten, die de afgelopen jaren met diverse andere bands op de Nederlandse podia hebben gestaan. Het mag een wonder heten dat deze oude rotten uit het vak elkaar gevonden hebben, omdat ze allen uit verschillende muziekrichtingen komen, waar door het gevarieerd repertoire iedereen zal aanspreken. Het ste vige repertoire, met muziek uit de jaren tachtig tot heden, wordt enthousiast gespeeld, waaronder zelfs verantwoorde popdeuntjes zeker niet ontbreken. Kortom: April Fools is een band die zeker gezien, maar vooral gehoord mag worden. April Fools bestaat uit Don Mulders, zang; Silvan Gou- mans, gitaar en zang; John Bus- sers, gitaar; Maurice Mater, drums en zang en Pascal Arts, basgitaar. De afdeling Venray e.o. van de Dierenbescherming houdt een kortingsactie op de castratie en sterilisatie van katten. Tot 14 maart 2002 kunnen particulieren een korting van 10 euro krijgen op de kosten van de operatie van een poes en 5 euro op de kosten van de operatie van een kater. Met deze actie benadrukt de Die renbescherming nog eens hoe belangrijk het is dat katteneigena ren er tijdig voor kiezen hun dier te halen 'helpen'. Alleen zo kun nen de gevolgen van de kortston dige liefde tussen dieren worden vermeden: ongewenste nesten jonge dieren en nog meer katten in Nederland. Men kan in aanmer king komen voor de korting indien men de originele rekening van de dierenarts vóór 28 maart 2002 opstuurt naar de afdeling Venray e.o., postbus 223 in Ven ray In de Nederlandse .asielen zit ten heel veel katten. Met name in de zomermaanden levert dit over volle hokken op, maar steeds vaker beperken de problemen in de asielen zich niet meer tot die periode. Alleen verantwoord huis- dierenbezit kan hier verandering in brengen. Nog te vaak laten mensen hun poes of kater de vrije hand. Nestjes zijn zo leuk voor de kinderen', 'Dat is toch de natuur van zo'n dier' en Die kittens raak ik heus wel kwijt' zijn nog te vaak de niet goed doordachte argu menten. En natuurlijk zijn ze schattig, die kleine katjes. Voor het eerste nestje is vaak wel plaats bij buren of vrienden. Maar daar na rest het asiel of het leven als zwerfkat op straat. Om hieraan iets te doen organiseert de Die renbescherming nu al weer enke le jaren castratie-acties onder het motto 'Voorkomen is beter dan genezen'. In het Theehuis van het Ven rayse Odapark speelt op woensdag 27 februari de theatergroep TIZ de kinder voorstelling 'Buren'. Koen en Sonja zijn dikke vrien den. Ze zijn ook buren, net als hun vaders en moeders en hun poezen. Als je naast elkaar woont zie je elkaar heel vaak en dan zie je ook alles van elkaar, eikaars speelgoed, eikaars vrienden. Soms heeft de één meer dan jij: een helikopter bijvoorbeeld, zoals Koen. Of een' vriendinnetje van ver, zoals Sonjajaloers? Jaloe zie kan bij iedereen ontstaan; het kan je verdrietig maken, eenzaam of boos of zelfs gemeen! Dat gebeurt ook met Koen en Sonja, en het lijkt wel of de hele 'Buren' is woensdag 21 febru ari te zien in bet Theehuis. Illus tratie: Judith Spitsboren. buurt er last van heeft! Alleen de poezen niet, die hebben andere dingen aan hun hoofd. Na 'Kijk eens wat ik durf en 'Paraplu met" sinaasappel' een nieuwe voorstel-/ ling door theatergroep TIZ. In een verrassend decor van twee achter tuinen wordt dit herkenbare thema gespeeld door levensgrote poppen en twee levensechte acteurs. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar en duurt circa 60 minuten. De spelers zijn Piet de Bruin en Han- neke de Reus. Aanvang: 14.00 uur. Kaartjes: 4,50 euro. Reserve ren: Theehuis, tel: 513690 of VW-kantoor, tel: 510505. Op 4 februari is de landelijke Top 100 van de best verkochte boeken in de Nederlandse boe kenwinkels 2001 bekendgemaakt. Met als absolute winnaar de boe ken over Harry Potter. J.K. Row ling bezet met haar boeken over de avonturen van de tovenaars leerling maar liefst de eerste 4 plaatsen van de Top 100. In de lijst is van diverse categorieën een aparte Top 10 opgenomen. Met als nummers 1 bij de vertaalde romans Het dagboek van Bridget Jones, bij de categorie spanning De erfpachters geschreven door John Grisham, bij de categorie Mens en Maatschappij als winnaar De eeuw van mijn vader van Geert Mak en winnaar bij de bun dels is 166 x Youp van Youp van 't Hek. AI de boeken van de Top 100 kunt u lenen in de biblio theek. De lijst hangt ter informa tie op het prikbord. Zoekt u nog een goed boek om te lezen, dan is het zeker de moeite waard een van de titels van de Top 100 lijst te nemen. Van 15 tot 24 februari is de TheaterVoordeelTiendaagse. In de bibliotheek is de gratis bro chure af te halen die boordevol staat met informatie voor de theaterliefhebbers. Tevens besteedt de bibliotheek speciale aandacht aan de site www.komIiefste.com. Op de site staan 542 gedichten waaruit de lezer zijn tien favoriete gedichten kan kiezen. Hiervan wordt dooi de boekenhandels en bibliothe ken een boekje samengesteld dat in de Boekenweek van 13-23 maart besteld kan worden voor 7,50. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11,00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Graag tot ziens. Onlangs is het boek Het dos sier van de populaire schrijver John Grisham (onder andere bekend van De partner, Het testament en De broeder schap) verschenen. De thril ler, die bijna driehonderd pagina's telt, is ook te koop bij boekhandel Van den Munck- hof in de Grotestraat in Ven ray. Als Ray Atlee een brief ontvangt van zijn zieke vader met daarin het bevel om langs te komen, geeft hij hieraan vanzelfsprekend gehoor. Niemand durft immers 'de Rechter', zoals Reuben V. Atlee gedurende zijn lange loop baan werd genoemd, te trotseren. Wanneer Ray op het afgespro ken tijdstip arriveert, treft hij de rechter dood aan. De schok is groot, maar Ray's verdriet slaat om in verbijstering als hij in het dressoir naast het lichaam van zijn vader drie miljoen dollar vindt. Hoewel de rechter altijd de eer lijkheid zelve is geweest, begrijpt Ray ogenblikkelijk dal deze vondst een smet zal werpen op zijn vaders reputatie. Hij verbergt het geld en besluit niemand ero ver te vertellen, zelfs zijn broer niet. Maar al snel blijkt dat hij toch niet de enige is die op de hoogte is van het geld.... In een poging de herkomst van de drie miljoen dollar te achterha len, gaat Ray op onderzoek uit. Alle sporen lijken dood te lopen, totdat hij bij het doornemen van zijn vaders archief ontdekt dat er één dossier ontbreekt. Het dossier, John Grisham: A.W. Bruna Uitgevers BV Utrecht ISBN: 9022985830

Peel en Maas | 2002 | | pagina 21