Onvoldoende voor Brukske Een wereld van wol POSITIEMODE Horeca Venray verdeeld Stoomcabine testen? DE GROOT B.V. Kwestie van wennen Majorie Scholtz schittert Nog steeds verliefd En verder: Fasen 2002 Vervoort m l andoetere VERLICHTING OPRUIMING K3EB39 dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! NIEUWE UITDAGING IN JE WERK! Bouw Tegels -Senifeit u ook naar meer winst? Honderddrieëntwintigste jaargang - week 8 - donderdag 21 februari 2002 EN MAAS Op weg naar 6 maart 5 Kunst Cultuur 11 Sport 14, 16, 17 Gemeentelijke mededelingen 18 Agenda 20 Ook de komende paasdagen bent u van harte welkom! In een vrolijk paasdecor met een zonnige lentesfeer bieden wij voor elk wat wils: PAASDAG I heerlijkePAASBRUNCHop leen 2e Paasdag vanaf 11.00 uur voor 17,95 p p kinderen 1 en 2 jr. gratis t/m 5 jr. 7.00 6 t/m 12 jr. 9.00 Speciaal voor de kinderen organiseren wij: le paasdag poppentheater 2e paasdag grimeurs Verder bieden wij u op beide paasdagen onze PRIJSVRIENDEUJKE MENUKAART, ükum uw eigen menu samenstellen in ons restaurant dat op beide Paasdagen geopend is vanaf 12 00 uur Ook voor de fijnproevers hebben wij een heeriijk Paasmenu samengesteld. Op beide dagen serveren wij vanaf 22,50 p.p, dit heerlijke ir Hotel Asteria Venray Maashesdveg 80 a, Venray (0478) 511466 Uitslag leefbaarheidsonderzoek De inwoners van Venray zijn meer tevreden over de leefbaarheid van hun omge ving dan de bewoners van de kerkdorpen. Alleen Brukske vormt een uitzondering want het is de enige wijk in Venray die een onvoldoende (5,7) scoort. Dat blijkt uit het onlangs afgesloten leefbaard- heidsonderzoek door wel zij nsinstituut Symbiose uit Sittard. Van de tien kerkdor pen scoren Vredepeel (5,8), Merselo (5,6) en Smakt (5,5) volgens de eigen bewoners geen voldoende. Het leefbaarheidsonderzoek werd in alle kerkdorpen en wij ken van de gemeente Venray uit gevoerd. Het ministerie van VWS heeft het Peelgebied aangewezen als pilotproject voor lokaal sociaal beleid in het landelijk gebied. Het in kaart brengen van de actuele sociaal-maatschappelijke ontwik kelingen in de gemeenten vormt het vertrekpunt. Negen gemeen ten nemen aan het project deel. In Limburg: Helden, Horst aan de Maas, Meijel, Nederweert, Sevenum en Venray. In Noord- Brabant: Asten, Deurne en Someren. Venray is een van de eerste gemeenten waar het onder zoek, dat in 2001 werd gehouden, is afgerond. De leefbaarheidsenquete werd steekproefsgewijs aan de bewo ners toegezonden. Slechts 45% stuurde het formulier ook daad werkelijk terug. Vooral allochto nen, met name Turken en .Marokkanen, toonden amper respons. Uit de enquete is een lokake sociale structuurschets vervaar digd die met de betreffende dor pen en wijken is besproken. De gemeente wil met gericht beleid in de komende jaren de leefbaar heid, een aantrekkelijk woon- en leefklimaat, in haar dorpen en wij ken zien te vergroten. De grootste dorpen (Leunen. Oostrum en Ysselsteyn) komen als besten uit de bus. Hier zijn nog wel voldoende voorzieningen. De kleinste dorpen scoren het laag ste. Voor het onderzoek is Venray verdeeld in zes wijken: Brukske. centrum, Veltum/Vlakwater. Landweert, Smakterheide/Braban- der en Antoniusveld. De leefbaar heid in de wijken scoort gemid deld iets hoger (6,30) dat in de dorpen (6.16). Het sociale klimaat wordt in de kerkdorpen (7,05) hoger beoor deeld dan in de wijken (6,45). Dat is ook zichtbaar in de verbonden heid met het eigen dorp of wijk 81% van de dorpsbewoners zegt zich verbonden te voelen met hun dorp. Bij de wijkbewoners in Venray ligt dit percentage veel lager (61%). Brukske komt met een score van slechts 30% verre weg als slechtste uit de bus. De inwoners van Venray tonen wel meer verbondheid met de gemeente (41%). De dorpsbewo ners voelen zich met 18% veel minder verwant met de gemeente Venray. De Svmbiose-onderzoekers Wim Desserjer en Math Wilms concluderen dat de Venraynaren zeer gehecht zijn aan de eigen woonomgeving. Die wor.dt gety peerd als een omgeving van rust, natuur en onderlinge betrokken heid. "Hechting is nog geen ideaal woonklimaat", zeggen de onder zoekers. 'Het ontbreken van pas sende woningen voor ouderen en starters is van grote invloed op de leefbaarheid." Lees verder op pagina 3 Loon- en grondverzetbedrijf Handel in zand en grind Transportbedrijf Landschapsinrichting I America tel.: 077-4641692 Ysselsteyn tel.: 0478-545080 Complete grondwerken: - Ontgraven en aanvullen van bouwputten - Leveren en verwerken vrijwel alle soorten zand grond en/of grind - Ontgraven van poeren en/of funderingsleuven - Aanleg van Bestratingen, waterbassins en helofytenfilters - Sloopwerkzaamheden incl afvoer/storten materialen - Verhuur van Laadschoppen, mob. kranen, gronddumpers, vrachtwagens Landschapsinrichting: - Aanleg en onderhoud van sloten en/of amfibiënpoelen - Egaliseren kilveren □Agrarisch Loonwerk - Bemesting van bouw- en grasland (drijfmest en kunstmest) - Overpompen van drijfmestputten - Zaaibedbereiding. zaaien, gewasverzorging en oogsten van maïs. gras. aardappelen en suikerbieten. Containertransporten en -verhuur van 13 t/m 28 m' Dat wij kwaliteit leveren en voor ons werk in staan is reeds wijd en zijd bekend. Om dit te laten bevestigen zijn wij voortaan ISO 9002, IS0 14001 en VCA' gecertificeerd. pro irotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Paul Hulsman en Paul Franssen zijn twee bekende Venrayse cafébazen. Ze heb ben een uitgesproken én tegenstrijdige mening over biertappen met carnaval dat de horeca in twee kampen heeft verdeeld. Franssen zweert bij bier uit glas terwijl Hulsman bewust voor kunst stofglazen kiest. Een gesprek over de volksverhuizingen tij dens het carnaval van het Schouwburgplein ('plastic- plein') naar de Grote Markt ('glasplein'). Paul Hulsman neemt met zijn café en grote tent een prominente plek in op het Schouwburgplein. Sinds vier jaar tapt hij bij grote evenementen, zoals vastelaovend, uit een glas van plastic "Dat is veel veiliger. Zowel voor de feest vierders als voor het personeel. Vroeger gooiden de mensen de glazen op de grond en dan lag er weer een berg glas. Sinds we kunststof glazen hebben is dat probleem in één keer opgelost." Hulsman heeft afgelopen carnaval ook gemerkt dat grote groepen wegbleven en verkasten naar het 'glasplein'. "Er heeft inderdaad een verschuiving onder het publiek plaatsgevonden. Vaste groepen klanten heb ik dit jaar niet gezien maar daar zijn weer anderen voor teruggekomen. Want Den Engel was deze carna val voor het eerst gesloten," Voor Paul Franssen, die zijn café De Klokkenluider afgelopen zomer opende, was het z'n eerste carnaval als kroegbaas. Hij heeft niet de indruk dat de toestroom naar zijn café en tent alleen kwam door het gebruik van eqhte gla zen. "Ik denk dat mensen vooral kwamen voor de goeie band die hier speelde en de leuke sfeer." Franssen is geen voorstander van kunststof glazen. "Bier is mijn hoofdproduct en dat moet er goed uitzien. Ik tap een speciaal bier en dat ga ik niet in een plastic- glas kiepen zonder bierkraag. En zeker niet in een beker die al tien keer door de Grotestraat op en neer geschopt is." Naast De Klokkenluider gebruikten op de Grote Markt ook De Zwaan. Pierre Pijpers en 't Upke echte glazen. Paul Hulsman vindt dat niet ver standig. "Want veiligheid heeft de hoogste prioriteit- Dat hebben we met alle ondernemers zo afge sproken. We hebben destijds ook behoorlijke investeringen moeten doen om de dure kunststof glazen aan te schaffen. En toen Paul Franssen nog politieman was, was hij er zelf ook een grote voorstan der van. Maar het is uiteraard zijn eigen keuze om hier vanaf te stap pen." Café De Koets gebruikte als enige café wegwerpglazen en ook dat schijnt goed bevallen te zijn. volgens Hulsman die de klachten van het publiek onderkent. "Drinken uit een echt glas in nu eenmaal lekkerder. Dat staat bui ten kijf." Toch wil Hulsman bij de komende evaluatie met carnavals vereniging, gemeente, horeca en politie pleiten voor het gebruik van kunststofglazen in heel Venray. Ik ga voorstellen om dit voortaan in de gemeentelijke ver gunningen op te nemen. Dan moet iedereen er zich bij grote evenementen aan houden." Paul Franssen hoopt dat dat er nooit van komt. "Want ik heb de overlast weten te beperken. Constant hebben er obers en gla- zenophalers rond gelopen. Ook buiten de tent is glas met handve ger en blik opgeveegd. En ook het publiek heeft goed meegewerkt." Voor Franssen mag de Grote Markt een 'glasplein' blijven. "De mensen betalen wel 3,10 gulden voor een glas bier Dat is een hoop geld. En daar mogen ze best iets fatsoenlijks voor terug krij gen." Ook betwijfelt Franssen of de plastic glazen wel zo veilig zijn. "De mensen sjouwen die gla zen overal naar toe. Kijk maar eens wat er allemaal in de Grotestraat heeft gelegen. En heb je wel eens een auto eroverheen zien rijden. Zo n plastic glas wordt dan net een kattepult. Daar gaat een winkelruit van aan digge len." GEZOCHT JONGE ZELFSTANDIGE BEETJE BRUTALE <b Glas of... fastelaovend is dit jaar redelijk tig verlopen. Weinig overlast, en rechts een kleine scher- r*4iiseling maar voor de rest wei- reden tot klagen )cs te opmerkelijker is het dat lUklaps de discussie rondom bierglas in Venray is opge- id. Moeten we voortaan bier nken uit plastic bekers (want ±^-|vmag je het niet noemen) of [een normaal bierglas? L df was ik tijdens de carnaval België, het land der bieren. Als Rïs' tegen een Belg zegt dat hier t getapt wordt in plastic dan je hem bijna van zijn geloof len. Hij zou nog liever een spa uw drinken dan bier uit een istic beker. ielukkig heb je die mensen in (Ierland ook nog. Natuurlijk, aplastic beker gaat niet kapot ardoor de straten schoner blij- nen niemand in het glas kan len Van de andere kant heb ik afgelopen jaren uit eigen erva- g kunnen constateren dat de astic bekers bij herhaaldelijk bmik er niet fraaier op wor- n. Het gemak van de bekers n bovendien leiden tot minder giënische situaties. Bekers die de grond hebben gelegen rat toch ook praktijk is) en met grote hoop mee door de oelbak gaan kunnen absoluut it p; iet schoon zijn. Om daar dan adei tn lekker pilsje uit te drinken is is onmogelijk. Ik kan mij dan ook helemaal lorstellen dat veel mensen een Kd glas bier prefereren boven :n beker pils. En dat is hun led recht. Net zo goed als dat een goed recht van een hore- org I-ondernemer is om zelf de voc euze te maken tussen beker of as. Dat moet niet van hoger- ind opgelegd worden. Want wanneer volgend jaar met cama- a"een n°g maar in plastic lapt wordt, dan is de kans zeer oot dat U mij achter een goed ;tapt glas bier aantreft, maar el in België. Christ WlJ KEUREN ALTIJD GOED JTRKOOPNIF.nVE- I N GF.BKl IKTF .VI TO S OVDl KIIOI I) FN KFI'AUAlIK Officieel Service lies BomiSISI Pïl.LKNB.VAN 8 58 IJ HA SSFLSTFYN jMHTS-541945 I- AX: «478-541876 1011 yak<;ara<;e®c;om!\iansem>k\vi i nl. ""wuif «mv.lJOM.M AN'SF.N OEVV1 F NL De eerste contouren van de kunstmanifestatie De Waan in Venray worden langzaam maar zeker zichtbaar. Op het St. Annaterrein zijn afgelopen week de eerste kunstenaars bezig geweest om hun project voor de grootse kunstmanfifestatie gestalte te geven. Onder hen de Japanse Chiharu Shiota, een kunstenares die vorig jaar al opzien baarde met haar installa ties van wol in het Venrayse Odapark. Ook nu weer is zij in een van de verlaten gebouwen op het St. Annaterrein aan de slag gegaan met honderden knotten wol (zie foto). In de muren, het plafond en vloer, overal werden deze week spijkertjes geslagen om cle draden met en in elkaar te verweven. Shiota werd vergezeld door een fotograaf uit het land van de reizende zon die haar installaties op de gevoelige plaat heeft vastgelegd. Tijdens De Waan, de expositie die begin mei van start gaat. is het resultaat van hun inspanningen te bewonderen. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 .Vj w www.rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Bij Werknet Uitzendbureau vind je wat je zoekt. Wij hebben diverse leuke banen in zowel dagdienst, 2 en 3 ploegendienst. Ook bieden wij diverse part-time mogelijkheden. Bij goed functioneren ontvang je een contract. Voor meer informatie kom je langs bij Werknet uitzendbureau Schoutenstraatje 4, Venray 0478-541888 In onze showroom staan verschillende stoomcabines van diverse gerenommeerde merken opgesteld. Voor kleine en grote ruimtes, van standaard tot zeer luxe. 1 Uniek bij De Groot is de mogelijkheid om i heel discreet een stoomcabine te testen. I Ons bouwbedrijf kan voor het plaatsen zorgen. Alles in één hand! drroots cn. Cu. Kloosterstraat 18, Stevensbeek. Telefoon: (0485) 38 23 05 Rühl Haegens van Aar managementconsultants erbo' 9 Postbus 68. 5800 AB Venray it (04781 58 43 33. fa* (0478) S8 46 24 .Mo-grla nl mtemec www.rha.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11