CAI houdt alle opties open Vastelaovend in beeld berden; Franciscanerpark verrast door OZB-aanslag 50-70% korting I .Tv 1 ir mmmwm mmm wm$ Profiteer van enorme kortingen tot ffiMi op topkwaliteit in de'laatste opruimin'gs periodé ION Uw eigen website? Carnaval En verder: PEEL EN MAAS DE I HYPOTHEEK SHOP mUM Drie gouden bruidsparen msnsamnsn landoetere dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! 1 VERLICH TING OPRUIMING OPEL ijHIELEN www.opelghielen.nl GEZOCHT! LOGISTIEK MEDEWERKER(S) Voor diverse bedrijven in regio Venray. Wij bieden ook diverse opleidingsmogelijkheden. Met vooruitzichten op een contract. Voor meer informatie kom je langs bij Werknet uitzendbureau Schoutenstraatje 4, Venray 0478-541888 y TAPIJTCENTRUM VENRAY Julianasingel 7 r.:oorcterhof 8 Postbus 69 5800 A8 Venray T{0478)S1 18 St F (0478)5) 43 81 E mfottdignion.nl l www.dlgnion.nl Adv.es Implementatie - Kantoorautomatisering - Trainingen - Websites - internetapplicaties Honderddrieëntwintigste jaargang - week 7 - donderdag 14 februari 2002 EN MAAS Kunst Cultuur 10 Sport 11 Gemeentelijke mededelingen 12 Kerkelijke diensten 14 Nieuwe technische ontwikkelin gen zitten er aan te komen. Bent u van mening dat aanleg van kabel in de dorpen en buitenge bieden nog actueel is? Ondanks het feit dat internet en digitale TV en radio via het stop contact en via de ether in ontwik keling is. is kabel mijns inziens nog altijd actueel. Aan de andere kant, de praktijk leert dat iemand die geïnvesteerd heeft in een schotel niet snel bereid is nog eens te investeren in een kabel aansluiting. Dat is ook een van de hoofdre denen van de CAI geweest om de optie van nieuwe kabelaansluitin gen te verlaten. Roepen dat ook de resterende huizen in Venray moeten worden aangesloten op de kabel is gemakkelijk als je je ogen sluit voor de principiële en praktische bezwaren. En van die laatste moeten dan name de reële kosten worden genoemd. Laat het duidelijk zijn: de Stichting CAI heeft daar gewoon het geld niet voor. Hoe hoog schat u de kans dat de gemeenteraad uiteindelijk in zal stemmen met uw aanvraag tot wijziging van de statuten? Dat is een lastige. Met de gemeenteraadsverkiezingen in zicht en gezien hun uitspraken in het verleden rondom kabelaan sluitingen in de kerkdorpen is het voor sommige politici ongetwij feld heel lastig een keuze te maken. Maar, ik ga er van uit dat ook politici realistisch zijn. Na de wij ziging van onze statuten liggen er voor de dorpen heel goede moge lijkheden om op basis van de door ons voorgestelde criteria financië le ondersteuning voor activiteiten te krijgen. Het is mij opgevallen dat er in de dorpen ook mensen zijn die daar de voordelen van zien. Er wordt daar niet meer alleen op de trom van aansluitingen geslagen. Tijdens onze presentatie in de commissie Algemene Zaken op 9 januari jl. nl. werd door de geza menlijke dorpsraden een vurig betoog gehouden om de kernen van Vredepeel, Smakt en Veulen op de kabel aan te sluiten. 's Avonds meldde echter een artikel op de kabelkrant dat de dorpsraad van Castenray financië le ondersteuning door de CAI wenste. Het gaat dan overigens om steun die buiten de huidige statuten valt. Wat gaat u doen als de gemeenteraad het voorstel van het college volgt en dus uw aan vraag niet goedkeurt? We blijven er vooralsnog van uitgaan dat de gemeenreraad onze vraag om de statuten te mogen wijzigen honoreert. Mocht dat niet zo zijn dan gaan we actiever dan we gewend waren projecten financieel ondersteunen. Als die passen binnen de doel stellingen van onze stichting, uiteraard. Overigens hebben wij dit ook in het verleden al vaker gedaan. De Lokale Omroep Venray heeft enkele keren steun gekregen. Ziet u de huidige discussie bis sen politiek en CAI als een presti- gestrijd? Tikt de politiek u op de vingers? Nee, zo zien wij dat zeker niet. We denken dat er ook geen enke le reden is ons op de vingers te tikken. Het gemeentebestuur heeft ook een heel andere verant woordelijkheid dan het bestuur van Stichting CAI. Het bestuur van de CAI is er van overtuigd zijn verantwoordelijk heid. ook na verkoop van het kabelnet aan Essent, zorgvuldig te hebben vormgegeven. En voor de toekomst: als de gemeenteraad nee zegt tegen wij ziging van de statuten dan denken we het geld van de stichting ook binnen de grenzen van de huidige statuten heel zinvol te kunnen besteden. Door kansrijke projec ten in onze gemeenschap met substantiële financiële injecties te ondersteunen en zo te helpen zaken te realiseren die anders niet, later of moeilijker tot stand zouden kunnen komen. zie verder op pagina 3 ■EEL "We hebben uit de hele wijk telefoontjes gehad. De mensen snappen er niets van. Hun huizen zijn volgens de gemeente binnen twee maanden ruim 50.000 gulden duurder geworden", zegt Joost van de Vorle van de gelijknamige fractie. Afgelopen dinsdag stelde de oppositiepartij schriftelijke vragen aan het college. Een voorbeeld. Een nieuwe inwoner van de Mgr. Verrietstraat. De bewoner is er medio vorig jaar komen wonen, kreeg op 30 november 2001 een WOZ-(wet Waardering Onroerende Zaken) beschikking van de gemeente De waarde van de woning werd getaxeerd op 265.000 gulden (120.251 euro). Twee weken geleden kreeg diezelfde bewoner, zonder dat hij bezwaar heeft gemaakt, een nieuwe beschikking met als datum 31 januari 2002, De waarde van het huis blijkt nu 320.999 gulden (145.663) te zijn. Een verhoging van bijna 56.000 gulden (25.412 euro) of 21 procent. Volgens Joost van de Vorle betreft het alle inwoners van de straten St. Antoniusstraat, Mgr. Verrietstraat en Pastoor Ruttenstraat in Franciscanerpark, "Terwijl die mensen vorig jaar tussen 225.000 en 240.000 gulden voor hun woning hebben betaaldstelt Joost van de Vorle. "We vinden deze enorme verhoging niet acceptabel. We willen dat de oude waarden weer gehanteerd worden." Omdat de bewoners tegen de beschikking van 30 november 2001 geen bezwaar hebben gemaakt, en de bezwaartermijn inmiddels verlopen is, zou de eer ste WOZ-beschikking van kracht moeten zijn, zo redeneert fractie Van de Vorle. Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 vakkundig adviseren. CAR-CITY VENRAY Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Hossen, springen en zingen. In de afgelopen dagen was het weer een dolle boel in de gemeente Venray. Prachtige (kinder)optochten, ludieke optredens, mooie boerenbruidsparen en vooral: veel lol en plezier. Woensdagmorgenontwaken uit de feestroes met een 'zware kop'spierpijn van het hossen Geen bier en friet meer op het menu, maar een glaasje water of vitaminerijk fruitsapje om de kater vlug weg te spoelende vastelaovend is weer voorbij! In Peel en Maas laten we u nog even nagenieten van de vastelaovend in de gemeente Venray. Tientallen foto's van carnavaleske figuren en kleurrijke groepen passeren in deze editie de revue. Veel plezier! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 jj www.rongenvof.nl Valentijn arrangement Als extra verrassing kunnen wij je partner een leuke cadeaubon sturen! Het college van burgemees ter en wethouders doet de gemeenteraad het voorstel CAI Venray geen toestemming te geven voor een statutenwijzi ging. Goedkeuring door de gemeenteraad is noodzakelijk omdat dat indertijd bij oprich ting van de CAI zo is afgespro ken. B&W vinden dat de CAI zichzelf maar moet opheffen. Over de 1 miljoen euro die zij in kas heeft zal de gemeente zich vervolgens ontfermen. In haar rol als vertegen woordiger van de gemeen schap. Peel en Maas legde Victor Weijs, voorzitter van Stichting CAI Venray, naar aanleiding van het college voorstel een aantal vragen voor. Waarom verdeelt Stichting CAI die 1 miljoen euro niet onder de vroegere abonnees? Daar hebben we wel over gedacht. Maar allereerst is er een principieel bezwaar. Wie op de CAI was aangesloten heeft voor zijn bijdrage diensten geleverd gekregen. Het zou anders liggen als de abonnees ook aandeelhouders zouden zijn geweest. Stap je over dat principiële punt heen dan stuit je op praktische bezwaren. Stichting CAI heeft in de loop van de tijd bijvoorbeeld een aantal GAI's (gemeenschappelijke Antenne Installaties) overgeno men. Steeds met andere afspra ken. We hebben dus niet te maken met abonnees die allemaal precies dezelfde rechten hebben. Terwijl je die wel zou moeten honoreren. Bovendien zijn men sen verhuisd, geëmigreerd, gescheiden, gestorven. Ga er maar eens aanstaan om uit te zoeken wie waar nog hoe veel geld krijgt en waarom. Het college van B&W zegt in zijn voorstel aan de gemeente raad dat 181 aansluitingen in de kernen van Smakt, Veulen en Vredepeel voor een bedrag van 485.000 euro gerealiseerd kun nen worden. Is dat zo'n slecht voorstel? Laat ik voorop stellen dat dat bedrag klopt. Net als de inhoud van het artikel in Peel Maas van de vorige week. Maar ook hier eerst een principieel en vervol gens een praktisch bezwaar met een sterk principieel accent. Bij de verkoop van het Venrayse kabelnet is de verant woordelijkheid voor nieuwe aan sluitingen overgegaan naar Essent. Kijk maar naar wat ze bij nieu we woonhuizen in het bekabelde gebied doet. Maar, en dan komen we op het andere bezwaar, met die 181 aansluitingen ben je er nog niet. Er blijven dan in het bui tengebied altijd nog zo'n 750 woningen zonder kabelaanslui ting over. Een gemiddelde aanslui ting in de kernen van Smakt, Veulen en Vredepeel kost 2.700 euro in het buitengebied is dat 2.795 euro. Op grond van de kos ten hoef je dus geen verschil te maken. Sluit je alleen de genoem de kernen aan dan houd je nog ongeveer 500.000 euro over. Op grond van welke criteria bepaal je dan weer welke ongeveer 170 woningen dan nog aangesloten worden? Hoe je het ook draait of keert, je kunt nooit iedereen aan sluiten. Eigenlijk zegt u dus dat u, ondanks uw eerder ingenomen standpuntnog wel overwogen hebt om nieuwe aansluitingen te realiseren? Natuurlijk hebben we daar seri eus over nagedacht. Het is ook een discussie die al jaren woedt. Vragen van gemeente en dorpsra den daarover zijn altijd luid en duidelijk gesteld. En wij zijn daar altijd zorgvul dig mee omgegaan. Feit blijft ech ter dat wij onvoldoende financiële middelen in kas hebben om alle 922 aansluitingen te realiseren. Maar dan kunt u toch een beroep doen op gemeente en de betrokken bewoners? Heeft u enig idee hoe groot de kans is dat zij het financiële gat willen dichten? Uitgaande van 922 te realiseren aansluitingen en volledige bestemming van de financiële reserves van CAI, is er een tekort van ca. 1.500.000 euro. In 1999 is er in de betreffende dorpen door de eigen dorpsraden een enquête gehouden. Daarbij is aan de ondervraagden voorgesteld een eigen bijdrage van 1.155 euro per aansluiting te leveren. In Veulen was slechts 22% van de gevraagde 78 bewoners bereid tot deze eigen bijdrage. Vredepeel was bereid tot een gemiddelde eigen bijdrage van 363 euro. In Smakt reageerde slechts 1/3 deel van de doelgroep op de enquête. Al met al voor CAI geen reële basis om in die oplossingsrichting verder te denken. Van de gemeente is mij niet bekend dat zij bereid is tot een substantiële bijdrage voor het realiseren van alle 922 aansluitin gen. Veel mensen hebben ondertus sen een schotel aangeschaft. r Wegens vakantie deze weck ncolumn. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u De voorjaarscollectie stroomt weer binnen.... De restanten van de wintercollectie zijn daarom extra AFGEPRIJSD. Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 tot600/c

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1