Waals: "Gebouw is alleen geschikt als klooster Venraynaar ontvangt hoge onderscheiding 'Oude Oostrumseweg snel aanpakken' Politie trekt meer dorpen en wijken in Maatwerk op internet! Spreekuur voor kinderen met Down Syndroom 'Meer parkeerplaatsen bij NS-station' Website Ontwikkeling Grootscheepse verbouwing gemeentehuis op komst SluisBLcder VENRAY OPRUIMING NU KORTINGEN TOT 60% Winkeldief aangehouden Inbreker betrapt In overtreding Diefstal www.maatwerkopinternet.nl WEBSDESIGN EN MAAS Donderdag 7 februari 2002 - Pagina 9 A In 2006 moet het gemeente- mis aan de Raadhuisstraat ompleet verbouwd worden, lurgemeester Waals sluit zelfs [ieuwbouw niet uit. Wel zeker dat het gemeentehuis op de luidige locatie blijft. Om de [omende jaren te overbrug- moeten enkele dringende nelpunten opgelost worden. ;o wordt de aula van de voor- nalige scholengemeenschap crusalem voor ruim 190.000 uro omgebouwd tot kantoor- uimte. Bovendien wordt de afdeling jublieksdiensten uitgeplaatst. )eze afdeling wordt tijdelijk ■huisvest op een plek buiten het ■meentehuis. Hoe of waar is nog iet bekend. In mei zal er een Concreet plan liggen. Alle balie- iensten worden dan ondergc- jracht in een zogenaamde een- )ket-filosofie. In het huidige ;bouw is dat zonder aanzienlijke ïvesteringen niet te realiseren. In je commissie Algemene Zaken |iaide de discussie over het «emeentehuis als kantoorlocatie /eer op. Volgens burgemeester Waals is het voormalige klooster eigenlijk niet geschikt voor een kantoorgebouw. "Met al z'n trap pen en gangen is het niet effec tief. Het gebouw leent zich niet voor andere functies dan een klooster", stelde Waals, die onder streepte dat de huidige plek aan de Raadhuisstraat onomstreden is. "We zijn niet getrouwd met het gebouw, maar wel met deze loca tie." SPLITSING Frans van Hooft (WD): "Het gebouw is inderdaad onvoldoen de in staat om de mensen ade quaat te laten werken." De WD opperde al eerder het idee van een splitsing tussen een front- en een backoffice. Volgens Waals is dat niet effectief. Het veroorzaakt volgens hem teveel problemen (afstand, communicatie, logistiek) als enkele afdelingen buitenshuis gehuisvest worden. "Ons doel is gehele huisvesting op deze loca tie." De WD was tegen het gevraag de verbouwingskrediet van de Jerusalem-aula. Van Hooft vindt dat er eerst gegevens moeten zijn van het personeelsbestand in ver gelijking met andere gemeenten. "En we moeten kijken of de inge huurde krachten het werk niet bij hun eigen werkgever kunnen doen." CDA, PvdA en D66 konden zich wel vinden in de tussenoplossing. Ook Samenwerking ging overstag, alhoewel fractievoorzitter Busser het gemeentehuis liever ver plaatst ziet. "We moeten eigenlijk geen gulden meer investeren in dit pand." Meerdere partijen vroe gen om vergelijkbare gegevens van het personeelsbestand om de benodige kantoorruimten goed te kunnen inschatten. Fractie Van de Vorle is een felle tegenstander van dure verbouwingen. Het gemeentehuis moet drin gend uitgebreid worden omdat niet aan de Arbo-eisen kan wor den voldaan. Zo werken er teveel mensen op één kamer, zijn er ruimten zonder daglicht of zitten medewerkers constant in de tocht. Ook zijn er te weinig werk plekken. In de aula van Jerusalem worden externen en projectme dewerkers gehuisvest. Zij maken nu vaak gebruik van vergader ruimtes, Via een doorbraak bij lokaal 2.40 wordt de Jcrusalem- aula toegankelijk gemaakt. Met scheidingswanden wordt er een flexibele kantoortuin gemaakt. De totale investering van 190.600 euro betreft de inrichting (vloer bedekking, scheidingswanden en lampen), werkplekmeubels, com puters/beeldschermen, aansluitin gen telefoon/elektra/netwerk en de verhuiskosten. De kosten wor den in drie jaar afgeschreven omdat in 2006 gestart zal worden met nieuw- of verbouw. NIEUWE RUIMTES Het college wil tevens alle frac ties nieuwe ruimtes aanbieden. Bij het duale stelsel, dat daags na de verkiezingen van 6 maart ingaat, zal er nog meer behoefte zijn aan gezamenlijk overleg en extra faciliteiten. In de fractieka mers komen een grote vergaderta fel, stoelen, archiefkasten, werk hoek met computer, printer, telefoon en internetverbinding. In mei komt er een uitgewerkt plan. Gerrit Lemmens, fractieleider van Van de Vorle. zag dit helemaal niet zitten. Hij vindt de huidige fractiekamers goed genoeg. "Die ruimtes in de kelder zijn toch prima. Wat moeten wij met zo'n luxe fractiekamers? Want bij het duale stelsel zal de politiek zich nog meer op straat gaan afspe len." Ook het parkeerprobleem wordt aangepakt. Het blijkt dat dagelijks tweehonderd medewer kers met hun auto naar het gemeentehuis komen. Daarvoor is onvoldoende parkeergelegenheid zodat veel auto's gestald worden in straten aan de voorkant van het gemeentehuis (Gasstraat, Tuin straat en Akkerweg). Het college wil daarom de parkeerplaats bij hel kunstencentrum aan de Heu velstraat gaan benutten. Daarvoor wordt aan de achterkant van het gemeentehuis een in- en uitgang voor het personeel gemaakt. Er is een bestaande ingang die daar voor geschikt te maken is. De kos ten hiervoor bedragen 4.600 euro inclusief een bewakingscamera en een kaartlezerstation die alleen bestemd is voor personeel. Grotestraat 41 Tel. 0478 - 568 415 Lederen kleding voor dames en heren I De politie heeft donderdag een 5l-jarige vrouw uit Vcnray aange houden voor diefstal uit een win kel aan De Bleek. De vrouw werd door winkelpersoneel betrapt op tfei stelen van een paar schoenen. Vervolgens is de vrouw overge dragen aan de politie. De waarde van de. schoenen bedraagt onge veer 50 euro. De zaak wordt met toepassing van snelrecht afgehan deld. De politie heeft zaterdagmor gen een 43-jarige inwoner van Eindhoven aangehouden. De man werd op heterdaad betrapt nadat hij had ingebroken in een pand aan de Gouden Leeuw. Hij pro beerde nog te vluchten maar werd op de Kempwcg in de kraag gegrepen. De man is overge bracht naar het politiebureau, waar hij is ingesloten voor nacler- onderzoek. De politie heeft op diverse loca ties in het centrum van Venray diverse verkeersovertreders bekeurd. Zeven van hen kregen een bekeuring vanwege het fiet sen met kapotte verlichting, vier voor het niet dragen van de auto gordel, twee voor het rijden zon der helm, twee voor het negeren van een geslotenverklaring en een voor het bromfietsen zonder ver lichting. De politie heeft vrijdag middag bij een snelheidscontrole op de Horsterweg in Castenray 91 automobilisten bekeurd. Van de 460 gecontroleerde voorbijgan gers was de hoogst gemeten snel heid 90 km per uur, terwijl 50 km per uur is toegestaan. Bij een winkeldiefstal uit een bedrijf aan de School straat in Venray zijn zaterdag middag diverse videorecor ders gestolen. Dat bleek woensdag toen de winkelier aangifte kwam doen. Winkelpersoneel merkte een man op die zich verdacht gedroeg. Nadat het winkelpersoneel oog contact maakte met de man ver liet deze de winkel. Vervolgens heeft het winkelpersoneel de bewakingsbeelden bekeken en daarbij bleek dat de man samen met een vrouw en vijf videorecor ders de winkel verliet. Het signalement van de man luidt als volgt: blanke man, onge veer 25 - 30 jaar oud, opvallend breed postuur, kort geknipt don kerblond haar, ongeveer 1.80 lang. Hij droeg een basepallpet, spijkerbroek, gymschoenen en een zwarte jas. Het signalement v'an de vrouw luidt: blanke vrouw, ongeveer 25 jaar oud, ongeveer 1.70 lang, kort rood geverfd haar, gekleed in een spij kerbroek en een zwarte jas. Burgemeester Jos Waals van de gemeente Venray reikte woensdagmorgen het Draag- insigne Gewonden uit aan de heer Van der Stap uit Venray. Venraynaar Van der Stap (rechts op de foto) heeft van janu ari 1981 tot juli 1981 in Libanon gediend bij de Koninklijke Land macht. Hij heeft daar onder zéér zware omstandigheden zijn plich ten vervuld en naast deze trauma tische ervaringen als gevolg van beschietingen een gehooraandoe- ning opgelopen. Om deze redenen is aan Van der Stap het Draaginsigne Gewon den toegekend. Bij de uitreiking waren diverse oud-strijders aan wezig om hem te feliciteren. In navolging van andere regio's start vanaf 7 februari in Noord-Limburg het eerste multidisciplinaire Down Syn droom Team (DS-team) met één poliklinisch spreekuur per maand in het Sint Maar- tens Gasthuis. Het ligt in de bedoeling om in 2003 het DS- spreekuur om beurten in Venlo en Venray te gaan hou den. Het DS-team richt zich op de optimale begeleiding van kinde ren met het Syndroom van Down en op de opsporing van specifie ke afwijkingen, zoals oog-, oor- en hartafwijkingen. Op donderdag 7 februari om 13 00 uur zullen de kinderen Femke en Wout het officiële start sein voor dit poliklinisch spreek uur geven op de afdeling Kinder- revalidatie van het Sint Maartens Gasthuis. Het DS-team bestaat uit een kin derarts, KNO-arts, audioloog, logopedist, oogarts, orthoptist, revalidatiearts, kinderfysiothera- pcut, maatschappelijk werkende en een vertegenwoordiger van de Stichting Down's Syndroom. DOWN SYNDROOM In ons land komt het Down Syn droom bij 1:800 levend geboren kinderen voor. Wanneer de moe der echter ouder is dan 40 jaar stijgt het risico aanzienlijk tot 1 lOO.Tijdens het spreekuur, dat één dagdeel in beslag neemt, wor den zes kinderen met het Syn droom van Down achtereenvol gens door alle leden van het DS-team gezien. Voor ieder kind wordt in totaal twee uur uitge trokken; dat betekent ongeveer twintig minuten per vakgebied. Na bespreking binnen het DS- team, worden de ouders, de huis arts en alle behandelaars schrifte lijk geïnformeerd over hun bevindingen en adviezen. Voorop staat dat het team adviseert en in principe de behandeling niet overneemt, tenzij de behandelend specialist of paramedicus daarom vraagt. Het spreekuur van het DS-team wordt grotendeels gehouden op de afdeling Kinderrevalidatie. In sommige gevallen is echter nader onderzoek op de eigen polikliniek van bijvoorbeeld de oogarts of KNO-arts noodzakelijk. Verder bestaat de mogelijkheid voor de ouders en contactouders van de Stichting Down's Syn droom om elkaar tijdens en na afloop van het spreekuur te ont moeten en ervaringen uit te wis selen. Minister Borst heeft aange kondigd dat momenteel wordt bekeken of in de nabije toekomst voor de DS-teams geld beschik baar komt. De gemeente Venray wil meer parkeerplaatsen gaan creëren bij het NS-station in Oostrum. In de commissie Ste delijk Beheer liet wethouder Driessen de commissieleden alvast twee schetsontwerpen zien: één voor de aanleg van 23 extra parkeerplaatsen (kos ten circa 90.000 euro) en één voor de realisatie van 60 extra parkeerplaatsen (kosten circa 135.000 euro). Het geringe aantal parkeerplaat sen bij het NS-station in Oostrum is de gemeente Venray al jaren een doorn in het oog. Vooral op piekuren is het voor automobilis ten ontzettend moeilijk om een vrije parkeerplaats te vinden. Ook de commissieleden vroe gen in de afgelopen jaren herhaal delijk aandacht voor de parkeer- problematiek ter plaatse. "Het is al jaren de wens van het college en de politiek om het parkeren bij het NS-station beter te reguleren en meer parkeerplaatsen te creë ren op het terrein bij het station, zonder de Stationsweg extra te belasten", vertelde wethouder Driessen. "We hebben nu twee schetsontwerpen gemaakt voor de uitbreiding van het aantal par keerplaatsen. Eén schets gaat uit van het beter herschikken en opnieuw belijnen van de huidige parkeerplaatsen en het herschik ken van het groen, waardoor we 23 extra plaatsen kunnen creëren voor een bedrag van ongeveer 90.000 gulden. Een tweede moge lijkheid zou zijn om uit te breiden naar het gebied links van het sta tion, tot aan de woningen. Dit zou zestig extra parkeerplaatsen ople veren, waarmee we voor een reeks van jaren geholpen zouden zijn. Een uitbreiding aan de Oos- trumse kant. aan de overzijde van de rails, is onbespreekbaar. Dit doet en wil de NS niet in verband met de veiligheid van de reizi gers." De gemeente Venray moet ove rigens nog wel naar financiële bronnen zoeken om de plannen te kunnen realiseren. Wethouder Driessen hoopt dat Rail Infrabe- heer een gedeelte van de kosten voor zijn rekening wil nemen. "Hopelijk kan Rail Infrabeheer een subsidie aanboren, anders moeten we de financiën via een projectvoorstel zeil" een plek gaan geven. Maar het is duidelijk dat er op korte termijn een oplossing moet komen voor de parkeerpro- blematiek bij het NS-station." PEEL EN MAAS een abonnement waard Wie zijn we WebsDesign is een full service internet dienstverlener. Al ruim 3 jaar zijn wij gespecialiseerd in het ontwikkelen van websites en internet applicaties. Wat doen we Advisering en conceptontwikkeling Ontwerp (functioneel, technisch) Interface- en webdesign Realisatie (programmering, databasing) Implementatie incl. begeleiding Professionele webhosting Onderhoud Intranet extranet koppelingen CMS (Content Management Software) Software op maat Interactieve CD-ROM presentaties Implementatie proxy server(s) Re-design bestaande websites WebsDesign, Julianasïngel 12b, 5802 AV, Venray, Tel: 0478-511054 Email: info@websdesign.nl, Web: www.websdesign.nl De bewoners van de Oude Oostrumseweg in Venray vin den het bijzonder positief dat de drie buslijnen van Hermes per 1 juli 2002 uit hun straat verdwijnen, maar willen des ondanks dat de gemeente snel verkeersmaatregelen neemt die een einde maken aan de overlast van sluipverkeer. Bewoner T. Schrooten maakt maandagavond voor aanvang van de commissie Stedelijk Beheer gebruik van het spreekrecht. De woordvoerder van de bewoners van de Oude Oostrumseweg wil dat de gemeente snel voorlopige maatregelen neemt die de veilig heid in de straat zullen verhogen. Beter overleg met de bewoners zou in zijn ogen ook welkom zijn. "De gemeente Venray heeft wel gesproken met bewonersgroepen van de Oranjebuurt, maar met de bewoners van de Oude Oostrum seweg is nooit over de verkeerssi tuatie gesproken. De gemeente kan vanaf 1 juli aan het begin van de straat bij de Julianasingel bij voorbeeld bloembakken neerzet ten om het verkeer te weren. Als onze straat dan als omleidingsrou te gebruikt gaat worden, kunnen ze die bakken alsnog weghalen." LANGE BAAN Schrooten is bang dat de herin richtingsplannen op de lange baan worden geschoven. "Het kan nog wel jaren duren voordat er iets gaat gebeuren." Maar volgens wethouder Dries sen is dat helemaal niet het geval. "De herinrichting van de Oude Oostrumseweg is uitgesteld omdat er eerst meer duidelijkheid moet komen over andere ver- keersprojecten in de gemeente. Als die aangepakt worden, kan de weg tijdelijk als omleidingroute gebruikt worden. Het is natuurlijk positief dat de drie buslijnen van Hermes per 1 juli uit de straat ver dwijnen. In het eindplaatje wordt het autoverkeer uit de straat geweerd en komt er een 30 km- woonstraat. In 2003 is geld gere serveerd voor de reconstructie. Maar we moeten eens kijken wat we vanaf 1 juli in de tijdelijke sfeer kunnen doen. De wethouder zegde verder toe in overleg te treden met de bewo ners van de straat. "Het is zaak dat we een goede klankbordgroep bij een krijgen, waarmee de werk groep Verkeersmaatregelen, poli tie en 3VO kan gaan overleggen over de te nemen maatregelen." VERKEERSLUW Vorig jaar schrapte de gemeen te Venray 55 projecten vanwege het gebrek aan personeel en geld. Ook de reconstructie van de Oude Oostrumseweg ging niet door, dit tot grote teleurstelling van de bewoners die vrezen dat het verkeersluw maken van de straat op de lange baan wordt geschoven of zelfs helemaal wordt geschrapt. Vorig jaar zijn alleen de bocht met de Julianasingel en het eerste gedeelte van de straat tussen de kruising Paterslaan/Leunseweg aangepakt. Ook werd er door de gemeente een drempel aan het begin van de Oude Oostrumse weg geplaatst die het sluipverkeer moest verminderen, maar dat heeft volgens de bewoners niet veel geholpen. De politie in de gemeente Venray trekt meer de dorpen en wijken in. Vanaf dit jaar moet een agent tijdens zijn dienst minimaal twee uur in zijn gebied werkzaam zijn. "We willen weer voelen, proe ven en weten wat er leeft in de samenleving", zegt Hans van den Heuvel, chef basiseenheid Venray. De gemeente Venray is door de politie verdeeld in vier gebieden. In Venray-centrum is Trinus Dijks tra gebiedsmentor, maar hij ver trekt per 1 april 2002 vanwege vervroegde uittreding. Ruud Deenen neemt dan de taak van Dijkstra over. Deenen is nu nog gebiedsmentor van de wijken Landweert en Veltum. Na 1 april krijgt Peter de Krom deze wijken onder zijn hoede. Brukske heeft in Werner Paffen een eigen gebiedsmentor en Mart Pijnappels 'waakt' over de tien kerkdorpen. Van den Heuvel legde in de commissie Algemene Zaken uit dat er een verschuiving plaats vindt in het politiewerk. In plaats van reactief te reageren op inci denten trekt de agent meer de wijken en dorpen in. "We willen meer doen dan alleen symptoom bestrijding. Door een beter con tact te leggen met de burgers hopen we ook een betere infor matiepositie te verwerven." Frans van Hooft (WD) infor meerde naar de éénpersoons-sur veillance. "Daarmee zijn al proe ven geweest in Noord-Holland. Dat maakt het werk veel effectie ver." Volgens Van den Heuvel komt de 'solodienst' alleen over dag voor bij gebiedsgebonden politiewerk. "Bij noodhulp, 's avonds en 's nacht en bij nog onervaren agenten gebeurt dit niet. De basiseenheid Venray heeft een formatie van 45,6 fte (fullti me-eenheden). Jaarlijks zijn in totaal 84.451 uren beschikbaar. Hiervan is minder dan de helft (44,7%) effectief voor politiewerk inzetbaar: 37.718 uren. Het groot ste gedeelte (46.733 uren) gaat op aan overhead, management, werkoverleg, verlof, ziekte, oplei ding of tewerkstelling elders. De gebiedsgebonden politie zorg heeft in iedere regio z'n eigen problematiek. Bijvoorbeeld bij milieu wordt in het centrum vooral gecontroleerd op het geluidsniveau van de horeca en op opslag van vuurwerk. In de wijken Brukske. Landweert en Veltum heeft het illegaal dumpen van afval de meeste aandacht. Ter wijl in de kerkdorpen de opslag en de naleving van de uitrijbepa- lingen van mest prioriteit heeft. De politie vindt dat de gemeente onvoldoende bestuurlijke handha ving toepast op het gebied van milieu. Alhoewel hiervoor duide lijke afspraken zijn vastgelegd in een bestuursovereenkomst. Met de 117 jachtaktehouders in de gemeente is sinds dit jaar een probleem onstaan. Zij hebben namelijk ook een vergunning voor wapenbezit. Sinds 1 januari 2002 is het wildbeheer volledig in handen gekomen van De Marcke. Deze stichting beheert ook de Venrayse bossen. Alle jachtver- pachtingen zijn per die datum opgezegd. Het verkrijgen van een jachtakte hangt namelijk samen met het hebben van een jachtge bied. Omdat er nu jagers zijn zon der jachtgebied in Venray vervalt niet alleen de jachtakte maar mogen zij ook geen verlofhouder meer zijn van wapens en minutie.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9