Bedrijven werven voor De Hulst Traay Out bol van talent "Gemiste kans gemeente om dorpen te bekabelen Tonnen renteverlies door vertraging bouw 4 Eendagslenzen! Hoeveel ingehuurde medewerkers telt de gemeente? Flop op Blekerveld kost gemeente 93.025 euro Afvalcontainers onbereikbaar ff Bekabeling buitengebied <W> KURSTJENS CONTACTLENZEN Directeur verlaat NLW Bezwaren tegen Cox Metaal ongegrond Man bijt hond in Venray aginj peel en maas Donderdag tebruari zuuz - pagina b De gemeente start een wer vingscampagne om hoogwaar dige bedrijven naar de Hulst n te lokken. Door middel van een advertentiecampagne in de regionale bladen en borden langs de snelwegen hoopt de carPcn gemeente kantoorachtige m bedrijven, eventueel met showroom of bedrijfshal, naar het nieuwe bedrijventerrein te lokken. Binnen vijf jaar moet het kantorenpark voltooid zijn. De meest prominente plek ngs de A73 is al vergeven aan 3W Vastgoed dat er een woon- e< A 965. 3bou* ïuwde o par d is v. endee gehe onde is gels tuinve jelvti ah I boulevard gaat bouwen. Dit neemt een ruimte van zes hectare in beslag. Het totale gebied tussen A73, Deumeseweg, Oirloseweg en Henri Dunantstraat bestrijkt 28 hectare. Ook de komst van de Leunse discotheek De Steeg is zeker. Daarnaast wil de Rabobank er een hoofdkantoor/backoffice bouwen en komt er vlakbij de aan te leggen rotonde op de Henri Dunantstraat een tankstation. De gemeente onderhandeld hierover nog met een verplaatstend tank station uit Venrays centrum. Als mogelijke naam krijgt De Hulst II 'Businesspark De Hulst' mee. De gemeente heeft tot haar grote teleurstelling niet het gehe le gebied kunnen verwerven. In de noord-oost hoek, tegenover het NS-station, heeft de grondei genaar Moorrees 2,5 hectare ver kocht aan projectontwikkelaar Stienstra. Ondanks dat de Wet Voorkeursrecht Gemeente (WVG) op dit terrein rustte. "Door een slimme 'move' hebben zij de WVG ontdoken", zei Coen van Rooy, accountmanager bedrijven, maandag in de commissie Finan ciën. "Met juridische middelen hebben we nog geprobeerd de verkoop tegen te houden. Maar we zijn er helaas niet meer in geslaagd er tussen kunnen komen." Van Rooy vertelde dat de gemeente er niet op uit is om het businesspark snel vol te krijgen. Er wordt een termijn van vijf jaar voor uitgetrokken. "We hebben criteria opgesteld in een beeld kwaliteitsplan waaraan de bedrij ven moeten voldoen. Daar willen we ons ook aan houden De grootte van de uit te geven kavels ligt rond 5.000 tot 6.000 m2. In de commissievergadering werden enkele kritische vragen gesteld over de bezoekers van dis cotheek De Steeg. Deze horecage legenheid zit nu nog in de bebouwde kom van Leunen. Enkele commissieleden vrezen dat de jeugdige discogangers in het weekeinde zonder sociale controle 'vrij spel' hebben op het bedrijventerrein. Van Rooy meld de dat eigenaar Van Dijck door drongen is van een goede beveili ging zoals hij dat nu middenin Leunen ook hanteert. De oostas dwars over het ter rein, de verbindingsweg tussen Henri Dunanstraat en Deumese weg, wordt komende zomer aan gelegd. De rotondes op de Henri Dunanstraat en Deurneseweg worden, evenals de toegangsweg over de lengterichting van het gebied, eind dit jaar gerealiseerd. De twee ondergrondse afval containers in Franciscaner- park kunnen niet meer gebruikt worden. De vuilnis wagen kan door de smalle straten niet bij de containers komen om ze te ledigen. Vol gens de gemeente komt dit omdat de firma Sita, voorheen Watco, een verkeerde draaicir- kel van de vuilniswagen heeft opgegeven. Hiermee is bij het ontwerp van de straten rekening gehouden. Dat meldde milieuambtenaar Franssen in de commissievergade ring AEM op vragen van Martien Manders (fractie Van de Vorle). De beide containers, voor zowel restafval als GFT, moeten weer verwijderd worden uit de Mgr. Verrietstraat. De bewoners zijn vorige week allemaal van een groene gft-container en een grijze restafvalbak van 140 liter voor zien. In het ondergrondse afvalin- zamelsysteem konden (vuilnis)zakken worden ingewor pen. Voor 1 februari kon de vrachtauto de afvalcontainers nog wel leegmaken. Maar nu het plan gebied Franciscanerpark helemaal is ingericht lukt dit niet meer. De gemeente bekijkt nu of ze de kosten mogelijk bij Sita kan verhalen. Want de ondergrondse containers kunnen ook niet elders in de wijk geplaatst worden. Dat zou weer ten koste gaan van de parkeergelegenheid. Het is wel mogelijk dat een container naar het nabijgelegen appartementen complex Zuiderpoort verhuist. In de Schouwburg Venray staat donderdag 7 februari (vanavond) de laatste Traay Out van het Raay- land College op het programma. Voor de laatste keer in 2002 zul len 235 leerlingen en 25 perso neelsleden het publiek vermaken met een gevarieerd programma met zang, dans, muziek en caba ret. Dit jaar is optreden in de Traay Out voor de artiesten extra spannend; iedere groep dingt mee naar een plaats in de regiona le scholierentheatershow die op 16 april de kwalitatief beste acts uit de schoolrevues van zes Noord-Limburgse middelbare scholen in een grootse show in de Venrayse schouwburg bij elkaar brengt. Naast het Raayland Colle ge doen het Dendroncollege uit Horst, het Bouwens van de Boij- ecollege uit Panningen en het Bla- riacumcollege, Den Hulster en Valuascollege (alle uit Venlo) mee aan deze show. Vanavond wordt bekendgemaakt welke acts van het Raayland College aan deze theatershow mogen deelnemen. "Iedere school vaardigt drie acts af', zegt Leo Peeters, organisator van de Traay Out, over de scholie rentheatershow in april. "Acts op het gebied van beweging, muziek en toneel/cabaret. Toneel is een belangrijk goed. Een dergelijke show waaraan zes scholen uit Noord-Limburg meedoen, smaakt dan ook naar meer." Peeters hoopt stiekem dat de regionale scholierentheatershow, die in april voor de eerste keer plaats vindt, een jaarlijks terugkerend evenement wordt. "Mijn geheime wens is dat het een traditie wordt in de vorm van een wedstrijd. Dat er in de toekomst een competitie element aan verbonden wordt." Traay Out was ook dit jaar van een bijzonder hoog niveau De discussie over de bekabe ling van het Venrayse buiten gebied is de laatste weken weer flink opgelaaid. Er zijn 922 panden nog steeds niet op het kabelnet aangesloten. In december 1999 heeft Aerts Consulting een gedetailleerd rapport ingediend bij de gemeente Venray inclusief een compleet tekeningenpakket. Daarin was het mogelijk dat 75% van de 922 woningen voor bijna 4.000 gulden per stuk konden worden aange sloten. Het Venrayse bureau Aerts Con sulting heeft als bemiddelaar voor Palet Kabelcom, tegenwoordig Essent, het onderzoek uitgevoerd. Daaruit bleek dat het voor 230 veraf gelegen huizen niet renda bel was omdat de kosten per aan sluiting boven 10.000 gulden lagen. De overige 692 aansluitin gen konden voor nog geen 5.000 gulden per stuk worden uitge voerd. Voorwaarde was dat het kabelnet gelijktijdig zou worden aangelegd met de riolering in het buitengebied. Dat leverde een voordeel van 1.000 gulden per aansluiting op. Dan bleef nog iOOO gulden over. Palet Kabel com was bereid 1.000 gulden per woonhuis bij te leggen. Van de resterende 3.000 gulden zou de gemeente 2.000 gulden voor haar rekening nemen, waarna voor de bewoners een eigen bijdrage van 1.000 gulden resteerde. GEMISTE KANS Een mooi plan dat echter nooit tot uitvoering kwam. Omdat de aanleg van de riolering al van start is gegaan, is het plan nu niet meer helemaal uitvoerbaar. Hay Aerts heeft in 1999 bemiddeld tussen de gemeente en Palet Kabelcom. Hij spreekt van 'een grote gemiste kans'. Aerts is oud-directeur van kabelbedrijf Edsas dat destijds ook in Venray het kabelnet heeft aan gelegd. Ook zat hij in bestuur van de CAI. Hij wijst erop dat in de gemeente Horst vrijwel het gehe le buitengebied bekabeld is, zelfs zonder een eigen bijdrage van de burgers. In veel omliggende gemeenten in Brabant en Noord- Limburg is dit ook gelukt en vormde een eigen bijdrage van de bewoners (tussen 1.450 en 1.750 gulden) geen probleem. Ook de stichting CAI was des tijds bereid om te investeren in kabelaansluitingen. "CAI wilde zelfs een aanzienlijke bijdrage geven Maar toen de gemeente het plan afwees hield alles op", aldus Aerts die het bijzonder jam mer vindt dat de gemeente zich niet daadkrachtiger heeft opge steld. De gemeente bleek niet bereid om geld te steken in bekabeling van het buitengebied. Woord voerster Sylvia van Nispen laat weten dat dit ook geen wettelijke verplichting voor de gemeente is. Aanleg van riolering is dit daaren tegen wel. "Het is een taak van de nutsbedrijven. Zij kunnen kabel aansluiting aanbieden en samen met de gebruikers de kosten delen. Het was daarom geen optie om 2.000 gulden voor onze reke ning te nemen." Volgens de gemeente was het ook niet mogelijk om het leggen van het kabelnet te combineren met riolering of gas. "Dat is tech nisch niet uitvoerbaar. Want er is geen aannemer die dit in één keer kan. Dan zouden er meerdere aan nemers aan te pas moeten komen", aldus Van Nispen die aangeeft dat de aanleg van de rio lering in het buitengebied over een periode van zeven jaar is gespreid. EIGEN BIJDRAGE In Veulen heeft de dorpsraad in 1999 een onderzoek gedaan of de inwoners bereid waren tot een eigen bijdrage. De animo bleek niet erg groot. "Het ligt er maar net aan hoe je zoiets brengt. In andere gemeenten bleken de mensen daartoe wel bereid", zegt Hay Aerts die zich eraan stoort dat burgemeester Waals onlangs ver klaarde dat hij naast Essent kabel com nog met kabelbedrijven wil onderhandelen. "Dat is onzin. Essent is de enige gerechtigde om dit te doen omdat het daarvoor een machtiging heeft van de PTT en het commissariaat van de media." Het is nu de vraag of de 'witte vlekken' in het buitengebied nog ooit op het kabelnet worden aan gesloten. De stichting CAI heeft duidelijk aangegeven de kas van ruim 1 miljoen euro (2,3 miljoen gulden) 'niet in de grond te zullen stoppen'. Essent kabelcom laat deze week weten dat het aanbod van een bijdrage van 1.000 gulden per aansluiting nog altijd geldt. Omdat 'meeliften' met riolering of gas praktisch niet haalbaar blijkt, resteert voor 692 woningen een kostenpost van 3,3 miljoen gulden. De 'onrendabele' 230 panden zouden samen 2,4 mil joen kosten. Er ligt nu een totaal plaatje van 922 woningen voor 5679.400 gulden. Het voorstel van CAI om de sta tuten te wijzigen, zodat hun kas aan andere projecten besteed kan worden, lijkt politiek niet haal baar. CDA en de oppositie zijn hierop tegen. Het college deed daarom het voorstel dat CAI zich maar moet liquideren en de goed gevulde kas naar de gemeente zou gaan. Volgens Waals verdwijnen de CAI-gelden niet in de grote pot. "Dat geld wordt besteed voor kabelaansluitingen indien CAI geliquideerd is. Het is geld met een publiek karakter dat moet onder politieke controle staan." In het rapport van 1 december 1999 zijn de 922 woningen in het buitengebied verdeeld in 24 clus ters. Dit zijn straten of gebieden die gezamenlijk worden aange pakt. Het rapport is twee jaar oud. Het is mogelijk dat er ondertussen incidenteel (bijvoorbeeld Volen) panden zijn aangesloten. prijs prijs aantal totaal aansL guldens guldens Rendabele aansluitingen: Lollebeek 110 500.000 4.545 Boddenbroek 50 160.000 3200 Molenhofweg 11 31.900 2.900 Horsterweg 8 35-500 4.437 Laagriebroekseweg 30 72.000 2.400 Veulensewegl 22 83.000 3.773 Veulenseweg 11 80 370.000 4.625 Veulen 79 250.000 3.165 Droesenweg 16 95.000 5.937 Volen 8 35.000 4.375 Deumeseweg 47 300.000 6.383 Potvenweg 16 45.000 2.812 Puttenweg 120 670.000 5.583 Heidsepeelweg 7 51.000 7.286 Kempkensberg 6 53.000 8.833 Haag 7 55.000 7.857 Ossendijk 8 65-000 8.125 Bakelsedijk 10 40.000 4.000 Smakt 57 385.000 6.754 Totaal 692 3.296.400 4.764 Onrendabele aansluitingen Vredepeel 128 1.293.000 10.102 Kuulemveg 4 50.000 12.500 Ripseweg 43 450.000 10.465 Midden peel weg 50 530.000 10.600 Zeilbergseweg 5 60.000 12.500 Totaal 230 2.383.000 10.361 Eindtotaal 922 5.679.400 6.160 rn SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 I i De gemeente heeft nog steeds geen bouwvergunning verstrekt aan 3W Vastgoed. Dat meldde wethouder Houba (VVD) maandag in de commis sie Financiln. De Maastrichtse projectontwikkelaar gaat in de Hulst II een woonboulevard bouwen. De vertraging bete kent tonnen renteverlies voor de gemeente Het lag in de bedoeling dat de gemeente begin oktober 2001 (week 40) de bouwvergunning zou verlenen. Contractueel was 3W Vastgoed dan veïplicht om binnen zes maanden met de bouw te starten. Dat zou dan begin april 2002 zijn. Houba meldde maandag dat de bouwver gunning binnenkort verleend zal worden. Directeur Eurlings van 3W Vastgoed laat weten pas in het laatste kwartaal van 2002 met de bouw te zullen starten. De pro jectontwikkelaar heeft 61.430 m2 grond van de gemeente gekocht voor 12,5 miljoen gulden (5.7 mil joen euro). Dit bedrag wordt pas aan de gemeente overgemaakt bij aanvang van de bouw. De vertra ging van een half jaar kost de gemeente zo'n 300.000 gulden (136.000 euro) aan renteverlies. In de koopovereenkomst staat ook dat 3W Vastgoed met de bouw start zondra 60% van de 29 000 m2 vloeroppervlak is ver huurd of verkocht. Dit is nu nog lang niet het geval. Wiel Michiels (CDA) zei in de commissie financiln dat verhuur moeizaam zou verlopen. Direc teur Eurlings: "Daar kunnen we nu nog niets over zeggen. We zijn pas net met de verhuur gestart. We zijn met enkele gegadigden in gesprek. Ik ben optimistisch want anders waren we er niet aan begonnen." De woonboulevard zal wellicht in de herfst van 2003 geopend worden. Al twee jaar lang vraagt de politiek om een overzicht van het aantal ingehuurde mede werkers op het gemeentehuis. Het gevraagde overzicht is er nog steeds niet. Ondanks de toezegging van burgemeester Waals dat de gegevens er voor 1 februari zouden zijn. "Hier baal ik behoorlijk van", zei Waals vorige week in de com missie Algemene Zaken (AZ). "Tot mijn spijt is het niet gelukt om een adequaat overzicht te leve ren. Ik dacht dat het een fluitje van een cent was. Maar blijkbaar is de informatie niet aanwezig." De politiek maakt zich grote zorgen over de enorme over schrijdingen van de personeels kosten. Die worden vooral ver oorzaakt door vaak peperdure ingehuurde krachten die zowel op projectbasis als voor regulier werk worden ingezet. Al vanaf juni 2000 staat de analyse van de verhouding interne/externe medewerkers op de actiepunten- lijst van de commissie AZ. In de raadsvergadering van 18 december vroeg Frans van Hooft (WD) weer eens om een volledi ge opgave van alle ingehuurde krachten. Tevens wilde hij weten welke kosten er worden gemaakt om al deze externen een werk plek te geven op het gemeente huis. Waals beloofde dat het over zicht er zou komen. "De wet bepaalt dat het college alle infor matie aan de raad dient te vers trekken die wordt Het Blekersveld, het gebied rond supermarkt Edah, blijft voorlopig zoals het is. Met veel tam-tam werd twee jaar gele den de komst van V&D aange kondigd. Toen Vendex later afhaakte heeft de gemeente samen met projectontwikke- Directeur Henk van der Pas vertrekt bij de NLW-bedrijven. Hij treedt per 1 mei 2002 in dienst bij de Rabobank. Van der Pas (47), afkomstig uit Heeswijk-Dinther, is slechts een jaar bij de NLW-bedrijven geweest. Hij volgde vorig jaar Jos Pleijers op. Vorige week vrijdag diende Van der Pas zijn ontslag in bij bur gemeester Waals die voorzitter van het dagelijks bestuur is. Dezelfde dag werd ook het perso neel op de hoogte gesteld. Van der Pas zegt met gemengde gevoelens te vertrekken. "Ik ben benaderd door de Rabobank. Het betekent voor mij een promotie die ik niet kan weigeren. Als ik niet was gebeld, dan had ik er niet aan gedacht om te vertrekken. Want ik heb het goed naar de zin bij de NLW." Van der Pas is in het verleden ook al werkzaam geweest bij de Rabobank Hij gaat nu werken op het hoofdkantoor in Eindhoven bij het managementteam audit- groep. In zijn brief aan het perso neel geeft Van der Pas aan dat sommigen wellicht teleurgesteld zijn dat hij alweer zo snel ver trekt. "Ik vind het zelf ook jam mer. Maar deze positieverbetering kon ik niet laten lopen. Ik werk met veel plezier bij NLW-bedrij ven. Er is het afgelopen jaar goed gewerkt om de organisatie slag vaardiger te maken. Ik heb er alle vertrouwen in dat die positieve ontwikkeling zal voortzetten." laar Development Coordina tion (DC) naar een gelijkwaar dig alternatief gezocht. Nu dit niet is gelukt blaast de gemeente het project hele maal af. De gemaakte kosten van ruim twee ton (93.025 euro) komen voor rekening van de gemeente. Ook de speciaal opgerichte Ble kersveld Vastgoed BV wordt nu weer ontbonden. Evenals de samenwerkingsovereenkomst met DC Vastgoedontwikkeling uit Deventer. Van de kosten die deze projectontwikkelaar heeft gemaakt komt 53-842 gulden (24.433 euro) ten laste van de gemeente. De overige kosten die voor de ontwikkeling van Blekers veld zijn gemaakt bedragen 151.158 gulden (68.592 euro). DC heeft aangeboden nog voor 18.842 gulden (8.550 euro) te wil len delen in de kosten. Onder voorwaarde dat zij zullen worden betrokken bij een toekomstige ontwikkeling van Blekersveld. De gemeente is niet op dit aanbod ingegaan omdat ze de handen vrij wil houden. De kosten van totaal 205.000 gulden (93-025 euro) worden in mindering gebracht op de risico-reserve van het grondbe drijf. Een inwoner van Utrecht heeft geen gelijk gekregen in zijn bezwaren tegen een her ziene milieuvergunning voor het bedrijf Cox Metaal in Ven ray. Dit heeft de Raad van State laten weten in een defini tieve uitspraak. De herziene milieuvergunning is verleend in verband met een uitbreiding van het bedrijf dat aan de Smakterweg 27 in Venray ligt. De op het industrieterrein Smak- terheide gelegen productieruim ten van het bedrijf zullen vergroot worden. De inwoner van Utrecht heeft hier een groot aantal bezwaren tegen. Hij vindt bijvoorbeeld dat er energiezuinige verlichting en verwarmingsketels moeten wor den voorgeschreven. Zo is hij ook van mening dat er ten onrechte geen voorschriften over het voor komen van afvalstoffen in de ver gunning zijn opgenomen. De inwoner stelt mede dat een goede dakisolatie zou moeten worden aangebracht om zo energie te besparen en geluidsoverlast tegen te gaan. De Raad van State is het echter niet eens met de door de man aan gevoerde bezwaren. Dat betekent dat de bezwaren tegen de herzie ne milieuvergunning definitief van tafel zijn. Zaterdagmiddag 9 februari tus- sen 14.00 en 15.00 uur vindt een opname plaats van het NCRV tele visieprogramma Man bijt Hond op de Grote Markt in Venray. In de rubriek van Man bijt hond, 'De Uitlaatklep', worden inwoners van Venray opgeroepen zich voor de camera te laten zien en horen. 'De Uitlaatklep' is een open podium voor inwoners van kleinere steden. Man bijt hond nodigt de inwoners van Venray uit plaats te nemen op de klep i van de Uitlaatklepbus, om voor de camera alles te zeggen wat ze op t hun hart hebben en te laten zien wat hen bezighoudt. Wat maakt de inwoners van Venray blij en - waar maken ze zich druk over in I hun stad? De resultaten zijn te zien in de uitzending van dinsdag 12 febru ari om 19.00 uur op Nederland 1 PEEL EN MAAS een abonnement waard 25c- bekoriM vak klturoigcaiï som a-ttejcrkoL te buiten. 1 VAN MIERLO Uw voorliefde voor geuren en kleuren vertaalt Rien van Mierlo in een adembenemend schouwspel: Een tuin zó ingericht dat u zich in oosterse sferen waant. Via een uitgekiend onderhoudsplan bent u er desgewenst van verzekerd dat dit lustoord tot in lengte van jaren z'n ultieme bekoring behoudt. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur iv e g 111 S 7 S 1 PH De Tel. 04 9 314 593

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5