ingus in het oranje 'Oranje boven' in Amsterdam Arena •- fd /enray geniet tijdens Nationale Huwelijksavond mHonale huweiijksavond was een kleutrijk spektakel met tal van optredens k gemeente Ven ray had voor een oranjekleurig spandoek gezorgd Aankomst in Amsterdam: De Ven ray se afvaardiging trekt opvallend veel bekijks met haar kleding.... t Ook in OJC Dingus aan de Hoenderstraat 10 in Venray werd het afgelopen weekend flink getoost op het huwelijk van prins Willem-Alexander en prinses Maxima. Naast tal van feestelijkheden trok het jongerencentrum echter vooral de aandacht met een bij zondere. oranje, gevel versiering. De hele voorgevel werd van onder tot boven opgesierd met oranje gloeilampen, met op de top van de gevel een grote koninklijke kroon. De gevel ver siering is eigendom van de gemeente Venray die de spul len aan Dingus heeft uitgeleend. Met name. wethouder Jan Houba heeft zich volgens het Dingus- bestuur ingezet om van de Oranje-actie een succes te maken. De gevelversiering, is afkomstig van het voormalige oude raadhuis aan de Grote Markt. De spullen stonden daar al jaren 'nutteloos' op zolder, vol duivenpoep en onder een dikke laag stof. De vrijwilligers van OJC Dingus hebben in de afgelopen weken flink de handen uit de mouwen moeten steken om van hun onderkomen een fraai en koninklijkOranje-huis te maken. Maxima en Alexander, komen de Arena binnen. Luid gejuich vanuit het Venrayse vak.... Vorstenraad.... in afivachting van wat komen gaat.... Uit volle borst wordt het Nederlands volkslied meegezongen.... donderdag 7 januari 2002 Pagina 3 een prachtige koets. De Arena ontploft en kleurt helemaal oran je. Het Nederlands volkslied wordt ingezet en minutenlang herhaald, waarna het stralende bruidspaar zich op een gemakke lijke stoel in de ereloge nestelt. AFWISSELEND PROGRAMMA Het programma wordt ver volgd met optredens van onder andere Willeke Alberti 'Morgen ben ik de bruid', Marco Borsato 'Binnen', Trijntje Oosterhuis 'You are so beautiful', Kasba 'Hada Rai' Ten Sharp 'You', Brainpower 'Overal' en Van Dik Hout 'Stil in mij', een afwisseling van muziek, theater, acts en dans onder het thema 'Meer Samen, Samen Meer'. Marco Borsato en Sita verho gen de feestvreugde door het Nationaal Huwelijkslied 'Lopen over water' ten gehore te bren gen en even later nemen de Prins van Oranje en zijn bruid Maxima Zorreguita het Nationaal Huwelijksgeschenk persoonlijk in ontvangst. Het cadeau bestaat uit een geldbedrag, dat wordt ondergebracht in het Oranje Fonds. Dit fonds, waarvan Willem-Alexander en Maxima beschermheer en -vrouwe zijn, richt zich op de onderlinge ver bondenheid tussen de verschil lende culturen in Nederland. In de toekomst zal het fonds activi teiten ontplooien die zich onder andere richten op jeugd, sport, cultuur en onderwijs. De kroonprins en zijn bruid worden nog even luid en enthou siast toegezongen, ook door de Venrayse gelukkigen, waarna ze zich vrolijk terugtrekken en zich rustig gaan voorbereiden op hun trouwdag. Marco Borsato ver volgt het programma met een miniconcert, waarna de mensen uit alle windstreken van Nederland de aftocht blazen en op weg gaan van Amsterdam naar huis. "Het was een fantastisch avond", zegt Tiny Smolders van de Seniorenraad na afloop in de bus. "Een afwisselend program ma, met voor elk wat wils. Muziek en ballet, ik heb me geen moment verveeld." Martien Leenders van de wijkraad-Zuid had vooral genoten van de spon tane uitstraling van Maxima. Maar ook het programma van de Nationale Huwelijksavond kon hem wel bekoren. "Prachtige muziek en dans. De sfeer in het stadion was ontzettend goed. Ja, de avond is werkelijk omgevlo gen. Wat een uitstraling hebben die twee. Ik hoop dat het bruid spaar een gelukkige toekomst voor de boeg heeft." Oirlonaar Toon Ewals van hét dorpsradenoverleg vond Willem- Alexander én Maxima 'wel een leuk stel samen'. "Ja, een mooie meid die Maxima. Die heeft Willem goed uitgekozen." Ook de organisatie, het Nationaal Oranje Comité, kreeg van Sieb Nijssen van het dorpsra denoverleg een dikke pluim. "Perfect, ongelofelijk hoe ze zoiets tot in de puntjes kunnen organiseren. Bijna zevenhonderd bussen, 50.000 feestende mensen in de Arena. Ik ben blij dat ik van de gemeente Venray voor deze speciale avond ben uitgenodigd. Zo leer je elkaar eens op een andere manier kennen." Tiny Grebenjak van het plat form Lage Inkomens had 'gewel dig genoten van het afwisselende programma'. "Een unieke gebeur tenis en wat heeft die Maxima een ontzettend lieve uitstraling. Ik ben blij dat ik dit evenement heb mogen bijwonen. En morgen zit ik zeker voor de buis." Ed Cadirci van het Multicultureel Platform vond de hele reis 'een goede promotie voor Venray'. "We zijn met een mooie delegatie die erg veel bekijks trekt. De vorstenraad ziet er prachtig uit. Die Amsterdammers weten niet wat ze zien. En dan dat prachtige spandoek, dat ook door de spea ker werd opgemerkt. Ja, Venray is zeker ook aanwezig geweest. Het was een unieke avond." Dat vond ook loco-burgemees ter Jan Driessen, die met volle teugen had genoten. "Dit is weer eens wat anders. Ik heb tijdens de hele reis geen wanklank gehoord en als ik zo de reacties hoor, heeft iedereen zich uitste kend vermaakt. En daar gaat het toch om. De gemeente Venray is blij dat ze enkele mensen uit het Venrayse in de gelegenheid mocht stellen naar deze bijzonde re avond te gaan. Al met al een prima avond." Carnaval in Amsterdam. De vorstenraad staat in het middelpunt van de belangstelling- De meiden van de tienerdisco genieten met volle teugen van de oranjesfeer.... Venray groet Maxima en Willem-Alexander.... ma: verd: el ijk- >nka- avel: k.k.j bij. Een delegatie van 75 enraynaren stapte vrijdag- liddag in de bus voor een bij onder Oranje dagje uit in msterdam. De gelukkigen, eselecteerd door de gemeen- Venray, mochten de ationale Feestavond in de rena bijwonen, het vrijgezel- :nfeestje aan de vooravond an het huwelijk van Willem- lexander en Maxima. De Vorstenraad Venray, het latform Lage Inkomens, de orps- en wijkraden, het Multicultureel Platform, Seniorenraad en de Venrayse Vrouwenraad waren met enkele leden van de partij, evenals enke le meiden van de tienerdisco, loco-burgemeester Jan Driessen met zijn echtgenote Drea en Guus Spelbos van de gemeente Venray. De gemeente had gezorgd voor oranje petten, sjaals en een lang oranje spandoek, waardoor de Venrayse bus een opvallend hoog oranjegehalte had in vergelijking met de andere bussen die naar Amsterdam reisden. ORANJE STEMMING In de Amsterdam Arena, die is gevuld met vijftigduizend men sen uit alle hoeken van het land, van nuchtere Friezen tot de car- navalvierende Venraynaren (de vorstenraad is in vol ornaat en trekt veel bekijks in Amsterdam), is de stemming vanaf het allereer ste begin opperbest. De wave, gejuich en gezang: het is genie ten geblazen, vindt ook Ed Cadirci van het Multicultureel Platform. "Een unieke gebeurte nis. Dit maak je toch maar één keer in de je leven mee. Een prachtig feest, een prachtige bruid en bruidegom. Ja, ik geniet volop." De binnenkomst van de fanfa res is oogverblindend. De dansen de gezelschappen van de Nederlandse Antillen en Aruba zetten het stadion in vuur en vlam met een warm en kleurig optreden. En even later wordt het Limburgs volkslied, gespeeld door de fanfare van Eijsden, ook door 'Venray' uit volle borst mee gezongen. Maar waar blijft het bruidspaar? Een meterslange oldtimer komt het stadion in. Twee blonde hoof den op de achterbank. Dat moe ten ze zijn! De Arena klapt, gilt, zwaait, krijst. De afvaardiging uit Venray wordt in de feestgedruis meegenomen, gilt en klapt om het hardst mee. Maar helaas: Maxima en Willem-Alexander zitten niet in de limousine, maar verschijnen ietwat later vrolijk zwaaiend in

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3