M» cd QQ NEEM MEE DIE TWEE BROEKENMAAND UNI PANTALON NU De jeugdprinsen en jeugdprinsessen van de gemeente Venray Orde van verdienste voor Dien Wolters Golden Hedsbuul voor Nelly Geurts Boerenbruidspaar in Maashees FEBRUARI Ijef Arts Opper- (arklingel' vergroting 20/30 MT Ennen hazepoet van Bets Kwats Prins Tom en prinses Sil A' I- -x- i JSÜJS ii&SÉËl 11 Z&"jL 5 kleuren met ceintuur machine wasbaar p/stuk €29.95 Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service V Honderddrieëntwintigste jaargang - week 6 - donderdag 7 februari 2002 L EN MAAS Tal van bonte groepen raren zaterdagavond te zien n tennishal De Schaapskooi, iëlhazcn, Piëlhazinnen, Fillem-Alexander, Maxima, orst Fun: tientallen vastelo- vendvierders hadden zich op iuq mooist aangekleed, en Vele bonte groepen zorgden zaterdagavond tijdens het vorstenhal voor een kleurrijk spektakel iedereen genoot met volle teu gen van de sfeer. Venray lijkt klaar voor de vaste- laovend en de medewerkers van weekblad Peel en Maas wensen ook u fijne dagen toe! Op de televisie kunt u de vaste- laovend op de voet volgen, want dagelijks verschijnen op Kabelkrant Venray weer tiental len foto's en verslagen van optochten en andere vastelo- avend-activiteiten in de gemeente Venray. Veel plezier! Op carnavalszondag zal om 8.30 uur in het gemeen- chapshuis te Oostrum de uit- eiking plaatsvinden van de ersierselen behorende bij de oogste onderscheiding van amavalsvereniging De arklingels de 'Opper- larklingel' aan Sjef Arts. Sjef heeft deze onderscheiding eer zeker verdiend. Hij heeft innen de carnavalsvereniging 11e bestuursfuncties doorlopen, lij is in 1977 begonnen als lid an de Raad van Elf. Hierna was ij achtereenvolgens acht jaar enningmeester, twee jaar secre- ris en dertien jaar voorzitter. In Dtaal is Sjef al 24 jaar lid van de eremging. Al zestien jaar wordt e programmering van de jaar- zittingsavonden door Sjef epaald. Dat hier niets mis is ijkt jaarlijks uit de geweldige elangstelling biervoor. Samen met Toon van Soest en :u Künen is Sjef betrokken eweest bij de oprichting van de ld Aostrumse Prinse (A.A.P.). )ok was Sjef de stuwende nicht achter de sponsoring van ieuwe camavalssteken en: de ealisatie van een eigen loods b.v. de wagenbouw. Sjef was erder verantwoordelijk voor de nderscheidingen medailles, leding (samen met zijn vrouw »ien en Tonny Raedts), de car- iavalsmis op zondagmorgen, de astcnactie en de Orde van ërdienste. Naast zijn activiteiten innen de eigen camavalsvereni- ing heeft Sjef zich ook ingezet oor de carnaval in het.alge neen. Hij heeft enkele jaren zit ing gehad in het bestuur van de EL en irca vijftien jaar is hij dief geweest bij de vorstenraad raairfeij hij dit jaar nog voorzitter ?as van de commissie 3x11 ür. Ondanks het feit dat Sjef dit cizoen de voorzittershamer over leeft gedragen is hij op de ach- ergrpnd nog steeds actief voor e carnavalsverenigingGele enheid om Sjef en Gien te feiici- eren is er op zondagmiddag om kca 18.30 uur in het gemeen- Chapshuis in Oostrum. Hier zijn we dan, de jeugdprin sen en jeugdprinsessen uit de kerkdorpen en kom Venray, die dit jaar weer met volle inzet hun beste willen presenteren voor de Venrayse jeugd. Voorste rij van links naar rechts: jeugdprinses Laura, De Klutetrappers uit Vredepeel; jeugdprins Emiel d'n le, De Keavers uit Smakt-Holthees; jeugdprins Jan d'n le, Ut Dartele Veulen uit Veulen; jeugdprinses Loes d'n le, Ut Dartele Veulen uit Veulen; jeugdprins Teun d'n le, De Hedsbuulen uit Heide; jeugd prins Tom d'n le, De Karklingels uit Oostrum. Middelste rij van links naar rechts: jeugdprins Mark d'n 3e, De Pielreus uit Ysselsteyn; jeugdprins Thomas d'n le, Ut Knolleke uit Leunen; jeugdprinses Auke d'n le, De Spurriemok uit Oirlo; DEZE MAAND Van het gekste moment een (APS 18/24) voor: slechts 1 /24) voor: SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur D'n Golden Hedsbuul wordt dit jaar voor de vijftiende keer uitgereikt. Voor de tweede keer mag een vrouw deze in ontvangst nemen en wel Nelly Geurts-van Dijck. Nelly is 59 jaar en 35 jaar getrouwd met Herman. Ze heb ben drie kinderen: een zoon en twee dochters. In 1975 werd Nelly lid van de oudercommissie van de school. Vanaf eind 1977 was ze secretaris van het school bestuur; dit deed ze tot 1988. Op de Hei weten ze je echter meteen te vinden als er weer een anderen functie opgevuld moet worden dus zei Nelly "ja" tegen de dorps raad. Hierbij was ze vier jaar secretaris. Eind 1995 klopte toen het kerkbestuur aan. Ook toen zei Nelly weer "ja" tegen de vacature van ja, u raadt het al, secretaris. In deze tijd regelde ze ook nog de poetslijst van de kerk. Nelly en Herman verhuisden in oktober 2001 naar Venray en toen bedankte ze zich als lid van het kerkbestuur. In december jl. heeft Nelly voor de elfde keer meege holpen met het verzorgen van de kerstpakketten voor de bejaarden, zieke en gehandicapte mensen van Heide. Alle keren dat de Golden Hedsbuul werd uitgereikt heeft Nelly de bijbehorende oor kondes geschreven, (wie zal dat nu trouwens doen?) net als ook de trouwaktes van de boerenbrui- loft. In 1998 waren Nelly en Herman zelf het boerenbruid spaar. Nelly vraagt zich af of dit alles wel voldoende is om de Golden Hedsbuul te krijgen Het bestuur van de carnavalsvereniging twij felde daarover echter geen moment. Nelly heeft hem dik ver diend. Iedereen kan Nelly en Herman (die Nelly met bepaalde dingen vaak ondersteund heeft) met deze hoogste Heidse carnavalsonder scheiding komen feliciteren. De website: www.fraktievandevorle.myweb.nl Fraktie van de Vorle anders dan anderen eerlijk en aktief 1 J.H.J van de Voile, Joost (m) 2. GAJ. Lemmens, Genit (m) 3. mr. V.M.F Derte, Viclorine (v) 4 R J M. De la Roil, Richard (m) 5 MAG Grebenjak. Tiny (v) 6 AC.LM van den Hoek. Tom (m) 7. H G.G Qtden Daalhuis. Hennie (m) 8. drs L.G.M. Janssen, Leon (m) 9. L Tromp, Leny (v) Oostrum 10. MAW M. Manders, Marlien (m) 11. LP.L Alaerds, Leo (m) Oirlo 12. M H W Kfcsasens, Mal (m) Veulen 13 M.J.M. Peter, Fred (m) 14. AM.P. Hermsen-Smits. Margo (v) 15-A.PJW. Mulders, Ton (m) 16. M.M.P.M. Kessels. Marth (m) Oostrum 17 H J.M. Hendriks. Hans 18 H-MJ.Voermans-Linders.Mia(v) Heide 19 C HJ Snijders. Toos (v) 20. MAM. van den Bekerom, Math |m) 21 B.H G.J. Philipsen, Ben (m) GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 6 MAART 4 jaar zijn wij aktief geweest voor de mensen, dit is ons niet altijd in dank afgenomen. Met uw steun is uw belang. Spreekuur maandag tussen 14.00-15.30 uur op het Henseniusplein. WIJ BEKIJKEN HET GRAAG VAN UW KANT. Bets Kwats, geen onbekende binnen het Venrayse vastelao- vesgebeuren, heeft voor haar overlijden te kennen gegeven een fonds te willen stichten waarin een legaat zou worden geschonken aan vastelaoves- vereniging De Piëlhaas om vastelaovesvierders/ -artiesten te stimuleren door te gaan op de artistieke, kolderieke manier waarop zij bijdragen aan het juiste vastelaovesge- voel. Onder het motto 'ennen haze poet van Bets Kwats' zal elf jaar lang een bedrag van 111.11 euro als aanmoedigings- c.q. stimule- ringsprijs tijdens het vastelaoves- seizoen worden uitgereikt aan een persoon of groep die in bij voorbeeld muziek, zang, buut, stunts, originaliteit en/of het Venrayse element uitblinkt. Een vakkundige jury volgt gedu rende een seizoen een aantal artiesten en zal een bindende voordracht doen aan het bestuur van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Dit vastelaovesseizoen wordt de prijs uitgereikt op vrijdagmid dag 8 februari. De kandidaat zal dan door de jury worden verrast tijdens een overval op een toepas selijk plek. Via de kabelkrant kunt u vrijdagavond 8 februari zien wie vooral gestimuleerd wordt door te gaan op de ingeslagen weg. Prins Tom en prinses Sil zijn de nieuwe jeugdheersers van het Bliekersrijk in Maashees. Zij voe ren de jeugd van Maashees aan tij dens de komende vastelaovesda- gen. Op de foto de jeugdraad. De Orde van verdienste van CV De Karklingels uit Oostrum is dit jaar toegekend aan Dien Wolters- Pouwels. Dien is eigenlijk afkom stig van Lull en is in I960 samen met haar man Pierre in Oostrum komen wonen. Zij is nog steeds erg actief voor de Oostrumse gemeenschap. Zo organiseert zij al 30 jaar de collectes in Oostrum. Zij zorgt voor het contact met de instanties, zorgt dat er genoeg col lectanten zijn en verzamelt het opgehaalde geld en zorgt dat het bij de juiste instanties terecht komt. Bij de LVB (tegenwoordig Zij-Actief) is zij begonnen als lid en kwam later in het bestuur. Na twee jaar kwam er een bestuurs crisis en is Dien als enige overge bleven. Met een nieuw bestuur is Dien gekozen tot voorzitster en deze functie heeft zij twaalf jaar vervuld. Dien is nu benoemd tot erevoorzitster van de LVB en is nog steeds trouw lid. Ook is Dien als vrijwilligster van de Zonnebloem actief. Zij helpt met het verkopen van de loten en bezoekt mensen die hulpbehoe vend zijn. Gemiddeld heeft Dién vier mensen onder haar hoede. Regelmatig gaat Dien naar deze mensen toe om ze te helpen of om te buurten. De Oostrumse gemeenschap doet nooit tever geefs een beroep op Dien en daar om heeft zij deze onderscheiding ook dubbel en dwars verdiend. De Orde van Verdienste wordt uitgereikt op zaterdag 9 februari om 20.33 uur voor aanvang van de receptie van prins Ron I in het gemeenschapshuis i 3 Q a IUI NI EN KUNSTSTOF Ramen DeurenSerres CLU\>*^VV Tel: 0478-571481 Op het Aldewievenbal in Maashees hebben zich Piet, zoon jeugdprins Frank d'n 2e, De Klutetrappers uit Vredepeel. Achterste rij van links naar rechts: jeugdprins Niek d'n 2e, De Schanseknuppels uit Castenray; jeugdprinses Kim, De Schanseknuppels uit Castenray; jeugdprins Joep d'n le, De Hazekeutel uit Venray; jeugdprin ses Mirjam d'n le, De Zagewetters uit Merselo. Foto Hoedemaekers Venray Jenniskens^^^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning van Jan en Anna Rutten-Botden en Martha, dochter van Piet Smits (de Ruper) en Cornelia Voesten verloofd. Ook maakten zij bekend dat ze zich op carnavalsmaandag in de onecht willen laten verbin den. Op carnavalsmaandag vertrekt de bruiloftsstoet om 11.49 uur om eerst de bruidegom op te halen en daarna de bruid. Rond 13.30 uur zal de plechtige huwelijksvol trekking zich afspelen en rond 14.30 uur begint de receptie. Dit alles speelt zich af in De Bolle Buik in aanwezigheid van Prins Johan, Vorst Mark en zijn Raad van Elf, de Nar, de joekskapel Net op Tied, vele Alt-Prinsen en ande re belangstellenden. Toegang is gratis. uitreiking is op carnavalszaterdag 9 februari om 21.11 uur in de Gclderkoel in Heide. >f|C,nd kabel 90.4 de beste hits mooiste gouwe ouwe Meer into 0478-503632 €49.95 M E F< E INI IN/I O D E Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13