lerinnering ian de Beatles Kunst Cultuur Boerenbruidspaar Spurriemök Boerenbruidspaar Reuzensteyn 44e prins De Keieschieters Poëzieproject van start Omroep Venray Dubbele boerenbruiloft in 't Dartele Veulen Prins Sjaak I in Schuttersveld Verkeerscontrole Goed jaar voor Bibliotheek Venray Nationale Gedichtendag De laatste man programma Schouwburg Venray Succes solisten Peelwerk Dronken Boekrecensie in Peel en Maas 3gina|EEL EN MAAS Donderdag 7 februari 2002 - Pagina 11 formaat laten in de voorstelling 'Lennon McCartney' zien dat de muziek van The Beatles nog springlevend, is. Zij geven met een fantastische live band een hedendaagse interpretatie aan het onvergankelijke repertoire van de Fab Four. De voorstelling op don derdag 14 februari begint om 20.00 uur. Na Vol=Vol en Veni Vidi Vici, komt acteur/stand-up comedian en cabaretier Najib Amhali met Free Fight. Als u dit leest denkt u dan: Ja. dat lijkt me wel wat die Najib Amhali. Veel goede dingen over gehoord... Nu wil ik het wel eens zelf zien... Of. meemaken eigenlijk want het schijnt echt een gebeurtenis te zijn. Of denkt u juist: Najib Amhali? Nooit van gehoord, zeker weer zo'n grappi ge jongen die verhalen vertelt, muziek maakt en wat danspasjes uitprobeert. In beide gevallen bent u van harte welkom. Ik zal u maar niet vragen naar een tekst over u zelf voor dat u naar binnen mag. Eigenlijk zou dat wel redelijk zijn want jullie zijn met veel meer. Maar ik vertrouw op de echte ont moeting, tol dan... Tekst en spel: Najib Amhali; tekstbijdragen: Raoul Heertje en Sander van Opzeeland. Amhali is op zaterdag 16 februari te gast in de Schouw burg Venray, aanvang 20.00 uur. Van Brubeck lot Bannink with special guests. Voor dit nieuwe programma heeft Louis van Dijk een aantal speciale gasten uitge nodigd, namelijk zijn dochter Selma, Frits Landesbergen, Edwin Corzilius en Allard Buwalda. Zij spelen verschillende medleys van Brubeck en Bannink en eigen composities die aan deze compo nisten zijn opgedragen. Een sfeer volle, muzikale avond van hoog niveau. Louis van Dijk maakte veel solistische platen en ook diverse geluidsdragers in samen werking met anderen, waaronder Ann Burton, Rita Reys, Pirn Jacobs. Orsted Pederson, Jaap van Zweden en Jean Toots' Thiele- mans. Hij speelde met diverse symfonieorkesten, zoals het Lennonen McCartney (gezon gen cloor Lisa Boray, Lydia van Dam, Herman van Doorn en Han van Eijk). Foto: Patricia Steur Utrechts Stedelijk Orkest, het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest, het Brabants Orkest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Louis ontving inmiddels drie Edisons, in 1965, 1988 en 1989, o.a. voor zijn album Two for Tea met Rita Reys. Zijn cd Mozart/Van Dijk-Van Dijk/Mozart behaalde goud en wordt nog steeds goed verkocht. Dit album is zelfs in Japan uitgebracht. Op 28 april 2000 werd Louis van Dijk benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. In het seizoen 2001-2002 speelt Louis tevens samen met zijn dochter Selma in '2 door het land'. Daar naast treedt hij op met Jan Vayne. Deze concerten bestaan geheel uit improvisaties. De voorstelling is op dinsdag 19 februari en begint eveneens om 20.00 uur. Een herinnering aan de [eatles met 'Lennon McCart hy', Najib Amhali met Free right en Louis met special uests. Schouwburg Venray ombineert de komende reken veel zang met een rleugje cabaret. Het overlijden van George Har- ison eind vorig jaar heeft veel iiensen diep geraakt. Overal ter rereld verzamelden mensen zich im uiting te geven aan hun ver riet. Vooral in Liverpool - onlos- ;elijk met de Beatles verbon- - en in het Strawberry Field in Central Park, New York brachten uizenden mensen uit alle leef- ijdsgroepen een eerbetoon met loemen, kaarsen, maar vooral oor te zingen. Ook in ons eigen ind werd er stilgestaan bij de ood van George Harrison; direct eld dia het treurige bericht besloten loo Ie vier vocalisten samen met egisseur Dennis van Galen in de trokk oorstelling 'Lennon McCart- itctini ey' een speciale plek in te rui- nen voor deze 'Stille Beatle'. De nelpi Jeatles zijn hét icoon van de jaren andc estig. Zij vertegenwoordigden in i illes dat stond voor vrijheid en opbc ebellie. George Harrison speelde zo v< laarin op zijn eigen humoristi- iche en bescheiden manier een wsbr jrote muzikale en persoonlijke itieov ol. Hij introduceerde Oosterse ilosofie en muziek (o.a. de sitar), pnnipn transcendente meditatie bij de an e leatles en daarmee ook bij het betn ;rote publiek in Europa en de clijk! /ercnigde Staten. Velen herinne- vordt en zich nog de enorme schok - burgi dweer eenentwintig jaar terug - i stuirfoen op 8 december 1980 een rg inj cogel een einde maakte aan het besta even van John Lennon. Nu twee in zo|eden van de Beatles er niet meer ernei rijn is de hoop op een reünie van "elzijride Beatles voorgoed vervlogen. ini.saïHoewel de voorstelling 'Lennon cie. i& McCartney' zich concentreert p het componisten- en tekst- hrijvers-duo van de Beatles ordt een speciaal in memoriam- edeelte in de voorstelling nu gesloten met de prachtige Har- son-song Something. Het num- er dat Frank Sinatra het mooiste deslied van de twintigste eeuw demde. John en George zijn er niet meer, maar vier zangers van Ramon Hendrix is de vieren veertigste prins van de Keieschie ters. Ramon en ziene raad van vier maken deel uit van de vrienden groep de 'Broajcrs'. De raadsle den van dit jaar zien Gijs Wijnho ven, Bart v/d Berg, Roel Groetelaers en Ard Hendrix. In het dagelijks leven is Ramon mon teur bij Abemec in Sevenum. Hij woont verder samen met Sil uit Maashees. Ramon ziene leus voor dit jaar is; "mit carnaval hebbe weej veul plezier, en mit 4x11 des te mier". De prins houdt receptie op zondag 10 februari om 20.11 uur bij cafe "t Trefpunt De jeugdprinses van dit jaar is Jolijn Lomme bijgestaan door adjudant Tom Litjens en de raad bestaande uit Robbert Vink, Mike Vergeldt Maud Weijers, Fennc Lomme, Jim Eijssen en Vera Aben. De receptie van jeugdprinses Jolijn is zondag 10 februari om 15.00 uur in zaal "de Kei". Het boerenbruidspaar 2002 van Reuzensteyn: Inge van Peter van Jan van Poels Matske en Emily Reims nut Horst en Ria van Hèze Driek en Marie van Soest nut de Hei en Sjoerd van Jan van Gruune Tinus ziene Piet uut de Hei en Nellie van Lei en Stiena Vergeldt uut Ysselsteyn; oftewel: Inge Poels en Sjoerd Ewals. Op dinsdag 2 februari is het zo ver. Dan worden in het onecht ver bonden het boerenbruidspaar Heino Baltussen en Maria Claessens. Dit spektakel begint om 14.49 uur in de Mökketempel De Liende. Gerrit Komrij, Dichter des Vaderlands, heeft maandag de website www.komliefste.com, die toegang geeft tot het grootste poëzieproject ooit, officieel geopend. Het eenmalige project, ter gelegenheid van de Boeken week 2002, geeft iedereen de mogelij klieid een eigen bloemlezing met liefdesge dichten samen te stellen. De website, www.komliefste. com, is de sleutel tot het hele pro ject. Op deze website staan 542 liefdesgedichten van 227 dich ters, waaruit de lezer tien gedich ten naar zijn hart kan selecteren. Slimme zoekprogramma's vereen voudigen het maken van de selec- Gedichten zoeken, lezen en uit kiezen is mogelijk vanaf 4 febru ari, bestellen is mogelijk uitslui tend tijdens de Boekenweek. De gedichten worden gebun deld in het boekje 'Liefste' (euro 7,50), compleet met persoonlijke opdracht of wens. De bundels kunnen na maandag 8 april, dat is twee weken na de Boekenweek, worden afgehaald in diverse boek handels. Bezoekers aan de site doen alles zelf: selecteren van gedichten, bestellen, afrekenen. Meer dan 500 liefdesgedichten Van ruim 140 dichters Van de 1 le tot de 21e eeuw Kies tien gedich ten naar uw hart En stel uw eigen bloemlezing samen Een eenmalige actie Bestel tij dens de Boekenweek 2002 Kijk nu op www.komliefste.com Zaterdag 9 februari live vanuit het gemeentehuis de prinsenin stallatie. Na deze installatie kunt u luisteren naar non-stop carnavals muziek tot woensdagmorgen 09.00 uur. Waaronder op zondag maandag en dinsdagmorgen veel muziek uit de kerkdorpen en spe ciale items en op zondag- maan dag- en dinsdagmiddag carnavals muziek uit de gemeente Venray. Iedere dag vanaf 18.00 uur tot de volgende morgen 10.00 uur car naval uit Limburg. Alle reguliere programma's voor dat weekend en maandag en dinsdag vervallen. Donderdag 14 februari wordt tussen 18.00 en 19.00 uur het eer ste van twee programma's over de Venrayse Schaapscompag- niëen uitgezonden. Samen met Sjef Verlinden is Liesbeth Lucas- sen in Venray's verleden gedoken en hebben ze, aan de hand van door Sjef Verlinden geschreven materiaal het ontstaan en de avon turen van deze Venrayse handela ren gevolgd. In deze eerste afleve ring gaat het vooral over het ontstaan van de handel, door welke economische oorzaken bloeide deze handel in Venray op. De eerste generatie handelaren ondernam tochten naar Duitsland, Frankrijk en Engeland. De tweede generatie zocht het verder weg en trok in de tweede helft van de 19e eeuw naar Rusland, de Oekraïne, om te onderzoeken of schapen- handel van daaruit mogelijk was. Donderdag 14 februari tussen 22.00 en 24.00 uur een extra uit zending van Love Music Time. In dit programma zullen speciaal Valentijnsgedichten door Wolf gang worden voorgelezen. Zou jij ook een gedicht, welke in het teken staat van Valentijn, willen opsturen. Mail deze dan naar: info@omroepvenray.nl Het mooi ste Valentijnsgedicht- zal door Wolfgang worden beloond met een toepasselijk Valentijnscadeau. Ter gelegenheid van de 1000ste aflevering van het programma Prime-Time, bij de lokale Omroep Venray, is er de afgelopen vijf weken geld ingezameld voor het goede doel de Clini Clowns. Dit alles had als resultaat een bedrag van 1753,43 euro een bedrag waar de ambassadeur van de Clini Clowns even stil van werd. Ook programmamaker Mario Kremers had dit hoge bedrag in het begin niet verwacht en kan dan ook alleen maar dank je wel zeggen tegen alle mensen die hebben meegeholpen om dit bedrag zo hoog te krijgen. Op carnavalszondag 10 februari zullen in de Perdstal in 't Veulen, door prins Jan III, de twee boerenbruidsparen, Piet en Irma van Sta veren en zoon Marcel van Staveren en vriendin Bianca Vervoort, in het onecht verbonden worden. De trouwerij begint om 18.00 uur. Daarna wordt er boerenmoes met worst gegeten door de gasten. Om 20.00 uur begint de receptie met aansluitend groot boerenbal. Prins Sjaak I (Muysers) is onlangs tijdens een gezellige prinsenproclamatie uitgeroe pen tot prins van het Schut tersveld. Prins Sjaak is geboren in Merse- lo op 26 december 1909. In 1945 is hij getrouwd en is toen ver huisd naar Broekhuizenvorst. Prins Sjaak heeft twee kinderen en vijf klemkinderen, woont sinds twee jaar in het Schuttersveld en is erg actief in onder andere de cliëntenraad. Iedereen is van harte welkom op de receptie van prins Sjaak I op carnavalszondag. Aanvang: 11.11 uur. Bij een verkeerscontrole in het centrum van Venray heeft de politie woensdagavond negen bekeuringen uitgedeeld. Op de Hensenius- straat, de Schoolstraat, de Eindstraat en de Kempweg zijn in totaal 7 fietsers bekeurd voor fietsen zonder licht. Op de Grote Markt en het Schouwburgplein zijn in totaal twee automobilisten bekeurd voor fout- parkeren. De resultaten van de Openbare Bibliotheek Venray geven in 2001 een stijgende lijn te zien. Het aan tal bezoekers steeg licht met 649 tot 234.051. Het aantal uitlenin gen steeg met in totaal met 22.196 naar 397.111. De stijging betreft vooral materialen van de jeugdafdeling: hier steeg het aan tal uitleningen met 17.930. Het aantal uitleningen van de afdeling volwassenen steeg met 5-595- De stijging betreft vooral boeken maar in toenemende mate wor den andere materialen zoals video, dvd, speelleermaterialen en cdroms geleend. Het aantal leden is nagenoeg hetzelfde gebleven. Op 31 december 2001 waren 9.231 mensen lid van de bibliotheek en dat zijn er maar 7 minder dan in 2000. Hiermee is een einde gekomen aan de daling van het aantal leden die werd ver oorzaakt door de invoering van het kwartje leengeld. Deze week is de site www.komliefste.com. geopend. De site heeft alles te maken met het thema van de Boekenweek dit jaar: verhalen en gedichten over de liefde. Op de site staan 542 gedichten waaruit de lezer zijn tien favorieten kan kiezen. Boek handel en bibliotheek zullen de dichtbundel "liefste", die door de lezers zelf wordt samengesteld, gezamenlijk presenteren. De site blijft open tot en met de laatste dag van de boekenweek. Het boekje kost 7,50 euro en kan uit sluitend tijdens de boekenweek besteld worden op www.komlief ste.com. De Boekenweek is dit jaar van 13-23 maart. Ook in de bibliotheek Venray kunt u de website op de internet pe's komen bekijken. De bibliotheek is geopend dinsdag t/m donder dag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. In het kader van de Nationale Gedichtendag hebben de kinderen uit groep 8 van basisschool De Bongerd het Venrayse publiek don derdag verrast met zelfgemaakte gedichten. Na bet bezoek in de klas van de Venrayse dichter Myce Surminsky gingen de kinderen in groepjes nar verschillende locaties in Venray. 'Sta eens stil bij een gedicht' was het thema, waarbinnen de klas op allerlei manieren met gedichten aan de gang ging. Leden van MMSK St. Petrus Banden hebben mooie resultaten behaald tijdens het solistencon cours afgelopen zondag in Grub- benvorst. In de le divisie behaal den Paul Ghielen en Jasper Geurts respectievelijk 48 en 51 punten. Voor Paul betekent dit een eerste prijs, voor Jasper een eerste prijs maar ook een promotie naar de afdeling uitmuntendheid. Tevens mag hij meedoen aan de Limburg se kampioenschappen op 15 en 16 maart in Melick. In de 2e divi sie deed Jelle van der Ligt mee. Hij behaalde met 50 punten ook een eerste prijs. Roy Tissen nam voor het eerste deel aan een con cours en kwam uit in de 3e divi sie. Hierin behaalde hij 48 pun ten, eveneens goed voor een eerste prijs. De politie Limburg-Noord heeft in de afgelopen week (vanaf 28 januari) tien automobilisten en één fietser betrapt die met drank op achter het stuur zaten. De dronken bestuurders zijn betrapt bij controles in Venlo, Roermond, Venray, Oostrum, Steyl, Heythuy- sen en Herten.. Zaterdag 9 februari gaan de vrij willigers van Werkgroep Behoud de Peel naar een vooral historisch interessant stukje peel. Ruim twintig jaar geleden werd in de Peel voor het laatst turf gestoken. Op één plek lukte het de verve- ners niet meer, die turf af te voe ren. Zodoende zijn hier enkele grote hopen turf blijven liggen. Het is een laatste -voor gevoelige peelliefhebbers wellicht wat spookachtige- herinnering aan de vervenerstijd. Omdat rond deze nogal moeilijk bereikbare plek veel bos is gaan groeien, gaan zij er met spanzaag en kniptang naar toe om het historische, weidse, peel-landschap in ere te herstel len. Verzamelen om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Ze verzoe ken de deelnemers laarzen, koffie en een lunchpakket mee te nemen en voor nieuwe deelne mers: zich even per telefoon te melden (0492-515683 of 0493- 319610). Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Bij uitgeverij Bruna ver scheen onlangs de thriller 'De laatste man' van auteur David Baldacci, bekend van de boe ken 'Het recht van de macht', 'Op eigen gezag' en 'Wish you well'. FBI-agent Web London heeft een vlekkeloze reputatie en een uitstekende staat van dienst. Maar tijdens een inval van zijn eenheid in een drugspand gaat het hele maal mis. Het blijkt een hinder laag te zijn en het complete team komt om het levenmet uit zondering van London. Londons mysterieuze ontsnap ping aan de dood roept nogal wat vraagtekens op binnen de FBI. Is hij een lafaard die zijn collega's in de steek liet, of, nog erger, een verrader die ze zelf in de val heeft gelokt? Vastberaden om zijn onschuld te bewijzen stelt Lon don een eigen onderzoek in een gaat op zoek naar de enige getui ge, de tienjarige Kevin West- brook, die kort na de schietpartij is verdwenen. Maar de FBI en London zijn niet de enigen die op zijn naar Kevin de hinderlaag en Kevins verdwij ning verband houden met een gij zelingsactie van enkele jaren daar voor. Van David Baldacci verschijnen regelmatig nieuwe thrillers. 'De laatste man' van David Bald acci. A.W. Bruna Uitgevers BV, Utrecht ISBN: 9022985822

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11