Litjens voert Maaskant Fraktie aan Onderzoek naar wonen, welzijn en zorg Afscheid van Ria van Brederode Aanval op wachtlijsten met zorgwoningen Geslaagde leescampagne 7000 euro voor Vidyakar >T VENROJS LAEVE 6ETAEKEND Kandidatenlijst: mix van ervaring en vernieuwing Voor ouderen in Veltum Onder de Boompjes 4 Bijna 150.000 euro kwijtgescholden. PEEL EN MAAS Lambert Litjens (58) is bij de komende gemeenteraadsver kiezingen opnieuw de lijst trekker van de Maaskant Frak tie. De lijstcommissie van de lokale partij geeft daarmee haar volète vertrouwen in de Vierlingsbeekse wethouder aan. Litjens wordt op de voet gevolgd door raadslid Hanny Willems (52) uit Vierlingsbeek op twee en Theo Jacobs (52) uit Maashees op drie. Met twintig jaar ervaring als wethouder in de gemeenten Vier lingsbeek en Boxmeer heeft Lam bert Litjens zich opnieuw beschikbaar gesteld als lijsttrekker van de Maaskant Fraktie. Dit bete- kent-dat de Vierlingsbekenaar nog niet genoeg heeft van de gemeen tepolitiek, ondanks de in de ogen van de partij ongenuanceerde kri tiek die hij in de afgelopen maan den over zich heen kreeg. "Dat hoort bij het politieke spel en als publiek figuur weet je dat zoiets - kan gebeuren. Het wethouder schap is niet altijd even eenvou dig, maar de belangen van de bur gers zal ik nimmer uit het oog ver liezen", zegt hij. Lambert Litjens wil zich ook de komende vier jaar weer volledig inzetten voor de inwoners in de hele gemeente Boxmeer. Met zijn jarenlange ervaring is hij uitste kend in staat de belangen van alle inwoners te behartigen. Eigenlijk had Hanny Willems zich deze raadsperiode niet meer beschikbaar willen stellen voor nog een termijn van vier jaar, maar vooral de 'brandweerkwes tie' heeft haar doen besluiten om nog een raadsperiode door te gaan. "Ik wil nu wel eens zien hoe Vierlingsbeek werkelijk in elkaar steekt", zegt het raadslid strijd vaardig. "De in onze ogen onte rechte kritiek op de Maaskant Fraktie heeft mij doen besluiten er-nog een raadsperiode aan vast te plakken. Wij hebben er werke lijk alles aan gedaan om het brand weerkorps in Vierlingsbeek te behouden. Juist nu ben ik erg -benieuwd hoe de mensen gaan stemmen. Jarenlang heeft de Maaskant Fraktie haar uiterste best gedaan voor de mensen in de oude gemeente Vierlingsbeek. Eens kijken hoe het met het ver trouwen van de kiezer gesteld is." Theo Jacobs (52) stond ook vier jaar geleden op de derde plaats en is de aangewezen persoon om in de gemeenteraad te komen mocht de Maaskant Fraktie twee zetels halen en wederom een wethou der leveren. Na deze verkiezingen zal de wethouder immers geen deel meer uitmaken van de raads fractie. Jacobs is landmeetkundige/sys teembeheerder van beroep en in dienst bij de gemeente Venlo. Hij is lid, en was jarenlang voorzitter, van de toneelvereniging in Maas hees en de plaatselijke volleybal vereniging. "In de afgelopen vier jaar heb ik als lid van de gemeen telijke commissie Inwonerszaken al aardig wat ervaring opgedaan in de politiek. Het kost veel tijd, van daar dat ik een punt heb gezet achter het voorzitterschap van de toneelvereniging, maar in mijn ogen is het belangrijk dat er een vertegenwoordiger van Maashees in de gemeenteraad komt." De nieuwe kandidatenlijst van de Maaskant Fraktie is enerzijds een mix van ervaring en vernieu wing en doet anderzijds recht aan een goede verspreiding van de kandidaten over de dorpen Vier lingsbeek, Maashees, Groeningen, Holthees en Vortum-Mullem. Van oudsher probeert de Maaskant Fraktie juist in deze plaatsen goed vertegenwoordigd te zijn. Op nummer vier staat met stip een nieuwkomer. Ron Koenen uit Vierlingsbeek, journalist en afge studeerd communicatieweten schapper, is met zijn 29 jaar de jongste op de vijftien kandidaten tellende lijst. Maar de top 10 kent nog meer nieuwkomers. Op vijf staat een specialist uit de land- en tuinbouw. Hugo Bens uit Vortum-Mullem heeft een zelf standig agrarische onderneming en is bestuurlijk actief in diverse organisaties en verenigingen, vooral binnen de agrarische wereld. Hij is lid van het bestuur van de ZLTO en is belast met de portefeuilles ruimtelijke ordening en milieu. Op nummer zes staat Gerard Drost uit Holthees, die wordt gevolgd door Jan Ebben uit Groe ningen op plaats nummer zeven, Piet Ermens uit Maashees op plaats acht en Johan van den Boogaard, de prins van carnavals vereniging De Keieschieters uit Vierlingsbeek, op negen. De top tien wordt gecompleteerd door Miranda van Duijnhoven uit Vier- lingsbeek. De volledige verkiezingslijst van de Maaskant Fraktie: 1) Lambert Litjens (Vierlingsbeek) 2) Hanny Willems (Vierlingsbeek) 3) Theo Jacobs (Maashees) 4) Ron Koenen (Vierlingsbeek) 5) Hugo Bens (Vortum-Mullem) 6) Gerard Drost (Holthees) 7) Jan Ebben (Groeningen) 8) Piet Ermens (Maashees) 9) Johan van den Boogaard (Vier lingsbeek) 10) Miranda van Duijnhoven (Vierlingsbeek) 11) Jan Nabuurs (Vierlingsbeek) 12) Anjo Welles-Verhoeven (Maas hees) 13) Sjaak Verstegen (Vierlings beek) 14) Leo Pingen (Vierlingsbeek) Een stagegroep van de politie Limburg-Noord heeft maandagmorgen in samenwerking met de politie Venray een bromfietscontrole gehouden. Twee motorrijders haalden voornamelijk leerlingen van het Raayland College, die half januari al op de hoogte waren gebracht dat er een controle aan zal te komen, van de weg. De exacte datum van de controle werd uiteraard niet bekendgemaakt. Er werden in totaal 35 bestuurders van een bromfiets gecontroleerd. Ondanks de waarschuwing werd door de politie voor de vol gende overtredingen een bon opgemaakt: tien keer voor overschrijding van het maximaal toegestane vermogeneen keer voor het niet goed bevestigen van de helm, een keer voor het rijden met een bromfiets over het fietspad, een keer voor het niet kunnen tonen van een bromfietscertificaat. De controles zullen volgens verkeerscoördinator Frans Coumans van de politie Venray ook in de toekomst een vervolg krijgen. Kwaliteitszorg is een nieuw begrip dat de laatste maanden met name in de welzijns- en zorgsector veer gebruikt wordt. In het kader van het provinciale pilotproject 'Ketenkwaliteit in welzijn1 voert Synthese Venray in Vel tum (inclusief Vlakwater) onderzoek uit naar de wensen en behoeften op het gebied van welzijn bij alle 65-plussers woonachtig in deze wijk. Dit in opdracht van de SKIL (stuurgroep Ketenkwaliteit in Limburg). In het Heidense kerkdorp Gras- hoek vindt hetzelfde project plaats. Het project heeft een loop tijd van vier jaar en zal, indien de methode succesvol is, mogelijk in andere delen van Nederland gebruikt worden. In Veltum is de laatste twee jaar reeds veel gere aliseerd in het kader van de "Leef baarheid'. Het is dus niet zo vreemd dat het project Ketenkwa liteit juist in deze wijk plaatsvindt. Beide projecten zullen gebruik maken van eikaars mogelijkheden en resultaten. De wijk heeft ech ter meerdere kenmerken waarom het project juist in deze wijk plaatsvindt, Het aantal 65-plussers bedraagt 822 personen. Het pro ject kan dus een groot bereik heb ben. Het is een zeer uiteenlopen de wijk, met haar diversiteit aan culturen en woningtypen. Het bereik van de senioren in Veltum is echter zeer gering, zo is er bij voorbeeld geen ouderenorganisa- tie. Het wijkcentrum met een dui delijk informatiepunt kan in de toekomst een belangrijke functie voor ouderen vervullen, denk hierbij bijvoorbeeld aan een spreekuur- en ontmoetingsfunctie en een activiteitenaanbod voor senioren in de wijk. Het project Ketenkwaliteit wil het aanbod van diensten in de woon- en leefsituatie nader vorm geven aan de hand van de indivi duele vraag van de senioren. Maar wat vinden 65-plussers van hun eigen woonsituatie en leefomge ving? Dit zijn vragen waarop Syn these Venray graag een antwoord wil. Een goede dienstverlening aan senioren is de laatste jaren een steeds belangrijkere rol gaan spelen in onze samenleving. Maar weten de organisaties eigenlijk wel wat de senioren nodig heb ben om zolang mogelijk zelfstan dig te kunnen blijven wonen en hoe kunnen de senioren meer invloed uitoefenen op de te ont wikkelen diensten? De verande ring en toename in de vraag, de sterke vergrijzing en de schaalver groting van diverse organisaties vragen om een differentiatie van het dienstenaanbod. Wat bete kent dat nu voor de senioren van Veltum? Om een goed beeld te kunnen krijgen welke wensen en knelpunten de senioren ervaren zal er een onderzoek plaatsvinden bij alle senioren woonachtig in Veltum. Na de carnaval zal aan alle senioren medewerking gevraagd worden middels een enquête, Het is van groot belang voor de senioren zelf, maar ook voor de diverse organisaties dat deze enquête een groot bereik heeft. De vraag van de senioren staat centraal, u kunt uw wensen en knelpunten in deze anonieme enquête aangeven. Voor Synthese en de participerende organisatie zoals de gemeente Venray, Zorg groep Noord-Limburg (verzor gingshuis, Groene Kruis en ver pleeghuis), Thuiszorg (gezinszorg) en Wonen Venray zal de uitkomst van de enquête bepa lend en uitgangspunt zijn voor de verdere voortgang van het pro ject. Theo en Marijke Woltérs van 't Aaw Pastorieke in Overloon zijn de nieuwe eigenaren van het pand waarin restaurant Onder de Boompjes is geves- tigd. Voor Theo en Marijke Wolters de ideale kans om hun onderne merschap nog verder uit te brei den op culinair gebied. Geen ster renniveau, echter de top van de middenklasse, het niveau en prijs beleid van Onder de Boompjes, voordat het een Michelin-ster kreeg. Het echtpaar Brienen begon elf jaar geleden het restaurant in Overloon en kreeg drie jaar gele den een Michelin-ster. In april ver trekt het echtpaar echter naar Kasteel Hattem bij Roermond. René Brienen kent Theo Wolter nog uit zijn jonge kokjaren en is blij dat een lokale collega en vriend met het door hem en zijn vrouw gemaakte fundament ver der gaat, zodat topkwaliteit gewaarborgd is. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Basisschool De Foekepot heeft afscheid genomen van Ria van Brederode. Er zullen heel weinig ouders zijn die zich meer dan achttien jaar hebben ingezet voor de basis school van hun kinderen. Ria van Brederode heeft dit record op haar naam staan. En dan praten we over een enorme inzet gedurende al die jaren. Voor heel veel kinderen die overblijven is ze al jaren in de middagpauze een soort tweede moeder: meestal heel vriendelijk en een enkele keer streng als dat nodig was. Ook heeft Ria jaren lang ons documentatiecentrum bijgehouden, ge-update en onlangs voor een groot deel geau tomatiseerd. Bij haar laatste mid dag als overblijfmoeder werd er afscheid van haar genomen. Ze werd opgewacht door alle kinde ren van de school, wat een grote verrassing was. Iedere klas had voor haar een cadeau gemaakt en dat werd haar aangeboden. Onlangs heeft ze een baan gekre gen als plaatsvervangend hoofd van de bibliotheek in Baarlo. Die baan combineren met al haar werkzaamheden voor de school zou wel erg veel van het goede worden. Alle kinderen, teamleden en directie van de Foekepot bedanken Ria van ganser harte voor de inzet, de energie en vrien delijkheid waarmee ze zich al die jaren voor onze school heeft inge zet. Donderdag 7 februari 2002 - Pagina De provincie Limburg wil dat er 2.250 zorgwoningen 'in de steigers komen te staan Deze woningen moeten uiter lijk in 2003 gepland zijn. Lim burg zet met het project 'Zorg- woning in de steigers' een zwaarwegende aanval in op de wachtlijsten in de zorg. In 2000 stonden ongeveer 3500 Limburgers op de wachtlijst voor een plaats in een ver pleeg- of verzorgingshuis. Nog eens 900 mensen met een handicap of psychiatrische problematiek wachtten op een passend hulpaanbod. Zorgwoningen zijn woningen die in een dorp of stadswijk, mid den in de sociale omgeving van de bewoners staan. Waar nodig zijn de woningen aangepast, ter wijl de bewoners kunnen beschikken over de zorg die zij nodig hebben. Daarnaast is het belangrijk dat de woningen inge bed zijn in de lokale en regionale infrastructuur op het terrein van welzijn en mobiliteit. De wonin gen zijn bedoeld voor ouderen, mensen met een lichamelijke of verstandelijke handicap en men sen met een psychiatrische ach tergrond. Om de realisatie van deze zorg woningen te stimuleren, heeft de provincie een aantal maatregelen genomen om de betrokken regio nale partijen - van wie de uiteinde lijke initiatieven tot bouw moeten komen - te stimuleren en te ondersteunen. Zo start er op 8 februari een helpdesk wonen, welzijn, zorg. Gemeenten, zor gaanbieders, woningcorporaties, zorgvragers en andere betrokken partijen kunnen er terecht met vragen en komen zo snel bij een inhoudelijk deskundig medewer ker terecht. Ook gaat er een ver snellingsteam functioneren, met daarin deskundigheid van het NIZW (Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn) en het CBZ (Col lege Bouw Ziekenhuisvoorzienin gen). Dit team kan, door zijn specifie ke deskundigheid, plannen op weg naar realisatie versneld de benodigde procedures en. Bovendien heeft de euro 4.950.000,- voor de financiële van een aantal ten en het oplossen van ten, die niet op een manier voor financiering in merking komen. Om het wen en delen van kennis zo mogelijk te bevorderen, kome een website en een met onder andere informatie voorbeeldprojecten. Daarnaast investeert de cie in het opbouwen van overlegstructuur, die de ken partijen zo veel mog elkaar moet in Noord- en in Zuid-Limburg elk een groep wonen, welzijn, zorg steld. Deze stuurgroepen uit vertegenwoordigers van vragers, zorgaanbieders, ten, woningcorporaties, organisaties, mobiliteitsorganis zorgkantoren en de provincie, In de aula van het Raayland College werd maandagmiddag de opbrengst van de kerstactie overhandigd aaL( de heer Van Dee, secretaris/penningmeester van de stichting Ontwikkelingshulp India. Leerlingen van hd Raayland hebben in de weken voor Kerstmis door allerlei acties geld bijeen gebracht voor het project va| Steven Vidyakar in het Indiase Chennai. Het geld wordt besteed aan onderwijs voor de vondelingen en deren uit arme wijken in de omgeving.Naast de loterij voor de Indiareis is er door enkele klassen ook sponsorloop op touw gezet, die een mooi bedrag opleverde. De totale opbrengst van de acties is 7000 De scholieren Reinier en Leonieke Palmen en de begeleiders Wim Palmen en Ans van Oers gaan van maart tot 31 maart het project in India bezoeken. Anika Kruithof, een van de deelnemers aan de loop, overhandigde de cheque aan de heer Van Dee. @all-mag-inspr:De schrijfster Ellen Tijsinger brengt op donder dag 7 februari in het kader van De Jonge Jury 2002 een bezoek aan het Raayland College in Venray. De leerlingen krijgen van haar de opdracht om een verrassend slot stuk te schrijven voor één van haar boeken. De beste auteur hiervan ontvangt van de schrijf ster als herinnering het boek 'Lotus brengt geluk'. In de afgelo pen maanden zijn de leerlingen van de T-H brugklassen erg actief bezig geweest met het lezen van een vijftal Jonge Jury boeken. Dit zijn boeken, die voor het eerst verschenen zijn tussen 1 januari 1999 en 1 januari 2001. Naast het lezen van deze boeken zijn de leerlingen ook aan de hand vragenlijsten bezig geweest de boeken nader te Veel boeken zijn door de gen zelf ter sprake gebracht in klas. Uiteindelijk hebben de lingen in de afgelopen week stembiljetten ingevuld voor landelijke Jonge Jury Top 5 en Raayland Top 5.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 10