Profiteer van de korting Politie tevreden over euroconversie BJÖRN kGAiN Open huis De Peel Björn Again kassakorting Lever deze bon in bij de kassa van de schouwburg Maximaal vier kaartjes per bon Bovendien ontvangt u bij de koffie een gratis oranjebitter Brillenactie Lions in Zimbabwe LET OP! LAATSTE DAGEN Martijn Krabbé bakt Limburgse vlaai •eel en Maas geeft u nu bijna 50% korting op een kaartje roor de beste look-a-like van de wereld Ingezonden Disco PEEL EN MAAS BEZORGEN? AFGEPRIJSDE PRIJS. O oo ginats^ENMAAS ranjefeestü! Donderdag 31 januari 2002 - Pagina 7 They look like ABBA, dress like ABBA and sound like ABBA! Voor hel tweede seizoen bestormt Björn Again de Neder landse theaters! Sinds de Zweedse popgroep ABBA in 1974 het Euro visie Songfestival won met het legendarische nummer 'Water loo', zijn zij niet meer weg te den ken uit onze popgeschiedenis. Zij behoren tot de meest succesvolle bands ooit. Helaas voor de fans stopte de groep in 1982. Talloze ABBA-imitaties volgden, maar slechts één wist het succes van ABBA te benaderen: de meest swingende en waarachtige ABBA- revue ter wereld wordt gepresen teerd door Björn Again. Sinds hun allereerste optreden in 1988 zijn zij één van de meest populaire musicalacts. Alle superhits van het Zweedse viertal worden door hun evenbeelden uit Australië op het podium tot leven geroepen. De muzikale en uiterlijke gelij kenis van Björn, Benny, Agnetha en Anni-Frid is verbluffend. Björn Again looks like ABBA, dresses like ABBA and sounds like ABBA. De look- en sound-alikes van Björn, Benny, Agnetha en Frida ontketenen zodoende een feest van herkenning. Meezingen met 'Mamma Mia', wegzwijmelen bij Fernando' en swingen op 'Dan cing QueenZaterdag 2 februari in de schouwburg. Aanvang: 20.00 uur. De Nederlandse Lionsver- enigingen helpen hun colle ga-verenigingen in Zimbabwe aan gebruikte en nieuwe bril len. Onlangs is de 25e zending brillen (ditmaal 12.000 stuks) door de vaderlandse lions rechtstreeks overgedragen aan Lionsclub Malborough in Zimbabwe, die op haar beurt weer een lijn heeft met 'The National Council for the blind and visual handicapped' in het Afrikaanse land. Dankzij de contacten met Lions club Marlborough is de zekerheid ingebouwd dat het materiaal ook op de juiste plek terecht komt. Vanaf 1983 wordt in Zimbabwe directe hulp op oogheelkundig gebied geboden via Nederlandse lions. Er is meer dan 500.000 euro geïnvesteerd in talrijke projecten, zoals vijf optische werkplaatsen voor de council, opleidig van per soneel alsmede logistieke hulp (in de vorm van een auto). Sinds 1987 zijn er jaarlijks via Nederlandse lions meer dan 10.000 monturen aangevoerd. Het is voor de organisatoren onvoorstelbaar, hoe men uit alle In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actu ele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brie ven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woor den. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Gemeente/exploitant De Steeg en jongerenwerk. Wat jullie doen voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar is natuurlijk goed dat er ook aan deze jongeren word gedacht, want dit is toch al een groep die vaak tussen wal en schip valt. Maar doen jullie strak jes ook iets voor de jeugd tussen de 16 en 18 jaar nu De Steeg de leeftijdsgrens van 18 jaar gaat invoeren. Eindelijk konden-deze jongeren ook naar een disco, nu kan dit dadelijk ook al niet meer. F. Mevel, Venray hoeken van Nederland weer kans ziet om duizenden brillen te leve ren. Alle circa 10.000 brillen, die de council jaarlijks voor een geringe bijdrage aan patiënten afgeeft, komen binnen via Neder landse lions. PROJECTEN Viav de stichting Lions Werk groep Blinden is in de negentiger jaren een viertal projecten gereali seerd. Uitrustingen voor oogkam pen, speciale brillen voor kinde ren, het realiseren van een lokale oogdruppelproductie en revalida tie van visueel gehandicapte men sen. Nederlandse opticiens hebben het management van de council steeds voorgehouden dat ze moe ten proberen een commerciële organisatie te worden, die de opti sche werkplaatsen zakelijk exploi teert. Immers, door bescheiden reserves te kweken, wordt men in staat gesteld zelf lenzen, slijpappa- ratuur en dergelijke aan te schaf fen. In deze ontwikkeling geldt momenteel de economische malaise in het land als grote spel breker; de inflatie is schrikbarend. Het land Zimbabwe heeft veel belang bij de tabaksexport, zoals die nu plaatsvindt. De partij Zanu- PF houdt een parlementaire meer derheid en de leden blijven dan ook de blanke boerderijen bezet ten. De verbouw van tabak zou nog wel kunnen plaatsvinden, het probleem is echter dat de 'nieuwe eigenaren' niet over de voor een goede oogst benodigde kennis en ervaring beschikken. Het verwachte resultaat is hon ger en onrust in het land. Vooral de gepensioneerden krijgen of hebben het al moeilijk. Bij de council ziet men momenteel dan ook veel blanken binnenkomen: de nota van de opticien kan niet meer betaald worden van het schrale pensioentje; tien jaar gele den gaf de council alleen hulp aan zwarte mensen. De council verzoekt de Neder landse lions dan ook met klem om vooral door te gaan met het stu ren van brillen Het gaat voorna melijk om monturen, aangezien dit voor hen een grote besparing betekent op de uitgaven voor importgoederen. De Lionsvereni- ging Venray wil deze vorm van hulpverlening doorzetten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Wint Lammertink, Eiffelaan 4 in Venray, tel: 510610. Ook in de regio Limburg- Noord is de euro-conversie periode goed en zonder noe menswaardige incidenten ver lopen. In de periode van 27 december tot 28 januari heeft de politie Limburg-Noord extra surveillances ingezet, met name in en in de buurt van winkelcentra. In totaal heeft de politie ongeveer 7000 manuren besteed aan inzetten rondom de euroconversie. Mede door een goede en inten sieve samenwerking met de part ners kijkt de politie tevreden terug op deze operatie. Onder andere door de goede contacten met de mensen van TPG, de trans porteur van het muntgeld, heb ben zich op dat terrein geen inci denten voorgedaan. Rob Hermans, regionaal europroject leider zegt dan ook tevreden te zijn over de samenwerking. "Wij hebben met onze partners goede afspraken gemaakt en dat heeft een positieve werking gehad." De projectleider is ervan overtuigd dat de euroconversie zijn weer slag heeft gehad op de veiligheid op straat. "De jaarwisseling was rustiger dan anders, het was opmerkelijk dat het aantal over- lastmeldingen rondom vuurwerk minder was dan bij eerdere jaar wisselingen." De mobiele eenheid (ME) van de regio Lintburg-Noord heeft Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray rondom de jaarwisseling bijstand verleend aan de beveiliging van het landelijk distributiecentrum in Lelystad. De ME had daar als taak om ervoor te zorgen dat het ver voer van de euromunten naar de eurolocaties in het land goed kon verlopen. In Limburg-Noord waren twee eurolocaties van waaruit de toonbankinstellingcn in deze regio werden voorzien van het nieuwe muntgeld. Ook op deze plaatsen (Weert en Venlo) zijn geen incidenten geweest. Voorafgaand aan de conversie periode heeft de politie geïnves teerd in preventieve maatregelen. De brochure "de euro de baas" is op ruime schaal verspreid onder de winkeliers in Limburg-Noord. Via de gebiedsmentoren van de basiseenheden zijn ongeveer 5000 brochures uitgegeven. Ook via contacten met de kamer van koophandel en brache-organisa- ties stond de politie direct in con tact met de ondernemers. Een speciale folder gemaakt voor de senioren in de regio, is in een oplage van 2000 stuks verspreid. Na de melding dat er binnen de regio valse eurobiljetten zouden zijn heeft de politie direct geïn vesteerd in een drietal huiszoekin gen. Enkele dagen voor kerst wer den daarbij drie adressen in Venlo bezocht. Er werd geen vals geld aangetroffen. Het beëindigen van de euroconversie-periode bete* kent niet dat de verhoogde waak zaamheid van de politie is afgelo* pen. De euro blijft op de agendü staan maar wordt steeds meer geïntegreerd in het dagelijkse politiewerk. Nabijheid en extra aandacht voor de euro wordt nu door de regionale diensten gega randeerd. 20% op de reeds Ook geldig; op tassen. ME1Ï0 /tparfe- cfc/wenetp faaae*p De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Weekblad Peel en Maas geeft u nu bijna 50% korting op een kaartje voor Björn Again. Bovendien ontvangt u bij de koffie een gratis Oran jebitter. Tegen inlevering van de bijgevoegde bon kunt u maximaal vier kaartjes bestel len aan de kassa van de Schouwburg Venray. www.bjornagain.com Martijn Krabbé heeft het de laatste weken druk in Venray. Nadat hij in de Prins Bernhardstraat opna men maakte voor het programma In Holland staat een huis ivas hij met zijn filmploeg ook nog even op bezoek bij de Venrayse bakker Van Gassel. Hier werden vooropnamen gemaakt voor In Holland staat een buis. Martijn, omgetoverd tot bakkerhielp een handje mee om een echte Limburgse vlaai te bakken. Eigenaar Geert (zie foto) liet hem vooraf wel eerst kennis maken met de fijne kneepjes van het vak. Na anderhalf uur waren de opnamen klaar die ook.op dinsdag 19 februari te zien zijn op RTIA, aanvang 21.25 uur. Groep Geleide Wapens zal op 27 april de poorten van luchtmachtbasis De Peel openstellen. Dit evenement wordt georganiseerd om de regio te laten zien wat de taak yan dit luchtmachtonderdeel is. Daarnaast heeft deze dag als doel zoveel mogelijk jonge ren te werven voor een baan op Luchtmachtbasis De PeeL Bezoekers kunnen van 10.00 tot 16.00 uur kennismaken met personeel en materieel van de Groep Geleide Wapens. Er zullen veel interactieve demonstraties te zien zijn op het onderdeel. Bezoe kers kunnen onder andere proef rijden in allerlei voertuigen, de klimwand, bedwingen en demon straties met bewakingshonden bij wonen. Naast het bezichtigen van de geleide wapens (Hawk, Patriot en Stinger) kan er ook een vlieg- show bekeken worden. Het geheel wordt omlijst met muzika le optredens en er is voldoende gelegenheid voor een hapje en drankje. Luchtmachtbasis De Peel is gelegen aan de Ripseweg 1 te Vre- depeel. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7