P weg "VVD wil niet ten koste van alles in college blijven" S Waals grijpt in 'Ontdek geheimen van De Peel' 6 E VVD boycot besloten overleg CDA houdt TBS- kliniek aan belofte Vervoerscampagne 'Kiek Oet van start Jeugddebat Thuishulp Diefstal PEEL EN MAAS Donderdag 31 januari 2002 - Pagina 5 Over vijf weken wordt de nieuwe gemeenteraad geko- ;t op zen. Bij een gelijkblijvend als opkomstpercentage (6l%) win- zullen in de gemeente Venray drca 18.000 mensen naar de r stemlokalen gaan om op één van de 112 kandidaten te stemmen. Deze zijn in Venray verdeeld over vijf politieke va® partijen. De Volkspartij voor va? Vrijheid en Democratie (WD) >ort 's ®én van de deelnemers. In jS deel 16 van deze politieke rw rubriek in Peel en Maas staat 'nln lijsttrekker John Oosterbeek zo1" centraal. De WD doet in Venray voor de negende opeenvolgende keer mee aan de verkiezingen. John heti Oosterbeek (42) is de zesde lijst- de trekker van de partij. Hij moet het boegbeeld worden van een nieuwe generatie WD'ers (n Venray. Een kwartet liberalen (Gerard Thijssen. Jan Houba, Leo j Janssen en Frans van Hooft) heeft in de afgelopen decennia het gezicht van de lokale WD bepaald. Zij bezetten nu de vier laatste posities om als lijstduwers n voor de nieuwe generatie te fun- ■at. geren. In de top van de verkie zingslijst is John Oosterbeek de Hij l^e* enige met raadservaring. a kwam in november 1999 tussen tijds in de gemeenteraad nadat Leo Janssen na precies twintig jaar raadswerk een stapje terugd- red V°0r ^et ^r0tC Pu^e^ 's rne Oosterbeek een relatief Ónbèken- i 4 de. In 1998 nam hij voor het ing eerst aan de verkiezingen deel. en Hij stond toen op de vierde plek. Twee jaar eerder werd de gebo ren Amsterdammer politiek actief. "Ik heb mezelf bij de WD aangemeld. Ik kan wel blijven roepen wat niet goed is maar ik wilde er ook wat aan doen." Hij maakte snel carrière binnen de VVD. Want enkele maanden voordat hij in de gemeenteraad kwam werd hij gekozen in de provinciale staten. In het dage- iijks leven is hij directeur-eige- naar bij Hanssen BV in Horst. Het bedrijf doet in asbestverwijde ring; sloop-, grond- en riolerings werk en asfaltverharding. De Foto: John Ooosterbeek (VVD) Oosterbeek: "Ik vind het te vroeg om nu al wethouder te worden. Ik heb er moeite mee om de praktijk los te laten." WD'er is voorzitter van basket ballvereniging Jumpers'76, waar van hij al ruim twintig jaar lid is, en is vader van een gezin met twee jonge kinderen. Wouter, die afgelopen weekend acht jaar werd, en Birgit die in maart zeven wordt. John Oosterbeek is een druk en energiek baasje. Iemand die moeilijk kan stilzitten. Eind jaren zeventig streek hij min of meer per toeval vanuit Zaandam in Venray neer. Zijn vader moest voor zijn werk bij Ballast Nedam voor enkele jaren naar Nigeria. Zijn moeder en een jongere broer en zus verhuisden mee naar het Afrikaanse land. John. die in de voorlaatste klas van het athe neum zat, ging zolang wonen bij een oom en tante in Brukske. Nadat hij op scholengemeen schap Jerusalem zijn atheneum diploma behaalde vertrok hij naar Heerlen om aan de HTS weg- en waterbouwkunde te studeren. Nadat hij in 1983 afstudeerde ver trok hij naar Amsterdam. Na een half jaar keerde hij weer terug naar Venray omdat de HTS'er in Horst een baan vond. Oosterbeek werkt nu elf jaar bij Hanssen en is sinds 1999 ook parttime-politicus. Iedere vrijdag reist hij naar het gouvernement in Maastricht voor commissie- of statenvergaderin gen. "In het begin heb ik gekeken of het ging om vrijdags vrij te nemen. We hebben een klein bedrijf waar de mensen ook zelf standig zaken kunnen regelen. Bovendien is het in de winterpe riode veel rustiger op de zaak. Tegen de zomer wordt het druk ker maar dan is er in politiek weer minder te doen. Het heft mekaar zo goed op." John Oosterbeek vindt dat gemeente, provincie, werk en gezin goed te combineren zijn. Alhoewel hij na de verkiezingen van 6 maart leider wordt van een nog onervaren WD-fractie, wil hij de provinciale politiek niet opge ven. Bij de statenverkiezingen in 2003 is hij opnieuw verkiesbaar. "De kinderen zijn nu nog klein en als ik 's avonds de deur uitga dan zijn ze al bijna naar bed. Natuurlijk vergt het meer tijd als ik dadelijk fractievoorzitter ben. Daarom ga ik ook uit de commis sies. Ik ben niet zo'n lezer maar meer een doener." Mocht hij ooit voor een keuze komen te staan dan kiest hij voor de gemeentepolitiek. "Het werk in de provinciale staten is meer abstract. Het is meer richtingge vend en globaal. Terwijl het in de gemeenteraad veel concreter en dichterbij is. "Hij vindt het nog te vroeg om nu al wethouder te wor den. "Ik heb er moeite mee om de praktijk los te laten en nu al fullti me politicus te zijn. Dat biedt me te weinig houvast. Ik wil graag tussen de mensen blijven. Alhoewel ik het voor de toekomst zeker niet uitsluit. Want het is ook een uitdaging." John Oosterbeek noemt zijn Roermondse partijge noot Jos van Rey als zijn voor beeld. Van Rey is wethouder in Roermond en tevens fractievoor zitter in de provinciale staten. ij ie j j De VVD ie i! ai- i jaar lijsttrekker stemmen perc. zetels wethouder 1970 Hans Cleerdin 231 2,4% 3 1 1974 Gerard Thijssen 958 8,4% 2 1978 Gerard Thijssen 1386 9.9% 2 - 1982 Jan Houba 1667 11,5% 3 - 1986 Jan Houba 1579 9,2% 2 1990 Leo Janssen 1124 7 7% 1 1994 Leo Janssen 1532 93% 2 - p- 1998 Frans van Hooft 1942 U.3% 3 1 er kt 2002 John Oosterbeek (L Lijsttrekker John Oosterbeek vindt gemeenteraad te weinig kritisch De VVD is de enige coalitie partij die zijn kandidaat-wet houder niet op een promi nente plek op de verkiezingslijst heeft staan. Bij het CDA prijken de wet houders Driessen en Heidens op een en twee en bij de PvdA staat Mathieu Emonts op de tweede piek. Het is voor de buitenwacht zelfs onduidelijk wat de WD eigenlijk wil. Blijft Jan Houba wel of niet? En is de kandidatuur van Gerard Thijssen wel serieus? En dat voor een partij die duidelijk heid zo hoog in het vaandel heeft staan. Lijsttrekker John Oosterbeek verschaft einde lijk helderheid. Zittend wethouder Houba (59) is toch beschikbaar maar maxi maal voor een periode van twee jaar. Advocaat en oud-raadslid Gerard Thijssen (65) is eveneens beschikbaar. Maar dan wel per direct en niet pas als Houba ergens in 2004 terugtreedt. Of Houba of Thijssen wethouder wordt dat hangt af van de colle ge-onderhandelingen. Want Houba-wil niet iedere portefeuil le beheren. Zo heeft hij geen trek ia welzijn of sociale zaken. Mocht de VVD wederom in het college komen dan komt de wet houder in beeld die het beste bij de beschikbare portefeuille past. Indien Houba doorgaat dan zal iemand anders uit de partij hal verwege de rit promoveren naar bet wethouderschap. Volgens Jphn Oosterbcek komen daar voor de plaatsen twee tot en met twaalf van de verkiezingslijst in beeld. In het afgelopen jaar gedroeg de VVD zich allerminst als een coalitiepartij. Fractieleider Frans van Hooft zocht regelmatig de confrontatie op met het CDA Dat leidde tot enkele botsingen binnen de coalitie. Het lijkt er zelfs op dat de WD bewust op een breuk aanstuurt ontklat het in de komende periode liever niet meer in het college zit. De nieu we lijsttrekker Oosterbeek ont kent deze theorie. "We zitten in het college en- dat willen we graag voortzetten. Maar niet ten koste van alles", legt hij uit. "We mogen in de gemeenteraad best wat kritischer naar elkaar toe zijn. Het CDA telt een aantal raadsleden waarmee niet goed te wérken valt. Het is niet altijd dui delijk wat die partij wil." Hij haalt het plan Dc Gouden Leeuw, waarin het CDA zwaar verdeeld was. als voorbeeld aan. Maar ook het raadsonderzoek naar de bouwaffaire in Merselo. In eerste instantie wilde het CDA meewer ken maar later trok de partij zich terug. Dit tot grote ergernis van de VVD die uiteindelijk alleen metoppositiepartij Samenwerking overbleef. Het onderzoek kwam er niet omdat de andere partijen eerst het rap port van de VROM-inspectie wil den afwachten. Dat rapport zou in september verschijnen maar het ligt er nog steeds niet. "Dc inspectie onderzoekt ook heel andere dingen. Ons werd duide lijk dat de coördinatie tussen de afdelingen op het gemeentehuis niet doelmatig is. De afstemming heeft gehaperd. Dat ligt wellicht aan teveel ingehuurde krachten. Dat hadden we graag boven water gekregen. Om te zien hoe de processen verbeterd kunnen worden." De VVD kwam in Venray nooit verder dan drie zetels. In al zijn optimisme zet Oosterbeek in op vijf, "Geef ons de vijf, luidt zijn motto. Het ver leden leert dat de lokale afdeling sterk afhankelijk is van hoe de WD het landelijk in de peilingen doet. Dat is momenteel niet best omdat Leefbaar Nederland veel WD'ers wegtrekt. In Venray doet Leefbaar Nederland gelukkig niet mee. Die partij trekt ook veel nee-stemmers. Pim Fortuyn verle vendigt dc discussie. Hij roept wat niet goed is en bespeelt de media. Want er heerst onvrede over asielzoekers en allochtonen. Vooral in het westen levert het grote problemen op. Frits Bolkenstein voelde dat een paar jaar geleden al goed aan. Maar bij Fortuyn mis ik toch de inhoud. Ik vraag me af wat er over vier jaar nog van die partij over is. Daarnaast komen in Venray de twee zetels van D66 beschikbaar. Wellicht dat wij daar ook ons voordeel mee kunnen doen. Het zijn tenslotte sociaal-liberalen." Oosterbeek treedt straks in de- voetsporen van Frans van Hooft die her na acht jaar raadswerk welletjes vindt. "In dc politiek moet je hooguit acht tot tien jaar hetzelfde doen. Wethouder wor den is dan een logische vervolg stap. Maar de VVD is een onder ncmerspamj. Mensen hebbui een toppositie in het bedrijfsle ven en dan moet die ambitie om wethouder te worden wel pas sen." Van Hooft, die een advoca tenkantoor runt. wilde zijn maat schappelijke loopbaan in ieder geval niet inruilen voor het wet- houderspluche. "Frans heeft het standpunt van de fractie altijd perfect en scherp vertaald in de raad. öp mijn manier zal ik die- lijn doortrekken. Kort, zakelijk en duidelijk. Door kritisch te zijn op het bestuur en ambtenarenappa raat om zaken te verbeteren. Maar wel altijd op de inhoud gericht en niet op personen." De WD gaat met een vrijwel nieuwe fractie het duale tijdperk in. "Dit is een goed moment om met een frisse ploeg re beginnen. Ik hoop dat we in Venray eens afkomen van de 'nee. tenzij' cul tuur. Partijen zijn vaak re huiverig om 'ja' te zeggen tegen nieuwe initiatieven. Wij willen die juist honoreren in plaats van bestrij den." Formeel behoort een wet houder siraks nier meer tot een fractie. Er komt immers een. dui delijke scheiding tussen bestuur (college van B en WO en politiek (gemeenteraad). Oosterbeck denkt dat een wethouder zich nog best bij het fractie-beraad zal laten zien. Want hij behoort toch tot die partij. Daarnaast is de wethouder dagelijks met de materie bezig. Hij /u er middenin en daarom is hij zeker welkom. Maar de fractie die bepaalt uitein delijk het standpunt." John Oosterbeek heeft alle consterna tie over de politieke uitspraken die burgemeester Waals vorige week in deze rubriek deed van dichtbij gevolgd. "De burgemees ter is een bindende figuur die boven de partijen staat. Hij moet heel terughoudend zijn met poli tiek gevoelige uitspraken. Vooral in verkiezingstijd wegen die- extra zwaar. Dan is het verstandi ger om dat niet te doen. Maar hij mag dat natuurlijk wel; We leven tenslotte in een vrij land." De VVD'er vindt het een slechte zaak dat Waals momenteel een 'poli tieke' portefeuille heeft. Omdat Truus Kemmelings (PvdA) slechts gedeeltelijk de taken van liaar zieke partijgenoot Kersten over nam. kreeg Waals de taak Stedelijke Ontwikkeling toebe deeld. "Dan is het ook niet de voorkomen dat hij politieke uit spraken doet. Een burgemeester moet zich eigenlijk beperken tot Openbare Orde en Veiligheid. Daarnaast is hij een bruggenbou wer en een netwerker. Het pro bleem van de stankcirkels moet bijvoorbeeld in Den Haag worden opgelost. Daarvoor móet de bur gemeester zijn netwerk gebrui ken." Bij een voorspelling van de zetelverdeling wint .volgens Oosterbcek naast de WD ook Samenwerking twee zetels. Het CDA zou terugvallen van tien naar acht terwijl PvdA en fractie Van de Vorle hun vier zetels behou den. "Het zou goed zijn voor Venray als partijen in zetelaantal wat dichter bij elkaar komen te staan. Samenwerking zit welis waar in de oppositie maar zij heb ben ons vaak goed gesteund. Bovendien kan die partij ook pro fiteren van het wegvallen van D66." p weg naar AART 2002 x CDA 10 PvdA 4 1 VVD 3 I Van de Vorle 4 I Samenwerking 2 D66 2 Totaal' i 23 i Opkomst 161% 25 58% 'Hamerstuk' zorgt voor grote verwarring Het leek een erg korte raads vergadering te worden. Op de laatste dinsdag van januari omvatte de B-agenda slechts drie punten. Ééntje ging over een technisch voorbereidings- besluit voor het plan De Gouden Leeuw. En de andere twee waren beantwoordingen van vragen van fractie Van de Vorle. Dat zou, inclusief de drie insprekers, binnen een half uurtje gepiept moeten zijn. Maar blijkbaar niet zo vlak voor de verkiezingen. Anderhalf uur had de raad ervoor nodig om de zeer beperkte agenda af te handelen. D66, dat niet meer aan de verkiezingen meedoet, hield zich afzijdig. Maar ook het CDA mengde zich dins dag niet in de discussies. De ande re vier partijen deden goed hun best zich te profileren. Ze waren niet voor niets naar het gemeente huis gekomen. John Oosterbeek (WD) haalde een stunt uit die nog nooit is vertoond. Hij hevelde een hamerstuk, van de C-agenda, over naar de B-agenda. Dat zorgde voor zo'n verwarrende discussie en onopgeloste vragen dat Waals uiteindelijk ingreep en het agen dapunt weer terugnam. all-mag-inspr:Het betrof de oms treden verhuizing van basisschool De Keg naar Coninxhof. Omstreden omdat de verbouwing van Coninxhof 340.000 euro hoger uitvalt dat was voorzien. In de commissie deed dit al veel stof opwaaien. De commissieleden gingen toen na een lange discus sie toch overstag omdat ze de ver huisplannen niet wilden stagne ren. Oosterbeek gooide de discussie opnieuw open. En dezelfde (onbeantwoorde) vragen uit de commissie lagen weer op tafel. Wat is de restwaar de van De Keg? Wat is de handels waarde? Wat gebeurt er met het gebouw? Waarom is de begroting met 40% overschreden? En waar om is het niet openbaar aanbe steed? De wethouders Kemmelings (PvdA) en Houba (WD) slaagden er, net als in de commissie, niet in duidelijke en bevredigende ant woorden te geven. De opmerking van Truus Kemmelings dat de opbrengst van De Keg lager uit valt dan de boekwaarde, viel bij Oosterbeek helemaal verkeerd. "Dat betekent dus dat er een ver lies opzit. Dat moet toch van tevo ren duidelijk zijn." Ook nam de WD'er geen genoegen met de 'uitleg' waarom de geldende richt lijnen voor openbaar aanbesteden niet waren nagekomen. "Dat is om onbekende redenen niet gebeurdverklaarde Houba. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) vond dat gelden voor openbaar en bijzonder onderwijs gescheiden moesten blijven. Het tekort van De Keg (openbaar) wordt grotendeels gehaald uit de reserve voor de toekomstige bas- sisschool (bijzonder) in De Brabander. Burgemeester Waals hoorde het 'geklungel' aan en greep in. Hij haalde het agendapunt van tafel. "De portefeuillehouders zijn het er niet over eens. Hierover kan nu geen besluit worden geno men." De WD heeft zich afgemeld voor een besloten overleg op het gemeentehuis. Op maandag 18 februari vindt er een voorspre king achter gesloten deuren plaats over de bestuurskrachtmo nitor. Dit is een rapport van de provincie over de bestuurskracht van de gemeenten in Noord- Limburg. De WD vindt dat deze bespre king in de openbaarheid zou moe ten plaatsvinden. "Er wordt te pas en te onpas besloten vergaderd'', zegt lijsttrekker John Oosterbeek. "We vinden dat de gemeente daarin heel terughoudend moét zijn. Door ons af te melden willen we een signaal afgeven dat we dit zo niet langer willen". De aanko mende WD-fractievoorzitter vindt dat een vergadering alleen besloten mag zijn als het echt niet anders kan. "Bijvoorbeeld als het over financiën of personen gaat waarbij risico's van derden in het geding zijn. Dat is hierbij niet het geval." Het CDA is tegen de komst van een verlofwoning voor zes bijna uitbehandelde TBS'ers. De direc tie van De Rooyse Wissel wil deze woning buiten de hekken van de kliniek in Oostrum bouwen. Dit stuit op grote weerstand in het dorp. CDA-fractievoorzitter Ton Teeuwen-Peeters schrijft in een brief aan de directie dat er bij de komst van de TBS-küniek in 1999 beloften zijn gedaan aan de bewo ners van Oostrum. Het zou een gesloten instelling blijven. De twaalf verlofgangers zouden in zogenaamde resocialisatiewonin- gen op het Servaasterrein in Venray worden ondergebracht. Het CDA vindt het daarom niet uit te leggen dat er nu toch TBS- patiënten buiten de hekken in Oostrum geplaatst worden. De partij wil zelfs dat er helemaal geen verlofwoningen, waar dan ook, in Venray komen. De verlofgangers moeten alle maal elders in het land worden ondergebracht, zo schrijft het CDA. Nu het CDA, met 10 van de 25 raadszetels de grootste partij in de gemeenteraad, zich tegen de plannen keert lijkt de komst van de verlofwoningen in Oostrum van de baan. De gemeenteraad moet immers de bouwvergunning goedkeuren. In café-zaal 't Veule in Veulen vindt op dinsdag 5 februari vanaf 19.00 uur een jeugddebat voor jeugdigen tussen de 12 en 18 jaar plaats. Net als vorige jaar wordt dit debat georganiseerd door de dorpsraad, in samenwerking met de gemeente Venray en Synthese. Deze keer is het debat alleen bestemd voor de jeugd uit Veulen. Vanaf 19 00 uur vindt er een voorgesprek plaats, waarin beke ken wordt wat de jeugd interes sant vindt om over te praten (mobiele skatebaan, trapveldje, tienerdisco). Om 20.00 uur begint het echte jeugddebat. Ook ouders, buurtbewoners en andere Veulense mensen zijn van harte welkom. Voor vragen. Ruud Bexkens. tel: 517317. De Vrijwillige Thuishulp in Venray, een onderdeel van de Stichting Thuishulp Noord- Limburg. is op zoek naar een vrij williger die twee uurtjes in de week gezelschap, aandacht of ondersteuning kan bieden aan een hulpbehoevende oudere, een gehandicapte of chronisch zieke. Informatie en begeleiding: Vrijwillige Thuishulp Noord- Limburg, mevrouw Oostdam, tel: 0478-538218/ 538222. Gedeputeerde Staten hebben ingestemd met de inzet van Europese subsidies voor een aantal projecten in Noord- Limburg. Daarbij gaat het onder andere om de aanleg van een randweg in Nederweert, een bijdrage aan de verbouwing van het gemeenschapshuis in Leveroy en het toeristisch project 'Ontdek de geheimen van de Peel'. De projecten maken deel uit van het CERES-programma Noord en Midden-Limburg. De stuur groep van het programma draagt de verschillende projecten voor subsidie voor aan Gedeputeerde Staten. GS dienen in te stemmen met de voorstellen. Het CERES- programma Noord- en Midden- Limburg is een Europees Stimuleringsprogramma in een tiental (deel)gemeenten in de Limburgse Peelregio en het heeft een looptijd van 2000 tot en met 2006. Het CERES-programma, genoemd naar de Romeinse godin van de landbouw, beoogt de reali satie van een duurzame en dyna mische economische ontwikke ling van het gebied. Voor dit programma heeft de Europese Commissie voor de gehele perio de circa 25 miljoen euro ter beschikking gesteld uit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO). De Regio VW Noord- en Midden-Limburg kan rekenen op Europese subsidies van totaal zo'n 36.000 euro voor het toeristisch project 'Ontdek de geheimen van de Peel.' Deze bundeling van een aantal initiatieven wil toeristen bijvoorbeeld fietsend of wande lend de Peel laten ontdekken. Daarnaast kan er een beleving van de Peel plaatsvinden door het ver binden van de rijke cultuurhisto rie van de streek met de mogelijk heden om bij een groot aantal (agrarische) bedrijven deel te nemen aan excursies. In de loop van dit jaar wordt gekeken hoe dit proefproject ingepast wordt in de totale toeristische profilering van de Peelregio. De totale kosten zijn geraamd op ruim 63.000 euro. De Regio VW Noord- en Midden- Limburg krijgt daarnaast eveneens geld voor de ontwikkeling van een toeristische regiovisie met uit voeringsprogramma voor het CERES-gebied. De Europese subsidie bedraagt ruim 17.000 euro, de totale begro te projectkosten bedragen ruim 35.000 euro. Het Europees fonds ondersteunt ook de bouw van een karakteristieke schaapskooi/schuilhut voor fiet sers en wandelaars in opdracht van de gemeente Sevenum. Deze rustplaats wordt bij de kruising van de Middenpeelweg en de Helenaveenweg in Sevenum gebouwd. De EFRO-bijdrage bedraagt 2269 euro. De totale kos ten bedragen circa 12.000 euro. Vanaf maandag 4 februari bundelt de provincie Limburg haar activiteiten op het gebied van fietspromotie, OV-promo- tie en verkeerseducatie voor scholieren van 10 tot 16 jaar onder één noemer: 'Kiek Oet'. Het educatief programma bestaat uit een theatervoorstel ling, lespakketten, een internetsi te en een prijsvraag. De acrobati sche toeren van twee fietsartiesten, The Bomba Brothers', vormen een rode draad door alle elementen uit het pro gramma. 'The Bomba Brothers' behandelen samen met een poli tieagent op een ludieke manier thema's zoals de voordelen van fietsen, de gevaren voor fietsers zoals de dode hoek bij vrachtau to's en het gebruiksgemak van openbaar vervoer. Deze thema's zijn onder andere verwerkt in een theatervoorstelling waarin de 'Bomba Brohers' laten zien dat fietsen, verkeersveilig gedrag en OV-gebruüc cool' zijn.. De try-outs van de voorstelling en van de lesbrieven hebben laten zien dat leerlingen en leraren enthousiast zijn over de gepresen teerde aanpak. Leerlingen hadden de thema's er duidelijk uitgepikt, zonder dat de boodschap als schools of vervelend werd erva ren. De première van de voorstel ling vindt maandag 4 februari plaats bij Trevianum Scholengroep in Sittard. Verkeersgedeputeerde Vestjens stelt dan ook de bij dit program ma behorende website (www.kie- koet.nl) in werking. Tot en met 2003 spelen de 'Bomba Brothers' 120 theatervoorstellingen bij scholen voor basis- en voortgezet onderwijs. Aan het project wer ken ook Hermes Openbaar Vervoer BV en het Regionaal Orgaan voor Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) mee. Naast het Vlakwater is vorige week een grondkabelhaspel gestolen. De grondkabelhaspel is eigendom van een aannemer uit 's Hertogenbosch. Het betreft een haspel met een gewicht van onge veer 1000 kilo met 600 meter kabel. De waarde van de haspel bedraagt zo'n 10.000 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5