Controle gebruik internet en e-mail "Ik hoop kinderen te steunen in hun verdriet" Samen sterk deskundige partner voor succes A&A Venray tevreden over grondverkopen Bijna 150.000 euro kwijtgescholden College wil speeltoestellen eerder gaan plaatsen Turkse maand voor vrouwen GROEP Aanhouding Dronken Ongeval Eenloket voorziening vreemdelingen Jolanda van den Heuvel stagiaire in weeshuis Suriname "Van de Vorle brengt raad in diskrediet" Controles Opgepakt anidröme Limburgs grootste! jna 2 PEEL EN MAAS Met ingang van 1 februari gaat de gemeente Ven ray het gebruik van internet en e-mail op de werkvloer invoeren. Dit gaat wel gepaard met een strenge controle van de amb tenaren. Venray wil met die controle het oneigenlijke gebruik van deze faciliteiten door ambtenaren tegen te gaan. De gemeente heeft hiervoor gedragscodes en gebruiksregels opgesteld, om het gebruik van c-mail en internet in goede banen te leiden. Medewerkers die zich niet aan de regels houden en misbruik maken van internet en e-mail op het werk kunnen sancties opge legd krijgen. Ambtenaren dienen de commu nicatiemiddelen primair te gebrui ken voor gemeentelijke taken. Incidenteel privé-gebruik is toege staan mits de gedragscodes en gebruiksregels niet worden geschonden Het is uitdrukkelijk verboden om via e-mail kettingbrieven te versturen of pornografisch materi aal te versturen of op te vragen. Het is ook niet toegestaan om dreigende, seksueel intimideren de. racistische of discriminerende opmerkingen te maken. In september 2001 is gestart met de uitvoering van het door de gemeenteraad vastgestelde infor matiebeleidsplan 2001 tot en met 2003- In het informatiebeleids plan wordt nadrukkelijk aandacht geschonken aan de intemetstrate- gie die de gemeente Venray de komende jaren zal volgen. grond verkocht voor een bedrag van 5.354.607,- euro. Zowel voor wonen en werken wordt Venray dus onverminderd aantrekkelijk gevonden. De goede verbindin gen via de A73, de gunstige ont sluitingen van de bedrijventerrei nen én de nieuwe bedrijventerreinen (De Hulst 2 en Smakterheide 3), gunstige grond prijzen en niet te vergeten het hoogwaardige woonklimaat met vele voorzieningen zullen ervoor zorgen dat de belangstelling voor Venray groot blijft. Bij alcoholcontroles op vrijdag avond en zaterdagochtend in Ven ray en Horst zijn negentig blaas- testen afgenomen. Er werd één proces-verbaal opgemaakt. Een 32-jarige man uit Venray werd aangehouden. Hij had een alco- holwaarde van 305 ugl en kreeg een rijverbod van drie uur. Jolanda van den Heuvel bereidt zicb goed voor op baar stagepe riode in Suriname Donderdagavond heeft de poli tie een 16-jarige jongen uit Horst aangehouden op verdenking van het bedreigingen met een mes. De jongen bedreigde een 52-jarige cafetaria-eigenaar uit Veulen. Dit gebeurde nadat de man de jongen had gevraagd het pand aan de Vlasvenstraat te verlaten. De politie kon de jongen snel I traceren doordat zij de betreffen de verdachte net had gecontro leerd. De jongen reed met hoge snelheid met zijn bromfiets over de Meldersloseweg in Horst Hij droeg geen helm en had geen bromfietscertificaat. De bromfiets werd in beslag genomen om een vermogenstest te ondergaan. Er werd proces-verbaal opgemaakt tegen de verdachte. j Tijdens een patrouille op de Heidseweg zag de politie zater- dagavond rond half twaalf dat een automobilist met zijn auto tegen i een boom was gereden. Ter plaat se verklaarde de 24-jarige bestuur der uit Vierlingsbeek dat hij door gladheid van de weg was geraakt en tegen de boom tot stilstand was gekomen. Zijn auto was totaal vernield. De bestuurder werd met hoofdletsel en andere lichte verwondingen naar het zie- kenhuis in Venray gebracht. Komend weekend vertrekt Jolanda van den Heuvel uit Venray voor een stageperiode van vijf maanden naar Para maribo in Suriname. De 22- jarige Venrayse, studente Pedagogiek aan de Fontys Hogescholen in Tilburg, gaat daar stage lopen bij de Stich ting voor het Kind, een instel ling die zich richt op kinderen die seksueel misbruikt zijn. Tijdens haar stageperiode levert Jolanda regelmatig bij dragen voor Peel en Maas over haar activiteiten in het wees huis en haar ervaringen in Suriname. Deze week stellen wij Jolanda van den Heuvel aan u voor. "Ik zit momenteel in het derde jaar van mijn studie pedagogiek Gedurende de tweede helft van het derde jaar moet ik een half jaar stage lopen. Nu bestaat bij ons op school de mogelijkheid om in het buitenland stage te lopen. Omdat ik graag veel van de wereld wil zien, is dit echt iets voor mij. Ik had de keuze uit India, Zuid-Afrika, Curacao, Aruba, Suriname, Denemarken en Engeland", zegt de sympathieke studente uit Venray. "Mijn interes se ging in eerste instantie uit naar Zuid-Afrika of Suriname omdat ik de afgelopen jaren al een aantal keren in Azië ben geweest en ik nu graag iets totaal anders zou willen zien. In Thailand en Hong kong is het me opgevallen dat ze daar veel bezig zijn met hun geloof. Dat is daar duidelijk te zien en vooral te ruiken in het straatbeeld. Overal ruik je wie rook en zie je offerhuisjes met fruit, broodjes en andere etenswa ren. In Indonesië is van dit alles veel minder te zien. Daar vallen vooral de talloze tempels en mos keeën op. 's Ochtends om zes uur word je dan ook gewekt met het geluid van de moskee in de buurt. Verder is het een prachtig land." Wat haar in die landen is opge vallen is de grote tegenstrijdig heid in armoe en luxe onder de mensen. Krottenwijken liggen temidden van hoge luxe flats met chique winkels en mooie kantoor panden. Jolanda: "De afweging Zuid-Afrika en Suriname was erg moeilijk daarom ben ik de stage plekken met elkaar gaan vergelij ken om tot de juiste keuze te komen. Toen bleek dat ik de sta geplek in Zuid-Afrika helemaal niet zo interessant vond omdat ik daar een kinderdagverblijf zou moeten opzetten met nog negen andere stagiaires uit Nederland. Terwijl ik in Suriname bij de Stich ting voor het Kind terecht kom. Ik ga er met nog een studente pedagogiek stage lopen. De bui- tenlandstage is voor haar een enorme uitdaging. "Ik wil zien hoe ik het red in een ver land met weinig mensen die ik ken. En op het moment dat ik met nog negen andere stagiaires bij elkaar in een huis zit. wordt het meer een vakantie. Ik wil graag veel leren in die tijd. In Suriname krijg ik te maken met studenten uit andere landen. Die leer je dus vanzelf kennen. Toen ik al die punten op een rij heb gezet ben ik tot de conclusie gekomen dat ik veel lie ver naar Suriname wil. En ik weet nu dat ik door volhouden en de juiste argumenten aan te dragen op school bereikt heb dat ik een van de twee personen ben die naar Suriname mag gaan." STEUN Jolanda van den Heuvel gaat stage lopen bij de Stichting voor het Kind. De stichting richt zich op kinderen die seksueel mis bruikt zijn. "De kinderen zijn daar terechtgekomen door de politie die hen uit huis heeft meegeno men naar de stichting, Je zou het kunnen vergelijken met de kin derbescherming in Nederland. Het kan ook zo zijn dat kinderen uit zichzelf komen voor hulp Ook kan het ziekenhuis ervoor zorgen dat een kind bij de stich ting terechtkomt. Ieder kind ver blijft eerst zes weken in het obser vatiehuis. Daar komen de kinderen tot rust, tot zichzelf. In die tijd wordt er een behandel plan voor hen opgesteld om na zes weken mee aan de slag te gaan. De kinderen gaan dan naar het behandelhuis. Zij krijgen onder andere opnieuw sociale vaardigheden aangeleerd en leren omgaan met alle vreselijke dingen die hen zijn aangedaan. Veel kin deren vinden vooral lichamelijk contact verschrikkelijk omdat dit hen doet denken aan dit verleden. Het is dus voor ons als vrijwilli gers binnen de stichting heel belangrijk het vertrouwen te win nen van de kinderen." Jolanda gaat zich tijdens de stage vooral bezighouden met één op één con tact met de kinderen. "Kinderen hebben een vaste begeleid(st)er nodig bij hun behandeling. Ze moeten weten dat je er voor ze bent en dat je ze steunt. Ik zal de kinderen ook moeten begeleiden naar de rechtbank in Paramaribo. Daar worden de kinderen gecon fronteerd met de dader(s). Ze moeten daar dan een verklaring afleggen wat er met hen is gebeurd en door wie. Heel zwaar en moeilijk voor die kinderen omdat ze in Suriname geen kin derrechter kennen. Kinderen, ook al zijn ze soms pas zeven of acht jaar, worden hetzelfde ondervraagd als volwassenen. Ik hoop de komende maanden een geweldige tijd te krijgen al weet ik dat het vaak moeilijk en zwaar zal zijn. In ieder geval hoop ik de kinderen te kunnen steunen in hun verdriet en pijn. Krachten worden gebundeld. bepaalt u de strategie. Wij kennen het spel, de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. De gemeente Venray heeft in 2001 voor een bedrag van 7.467.802,- euro grond verkocht. Er is 6 hectare industriegrond ver kocht, te weten 1,3 hectare op Keizersveld voor een bedrag van 619 924,- euro en 4,7 hectare op Smakterheide 2 voor 2.690.939,- euro. Ten behoeve van woning bouw is in St. Antoniusveld de meeste grond verkocht ter waar de van 1.652.892,- euro, in de Bra bander is voor 613.486,- euro grond verkocht en in bouwplan Jerusalem voor 467.243,- euro. Een onderverdeling tussen de grondverkopen binnen exploita- tiegebieden en overigen, wijst uit dat binnen de exploitatiegebie- den (woningbouw en industrie) voor 6.830792,- euro grond ver kocht is. De verkoop van diver sen, waaronder bijvoorbeeld groenstroken, leverde 637.010,- euro op. Ook in 2002 is de grondver- koop al succesvol te noemen. Er is inmiddels 7 hectare industrie- Met ingang van 1 maart aan staande hoeven vreemdelingen in de regio Limburg- Noord, die een verbijfsvergunning aanvragen en zich inschrijven in de gemeentelij ke basisadministratie (GBA), niet meer van het ene naar het andere loket. Vanaf die datum is er het vreemdelingenloket, een éénloket (voorziening waar men de genoemde handelingen onder één dak verricht. Het grote pluspunt van de nieuwe regeling is dat de vreemdeling niet eerst naar de vreemdelingendienst (de politie) hoeft voor het aanvragen van een verblijfsvergunning om zich ver volgens bij de gemeente in te laten schrijven in de GBA. Voor taan kan dat met één handeling bij het vreemdelingenloket in de gemeente waar de vreemdeling zich vestigt of, indien daarover met de verschillende gemeenten een afspraak is gemaakt, in een centraal gelegen gemeente. In 2001 nam de vreemdelingen dienst 1194 aanvragen in behan deling. Binnen het district Venray dienen vreemdelingen, die zich in Meerlo- Wanssum, Sevenum of Horst aan de Maas vestigen, zich bij het vreemdelingenloket in het gemeentehuis van Horst aan de Maas te vervoegen. Zij die in Mook en Middelaar, Gennep en Bergen gaan wonen moeten naar i Gennep, terwijl de vreemdelin gen in Venray in de gemeente Venray zelf terecht kunnen. ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSERVICE - PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEG 51, POSTBUS60, 5800.AB VENRAY, TEL.: (0478) 5825 56, FAX: (0478) 51 15 66 OVERIGE KANTOREN: HEERLEN - HORST - MAASTRICHT PANNINGEN - ROERMOND - SITTARD VALKENBURG - VENLO - WEERT www. a agroep, nl Vervolg pag. 1 Heidens zei het al heel wat te vinden dat er nu weer gepraat wordt. Op initiatief van professor Spreeuwenberg zijn er werkgroe pen gevormd waarvan ambulan cevervoer er één is. Volgens Heidens heeft hij tegen de ziekenhuisdirectie gezegd dat sluiting van de EHBO-post in Ven ray 'niet acceptabel is'. "Er komt .weliswaar een ziekenhuisarts ter compensatie. Maar er vallen nu hiaten in de zorgverlening. Daar op zullen we het ziekenhuis blij ven aanspreken. Want ambulance vervoer en Eerste Hulp moeten adequaat zijn ingericht", zei de wethouder die aangaf de Inspec tie voor de Volksgezondheid te zullen inschakelen. De portefeuillehouder zei niet op de hoogte te zijn van proble men bij de EHBO-post in Venlo. Van Hooft drong erop aan hier vooral na 4 februari extra alert op te zijn. Heidens zei de motie van Van de Vorle te kunnen 'omarmen'. "Want uw grote zorg delen wij ook." Ook Ike Busser (Samenwer king) steunde de motie. "Want het geeft precies aan wat wij voe len. Het ligt ook in de lijn van eer dere moties." Mathieu Emonts (PvdA) wilde daarentegen de motie niet onder steunen. Zonder hoofdelijke stem ming kwam burgemeester Waals tot de conclusie dat de motie wordt aangenomen en uitge voerd. Wethouder Heidens beloofde de verantwoordelijke partijen te zullen aanspreken. Ondanks zijn tirade toonde Emonts zich na afloop sportief. Hij gaf Gerrit Lemmens een hand. Die accepteerde lachend de felici tatie van de PvdA'er. De korte maar hevige strijd was alweer geluwd. Donderdag 31 januari 2002 - Pagina 3 De gemeente Venray heeft in 2001 voor ruim 327.000 gul den (148.510 euro) aan gemeentelijke belastingen kwijtgescholden. De gemeente had ruim 375.000 gulden (bijna 171.000 euro) begroot. Er kwamen vorig jaar in totaal 708 verzoeken om kwijtschel ding binnen bij de gemeente. In 438 keer van alle gevallen werd die volledig gehonoreerd. 172 verzoeken werden afgewe zen, terwijl er 69 nog moeten worden afgehandeld. In de meeste gevallen ging het om kwijtschelding van de afval stoffenheffing. Het ging om een bedrag van iets meer dan 185.000 gulden (bijna 84.000 euro). Aan rioolrechten werd bijna 50.000 gulden (22.549 euro) kwijtge scholden, terwijl 88.408 gulden (40.118 euro) aan OZB niet werd geïnd. Aan hondenbelasting werd ruim 4000 gulden (1.880 euro) niet ontvangen. Bij een snelheidscontrole zijn maandag op de Middenpeelweg (N277) in Heide 71 automobilis ten geverbaliseerd voor het over treden van de maximumsnelheid. Er werden bij de controle 750 voertuigen geklokt en als hoogste snelheid werd 119 km/u geme ten. Terplaatse geldt een snel heidslimiet van 80 km/u. Op de Deurneseweg in Heiode zijn die zelfde morgen 20 automobilisten geverbaliseerd voor het overtre den van de maximumsnelheid. Er werden bij de controle 502 voer tuigen geklokt Hoogste snelheid was 97 km/u. Terplaatse geldt een limiet van 80 km/u. In het speelruimteplan is de herinrichting van een deel van de openbare speelterrei nen opgenomen verspreid over een periode van tien jaar. Het college van b en w van Venray wil nu in drie jaar tijd alle speellocaties van voldoen de toestellen voorzien zodat de speelwaarde kwantitatief en kwalitatief weer gewaar borgd is. Synthese, de onderneming voor Zorg en Welzijn, organiseert in samenwerking met de bibliotheek Venray een Turkse maand voor vrouwen in het wijkcentrum in Veltum. De bijeenkomst zijn voor alle Turkse vrouwen uit Venray die samen met Turkse vrouwen uit andere wijken contacten wil len leggen, samen dingen willen doen, of iets willen leren. Op elke donderdagmiddag in februari zijn er activiteiten waaraan u gratis kunt deelnemen. Vervolgens is er een mogelijkheid om hieraan een vervolg te geven d.m.v. een cur sus, hobbyclub of manifestatie. De volgende activiteiten worden er georganiseerd: 07 februari Buikdansen met buikdanseres Soraya (trek gemak kelijke kleding aan en breng een shawl mee) 14 februari Boekenpret voor Turkse peuters en kleuters met- moeders (speciale voorleesmid- dag voor Turkse kinderen tot 7 jaar) Inge Naben van de biblio theek Venray zal een prenten boek voorlezen en vertellen met behulp van een vertelkastje. Daar na gaan de kinderen naar aanlei ding van het verhaal spelletjes spelen en tekenen. Moeders zijn natuurlijk ook van harte welkom. Tijdens het knutselen ontvangen de meegekomen moeders infor matie over lezen, voorlezen en geschikte materialen voor de kin deren. 21 februari Handvaardigheid, leuke nieuwe technieken. II kunt kennismaken met een aantal nieu we technieken. 28 februari Hollandse hapjes De gemeente Venray is voorne mens om middels een forse inhaalslag een groot aantal open bare speelterreinen te voorzien van nieuwe speeltoestellen. Hier mee wordt de ontmanteling van de speelplaatsen, ontstaan door het verwijderen van afgekeurde toestellen, opgeheven. Dit werd veroorzaakt door landelijke wet geving op basis van het attractie- besluit dat strenge voorschriften voor Turkse vrouwen. Als afslui ting gaan ze samen hapjes maken en natuurlijk meteen opeten. Verder zijn er mogelijkheden om kennis te maken met internet in de bibliotheek. Tijdens de bovenstaande bijeenkomsten kunt u zich hiervoor aanmelden. Deze kennismaking is op donder dagochtend 21 februari van 10.00 -11.00 uur. Ook deze deelname is gratis. Wilt u kennismaken met andere Turkse vrouwen in Venray en samen dingen doen zoals dansen en kennismaken met een nieuwe hobby, kom dan naar de Turkse maand in wijkcentrum Veltum. Veltumse Kleffen 62b op donder dag 7, 14, 21 of 28 februari van 14.00 - i6.30 uur. Voor informa tie: Synthese Venray, Ger Damen, tel: 517317. De politie heeft zondagochtend in alle vroegte een 17-jarige en 18- jarige jongen uit Leunen aange houden, toen zij op de Hensenius- straat vernielingen pleegden. De jongens werden door een agent buiten dienst betrapt toen zij een straatnaambordje wilden losdraai en. Zij gingen er vandoor, maar werden in de Kruisstraat door de politie staande gehouden. De poli tie bracht de twee jongens voor verhoor naar het bureau, waar ze bekenden nog meer vernielingen te hebben aangericht. De jongens zegden toe de schade te zullen vergoeden en eerder weggeno men borden terug te bezorgen. hanteert voor veiligheid. De inten tie van het college is om in drie jaar tijd (van 2002 tot en met 2004) drieëndertig terreinen van één of meer toestellen te voor zien. Hiermee wordt versneld uit voering gegeven aan het in 1997 opgestelde speelruimteplan. Voor dit plan werd, voor een periode van tien jaar, jaarlijks 47.646,- euro beschikbaar gesteld. Eind 2004 is de achterstand wegge werkt en zullen alle speelvoorzie- ningen weer optimaal zijn inge richt voor de jeugdige bewoners van de gemeente. Bij de komende voorjaarsnota zal over de jaren 2003-2004 het benodigde budget in afweging met andere voorstel len worden aangevraagd. Dit bete kent een bedrag van 95 293,- euro voor elk van deze twee jaren. Voor het lopende jaar 2002 is het geld al via de begroting vastge legd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-51OS 16 e-mail: peelenm@tref.nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanléveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. me Badkamermeubel no cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voor de droomprijs van €i-68v (excl. kraan en handdoekhouder) Keijsers-Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel.: (0478) 55 06 70 www.sanidrome.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3