Voorbereidings- besluiten Werkzaamheden rondom Raaylandcollege Vw Kenteken graveren Slank koken Kwart minder restafval 3 Bekendmakingen gemeente Venray Dronken bestuurders Niets! Bekendmaking Lid van een stembureau, iets voor u? Bekendmaking aanwijzings besluit iir|p Website PEEL EN MAAS Donderdag 31 januari 2002 - Pagina 4 Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het vergroten van de woning aan de Moerslag 9 te Ysselsteyn tnv J. Maas, Moerslag 9; - het vergroten van de woning aan de Herenpas- weg 10 te Oostrum tnv J.E.A. Reijnders, Herenpas- weg I0; - het veranderen van een basisschool aan de Goud smidstraat 9 te Venray tnv S.K.P.O.V., Eindstraat 42; - het plaatsen van een zicht- scherm aan de Rijksweg A- 73 (Noord) te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500; - het bouwen van een duiven hok aan de Beemdkroon I te Venray tnv J.M.P. Gou- mans, Maasheseweg 72; het bouwen van bedrijfs ruimte met kantoor aan de Macroweg te Venray tnv The Art of Design, Batspade 29 te Deurne; - het vergroten van de woning aan deRosa Manus- straat I I te Venray tnv H.L.C.M. van Montfort, Rosa Manusstraat I I het veranderen/vergroten van de woning aan de St Jozefweg I6 te Venray tnv M. Schenk, St. Jozefweg 16; - het vergroten van de woning/praktijkruimte aan de Oostsingel 6 te Venray tnv G.M.J. Vallen, Oostsingel - het veranderen van de woning aan de St Annalaan I te Venray tnv St. Vincent van Gogh Instituut, Stations weg 46. Ingekomen sloopaanvraag Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvraag. het slopen van diverse gebouwen aan de Stations weg 46 De Lange Voor 6, 7, 10 en 11 te Venray tnv St. Vincent van Gogh Instituut, Stationsweg 46; Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestem ming afgegeven. - het bouwen van een tuin huisje aan de Pioniersstraat I te Ysselsteyn tnv M.J.J. van Asten, Pi.oniersstraat I; - het bouwen van een dakka pel aan de Tijm 5 te Venray tnvJ.J.A. Meijer, Tijm 5; - het bouwen van een tuin huisje aan de Pascherhof 37 te Leunen tnv A.J.G. Tonnis sen, Pacherhof 37; - het bouwen van een tuin huisje aan de Bevrijdingsweg De politie Limburg-Noord heeft in de afgelopen week in totaal negentien automobilisten en een bromfietser betrapt die met drank op achter het stuur zaten. De dronken bestuurders zijn gecontroleerd in Venray, Hom, Helden, Heythuysen, Venlo, Tege- len, Haelen, Horn, Gennep, Well, Grathem en Weert. Alcoholgebruik zorgt voor een sterk verhoogd risico in het ver keer. Het risico neemt ongeveer exponentieel toe naarmate men meer alcohol in het bloed heeft. Met zo'n drie glazen drank (0,5 promille) op heeft iemand een anderhalf keer zo grote kans op een ongeval. Bij een promilage van 1,8 pro mille is die ongevalkans zeventien keer zo groot. Het gebruik van alcohol in het verkeer heeft ook een sterk ongunstig effect op de ernst van het letsel. Automobilisten met een bloed- alcohol-gehalte (BAG) van boven de 1,5 promille hebben een twee honderd keer zo grote kans op een dodelijk ongeval als nuchtere bestuurders. 20 te Venray tnv P.C.J. Cla- essens, Bevrijdingsweg 20. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het bouwen van een carport aan de Mgr. Hanssenstraat 8 te Oostrum tnv H.W.J.M. Verhoeven, Mgr. Hanssen straat 8; - het bouwen van een serre aan de Liesbeth Ribbius- straat 20 te Venray tnv B.C. Jansen, Liesbeth Ribbius- straat 20; - het bouwen van twee dak kapellen aan de Kruidenlaan 20/ te Venray tnv N. Berk, Kruidenlaan 207; - het aanbouwen van een ber ging aan de Lidwinahof 16 te Venray tnv R.J.M. de la Roy, Lidwinahof 16; het bouwen van een machi ne-opslagloods aan de Heid- se Peel weg 40 te Ysselsteyn tnv P.J.G. Claessens, Heidse Peelweg 40; - het vergroten van de woning en het verbouwen van de garage aan de Sterre- muur 13 te Venray tnv R.A.M. Aarts, Sterremuur 13; - het bouwen van een carport aan de Stationsweg 153 te Venray tnv L.N.J. van Aars- sen, Stationsweg 153; - het vernieuwen van de schuur aan de Beekweg 96 te Vredepeel tnv H.M.M. Lenkens, Beekweg 96. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. - het verwijderen van dakpla ten aan de St Jozeflaan 2 te Smakt tnv C.P.P.M. Gou- mans, St. Jozeflaan 2; - het verwijderen van asbest golfplaten aan de Beekvyeg 96 te Vredepeel tnv H.M.M. Lenkens, Beekweg 96; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in achtgenomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethou ders zijn in beginsel voorne mens aan de volgende ingeko men bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksver zoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woning wet, medewerking te verlenen. - het gebruik van een gedeel te van de woning als onder neming aan de Brennerlaan 14 te Venray tnv Jongen Consultancy, Brennerlaan 14; - het wijzigen van reeds ver leende bouwvergunning nr. 2001.01818 (bouw woning) aan de Hoenderstraat te Venray tnv C.J. Schueler, Dr. Poelsstraat 13; - het bouwen van bergruimte aan de Smakterveldweg 20 te Venray tnv R. Feenstra, Wijnruit 32; - het bouwen van een tuin- berging aan de Hoogakker 2 te Venray tnv T. Teeuwen, Hoogakker 2; - het bouwen van een tuin huisje aan de Kruidenlaan 170 te Venray tnv M.J. Oos- terwijk, Kruidenlaan 170; - het bouwen van een loods aan de Houtklef 12 te Ven ray tnv C.H.M.J. van Raaij, Houtklef 12; - het vestigen van een bedrijf aan de Hubertusstraat I te Venray tnv A.M>J. van Til burg, Hubertusstraat I; De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van I februari 2002 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 31 januari 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Rondom het Raaylandcollege worden de komende periode diverse werkzaamheden uitge voerd. De uitvoering van de werkzaamheden is gestart op maandag 21 januari en zal, ijs en weder dienende, 15 maart a.s. gereed zijn. Het werk zal uitge voerd worden' in 3 fases. Fase I is het realiseren van een plateau in de bocht St. Antonius- straat/Kruisstraat (week 4). Hierna start fase 2: het gedeelte St. Antoniusstraat tussen Zuid singel en Vendel (inclusief reali- Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS satie plateau op de kruising Vendel/St. Antoniusstraat) wordt gereconstrueerd (week 5 t/m 8). Fase 3 zal bestaan uit de realisatie van het plateau op de kruising Vendel/St. Antonius straat (week 9 en 10). Hierbij zal het verkeer van en naar de Vendel omgeleid worden via de Zandakker. De werkzaamheden rondom de fietsingang-zuid zul len parallel lopen met fase I, 2 en 3. Omdat de voetgangersbrug pas begin mei (week 18) gereed is wordt er tijdelijk (week 4 t/m 18) een verkeersregelinstallatie geplaatst op de kruising Zuidsin- gei/Sportlaan om het veilig over steken van de voetgangers te waarborgen. Ten behoeve van de aanleg van de brug zal de Zuidsingel tijdelijk worden afge sloten (week 8 t/m 10 en week 16 t/m 18) en deze installatie tij delijk buiten werking worden gesteld Verkeersbesluit parkeer- en stopverbod St. Antoniusstraat Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun verkeersbesluit d.d. 24 januari 2002 waarbij besloten is: 1. In de St Antoniusstraat, het gedeelte tussen de Zuidsin gel en de Vendel, een par keer- en stopverbod in te stellen door plaatsing van de 2 verkeersborden RW nr. E02 beide met het onder bord nr. 0402, overeenkom stig de bijbehorende situatie schets. 2. Dit verkeersbesluit treedt in werking de dag na deze bekendmaking. Venray, 24 januari 2002 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, hoofd van afdeling Openbare Werken; B.R.Th, v. Dijk Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeente huis. Deze Publieksbalie is open op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en vanaf dinsdag t/m vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belang hebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray, Post bus 500, 5800 AM Venray. Op woensdag 6 maart a.s. wordt de verkiezing gemeente raad Venray gehouden. Op woensdag 15 mei de verkiezing voor de leden van de Tweede Kamer. De 22 stembureaus zijn verspreid over de gehele gemeen te. Zij zijn geopend van 7.30 tot 21.00 uur. Voor de bemensing van de bureaus zoeken wij nog vrijwilligers. Mogelijk iets voor u. Laat u niet weerhouden. Het werk is niet moeilijk. U kunt zich telefonisch melden bij ons mel den: 0478-523333. Gemeente Venray Burgemeester en wethouders van Venray delen mede dat: Het college van burgemeester en wethouders van de Gemeente Venray op 29 januari 2002 heeft vastgesteld: - aanwijzingsbesluit belasting deur waard er/bete ke naar 2002; Het aanwijzingsbesluit ligt kosteloos ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba lie locatie 2. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges eveneens bij de publieksbalie locatie 2 een afschrift van het genoemde besluit krijgen. Gemeente Venray, 30 januari 2002 :PEE: De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn een de volgende ver gunningen krachtens de Wet milieubeheer gedeeltelijk te weigeren en gedeeltelijk te ver lenen aan: - BP Nederland V.O.F., Post bus 1131 te Rotterdam voor een revisievergunning te weigeren voor het lossen van LPG en andere motor brandstoffen, het afleveren van motorbrandstof aan vrachtwagens en de met deze activiteiten samenhan gende transportbewegingen in de nachtperiode (23.00 tot 07.00 uur) en het overi ge te verlenen voor opslag en verkoop (inclusief LPG) en motorbrandstoffen en shopartikelen, aan de Noordsingel 34 te Venray. BP Nederland V.O.F., Post bus 1131 te Rotterdam voor een revisievergunning te Weigeren voor het los sen van LPG en andere motorbrandstoffen, het afle veren van motorbrandstof en vrachtwagens en de met deze activiteiten samenhan gende transportbewegingen in de avond- en nachtperio de 19.00 tot 07.00 uur) en voor het overige te verle nen voor opslag en verkoop (inclusief LPG) van motor brandstoffen en shopartike len alsmede een autowasin richting, aan de Leunseweg 47a te Venray. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 3 I januari 2002 tot en met 28 februari 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat de volgende meldingen krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer zijn geaccep teerd: - H.M. Hubers, Timmerman- nsweg 56 te Ysselsteyn voor het gewijzigd uitvoeren van de sorteerloods en stal C van de inrichting, gelegen aan de Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn. F.C. van Rosmeulen, Rouw- kuilenweg 16 te Ysselsteyn voor een africhtingshal ten behoeve van de inrichting, gelegen aan de Rouwkuilen- weg 16 te Ysselsteyn. De verklaring en alle overige op de melding betrekking hebben de stukken liggen ter inzage (6 weken) van 31 januari 2002 tot en met 14 maart 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kunnen belanghebben de schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij burge meester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de mel ding artikel 8.19 Wet milieube heer. Venray, 31 januari 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen Milieu, C.Th. van Velzen Publicatie kennisgeviij ontheffing individueli dagen Kennisgeving ontheffing indij duele dagen Burgemeester en wethoudèj van Venray maken bekend ij er op basis van artikel 4.I.2ij de Algemene Plaatselijke Vero dening ontheffing van de voo, schriften I.I.I, 1.1.5, 1.1.7', 11.8 uit de bijlage onder B het Besluit horeca-, sport-1 recreatie-inrichtingen milieutj heer is verleend aan: I. OIC Dingus, Hoenderstt} 10 te Venray, voor zatera 2 februari 2002 van 101 uur tot zondag 3 februari cl 01.00 uur. Het bovenstaande betekent gedurende voornoemde peri de de normale eisen vo horeca-inrichtingen volgens Besluit niet gelden. De horet exploitant gedurende voi noemde periode verplicht doen en na te laten hetge redelijkerwijs gevergd kan wc den om overmatige hinder voorkomen. Gelet daarop zi voorschriften opgelegd. Venray, 31 januari 2002 Burgemeester en wethoudej van Venray, namens deze hoofd afdeling Bouwen Milieu, C.Th. van Velzen TIM Edu H' dc R Frai Drie Vla? 580' Tel. Tim Stedelijk Beheer De commissie Stedelijk Beheer vergadert op maandag 4 februari 2002 in het gemeente huis van Venray (aanvang 19.00 uur). Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt. 1Opening. 2. Spreekrecht Publiek. 3. Vaststelling verslag commis sie Stedelijk Beheer 14 janu ari 2002. 4. Stand van zaken Infiltratie Oranjebuurt (toelichting door P. Schoenmakers). 5. Nota Inhaalslag Speelvoor- zieningen. 6. Deelproject Fietspad Zuid singel - Hoebertweg. 7. Ingekomen stukken en mededelingen. Toelichting Parkeerproblematiek NS station; Concept Overeen komst Buitenbeheer B.V., 2002-2006; Verkeersbe sluit afsluiting fietsoversteek Noordsingel Hoeveweg/Nieuweind; Subsidies Kennedymars en muziekfeesten Merselo 2002 op grond van kadernota eve nementen; Bezwaarschrift Oude Oostrumseweg. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Financiële en Economische Zaken De commissie Financiële en Economische Zaken vergadert op maandag 4 februari 2002 in het gemeentehuis van Venray (aanvang 19.00 uur, kamer 0.33.. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt. 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Verslag commissievergade ring FINECZA d.d. 3 decem ber 2001 4. Mededelingen: marketing activiteitenplan 2002 van de regio-VW Noord- en Mid den Limburg. 4a. Presentatie "De Hulst 2" (dhr. C. van Rooy). 5. Presentatie promotiefilm "Mensen maken Venray". 6. Bijdrage "Kies Techniek". 7. Decembercirculaire 2001 gemeentefonds. 8. Afhandeling verzoeken om kwijtschelding tweede helft 2001. 9. Rondvraag en sluiting. Welzijn De commissie Welzijn verga dert op woensdag 6 februari 2002 in het gebouw van Bureau Jeugdzorg (Noorderhof 14) (aanvang 19.00 uur). Vooraf- Gouden Leeuw en Vredeskerk Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 29 januari 2002 heeft verklaard dat bestemmingsplannen worden voorbereid: a. voor het gebied Gouden Leeuw in Venray, globaal omsloten door de Lange- weg, Langstraat, Leeuw straat en Kempweg. Voor dit gebied is een herstructu rering voorzien ten behoeve van woningbouw, onder gronds parkeren en de her inrichting van de openbare ruimte. Dit voorbereidings- besluit heeft ten doel onge wenste ontwikkelingen in dit gebied tegen te gaan. b. voor een gebied Vredeskerk e.o. in Venray, gelegen tus sen de Whistlerstraat, Ken- nedyplein en Molenpad. Dit voorbereidingsbesluit heeft ten doel een herbestemming van de Vredeskerk tot kan toor en het herbestemmen van de pastorie tot woning met praktijkruimte en de bouw van twee woningen aan het Molenpad mogelijk te maken. Het onder a. genoemde besluit treedt in werking op vrijdag I februari 2002 en het onder b. fenoemde besluit op 8 februari 002. De besluiten liggen met ingang van de datum van inwer kingtreding voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieks diensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, geo pend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten, telefoonnum mer 0478-523333. Tegen bovengenoemde beslui ten kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de datum van inwerkingtreding ingevolge de Algemene wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de Gemeenteraad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank te Roermond, Sector Bestuurs recht, Postbus 950, 6040 AZ Roermond. Venray, 31 januari 2002. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris gaand aan de reguliere vergade ring zal door mer. J. Le Sage (bureaumanager) ingegaan wor den op het reilen en zeilen van deze instelling. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agen da luidt als volgt. 1. Opening en vaststelling agenda. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Verslag commissievergade ring d.d. 12.12.2001. 4. Spreekrecht 5. Evaluatienota "Minder(- )heden, meer toekomst" 1995 en Beleidsplan 2002- 2006 "Integratie Participatie". 6. Ter kennis name: a. "Lokaal Sociaal Beleid" en rapport "Leefbaarheid kernen en wij ken". Wordt besproken in de commissie SWV (7.2.2002) waarbij leden van de commissie Welzijn zijn uitgenodigd, b. Uitvoerings plan Onderwijskansen in de gemeente Venray voor het schooljaar 2001-2002. c. Jaarverslag leerplicht 2001/2001. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Sociale Zaken, Werkgelegenheids- voorziening en Volksgezondheid De commissie Sociale Zaken, Werkgelegenheidsvoorziening en Volksgezondheid vergadert op donderdag 7 februari 2002 in het gemeentehuis van Venray (aanvang 19.00 uur). Belangstel lenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt. 1. Opening, vaststellen van de agenda en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Verslag van de commissie d.d. 10 januari 2002. 4. Ingekomen stukken. 5. Lokaal Sociaal Beleid (samen met cie Welzijn). 6. Taakopdracht GGD Noord en Midden-Limburg. 7. Verordening voorzieningen gehandicapten gemeente Venray 2002. 8. Rondvraag. Stedelijke Ontwikkeling De commissie Stedelijke Ont wikkeling vergadert op woens dag 6 februari 2002 in het gemeentehuis van Venray (aan vang 19.00 uur). Belangstellen den zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt. 1. Opening, vaststelling agenda en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. Lie 3. Presentatie voorontwï j- bestemmingsplan Buiten» Le( bied (in aanwezigheid van ^jj, leden van de commisi Vul AEM). w 4. Ingekomen stukken, a. raadsmachtiging afgeweri grondtransacties. b. Ovq j- zicht grondverkopen. n Nota "Vrijkomende scho c locaties", d. Nota "Proji Marktstraat", e. Nota "Ccj cept Regionaal Volkshuisvi pet tingsplan". f. Nota le di Vei handhavingsbeleid, g. O Vo; binding samenwerkingsovi 58( eenkomst en financii afsluiting ontwikkeling kersveld. h. Nota "milieuvi slag 2001 en milieuprogra ma 2002". 5. Vaststelling verslag verga ring d.d. 28 november 20 6. Raadsvoorstel tot aanko grond in Smakterheide 1 mevrouw A.G.J. Acht< Peeters. 7. Raadsvoorstel inza bezwaarschrift tegen heti 20 februari 2001 genonj voorbereidings-besluit vo Oostrum. f L 8. Raadsvoorstel delegatiebj sluit artikel 19, lid I tbj VI een uitbreiding van het d renasiel aan de St. Josefty 1 2 te Smakt. 9. Raadsvoorstel tot f» opnieuw nemen van voorb! IT reidingsbesluiten voor Me; selo, Oostrum en Leunen.! 10. Lijst aandachtspunten. I IRondvraag. 12. Sluiting. Cultuur, Onderwijs e j! 04 ol Sport De commissie Cultuu Onderwijs en Sport vergade op donderdag 7 februari 2002 het theehuis in het Odapark Venray (aanvang 19.00 uu Belangstellenden zijn van hafe o< welkom. De agenda luidt volgt. 1. Opening, vaststellen van: agenda en mededelingen. t< 2. Spreekrecht publiek. Z 3. Ingekomen stukken: Afij kening 2000 Volksuniver*. teit Venray e.o. Eer? financiële verantwoord^ t, van project "De Waan". Jaarverslag leerplicht 200. 2001. Uitvoering pl: "Onderwijskansen in fi gemeente Venray" voor h'' schooljaar 2001-2002 4. Vaststellen van het versty van de vergadering van fr januari 2002. 5. Raadsvoorstel "Region»' actieplan Cultuurberej: Noord-Limburg". 6. Rondvraag en sluiting. Zaterdag 2 februari kunt u in Venray van 10.00 tot 16.30 uur tegenover benzinesta- tion/carwash Van Gerven terecht voor het graveren en reparatie van uw autoramen. Jaarlijks worden duizenden auto's gestolen. Niet alleen nieuwe maar ook oudere modellen zijn door de verbe terde techniek zeer interessant voor autodieven. Een groot gedeelte wordt van valse kentekens voorzien en verder verhandeld. Met een kentekennummer in alle rui ten is een auto een stuk min dere interessant voor een auto dief. Voor slechts 12,- euro per auto worden alle ruiten voor zien van een onuitwisbaar kentekennummer. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. verzekeringsmaat schappijen, de politie en ANWB. Tevens kunt u kleine beschadigingen in uw voorruit laten repareren zodat plotse ling doorscheuren van uw voorruit voorkomen kan wor den. Begin februari start het Groene Kruis weer met de cursus Goed gewicht in zicht in Venray. De cursus bestaat uit zes lessen. Tijdens de cursus wordt gebruik gemaakt van de zelf controle-methode. Er wordt veel aandacht besteed aan pro ductinformatie om zo tot een verantwoorde keuze te komen uit het grote aanbod van levensmiddelen. Daarnaast wordt er in één bijeenkomst onder deskundige leiding advies gegeven over houding en beweging. Wie meer wil weten over het bereiden van smakelijke recepten voor een energiebeperkt dieet, kan deelnemen aan de cursus Slank koken. De cursus start in de week van 11 maart in Venray en bestaat uit drie bijeenkomsten. Voor inlichtingen en aan meldingen voor beide cursus sen kunt u contact opnemen met Bureau Klantenservice van het Groene Kruis tijdens kantooruren, tel. 077- 3209595. Eind 2001 produceerden de Limburgers een kwart minder restafval dan het landelijk gemiddelde. Daarmee heeft Limburg de ambitieuze doel stelling van het provinciaal afvalscheidings- en preventie programma 'HAAS/BIS-Afval'* gehaald. Die realisatie roept nieuwe vragen op voor de toe komstige ambities van het pro gramma. Tijdens de jaarlijkse werkconferentie van het pro gramma HAAS/BIS, afgelopen woensdag in het MECC Maast richt, stond daarom verdere koers en de verdeling van ver antwoordelijkheden voor afvalscheiding en -preventie centraal. Tijdens deze werk conferentie spraken bestuur ders van gemeenten, de Pro vincie en de afvalinzamelaars over de verdere aanpak. De provincie Limburg en het Afval Overleg Orgaan gaven ieder hun visie op de te varen koers. In discussiegroepen kwamen vijf actuele onder werpen rond huishoudelijk afvalbeleid aan bod: Grijs en groen: de( toejcomst van het milieupark; Kringloopbedrij vigheid: hoeveel hoeken heeft( de kringloopcirkel? Alternatieve technieken: from waste to energy: wasteC of energy?' Afvalcommunicatie: hoe pakken we dat aan?(en Weet wat u( meet: stimulering door uniforme registratie. De ochtendconferentie werd gevolgd door de Limburgse Afvalmiddag', georganiseerd door Essent Milieu rond the ma's als 'duurzaamheid' en 'maatschappelijk verantwoord handelen'. In het artikel over de cam| van de Meerlose oud-kastl( Wim Coenders in de Frai Dordogne is vorige week e( website adres gemeld. Daarbij t. een letter weggevallen waa- door veel mensen tevergee. geprobeerd hebben contact'; zoeken.Het correcte adres' www.campings- dordogne.com/le-clou PEEL EN MAAf -j een abonnement waan

Peel en Maas | 2002 | | pagina 20