Opstoekmatinee presenteert jong talent 't Gaolde Paerd voor Mia Geurts Fun's eerste Vorstenhal Hazinne-aovend in Venray Boerenbruidspaar Zagewetters Jeugdprinses Mirjam Jeugdprins Mark den Derde Vastelaovend in Beukenrode Inschrijven kinderoptocht vergroting 20/30 Inschrijven optocht Carnaval SVV Aldwieverbal Merselo Boerenbruiloft Honderddrieëntwintigste jaargang - donderdag 38januari 2002 EEL EN MAAS Op zondag 3 februari houdt het Venray's Mannenkoor het Opstoekmatinee 2002 in de foyer van de Venrayse schouwburg. De naam zegt het al, de mensen worden 'opgestoekt' voor de komende carnaval. De dag is om twee redenen bijzonder: het pro gramma is erg gevarieerd en er wordt een Piëlhazensoundmixshow voor de jeugd georganiseerd. Het opstoekmatinee start, geheel tegen de verwachting van de naam in, 's ochtends al om 11.11 uur. Jack van Els, al jaren actief in de Venrayse carnaval, opent de voorronde voor de soundmixshow. Elf jonge artiesten, van de basisscholen in Venray, zullen dan live carnavalsliedjes zingen. Een deskundige jury, bestaande uit voorzitter Joke Halmans en de twee leden Peter van der Velden en Ad van Zwol zullen bepalen welke zes artiesten door zullen gaan naar de finale. De voorronde zal rond de klok van één uur slui ten. Om half twee gaat het Opstoekmatinee dan echt van start. Ook clan is de presentator Jack van Els. Het organiserende Venray's Mannenkoor zal de stemming er snel inbrengen met enkele echte carnavalsliedjes. Hierna volgen Now Weej en Ojjem Zat. Rond de klok van half drie start van de finale van de Piëlhazensoundmixshow. De zes finalisten zullen de heiligen van de tap van café Hulsman zingen. Uiteindelijk zal de jury om 16.00 uur de uitslag van de finale bekend maken. De prijzen zullen uitgereikt worden door jeugd prins Joep. Hierna volgt een APK optreden van de Piëlhaas, gevolgd door de Vijf Liedjeszangers. Een van de absolute hoogte punten zal Astebleef uit Valkenburg zijn. Venrode en Confetti sluiten de middag. De algehele muzikale begeleiding wordt verzorgd door Joekskapel de Hofbende. De entree voor de middag is gratis. Jenniskens_^^ installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441. fax 0478-532545 Email: Jcnniskenslnstallatle0Jewa.nl Op carnavalsdinsdag 12 februari zal 't Gaolde Paerd, de hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging 't Dartele Veulen, om 20.33 uur uitge reikt worden aan Mia Geurts - Slangen. Deze uitreiking vindt plaats in zaal 't Veule te Veulen. Mia Geurts staat midden in de I Veulense gemeenschap. Op tal van fronten is en was zij actief, j Vanaf haar twaalfde was ze lid van de Jonge Garde. Bijeenkomsten j van deze vereniging vonden voor- j namelijk plaats op zondagmiddag, op het zoldertje van de lagere I school. Zij herinnert zich dat deze ruimte zeer gezellig was inge richt, helemaal gericht op meis jes. Op haar zestiende sloot Mia zich aan bij de Boerinnen Jeugd Bond. In 1958 -op haar zeventien de - werd zij gekozen tot bestuurs lid van de BJB. De eerste stap naar een zeer intensief maatschappe lijk- en verenigingsleven was gezet. Haar eerste bestuursfunctie zou duren tot 1964, het jaar waar in Mia trouwde. Naar later zou blijken was 1958 in meerdere opzichten een zeer belangrijk jaar in Mia's leven. Immers, tijdens het carnaval trof zij in februari tij dens één van de voorbals op de dansvloer een jongeman uit het Veulen, Wim Geurts genaamd. Met dit dartel veuleke vormde zij op 26 februari 1963 het boeren bruidspaar van het Dartele Veulen. Zij werden in de "onecht" verbonden door prins carnaval Harrie Reintjes, nu anno 2002 voorzitter van de vereniging. In 1964 deed men dit nog eens over en nu werd men in de echt verbonden. Het kersverse paar vestigde zich in het zogenaamde eierhuuske, het eierinpaklokaal van de Eiervereniging. pal naast de smid. Aan de Veulensewaterweg bouwde men intussen stallen en vervolgens een woning. Na eerst nog even in deze stallen gewoond te hebben, betrok men in november 1966 de nieuwe woning. Uit het huwelijk van Mia en Wim werden drie zonen en een dochter geboren. Inmiddels heeft men de handen vol aan en veel plezier met de inmiddels acht kleinkinderen. In 1964 meldde Mia zich aan als lid van de Boerinnenbond. Van deze vereniging is ze nog steeds een trouw lid. De naam van de vereniging veranderde, de betrok kenheid van Mia niet. Zij trad in 1984 toe tot het bestuur van de agrarische tak van de LVB, de WAV (werkgroep agrarische vrou wen), om maar liefst vijftien jaar in functie te blijven. KERK In de periode 1985 tot 1993 fungeerde zij als voorzitster van de Kring Venray. Uit hoofde van deze functie was zij verplicht de vergaderingen van het dagelijks bestuur van de provincie Limburg in Roermond bij te wonen. Dit betekende in de praktijk acht dag vergaderingen per jaar. Als verte genwoordigster van het afdelings bestuur van Veulen woonde zij de vergaderingen van de LVB Kring Venray bij. Hier had zij een advise rende rol. Als voorzitster organi seerde zij vele cursussen voor vrouwen. Van 1998 tot 2001 was zij bestuurslid van de LLTB afde ling Leunen, Veulen en Heide. Tot 2001 was zij afgevaardigde naar de kringvergaderingen. In 1993 werd er binnen de LLTB een milieuwerkgroep opge richt. Ook hier aanvaardde zij een bestuursfunctie. Het bekend geworden project erfbeplanting in Veulen, een pilotproject voor de provincie, heeft zij vanuit deze werkgroep (mede) opgezet. In 2001 stopte ze als bestuurslid van de inmiddels tot Innovatief Platteland omgedoopte werk groep. De film Het dorp in de school werd in 1976 voor een groot gedeelte bij Mia en Wim thuis opgenomen. Hieraan bewaart zij prima herinneringen. In datzelfde jaar trad zij toe tot het schoolbestuur te Veulen. Hiermee stopte zij pas nadat haar jongste zoon al een jaar van de lagere Ramen Deuren Serres Tel: Q47B-571 481 DEZE MAAND Van het gekste moment een (APS 18/24| voor: slechts SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur website: www.fraktievandevorle.myweb.nl Fraktie van de Vorle anders dan anderen eerlijk en aktief 11.L.P.I. Alai 12.M.H.W. KI 13. M.J.M. Pe 15.A.P.M Mulders, Ton (m) 16. M.M.P.M Kessels. Marth (m) Oostrum 17. HJ M Hendriks. Hans (m) 18 H.M.J. Voermans-Linders. Mla (v) Heide 19 C HJ SnijdBis. Toos (v) 20 M.AM. van den Bekerom, Math (m) S.MAG. Gutwniik. Tiny 6 AC L.M van den Hoe, 1 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 6 MAART 4 jaar zijn wij aktief geweest voor de mensen, dit is ons niet altijd in dank afgenomen. Met uw steun is uw belang. Spreekuur maandag tussen 14.00-15.30 uur op het Henseniusplein. WIJ BEKIJKEN HET GRAAG VAN UW KANT. school af was. Sinds 1993 is zij lid van het kerkbestuur in Veulen. Haar offi ciële functie is die van contactper soon van de parochie. In de prak tijk houdt zij zich o.a. bezig met kerkelijke zaken als het verzorgen van lezingen, collecteren tijdens de diensten, zaken m.b.t. het kerkkoor, het regelen van misdie naars en het bezoeken van zieke parochianen. Namens het kerkbe stuur van het Veulen zit zij in het dagelijks bestuur van deze parochiecluster, ontstaan als gevolg van het tekort aan geeste lijken. Ook heeft ze zitting in de Dekenale Raad als afgevaardigde van het kerkbestuur. In 1991 heeft zij meegeholpen aan het 'in beeld brengen' van het kerkhof. Het benaderen van fami lieleden om bijvoorbeeld graf rechten te verlengen was een gigantisch karwei. Als lid van het CDA is zij contactpersoon namens deze politieke partij in het Veulen en staat ze in 1998 op de verkie zingslijst voor de gemeenteraads verkiezingen. Ook dit jaar prijkt haar naam op deze lijst, Mia kijkt met een goed gevoel terug op het werk dat zij verricht heeft en benadrukt het 'wij en samen' gevoel in de vele besturen waarin zij zitting had. Het werk voor de agrarische vrouw in de LVB en het werk voor de kerk beschouwt zij als het allerbelang rijkste in haar carrière. In het begin zat ze in een 'mannenwe reld'. Het feit dat zij mee heeft kunnen helpen om 'de (agrari sche) vrouw' op de kaart te zetten geeft haar zeer veel voldoening. Zondag 3 februari bestaat nog de mogelijkheid om u op te geven voor de vastelaovend optocht 2002. Daags na het Vorstenhal wordt er traditiegetrouw nog door velen een inschrijfformulier voor de optocht ingevuld. Zelf meedoen is toch net even anders. Als de prachtige groepen van het vorstenhal zich weer massaal in komen schrijven mogen we weer op een puike optocht rekenen. De commissie optocht heet u tus sen 11.30 en 13.00 van harte wel kom in café 't Upke aan de Grote Markt in Venray. Zaterdag 2 februari is het weer carnaval bij SV Venray. Vanaf 19.00 uur barst het feest weer los. Het feest duurt tot 22.00 uur en is voor alle jeugdleden van SV Venray toegankelijk. De jeugd prins maakt zijn opwachting, evenals enkele dj's. Tevens is er een verkiezing van prins en prin ses. Zaterdag is er in Merselo, bij de Zagewetters, weer het ondertus sen befaamde Aldwieverbal. Op deze avond trekt het hele dorp alles uit de kast om er maar anders uit te zien als al de ande ren. Er zijn ook prijzen te winnen, maar het er bij zijn en horen is belangrijker. Dit bal is niet meer weg te denken van de Merselose vastenaovend. De muziek wordt verzorgd door Total Enjoy en feestzaal Het Anker zal weer omgedoopt wor den in Het Verkeshuus. Aanvang 21.11 uur. De afgelopen week in de krant bekendgemaakte boerenbruiloft in het Dartele Veulen is niet op carnavalsdinsdag maar carnavals zondag. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 februari zijn de Bonte avonden. Beide avonden beginnen om 20.00 uur in Zaal 't Veule te Veulen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Vorst Fun kijkt uit naar zaterdag 2 februari. Op deze dag organi seert vastelaovesvereniging De Piëlhaas opnieuw het Vorstenhal ter ere van de Piëlhaasvorst. Fun is zelf al sinds jaren een trouwe bezoeker van dit bal. Dit jaar wordt het echter wel zijn eerste keer als Piëlhaasvorst. Hij weet als geen ander hoe gezellig en mooi deze avond altijd is. Traditiegetrouw kunnen we op deze avond alvast proeven aan de sfeer van de komende dolle dagen. Fun is zeer benieuwd hoe de Piëlhazen en Piëlhazinnen dit jaar weer voor de dag zullen komen. Helaas zullen Willem- Alexander en Maxima dit betere feest moeten laten schieten, maar u kan er bij zijn. Na vorig jaar heeft De Schaapskooi bewezen een perfecte locatie voor zo'n mooi bal te zijn. Er is weer ruimte voor creatieve ideeën en bont uit gedoste groepen. De bezoekers van dit bal die mee willen dingen naar de prijzen worden vriende lijk verzocht om zich op zaterdag tussen 12.00 en 18.00 uur in ten- nishal De Schaapskooi te laten registreren (gebruik hiervoor de bon elders in dit blad). De jury van dit balie masqué kan op deze manier meteen aan de slag en hoeft niet bij de ingang te wach ten tot iedereen binnen is. Het Vorstenhal begint dit jaar overi gens een uur eerder dan gebruike lijk. Al vanaf 20.11 uur zullen de deuren van De schaapskooi wor den geopend en zal de hofkapel de eerste klanken ten gehore brengen. De entree voor dit fes tijn bedraagt vijf euro en kaarten zijn verkrijgbaar bij De Schaapskooi, 't Upke en De Klokkenluider. Leden van vastela ovesvereniging De Piëlhaas kun nen op vertoon van hun geldige lidmaatschapskaart gratis binnen. Het is dan wel geen nationaal (huwelijks)feest maar laat dit eer ste bal in ieder geval voor vorst Fun een spektakel zijn om nooit te vergeten. Op donderdag 7 februari vieren alle dames uit Venray en omge ving hun Hazinne-aovend. Traditiegetrouw gaan de Hazinnen naar die cafés waar het Hazinneschild boven de deur hangt. De avond begint om 20.22 uur op de Grote Markt met de uit reiking van de Hansworst aan De Hofbende. De Hofbende heeft deze onderscheiding weten te bemachtigen op de Hazinne- aovend 2001. Volgens de Hazinnen waren zij de beste of origineelste joekskapel. De avond zal vervolgens geopend worden door Harriet, de Boèrebruud van Vastelaovesvereniging De Piëlhaas, onder de muzikale tonen van de joekskapellen Rats d'r Neve, 't Göt Net, van Huure Zegge, Noeët Tuus, van Toete noch Blaoze, Noeëts van Gehuurd, de Baetere Helft, de Hofbende en de Joekels, een spik splinternieuwe kapel, die we veel succes wensen. Dit jaar zijn een negental cafés aangesloten, waarvan twee nieuwkomers, en wel De Klokkenluider en De ZWaan, bei den op de Grote Markt. De andere cafés zijn: 't Podium, Hulsman, De Evenaar, De Bonte Koe, 't Upke, De Koets en de Palatijn. Na de opening gaan de Hazinnen met de joekskapellen op pad om zo in alle cafés een stempel te bemachtigen, waar door zij in aanmerking kunnen komen voor een van de prijzen. De stempelkaarten zijn in boven staande cafés te verkrijgen. Aan het einde van de avond kun je je kaart inleveren. De winnaressen krijgen de prijs thuisbezorgd tij dens de carnaval. Verder mag elke Hazin op haar kaart de leukste, origineelste of zo maar een joeks kapel aankruisen, die volgens haar oordeel de titel Hansworst 2002 verdient. Het boerenbruidspaar van de Zagewetters wordt gevormd door Mia en Peter Boute; in het dagelijks leven zijn ze ook al een paar. Ze willen dit graag nog eens onecht overdoen op dinsdag 12 februari, als om 11 minuten voor 20.00 uur het feest gaat beginnen. De jeugd van Merselo zal dit jaar worden aangevoerd door prinses Mirjam (Versteegen). Zij zal geassisteerd worden door nar- rinneke Yvon (Hermans). Haar motto is: Hal mit vastelaovend vural nie ow gemak en got flink Foto: Rini v.d. Leur uut ow dak!!! Ze hebben samen receptie op vrijdag 8 februari in de kantine van Sportvereniging Merselo, aan vang 19-11 uur. Mark (van Neerven) is de jeugd prins van de Piëlreuzen. Zijn leuze deze carnaval luidt: Wej goan nog lang nie noar bed, want carnaval vieren dat is pas vet. Mark den derde houdt receptie op zondag 3 februari om 14.33 uur in Jeugdgebouw De Koel in Ysselsteyn. Anneke den 2e, beter bekend als mevrouw Fila van afdeling de Veldhof, is de nieuwe prinses van Beukenrode. Op zaterdag 2 febru ari zal de carnaval voortgezet wor den met een Bonte Middag. Tijdens deze middag zullen er optredens zijn van o.a. joekskapel Rats d'r Neve, winnaars van de vastelaoves-cd, de Peeldancers en een buut. Foto Hoedemaekers Venray. Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Roojse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 10 februari de kiènderoptocht. Deelname is gra tis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderoptocht kunnen zich aanmelden in Café 't Upke, op zondag 3 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is: Oertijd. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je meedoet. De onderverde ling bij de inschrijving is: eenlin gen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. Je kunt ook met je klas en/of school deelnemen. Heb je een mooi 'pekske', loop dan mee. De laatste kans om je te laten inschrijven is op carnavalszondag 10 februari tussen 11.30 en 13-00 uur in de jeugdtent op het Henseniusplein. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugd prinsenwagen van de Flazekeutel met de het prinselijk trio, de vorst, de Jeugdraad van 11 en de Garde. Voor meer informatie kun je contact opnemen met de voor zitter optochtcommissie, Wout Claessens, tel. 582732. icia/e onc/ers/eiming de S/re: 'ssmanaqement Jf-7L(J.9ïl. non cfer Seeua^ 'JïCTl loeau'erjio/woy 6 ■5609 IJ Deunen if (0476)51 29 67 Roepen de volgende regels emoties bij u op? Niet lekker in je vel zitten Depressieve neigingen Angsten die je leven beheersen Een relatie die stuk dreigt te lopen Veel verdriet na het verlies v.e. partner Gebukt gaan onder een arbeidsconflict Opvoedingsproblematiek bij éénoudergezin Gevoelens van eenzaamheid Ik zou in vertrouwen eens willen praten over........ GEWOON BELLEN!!!

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13