"Ik ben geen vijand van de scheidsrechter" Sportnieuws -info HVGAIustema vloert koploper Meyers Gevleugelde Vrienden ZVCBJ verliest van HVGAIustema 2 Bridge FCV-trainer Van der Wijst zes duels geschorst Tweede plaats Mariska Hudales Peelrunners Programma zaalvoetbal Twee keer winst dames Trepke Uitstekende start tweede competitiehelft Hutting trainer Weltania Mudhunters PEEL EN MAAS Donderdag 24 januari 2002 - Pagina 17 (Door Henk Willemssen) John van der Wijst, hoofdtrai- i ner bij de voetbalclub FCV, is door de KNVB zwaar gestraft. De Venraynaar mag de Venlose vier- l deklasser maar liefst zes wedstrij den niet begeleiden. De oorzaak ligt bij de gebeurtenissen na het duel Montagnards-FCV op 30 sep- L tember 2001. Arbiter Willemsen I weigerde na afloop de uitgesto- ken hand van Van der Wijst waar- a de FCV-trainer de scheidsrech- ter uitschold. Pas een half uur later kreeg de Ven- rayse voetbaltrainer te horen dat hij een rode kaart had gekregen. "De elf talleider kwam naar me toe en vroeg me mijn gegevens. Die had de scheidsrechter nodig bij het invullen van het wedstrijdformulier. Want ik zou rood hebben gekregen. Maar ik heb helemaal geen kaart gezien. Nee. ik ben ook niet meer naar de scheids rechter toegestapt. Daar was ik te boos voor." Debuterend hoofdtrainer John van der Wijst (32), hij woont tegenwoor dig in Oostrum, geeft ruiterlijk toe dat hij fout geweest is en een rode kaart was daarom op z'n plaats. Maar een schorsing van zes wedstrijden vindt hij wel buiten alle proporties. Toch gaan hij en FCV niet tegen de zware straf in beroep. "Dat heb ik met het bestuur zo afgesproken. Want het zou toch weinig nut hebben. Met wat geluk zou er misschien een wedstrijd vanaf gaan." Van der Wijst had twee jaar lang de jeugd van FCV en VW'03, die samen gevoegd is, onder zijn hoede. Dit jaar maakte hij aanvankelijk ook een suc cesvol debuut als seniorentrainer. Na vijf wedstrijden ging FCV glansrijk aan de leiding in de vierde klasse F waarin ook Leunen en Ysselsteyn uit komen. Totdat de club uit 't Ven bij de nummer twee Montagnards op bezoek moest. FCV kwam weliswaar met 0-1 voor mahr verloor vlak voor tijd met 2-1. Het was in Bergen een heel belangrijke en beladen wed strijd. Het was ook druk met zo'n 300 toeschouwers. Halverwege stonden wc met 1-0 voor. Na rust voetbalde Montagnards richting het grote terras achter het doel. Het zat vol publiek dat enorm te keer ging. En daardoor liet Willemsen zich intimideren. Want hij ging steeds meer tegen ons fluiten. Ik heb een keer geroepen dat hij het spel wel van twee kanten moest bekij ken. Vlak voor tijd geeft hij een speler van ons de tweede gele kaart en dus rood. Daarbij we krijgen een vrije trap tegen die er ook nog ingaat." Het betekende de eerste nederlaag voor FCV. "Ik was witheet maar ik probeerde me in te houden. Ik dacht ik hou de eer aan mezelf en geef de scheidsrechter gewoon een hand. Maar dat weigerde hij. Jouw geef ik geen hand', zei hij. Toen ben ik tegen hem uitgevallen en heb hem uitge scholden. En dat was fout van mij. Ik ben geen vijand van de scheidsrech ter. Ik had me niet mogen laten gaan. Want ik heb als trainer ook een voor beeldfunctie." Maanden ging daarna voorbij zon der taal of teken van de voetbalbond. Stilletjes groeide de hoop dat de straf zou uitblijven. Totdat begin deze maand de uitspraak bekend werd. Met ingang van 17 januari 2002 is hij voor zes wedstrijden geschorst. "Zes is veel en veel teveel. Dat is heel erg lang. Het is een kwart van onze com petitie." Afgelopen zondag thuis tegen Hegelsom (1-0 winst) zat hij z'n eerste wedstrijd uit. "Ik doe eerst gewoon de voorbespreking. Als de spelers bezig zijn aan de warming-up dan sta ik langs de kant. Ik ga vlak voor de wedstrijd niet mee naar binnen. En tij dens het duel sta ik vlakbij onze dug out achter de afrastering. Daar kan ik nog best wat coachen. Voor de rest neemt m'n leider Hein Billekens het over. Hij doet ook de wissels. En vlak voor de pauze geef ik hem een briefje met aanwijzingen voor tijdens de rust." En zo moeten John van der Wijst en FCV zich nog vijf wedstrij den zien te behelpen. "Nee, dit is niet prettig. Het is niet goed voor m'n naam maar ik heb ook de club in dis krediet gebracht. Het bestuur keurt het ook niet goed wat ik heb gedaan. Maar als mens kunnen ze die reactie wel begrijpen." Districtsvoorzitter Jan Terburg heeft onlangs aangekondigd dat de KNVB strenger gaat optreden. Vorig seizoen werd FCV-speler Manuel Rueda voor twaalf wedstrijden geschorst nadat hij een scheidsrech ter had weggeduwd. Rueda speelt inmiddels voor Venlo. Van der Wijst vermoedt dat die schorsing wellicht ook heeft meegespeeld bij zijn straf bepaling. Overigens blijft John van der Wijst, hij is in hel bezit van het diploma trai ner-coach I, nog 2,5 seizoen bij FCV werkzaam. Want hij tekende er een contract voor drie jaar wat toch vrij zeldzaam is in het amateurvoetbal. KI dj* l h pzi( dw De leden van vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. hebben het afgelopen tentoonstel lingsseizoen weer volop successen behaald. Er werd deelgenomen aan een drietal vogelshows: de Kring "Peel en Maas" te Wanssum, de Gewestelijke show te Linne en de nationale show te Zutphen. Aan deze kringtentoonstelling Peel en Maas werd deelgenomen door een tiental verenigingen in de regio Horst, Well, Velden, Bergen, Box meer, Gennep, Wanssum, Venray en Sevenum. De Wanssumse vogelver eniging werd algeheel clubkampioen van de kring. Jan Tebarts werd Kam pioen Gouldamadines, Theo van Dijk kampioen Australische prachtvinken; Tini van Mil kampioen Afrikaanse prachtvinken; Tini Peters kampioen agaporniden en Henk Branje kam pioen grote parkieten. Op het Gewest te Linne behaalden PEEL EN MAAS een abonnement waard de parkietenkwekers Jos Cuypers. Hay Verhaegh. Henk v.d.Heijden, Piet en Rob Voesten, Karin, Rob en Henk Branje het clubkampioenschap bij de parkieten. Jan Wijnhoven werd kam pioen Exoten, Rob Branje kampioen agaporniden en Henk Branje kam pioen grote parkieten. Rob Branje werd bovendien jeugdkampioen. Prij zen werden bovendien behaald door Bert Goumans. Op de Bondskampioen te Zutphen behaalden de exotenfokkers Jan Wijn hoven, Tini van Mil en Bert Goumans het clubkampioenschap exoten. Een prestatie van formaat. De parkieten- liefhebbers Jos Cuypers, Hay Verha egh, Henk v.d.Heijden, Rob en Henk Branje behaalden de derde plaats bij het clubkampioenschap parkieten. Eerste prijzen werden behaald door de hierboven genoemde fokkers en door de jeugdleden Rob Voesten. Karin en Rob Branje. Mensen die geïnteresseerd zijn in vogels kunnen gerust een keer eeen kijkje komen nemen bij de vereni ging. De maandelijkse vogelmarkten (elke derde zondag van de maand in Partycentrum Zandhoek te Wanssum; van 9 30-12.00 uur) zijn hiervoor een uitstekende gelegenheid. De vogel markten worden gehouden t/m april 2002. Uitslag van het danstoernooi van De Peeldancers Ysselsteyn. Amber Dobbe 243p 5e; Kimbcrly Xhoflecr 232p 8e; Marleen Alders 28lp le; Loes Pocls 258p 7e; Ramona Poels 264 5c; Tineke Camps 259p 7e; Ramona Poels Jolancla Poels met Irainster Happy Stars 230p 3e; Dancing Stars 274p le; Little Stars 232p 3e; Lucky Stars 236p 3e. Tijdens de indooratletiekwedstrijd in Dortmund, afgelopen weekend, heeft Mariska Hudales van AV Venray Regio op de 60 meter sprint een per soonlijk record behaald. Haar tijd is nu 9.14 sec. De kogel wist ze 10 meter en 6 cm. ver te stoten en werd daarmee tweede in het eindklasse ment. Clubgenoot Wout Pel behaal de, in dezelfde wedstrijd, een mooie tijd op de 60 meter sprint en kwam na 8.08 sec. over de eindstreep. Zijn resultaat bij het verspringen was 5 meteren 51 cm. Trainingstijden: Pupillen; Dinsdag (baan) 18.30-19.30 uur; donderdag (baan) 18:30-19.30 uur. C/D junioren; Maandag (zaal De Weert) 17.30-19.00 uur, donderdag (baan) 19.00-20 30 uur. A/B junioren: Dinsdag (zaal Raayland Noord) 20.30-22.00 uur; donderdag (baan) 19.00-20.30 uur. NSG atleten: Vrijdagavond (zaal Raay land Oost) 19 00-20,00 uur Lopersgroep; (Recreanten/alle niveaus): Dinsdag 19.00 uur baantrai- ning; donderdag (start atletiekbaan) 19 00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel 588217. Zie ook: www.av-venray.nl; Ledenadministra tie: tel. 582842 Iedere zaterdag is de papiercontainer van A.V. Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltum- se Kleffen, geopend van 09.00-13.00 uur. Toezicht (van 10.00-13-00 uur): 26 jan.: Jan Koopmans en Harry van de Borg; 2 febr.: Jos Manders en Peter Keysers; 9 febr.: André van Mil en Ad van de Korput Programma: 26-27 januari: Vlakwatercross te Ven ray (6e wedstrijd Limbra-competitie) 2 februari: Limburgse kampioen schappen indoor te Düsseldorf. 17 februari: AVÉ Heytse Cross te Hey- thuisen (7e wedstrijd Limbra-compe titie) 23 februari: Oud Hollandse spelen voor de jeugd in het clubgebouw 24 februari: Heidense Bossen Cross te Helden (Laatste wedstrijd Limbra- competitie). 24 februari: Nederlandse kampioen schappen veldlopen te Amersfoort. Trainingen: Dinsdag: interval en loopscholing, aanvang 19:00 uur, Kastiëlse Baan. Indien als gevolg van de winterse omstandigheden de sintelbaan niet gebruikt kan worden, wordt de trai ning verplaatst naar het industrieter rein. Verzamelplaats: ACE Wikkel- techniek, Nijverheidsstraat 2. Donderdag: duurloop, vertrek om 19:00 Nijverheidsstraat Horst. Zater dag: bostraining, aanvang 15:30 uur, vanaf parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 27 jan.: Venray Vlakwatercross. 17 febr.: Hcythuysen, AV Heytse Cross. 24 febr.: Helden, Heidense Bossen Cross. Wedstrijduitslagen: Halve marathon in Egmond aan Zee; Jos Peeters 1,53:16. Joop Zanders liep in Nettetal een 10 km in het kader van de winterserie en eindigde op het zware parcours in 36:18 als eerste veteraan. Wedstrijduitslagen doorgeven via E- mail, rpvdgoor@plex.nl of telefonisch via 077-4678240. Vrijdag 25 januari Sporthal De Wetteling 20.30 ZW Leunen-Inter'80 21.30 ZVCBJ-Trepke/Venray Sporthal De Weert 20.00 BDZ Venray 2-Domu 2 21.00 BDZ Venray-Venrode 22.00 ZW Leunen 2-ZW Leunen 4 Zaterdag 26 januari Sporthal De Weert 16.00 Trepke/Venrav 4-MZV/De Ruif 2 17.00 Trcpke/Venray 5-ZVCBJ 2 18.00 ZW Leunen-Herb. de Peel (dames) 19-00 Venrode 2-Wittenhorst 4 Maandag 28 januari Sporthal De Wetteling 20.30 Trepke/Venray-Amicitia 2 21.30 Trepke/Venray 2-Domu 22.30 SVCB-BDZ Venray 2 Sporthal De Weert 20.30 ZVCBJ 2-BDZ Venray 4 21.30 ZW Leunen 3-Wittenhorst 3 22.30 HVC/Alustema 6-Herb. de Peel 3 Sporthal Overloon 19.00 ZVCO 2-Herb. de Peel 2 Dinsdag 29 januari Sporthal De Wetteling 22.00 ZW Leunen 4-Trepke/Venray 5 Woensdag 30 januari Sporthal De Weert 19.00 HVC/Alustema 4-Trepke/Ven- ray 4 De zaalvoetbaldames van Trepke zijn de tweede helft van de competi tie gestart met twee overwinningen. Tegen hekkensluiter Beringe 2 kon volop gecombineerd worden. Het veldoverwicht was duidelijk in handen van de Venrayse zaalvoetbal sters. Dat resulteerde uiteindelijk in een overwinning van 27-0. Maandag stond de wedstrijd tegen Serum op het programma. Deze stugge ploeg weerhield Ven ray lange tijd van de openingstreffer. Vlak voor rust wist Petra Peeters toch de 1-0 binnen te schieten. In de twee de helft scoorde Lonneke van Eist 2-0 en vervolgens ook 3-0. Hoewel Trep ke het betere van het spel had bleef het bij deze stand. Kortom, een pro ductief'weekend dat zes punten ople verde. Op 2 februari speelt Trepke om 19 00 uur thuis tegen Amicitia. De Venrayse derby in de eerste klasse A tegen ZVCBJ is in een krappe 3-2 overwinning geëin digd voor HVC/Alustema 2. Het reserveteam nam daarmee revanche voor de eerdere neder laag - met dezelfde cijfers - die het tegen ZVCBJ leed. HVC/Alustema 2 blijft door de zege in het spoor van lijstaanvoerder Trepke/Ven ray. Het was een rommelige ontmoe ting tussen beide rivalen. Vlak voor rust kreeg HVC-speler Stanley Filon, die op de bank zat, de rode kaart. Arbiter Vossen stuurde Filon de zaal uit op advies van zijn assistent Boes ten. Die had gehoord dat de zaal voet baller iets geroepen had. Filon was woedend en zocht vloekend en tie rend het kleedlokaal op. Na vijf minuten kreeg ZVCBJ-keep- er Souleyman Aoussar de gele kaart na een overtreding op de rand van het doelgebied. Veklspeler Hafid Mekran ging voor twee minuten in het doel staan. HVC/Alustema 2 wist hiervan niet te profiteren maar nam een paar minu ten later toch een voorsprong. De opgekomen aanvoerder Ralph San ders trof doel met een schitterend afstandschot: 1-0. Marc Linskens (HVC) en Vincent Smith (ZVCBJ) liepen eveneens tegen een gele kaart op die zonder gevolgen bleef Twee minuten voor rust kwam Boca Juniors op gelijke hoogte door een treffer van Pascal Kusters: 1-1. In de derde minuut van de tweede helft nam HVC/Alustema 2 weer de lei ding. Opnieuw scoorde Ralph San ders. Uit een vrije trap verdween de bal door de muur in het doel: 2-1. Zes minuten later vergrootte HVC 2 zijn voorsprong. Uit een 'onmogelij ke' hoek trof topscorer Frank van Daal doel: 3-1. Ook Hafid Mekran (ZVCBJ) moest voor twee minuten naar de kant. Weer terug in het veld bracht hij vijf minuten voor tijd de spanning weer helemaal terug: 3-2. Boca Juniors zette het slotoffensief in in de hoop de 3-3 gelijkmaker te forceren. Maar HVC/Alustema 2 gaf geen krimp en wist de krappe voorsprong tot het einde vast te houden. Bridgeclub Venray Op de derde competitieavond toch weer een aantal verrassingen in de drie groepen. Dat is goed voor de spanning aan de top en staart van het klassement. In de gele groep was er een eerste plaats voor echtpaar Van Hooft met 56 gevolgd door de heren Keizers- Teunissen die een opsteker wel kon den gebruiken. Echtpaar Pectjens was goed voor een derde plaats. In de rode lijn een eerste plaats voor mevrouw Van Well en partner, gevolgd door de heren Jaeger-Ver- schuvten. Echtpaar Meijer was goed voor de derde plek. In de groene lijn waren de onder linge verschillen nog kleiner. De dames Frankefort-Kuver met een eer ste plaats scoorden ruim 55% en de laatste plaats was nog goed voor 42%. Zo weinig verschil was er nog bijna nooit. De dames Appels -Olislager en echtpaar Gielen completeren de top drie in deze lijn. Vanavond kunt u zich nog opgeven voor de Pielhaasdri- Niet-rokers bridge club Vorige week dinsdag traden 54 paren aan voor de vierde avondcom petitie. In de gele lijn wonnen Mia Koopman en Truus Reintjes met 56,94%, tweede werden Hay Houwen en Joop van Hooft met 56,25% en derde Toon den Brok en Theo van Raay met 55,21%. In de rode lijn scoorden Annie Boekholt en Frans van Lieshout het hoogst met 69,79%, gevolgd door Marict Deenen en Ine van de Lint met 57,29% en Maria en Harrie Lenkens met 54,36%. In de groene lijn werden Tiny en Michiel Rutten eerste met 54,17%, tweede werden hier Ger Janssen en Mien Pijpers met 53,50% en derde Henk van Heumen en Thom Kuypers met 53,42%. In de blauwe lijn waren Marlies en Ted van Bcnthcm de overigen de baas met 61,63%, direct gevolgd door Wies Appels en Ciska Voss met 60,00% en Lvdia Thijssen en Dries Albers met 58,92%. Klavertje Vier De uitslag van de vierde competitie ronde van het tweede blok, donder dag jl. In de groep Geel waren het gelegen- hcidspaar M. v. Jenniskens en dhr. Tiggeloven het eerste met 63.19%; 2. hr. Canli-Cornelissen 59 03%; 3- ds. V. Ham-Korsmit 50.69%. Groen: 1. hr. Faas-Linders 56.25%; 2. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS ep. V. Son 54.17%; 3. ep. Kessels 53-13%.- Blauw: 1. ds. Beyersbergen-v.d. Munckhof 60.94%; 2. ds. Binsberger- Tummers 56,25%; 3- mw. V.d. Heu- vel-hr. V. Glabbeek 55.21%. Vanavond spelen we de vijfde compe titieronde. Common Sense Uitslag van de vierde avond van de eerste competitie is als volgt: Geel: 1. ds. Cremers-Verhaegh 65,28%;ds. 2. ds. V. Ham-Korsmit en ds. Koopman-Visser 54.86%. Rood: 1ds. Dobbe-v. Elzakker 61.11%; 2. nnv. Claessens-hr. Ouden hoven 59.17%; 3. ds. Huisman-Pas 52.78%. Groen: 1. ds. Homeman-v. Mil 58.33%; 2. ds. Hordijk-Tacken 57.64%; 3. ds. Gorree-Worst 50.00%. Nieuwe leden zijn nog van harte wel kom. De Kemphaan Uitslag eerste laddercompetitie: Oranje: 1. ep. Selders 65.83%; 2. hr. Janssen-Mertens 59.58%; 3. ds. V. Bindsbergen-Borssen 55-83%. Rood: 1. ep. Spreeuwenberg 62.50%; 2. ds. Meertens-Poels 56.88%; 3. ep. Claessens 56.25%. Groen: 1. ds. Overbeek-Korsmit 64.58%; 2. ds. Arts-Dobbe 64.06%; 3. ds. Backus-v. Gerven 56.77%. Harten Drie De derde zitting van de derde ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. De dames Darmstadt-Wik- kers behaalden met een percentage van 64.17% de hoogste zaalscore. De uitslag: Geel: 1. hr. V.d. Beele-Tiggeloven 54.58%; 2. mw. Delsing-hr. De Groot 53-94%; 3. hr. Nollen-Vercauteren 53.75%. Rood: 1. mw, Baak-hr. Merkx 60.42%; 2. ds. Schaeffërs-v, Haren 55.73%; 3. ep. Jansen-Lemmens 54.69%. Groen: 1. ds. Darmstadt-Wikkers 64.17%; 2. ds. Jansen-Verschuvten 63 33%; 3. ds. Fiers-Hoogeveen en ep. De Backer 57.50%. Volgende week de Ruiten Boer drive. BC Doublet Dertig paren waren weer aange schoven voor de strijd om het club kampioenschap. In de gele lijn (veertien paren) zijn Corry Hartong en Jan Heinekamp weer eens als eerste geëindigd met 66.67%, van verre gevolgd door Lou Gilissen en Henk Penninx met 55.90% en Annie Clermonts met Ans van Hooft, die 53.82% behaalden. In de rode lijn (vijftien paren) waren het Hanneke Martens en Mary Reinoud, die met de eerste prijs naar huis gingen (57.64%). Als goede tweede en derde eindig den in deze lijn Mia van het Reve en Joep Vaessen met 56.94% en Jaap Goumans en Nelly Schrooten met 56.67% HVC/Alustema-Meyers Geleen 4-2 (3-0). Doelpunten: 4. Ruud Brands 1- 0; 6. Frank van Kempen 2-0; 25. Stephan Sijbers 3-0; 32. Remco Didderen 3-1; 46. Stephan Sijbers 4-1; 49. Karim Meuwissen 4-2. Scheidsrechter: Boesten (Mont- fort). Toeschouwers: 120. HVC/Alustema: Janssen; Beer- kens, Frank Brands, Ruud Brands, Van Daal, Jeuken, Van Kempen en Sijbers. (Door Henk Willemssen) Rob Hutting, voormalig coach van Venray, is weer aan de slag gegaan. Tot aan het eind van het seizoen traint hij de Heerlense derdeklasser Weltania. De club, koploper in 3B, kwam onlangs zonder trainer te zitten omdat Bert Wassen wegens gezond heidsredenen moest afhaken. Voor komend seizoen heeft Weltania oud prof René Hofman vastgelegd. Rob Hutting, vorig jaar geslaagd voor het allerhoogste trainersdiploma, hoopt nog steeds bij een profclub aan de slag te kunnen gaan. Mountainbiken kun je het hele jaar door doen. In de winter is het druk Er zijn veel mountainbike tochten waar de Mudhunters altijd graag naar toe gaan. Als het weer wat beter wordt is het wat aangenamer, maar ook in de winter is het in het bos goed vol te houden. Dit is dus niet alleen voor bikkels. Ook de recreant is bij onze vereniging welkom. Rond Venray is er meer dan voldoende ruimte voor mountainbikers. Er wordt op dit moment hard aan gewerkt om hier een aantal vaste rou tes extra uit te zetten. Naast de routes die er al liggen. Programma: 26 januari: 08.30 uur per auto, tocht in Apeldoorn, 25 of 40 km. 27 januari: 08.00 uur per auto, tocht in Uden, 30, 40 of 50 km. 3 februari: 08.30 uur per auto, tocht in Gennep, 25 of 45 km. 9 februari: 08.00 uur voor een tocht in Arnhem, 40 km zwaar. 10 februari: 09.00 uur training rond Venray Ze vertrekken bijna altijd vanaf zwembad de Sprank. Voor informatie bel je met Piet Dupont op 0478-589880 of kom gewoon een keer naar één van de trainingen of tochten. HVC/Alustema begint zich steeds meer te profileren als een serieuze kanshebber voor de titel in de eerste divisie C. Vrijdag avond ontroonden de Venrayse zaalvoetballers koploper Meyers Geleen: 4-2. De weer herstelde Stephan Sijbers had een groot aandeel in de overwinning. Hij stond aan de basis van de eerste twee treffers en nam zelf de beide andere doelpunten voor zijn rekening. Paul Janssen wil zijn team nog niet als kampioenskandidaat bestempelen. De trainer-coach uit Malden geeft aan dat andere ploegen - op papier - over een sterkere selectie beschikken. Maar de beste ploeg wordt niet altijd kampioen. HVC/Alustema speelt een spelletje dat de Venrayse zaalvoetbal lers op het lijf geschreven is. Het is lang niet altijd spectaculair maar wel bijzonder effectief. HVC/Alustema laat het initiatief het liefste over aan de tegenstander. Leunend op een soli de defensie kan de ploeg met snelle doelgerichte spitsen als Stephan Sij bers, Ruud Brands en Frank van Kem pen gevaarlijk uitbreken. De wedstrijd tegen Meyers Geleen voltrok zich volgens een perfect sce nario. Binnen zes minuten had HVC/Alustema een 2-0 voorsprong genomen. De tegenstander moet dan wel van heel goede huize komen om die achterstand nog ongedaan te maken. En daar bleek de Zuid-Lim burgse koploper vrijdag niet toe in staat. De maand rust heeft HVC/Alus tema goed gedaan. De ziekenboeg is langzaamaan leeggestroomd. Rob van Eist zat wel op de bank maar hij kwam nog niet in actie. Frank Brands was ook verre van fit maar hij speelde toch (kortere) periodes mee. De Venrayse thuisploeg profiteerde al snel van een gele kaart bij de bezoe kers. Stephan Sijbers vond bij de tweede paal de vrijstaande Ruud Brands die 1-0 binnenschoot. Twee minuten later verdubbelde HVC/Alus tema zijn voorsprong. Stephan Sijbers bediende zijn maatje Frank van Kem pen die 2-0 binnenprikte. De Sevenumsc aanwinst heeft zich razendsnel aangepast aan het hogere zaalvoetbalniveau. "Frank en Stephan vormen inderdaad een goed duo. Ze voelen elkaar feilloos aan", stelde Paul Janssen tevreden vast. Tussen beide doelpunten in ver zuimde Meyers Geleen 1-1 te scoren. Ronald Linkens had de bal voor het intikken maar met een katachtige reactie voorkwam goalie Raymond Janssen de gelijkmaker. Met de 2-0 voorsprong op zak trok de Venrayse ploeg zich terug op Koploper Meyers uit Geleen moest vrijdagavond het onderspit delven in en tegen bet Venrayse HVC/Alus tema, dat met 4-2 won. eigen helft. De vraag was hoe sterk J Meyers Geleen eigenlijk was. En dat bleek tegen te vallen. Want HVC/Alustema kwam niet echt in grote problemen. Op slag van rust nam de thuisploeg zelfs een riante 3-0 voorsprong. Frank van Kempen ont futselde een tegenstander de bal en bediende Stephan Sijbers op maat. Met een mooie stiftbal verschalkte de Venrayse topscorer doelman Van de Loo: 3-0. Na de hervatting belandde een fraaie trap van Ruud Brands, weer helemaal terug na zijn blessure, op de binnenkant van de kruising. De Ven rayse bank juichte al maar arbiter Boesten had geen treffer geconsta teerd. In dezelfde minuut scoorde Meyers Geleen wel. Remco Didderen verkleinde de achterstand tot 3-1. Daarna stond HVC/Alustema geen tegentreffers meer toe en loodste de voorsprong richting eindsginaal. Vier minuten voor tijd viel het doek voor Meyers. Fred Jeuken passte naar Stephan Sijbers die wederom met een stiftbal doel trof: 4-1. Nadat twee Meyers-spelers al een gele kaart hadden gekregen moest Stephan Sij^ bers vlak voor tijd voor twee minuten naar de kant. De Zuid-Limburgers kwamen nog terug tot 4-2. KW/Peter Langhout en JSB/Peters hebben door het verlies van Meyers gezamenlijk de koppositie overgenomen. HVC/Alustema zit met een achterstand van drie punten op beide loplopers in de wachtkamer. Morgen (vrijdag) speelt de Venrayse ploeg het uitduel tegen laagvlieger IFCVVOld Dutch in Valkenswaard. Paul Janssen was na afloop uiter aard tevreden over zijn ploeg. In Geleen verloor- HVC/Alustema nog met 5-3- "Toen lieten we ons te ver terugzakken. We hebben ze nu eer der aangepakt, Dat betekende wel veel lopen maar dat hebben we con ditioneel toch veertig minuten kun nen volhouden." Hij had zijn ploeg vooraf maar één opdracht meegegeven en dat was winnen. "Dat moest ook wel om bovenin mee te blijven doen. En ik vond vooral gezien de goede eerste helft onze overwinning verdiend. Als het spel en de resultaten goed zijn dan neemt ook het vertrouwen toe. Maar kampioen worden dat hoeft voor ons niet zo nodig. De druk is wat dat betreft bij ande re clubs veel groter. Ik vind het ook belangrijk dat de spelers plezier heb ben in het spel."

Peel en Maas | 2002 | | pagina 17