Wichelroedeloper controleert woning Boerenbruidspaar de Vöskes Meerlo Jeugdprins Niek II 11 jaar Nakse Dakrame Festival Met Waorst Hange Julicher Meijer Advocaten nieuw in Venray UM Venlo wil samenwerken met bedrijven in regio Jeugdfestival Venrayse Muziekfederatie D'n Golden Hedsbuul voor Nelly Geurts-van Dijck Gunlioek Waals wint kookwedstrijd Bromfietser na achtervolging aangehouden Alcohol Proosten op koninklijk geluk Prinsenbal in de Landweert Verkeersletsel Dubbele boerenbruiloft Veulen Verpotdag bij Intratuin Vrouwen en een uitkering Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl PEEL EN MAAS Het leven bestaat uit trillingen, zoals bijvoorbeeld geluid. Trillin gen zijn onzichtbaar. Aardstralen en wateraders zitten diep onder de grond en geven bepaalde tril lingen door. die door het lichaam worden opgevangen. Het lichaam is niet gewend aan deze trilling en moet zich daar op instellen. "Mensen die daar gevoelig voor zijn kost dat veel energie", laat Venravnaar Iluub Jeuken, gediplo meerd radiësthesist en wichelroe deloper weten 'Meer energie als het lichaam kan verwerken, waar door het lichaam te weinig ener gie heeft om bijvoorbeeld van ziekten te herstellen en deze men sen ook altijd moe zijn Volgens Jeuken kan worden aangenomen dat volwassenen of kinderen die op een kruising van wateraders liggen vaak proble men hebben met bijvoorbeeld de blaas, bedplassen, koude voeten, huidproblemen en gewrichtspij nen. 'En liggen op een kruising van een waterader met een aardstraal kan bijvoorbeeld leiden tot veel vuldige hoofdpijn, slapeloosheid, rugklachten en oververmoeidheid en een kruising van aardstralen kan leiden tot eczeem en darm problemen." Jeuken wil waarschuwen voor kwakzalvers. "Vraag altijd naar zijn of haar terra-licentie, zodat u weet dat u met een erkend per soon te maken heeft Vaak wor den door kwakzalvers dynamo- magneten, hoefijzers, zout. lood en koper aangeboden. Maar mag neten kunnen juist erg gevaarlijk zijn voor mensen met een pace maker. Ons motto is: weet wat u meet. Het welzijn van de mens is ons hoogste streven." Mensen die hun woning eens door een gediplomeerd radiësthe sist/ wichelroedeloper willen laten controleren kunnen contact opnemen met Huub Jeuken, Kam perfoelie 65, 5803 HL Venray, telefoon: 0478-510509 of http://www.hjeuken.nmveb.nl D'n Golden Hedsbuul wordt dit jaar voor de vijftiende keer uitge reikt. Voor de tweede keer mag een vrouw deze in ontvangst nemen en wel Nelly Geurts-van Dijck. Nelly is 59 jaar en 35 jaar getrouwd met Herman. Ze heb ben drie kinderen: een zoon en twee dochters. In 1975 werd Nelly lid van de oudercommissie van de school. Vanaf eind 1977 was ze secretaris van het schoolbestuur; dit deed ze tot 1988. Op de Hei weten ze je echter meteen te vinden als er weer een anderen functie opgevuld moet worden dus zei Nelly "ja" tegen de dorpsraad. Hierbij was ze vier jaar secretaris. Eind 1995 klopte toen het kerkbestuur aan. Ook toen zei Nelly weer "ja" tegen de vacature van ja, u raadt het al, secretaris. In deze tijd regelde ze ook nog de poetslijst van de kerk Nelly en Herman verhuisden in oktober 2001 naar Venray en toen bedankte ze zich als lid van het kerkbestuur. In december jl. heeft Nelly vo< de elfde keer meegeholpen mi het verzorgen van de kerstpakke ten voor de bejaarden, zieke e gehandicapte mensen van Heid Alle keren dat de Golden Hed buul werd uitgereikt heeft Nel de bijbehorende oorkondi geschreven, (wie zal dat nu tro wens doen?) net als ook de trouv aktes van de boerenbruiloft 1998 waren Nelly en Herman ze '1 het boerenbruidspaar. Nelly vraagt zich af of dit alk wel voldoende is om de Golde Hedsbuul te krijgen. Het bestui van de carnavalsvereniging tw felde daarover echter gee moment. Nelly heeft hem dik ve diend. Iedereen kan Nelly en Hernia (die Nelly met bepaalde dinge vaak ondersteund heeft) met des hoogste Heidse carnavalsonde scheiding komen feliciteren. D uitreiking is op carnavalszaterd: 9 februari om 21.11 uur in de G( derkoel in Heide. I"]Hoveniers4b voor het winterklaar maken van uw tuin www.giuihoek.nl Venray 0478-571800 Maandag won het team van de dagopleiding van Gilde Opleidin gen in Venlo op de Horeca Vak beurs bij de kookwedstrijd voor scholen de publieksprijs Het win nende team bestond uit Thijs Waals uit Venray, Kathleen Savel- koul en Roy Niens. Vier studenten van de Gilde Opleidingen, Wil liam Crommentuyn. Marcel van Galen en Laurens Groenhout wonnen de tweede prijs bij een internationale kookwedstrijd tij dens de BBB-beurs in het MECC in Maastricht. Zij werden begeleid door meesterkok en docent Math Vanhauthem. Deze studenten vol gen de beroepsbegeleidende leer weg: vier dagen werken in een bedrijf en een dag in de week naar school. Eerder deze maand sleepte het horecateam van Gilde Opleidingen al de eerste prijs van de kennisquiz in de wacht tijdens de Horecava in Amsterdam De politie heeft zondagmorgen rond 04.45 uur een 18-jarige inwoner van Overloon aangehou den. Surveillerende agenten waren op weg naar een melding van een gestolen bromfiets in Overloon toen zij onderweg een bromfietser zonder helm zagen rijden. Deze man ging er bij het zien van de politie direct met hoge snelheid vandoor. Uiteinde lijk kon de politie hem tot stil stand dwingen op de Gen Has- broucklaan Daar bleek dat de bestuurder onder invloed was en er vandoor was gegaan omdat hij geen helm droeg en gedronken had. De bromfiets bleek niet gestolen te zijn. Hij kreeg bekeu ringen voor de gepleegde overtre dingen. De bromfiets die gestolen werd bij een woning aan de Theobal- dusweg is nog niet terecht Een 25-jarige inwoner van Over loon is in de nacht van zaterdag op zondag bekeurd wegens rijden onder invloed van alcohol. De man werd gecontroleerd op de Venrayseweg in Overloon Na de blaastest kreeg hij een rijverbod van negen uur en is zijn rijbewijs ingevorderd. Er wordt proces-ver- baal opgemaakt Op de afrit A73 onder Cuijk is een 39-jarige man uit Oss bekeurd. Hij kreeg na de blaastest een rijverbod van twee uur en een boete van 190 euro. Tijdens een controle op deze afrit hebben 37 bestuurders een blaastest afge legd. Eén van hen, de inwoner van Oss, bleek onder invloed te zijn. Een 2""-jarige man uit Boxmeer werd op de Karei Doormanstraat in Boxmeer gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Hij bleek eveneens teveel gedronken te hebben om nog te mogen rijden. Hij kreeg een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal. Het aftellen is begonnen. Nog even en dan gaat onze kroonprins trouwen met Maxima. Daarom houden alle Tempo-Teamvestigingen op vrijdag 1 februari een bijzon dere borrel om de vrijgezel- lentijd van Willem-Alexander en Maxima af te sluiten. Een nationale vrijgezellenpartv voor de duizenden flexwerkers van Tempo-Team in Nederland. Iedereen is vanaf 16.00 uur van harte welkom in de vestiging aan de Schoolstraat 2 in Venray. Donderdag 24 januari 2002 - Pagina ~^PE Als jeugdprinsenpaar van de Schanseknuppels zijn dit jaar in Castenrav uitgeroepen: jeugd prins Niek II (Strijbos) en jeugd- prinses Kim (Dircks). Zij houden receptie op zondag 3 februari in gemeenschapshuis de Wis in Cas- tenray. Aanvang 15.11 uur. Boerenbruidspaar Als boerenbruidspaar van de Schanseknuppels is dit jaar door de mede-organiserende buurt schap 'Uut de kampagne' in Cas- tenray uitgeroepen: Annie van Piërre van Fritske Hebben van d'n Tummerman en Mie van Diirej van 't schoorveld en Bert neske ziene jan van d'n Dom Mie van Botdens Piet van i Havens plats oftewel Annie Bert Lenssen. De op carnavalsdinsdag 1 in gemeenschapshuis de Castenray, aanvang 1911 Komende vrijdag en zaterdag de jaarlijkse bonte aovenden weer veel lokale artiesten bühne beklimmen om er een bont geheel van te Aanvang 20.00 uur. Fotos: Foto Hoeclemaekers Wat elf jaar geleden begon met: laten we eens iets leuks doen met carnaval, dan zien we wel!!! is uit gegroeid tot een festival wat een vaste plaats heeft in het Venrayse carnavalsgebeuren. De zondag voor de carnaval is altijd de dag gebleven dat het moest gebeuren. Om zoveel mogelijk leuke artie sten te krijgen werd gekozen voor een begin laat in de middag en een einde vroeg in de avond. De naam moest typisch Venray zijn, dus kwam Els Gerrits met de naam Nakse Dakraam op de prop pen, wat vroeger ongeveer bete kende dat zo iemand niet veel uit voerde en flierefluitend door het leven ging. Ook vanaf het begin aanwezig het huisorkest van dit festival Bloas Um Op. Al die jaren zorgden zij er voor dat er leuke muziek, vooral Venrayse carna valsmuziek gespeeld werd. Tus sen de optredens door waren zij de rode draad. Het bijzondere van dit festival is dat de bezoekers allemaal stai en ondertussen een glaasje nul gen. In het begin van het gramma staan altijd de gepland, dan is het nog stil I worden eerst de lachspier! getest Al snel daarna zit de stq ming er goed in en heeft ieden zin om eens goed uit zijn dak gaan, er volgt dan ook alleen r maar muziek. Wat er dit jaar op het progra ma staat blijft een verrassirj zoals ieder ander jaar. Met carnaval zelf organise» café 't Podium naast hun va! programma ook in de avondur een feestprogramma met dj's optredens van artiesten. Op zal dag staat meteen een rasei feestbeest op het programi Erik Dikep, bekend van bigdii en van de radio en vooral met zi alsmaar meer populaire nummj Mac Donalds, Kentucky Fri< Chicken en de Pizzahut. Tijdens een gezellig Aid Wiever bal zijn Bert en Tiny van der Mijl uitgeroepen tot boerenbruidspaar van carnavalsvereniging de Vösk es Meerlo. De carnavalsnamen van het boerenbruidspaar zijn Tiny van Maurice Jac en Wijnands Leen van de Meterikse Meulen- wiekers en Bert van Miet van Pan neshops Bèr en Ad van de Dordt- se Schapekoppen van de Beringse kuus. Het boerenbruidspaar zal worden bijgestaan door de getui- "Het leveren van een goede kwaliteit staat op de eerste plaats". Rob Julicher van het nieuwe advocatenkantoor Juli cher Meijer in Venray zegt het met grote stelligheid. Samen met zijn compagnon Jeroen Meijer is hij in decem ber van het zojuist afgelopen jaar gestart aan de Julianasin- gel 33a. Julicher en Meijer hadden bei den al een ruime ervaring opge bouwd in de advocatuur toen zij medio 2001 het plan opvatten om samen een eigen advocatenkan toor te beginnen in Venray. "Het is allemaal vrij snel gegaan. Na het besluit om samen te gaan werken, zijn we op zoek gegaan naar een locatie. Op de Julianasingel. in het hartje van Venray. denken we een uitstekende uitvalsbasis te hebben voor onze activiteiten." Jeroen Meijer is sinds 1997 werkzaam in de advocatuur, met een korte onderbreking van circa een jaar waarin hij als arbeids- rechtsjurist werkte bij een rechts- bijstandverzekeraar. De ervaring van Rob Julicher gaat terug tot 1994 toen hij in de advocatuur is begonnen. De beide advocaten richten zich op de algemene rechtspraktijk met de nadruk op arbeidsrecht, overeenkomsten- recht, aansprakelijkheidsrecht, huurrecht, personen- en familie recht en strafrecht. Het incasse ren van vorderingen (de incasso- praktijk) maakt daarnaast een belangrijk deel uit van hun werk zaamheden. "Wij verlenen daarbij rechtsbijstand aan zowel particu lieren als bedrijven", zegt Jeroen Meijer. In de dienstverlening van het nieuwe advocatenkantoor staan drie punten centraal: kwali teit. klantgerichtheid en gedre venheid. Rob Julicher: "Wij leve ren maatwerk aan onze cliënten Wij adviseren en procederen. Uiteraard proberen wij altijd eerst buiten een gerechtelijke procedu re om de doelen van onze cliën ten te bereiken. Indien nodig spannen wij een gerechtelijke procedure aan en zullen dan het onderste uit de spreekwoordelij ke kan proberen te halen." De lan gere termijnvisie van de twee ambitieuze advocaten is daarbij duidelijk: kwaliteit bieden en waarborgen. Het eerste kennisma kingsgesprek met Julicher Meijer Advocaten is dan ook gra tis. Voor meer informatie zijn beide advocaten bereikbaar via telefoon (0478)521070. Dit jaar wordt het Met Waorst Hange alweer voor derde keer in combinatie met de trouwerij op het bordes georganiseerd. De reacties van afgelopen jaren blij ven positief en dus gaan ze dit jaar ook weer hange. Op vastelaoves- dinsdag 12 februari is d'r wer Met Waorst Hange op de Groeëte Mernt. Om te weten te komen wie de Staerkste Boereknaecht van Rooj ien 2002 is kan men zich nog opgeven De deelnemers ver tegenwoordigen bijvoorbeeld een vriendengroep, een voetbalelftal, een groep uit een wijk of perso neelsvereniging. Uit elke groep worden twee vertegenwoordigers naar voren geschoven die de strijd aangaan. Middels een afvalrace zullen er vier knechten overblij ven die in de finale zullen strijden om de titel: De staerkste Boerek naecht van Rooj ien 2002. Belang stellenden kunnen zich tot woensdag 6 februari aanmelden bij: Frans Coumans, tel 588879 of bij Huub Janssen, tel 586147 Hierbij moet voldaan worden aan de volgende criteria: 1. Twee deelnemers twee reserve deel nemers. 2. Binding hebben met een groep zoals hierboven omschreven. 3. Minimale leeftijd 18 jaar. Het aantal deel nemers/groepen is beperkt. Op zondag 27 januari is in het wijkcentrum 't Stekske in Land weert het prinsenbal. Deze mid dag treedt prinses Iris van de Hazepuuët af en wordt er een nieuwe prins of prinses bekend gemaakt. Iedereen wordt uitgenodigd om verkleed te komen. Het prinsen bal begint om 14.00 uur en ein digt om 17.00 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard Bij een aanrijding tussen drie personenauto's op de Brugstraat in Wanssum, hebben twee bestuurders letsel opgelopen aan nek en rug. Zij werden per ambu lance overgebracht naar het zie kenhuis. De aanrijding ontstond omstreeks 17.20 uur ter hoogte van het benzinestation. Daar was de 18-jarige bestuurder uit Wans sum even afgeleid en kon niet tij dig stoppen voor een voor hem stilstaande auto. Hij reed met ongeveer 50 km/u achterop de auto van de 22-jarige automobilist uit Bergen die daardoor weer ach terop de auto van de 55-jarige bestuurder uit Eindhoven knalde Het resultaat was een behoorlijke materiële schade en een enorme file Die werd door twee verkeers- brigadiers in goede banen geleid. Zij toonden hiertoe eigen initiatief en gezien het grote verkeersaan bod bleek dit van groot belang. gen Tiny van snejers Sef en toel j An van de Wanssumse Wiendbu le en Jan van Vreede s Thei e Coxse Mie van de Blitterswiek! Roeke. Het boerenbruidspaar z zich gaan verloven op carnaval maandag om 19 33 uur in cal Oud Meerlo. De trouwerij is o carnavalsdinsdag om 15.11 uuro het plein bij het gemeentehui i Daarna is in zaal 't Brugeindjj receptie, 't boerenmoesbuffet en een groot boerenbruiloftbal. In dit kader van het 22-jarig jubileum van de boerenbruiloft in Veulen door het Boerebrullefkom- metee (BBC) wordt er dit jaar een dubbele boerenbruiloft gevierd. De twee bruidsparen bestaan uit Piet en Irma v. Staveren en zoon Marcel v. Staveren en zijn vriend in Bianca Vervoort. Deze twee paren zullen op carnavalsdinsdag in het onecht worden verbonden in de Perdstal in T Veulen. De trouwerij begint om 17.30 uur; daarna wordt er boerenmoes met worst gegeten door de gasten. Om 20.11 uu rbegint de receptie met aansluitend de feestavond. In de regio Noord- en Midden- Limburg wonen zevenhonderd mensen die aan de universiteit in Maastricht zijn afgestudeerd. Inmiddels heeft een aantal afge studeerden het zogenaamde SevenUM overleg opgericht: een kring van Noord- en Midden-Lim burgse afgestudeerden aan de UM. Hiermee is zij de eerste offi ciële kring van de UM in Neder land. De naam SevenUM is geko zen omdat de UM zeven faculteiten kent. het overleg uit zeven alumni bestaat en in Seven- um wordt vergaderd. Op 15 januari jl. werd op een bijzondere wijze bovengenoemde kring geïntroduceerd. In aanwe zigheid van genodigden en bestuursvoorzitter K. Dittrich van de UM vond in een volle theater zaal van het Limburgs Museum te Venlo de eerste officiële bijeen komst plaats. Na inleidingen van Maurice Oli vers, vestigingsmanager van de UM en de in Venray wonende Jos Valks, voorzitter van het SevenUM overleg en bestuurslid van het universiteitsfonds, werd de avond opgeluisterd door een vooraan staand spreker op het gebied van motiveren en inspireren, Robert Benninga. Deze eerste bijeenkomst werd door de aanwezigen bijzonder positief ontvangen en tijdens de afsluiting deed Valks een beroep op de afgestudeerden om hun ambassadeursfunctic voor de uni versiteit, samen met het SevenUM -overleg, vorm te gaan geven. In september 1999 is de Univer siteit Maastricht (UM) gestart met een nevenvestiging in Venlo. Met dit initiatief wordt beoogd om de drempel naar universitaire kennis te verlagen en invulling te geven aan het concept van de lerende regio. UM Venlo organiseert activitei ten die zich met name richten op het regionale bedrijfsleven en sti muleert stage- en onderzoekscon- tacten tussen regio en universi teit. Uitgangspunt is afstemming tussen kennisbehoefte en beschikbare expertise. De UM kiest hiermee voor een pro-actie ve rol als het gaat om de relatie met deze regio. Voor zowel universiteit als de regio Noord- en Midden-Limburg betreft het initiatief een nieuwe ervaring. Inmiddels zijn met ruim 200 organisaties actieve contac ten gelegd en met een aantal orga nisaties wordt daadwerkelijk samengewerkt. De regio wil prioriteit geven aan versterking van de kennisin frastructuur. In het licht hiervan heeft zij de UM gevraagd activitei ten te ontwikkelen en de contac ten tussen regionaal bedrijfsleven en universiteit te bevorderen. De kansen in deze innovatieve regio voor onderwijs en onderzoek als- Het groene warenhuis Intratuin Venray organiseert op zaterdag 26 januari een verpotdag voor binnenplanten. Bezoekers worden in de gelegenheid gesteld om hun twee favoriete binnenplanten mee te nemen naar Intratuin Venray waar ze gratis worden voorzien van nieu we potgrond en voeding. Met deze verse voedingsbodem kunnen de planten in het voorjaar weer volop groeien en bloeien. Ook is het mogelijk om eigen potten of schalen en dergelijke opnieuw op te laten maken op onze kamerplantenafdeling. Binnenplanten houden na de zomer een winterslaap en gedurende die periode staan ze in principe 'stil'. Zodra het voorjaar wordt krijgen de planten meer licht waardoor ze weer gaan groeien. De groei zet echter alleen door als de plant vol doende ruimte en voeding heeft. Het is daarom belangrijk de plant te voorzien van een grotere pot of vaas, verse potgrond en nieuwe voe ding. Intratuin Venray demonstreert hoe planten het beste kunnen worden voorzien van een nieuwe 'behuizing'. Het gratis verpotten geldt voor maximaal twee planten/potten per persoon en zolang de voorraad strekt. Daarnaast is het verstandig een grotere pot mee te nemen. Maar als het interieur toe is aan een nieuw kleurtje, voorziet Intratuin Venray in een groot assortiment trendy potten en vazen. mede verdere profilering als uni versiteit voor de regio, zijn voor de UM redenen geweest een actieve relatie met de regio aan te gaan. In de afgelopen twee jaar heeft de UM vestiging Venlo 36 activi teiten ontplooid, uiteenlopend van postacademische cursussen en hoger onderwijs voor ouderen tot het regelmatig organiseren van een studium generale. Op 3 maart vindt een muzikale manifestatie plaats voor zo n 250 jeugdige muziekbeoefenaars van Venray en de kerkdorpen. Organi sator is de Federatie van Muziek gezelschappen in de gemeente Venray. waarin de acht blaasor- kesten vertegenwoordigd zijn. De deelnemers zijn dan ook jeugdle den van deze verenigingen, die op die dag met veel plezier geza menlijk muziek zullen maken in drie zalen in Ysselsteyn, die door de unieke ligging uitermate geschikt zijn voor zo'n happe ning. 's Morgens zal er in drie groepen (harmonie, fanfare, slag werk) geoefend worden, en s middags na een gezamenlijke lunch zullen er met de gehele groep de geselecteerde stukken gerepeteerd, maar ook uitgevoerd worden waarbij publiek van harte welkom is. Het doel is uiteindelijk om de jeugd te interesseren en geïnteresseerd te houden voor de blaasmuziek, die de basis is voor vele vormen van musiceren: van popgroep tot jazz of het meer klassieke genre. Een werkgroep waarin vertegenwoordigers van alle aangesloten verenigingen deelnemen hebben dit initiatief PEEL EN MAAS een abonnement waard genomen en zijn bezig met de voorbereidingen, waaronder het proberen te verkrijgen van een voldoende financiële basis. De werkgroep spant zich nu in om de onkosten te dekken door bij bedrijven, kantoren, stichtingen, instellingen enz. een bijdrage te vragen om dit toch enorm belang rijke initiatief te ondersteunen Van deze bijdragen hangt het wel slagen van dit festival grotendeels afDe werkgroep rekent op deze gevraagde ondersteuning, daar dit gebeuren een grote culturele waarde heeft, vooral voor de toe komst. Deze jeugd zou toch str aks ons leven moeten verrijken met de onmisbare muzikale klan ken. hl februari is het weer zo ver. Er is weer een bijeenkomst voor vrouwen met een uitkering. Deze keer hebben wij enkele mensen van de gemeente Venray bereid gevonden om uitleg te komen geven over de gang van zaken op de afdeling sociale zaken. De bijeenkomt vindt plaats in de Vrijwilligerscentrale op 7 februari van 13.15 tot 15.00 uur. Heeft u belangstelling? Voor inlichtingen kunt u bellen met Ria. tel. 0478-589349.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 14