Kinderen bij Mök uit hun dak Haoltere Pölleke voor ex-prins Theo prins bij De Zagewetters Prins Wim 4 en prinses Ine Prins Ron I van de Karklingels Prins Ruud bij De Keavers €0,50 per foto Receptie bij de Knöllekes Aide wiêverbal Veulen Prins Tom en prinses Sil Teun I jeugd prins Heide Inschrijven kinderoptocht Inschrijven Optocht 2002 Kelsmiddeg Carnavalskrant verschenen Receptie prins Vredepeel Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571481 Zaterdag 2 februari is er van I9.00 tot 20.30 uur een receptie ter ere van jeugdprins Thomas d'n Urste (Litjens) in de zaal van Piet Martens te Leunen; ingang achter om. Aansluitend disco-avond. Op zaterdag 9 februari zal prins Sjaak d'n Twedde (Rongen) een receptie houden in zaal Martens te Leunen en wel van 20.11 tot 22. II uur. Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oudo Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fa* 0478-532645 Email: Jennlskenslnslallalie@Jewa.nl Deze maand alle APS formaten bij ontwikkelen en afdrukken niirmr^j^TTTvm SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur Honderddrieëntwintigste jaargang - week 4 - donderdag 24 januari 2002 MAAS EN Bonte Avonden Op zaterdag 26, zondag 27, woensdag 30 januari en zaterdag 2 februari houdt carnavalsvereni ging De Huibuuke haar Bonte Avonden. De avonden zijn geheel gevuld met artiesten van eigen bodem en vinden plaats in de Kuituurbunker in Overloon. De Bonte Avond van zondag 27 janu ari begint om 19-00 uur. De overi ge avonden om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Huub Weerts, tel. 0478-642483. Foto: Chris 1 uur Foto De Kelsmiddeg vindt plaats in de Witte Hoeve. 't Haoltere Pölleke is maandag avond uitgereikt aan ex-prins Leon Jansen, 't Pölleke, is een aan tal jaren geleden ingesteld door de samenstellers van de carnavals- krant van De Piëlhaas en wordt toegekend aan degene die in hun ogen in hel afgelopen jaar de leukste, mooiste, gekste blunder heeft gemaakt. Leon kreeg 't Pölleke vanwege het feit dat hij vorig jaar bij de jaarlijkse fotosessie van alle prin- Op zaterdag 26 januari om 20.11 uur is het Aide wiêverbal in de perdsstal. Wie het mooist verkleed is krijgt een prijs. Er wordt geju reerd tot 21,30 uur. sen uit Noord-Limburg ontbrak. Hij was het gewoonweg vergeten. Leon had de laatste weken schijnbaar "nattigheid" gevoeld en was voorbereid op een eventu ele toekenning. Hij wees de samenstellers van de carnavals krant erop dat waar gewerkt wordt, fouten gemaakt worden. "Wij hebben vorig jaar erg hard gewerkt om de vastelaovend te doen slagen. Dan laat je weieens steekjes vallen". Leon merkte daarbij op dat de commissie pers en promotie ook hard werkte want in de carnavalskrant van vorig jaar stond zijn achternaam met twee s-en, een teveel dus. Leon drukte de aanwezigen ver der op het hard om die avond nog maar eens goed naar het Pölleke om zijn nek te kijken. "Na van avond zie je die niet meer om mijn nek" zo verzekerde hij ieder een. Wim Hofmans is op het prin senbal gekozen tot heerser van het Huibuukeland tijdens carnaval 2002. Prins Wim is in het dagelijks leven varkenshouder en akker bouwer, woonachtig aan het Schaartven in Overloon. Naast zijn dagelijks werk maakt hij zich verdienstelijk binnen het bestuur van de ZLTO-afdeling van de gemeente Boxmeer. Prinses Ine (Hofmans-Geven) draagt zorg over het huishouden en haar vrije tijd wordt vooral opgeslokt door een universitaire studie. Als nieuw boerenbruidspaar veerden Stien van de Kaap en Karl Toonen voorgesteld. Het bruid spaar is afkomstig van zanggroep Oker, die op ludieke en muzikale wijze het bruidspaar aan de enthousiaste zaal voorstelde. In een bomvol Verkeshuus is zaterdagavond Theo van Els uitge roepen tot 45e prins van de Zagewetters. Theo is in het dagelijks leven servicemedewerker bij de Nederlandse Spoorwegen. Hij is getrouwd met Lenie en samen hebben ze twee kinderen: Joris en Sanne. Theo, die nu prins Theo 3 heet, voetbalt bij Merselo 3 en is secre taris van de zaalvoetbalvereniging HVC uit Venray. Zijn nar is Frank (Zegers) die gereedschapmaker is bij Inalfa in Venray. Op zaterdag 9 februari is er vanaf 20.19 uur een receptie in feestzaal Het Anker. Prins Tom en prinses Sil zijn uit geroepen tot het nieuwe jeugd- prinsenpaar van De Bliekers in Maashees. Dit gebeurde tijdens een feestelijke presentatie waarbij boer Tom in een rechtstreeks duel met edelman Jelle moest vechten om zijn geliefde prinses. Nog diezelfde avond werd het bruiloftsfeest gevierd, waarbij alle Bliekers en Bliekerinnekes hun opwachting maakten. Als opvolger van jeugdprins Sef I is uitgeroepen tot nieuwe jeugd prins: Teun I (Hermans). Hij wordt bijgestaan door vorst Geert (Michels) en nar Stan (Poels). Teun is de zoon van Ton en Rieky Hermans van de Steegse Peelweg. Zijn grootste hobby is crossen met zijn motor en verder zijn voetballen en judo ook liefhebbe rijen. Jeugdprins Teun I gaat, samen met zijn gevolg en alle Hedsbuülen en Hedsbuülinnekes, er een onvergetelijke carnaval van maken onder het motto: Kom mit carnaval uut ow hol, en mak same veul lol. Foto: Foto Hoedemaekers Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Roojse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 10 februari de kienderoptocht. Deelname is gra tis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderoptocht kunnen zich aanmelden in Café 't LIpke, op de zondagen 27 januari en 3 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is: Oertijd. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je mee doet. De onderverdeling bij de inschrijving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. Je kunt ook met je klas en/of school deelnemen. De laatste kans om je te laten inschrijven is op carna valszondag 10 februari tussen 11.30 en 13-00 uur in de jeugd- tent op het Henseniusplein. Natuurlijk wordt de kinderop tocht geheel volgens traditie afge sloten met de jeugdprinsenwagen van de Hazekeutel met de het prinselijk trio, de vorst, de Jeugdraad van 11 en de Garde. Voor meer informatie kun je con tact opnemen met de voorzitter optochtcommissie, Wout Claessens tel: 582732. De winnaar van het Buutreedner (Tonpraot) Kampioenschap van Noord- Brabant, Hans Eijkemans, zal zon dag 27 januari de tweede kelsmid deg extra luister bijzetten. Het Tonpraoten is in Brabant zeer populair en je moet van goeden huize komen dit kampioenschap te winnen. De Aid Adjudanten Rooy organiseren dit feestelijk vastelaovesfeest alleen en uitslui tend voor mannen. Deze kelsmiddeg verscheen vorig jaar voor de eerste keer op de carnavalsagenda en werd goed ontvangen. Dit jaar hebben de jongens van de AAR er alles aange daan om waar nodig het program ma nog sterker te maken dan vorig jaar. Wat kunt u verwach ten? De Gouverneur Jazzband, het huisorkest, Joekskapel de Hofbende zorgt voor ongecompli ceerde vastelaovestonen, twee buuttereedners, een vermakelijk zangduo en optredens van de artiesten van de camavalscd 2002. Het programma begint om 13-00 uur. Kaarten zijn te koop bij: 't Upke, Hulsman, 'de Klokkenluider, de Witte Hoeve en verder bij alle Aid Adjudante. Heeft u ook al iemand gespro ken die ook mee doet? Dat kan u niet op zich laten zitten, dus schrijf u nu in! Op de zondagen 27 januari en 3 februari zit de Optochtcommissie weer voor u klaar tussen 11.30 en 13.00 uur in café 't Upke aan de Grote Markt in Venray. Zij kunnen u misschien nog wel bruikbare tips geven om er een nog bonter geheel van te maken. Buiten alle festiviteiten is de optocht toch de slagroom op prins Henk II zijn vastelaovestaart. Doe mee in dit spektakel en toon uw idee aan die vele duizenden toeschouwers langs de route! Maandagavond is aan Prins Henk d'n Twedde het eerste exemplaar van de carnavalskrant van De Piëlhaas uitgereikt. De car navalskrant zal ook dit jaar weer huis-aan-huis worden bezorgd. Voor de krant wordt een vrijwilli ge bijdrage gevraagd. De opbrengst hiervan komt ten goede aan De Hazekeutel, ZVV Venray, Handbalvereniging Manual en De Piëlhaas. Voor mensen buiten Venray is de krant vanaf volgende week maandag te verkrijgen bij boek- Circus Mök, het programma ieder jaar een verrassing, zo als de reacties. Editie werd door de toeschou- echter als een van de van de afgelopen jaren Een perfecte mix van dans, kolder of een daarvan. Vooral de acts hebben de poten- om in de toekomst uit te eien tot een waardig nderdeel van Mök. Het programma begon al eteen daverend met de drum- 1 van Euterpe, die hun vaste ommels hadden omgeruild voor llerlei spullen waar maar op eslagen kon worden. Vervolgens talen de meisjes van de kinder garde, gestoken in matrozenpak jes, weer vele harten van het publiek Nieuw in het programma was de act van Huis Puin, vanuit de toren van de Grote Kerk waar beide klussers heel Venray kon den overzien en daar ook verslag van deden. Een act waar ook de Venrayse politiek weer eens aan bod kwam, iets wat Mök jaren lang heeft ontbeerd. Huis «Sc Puin is zeker een act die de komende jaren een vaste plek in Mök kan krijgen. Schaakmat heeft dat inmiddels al en loonde een stapje verder te zijn dan hun debuutjaar met een act waarin de verwarring onder de leden van de koninklijke (schaak)familie groot was, aan gaande de bruiloft van Alex en Maxima. Klappers voor de pauze waren echter de schitterende dans van Dizzy en Uhum, een act waarin klassieke muziek en humor van hoog gehalte waren. Na de pauze deed de opstelling van vier Venrayse beelden (de Wachter, Dr. Poels, Henschenius en de Monnik) het publiek even aan De Heilege van de Groeëte Kerk denken. Het idee van van vier beelden die vanalles constate ren in het Venrayse lijkt veel op de Heilege en de visuele uitvoe ring was perfect. Als bij deze act nog aan de tekst en de uitvoering wordt gesleuteld dan wordt Beeldspraak ongetwijfeld een top per. Mök stond dit jaar ook in het teken van het afscheid van de dansgroep Youneek. Deze groep, die vele jaren in Mök optrad heeft aangekondigd om te stoppen en bracht voor het laatst een mid dernachtelijke dans op de plan ken. Uitsmijter was ook dit jaar weer Oewieje. Dit Venrayse vijftal pres teert al jaren op niveau in Circus Mök en wisten met postbode Tontje Jansse de zaal weer plat te krijgen met hun grappen, grollen, mimiek en muziek. Kortom, Mök staat dit jaar als een huis en heeft met nieuwe lokale inbreng voldoende per spectief voor de komende jaren. De ranja die voor iedereen klaar stond bleef veelal onaangeroerd. De meeste kinderen hadden zelf wat meegenomen of bleven in de zaal zitten. Na de pauze bleef het programma boeiend voor de kin deren met onder andere de jeugd drumband uit Ysselsteyn en Mijnheer Mijnheer Mevrouw Mevrouw. En de ouders. Die stonden te wachten in de foyer en kwamen bij een natje en het grootbeeld scherm ook aan hun trekken. Totdat het beeld vertroebelde. Dat was tijdens de finale, toen de kinderen de zaal zodanig op de kop zette dat de camera, die aan het balkon hing, niet meer in staat was om een scherp beeld door te geven. En dat laatste zegt eigenlijk alles over deze middag, die nog een lange traditie tegemoet kan zien. Op zondag 3 februari houdt (jubileum)prins Noud I (Corneliisen) met zijn gevolg een receptie. Deze zal gehouden wor den van 11.49 tot 14.11 uur in gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel. Ook de jeugdprins, prins Frank II (v. Zutphen) houdt op 3 febru ari receptie van 11.49 tot 14.11 uur, in De Kleine Loef. Foto Hoedemaekers Ron Cornelissen (30 jaar, vrachtwagenchauffeur en samen wonend met Helga) is uitgeroe pen tot prins Ron I van carnavals vereniging De Karklingels in Oostrum. De scheidende prins Hans I werd als aide Kei traditio neel opgenomen in de AAP (Aid Aostrumse Prinse). De Karklingels hadden een liedjeswedstrijd geor ganiseerd om uiteindelijk prins Ron te presenteren die uit een draaiorgel tevoorschijn kwam. Na zijn installatie kon Prins Ron I zijn onderdanen toespreken. Hij deed dat op geheel eigen wijze met afsluitend motto: kom mit de bals nor bimie en mit d'n optocht nor buute. Zorg dat ge mit aswoens- dag op de vastelaovend kunt stuute. Tijdens de prinsendans werden Ron en Helga verrast door het optreden van een joeks kapel die bestond uit collega's van het bedrijf waar Ron werkt. Na dit optreden konden Prins Ron I en Helga de vele felicitaties in ontvangst nemen. Circus Mök beleefde dit jaar een primeur. Zondagmiddag werd de eerste Kiendermök gehouden. Een kopie van het "echte" circus j door en voor kinderpn. De voor- 1 stelling werd een daverend suc- j ces, letterlijk en figuurlijk want de 1 bijna 700 kinderen gingen volle- dig uit hun dak. Voor De Piëlhaas en De Hazekeutel, de beide organiseren de verenigingen, was het een spannende dag. Het idee van een Kiendermök leek goed maar hoe dat zou uitpakken was koffiedik kijken. Echter, al na de opkomst van Vorst Ron en Prins Joep en de eerste "Hazekeutels en Hazekeutelinnekes", zat het al helemaal snor. De kinderen reageerden spontaan en met de volume knop open. Op de gezich ten van de medewerkers van Mök stond dan ook al heel snel een brede grijns en een spontaan "Yes" was regelmatig te horen. En de jeugd, die amuseerde 1 zich prima. Zij lieten zich meesle pen door de kindergarde, de jcug- dige buutreedner Jo de Klojo, de nonnen van de Petrus Bandcnschool en Kepper, de I komische kunstenmaker. Voor ze er erg in hadden was het pauze. Bij De Keavers uit Holthees zijn het nieuwe boerenbruid spaar en de prins de kartrek- kers van het 44-jarig jubileum feest. Wie zijn de uitverkorenen? Als eerste natuurlijk prins René I, werkzaam bij de firma Thijssen in Leunen als vrachtwagen chauffeur. Voorheen was hij 'nar racing Reneetje', welke naam natuurlijk niets met zijn rijstijl heeft te maken. De leus van prins René Vloet is 'Eb of vloet, carna val vierde beej de Keavers, doar is ut pas goed!' Het boerenbruid spaar bestaat uit Ruud en Marian. Ruud Siebers is werkzaam bij het leger en Marian Heijl werkt bij poelier De Flip in Castenray. De receptie van de prins is op carna- valszatcrdag 9 februari in De Blauwe Druif. De boerenbruiloft is op carnavalsdinsdag 12 februari ook in De Blauwe Druif Foto: Chris 1 uur Foto

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13