Cheque voor Odapark Collecte voor ruim 140 goede doelen Oranjefeest: ontheffing geluidsoverlast Samenwerking Gildeopleiding en basisschool De Foekepot WINTERFINALE Ondertekening convenant veilige basisschool Senioren Sport bij Synthese Gunhoek Bisschops breidt uit Avond over klassieke homeopathie Omroep Venray VAN OORSCHOT MODE Winnaars Biebel Jenniskens J*#1® Geld voor jeu de boulesbaan inai PEEL EN MAAS Donderdag 17 januari 2002 - Pagina [Ei'ZJe Hoveniers4^ HOV0NIER voor het witlterklaar maken van uw tuin WwWigiitihoek.nl Venray 0478-571800 Bisschops hobby en luxe verpakkingen gaat binnenkort uitbreiden. Het bedrijf, dat sinds 2,5 jaar gevestigd is aan de Marktstraat is in die korte tijd vrij snel gegroeid. Nu het naastliggende pand (voorheen Maxwell) is vrijgeko men, neemt Lucienne Bisschops haar kans waar om een uitbrei ding te kunnen realiseren De nieuwe ruimte zal hoofdzakelijk worden ingericht als cursusruim te. Lucienne Bisschops verzorgt veel cursussen en de ruimte die zij daar nu voor beschikbaar heeft is veel te klein. "Wij doen ons uiterste best om zo goed mogelijk in te springen op de vraag van de consument. Zo is het assortiment de afgelopen periode langzaam uitgebreid. Gelukkig begrijpen de klanten dat een assortimentsuit breiding de weg van de geleide lijkheid bewandelt", aldus Lucienne Bisschops. In haar win kel vindt men een grote keuze aan 3D vellen, papier, verf (Talens) en aanverwante artikelen, gipsmal- len, houten artikelen, styropor, textielverharders, kinderknutsel- artikelen etc. De verbouwing vindt plaats in juni. De verkoop zal dan in de dan inmiddels gerealiseerde cursus- ruimte plaatsvinden. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op woensdag 30 januari geven drie klassiek homeopaten uit Venray en Oirlo informatie over Klassieke Homeopathie. De avond wordt gehouden in Wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b te Venray. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond willen de homeopaten hun enthousiasme voor de klassieke homeopathie met de aanwezigen delen. Wil je meer te weten komen hierover of draag je de klassieke homeopathie een warm hart toe, geef je dan snel op. De ruimte is beperkt dus vol is vol. Natuurlijk zullen de homeopa ten deze avond ingaan op de vra gen uit het publiek. Je kunt je telefonisch opgeven bij: Martin Grob tel. 583857, Yvonne Bisschops tel. 589295 of Monique Hendrix tel. 579110. Op 23 en 24 juni vond het Mid Summer Sound-evenement plaats in het Odapark in Venray, dat op touw werd gezet door het barbers hop dubbelkwartet Oc-Tet Nog in samenwerking met het Odapark. Velen zullen zich dit weekend, dat gekenmerkt werd door veel a capella zang, en oldtimershow en diverse attracties voor jong en oud in en rondom het Theehuis in het Odapark, nog goed herinneren. De intentie van de organisatie was dat het eventuele positieve resultaat ten goede zou komen aan de stichting Odapark, dus aan kunst en cultuur. Dinsdagavond werd door Michel Claessens van Oc- Tet Nog op symbolische wijze een cheque ter waarde van 453 euro overhandigd aan Fred Welschen, voorzitter van de stichting Odapark. De heer jj. van Aartsen, Minister van Buitenlandse Zaken, heeft afgelopen maan dag het startschot voor het laatste onderdeel van de grootste inzamelactie ooit: de huis-aan-huis collecte van Nationale Eurocollecte/Coins for Care gegeven. De invoering van de euro is aan gegrepen om de nationale collec te te organiseren. Veel mensen zullen nog kleingeld tegenkomen wat in tassen, zakken, laden en kasten verzeild is geraakt. Dat geld wil Nationale Eurocollecte/Coins for Care gaan inzamelen voor meer dan 140 goede doelen. De collecterende goede doelen die zich hebben verenigd in Nationale Eurocollecte hebben al hun collectanten gevraagd om het overgebleven Nederlandse munt geld in te zamelen. Mochten men sen de collectanten mislopen, dan kan tot 1 maart 2002 nog altijd geld gedeponeerd worden in de vele inzamelbakken van Nationale Eurocollecte/Coins for Care die verspreid over heel Nederland in diverse winkels en banken staan. MUNTEN Met de landelijke collecte wil Nationale Eurocollecte/Coins for Care de allerlaatste Nederlandse en buitenlandse muntjes gaan inzamelen. Het totale bedrag van de inzamelactie wordt verdeeld over meer dan 140 grote en klei ne doelen. De collecte is het laat ste onderdeel van de gezamenlij ke actie. Sinds 1 september 2001 zijn er inzamelbakken geplaatst in vele winkels en benzinestations verspreid over heel Nederland. Sinds 15 oktober 2001 staan deze inzamelbakken ook in verschillen de banken door heel Nederland. De actie van Nationale Eurocollecte/Coins for Care geeft Nederland de mogelijkheid om alsnog iets moois te doen met het overgebleven kleingeld. Dus: Doe iets groots met uw kleingeld! Voor meer informatie kunt u terecht bij de website www. nederlandvoorhetgoede- doel.nl. Mensen die geen toegang hebben tot internet kunnen het publieksinformatienummer bel len: 0900-9594 (22 cent per minuut). Het bestuur van OJC Dingus wil op vrijdag 1 en zaterdag 2 februari in verband met het huwelijk tussen Prins Willem- Alexander en Maxima Zorreguieta voor alle horeca in Venray een ontheffing op het veroorzaken van geluids overlast. Dit laat het bestuur in een brief aan het gemeentebestuur weten. De twee geliefden stappen op zaterdag 2 februari in het huwe lijksbootje. Dit koninklijk huwe lijk acht OJC Dingus van zodanig nationaal belang, dal ook de gemeente Venray haar medewer king aan allerlei festiviteiten én ontheffing op geluidsoverlast in het Venrayse zou moeten verle nen. Diverse horecagelegenheden zijn volgens het jongerencentrum al druk bezig met de organisatie van feesten en partijen. Het bestuur van OJC Dingus heeft van Koninklijke Horeca Nederland afdeling Venray te horen gekre gen dat zij het initiatief van harte ondersteunt. De gemeente heeft de bevoegdheid om buiten de vier carnavalsdagen, de zes kermisda gen, Koninginnedag en oud op nieuw, bij bijzondere gelegenhe den, collectieve ontheffing op het veroorzaken van geluidsoverlast te verlenen. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Waar zijn de Troubadours gebleven? De Maaszuipers uit Maasmechelen (België) waren reeds eerder te gast. Nu komen zij weer terug a s. donderdag van 20.00 tot 22.00 uur. Zij hebben dan zelf weer een CD uitgebracht en er is weer een nieu we camavals-CD langs de Maaskant verschenen. Voor deze gelegen heid worden de programma's "Gèr Gedoan" en "Waar zijn de trouba dours gebleven?" samen gevoegd. Carnaval 2002 Donderdag 17 en 24 januari is er hoog bezoek in de studio. Tussen 17.00 en 18.00 uur zijn alle jeugdprinsen en jeugdprinsessen van de 11 vastalaovesverenigingen uit de gemeente Venray te gast. Aanstaande donderdag komt het hoge bezoek uit Veulen, Oirlo, Venray, Ysselsteyn en Vredepeel. Donderdag 24 januari uit Smakt/Holthees, Leunen, Casten ray, Oostrum Merselo en Heide. Circus Mök Zaterdag 26 januari vanaf 20.00 uur zullen de opa's Sjaak en Harrie weer aanwezig zijn bij Circus Mök. Ze zullen op gepaste wijze com mentaar geven tussen de optredens door. Dus als u niet naar Circus Mök kunt? Luister dan naar Omroep Venray. 1000 keer Prime Time Op zaterdag 26 januari tussen 14.00 - 17.00 uur vindt de 1000ste aflevering van het programma Prime-Time plaats. Om van deze uit zending iets speciaals te maken worden alle lakens uit de kast gehaald. De uitzending zal een live karakter krijgen en komt vanuit de- Witte Hoeve in Venray. Artiesten die deze middag zullen optreden zijn: Touchin* Tongues uit Venlo, Jack van Els uil Venray, Freaks uit Deurne, Geert Pelzer uit Venray en Janine (van KAJA) samen met d'r vader. We eindigen met een miniconcert van Diep Sjit uit Wanssum. Prime-Time gaat proberen om tot 26 januari geld in te zamelen voor de Clini-Clöwns. Dit is een organisatie die zich bezig houdt met het amuseren van zeer zieke kinderen in ziekenhuizen. Omdat de 1000ste aflevering vlak voor de carnaval valt, een tijd dat veel mensen veel lol hebben en in het radioprogramma veel gelachen wordt, lag dit doel erg voor de hand. Prime-Time probeert de luiste raars uit te dagen om geld in te zamelen voor dit goede doel en het op zaterdag 26 januari in te leveren tijdens de uitzending. Heb jij een leuk idee om aan geld te komen voor dit goede doel, en heb je zin om mee te helpen om er voor te zorgen dat de kinderen in de ziekenhuizen het beter krijgen, neem dan even contact op met de redactie van het programma Prime-Time. De opleiding SPW van de Gildeopleiding in Venray heeft in de onderbouwgroe- pen 1/2 van de Foekepot op donderdag 10 januari mid dags een feestprogramma georganiseerd. Studenten SPW worden opge leid om later onder andere als klassenassistenten te gaan wer ken. In de nabije toekomst zullen er op de basisscholen steeds vaker klassenassistenten ingezet worden. Een reden hiervoor is het nijpende tekort is aan leerkrach ten, maar daarnaast is het zo dat er in de basisschool steeds vaker werkzaamheden zijn, die niet perse door een leerkracht gedaan hoeven te worden. Studenten van SPW krijgen een opleiding die daar goed bij aansluit. Zij kunnen bijvoorbeeld met kleine groepen leerlingen werken, leerlingen begeleiden in het documentatie centrum en ook zoals nu een feestprogramma voorbereiden, organiseren en uitvoeren al dan niet in samenwerking met de groepsleerkrachten In de groepen waren steeds enkele studenten, die samen een thema hadden bedacht en rond om dat thema een aantal activitei ten voor onze kleuters hadden gepland. Ze waren er al een hele tijd mee bezig geweest op school. In een circuitvorm konden de kin deren zelf activiteiten doen; bij voorbeeld bij het thema circus moesten ze met ballonnen gooien en konden ze cake versieren. In een groep, die het thema boerde rij hadden gekozen, werd er pop penkast gespeeld en werden er muisjes gemaakt van kaas, chips en zoute stengels. De heksen namen de kinderen mee naar de speelzaal en deden daar allemaal heksenspelletjes. En de kabouters van kabouter Plop hadden Sneeuwwitje meegebracht om iets speciaals te doen in de groep van juffrouw Riet. Tijdens dit feest werden de studenten beoor deeld door een docent. (Dus of het voor hen ook een feest was...? Maar aan de gezichten te zien wel.) De kinderen van de Foekepot hebben in ieder geval genoten. En de leerkrachten van de Foekepot zouden het een goed idee vinden om, in de toekomst vaker samen te werken met SPW- studenten van Gilde Opleidingen. Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss Op openbare basisschool De Flierefluit zal binnenkort het convenant 'De veilige basisschool ondertekend wor den. Dit convenant is opge steld in samenwerking met het bureau Halt, de politie en de stichting Synthese. In het convenant zijn afspraken opgenomen over de aanpak van grensoverschrijdend gedrag. De maatschappelijke ontwikke ling dat volwassenen en kinderen zich steeds minder aan regels en aan algemeen geaccepteerde nor men en waarden houden, zet zich voort binnen het onderwijs. Basisschool De Flierefluit consta teerde dit probleem anderhalf jaar geleden ook en er werd een werk groep in het leven geroepen. Deze werkgroep bekeek hoe men het best op deze ontwikkeling kon anticiperen en besloot tot een concrete en daadkrachtige aanpak. Men heeft andere instan ties geraadpleegd die ervaring hebben met gedrag dat op en net over de grens ligt. Deze instanties, HALT, politie en Stynthese, heb ben in overleg met De Flierefluit een aantal afspraken vastgelegd in een convenant. Onder de titel 'De veilige basis school' zal dit convenant tijdens een ouderbijeenkomst op maan dag 28 januari ondertekend wor den. Rachel Aben uit Vierling: beek, Tjinke Arts en Maaik Lipman uit Venray zijn de dri winnaars van de kleurwee strijd in nieuwsblad Peel e Maas. Zij ontvangen iedc twee exemplaren van de stri Biebel. Biebel is een koddi figuurtje dat het leven van d humoristische kant bekijk Ter introductie van de strip i Peel en Maas werd een kleui wedstrijd gehouden, die doe bovenstaande (jonge) lezei werd gewonnen. Gefeliciteeri installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Senioren Sport Synthese omvat een groot aantal spor tieve activiteiten, waarvan een aantal onder de noemer Meer Bewegen voor Ouderen. Alle activiteiten zijn gericht op het bevorderen van lichamelijke activiteiten voor jonge en oudere senioren, die gezien hun leeftijd nog (redelijk) vitaal genoemd kunnen wor den. Het zijn geen activiteiten, die u van eventuele lichamelij ke klachten verlost, het is ook geen therapie, maar het zijn activiteiten die gericht zijn op het voorkomen van lichame lijke kwalen of verergering ervan. Je kunt het zien als preventie. Senioren Sport Synthese is eigen lijk onder te verdelen in twee tak ken: Sport voor jonge senioren. Deze activiteiten dagen nog uit tot het leveren van een zekere prestatie, vooral voor jezelf. Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO. MbvO) is een activiteit, waarbij op een verantwoorde manier, en ook op een heel ple zierige manier, verschillende bewegingsfuncties van het lichaam geoefend worden. Gemiddeld genomen zijn de deel nemers aan deze activiteiten wat ouder dan bij de sporten voor jonge senioren. De leeftijdsgrens is echter niet duidelijk te stellen, maar hangt vooral af van de moge lijkheden en onmogelijkheden van de persoon in kwestie. De activiteiten staan onder lei ding van speciaal daartoe opgelei de leiders en leidsters. Hun deskundigheid komt tot uiting in het kunnen aanbieden van een gevarieerde oefenstof, in het rekening houden met de mogelijkheden van de deelne mers, en daarop kunnen aanslui ten. Welke activiteiten heeft Senioren Sport Synthese momen teel in Venray "in huis"? 1. Gymnastiek In principe kunnen hieraan alle ouderen deelnemen. De vorm van bewegen in individuele en groepsoefeningen is zo gevarieerd mogelijk. Prestaties worden niet verlangd, een ieder moet plezier kunnen beleven binnen een eigen prestatienivo, in een eigen tempo. 2) Internationale dansen Het samen met leeftijdsgenoten plezier beleven aan het bewegen op Internationale dansmuziek. Hierdoor leer je culturen van ver schillende landen zoals Roemenië, Bulgarije, Rusland, Israël, Frankrijk en andere landen via dansen op een andere manier kennen. 3. Countrylinedancing Het countryline dansen, ook wel western dansen genoemd, is voor de meeste mensen een geheel nieuwe stijl van dansen. Deze dansvorm is de laatste jaren zeer populair geworden in Nederland. De dansen worden uitgevoerd in rijen, naast, voor en achter elkaar in groepsverband. Er is geen danspartner voor nodig. Na een experiment van 10 lessen blijkt deze vorm van dan sen ook in Venray aan te slaan en zijn er inmiddels twee groepen! Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Danservaring is niet nodig. De dansen worden op een ontspan nen manier uitgelegd en geoe fend. De cursus wordt gegeven door een dansdocente met specia lisatie country line dance. 4) Energie en bewegen Een bewegingsprogramma met lichte oefeningen voor de condi tie, ontspanning- en ademhalings oefeningen, met als afsluiting van iedere bijeenkomst een korte meditatie. Ook dit als experiment gestart- te programma blijkt aan te slaar Het gaat uit van gymnastische yoga-achtige oefeningen. Het i bedoeld voor senioren die hui lichaam gezond en fit willen hoi den en die ontspannen door he leven willen gaan. Deze activitei richt zich vooral op de nog jongt re senioren vanaf 55 tot en met 6 jaar. Inlichtingen: Senioren Spor Synthese, Postbus 5033,5800 G, Venray, Tel. 0478-517317. Vi internet: www.synthese.nl, t mail: unitvenray@synthese.nl De heer G. Bolhaar, ambassa deur van het Nationaal Fond Ouderenhulp, heeft ƒ1.153,- ovei handigd aan de Katholieke Bom van Ouderen Afdeling Oostrum Dit geld is bedoeld voor de bene digde materialen voor de jeu d boulesbaan. Het Nationaal Fond Ouderenhulp geeft deze bijdrag omdat actief bezig zijn een bijdra ge levert aan het welzijn vai ouderen. Niet alleen de lichameli ke conditie blijft op peil, maar d wekelijkse bijeenkomsten stimi leren ook de onderlinge social contacten. Het jeu de boulesspe is dus ook een middel om een zaamheid te voorkomen. He Nationaal Fonds Ouderenliulj draagt dergelijke initiatieven, di bijdragen aan het welzijn vai ouderen, een warm hart toe Daarom krijgt de KBO een finan ciële ondersteuning om het nod ge materiaal te kunnen kopen. Jaarlijks besteedt het Nationaa Fonds Ouderenhulp circa tweeën half miljoen gulden aan ongevee 250 projecten en activiteiten voo (hulpbehoevende) ouderen. ren Louis Rutten, Ton Jans e Hans Derks onder de kop "proi ken" als door een wesp gestoke op mijn bewering een week ee der in ditzelfde blad dat a Samenwerking Venray "zich da: in den beginne niet voor ster had gemaakt de Vredeskerk nu plat had gelegen". Hoewel ik ovt het algemeen niet de behoeft gevoel te reageren op ingezonde stukken wil ik, gezien de sugge tieve toonzetting van het ingezoi den stuk, op deze regel toch voc deze ene keer een uitzonderin maken. Ik gun het actiecomité graag d illusie dat "op 28 maart 2001 mi< dels spreekrecht door leden va ons actiecomité in de gemeenti raadsvergadering de total Vredeskerkaffaire aan het rolle kwam". Ik kan mijn beweringe echter met hard bewijs staver Reeds op 7 juni 1999 (jawel here van het actiecomité ruim vóór d eeuwwisseling, in het vorige mi lennium) schreven wij een bric aan het college van B&W waarix met name verwijzend naar de id< ologische basis van het moni ment en de daarvoor vanuit d gemeenschap geleverde inspat ningen, "wij bij deze aan uw coll< ge een oproep doen om alle initi; tieven die ondernomen worde om dit monument met een fun< tie voor de Venrayse gemeei schap te behouden, de maxima: mogelijke ondersteuning te bi< den". Het college van B&W hee: daarop uitgesproken zich max maal in te zullen zetten voor ht behoud van de Vredeskerk. Ovc deze brief is overigens ook in d pers geschreven, waaronder als i mij goed herinner dit weekblad. Feiten zijn feiten! Feit is wat m betreft dan ook dat zonder dez zeer vroege reactie va Samenwerking Venray het actit comité zijn goede daden, in d erkenning waarvan de drie inzet ders zich klaarblijkelijk zo tekoi gedaan voelen, voor behoud va een stukje Venrays erfgoed nie eens zou hebben kunnen verricl ten. Ike Busser, fractievoorzitter Samenwerking Venray Basilica Minor Wanneer men echt wil, dat de Grote Kerk verheven wordt tot een Basilica Minor - ik hoop dat nog mee te maken - dan is het wel zaak, dat alle daartoe aange voerde argumenten kloppen. Het kan toch niet zo zijn, dat de deken van voornoemd godshuis in een artikel beweert, dat de Grote Kerk in totaal door veertien kloos ters omringd is geweest, terwijl op hetzelfde moment in een ten toonstelling sprake is van twaalf kloosters. Naar mijn bescheiden mening zijn het er maar elf geweest. In een uitzending van Omroep Venray kwam ook een woord voerder van de deken over het zelfde thema aan het woord. Hij beweerde toen, en ik citeer hier bij zijn woorden: 'Toen in 1648 de vrede van Münster gesloten werd, werd door de Franciscanen hier een school opgericht'. Met deze school wordt de Latijnsche School bedoeld, die al eens in een eerder verschenen boek tot de twaalf kloosters gerekend werd 0) De Franciscanen hebben hier echter nooit een Latijnsche School opgericht. Het was een gezamenlijke inspanning van ker kelijk- en wereldbestuur, die in 1652 leidde tot de toestemming voor de oprichting van een Latijnsche School. Tot 1793 werd er alleen maar les gegeven door leken en wereldheren. Op een in 1670 en 1671 gedaan voorstel aan de Franciscanen om de Latijnsche School over te nemen, werd zelfs niet eens ingegaan. En nu maar hopen dat de paus het allemaal maar niet zo nauw neemt. Louis Rutten Ongeluk voor ziekenhuis Peel en Maas vermeldde: Ongeluk voor het ziekenhuis Venray. Verontwaardigd nam ik het in me op! Nederland ligt al vele jaren in de uitverkoop, maar dat deze treurnis er ook bij zou horen, dat je moet wachten op hulp vanuit Venlo, en terwijl je voor het St. Elisabeth ziekenhuis ligt in Venray. Dat ziekenhuis werd verbouwd en werd aan ons getoond. Met een uitstraling van: Hier dienen we uw belangen! De overheid bezuinigd al ruim 20 jaren, dat werden de gouden tij den voor de deurwaarders. En wat nu vanuit de overheid; ook vanuit gekonkel wordt bekokstoofd en hen die meesmui len met de wolven in schaapskle deren, die Venray beroven van het ziekenhuis! Dat werd ons getoond vanwege het ontstane ongeluk. Het omschrevene gemaakt, dat voor de doodgravers ook gouden tijden aanbreken. Paars kabinet, de doodsteek voor velen! Wie geen blauw bloed heeft en ook vanuit dezelfde staatsruif wordt onderhouden, wordt geacht: redt uzelf! Familie Veldpaus laat u niet ontmoedigen; zet de schouders eronder. N.R. Wind, Venray Vredeskerk In de rubriek "ingezonden" van Peel en Maas van 10 januari reage- In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9