Manifestatie Kies Venray 19 januari 2002 Techniek, een zonnige toekomst! Thuis in bedradingen: Argowil Wek 0 Deelnemende bedrijven Kies Techniek 2002 Organisatie Kies Techniek Techniek Dat is het motto van de Manifestatie Kies Techniek regio Venray 2002. Het (technische) bedrijfsleven in Venray en omstreken opent wederom zijn deuren voor de opgroeiende jeugd van de basisscholen. Deze keer zijn Argowill, BAS en Opel Ghielen (allen aanwezig op het Keizersveld) bereid gevonden als gastbedrijven te fungeren. Vanwege ruimtegebrek zal voor de gelegenheid ook het pand Smakterweg 25 als Kies Techniek-locatie fungeren. Naast de gastbedrijven zal het TOC aan de Smakterweg wederom als centraal zenuwstelsel dienst doen. Met name op donderdag 17 en vrijdag 18 januari, wanneer de beide 'Doe-Dagen' weer georganiseerd worden. U ziet het: er zal weer voldoende te zien én te doen zijn tijdens de Manifestatie Kies Techniek regio Venray 2002... een zonnige toekomst! Op deze twee pagina's geven we alvast de nodige informatie weg. Mocht u nog meer willen weten, surf dan naar de officiële website: www.kies- techniek.nl! Dit jaar zijn drie bedrijven bereid gevon den om als gastbedrijf te fungeren tijdens de Manifestatie Kies Techniek Venray-Regio op zaterdag 19 januari 2002. Eén van die bedrijven is Argowil, een van de belangrijk ste bedrijven in Nederland als het gaat om elektrische bedradingen. Draadjes en draadjes en draadjes en... Iedereen heeft dagelijks te maken met ventila toren, aansluitingen, transformatoren of schake laars. In elk apparaat zit wel een aandrijving die ergens zijn electriciteit vandaan moet halen. Dat gebeurt door middel van elektriciteitsdraden: de (vaak) gekleurde plastic omhulsels met daar bin nenin een of meerdere koperen draden. Niemand staat daar eigenlijk meer bij stil, behal ve bij Argowil in Venray. Daar worden die bedra dingen namelijk op maar gemaakt en geassem bleerd. En niet alleen de bedradingen, maar ook de contacten waarmee ze aangesloten worden. En dat alles ook nog eens in alle maten en soor ten: enkelvoudige draadjes, meeraderige kabels en complete en soms erg complexe, kabelbo men. Electrische bedradingen op maat Argowil bestaat sinds 1996 en was voorheen gehuisvest in het Liof-bedrijvencentrum. Drie jaar geleden is het huidige pand aan Keizersveld 34 in gebruik genomen. Directeur Jac Arts: "We zijn in die periode gegroeid van 6 naar 30 mede werkers. Onze klantenkring is in die tijd ook erg divers geworde. Machinebouwers, bouwers van voertuigen, panelenbouwer, makers van medi sche apparatuur en vele anderen vinden hun weg naar Argowil. Voor alle machines en appara ten waar bedradingen in zitten kunnen wij in principe deze bedradingen toeleveren. Wij maken inmiddels zo'n 3000 eindproducten, alle maal op een heel simpele basis... het draadje." Argowil maakt dus de bedradingen die in elek trische apparaten zitten. "Niet de grote volume kabels zoals de gewone elektriciteit snoeren en dergelijke, maar de kleinere draadjes die in de apparaten zelf zitten. We werken dan ook tame lijk specialistisch en uitsluitend op aanvraag, VAD Blitta bv Gilde-BT Contracting Cox Metaal Custers Hydraulica Flyers Internet communications Groep Geleide Wapens Hermus BV In alfa Industries bv Jabro Tools bv Kersten Wanssum M.M.Ï. bv Manders Automation Nelipak bv Electro Martens bv Rocom Telecommunicatie Speciaahverfc bv Staalmeesters bv Syntens Innovatiewerk Taxi Veretraaten bv Van Mierlo Logistic Services MMT Intern. Inc. Gastbedrijven Kies Techniek 2002 Argowil BAS Opel Ghielen Allen zijn zij gevestigd op liet Keizersveld. Het leegstaande pand Smakterweg 25 dient dit jaar als extra Kies Techniek-pand. Uiteraard is het TOC het centrale zenuwstelsel van zowel de Manifestatie Kies Techniek als de Doe-Dagen op 17 en 18 januari. maak het inde TECHNISCH OPLEIDINGSCENTRUM VE», Stichting Kies Techniek Venray-Regio i.s.m. de Stichting Maak het in de techniek (MTF) Iimbuig met (onderwijskundige) medewerking van Raayland College Dendron (kollege Gilde Opleidingen Fontvs Hogeschool AOB' Bouw Opleidings Centrum Go Infra ROI TOC Contactpersonen Kies Techniek Bestuur: Wilma Manders-Gommans (Manders Automation) 0478-584855 Dagoiganisatie: Robert van Rijswijck (Rocom Telecommunicatie) 06-54747646 Scholen (Doe Dagen) Hans Beterams (MTT) 0475-352708 Innovatie team Martin Kusters (Innovatienetwerk Syntens) 06-22496478 PR: Erik Peters (hialfa Industries) 0478-555405 Website: www.kiestechniek.nl meestal in kleine series." De bewerkingen van Argowil zijn onder te verdelen in: volautomatisch knippen van draden en aanslaan van contacten, meeraderige kabels knippen en afmantelen, con tacten aan meeraderige kabels aanbrengen met behulp van een strip-krimpmachines en de ein- dassemblage van kabelbomen. Daarnaast advi seert Argowil haar klanten bij het ontwerp van kabelbomen en maakt zonodig prototypen van dit ontwerp. De kwaliteit en betrouwbaarheid van de producten wordt gegarandeerd door een 100%-electrische test, waaraan alle producten worden onderworpen. Argowil en techniek Is Argowil nu een technisch bedrijf? Jac Arts: "Techniek, dat zit wel goed "Allereerst is het natuurlijk voor de jeugd interes sant om ook met een vak als het onze kennis te maken. En ja, bij ons is wel degelijk sprake van techniek. Alhoewel er geen verspaning plaats vindt zoals bij frees- en draaibanken zijn onze verfijnde buig- en krimpbewerkingen zuiver technisch van aard en toepassing. Zij zorgen voor een betrouwbare verbinding tussen draadje en contact wat bij elektriciteit natuurlijk héél belangrijk is. Wij werken met speciale machines zoals bijvoorbeeld de strip-krimpmachine. Daarnaast voeren we ook veel handwerk uit. Dit werk is het beste te vergelijken met fijn mecha nisch asemblagewerk, waarbij nauwkeurig en foutloos werken een must is. Bij electrische ver bindingen mogen nu eenmaal géén fouten gemaakt worden. Voor het ontwerpen en het maken van prototypen hebben we technisch geschoolde mensen in dienst. Voor het meren deel echter worden de mensen intern opgeleid. Tenslotte moet je het vak toch in de praktijk leren." Een andere motivatie om als gastbedrijf op te treden is uiteraard om het jonge bedrijf ook regionaal meer naamsbekendheid te geven. "Velen hebben geen idee dat ons bedrijf hier gevestigd is of wat we hier überhaupt maken. Daar komt natuurlijk ook bij dat we ook in de toekomst verzekerd willen blijven van voldoende medewerkers en als mensen je bedrijf kennen is dat makkelijker te bereiken. En uiteraard vinden we het erg leuk om aan zo'n manifestatie mee te doen, in het belang van de jeugd en het tech nisch bedrijfsleven in Venray." 19 januari 2002.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 22