Tod Boerenbruidspaar de Piëlhaas Prins Noud I in Vredepeel Jan Strijbos Beste John d'n Urste prins in Heide Inschrijven kinderoptocht Prins Sjaak (Rongen) II heerst in Leunen Keieschieters jubileerden Knuppel Bronzen Piëlhaas voor Wiel Stoffels €0.50 per foto Vorstenhal Kelsmiddeg op 27 januari Ramen DeurenSerres I Tel: 0478-571 481 I Wij feliciteren de 6 grote winnaars en alle andere prijswinnaars van de oudejaarsloterij. Volgende trekking: 29 jan. a.s. Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray EN Honderddrieëntwintigste jaargang - week 3 - donderdag 17 januari 2002 MAAS Henriëtte Vievermans en Igar Leenen uit Venray vor- het boerenbruidspaar in de Venrayse vastelaoves- reniging de Piëlhaas. iterdagavond werd het paar de Witte Hoeve aan het ibliek voorgsteld. In het dagelijks leven is jenriëtte huidtherapeute en Igar werkzaam als directeur van iro Mail. De vrije tijd wordt bui ten het gezin en de familie aange wild met diverse hobby's. Voor Henriëtte is dat bloemschikken en «)or Edgar tennis, voetbal en fees ten. Verder is Edgar nog voorzit ter van de commissie Prinseproclamatie van de •Piëlhaas. Deze twee mensen vor men vanaf nu het middelpunt van de boerenbruiloft 2002 in Rooy. Het motto van het boerenbruid spaar luidt: 'Mit drank, brooëd en kruut, pakke wij ok den derden dag nog gruwelijk uut'. Zaterdag werd aan het begin van de avond op gepaste wijze afscheid genomen van het bruid spaar van vorig jaar: Lilian Aben en Ramon Barents. De avond begon met het uitreiken van de Wakkere Piëlhaas aan gymnastiek vereniging St. Christoffel. Het vorstenhal vindt plaats op zaterdag 2 februari in tennishal de Schaapskooi. Aanvang: 20.11 uur. De entree bedraagt vijf euro, leden van vastelaovesvereniging De Piëlhaas mogen op vertoon van hun lidmaatschapkaart gratis naar binnen. De hofkapel verleent haar medewerking aan dit altijd gezellige carnavalsfeest. Op zondag 27 januari 2002 organiseren de Aid Adju danten Rooyin de Witte Hoeve voor de twee de keer een fees telijk vastelaovesfeest alleen en uitsluitend voor mannen: de Kelsmiddeg. Deze kelsmiddeg verscheen vorig jaar voor de eerste keer op de camavalsagenda en werd goed ontvangen. Dit jaar hebben de jongens van de AAR er alles aange daan om waar nodig het program ma nog sterker te maken dan vorig jaar. Wat kunt u verwachten? De Gouverneur Jazzband, het huisor kest; Joekskapel de "Hofbende" zorgt voor ongecompliceerde vas- telaovestonen; twee ijzersterke buutreedners maken hun opwachting; twee optredens van een vermakelijk zangduo; optre dens van de artiesten van de Carnavals CD 2002; er worden hapjes geserveerd en een gratis sigaartje; een ambiance waar je je thuis voelt Het programma begint om 13.00 uur en zal duren tot 17.30 uur Kaarten zijn te koop bij: 't Up- ke, Hulsman, de Klokkenluider, de Witte Hoeve en verder bij alle Aid Adjudante, 7.94 euro. Noud Comelissen is zater dagavond in een bomvol gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel uitgeroepen tot jubileumprins Noud I van de Klutetrappers. Als 33ste prins van de Klutetrappers gaat prins Noud I samen met zijn prinses José en narrin Carolien (De Mulder) voor op onder het motto: 'Carnaval vie ren dat zit ien ozze nartuur, Klutetrappers en Klutetrapperinnekes mit zien alle voorwaarts'. In het dagelijks leven is de prins rundveehouder en bestuurslid van de rundveestudieclub, stich ting gemeenschapshuis en de dorpsraad. Hij speelt toneel en is is erg actief betrokken bij de orga nisatie van de jaarlijkse zeskamp in het kerkdorp. Prins Noud I houdt receptie op zondag 3 febru ari in gemeenschapshuis De Kleine Loef van 11.49 tot 14.49 uur. Op het op 6 januari gehouden prinsenbal is Frank van Zxutphen uitgeroepen tot jeugdprins van de Kluutjes, samen met prinses Laura (Peeters) en nar Joost (Cornelissen). De jeugdprins houdt eveneens receptie op zon dag 3 februari in gemeenschaps huis De Kleine Loef van 11.49 tot 14.49 uur. Op carnavalsmaandag 11 februari zal in Castenray om 20.11 uur voor de achttiende keer de orde van verdienste 'De Beste Knuppel' worden uitgereikt. De vijf helpende verenigingen, SJ.W.C. en car navalsvereniging de Schanse knuppels waren ook dit jaar eensgezind in hun mening wie de onderscheiding moest toe komen. Het was dan ook een unaniem besluit dat 'de Beste Knuppel 2002' toegekend wordt aan Jan Strijbos. De onderscheiding zal worden uitgereikt als blijk van waarde ring voor de vele jaren tome loze inzet die Jan voor de Castenrayse gemeenschap gedaan heeft Jan is een geboren en getogen Castenrayer die van jongs af aan veel interesse heeft gehad in het gemeenschapsleven. In zijn jonge jaren was hij lid van het Patronaat en de Jonge Boeren. In 1959 wasjan medeoprichter van de tafel tennisclub. Toen in 1964 de voetbalclub in het dorp werd opgericht, stapten vrijwel alle jongens over naar deze nieu we vereniging en ging de tafelten nisclub ter ziele. Jan is lid geweest van veel ver enigingen. Een bloemlezing: toneelclub Vondel, De Schanseknuppel waar hij jaren lang ceremoniemeester was, hij ondersteunde de LVB met het uit zetten van oriëntatietochten en als veilingmeester; SV Castenray waar hij van 1971 tot 1978 leider van het eerste was; bestuurslid en voorzitter van de Sportstichting Oirlo-Castenray; voorzitter en oprichter van de tennisclub Oirlo- Castenray; lid van de gemeentelij ke adviescommissie Jeugd, Sport en Recreatie en terzelfder tijd adviserend lid van de Dorpsraad. In 1977 werd Jan medeoprich ter van de fanfare "Dorpsklank". Hij werd meteen gebombar deerd tot - secretaris van het oprichtingscomité, want er moest nogal wat op papier gezet wor den en dat was aan Jan wel besteed. Het gevolg was dat hij de eerste voorzitter werd, gevolgd door het voorzitterschap van de Muziekfederatie. Bij gelegenheid van het 4x11 jaar van De Schanseknuppels werd Jan bereid gevonden een jubileumboek samen te stellen. Ook hier werd hij de stuwende kracht en samen met de vier ande re commissieleden leidde dit bin nen twee jaar tijd tot een prachtig eindresultaat. Verder is Jan initiatiefnemer, medeoprichter en voorzitter van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. En of dit nog niet genoeg is, was Jan ook nog even bezig om een urnen muur te realiseren. Na enkele bij eenkomsten met het kerkbestuur kwam de urnenmuur spoedig uit de grond en ook hier was Jan weer de initiatiefnemer en coördi nator. Omdat Jan een echte vereni gingsman wil blijven, kijkt hij al vooruit en ziet hij zich ooit nog wel eens zijn Castenrayse gemeenschapsleven afsluiten als voorzitter van de Ouderenbond. Vastelaovesnieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Carnavalsvereniging De Keieschieters uit Geijsteren vierde afgelopen weekend haar 4 x 11-jarig bestaan. Dat gebeurt met diverse carnava leske festiviteiten. Zondag ont ving het bestuur van de jubile rende carnavalsvereniging van de oud-prinsen een cadeau: een beeld van kera miek, dat een polonaise met voorop de prins uitbeeldt. Dit beeld wordt in brons gego ten en carnavalsmaandag na de optocht officieel geplaatst op een zuil naast De Kei. Deze zuil is door de oud-prinsen bij het 33- jarig bestaan aan de carnavalsver eniging geschonken. Het beeld is gemaakt door de Geijsterse kunstenares Mieke van Uden, Onder de oud-prinsen werd nog koperen muntgeld opgehaald, dat in het bronzen beeld verwerkt wordt. Verder was er die dag een receptie, waar bij veel carnavalsverenigingen uit de buurt present waren, al dan niet begeleid door hun joekska pel. Aan het einde van de receptie presenteerde joekskapel Kei d'r nève haar eigen cd: 'Kei d'r nève on tour'. HISTORIE In 1958 kwamen een aantal Geijsternaren bijeen om iets af te spreken over carnaval. In veel dorpen in de buurt was al carna val en jonge dorpelingen uit Geijsteren trokken daar naar toe om de dolle dagen voorafgaand aan de vasten nog even de bloe metjes buiten te zetten. Dat moest in Geijsteren toch ook kunnen. Er werd een comité gevormd uit de besturen van de diverse verenigin gen die het kleine dorp rijk was en er werd al wat carnaval gehou den. In 1959 was er dan de eerste prins, tevens de voorzitter van de vereniging, Louis Peters. Zoals wel meer carnavalsvereni gingen in de omgeving draagt de "Geijsterse vereniging, die eigen lijk geen vereniging is, de naam de Keieschieters. Het is geen ver eniging, omdat de club geen leden kent. Het is meer een stich ting met alleen een bestuur met als doel het bevorderen van de viering van carnaval in het dorp. Maar carnavalsstichting klinkt niet en dus zegt iedereen in Geijsteren toch de carnavalsvereniging. Wat hier ook van zij, zeker is dat de Kei in het centrum van het dorp het symbool is van de Geijsterse carnaval. Oud-vorst Thei Cuijpers weet hier nog prachtige verhalen over te vertel len. De zwerfsteen, die bijna 1400 kilo weegt, is bij het dorps plein neergelegd in 1963, toen de carnaval in Geijsteren nog maar een paar jaar oud was. De Kei is de plek van waar de Prins zijn onderdanen toespreekt na de optocht en het is de plek waar de carnaval op dinsdagavond om 24.00 uur wordt afgesloten. Als nieuwe prins van de Hedsbuülen is zaterdagavond uitgeroepen prins John I (Verkoeyen). John Verkoeyen is 26 jaar en in het dagelijks leven inspecteur bij Deltacon. Maar ook voor een lek kere koude schotel of barbecue kun je bij hem terecht. Hij wordt bijgestaan door zijn adjudantes José en Mariet. Het carnaval is hem met de paplepel ingegeven als zoon van Gerrit en Annie Verkoeijen, die al jaren in het Knöllekesriek actief zijn. Vandaar ook zijn motto: 'Vierde carnavals mit Verkoeije(n), dan wert ut zeker enne goeie'. Ter ere van prins John I is er op zaterdag 26 januari ene receptie in de Gelderkoel. Aanvang: 19.55 uur. Bert Janssen is afgelopen zater dag benoemd tot de nieuwe vorst van de Hedbuülen in Heide. Bert is al jaren actief binnen de carna- Prins John I valsvereniging. onder andere bij de wagenbouwers, de raad van elf en het boerenbruidspaarcomité. Vorst Bert Foto: Hoedemaekers Venray malen per jaar te gaan zeevissen. Natuurlijk voor het vissen maar vooral ook voor het visserslatijn; De gezelligheid die hij hoog in het vaandel heeft en die van hem af straalt. Al meer dan twintig jaar is hij met hart en ziel verbonden aan het Muziek en Majorette Show Korps St. Petrus Banden in Venray. Eerst als bestuurder en nu als erelid heeft hij steeds de han den uit de mouwen gestoken voor het wel en wee van de ver eniging. Zijn inzet heeft bijgedragen aan de realisatie en in stand houding van een eigen clubgebouw; de "Op Maat" Ook droeg hij er mede zorg voor dat de vereniging een eigen tribune realiseerde, die nog altijd ook door andere vereni gingen met regelmaat gebruikt wordt bij activiteiten. En ook nu, nu hij het eigenlijk wat rustiger aan wil doen, kruipt het bloed waar het niet gaan en neemt hij regelmatig plaats achter het stuur van de buurtbus in de regio Venray. Hij moet tenslotte toch mensen om zich heen hebben, dus hoe voller de bus, hoe liever het hem is. Met de uitreiking van de Bronzen Piëlhaas aan dhr. Wiel Stoffels eert de vereniging niet alleen dhr. Stoffels, maar eert imp liciet ook alle vrijwilligers die met zo veel inzet en toegewijdheid het verenigingsleven in stand hou den. Zeker zo kort na de afsluiting van het jaar van de vrijwilliger hecht V.V. de Piëlhaas er veel waarde aan om juist deze inzet te benadrukken. De uitreiking van de Bronzen Piëlhaas vindt plaats op zaterdag 19 januari aanstaande tijdens de gala-avond van Circus Mök, in de Schouwburg te Venray. De onderverdeling bij de inschrijving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. Je kunt ook met je klas en/of school deelnemen. De laatste kans om je te laten inschrijven is op carnavalszondag 10 februari tussen 11.30 en 13.00 uur in de jeugdtent op het Henseniusplein. Natuurlijk wordt de kinderop tocht geheel volgens traditie afge sloten met de jeugdprinsenwagen van de I-Iazekeutel met de het prinselijk trio, de vorst, de Jeugdraad van 11 en de Garde. Voor meer informatie kun je contact opnemen met de voorzit ter optochtcommissie, Wout Claessens tel:582732. Prins Sjaak d'n Twedde (Sjaak Rongen) is zaterdag uit geroepen tot zesenveertigste prins van de Knöllekes in Leunen. Samen met nar Wim (van Osch) zal hij alle Knöllekes en Knöllinnekes voorgaan onder zijn motto: 'Knöllekes gef gas!' Prins Sjaak d'n Twedde is 38 jaar en geboren als Oelders Spurriemökske. Hij woont samen met zijn vrouw Yvonne (Reintjes) en hun zonen en dochter Kamiel, Miko, Indy en Jaro aan de Bershof. Sjaak is een echt carnavalsmens, hij is sinds 1991 lid van de Raad van Elf. Verschillende keren heeft hij op de zittingsavonden in Leunen, Oirlo en op circus Mök in Venray opgetreden. Prins Sjaak d'n Twedde is in zijn dagelijks leven varkensverzorger. Zijn hob by's zijn voetbal in het algemeen, carnaval vieren en hij is fervent wagenbouwer. Tevens is Sjaak voorzitter van de stichting peuter speelzaal. Vol enthousiasme zal prins Sjaak d'n Twedde, samen met vorst Piet en zijn gevolg, voorgaan om er bij de Knöllekes een onvergetelijke carnaval van te maken. Op zaterdag 9 februari 2002 krijgt iedereen de kans de nieuwe heerser te feliciteren met zijn benoeming. De receptie vindt plaats in de zaal van café Martens en wel van 20.11 uur tot 22.11 uur. De Bronzen Piëlhaas is de hoogste onderscheiding die vastelaovesvereniging De Piëlhaas kent. Reeds 31 jaar wordt deze onderscheiding van verdiensten, ingesteld in 1971, uitgereikt aan hen, die belangrijke sociale en/of cul turele verdiensten hebben voor de Venrayse gemeen schap of een deel van die gemeenschap zonder dat deze verdiensten voortkomen uit j professionele activiteiten of op materiële gronden gehono reerd worden. Voor het Vastelaovesseizoen 2000-2001 heeft de Piëlhaas besloten deze onderscheiding uit te rei ken aan de heer Wiel Stoffels. Wiel Stoffels is een verenigings man pur sang. Uit Tegelen afkom stig raakte hij snel ingeburgerd in Venray door zich, met het oog op zijn schoolgaande kinderen, in te zetten voor het oudercomité. Via het oudercomité raakte hij betrokken bij het schoolbestuur waar hij zich voor ingezet heeft. Betrokkenheid bij wat een mens beweegt en motiveert is een belangrijke drijfveer voor dhr. Stoffels. Interesse voor de mensen met wie hij zich omringt weet staat voorop. Met enigszins lede ogen neemt hij de veranderingen binnen de hedendaagse samenleving waar; alles wordt afstandelijker, zakelij ker, de verbondenheid verdwijnt. Anekdotisch kan hij verhalen over de hoogtij dagen van de per soneelsvereniging van Inalfa, het bedrijf waar hij lange tijd gewerkt heeft en waar hij de kar van de personeelsvereniging zo lang getrokken heeft. Nog altijd trekt hij er, ook nu hij gepensioneerd is, met de vis club van Inalfa op uit om'enkele Carnavalszondag is traditio neel voor de kinderen. Voor de Roojse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 10 februari de kienderoptocht. Deelname is gratis. Kinderen die mee willen doen aan de kin deroptocht kunnen zich aanmel den in Café 't Upke, op de drie zondagen voor Carnaval te weten 20 januari, 27 januari en 3 febru ari van 11.30 tot 13-00 uur. Het thema dit jaar is: Oertijd. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je mee doet. bij ontwikkelen en afdrukken APS formaten Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur Deze maand alle

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15