Zilveren Bömke voor Tiny Jongen Keijsers-Manders wint ondernemersprijs Presentatie blindenproject in schouwburg MULTIFLEX LENZEN Recordaantal baby's in Maasziekenhuis Mooi cadeau voor Scouting De Peelspeurders Grijp De Kans MTACTLENZEN Fietsenverkoop Whiplash inloopmiddag anidröme 130.000 snelheids overtredingen Geen nominatie SV Merselo Gladheid PEEL EN MAAS Donderdag 10 januari 2002 - Pagina 7 Venraynaar Paul Kronen berg (33) en zijn blinde Duitse vriendin Sabriye Terberken (31) hebben in heel korte tijd in Tibet een spraakmakend blindeninstituut gesticht. Ondanks vele tegenslagen ble ven deze twee idealisten gelo ven in hun droom: een tehuis voor blinde kinderen. Hun droom is verwezenlijkt dankzij hard werken en een flinke dosis doorzettingsvermogen. Het resultaat mag er zijn en heeft vorm gekregen in het zogeheten Project for the Blind waar inmid dels enkele tienlallen blinde kin deren worden opgevangen, opge leid en voorbereid op een zelfstandig bestaan. De eerste resultaten zijn verbluffend. Sabriye Terberken en Paul Kronenberg komen zondag 13 januari in de foyer van Schouwburg Venray verhalen over hun project en zullen dat illustreren met prachtige dia's en videobeelden. Dankzij de vele scholen, organisaties en particu lieren die het project in Tibet financieel steunen is het duo Terberken/Kronenberg in Noord- Limburg goed bekend. Paul en Sabriye zullen deze bijzondere presentatie ook aangrijpen om het Noordlimburgse publiek namens de blinde kinderen van Tibet te danken voor het support. Het verhaal van dit bijzondere blindeninstituut begint tijdens een unieke reis te paard die de blinde Sabriye Tenberken onder neemt door Tibet. Ze werd gegre pen door het verschrikkelijk lot van blinde kinderen die letterlijk leven in de achterkamertjes van de samenleving. Sabriye, die in Bonn aan de universiteit Tibetologie studeerde en een Tibetaanse brailleschrift ontwik kelde, besloot om in de Tibetaanse stad Lhasa een blinde ninstituut op te zetten. In de lente van 1998 besluit Venraynaar Paul Kronenberg in te gaan op het ver zoek van Sabriye, die hij toevallig had ontmoet tijdens een reis door Tibet, om met haar in dit Aziatisch land een project op te zetten voor blinden. Een gouden greep. Sabriye en Paul presteer den iets wat door velen als onmo- gelijk werd beschouwd. In de wintermaanden verblijft het duo in Europa om voordrachten te verzorgen, sponsoren te bezoe ken en nieuwe sponsoren te vin den. De indrukwekkende wijze waarop Sabriye Tenberken werkt krijgt over de hele wereld veel aandacht. Haar boek 'Mijn weg leidt naar Tibet' over de blinde kinderen van Lhasa gaat over harre barre en avontuurlijke tocht te paard door Tibet. Realistisch en vaak met humor en zelfspot beschrijft zij op boeiende wijze deze reis. Het boek is al in vele talen uitgegeven en kreeg overal lovende recensies. Verleden jaar kreeg Sabriye Tenberken in Duitsland de allerhoogste televi sieonderscheiding Bambi voor haar bijzonder charitatief werk. Temidden van duizenden Duitse bobo's hield zij toen een korte maar zeer indrukwekkende toe spraak over haar blindenproject. Deze bijzondere vróuw en haar Venrayse vriend laten zondag 13 januari vanaf 14.00 uur in de foyer van de schouwburg zien wat ze de afgelopen jaren hebben bereikt. Dankzij de medewerking van de directie van het theater café De Artiest kan deze middag plaatsvinden in de foyer van de schouwburg. Het is zeer de moei te waard om te komen luisteren en kijken. De entree is gratis. CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND K U R S T J E NS VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 In 2001 werden voor het eerst in de geschiedenis van het Maasziekenhuis in Box meer in één jaar meer dan zevenhonderd baby's gebo ren. Reden voor het zieken huis om de ouders van Ahmed Abdi-Abdella, boreling num mer 700, in de bloemetjes te zetten. Begin januari 2002 kon de balans worden opgemaakt en bleek dat in 2001 maar liefst 724 baby's het levenslicht zagen in het Maasziekenhuis. In 1999 wer den 496 baby's in het Boxmeerse ziekenhuis geboren in 2000 681. In 2000 werden de afdelingen gynaecologie en kindergenees kunde in het St. Elisabeth- ziekenhuis in Venray gesloten. Met name de toeloop van zwange- re vrouwen uit de regio Venray zorgde voor de sterke stijging van j het aantal geboorten. Ook de komst van een aantal vrouwelijke gynaecologen trok waarschijnlijk nieuwe patiënten Tijdens de nieuwjaarsrecep tie van de wijkvereniging Landweert heeft Tiny Jongen het Zilveren Bömke, een onderscheiding die sinds 1988 wordt uitgereikt aan personen die zich belangeloos verdien stelijk hebben gemaakt voor de wijk, ontvangen. Tiny Jongen is al sinds 1987 in de wijk actief als vrijwilligster. Jaarlijks helpt zij bijvoorbeeld met volle overgave mee met het orga niseren van de rommelmarkt en het wijkfeest en is ze in de weer met de verspreiding van de Schakel (een blad van de overkoe pelende organisatie van ouderen verenigingen) Ook is ze voor welzijnsorganisa tie Synthese de contactpersoon van de gymnastiekclub (een acti viteit van de ouderenvereniging) en bestuurslid van ouderenvereni ging Ons Genoegen. In die hoe danigheid bezoekt zij steevast de openbare vergaderingen van de wijkvereniging Landweert. Het tappen van moppen is een specialiteit van Tiny en een vurig debat wordt vaak op humoristi sche wijze door haar afgesloten. De dragers van het Zilveren j Bömke bepalen traditiegetrouw wie de onderscheiding ten deej valt. Voorzitter Constant Favier van scouting De Peelspeurders haalde in zijn nieuwjaarsspeech de posi tieve lijn aan, die de scoutingver- eniging in 2001 is ingezet. Hij sprak de hoop en het vertrouwen uit dat 2002 dit minimaal gaat eve- In het kader van slachtofferhulp houdt de politie weer een ver- koopdag van gevonden rijwielen. Gedupeerden van fietsendiefstal in de gemeente Venray kunnen in aanmerking komen voor de aan koop van een vervangend rijwiel. Kopers dienen in het bezit te zijn van een aangifteformulier gesto len fiets en moeten een legitima tiebewijs kunnen tonen. Zaterdag 12 januari vindt de verkoop bij opbod plaats bij het politiebureau aan de Leunseweg 4 in Venray. De fietsenverkoop vindt plaats op de binnenplaats van het bureau. Tussen 11.00 en 12.00 uur kan men de gestolen fietsen bekijken. Om 12.00 uur begint de verkoop per opbod; betaling kan alleen in euro's geschieden. Er kan slechts één fiets gekocht worden per aan gifte fietsendiefstal. De koper dient wel in het bezit te zijn van een kopie van de fietsendiefstal aangifte en een geldig legitimatie bewijs. Voor verdere informatie kunt u terecht bij het bekende telefoonnummer van de politie Limburg-Noord: 0900-88 44. De Whiplash Stichting Nederland houdt op donderdag 17 januari van 13-30 tot 15.30 uur een inloopmiddag voor whiplash- patiënten De middag wordt gehouden in het cultureel centrum De Weijer, De Raetsingel 1 in Boxmeer. De toegang is gratis. naren. Hierbij doelde hij onder andere op de vorming van een nieuwe speltak, de Esta's. Dit is een groep die gaat bestaan uit jon gens en meisjes in de leeftijd van 7 t/m 10 jaar. Deze groep gaat medio april 2002 van start. Een bijzondere gebeurtenis bij deze bijeenkomst was het geschenk dat de heer Meijer, voorzitter van de Bond van Wapenbroeders, afdeling Venray, overhandigde aan voorzitter Favier. Dit geschenk bestaar uit een wissel- lijst met daarin een oorkonde. Op deze oorkonde staat: 'Een eervolle vermelding voor Scouting De Peelspeurders wegens het onon derbroken verlenen van hun medewerking vanaf 1985 tot en met 2001 aan de jaarlijkse herden king op het Britse oorlogskerk hof'. In zijn toespraak meldde Meijer de rol die scouting, toen nog padvinderij geheten, in zijn eigen leven heeft gespeeld. Ook vertelde hij dat de jaarlijkse her denking in september niet alleen het herdenken van de Britse oor logslachtoffers betreft, maar ook het belang van de vrijheid. In de oorlog was de padvinderij name lijk verboden en konden de leden niet openlijk hun hobby uitoefen nen, zoals de jeugd- en kaderle den vandaag de dag wel kunnen. Hij sprak de hoop uit dat in een verre toekomst een tweede oor konde de eerste zal aanvullen maar dan met andere jaartallen. Voorzitter Favier heeft namens scouting De Peelspeurders de Bond van Wapenbroeders, afde ling Venray, van harte bedankt voor het mooie cadeau en zegde de organisatie van de jaarlijkse herdenking toe dat, zolang de scoutingvereniging bestaat, zij ondersteuning zal verlenen aan deze gebeurtenis. PEEL EN MAAS een abonnement waard THtKrenovatie^aatdij ens verder dar. kei nkteKren net rsod,zeet sjbtanw Van een tuin een lusthof maken, daar komt meer bij kijken dan het planten van bloemen. Op basis van uw wensenpakket omzoomt Rien van Mierlo uw woning met een weelderige natuur, sierbestrating en tuindecoraties. Een aanwinst voor het leven, de meerwaarde van uw bezit nog niet meegerekend! "j VAN MIERLO f" Rien van Mierlo geeft u' H el ni oriel se weg 11 1 .57 5 1 P H De ar tuin een eigen signatuur e Tel. 0 4 9 3 3 1 4 5 9 3 n vv/ztklcfiFe trip*, °°msanitait PARKEREN IN Voorkom wachtrijen bij de betaalautomaat Betaal met uw chipknip Snel en veilig voor iedereen Informeer bij uw bank Gemeente Venray naar de gebruiksmogelijkheden Groep Venray e.o. en VZO) waren Boom Transport (Business Vision Venray), Frank en Christel Weiten van De Lekkernij en 't Ankertje in Merselo (Horeca Groep Venray), Nijsen/Granico (Industriële Club Venray), Hotel Asteria (LOZO), Pare De Witte Vennen (OOZO) en Maja Kateman van reisburea Vice Versa (Winkelcentrum Venray) genomineerd. De Loek A. Nelissenprijs is een verkleinde kopie van een groter beeld dat in overleg met de gemeente een speciale plaats zal krijgen. Het kunstwerk, dat verbonden is aan de prijs, zou een plek moe ten krijgen op het voormalige ter rein van Nelissen-Van Egteren in Oostrum. Dit idee opperde Victor Weijs tijdens de nieuwjaarsbijeen komst van de Venrayse onderne mers. Het beeld zou volgens Weijs een plek moeten krijgen in de daar te realiseren woonwijk. Tot die tijd krijgt het beeld waar schijnlijk een plek in de Engelse Tuin nabij het gemeentehuis. Bij snelheidscontroles heeft de politie Limburg-Noord in het jaar 2001 in totaal 130.773 automobi listen bekeurd. Daarvan zijn 18.527 automobilisten gefoto grafeerd door de flitspaal op de N271 in Swalmen. De flitspalen die begin december langs de N275 zijn geplaatst betrapten 1336 hardrijders. De meeste bekeuringen waren nog in liet kader van het project 'Samen minder' dat inmiddels is voortge zet door het verkeershandha- vingsteam. Dat team zal in het eerste kwartaal van dit jaar ope rationeel zijn. In tegenstelling tot het project 'Samen minder' richt het verkeershandhavingsteam zich niet alleen op de N271. N273 en N275. maar op alle wegen in de politieregio Limburg-Noord. Daarbij wordt behalve op snelheid ook op rij den door rood licht, de helm- draagplicht. het gebruik van de gordel en alcohol gecontroleerd. Het accent blijft wel liggen op de snelheidscontroles omdat uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken dat bij het verlagen van de gemiddeld gereden snelheid met 5%, hel ongevalrisico afneemt met 15%. Bij hei terugdringen van de aanrijdingen met dodelijke afloop en gewonden met een zie kenhuisopname, is het verlagen van de gereden snelheden een van de belangrijkste middelen. In drie voorrondes en een fina leavond krijgt amateurtalent de kans zich te presenteren op het theaterpodium van Schouwburg Venray. Als je kunt zingen, dansen of toneelspelen, meld je dan aan voor 'De Kans'. Als je denkt dat presenteren iets voor jou is, meld je dan aan voor 'De Kans'. Als je denkt dat je aanleg voor cabare tier hebt, meld je dan aan voor 'De Kans'. Kortom, heb je artistie ke aspiraties op het gebied van de podiumkunst, dan is hier jouw 'Kans'. Op 27 maart 2002 is weer de eerste voorronde van 'De Kans', de succesvolle talenten show die Schouwburg Venray vorig seizoen heeft gelanceerd. Ieder aankomend of gearriveerd artiest is welkom om op het grote schouwburgpodium te laten zien en horen wat hij of zij op artistiek gebied presenteert. Dat kan in de categorie zang, dans, cabaret., toneel.,, alles wat onder de noe mer podiumkunst valt. Op de voorrondeavond mag je maximaal twintig minuten vullen met je artistieke prestaties. Korter mag natuurlijk ook. Er zijn drie voor rondes gepland in maart, april en mei. Per voorronde kunnen vijf optredens geplaatst worden plus een presentator. Een presentator? Jazeker. Anders dan in voorgaand seizoen kunnen zich dit keer ook presentatoren aanmelden. Denk je het presenteren onder de knie te hebben of te krijgen, meld je dan aan om de competitie 'beste presentator' aan te gaan. Naast het aankondigen van de deelne mende artiesten moet je in staat zijn tenminste zes minuten te vul len met een conference of een interview. Bij de voorronde kan het publiek, door middel van een cijfer, aangeven welke artiest(en) zij het allerbeste vond'. Deze artiest(en) heeft zich dan geplaatst voor de finale. Na drie voorronden zijn er al drie finalis ten. Een vakjury zal uit de overige deelnemers nog twee winnaars kiezen, zodat er vijf optredens te zien en te horen zijn op de grote finaleavond. De vakjury zal ook de presentatoren beoordelen en de winnaar kiezen, die de finale avond mag presenteren. In de finale zijn drie prijzen te winnen: de publieksprijs, de persprijs en de vakprijs. Een aanmeldingsformulier is te verkrijgen bij de kassa van de schouwburg. Informatie op tel. 0478-858317. Directeur Serve Keijsers (r.) neemt de Loek A. Nelissenprijs in ontvangst industrieterrein in Ysselsteyn geo pend. De jury, bestaande uit Christ van den Munckhof, Gerard Peters en burgemeester Waals, oordeel de dat het bedrijf zich tijdig stra tegisch heeft weten te heroriënte ren en zich goed heeft weten aan te passen aan de marktontwikke lingen, aan alle typen klanten een totaalpakket op het gebied van installatietechniek kan bieden en daardoor heeft kunnen uitgroeien tot een middelgroot installatiebe drijf met een belangrijke regiona le uitstraling voor Venray. Daarnaast had de jury enkele positief kritische aantekeningen met betrekking tot de nominatie van bedrijven. De jury stelde voor om voor volgend jaar een aparte nominatiecommissie te benoe men die meerdere voorstellen van de ondernemersverenigingen bekijkt, maar ook zelf bedrijven voordraagt voor nominatie. Vervolgens moet een onafhanke lijke jury een keuze maken uit de definitief genomineerden. De publieksprijs werd gewon nen door Maja Kateman van reis bureau Vice Versa. Zij kreeg van de aanwezigen de meeste stem men. Naast Keijsers-Manders Instal latiebedrijven (Agri Business 's maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 Het bestuur van SV Merselo behoort niet tot de drie genomi neerden voor de verkiezing van het Sportbestuur van het Jaar, een wedstrijd die wordt georgani seerd door het vakblad Sportbestuur en Management in samenwerking met de Lotto. De jury heeft na uitvoerige discussies het aantal genomineerde besturen teruggebracht van acht naar drie. 'Dit betekent uiteraard niet dat uw verenigingsbestuur geen bij zondere prestatie heeft geleverd, integendeel', schrijft Peter Hopstaken, hoofdredacteur Sportbestuur en Management. In totaal waren er 41 inzendin gen waaruit na uitvoerige discus sies een voorselectie was gemaakt van acht sportbesturen die in aan merking komen voor de titel. Op 16 januari zal staatssecretaris Margo Vliegenthart de 'Lotto-Cup' aan het winnende bestuur over handigen. De directeur van De Lotto zal aan dit bestuur een che que schenken van 10.000 gulden. Door plotseling opkomende gladheid vonden afgelopen week end in anderhalf uur tijd op de A73 ter hoogte van Venray vier aanrijdingen plaats. Het bleef bij materiële schade. Bij alle aanrij dingen kwam een personenauto in botsing met de vangrail vanwe ge het gladde wegdek. Het gevolg was zware schade aan de auto's en hier en daar een gedeukte vangrail. De auto's moesten wor den afgesleept. Het Ysselsteynse bedrijf Keijsers-Manders is de win naar van de Loek A. Nelissenprijs 2001. Dat maak te burgemeester Waals don derdagavond tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Venrayse ondernemers in een bomvolle schouwburg be kend. Directeur Servé Keijsers nam de prijs in het bijzijn van circa 370 aanwezigen ver heugd in ontvangst. Keijsers-Manders, een familie bedrijf met een agrarische achter grond, is zich in de afgelopen jaren, mede door enkele overna mes, steeds meer als een totaalin stallateur gaan richten op indus trie en woningbouw en heeft onlangs een fraai pand op het Keijsers-Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel.: (0478) 55 06 70 www.sanidrome.nl Exc bij'Sanidröme Badkamermeubel 110 cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voor de droom prijs van €1.681,- (excl. kraan en handdoekhouder)

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7