Toekomst voor schouwburg Sint Anna? Kerkelijke mededelingen Oude foto Weekend diensten Omroep Venray Stichting Stadspark Venray (50) Vrijwilligers- centrale Bijdrage jeu de boulesbaan Werken in de Peel Vakantiemarkt Zwangerschap Wereldwinkel Venray Kinder woorddienst PEEL EN MAAS Donderdag 10 januari 2002 - Pagina 22 11UISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse Huis- Art senPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht i kunt i ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda. Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag is Apotheek Antoni usveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877 Uitsluitend voor spoedgevallen kunt u buiten deze openingstij den bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstloket TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTHK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en 'nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink. G. Gelling en M. Theu- nissen JU GOEDEGEBUURE en li. GELLING DIERENARTSENPRAKTHK DOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum iel. 582690 DIERENAMBULANCE Moord- limburg 24 uur per dag bereikbaar, tel. .077-3522088 •WEEKENDDIENST verloskundigen •voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19-30 tot maandag '07.30 uur L SPAN, tel. 06-22922151 Veerdienst verloskundigen -De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray 'worden vanaf maandag 0~\30 tot •vrijdag 19 30 uur waargenomen 'door: H. v. EERTEN en L. SPAN. tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tus- 'sen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06- •22722996 Informatiecentrum •GEESTELIJKE ■GEZONDHEIDSZORG •Vel. 0478-527066 maandag-donderdag 09-00-17.30 uur "MELDPUNTALGEMENE •HULPDIENST VENRAY Jel. 0478-584444 'Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het •Gehandicaptenplatform VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG •24 uur per dag bereikbaar via tel. O6-55790271 SLACHTOFFERHULP •Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Ven ray tel. 0478-565155 •BUREAU VOOR RECHTSHULP •Venlo-Venray. gratis spreekuur op afspraak, lel. 077-3209191 Ruud van der Heijden uit Best is donderdag van 20.00 tot 22.00 uur te gast in Waar zijn de Troubadours gebleven? Voor deze gelegenheid worden de programma s Gèr Gedoan en Waar zijn de troubadours geble ven? Samengevoegd. Tot aan de carnaval kunt u elke donderdag tussen 18.00 en 19.00 uur luisteren naar een programma dat geheel in het teken staan van de car naval. Met de carnavalsagcnda en fragmenten van Circus Mok uit de ^estiger jaren in de Aide Doas. Op zaterdag 26 januari tussen J-t.00 en 17.00 uur vindt de 1000ste aflevering van het programma Prime- Time plaats. Om van deze uitzending iets speciaals te maken worden alle jakens uit de kast gehaald. De uitzen ding zal een live karakter krijgen en komt vanuit de Witte Hoeve in Ven ray. Artiesten die deze middag zullen pptreden zijn: Touchin' Tongues uit yenlo. Jack van Els uit Venray, Freaks Uit. Deurne, Geert Pelzer uit Venray en Janine (van KAJA) samen met d'r yader. Ze eindigen met een minicon- pert van Diep Sjit uit Wanssum. Prime-Time gaat proberen om tot 26 januari geld in te zamelen voor de jCIini Clowns. Dit is een organisatie die zich bezig jioudt met het amuseren van zeer jueke kinderen in ziekenhuizen. Heb jij een leuk idee om aan geld te komen voor dit goede doel, en heb je Zin om mee te helpen om er voor te Zorgen dat de kinderen iii de zieken- jiuizen het beter krijgen, neem dan pven contact op met de redactie van het programma Prime-Time Middels deze artikelenreeks in Peel en Maas heeft Stichting Stad spark Venray u de afgelopen maanden regelmatig geïnfor meerd over de cultuurhistorische betekenis van Sint Anna en over de op handen zijnde ontwikkelin gen. Deze monumentale psychiatrische inrichting wordt binnenkort gesloten en verkocht aan een projectontwikke laar die er woningen en grote appar tementen gaat bouwen, Dat gaat uiteraard gepaard met ingrijpende veranderingen in het parklandschap en de monumentale bebouwing. Een aantal gebouw-en wordt gesloopt, maar er blijft ook veel gehandhaafd. Een van de meest gezichtbepalende gebouwen op het Annaterrein is ongetwijfeld de schouwburg met het restaurant. De afspraak is, dat deze accommodatie behouden blijft ten dienste van de amateuristische kunst en volkscultuur. In opdracht van de gemeente is een adviesbureau bezig met een haalbaarheidsonderzoek. De bevindingen zouden in de afgelopen maanden gepresenteerd worden, maar dat is uitgesteld naar februari of maart. De twijfels nemen toe. Wordt de beslissing over de toekomst van het gebouw over de gemeenteraads- Het restaurant en bet ruime ter ras bieden vee! mogelijkheden voor de toekomst. Hel hoge gebouw links is de grote theater zaal verkiezing van maart heen getild? We zetten de zaken nog eens op een rij tje. EEN PERFECTE ACCOMMODATIE Het gebouw dateert van begin jaren zestig en is dus een kleine veer tig jaar oud. De fraaie theaterzaal heeft een capaciteit van 350 plaatsen in de zaal en ruim "0 plaatsen op het balkon. De hoogte van de zaal bedraagt meer dan elf meter, het podium is ruim 135 m2 groot en biedt voldoende plaats voor een groot orkest. Uit het akoestisch onderzoek is gebleken dat de zaal zich bij uitstek leent voor muziekuitvoeringen, maar ook voor dansuitvoeringen en toneel voorstellingen is de accommodatie zeer geschikt. Er zijn geen proble men in het kader van de hinderwet. De representatieve entree van het theater is een fraai voorbeeld van de interieurarchitectuur uit het midden van de vorige eeuw, Het gehele gebouw is onderkelderd en tot voor kort werden hier de toneelrekwisie- Voor het Onderwijs Service Cen trum Netwerk vraagt men iemand voor het opschonen en administreren van onderwijskundige materialen en het bijhouden van de bibliotheek van hctOSC in Oostrum Ervaring in het onderwijs is wel handig, maar niet noodzakelijk: men moet ervaring met computers hebben. De werktijden zijn te bepalen in nader overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscen- trale. Marktstraat 8. 5801 BM Venray, tel. 0478-516995 De heer G. Bolhaar, ambassadeur van het Nationaal Fonds Ouderen- hulp, heeft ƒ1.153.- overhandigd aan de Katholieke Bond van Ouderen Afdeling Oost rum. Dit geld is bedoeld voor de benodigde materialen voor de jeu de boulesbaan. Hel Nationaal Fonds Ouderenhulp geeft deze bijdra ge omdat actief bezig zijn een bijdra ge levert aan het welzijn van ouderen. Niet alleen de lichamelijke conditie- blijft op peil. maar de wekelijkse bij eenkomsten stimuleren ook de onder linge sociale contacten. Het jeu de boulesspel is dus ook een middel om eenzaamheid te voorkomen. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp draagt dergelijke initiatieven, die bijdragen aan het welzijn van ouderen, een warm hart toe Daarom krijgt de KBO een financiële ondersteuning om het nodige materiaal te kunnen kopen. Het Peelwerk gaat zaterdag 12 januari opnieuw de Deurnese Peel in om er met zaag en kniptang het land schap open te houden. Verzamelen om 09.00 uur bij de kerk in Liessel. Graag laarzen, koffie en een lunchpakket meenemen. Nieu we deelnemers aanmelden via tele foonnummer 0492-515683 of 0493- 319610 De afdeling Vrije Tijd van stichting De Wendel heeft ook dit jaar weer een erg gevarieerd vakantie- aanbod samengesteld voor mensen met een verstandelijke handicap (met onder steuning van een deskundige). In het aanbod bevinden zich reizen naar diverse bestemmingen: van een avon tuurlijke jongerenvakantie naar Span je tot een geheel verzorgde vakantie in één van de bungalowparken in Nederland of een geheel verzorgde busreis naar onder andere Duitsland, een stedentrip naar Praag of Wenen of kamperen in de Ardennen. Wil je een vakantiegids met inschrijfformulier ontvangen, bel dan naar de afdeling Vrije Tijd, tel: 077- 3209448. Op de vakantiemarkt, die wordt gehouden op vrijdag 11 januari van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 12 januari van 10.30 tot 13-00 uur in dienstencentrum Mikado aan de Deken Creemersstraat 56 in Horst, wordt het aanbod gepresenteerd. Het Groene Kruis Noord-Limburg, de eerstelijns verloskundigen Ven- rav/Venlo en de Ziekenhuizen Noord- Limburg houden op dinsdag 15 janu ari weer een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevalling. De bij eenkomst vindt plaats in het perso- ncelsrestaurant van het St. Elisabeth- ziekenhuis en is bedoeld voor .alle alleenstaande ouders, ongeacht waar zij in behandeling zijn. De toegang is gratis. inform atie.markt Op het programma, dat om 19-30 uur begint, staan presentaties van een diëtiste, een fysiotherapeut, een ver loskundige. een gynaecoloog, een verpleegkundige van de kraamafde- ling en een verpleegkundige van de dienst kraamzorg. Daarnaast is er vanaf 19-00 uur een informatiemarkt te bezoeken met diverse stands: onder andere van de Kraamzorg Noord-Limburg, de Thuiszorgwinkel, de diëtiek, de vereniging Moeders voor Moeders, Borstvoeding Natuur lijk en een leverancier van kinderpro ducten ten opgeslagen en stonden er rekken vol met toneelkleding. Een erfenis van de vele revues en musicals die in dit theater werden opgevoerd. Helaas heeft men alles opgeruimd en zijn we op die manier een rijk bezit kwijtge raakt. Zo gaan die dingen nu eenmaal. RESTAURANT EN GROOT BUITENTERRAS Vrij kort nadat de schouwburgzaal gereed was gekomen, besloot Sint Anna om voor de patiënten en bezoe kers annex de schouwburg een groot restaurant te bouwen. "Sint .Anna was volop in beweging", zo schrijft Zuster Godefridus Rodoe ons vanuit het klooster in Eindhoven. "Het plan werd opgevat om ten behoeve van onze patiënten en hunne gasten een restaurant te gaan bouwen. Het plan werd werkelijkheid, en werd er gren zend aan de schouwburg, die er al stond, een prachtig restaurant gebouwd, intern door lopend naar de feestzaal. Het werd een mooi geheel. Openslaande deuren naar een groot terras met tuin, vijver en fontein maakte alles tot een prettig aanzicht". En zo is het gebleven. In de loop der jaren werd aan de achterzijde van het restaurant een extra ruimte gebouwd en werd de keuken uitgebreid. Maar verder bleef alles zoals het was. een fraai geheel met een ruim terras dat grote mogelijkheden biedt. Gelegen midden in een schitterend parkland schap, We hoeven hier verder niets meer aan toe te voegen. Gaat u er eens wandelen en overtuig u zelf. Komende maanden, van mei tot oktober, zal het restaurant regelmatig geopend zijn in het kader van de kunstmanifestatie De Waan U kunt dan nader met dit alles kennis maken en dan zult u het ongetwijfeld met ons eens zijn: "Dit fraaie geheel moe ten we behouden'. Voor meer informatie: Stichting Stadspark Venray, p.a. Twan van Els, Gasstraat 6, 5801 CT Venray. Tele foon 581191. E-mail: tw.els@wxs.nl De fraaie ba! van de schouw burg is een goed voorbeeld van de binnenhuisarchitectuur uit de vijftiger jaren .Als gevolg van de invoering van de euro worden in het hele land oude vreemde munten verzameld. De opbrengst wordt verdeeld over een aantal goede doelen. Ook in de Wereldwinkel staat een grote pot, die steeds maar gevuld blijft worden met munten. Zij brengen de voorraad naar de bank, waar alles verzameld wordt. Als straks de balans wordt opgemaakt over heel Nederland zal het zeker om vele miljoenen gaan. En daar zullen veel goede projecten mee gefinan cierd kunnen worden. Hoezeer dit ook is toe te juichen, zit er ook iets wrangs aan. Het zijn de kruimels van de tafels, de restanten van een onbezorgde vakantie, die zij bestemmen voor de allerarmsten. Het positieve is. dat zij massaal de moeite nemen die munten weg te brengen, omdat zij er kennelijk achter staan dat er met die onbruikbaar geworden munten nog iets go0ds gebeurt voor mensen die het minder hebben dan wij. Wat de Wereldwinkel wil is die positieve instelling verder mobilise ren. De armoede in veel landen struc tureel verbeteren, is bij uitstek moge lijk door het kopen van Max Havelaarproducten, zoals koffie, thee, chocolade, honing, bananen, enz. U betaalt er wat eurocenten meer voor, maar voor de producenten is het een verschil van grote armoede en een leefbaar bestaan. Zo levert een pakje van 250 gram koffie de koffieboer 63 eurocenten meer op dan koffie zon der keurmerk. En wat nog belangrij ker is: ze hebben het zelf eerlijk ver diend en hoeven dus niet hun hand op te houden. Daarom het devies: Geld voor goede doelen is prima, eer lijke handel is beter. Werkgroep Kinderwoorddienst verzorgt zondag 13 januari een kin derwoorddienst om 11.00 uur in de Petrus Banden kerk, Het thema is dopen. Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan I. Crasborn, Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.15 Feestelijke H. Mis; jrd. Nelly v. Vegchel, overl. ouders Pouwels-Wismans en fam.; Harry Huijbers (coll.): zwd Lies Pelzer-v.d. Hogen (coll.); Rob Nijbroek en als jrd. Frans Wijnhoven; jrd. Wim Derkx; Har- rie v.d. Ven en overl. fam.; jrd. Piet en Nelly Janssen-Muis, Gerrit en Nicolette Jansseri-Muis en voor Gerard Engels. Zondag: Doop van de Heer. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. ep. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders: overl. ouders Keijzers- Derckx: llenri Coenders; Jan van Ham; Jo Bardoel; Petrus Delhoo- fen pr. 11.00 Feestelijke H. Mis voor hei welzijn van de parochie. Maandag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid; voor het slagen van een operatie en om algeheel herstel (C). Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Her man Lemmens. 9.30 Stilteviering (Meditatie rond het evangelie). Woensdag: 9.00 H. Mis voor oud- kinderarts dr. H. Baal en echtgen. Donderdag: H. Antonius, abt. 9.00 H. Mis jrd. Leonardus Jen- neskens; fam. Verkoeijen-Bete- rarns. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Gerarda Broers; Nol Broers. Dienbeurten: za 19-15: Job, Daphne, Robert, Laura. Nick, Eloy en Cindy; zo 9.30; Wilbcrt, dr. Hoppenbrouwers, Jacqueline en Marloes; 11.00: Loek, Cas, Marjolein, Paul, Andrea, Elianne en Daan V. Lectoren: za. 19.15: G. de Groot: zo 9.30: S. Manders: 11.00: J. Trui jen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorgan ger: G. v. Loenen. Lect.: Zr. Jacin- ta. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. 11.15 Liturgieviering in de Vin- centiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie. P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: Aalmoe zenier A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5, tel. 580202; kape laan I. Crasborn, Dr. Poelsstraat -t, tel. 550"790, (kapelaan W. van Dijck. Albionstr. 30, tel 5815~5). In ernstig noodgeval: via balie zie kenhuis. tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9..30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navol gende week dienen bij de pasto rie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Mmv een gast koor uit Echt; Jan Janssen (coll.): Leo en Bertha v. Helden-Laumcn. Zondag: 8.30 Overl. ouders Phi- lipsen-Goosscns en Luypers-San- ders; overl. fam. Janssen-Krijns. 10.30 Volkszang; Math en Lena Janssen-Arts en zoon Piet (coll.); Jan Tacken (coll.); zr. Rubertha Linders: Dora Engels; I'm v. Hoof- Spreeuwenberg (coll.); jrg. Toon Brand: Truus Claes; Lien Philip- sen en overl. fam. Maandag: 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Dinsdag: 18..30 Jrg. Johan Elder- kamp; ouders Jenneskens-Elbers en overl. fam. Woensdag: 18.30 Voor wereld vrede. Donderdag 18.30 Voor religieu ze roepingen. Vrijdag. 18.30 Jrg. Sjang Spee; jrg. Gerrit Duykers. Voorafgaande aan de eucharistie viering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbidding zijn in de kerk. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 H. Mis (gemengd koor); fam. Vennekens-Verschu- ren en wederz. fam.; Graat Ver haag en ouders. Misdienaars: Anouk Vermeulen, /Anouk Kamp- horst. Zondag: Doop van de Heer. 10.30 H. Mis.(stille mis): Gerard Clep- has; Lien Rutten-Kleuskcns; Sjcng Smedts en fam. Misdienaars: Ash ley Luyckx, Janne v.Hout. Dinsdag: 9.00 H. Mis; fam. Venne- kens-Verschuren en wederz. fam.; Piet Vermeulen. Donderdag 9.00 H. Mis; voor de vrede; voor bijzondere intentie. Parochie Oirlo Feest Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Gez. H, Mis (Dameskoor); overl. ouders Ver stappen-Stevens: jrd. Lei Ewals; Berta Baten-Direks; overl. fam. Noyen-Claessens; Toon Kusters; jrd. Sef Kunen: Dina Hellegers- Marcellis: Jan Voermans: jrd. Koos Marlens. Zondag; 9.00 Hoogmis (Heren koor); overl. ouders Van Rijswij- ck-Baltussen en hun kinderen Mathieu en Dora; overl. ouders Bouwmans-Linsen; overl. ouders Gerritsen-Roelofs. Dinsdag: 19.00 H. Mis voor de lev. en overl. leden LVB t.g.v. opening van het nieuwe werk jaar. Nelly v Eldonk-Pauwels. Woensdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Te Plate-Maassen. Vrijdag: 9.00 H, Mis voor de parochie, Parochie Castenray Zaterdag: 19 00 Overl. ouders Jacobs-Smits; jrd. overl. ouders Seijkens-Collin; overl. ouders Emonts-Cremers; jrd. Th ei Seijkens; jrd. Grad Tielen; Truus v. Houdt-Flinsenberg: jrd. Jan Thielen, Gertruda Vullings- Dinghs: overl. ouders Buddiger- Classens. Misdienaars. Ilse, Sjors. Bart. Kapelaan Van Dijck is bereikbaar onder tel 581575. Pastoor Van Dommelen is bereikbaar onder tel. 077-4641115. Parochie Leunen Kapelaan Van Dijck, Albionstraat 50, 5809 AE Leunen, tel. 581575. Opgave misintenties donderdag 10.00-11.00 pastorie. Contactper soon parochie: A. Reintjes-Jennis- kens, Bershof 18, tel. 582221. Feest van de Doop van de Heer. Zaterdag: 18.00 H. Mis voor Wim Voesten; jrd. Grad Ilendrickx en Truus Hendrickx-Jenniskens; jrd. Piet van de Sterren. Zondag: 10.30 H. Mis voor Jan van den Berg en overl. fam. Van den Berg-Jacobs; Harrie Heesen. Woensdag: 19.00 uur H. Mis voor jrd. Wim Manders. Misdienaars: za 18.00: Patrick. Cane, Nathalie, Melanie; zo 10.30: Diane, Job, Geert. Kim, Maud; wo 19.00: Hilde en Karlijn. Lectoren: za: Jeannv Jenniskens; zo: Tiny Janssen. Rectoraat Veulen Kapelaan van Dijck, Albionstraat 30. 5809 AE Leunen, tel. 581575. Opgave misintenties: G. Clae- sens, tel. 583112. Contactper soon parochie: M. Geurts-Slan- gen, Lorbaan 9. tel. 588215. Feest van Doop van de Heer. Zaterdag: 19.30 H. Mis; Kinder woorddienst; gst. jrd. fam. Wilms- Heesen-van Lin; gst. jrd. Ant. Drabbels-Dina Klaassen en Jacoba Klaassen: jrd. Grad Reintjes en Petronella Verstegen en overl. fam.: Teng Burgers. Misdienaars: za: Linda. Stefan, Katie, Jan. Lector: za: M. Philip,sen. Beste parochianen. Vanaf deze plaats wil ik allen bedanken, voor de heel bijzondere opbrengst van ƒ1230.- of 558.20 euro bij het afscheid als vastbenoemde parochiediaken. Om dit om te zetten in een blijvende herinne ring heb ik een schilderij op lin nendoek besteld van onze mooie "Antonius Kerk". Ondanks dit afscheid, hoop ik en wil ik nog graag verbonden blijven met mijn geboorteplaats. Bedankt en tot weerziens. Diaken van Gassel Rectoraat Heide Kapelaan van Dijck, Albionstraat 30, 5809 AE Leunen, tel. 581575. Opgave misintenties bij B. Mey- boom, tel. 581703. Contactper soon parochie: L. Pouwels, Heids- eschoolweg 1, tel. 582421 Feest van de Doop van de Heer. Zondag: 9.15 Hoogmis. GGJT voor Hubertus Janssen en Huber- ta Janssen-Gelüngs. Misdienaars: Sef, Evelien, Jessie, Iris M, Iris J. Lector: Gerry v. d. Haghen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag. 19-00 (Kinderkoor): fam. Janssen-Thielen; Til Jeuris- sen- Harrie Philipsen; Toon Wis- mans (buren); zwd. Sijf Roos; overl. ouders Kuundcrs-v. Dijck en zoon Frans. Zondag: 9.15 Jrd. Marie Arts: uit dankbaarheid. Dinsdag" 19 00 Int. LVB; overl. fam. Wilmsen-Verheijen; Mara Swinkels: Sjeng Cox (KBO); overl. fam. V. Soest-CIaassen. Misdienaars: za 19.00: Daan en Klaas; zo 9.15: Mark en Joris; di 19.00: Frank en Bart A. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Jrd. Wim Janssen. Woensdag: 19-00 Jan Broeren. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Janine Classens, Voorgangers- Lies v.d. Heuvel en Cor Huijs. Donderdag: 19.00 Fam. Comelis- sen-Hendriks. Rectoraat Smakt Zondag: le Week door het jaar. 10.00 Gezongen eucharistievie ring voor Sjeng Jenneskens; zie ken uit onze parochie; Arnold de hoog en overl. fam. (jgt.). Lectri- ce: Truus Goumans. Woensdag: In de St. lozef genade kapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H Mis voor Mie Bongaerts-Kersten. Protestantse Kerk Predikant: Ds. L. Boot, Groene Hart 11, 5801 SX Venray telefoon 0478-584397. mail: lboot@pla- net.nl Woensdag vrije dag. Prote stantse Kerk Het Zonnelied, Kiosk 6 in Venray. Aanvang dienst zondag 13 januari 10.00 uur. Tijdens deze dienst zal ds. L. Boot voorgaan. De Maaltijd van de Heer zal gevierd worden, tevens zal er bevestiging van ambtsdragers plaatsvinden Voor de allerkleinsten is er kinderop vang. Voor de iets oudere kinde ren is er kindernevendienst. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak zaterdag om 18.00 en zondag om 10.00 uur in de Koninkrijkszaalj Henri Dunantstraat 11 in Venray. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanslaande zondag 13 januari is er een woorddienst van de occuT menische basisgroep Heel dó Kerk Heel de Wereld. Het thema van de dienst is: Opdat het woord vlees wordt. De dienst is in de kapel van het verzorgingstehuis Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. aanvang 11.15 uur Rehoboth Ned.llerv.Evangelisatie op G.G. Gebouw Rehoboth: Cuppenped- je 2a Horst. Evangelist: J A,J. Bals; Deken Creemersstraat 57, 5961 JN Horst, tel.: 077-3987786. Fax 077-3971607. E-mail: jajbals@rdnet.nl Diensten: zondag 13 januari om 10.00 en 14.30 uur door kandi daat J.Zuiderduijn, Katwijk, 's Morgens is er kindercrèche. Bent u alleen en wilt u er even uit, of gewoon zin in koffie? U bent op woensdag 16 januari har telijk welkom op de Deken Crec-: mersstraat 57 in Horst Om 10.00 uur is de koffie bruin. Tienervereniging: vrijdag 11 janu ari aanvang 19.30 uur in gebouw Rehoboth. Alle tieners zijn wel kom. De Bijbelwinkcl is wekelijks open: dinsdag 10.00-12.00 uur, woensdag 14.00-17.00 uur. vrij dag 10.00-12.00 en 19-00-21.00 uur en zaterdag 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Bijbelgemeente De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag diensten in gebouw 'de Kemphaan, Kenne- dyplein 1 in Venray. Er wordt gezongen uit de bundel 'Opwek king met gebruik van overheads- heets. Iedere zondag is er zondag school voor twee leeftijdgroepen en crèche. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot koffie drinken. Naast de wekelijkse ere diensten worden regelmatig bij zondere diensten georganiseerd. In deze krant wordt u daarover geïnformeerd. De vaste predikant van de Bijbelgemeente is R. ham mers. Telefoon: 0478-586001 of 06-12637400. Secretariaat: Dhr. R. Korver tel. 0774641936. De diensten van de Bijbelgemeente zijn echte gezinsdiensten waar bijna iedere week een kwartier gedurende de dienst aandacht wordt geschonken aan de kinde ren. Iedere eerste zondag van de maand wordt het avondmaal gevierd. Door de weeks zijn er diverse gespreksgroepen rondom de Bijbel. Donderdagmorgen 27 september 1928 vertrokken vanaf het station in Oos trum 139 personen om deel te nemen aan de grote landstormdag in Den Haag. De kosten per deelnemer waarvoor vrije reis en verblijf zijn hoogstens drie gul den. We zien op deze foto de groep mensen van de vrijwillige landstorm (allen deelnemers uit de gemeente Venray) keurig opgesteld voor het maken van deze groepsfoto. Onder hen bevindt zich ook de burgemeester van Venray Oscar van de Loo en Jan Poels uit de Hofstraat Vrijdagnacht keerden de deel nemers wederom, moe maar voldaan en opgewekt, weer tenig in hun woon plaats Venray. Alle deelnemers werden maandag 1 oktober 1928 om 6 uur verwacht op de Grote Markt voor het nogmaals maken van een groepsfoto op het bordes en de trappen van het gemeentehuis. Daarna werd koers gezet voor een gezellige avond in de Wilhelminazaal met als traktatie: broodjes, bier en sigaren, als blijk van grote waardering aangeboden door de heren Oscar van de Loo en Jan Poels. Jan van der Puiten

Peel en Maas | 2002 | | pagina 22