weg naar "De Waan is een fantastisch idee" 'De partij moet eigenlijk VorLem heten" Voor de gewone burgers wil mijn stem laten horen" Fractie Van de Vorle El Jac Derikx lijsttrekker CDA Duo Van de Vorle/Lemmens voert lijst aan Baron bemiddelt in bouwkwestie Merselo MAART 2002 E3 EEL EN MAAS donderdag 13 december 2001 - Pagina 7 Foto: Joost van de Vorle hoofdpersoon van de fractie Van de Vorle Over twaalf weken zijn er weer emeenteraadsverkiezingen. In eel elf van de politieke rubriek an Peel en Maas staat de fractie de Vorle centraal, loofdpersoon is uiteraard irichter en lijsttrekker Joost van Vorle (70). iVoor de vijfde keer op rij voert hij jn partij bij de verkiezingen aan. [an de vijf deelnemende groeperin- m in Venray is fractie Van de [orle de jongste partij. Eind 1983 ipte Joost van de Vorle boos uit de [dA en ging per 1 januari 1984 als imansfractie verder. Inmiddels is jn partij niet meer weg te denken t het Venrayse politieke land- ;hap. Het motto 'anders dan ande- »n' geldt nog steeds voor de lokale artij. In een vraaggesprek gaat het oegbeeld Van de Vorle in op zijn reuk met de PvdA en zijn politieke jealen. Regelmatig duikt de naam ierrit' op. Gerrit Lemmens is frac- ileider van de partij en vormt met iost een twee-eenheid. "Volgens ierrit ben ik de partij-ideoloog", Icht hij. Bij de verkiezingen in L~2 stond Joost van de Vorle op de erde plaats bij de Partij van de rbeid. Achter lijsttrekker Henk tillems en Bert Kersten. De PvdA toen drie zetels in de raad en jverde met Willems voor het eerst >n wethouder. Kersten en Van de 'orle kwamen samen in de raads- ankjes terecht. Maar al snel boter- het niet meer zo goed tussen rbeidsman' Van de Vorle en een intal doctoran- jj g ussen binnen de rbeiderspartij. In ie jaren had hij e bijnaam 'Joost an de folder' ekregen. Tot in lie uithoeken van de gemeente racht hij affiches en folders van de vdA aan de man. In 1970 stond hij oor het eerst op de lijst. Maar de ivee keer daarna, in 1974 en 1978, wam hij niet meer aan bod. "De (enrayse bevolking wilde mij in de aad. Maar ik kreeg geen kans. De cademici die hoog op de lijst ston- en. die waren er niet voor de gewo- e man. Ik sjouwde voor de verkie- zingen heel wat af. Samen met een aantal mensen die ik gevraagd had en die waren niet eens PvdA-lid. Want de leden zelf die lieten het afweten. Daar heb ik me vaak aan geërgerd." LIJST In 1982 kwam hij toch hoog op de lijst te staan. Vooral Eisso Woltjer maakte zich daar sterk voor. "Die voelde het ook aan en zei 'Joost die moet op de lijst'". Om sterker te staan had hij ook een aantal familie leden en bekenden bij de PvdA binnengehaald. Onder wie Gerrit Lemmens. "We hebben toen een coupe gepleegd". Met 375 voor keurstemmen maakte hij een glans rijk debuut in de raad. De glans ver dween weer snel. "Ik moest als nieuw raadslid ingewerkt worden. Maar ik kreeg geen medewerking en ondersteuning van de fractie. Ik voelde dat enkele leden problemen hadden met mijn functioneren. Ik werd ook in de rug aangevallen. Want de partij zag liever Truus Kemmelings, die vierde op de lijst stond, in plaats van mij in de raad. Vooral Pieter van den Boogaard zat daar achter. Ze wilden dat ik plaats zou maken." Joost van de Vorle voerde gesprekken met Willems en Kersten. Maar dat loste de proble men niet op. Hij voelde zich niet geaccepteerd in zijn eigen partij 'waar ik heel wat schoenzolen voor versleten heb'. Op een avond zou er bij Henk Willems thuis in Oirlo weer een crisisberaad zijn. Hij is daar niet meer naar toe gegaan. "Die avond ben ik bij kennissen langs geweest. Ik kon het niet meer opbrengen en had ook het lef niet meer om weer een gesprek te voe ren. De inzichten waren veel te ver schillend. Ik wilde wat betekenen voor de gewone mensen. Maar aca demici waren in die jaren toch heel apart. Heel anders dan nu. De bom is gebarsten en ik heb mijn lidmaat schap van de PvdA opgezegd." Dan heeft hem toen veel pijn en moeite gekost. Want via de Venrayse afde ling bezocht hij de landelijke con gressen in Amsterdam en had zitting in het gewestbestuur. "Joop den Uyl en andere oude en goeie sociaal democraten die kende ik persoon lijk. Ik was lid van verdienste van de partij en had me altijd belange- B - loos ingezet. 11# Als ik plaats had IIV gemaakt voor T ruus Kem melings was er niets aan de hand geweest. Dan was ik de actieve man gebleven die niet mocht meepraten. En dat wilde ik juist niet. Voorde gewone burgers wilde ik mijn stem laten horen. Het vertrek heeft me pijn gedaan maar het kon niet anders. Ik kon m'n ei niet meer kwijt bij de PvdA. Maar nu heb ik er geen spijt meer van. Als ik zie hoe de partij onder Wim Kok geworden is." lijsttrekker Joost v.d. Vorle Joost v.d, Vorle Joost v.d. Vorle Joost v.d. Vorle stemmen 10,1% 10,0% 15,1% 15,8% De fractie werd opgericht op 1 -1 -1984 als afsplitsing van de PvdA. Raadsleden Joost van de Vorle Gerrit Lemmens Victorine Derks Kiek Bakker Richard de la Roy periode jaren 1982- 20 1986- 16 1994- 8 1994-1995 1 1995- 7 Joost van de Vorle raakte in de mijnen betrokken bij politiek Van huisuit was Joost van de Vorle een KVP-man. Zoals dat destijds hoorde stemde iedereen die katholiek was ook op de Katholieke Volks Partij. Van 1950 lot 1966 werkte hij in Zuid- Limburg in de mijnen. Eerst in Brtinssum bij staatsmijn Hendrik o. daarna bij Emma in [oensbroek. In die periode werd zijn politieke interesse gewekt en besloot hij lid te worden van de Partij van de Arbeid. Hoe komt een geboren en getogen Venraynaar in de mijnen terecht? Op de eerste plaats was het toen moeilijk om hier werk te vinden. En door in de mijnen te gaan werken 1I£ kon de militaire dienstplicht ont lopen worden. Dat laatste woog voor Van de Vorle, geboren op 7 april 1931, het zwaarst, "Ik was getraumatiseerd na de oorlog. Tegenwoordig is er overal opvang voor maar toen was er niets. Je noest er zelf zien uit te komen. Een troef van mij is gedood in de oor log, een andere heeft in een concen tratiekamp gezeten, eentje is lang spoorloos geweest en weer een andere broer is gewond geraakt, net als ik. Ik heb een granaatscherf in mijn been gekregen. Jk was ook bang geworden want ik durfde niet eens een geweerkogel van de grond op te rapen." Het werken in de mijnen was toen een mooie uitvlucht. Alleen moest je er wel tien jaar blijven werken. Het zijn er voor Joost zelfs zestien geworden. Tot zijn huwelijk in 1958 voonde hij in Brunssum in barak ten, het zogenaamde 'gezelletihuis'. Daarna verhuisde hi] terug naar Venray omdat zijn vrouw niet in Zuid-Limburg wilde wonen, Iedere w ging hij daarna met de bus, die de mijnwerkers in deze streek ophaalde, op en neer. VAKBOND Hij ging in hel bestuur van de .swoners van het gezeilenhuis en brd lid van dc vakbond, de IfhoJieke Mijnwerkers Bond. In ie tijd gold er voor de verkiezingen tg stemplicht voor iedereen die iuer dan 23 jaar was. Jaarlijks fërd er een 'burgerdag op hel gemeentehuis georganiseerd voor iedereen die voor het eerst ging stemmen. "Ik ben toen in Brunssum geweest. Daar kreeg je uitleg hoe de democratie werkte en welke politie ke partijen er waren. De kennisma king met politiek gebeurt nu via de lessen maatschappijleer op school. Maar toch zóu het goed: zijn om voor alle achtiènjarigen weer zo'n burgerdag in te voeren. Want het is slecht voor de democratie dat er steeds minder mensen gaan stem men. Terwijl er vroeger zo'n strijd voor gestreden is om stemrecht te krijgen. Want een lage opkomst ■geeft een vertekend beeld van de democratie. Want niet stemmen betekent toch stemmen omdat de grootste partijen er beter van wor den." In de mijnen ontmoette hij naast veel KVP'ers ook socialisten en communisten. Er was ondergronds veel politieke activiteit. "Uit protest was er een keer een Ta'ngzaamaan- actie' voor betere arbeidsvoor waarden in de mijnen. Dan was je er wel, maar er werd een paar dagen niet gewerkt; Dat was in de tijd van het kabinet Drees. Wij als KVP'ers deden eraan mee. Maai' er was twee spalt want de PvdA-mensen die werkten toen gewoon door." Twee collega-mijnwerkers waren fanatiek lid van de Partij van de Arbeid. Herman van Buuren, bij was een Jood, en Jochem vim der Zee die secretaris van het gewest Limburg was. "We hebben heel veel over politiek gepraat. En ik ben overgestapt naar PvdA. Waarom? Solidariteit en het opkomen voor de gewone man. Dat sprak me aan." In Venray hadden Louis Rutten en Louis Timmermans inmiddels een plaatselijke afdeling opgericht. Joost van de Vorle werd lia. "Ik ben al snel de kar gaan trekken. Voor de statenverkiezingen van 1967 heb ik de eerste affiches rond gebracht." In december 1983 schreef hij een brief aan hel college dat hij uit de PvdA was gestapt en als eenmans fractie verder ging in dc raad. Gerrit Lemmens, die tof vlak voor de ver kiezingen in 1986 bij de PvdA bleef, ondersteunde hem. "Toen was het nog goed te doen als eenling in de raad. Je kon vooral in de .com missies veel inbreng hebben in de plannen. Nu is dat niet meer. Alles is afgebakend en het is veel gede tailleerder geworden. Tegenwoordig moet een partij minstens vier zetels hebben om een werkbare en leven dige fractie te krijgen. Maar een par tij moet ook niet te groot worden. Zes of zeven zetels is het maximum. Daarboven raken mensen gefrustreerd in de debatten omdat ze moeilijk voor hun mening kunnen uitkomen. Zoals bijvoorbeeld Wiel Michiels bij het CDA ondervindt." UNIEK KOPPEL In 1986 nam fractie Van de Vorle voor het eerst aan de verkiezingen deel. Joost op één en Gerrit Lemmens op twee. Beiden kwamen in de raad en een uniek koppel was geboren. Want ook in 2002 is de top twee van de lijst onveranderd. Nog precies hetzelfde als zestien jaar geleden. Ze leerden elkaar kennen in de werkgroep woonlasten. "We hebben dezelfde filosofie én zijn een hechte eenheid. We hebben ook wel eens een meningsverschil. Maar daar komen we altijd zonder ruzie weer uit." In 1994 "verdubbelde de partij naar vier zetels. De jongeren Kiek Bakker en Victorine Derks, pas afgestudeerd als meester in de rechten, versterkten de fractie. Bakker haakte na een jaar weer af en werd vervangen door Richard de la Roy. Sindsdien onderging de par tij geen mutaties meer. De top vier voor de komende verkiezingen zijn de vier huidige raadsleden. Daarmee is Van de Vorle de enige partij die in zijn geheel doorgaat, in de breed te is de plaatstelijke groepering, die eigenlijk een grote familie is, in de loop der jaren veel sterker gewor den. Want in tegenstelling tot veel andere partijen heeft Van de Vorle weinig moeite, om alle commissies goed te bemannen. Het interview met Joost vindt plaats in de Kemphaan. Waar op deze vrijdag ochtend veel leeftijdgenoten een kaartje leggen, biljarten, koffie drin ken of de krant lézen. "Ik kom hier vaak want ik woon. vlakbij. Maar ik zou hief niet iedere dag willen rond hangen. Ik wil actief oezig blijven zolang ik nog kan. Daarom ga ik ook nog vier jaar door. Politiek is voor mij een hobby geworden." TOEKOMST Joost zegt vaak na te dénken over de toekomst van zijn geesteskind. "Ja, hoe zal het gaan als ik er niet meer ben. De partij zal blijven bestaan. Daar heb ik alle vertrouwen in want de achterban is stérk. Samen met Gerrit heb ik dit opgezet. Alleen de naam hadden we al eerder moe ten veranderen. De partij moet eigenlijk VorLem heten." Wat hem nog nooit gelukt is hoopt hij in 2002 wel le bereiken: een zetel in het college. "Wij willen meeregeren. De laatste keer zijn we met valse voorwendselen buiten het college gehouden. CDA en PvdA zochten een derde partner. Dat werd de VVD en niet wij. Ik denk dat het CDA daar nu achteraf flink spijt van heeft gekregen." Joost zegt dat hij buiten zijn fractie drie serieuze wet houderskandidaten heeft. De namen wil hij niet prijsgeven, wel de leef tijden. Ééntje van 61 jaar, één van 52 en iemand van rond de veertig. "Dit is vertrouwelijk. Want ik wil geen mensen beschadigen door nu namen te noemen. Maar ze zijn alle drie capabel." Hij heeft er geen moeite mee dat na 6 maart 2002 het duale stelstel wordt ingevoerd. Met de raad in een meer controlerende rol op afstand van het college. "Dat is voor ons niets nieuws. Wij heb ben altijd al duaal gewerkt. Door naar de mensen toe te gaan. We werken tussen cn voor de mensen. En het 'duel' met het college aan gaan dat deden we ook ai." |P weg naar 6 MAART 2002 Volgende week op gesprek bij oud-wethouder van Venray en nu burgemeester van Gennep, 1998 Prognose v.d Vorle CDA 10 9 PvdA 4 4 VVD 3 4 Van de Vorle 4 5 Samenwerking 2 3 D66 2 Totaal 25 25 Opkomst 61% 59% Marlies de Loo De CDA-leden hebben de kandi datenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen van 6 maart 2002 vast gesteld. De nieuwe lijst is enerzijds een mix van ervaring en vernieuw ing en doet anderzijds recht aan opnieuw een goede spreiding van de kandidaten over de zes kerkdorpen van Meerlo-Wanssum. De lijst wordt aangevoerd door wethouder Jac Derikx uit Geijsteren (1) en fractievoorzitter Jan Kuijpers uit Wanssum (2). Op nummer 3 staat de eerste nieuwkomer: Wies Hamstra- Janssen uit Blitterswijck als beoog de opvolgster van good-old Ger Janssen, die nog beschikbaar blijft als commissielid. Op nummer 4 staat de tweede nieuwkomer: Rob van der Heijden uit Meerlo als ver vanger van het terugtredende raads lid Bart Derksen. Raadslid Arie Snellen uit Tienray staat op nummer 5. Op plaats 6 staat de derde nieuw komer en eerste vertegenwoordiger van het kerkdorp Swolgen: Jan Arts. De Meerlo-Wanssumse CD A-lijst is 14 mensen sterk. Voor de vijfde keer in successie voert het duo Van de Vorle/Lemmens de verkiezings lijst van de plaatstelijke groepe ring aan. Met Joost van de Vorle als lijsttrekker en fractieleider Gerrit Lemmens op twee. De andere raadsleden Victorine Derks en Richard de la Roy comple teren het bovenste viertal. Fractie Van de Vorle toont daarmee aan een honkvaste club te zijn. "We vormen een goed team want er haakt nie mand af', zegt Van de Vorle met een lichte trots. Zonder dat hij erbij was hebben de andere fractieleden enige tijd geleden besloten dat Joost opnieuw de verkiezingskar moet trekken. De vorige keer haalde hij in zijn eentje 1696 stemmen. Dat waren nog slechts 45 stemmen min der dan die CDA-lijsttrekker Driessen vergaarde. Nog nooit was iemand de lijsttrekker van het CDA zo dicht genaderd. In de vergelij king met de vorige keer telt de top tien twee nieuwe gezichten. Alhoewel de nummer vijf Tiny Grebenjak niet helemaal nieuw is omdat ze al ruim een jaar in de com- misie Sociale Zaken zit. Op nummer negen staat drs. Leon Janssen (31). Hij is leraar en afgestudeerd filo soof. Op de fractievergadering van 20 december wordt de voltallige lijst, die ongeveer twintig namen gaat tellen, vastgesteld. Top tien Van de Vorle: 1. Joost van de Vorle 2. Gerrit Lemmens 3. mr. Victorine Derks 4. Richard de la Roy 5. Tiny Grebenjak 6. Tom van den Hoek 7. Hennie Olde Daalhuis 8. drs. Leon Janssen 9. Leny Tromp 10. Martien Manders De Weichs de Wenne brengt schade in beeld Baron De Weichs de Wenne uit Geysteren gaat als onafhankelijk bemiddelaar optreden tussen de bouwers in Merselo, de gemeente Venray en de verzekeringsmaat schappij AOG. Als gevolg van het op last van het ministerie van VROM tot twee keer toe stilleggen van de bouwactivitei ten in Merselo hebben de bouwers vertragingsschade opgelopen. Door •het gemeentebestuur is enkele maanden geleden aan de bouwers toegezegd dat ze hiervoor schade loos zullen worden gesteld. Half juli is aan alle elf betrokken bouwers binnen het exploitatiege- bied gevraagd om de geleden scha de te inventariseren en bij de gemeente Venray in te dienen. Inmiddels hebben alle bouwers aan het verzoek gehoor gegeven en kan er gestart worden met het beoordelen en inventariseren van de schadegevallen. In een brief aan de bouwers is aangegeven dat in de te volgen procedure de mogelijkheid wordt geboden de schade te komen toelichten voor een commissie die bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeente die worden bijgestaan door een externe, onafhankelijke deskundige. SCHADE BEOORDELEN Baron De Weichs de Wenne zal de schade beoordelen en met de betrokken bouwers onderhandelen. Wanneer er overeenstemming is bereikt tussen de bemiddelaar en de bouwers zal de gemeente Venray overgaan tot betaling van de over eengekomen schadevergoeding. Baron De Weichs de Wenne is beë digd taxateur en wordt beroepshalve regelmatig gevraagd om als getuige- deskundige in de rechtszaal op te treden. Door gebruik te maken van zijn diensten kan volgens de gemeente mogelijk worden voorkomen dat claims die niet worden vergoed via de juridische weg worden afgehan deld. De baron zal de dossiers bestu deren, de gesprekken leiden met de bouwers en een rapportage opstel len. Door de verzekering is hij geac cepteerd als bemiddelaar tussen de bouwers en de gemeente. Uit een eerste inventarisatie blijkt dat het totaalbedrag aan ingediende claims circa 687.750 gulden bedraagt, maar volgens de gemeente Venray is nu al duidelijk dat in een aantal geval len het schadebedrag (fors) naar beneden zal worden bijgesteld. Begin deze maand was een groep van twaalf internationale kunstenaars drie dagen te gast op het St. Annaterrein. Samen met acht andere vermaarde kunste naars, die volgende week naar Venray komen, verzorgen zij het hoofdprogramma van de kunst manifestatie De Waan. De unieke beeldende kunsttentoonstelling staat geheel in het teken van 100 jaar psychiatrie in Venray. De twintig geselecteerde kunste naars komen uit allerlei culturen die ook geheel verschillend tegen het thema psychiatrie aankijken. Naast deelnemers uit Nederland, België en Duitsland komen er ook befaamde kunstenaars uit Japan, Korea, China, Israel, Frankrijk en Engeland vol gendjaar enkele maanden in Venray werken. Op 2 mei 2002 opent de grote beeldende kunsttentoonstel ling die tot 1 oktober 2002 te bewonderen zal zijn. Op zowel het St. Annaterrein als het Odapark met een verbindingsroute tussen beide locaties in. Na afloop van de ten toonstelling worden op acht roton des kunstwerken geplaatst. De negende rotonde, op de Stationsweg-Oostsingel, wordt ingevuld door een project van de kunstwerkplaats van het Vincent van Gogh Instituut. Het geijkte stra mien van 'beeld op rotonde' moet doorbroken worden. Het projectbu reau De Waan wil in Venray een voorbeeldfunctie laten zien van samenhangende beeldende kunst in de openbare ruimte. De twintig kun stenaars werken, ieder vanuit hun eigen culturele achtergrond, samen aan een totaalbeeld voor de roton des. Ondermeer daarvoor komen ze deze maand bij elkaar om alvast ide- een te ontwikkelen.De coördinato ren Marijke Cieraad en Joop Wismans tonen zich enthousiast over de eerste bijeenkomst. "De twaalf kunstenaars hebben drie lagen met elkaar gepraat. De discus sies ging vaak door tot diep in de nacht. Ze vonden De Waan een fan tastisch idee", vertelt Marijke Cieraad. "We krijgen ook heel goede medewerking van het Vincent van Gogh Instituut. De kun stenaars hebben met zowel psychia ters als patiënten gesproken. En ze hebben verschillende therapieën en de kunstwerkplaats bezocht." PSYCHIATRIE De tentoonstelling beeldende kunst moet aan twee voorwaarden voldoen. Cieraad en Wismans heb ben ook naar kunstenaars gezocht die daarbij passen. Op de eerste plaats is het het eerbetoon aan en het respect voor de psychiatrie. Daarnaast moet het kunstwerk in de openbare ruimte passen. "Het moet een groot monument worden van honderd jaar psychiatrie. Niet alleen vanuit westerse denkbeelden maar ook vanuit andere werelddelen", verduidelijkt Marijke Cieraad. Joop Wismans vult aan: "De twintig kun stenaars zijn op basis van hun werk geselecteerd. Ze komen allemaal uit de musea en dat garandeert kwa- liteit."Eind januari 2002 worden de concepten gepresenteerd waarna het echte werk kan beginnen. Daarnaast komt er een speciale tentoonstelling van regionale kunstenaars, zowel amateurs als professionals. Piet Hermans wordt de 'artistiek leider" van deze regio-kunstenaars die momenteel geselecteerd worden.De gemeente Venray heeft inmiddels 950.000 gulden subsidie toegezegd. Aan de provincie Limburg was het zelfde bedrag gevraagd. Daarvan is tot nu toe 650.000 gulden binnenge haald. "Een van de voorwaarden van de provincie is dat het geen feestje alleen voor Venray mag wor den. Ze willen een spreiding over de hele regio", zegt projectmanager Jan Verheijen. De reacties vanuit de omliggende gemeenten waren enthousiast. Ze werken niet alleen mee maar hebben ook een financiële inbreng. Zo hebben de gemeenten Gennep, Mook-Middelaar en Bergen een gezamenlijk project waarin regionale kunstenaars samen met verstandelijk gehandicapten uit de regio Gennep kunst gaan maken. In Arcen-Velden en Meerlo- Wanssum gaat Ruud van de Beele een beeldenroute ontwerpen.Ook enkele instellingen hebben gerea geerd om mee te doen. De kunst werkplaats van het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) maakt een tentoonstelling met eigen werk en stelt het atelier open. PROJECTGROEP Het Dag Activiteiten Centrum (DAC) gaat een groot buitenkunst werk 'opengewerkte hersenpan' bouwen en verzorgt een fototen toonstelling. Het Historisch Platform, samen met het Freulekeshuus en de museumwerk groep van het VvGI, wil de geschie denis van de Venrayse psychiatrie laten zien. Er komen exposities, rondleidingen, spreekbeurten en foto's en films worden getoond. De stichting Galitea uit Maastricht richt zich op 'Outsiders kunst'. Met een speciale tentoonstelling van werk gemaakt door (ex-) patiënten.Naast de beeldende kunst lopen er tal van initiatieven op het gebied van dans, muziek, theater en toneel, film en video, fotografie en literatuur. Alles moet in de komende maanden zijn beslag krijgen. De eerste activiteit zal wellicht medio maart plaatsvin den. Dan wordt in acht tot tien bio scopen van Maastricht tot Venray het Limburgs filmfestival gehouden. De films richten zich zowel op basisschoolleerlingen, jongeren als volwassenen.De projectgroep De Waan (Erik Peters, Jan Verheijen, Marijke Cieraad, Joop Wismans en Frank Hoens namens de gemeente) heeft de portiersloge op het. St. Annaterrein ingericht als kantoor. Vanuit dit 'crisiscentrum' moet er in 2002 een unieke tentoonstelling rond kunst en psychiatrie op poten worden gezet. Aan het enthousias me van de vijfkoppige projectgroep zal het niet liggen. Er wordt een grote toeloop naar cultureel Venray verwacht. Er komt een huiskrant in een oplage van 300.000 exemplaren met het complete programma van De Waan. De landelijke VVV wil eendaagse arrangementen naar Venray organiseren onder het motto 'kunst in Noord-Limburg'. Vanaf 1 mei zal het St. Annaterrein een grote beeldende kunsttuin zijn. "Er komt zoveel werk op het terrein te staan dat je er gemakkelijk een hele dag kunt rondlopen", vertelt Jan Verheijen. Om de dagjesmensen ook een rustpauze te gunnen wordt het café/restaurant weer heropend. De horecagelegenheid krijgt de tij delijke naam 'veel gekker moet 't hier niet worden...'.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7