Groot succes voor Dizzy Jazzdance Sloop Duimelot in maart van start Deel personeel SSK naar actiedag HÉ, Besluit racebaan Indycars uitgesteld Oorkonde voor Piet Kienhuis Koi Farm Monument Zakkenrollen Gjaat uw kart nit Kaar dt rouaKtitk ik dt Iwte Pnttlst hiiKtraditics? HOOFD VERKOOP BINNENDIENST! Spiegelt u zich aan de Engelsen bij uw plannen voor een nieuwe tuin? Samen met Rien van Mierlo komt u tot de uitvoering van een ontwerp waarin romantiek en melancholie onmiskenbaar zijn terug te vinden. Compleet met vijvers en bestrating zo u wilt. En onderhoud niet te vergeten. J I VAN MIERLO j Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 1 I 1 5 751 P H D e u me Tel. 0493 3 I 4 5 9 3 Wé hebben een hoofd verkoop in de binnendienst nodig. Een hele goeie. Geschoold op HBO-niveau en met aan toonbare ervaring in verkoop, marketing en interne communicatie. Bel ons voor meer informatie of éëh afspraak: 0478 529000 en vraag naar afdeling P O. Voor alle functies geldt dat towel mannen als vrouwen kunnen reageren Nelipak bv - Postbus 37 - 5800 AA Venray SEL EN MAAS donderdag 13 december 2001 - Pagina 5 SSK investeert fors in nieuwbouw kinderopvang De Stuurgroep Peelbergen heeft nog geen definitief besluit geno men over het plan van Harrie Maessen uit Ysselsteyn om op het grondgebied van de gemeente Sevenum een racecircuit voor Indycars te realiseren. Het besluit is uitgesteld tot 22 januari. De gemeenten Sevenum en Horst aan de Maas zijn verdeeld over de komst van een autoracestadion in De Peelbergen. Horst aan de Maas is voor het plan omdat er na driejaar overleg nu eindelijk een financieel onderbouwd plaatje op tafel ligt. Sevenum is tegen, omdat de gemeente vreest voor verkeerscha os, geluidsoverlast en milieuschade. De stuurgroep heeft Maessen, die honderd miljoen gulden wil investe ren in een autoracestadion, een overdekte skibaan, een casino en honderd hectare nieuwe natuur, inclusief een dierentuin, laten weten dat hij tot 22 januari de tijd krijgt om aan te tonen dat de geluidsover last binnen de wettelijke normen blijft. De stuurgroep gaat verder onderzoeken of de bouw van een stadion wellicht in strijd is met Europese richtlijnen voor natuurge bied de Peel. Medio oktober heeft Maessen Bedrijven BV zich tot de stuurgrqep park De Peelbergen, samengesteld uit bestuurlijke en ambtelijke vertegenwoordigers van de gemeenten Horst aan de Maas en Sevenum, gewend met de vraag of de vestiging van een stadion waarin Indycar-races plaatsvinden in het gebied mogelijk is. De ovale baan is in principe bedoeld voor races met Indycars, de populaire Amerikaanse tegenhanger van de Formule 1. De mogelijke komst van het stadion maakt deel uit van de toekomstige invulling van het gebied tussen Horst en Sevenum, waarin onder andere ook het attractiepark Toverland is gevestigd. De gemeen ten willen met de Peelbergen een rol van betekenis gaan vervullen op de internationale recreatieve markt. Mocht De Peelbergen als locatie niet doorgaan, dan wil Maessen zijn plan elders in de regio, bijvoorbeeld op het grondgebied van de gemeen te Venray, proberen te realiseren. In januari 2001 nam Kyoto Koi Farm deel aan de All Japan Koi Show in Tokyo. Als eerste Nederlands bedrijf won de familie Gieles in Japan vier prijzen. Dat dit niet onopgemerkt bleef, bleek wel uit het feit dat een Japanse tv-ploeg dit jaar een bezoek bracht aan Kyoto Koi Farm in Merselo. Ook de Japanse koi-vereniging ontging het niet welke kwaliteit Koi de Kyoto Koi Farm in Merselo weet te bieden. Daarom is John Gieles uitgenodigd om in januari 2002 uitgenodigd opnieuw deel te nemen aan de All Japan Koi Show, maar dan in de hoedanigheid van jurylid. Enkele weken geleden reisde Kyoto Koi Farm ook al met een groep Koi-lief- hebbers en een in Koi gespeciali seerde dierenarts naar Japan om daar de nieuwe collectie te selecte ren. Omdat adel verplicht, heeft het bedrijf de systemen waarin de Koi gehouden worden verbeterd. Hiermee beschikt het bedrijf nu over het modernste systeem van Europa, Om u in de gelegenheid te stellen de nieuwe collectie Koi en het volledig geautomatiseerde filter systeem te bezichtigen, bent u het komende weekend van 10:00 tot 17:00 uur van harte welkom aan de Hansenberg 6 in Merselo, tel: 0478 - 550700 Betty Bradley nieuwe voorzitter horeca Venray kleurrijk. Nadat de prinses tijdens de slotdans afscheid moest nemen van de geest was iedereen helemaal stil. Keyzers: "Door de afwisseling in muziek, leeftijd en niveau van de dansers is deze voorstelling voor iedereen toegankelijk. Vandaar dat de voorstellingen bijna helemaal waren uitverkocht. Ondanks de ver moeidheid zullen de dansers en de organisatie nog heel lang met veel plezier terugkijken op deze dag." Vervolg voorpagina: Plek waar ouders hun emoties kunnen uiten De Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK) gaat in maart 2002 beginnen met de sloop van het kindercentrum Duimelot aan de Beukenlaan in Venray. De organisatie voor professionele kinderopvang voor kinderen van 0-13 jaar gaat op dezelfde plek een gloednieuw centrum realise ren, dat ruim een half jaar later gereed moet zijn. "Het huidige gebouw gaat net als de gymzaal en peuterspeelzaal op het terrein tegen de grond. De loca tie aan de Beukenlaan zal straks ruimte bieden aan de kinderopvang en buitenschoolse opvang van Kindercentrum Duimelot", vertelt algemeen directeur Jules Willems. Het nieuwe, moderne gebouw voldoet aan alle eisen voor professi onele kinderopvang. Er komt bij voorbeeld een centrale speelhal met daaromheen een aantal groepsruim- ten, zodat de kinderen meer bewe gingsvrijheid krijgen bij het spelen. ANNATERREIN Daarnaast wil de SSK haar tijde lijke locatie op het St. Annaterrein inruilen voor een structurele huis vesting. De kinderopvang zit nu tij delijk gehuurd in de Sanctia Maria huisjes (eigendom van het Vincent van Gogh Instituut), maar hoopt voor 2004 een vaste plek te hebben in het gebouw Vincent Paolo. De SSK heeft in de Sancta Maria huisjes op dit moment twaalf kind plaatsen, maar gaat in de huisjes per februari 2002 starten met een nieu we groep. "Verder gaat de SSK de buitenschoolse opvang (BSO) in Venray onder andere uitbreiden met een vestiging in het wijkcentrum in Veltum", weet Willems. Daarnaast komt er eind 2002 buitenschoolse opvang bij basisschool Petrus Banden, die zich gaat vestigen in het oude mavo-gebouw. UITBREIDING KINDPLAATSEN De komende jaren wil de SSK, dat kindercentra heeft in elf gemeenten in Noord-Limburg en Oost-Brabant, het aantal kindplaat sen in de regio verder uitbreiden. De kinderopvang had dit jaar 800 kindplaatsen en gaat in 2002 uitbrei den naar 1050 kindplaatsen (700 kinderdagopvang, 350 buiten schoolse opvang). Dat betekent een vermeerdering van het aantal mede werkers van 270 in 2001 naar 350 in 2002. In februari gaat de Stichting Samenwerkende Kinderopvang voor het eerst ook in Venlo starten met een vestiging, in het gebouw Kindervreugd van gehandicaptenor ganisatie De Wendel aan de Hakkestraat. Binnen een jaar moe ten daar 24 kinderöpvangplaatsn zijn gerealiseerd. De SSK heeft nu vestigingen in St. Anthonis, Bergen, Boxmeer, Gennep, Horst, Meerlo, Oploo, Ottersum, Sevenum, Venray en Vierlingsbeek maar wil het aan tal kindercentra verder gaan uitbrei den in de economische as Venlo- Venray-Deume-Helmond-Eindhoven -Cuijk, waar grenzend aan Boxmeer veel nieuwbouwwoningen worden gerealiseerd. NIEUWBOUW In Sevenum wordt in het Sondertseveld een nieuw kindercen trum gebouwd, waarin naast de kin deropvang ook andere organisaties onderdak vinden. In Horst wordt samen met Stichting De Wendel aan de Bemmelstraat nieuwbouw gerea liseerd. "De Wendel bouwt en wij huren ruimte. De bouw van die mul tifunctionele locatie zal in de zomermaanden van 2002 starten", zegt Willems. In Bergen wordt een zogenaamde brede school opgericht, waarin naast de SSK ook peuters en basisscholen een plek krijgen in een multifunctioneel gebouw. In Bergen krijgt ook het consultatiebureau van het Groene Kruis onderdak in de nieuwbouw. Ook in Gennep, St. Anthonis en Boxmeer worden nieuwe kindercen tra gebouwd, zowel voor kinderdag opvang als buitenschoolse opvang. Nu zit de kinderdagopvang van SSK in Noord-Limburg en Oost-Brabant meestal nog in afgedankte schoolge bouwen. De Stichting Samenwerkende Kideropvang heeft voor 2002 10 miljoen gulden uitgetrokken om de nieuwbouwplannen in de diverse plaatsen te kunnen realiseren en trekt ook in het jaar 2003 10 miljoen gulden uit voor nieuwbouw. Het Rijk betaalt 3,25 miljoen gulden voor de uitbreiding van kinderplaat sen. Deuren kinderdagopvang in Venray een dag dicht Nelipak is een internationaal opererend bedrijf met 300 medewerkers en een geweidig gevarieerd aanbod. Het monument ter nagedachtenis van naamloos begraven doodgebo ren baby's in Oosterhout is een schot in de roos, weten de twee ini tiatiefnemers. "We hebben contact gezocht met Ad Stoop van de plaat selijke werkgroep die ons het één en ander heeft verteld over hun plan nen en de manier waarop ze die gerealiseerd hebben. Hij beloofde ons met raad en daad bij te slaan, mocht dat nodig zijn. We zijn met ons plan naar deken Coenen gestapt die ons liet weten 'voor 200% ach ter het initiatief te staan'. Ook wil len we het college en de politieke partijen bij ons initiatief betrekken. Want het is enorm belangrijk dat er bijvoorbeeld op het vroegere kin derkerkhof in het Stadspark of op het kerkhof Boschhuizen een monu ment komt ter nagedachtenis aan deze kinderen; een plekje waar ouders, familie, vrienden en beken den hun emoties kunnen uiten en een bloemetje kunnen neerleggen", aldus Nel Aben. Wie meer over dit onderwerp wil weten of zich wil melden met soortgelijke ervaringen kan zich in verbinding stellen met Nel Aben, tel: 585169 of Jeanne Peters, tel: 512216. Een 62-jarige inwoonster van Vierlingsbeek is vorige week in een supermarkt in Cuijk het slachtoffer geworden van een zakkenroller. Een getuige zag twee mannen die een portemonnee bij de vrouw uit de tas haalden. De mannen wisten te ont komen. De leeftijd van de oudste man wordt geschat op ongeveer 30 jaar, hij had kort stekelig zwart haar en droeg een blauwe driekwart jas. De leeftijd van de tweede man wordt geschat op ongeveer 20 jaar. Hij had zwart haar en droeg een grijs jack. In de portemonnee zaten een klein geldbedrag en persoon lijke papieren. De deuren van de kinderdagop vangvoorzieningen van de Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK) aan de Beukenlaan en op het Sint Annaterrein in Venray bleven dinsdag de hele dag gesloten. Een dertigtal medewerkers van de SSK nam namelijk deel aan de landelijke actie- en stakingsdag die in Den Haag, Maastricht en Groningen werd georganiseerd door de bond AbvaKabo. Aanleiding voor de acties is nog steeds de totstandkoming van een nieuwe CAO Kinderopvang. "De ouders van zo'n 120 kinderen heb ben helaas elders onderdak moeten zoeken of een dagje vrij moeten nemen", vertelt algemeen directeur Jules Willems. "Ondanks herhaalde poging van werkgevers- en werkne mersorganisaties om elkaar te bena deren, zijn er nog steeds enkele pun ten waarop zij het niet met elkaar eens worden. De SSK betreurt de acties in hoge mate en heeft onderzocht of het mogelijk is om de ouders alternatie ven te bieden voor de reguliere opvang van de kinderen. Gezien de omvang van de acties en de deelna me van een dertigtal medewerkers aan de actiedag, was het bieden van alternatieve opvang helaas niet te realiseren. Uit het oogpunt van vei ligheid en kwaliteit zagen we ons gedwongen om beide locaties dins dag de hele dag te sluiten." CONFLICT Het is de derde keer in korte tijd dat het personeel van de kinderdag verblijven staakt. In Venray legde een (klein) gedeelte van het perso neel dinsdag voor het eerst het werk neer om per bus naar Den Haag te reizen. Het conflict draait vooral over een structurele loonsverhoging van 7 procent, waarin een einde jaarsuitkering is meegenomen. De werkgeversorganisatie wil de einde jaarsuitkering incidenteel geven vanwege de onzekere economische situatie. Maar de bonden willen nu tot een definitieve afspraak komen en niet elk jaar opnieuw onderhan delen. KWALITEIT Het conflict tussen bonden en werkgeversorganisaties spitst zich ook toe op de wens van werkgevers zijde om op termijn de opleidingseis voor de functie van groepsleidster te vervangen door een opleidingsni veau. "Ook binnen de SSK zijn er groepsleidsters die niets voelen voor een dergelijke CAO-wijziging, omdat de opvatting is dat dit uitein delijk zou leiden tot kwaliteitsver lies", vertelt Monique de Bart, manager personeel en organisatie. "Kwaliteit is voor het management van SSK een belangrijk item. Wij willen ons met name op dit gebied graag onderscheiden van andere kinderdagopvangorganisaties. Binnen SSK wordt dan ook niet gewerkt met niet-gekwalificeerde krachten." OPLEIDING Ook in de toekomst wil de organi satie dit graag zo houden. Daarnaast hecht ze aan een goed opleidingen- beleid voor zittende medewerkers, een goed stagebeleid en (op termijn) certificering van haar dienstverle ning. In dit licht is de opleidingseis voor groepsleidsters voor de SSK geen discussiepunt. Het SPW-3 diploma garandeert dat èen mede werker op het kennisaspect vol doende scoort. "Het beleid van SSK is gericht op het handhaven van dit kennisniveau en het ontwikkelen van vaardigheden en attitude. Dit omdat in onze visie kennis van kin deropvang alleen nog niet leidt tot kwaliteit", aldus Jules Willems. "Wij als SSK ondersteunen de noodzaak van de acties voor onze eigen onderneming niet, maar ondersteunen de actievoerders wel in hun strijd voor behoud van kwa liteit." Nelipak in Venray zoekt kwaliteitsmedewerkers. Nelipak maakt producten uit kunststof. Blisterverpakkmgen. Lichtbakken. Tentpanelen. Zonnehemeldaken. Trays. Gereedschapskisten. Koffers, We maken verpakkingen voor pacemakers, blusdekens, schokdempers, spelletjes, afstandsbedieningen en operatiemesjes. Om maar eens wat te noemen. We zijn marktleider in speciaalverpakkingen voor medische instrumenten. Omdat we de verpakkingen daarvoor zelf ontwikkelen. En de seal machines die ervoor moeten zorgen dat deze verpakkingen ook sluiten/ ontwikkelen en bouwen: we ook zelf. Supertrots was Wilma Keyzers fgelopen zaterdag na drie (bijna) itverkochte voorstellingen van laar 't Gebeurde in 1001 nacht. Vanuit de zaal kwamen alleen posi- ieve reacties maar achter de scher- nen was het enthousiasme het aller zotste en daar doe je het natuurlijk -oor. Vanaf de grote vakantie is er loor iedereen keihard gewerkt om an deze voorstelling iets moois te naken. En ook al doen we het niet voor de eerste keer, we willen er elke keer weer iets speciaals van maken. Deze keer met bijna 450 deelnemers wordt het steeds moei lijker wat betreft de organisatie van een en ander. Gelukkig is daar ach ter de schermen bijna niets van te zien. Tijdens de voorbereiding loopt de spanning de laatste weken natuurlijk erg op, de ontlading op de grote dag is dan ook erg groot. Mooie decors, mooie kleding en stralende gezichten." Na het ope ningsnummer, waarin twee rappers met gebaren the tale/het verhaal ver tel len, ontwaakt de prinses. Zij wordt in haar paleis vermaakt door allerlei harem/kindergroepen totdat zij een kruik ontdekt waaruit de geest komt die haar meeneemt over zee, door Egypte en via het verre oosten terug naar haar paleis. Elke scène had een eigen decor en ook de kleding was iedere keer verrassend Voorzitter Piet Kienhuis van Koninklijke Horeca Nederland afdeling gemeente Venray is maandag tot 'lid van verdienste' benoemd. De versierselen en oor konde werden uitgereikt na de presentatie van het integraal horecabeleid en de ondertekening van het convenant Veilig Uitgaan in het Venrayse gemeentehuis. Namens het landelijk bestuur beeft Henny van Engelen, lid van bet managementteam van Koninklijke Horeca Nederland, de oorkonde overhandigd. Het lande- ijk bestuur heeft Kienhuis benoemd voordracht van de afdeling enray van Koninklijke Horeca Nederland vanwege zijn grote ver diensten voor de horeca in Venray n de afgelopen jaren. Ook op regio naal niveau heeft Kienhuis zich ver dienstelijk gemaakt voor de horeca- belangen. Onder zijn leiding kwam onder andere het integraal horecabeleid van de gemeente Venray tot stand, zag het convenant Veilig Uitgaan bet levenslicht, stapte de gemeente Venray af van uniforme openingstij den naar vrije openingstijden en kreeg de afdeling gemeente Venray zitting in alle relevante overlegorga nen voor de horeca. Per 31 decem ber draagt Piet Kienhuis de voorzit tershamer over aan Betty Bradley. ONDERTEKENING CONVENANT Onder het thema 'Er zijn regels, )unt uit!' wordt de bezoeker in /enray duidelijk gemaakt dat ook in het uitgaansleven normale gedrags regels gelden. Deze huis- en gedragsregels vloeien voort uit het convenant dat maandagmiddag werd ondertekend door burge meester Waals, districtschef Weiten en van de politie Venray, voorzitter Piet Kienhuis van Koninklijke Horeca Nederland, afdeling Venray en officier van justitie Clarijs. Tevens werd de onlangs door de gemeenteraad vastgestelde nota Integraal Horecabeleid gepresen teerd. In het convenant zijn afspraken tussen horeca, gemeente, politie en openbaar ministerie gemaakt over maatregelen en gedragsregels ter verbetering van de veiligheid en het aantrekkelijker maken van het uit gaansleven in Venray. Alle deelne mende bedrijven ontvangen een sticker die bij de ingang van de zaak aangebracht kan worden, waarmee zij hun gasten de steun aan dit con venant betuigen. Al meer dan tachtig horecabedrij ven in Venray hebben toegezegd dit convenant te onderschrijven. Tevens overhandigde burgemeester Waals het eerste exemplaar van de nota Integraal Horecabeleid gemeente Venray aan Piet Kienhuis. Piet Kienhuis werd maandag in het zonnetje gezet

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5