korting Harold Of LENSSEN Tien mille voor het Raayke HELE WINTERCOLLECTIE looys Dance Event Silvesterparty Kerstmis en brandveiligheid openbare gebouwen Regiokalender "Vrij willigers werk geeft veel voldoening" 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND De vervuiler betaalt PEEL EN MAAS BEZORGEN? U ontvangt zondag gratis Curo's t.w.v. ƒ25.- 2E KERSTDAG ZIJN WIJ GEOPEND VAN 10.00 TOT 18.00 UUR Overlast Koopzondag Kerstmarkt de Bongerd Brukske mag geen Schilderswijk worden" 1 - el en maas donderdag13 december 2001 - Pagina 11 Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF et Raayke in Tienray. kortverblijj-'-tehuis voor tijdelijke opvang van men- iet een verstandelijke handicap, mocht afgelopen maandag van de per van Xerox Venray een cheque van 10.000 gulden in ont stond gekomen door een verkoopactie van waarin kleine onderdelen worden bewaard magazijnen. Dit bracht in totaal 20.000 gulden op. De personeelsvere- ing besloot de helft van dit bedrag beschikbaar te stellen aan een goed I. het Raayke in Tienray. Van dit bedrag werden op twee locaties van het Iyke speeltoestellen gekocht. Verder werden er voor drie locaties zoge- lmde 'snoezelspullen gekochtdit zijn objecten die aangeraakt, gevoeld, eken etc. kunnen worden. vraag naar de voorwaarden f>c/wmen ff fartM- De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 www.capretto.nl Café Hulsman en Feestcafé De sets organiseren dit jaar in sport- I De Wetteling een tweedaags ïrwisselingsevcnement. De sporthal wordt wederom iigetoverd in een mega(feest)dis- theek met een geluid- en lichts- iw; nog nooit eerder te zien en te ren geweest in Venray. Met voor teerst een mega dansfestijn. In Venray was er al enige tijd aag naar een spetterend feest idat Paul Hulsman en Twan van issel wel zo'n feest willen organi- ren en wel op zondagavond 30 cember. Er zullen een aantal bekende dj's in platen naadloos aan elkaar Ken in een ambiance die uniek noemd mag worden. Op het podium achter de draaita- !s zullen staan: dj Sprinkle, dj Icus-Q-to on the move, dj Cor ékend van veel grote discotheken Amsterdam, Spanje en riekenland) en dj Chase (de dj van IT in Amsterdam). De eerste Rooyse Dance Event tgint om 22.00 uur en stopt om 17.00 uur en is toegankelijk voor personen van 18 jaar en ouder. Op oudjaarsdag wordt in dezelfde sporthal alweer de Mega Silvesterparty gehouden. Om 22.00 uur gaat de hal open waarna een kanfeest zal beginnen tot heel ver in de nacht. Wat is er mooier dan oud en nieuw te vieren waar al je vrien den en bekenden bij elkaar zijn, in de sporthal dus. De hele avond zal je worden geënterlaind door artiesten en dj's. Waar je snel je drankje en hapje kunt krijgen. Hulsman en De Koets garanderen een super feestavond waar nog lang over nagepraat zal worden. Kaartjes van allebei de feesten zijn in de voorverkoop bij Hulsman en De Koets. De kaarten kosten aan de kassa 35,- (€15,90) maar in de voorverkoop zijn ze maar 30,- (€13,60; maar als je ze als combi- kaart koopt kosten ze ƒ50,- (€22,70). Dat is dus meet 25 piek per stuk (maar alleen als je ze samen koopt). Ben er snel bij want OP OP. Voor meer info bel naar 06- 53397682. V CA KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Naar aanleiding van de forse stij gingen in de diftartarief. Niet alleen als wij meer bakken op straat zetten, wordt het duurder, mijns inziens als wij met z'n allen veel minder bak ken op straat zetten wordt het ook nog duurder, want de operating costs van de firma die de bakken ophaalt, wordt ook elk jaar duurder. Als hij bijvoorbeeld nu 200.000 bakken per jaar ophaalt door in elke straat in Venray te rijden, het moet wel duidelijk zijn, als wij dan met z'n allen minder bakken op straat zetten, zeg maar 150.000 moet hij even goed in elke straat blijven rijden, zijn kosten blijven hetzelfde, of gaat hij vuilniswagens afschaffen en personeel ontslaan? Want door 50.000 bakken minder op straat per jaar te zetten, krijgt de gemeente veel minder geld van ons binnen, dus de bakken moeten nog duurder worden, de slogan van de gemeente de vervuiler betaalt snijdt van twee kanten, dat wil zeggen de mindere vervuiler betaalt ook meer. Of zie ik dit allemaal verkeerd? R. Land, Venray Naar aanleiding van het bericht in de media over het veiligheidsconve nant met de horeca in Venray zou ik willen reageren. Ik denk dat het weer een verkie zingsstunt is om de burgers te paai en met iets wat nooit waargemaakt kan worden, simpel omdat er geen mankracht voor is. De enige oplossing is op iedere hoek altijd een agent of een camera die constateert wat er gebeurt zodat er later op gereageerd kan worden. Dit is nog niet gerealiseerd en dus de overlast zal blijven en de burger in het centrum zal moeten gaan ver huizen om meer rust te krijgen. Zoals in de nacht van 7 op 8 december toen al vuurwerk afge schoten werd (dit duurde enkele minuten). Er kan dan verder niets meer mee gedaan worden want er is niemand die hier op reageert en de overlast blijft. Met camera's in het centrum kan dan ook het afval beter gecontroleerd worden zodat de mensen die diftar (die te duur wordt) niet meer willen betalen, aangepakt worden zodat het voor de eerlijke burger weer betaalbaar wordt. Centrumbewoner J. Volleberg, Venray. Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De kerst staat weer voor de deur. Ook dit jaar houden de ondernemers van Winkelcentrum Venray koop zondag. Twee keer maar liefst. Op 16 en 23 december kunt u in het centrum terecht om uw laatste inkopen te doen. En voor een flinke dosis gezelligheid. Met de feestda gen in het vooruitzicht is het goed toeven in het Venrayse. Met etala ges vol cadeautips en rustige muziek op de achtergrond nodigen de winkeliers u gastvrij uit om te komen kerstwinkelen. Bovendien bruist het centrum van gezelligheid. Winkelcentrum Venray luistert de koopzondag op 16 december op met live entertainment om alvast in de kerststemming te komen. Het Venrayse Mannenkoor brengt die dag tijdens een kerst-in in Schouwburg Venray kerstliederen ten gehore. Ook is er op het Schouwburgplein een schaapsher der aanwezig met zijn schapen. En de kerstman mag natuurlijk niet ont breken. Die goede, oude man rijdt op zijn arrenslee door het centrum. Ook op 23 december zorgt Winkelcentrum Venray voor opluistering van de koopzondag. De groep 'Van huure zegge' voert op diverse plekken in het centrum sket ches op. Deze korte toneelstukjes roepen dezelfde warme sfeer op als boeken van Charles Dickens en Anton Pieck. En van 21 december tot en met 6 januari staat uiteraard de traditionele kerststal op de Grote Markt. Op woensdag 19 en donder dag 20 december zijn er bovendien extra koopavonden. Dan zijn de winkels extra lang geopend tot 21.00 uur. Parkeren in het centrum is op beide koopzondagen gratis. Jan Martens uit Venray: De vrijwilligerscentrale hield vrijdag open dag. De vrijwilligers die door de centrale ingezet wor den zijn veelal mensen met veel vrije tijd. Onder hen bevindt zich ook Jan Martens (62) uit Venray, die regelmatig in de weer is voor de Maaltijdservice van Synthese. Het gaat hier om thuisbezorgde koelversmaaltijden. "Ik doe dit werk nu ruim een jaar en geniet nog altijd volop tijdens mijn bezorgronde. Dit vrijwilligerswerk geeft mij ontzet tend veel voldoening", zegt Jan Martens Synthese biedt twee soorten maal tijden aan: de koelversmaaltijd die wekelijks en de warme maaltijd die dagelijks bezorgd wordt, vertelt de Venraynaar. "Waarom ik met dit vrijwilligerswerk ben begonnen? Op woensdag 19 december is op basisschool de Bongerd een grote kerstmarkt. Kinderen zullen zelf gemaakte spullen die met Kerstmis te maken hebben verkopen in kraampjes. Verder zijn er tal van activiteiten om het dè kinderen en natuurlijk hun ouders, broertjes, zusjes, opa's, oma's en andere vrienden en bekenden naar de zin te maken. Je kunt op de foto met de kerstman, er is genoeg te eten en te drinken. Er is ook een tombola; hier kun je leuke prijsjes winnen. Een hartstikke leuke avond dus met genoeg gezelligheid. De avond begint om 18.00 uur. iüffiïO J 'lm. Nou, ik ben absoluut geen type dat alleen maar thuis achter de gerani ums wil zitten. Het sociale contact met mensen vind ik leuk. Om de week ben ik met bezorgen van maaltijden een middag kwijt. Het is plezierig en vooral dankbaar werk. De waardering die je van de mensen krijgt is ontzettend groot. Ja, ik ben blij dat ik met dit vrijwilligerswerk begonnen ben en hoop het nog lang te mogen doen." VACATURES De Venraynaar heeft jarenlang bij Xerox in Venray gewerkt en wilde als vutter ook actief blijven in de maatschappij. "Ik kan mensen die nu niks te doen hebben en gezond zijn zeker aanraden om met vrijwil ligerswerk te beginnen. Er zijn vol doende vacatures en er is altijd wel een functie die je aanspreekt. De hele dag tv-kijken spreekt mij in ieder geval niet aan. Binnenkort ga ilc ook beginnen ook als begeleider van een biljartclub van De Wendel. Het is voor mij een kleine moeite en als ik die gehandicapte kinderen daar een plezier mee kan doen.... waarom niet?" De Vrijwilligerscentrale heeft een overzicht van alle vacatures die door instellingen en organisaties die met vrijwilligers werken zijn aange boden. Iedereen die hierin is geïnte resseerd kan dit overzicht blijvend inzien door even een afspraak te maken met iemand van de Vrijwilligerscentrale. De Vrijwilligerscentrale Venray is gevestigd aan de Marktstraat 8 in Venray, telefoon 516995. Volgende week zet nieuwblad Peel en Maas wederom een vrijwilliger in het zon netje: Jacques Cu ij pers uit Venray. Om extra aandacht te vragen voor de brandveiligheid van met name openbare gelegenheden tij dens de feestdagen zijn vorige week tweehonderd brieven ver stuurd naar horecagelegenheden, scholen, peuterspeelzalen, kinder dagverblijven, zorginstellingen en wijkgebouwen in de gemeente Venray. Deze circulaire omvat uitgebreide informatie over brandveiligheids voorzieningen en. -voorschriften. Ook wederverkopers van vuurwerk hebben deze informatie ontvangen. Mede naar aanleiding van de brand in een horecagelegenheid in Volendam vorig jaar, wijst de brandweer van Venray bedrijven en instellingen op deze wijze nogmaals op de maatregelen die getroffen die nen te worden om de veiligheid van gasten en personeel te waarborgen. De brandweer van Venray heeft ook voor particulieren een informa tiebulletin samengesteld. Dit bulle tin geeft informatie hoe de veilig heid rond de feestdagen het best gegarandeerd kan worden. Deze informatie is af te halen in het gemeentehuis, of wordt op verzoek toegestuurd, tel: 523520 of 523917. De laatste week van december is vol feestelijke gebeurtenissen. Maar het is die dagen oppassen geblazen. Onvoorzichtigheid met kerstbomen, kaarsen, fonduen, frituren en vuur werk kan een gezellig avondje danig verstoren. Helaas vinden er jaarlijks talloze kleine en grote ongevallen plaats rondom de feestdagen. Om u te helpen deze dagen niet alleen feestelijk, maar ook veilig te vieren, zetten we de belangrijkste zaken op een rijtje. KERSTBOMEN Koop een kerstboom die niet te groot is voor uw kamer. Zet hem niet te dicht bij de gordijnen of andere makkelijk brandbare spullen. Zorg ervoor dat de boom goed ste vig staat, zodat hij niet omver geJopen kan worden. Plaats de boom bij voorkeur in een speciaal met water gevulde kerstboomstan daard. Hierdoor droogt de boom niet zo snel uit, waardoor het brandge vaar minder wordt. Gebruik geen echte kaarsjes in de boom. Eén Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 14 december: In Museum Van Bommel Van Dam in Venlo wordt de Van Bommel Van Dam Prijs 2001 uitgereikt. Dit gebeurt op de opening van de gelijknamige tentoonstelling met werk van de voor de prijs genomineerde kunstenaars. De expositie is te bezichtigen tot en met 8 februari 2002. Zaterdag 15 en zondag 16 december: Het Zuid-Afrikaans Studentenkoor verzorgt twee uitvoeringen in Noord- Limburg. Vrijdag is het koor te gast in cultureel centrum 't Gasthoes in Horst (aanvang 20.00 uur) en zaterdag in de kerk in Broekhuizen (aanvang eveneens 20.00 uur). Zondag 16 december: In en rondom het Nationaal Park De Groote Peel in Ospel vindt een nieuw wandelevenement plaats. De opbrengst komt ten goede van de Nierstichting. Er kan tussen 10.00 en 16.00 uur gestart worden in bezöe- kerscentrunfMijl op Zeven in Ospel, Zondag 16 december: Dertien orkesten nemen deel aan de concert wedstrijd van de Brabantse Bond van Muziekvereniging. Het concours in De Nobelaer in Etteh-Leur begint om 09.30 uur. Zondag 16 december: In streekmuseum De Locht in Melderslo vinden demonstraties houtsnij werken plaats. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 16 december: Vier ensembles verzorgen een kerstconcert m de Kerk van Altijddurende Bijstand in Milsbeek. Het concert begint om 15.00 uur. Dinsdag 18 december: De heer Bocsten geeft een informatieavond over de cursus stoppen met roken. De bijeenkomst in het Maasziekenhuis in Boxmeer begint om 19.00 uur. Donderdag 20 december; Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg heeft een voorlichtingsbij eenkomst in: de Volksuniversiteit aan de Leuthervveg 8 in Venlo. Aanvang 13,30 uur. Donderdag 20 december: Whispjash Stichting Nederland houdt van 13.30 tot 15.30 uur een inloopmiddag in cultureel centrum De Weijer aan de Raetsingel 1 in Boxmeer. Zondag 23 december: VV De Willy's uit Wilbertoord houdt voor de 2le keer op rij de Winterloop. De eerste lopers starten om 10.00 uur. Inschrijven kan in de kantine van de voetbalvereniging in Wilbertoord. Zondag 30 december: Zeven araateurzangers van de Vrienden van het Lied verzorgen een doe- het-zell'concert in zaal De Vriendenkring in Steyl. Aanvang 15,00 uur. moment van onoplettendheid kan uw boom in een fakkel doen veran deren. Controleer de bedrading van de elektrische kerstboomverlichting op beschadigingen en probeer de installatie eerst uit door de lampjes voor het ophangen korte tijd te laten branden. Gebruik een gaaf en goed passend verlengsnoer en leg dat zo neer dat niemand er over kan struikelen. Doe de verlichting uit als u gaat slapen of het huis verlaat. Uitdoen is de stekker uit het stopcontact halen en niet een lampje losdraaien. Zet kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond. Gebruik geen kandelaar die gemaakt is van brandbaar materiaal, zoals plastic, hout en dergelijke. Decoratieringen voor kaarsen zijn sfeervol, maar ook erg brandbaar. Steek kaarsen in kerststukjes lie ver niet aan, of laat ze in ieder geval niet te ver opbranden. Zet kaarsen en kerststukjes op plaatsen waar u ze altijd kunt zien, en niet in de buurt van gordijnen of andere brandbare voorwerpen. Laat kinde ren nooit alleen met brandende kaarsen, ook niet voor een paar minuten. FONDUEN Gebruikt u spiritus? Vul dan nooit de brander in nabijheid van vuur. Vul de brander pas als deze hele maal is afgekoeld, en doe dit niet op de tafel. Zorg dat het fonduestel tij dens gebruik op een niet brandbaar onderblad staat. Hierdoor voorkomt u dat de tafel te heet wordt en bovendien wordt de gemorste olie opgevangen. Realiseert u zich, dat een spiritusvlam nagenoeg onzicht baar is; deze kan nog volop branden terwijl u denkt dat de vlam uit is. Zet een elektrisch fonduestel zo dicht mogelijk bij het stopcontact. Dan kan niemand over het snoer struikelen en het fonduestel mee sleuren. Gebruik geen aardewerk pannen voor vleesfondue. Deze zijn niet bestand tegen de hoge temperatuur die daarvoor nodig is. Laat kleine kinderen nooit alleen fonduen. Ook bij fonduen kan de vlam in de pan slaan. Leg daarom een passend deksel op tafel om snel te kunnen reageren. Reik nooit over de fonduepan heen om iets te pak ken. Gebruik alleen oliën en vetten die speciaal voor het frituren bestemd zijn; dus geen margarine, boter of braadvet. Laat de frituurpan nooit alleen. Zet de pan zo neer dat hij niet wiebelt. De pan moet een goed passend deksel hebben. Doe geen grote hoeveelheden tegelijk in de pan. Hierdoor kan de olie over de rand gaan waardoor brand ontstaat. Slaat de vlam in de pan. handel dan als volgt: schuif het klaargeleg de deksel van u afgericht over de pan: zet het gas of elektra uit: nooit met water blussen; laat het deksel op de pan liggen; ga niet met de pan lopen.. i iHÜ INTERNATIONALE COLLECTIE juCHTlUX OE DOHCKSTRAAI 18 SEVENUM IEL.077-4671 555

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11