Cadeautje voor iedereen Meldkamers verhuisd Bekendmakingen gemeente Venray DIRKX VAN SOEST Afstemming van zorgverlening centraal wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordenins commissie Valpartij^ Koopavonden voor Kerstmis Doorrijder Omroep Venray Oud papier PEEL EN MAAS donderdag 6 december 2001 - Pagina pj De genoemde aanvragen, intrek kingen en meldingen en alle op de aanvragen, intrekkingen en meldin gen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raad huisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot I 3.00 uur (balie Publieksdien sten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: - Aquasteam B.V., Keizersveld 77 te Venray voor een oprichtings vergunning voor een bedrijf dat onderhoud pleegt aan stoomke tels en drukvaten, gelegen aan het Keizersveld 46 te Venray. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 6 december 2001 tot en met 3 januari 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde perio de kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: Fleurkens-Janssen V.O.F., Steeg- se Peelweg 87 te Veulen voor een revisievergunning voor een varkenshouderij, gelegen aan de Steegse Peelweg 87 te Veulen. - B. Muijsers, Lorbaan 5 te Veulen voor een revisievergunning voor een pluimveehouderij, gelegen aan de Lorbaan 5 te Veulen. - F. Gommers, Steegse Peelweg I00 te Ysselsteyn voor een revi sievergunning voor een varkens houderij, gelegen aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn. - A.J.M. Classens, Veulensewater- weg 23 te Veulen voor een revi sievergunning voor een schapen en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Veulensewaterweg 7 te Veulen. - J. Pijnenborg, Timmermannsweg 120 te Ysselsteyn voor een ver anderingsvergunning voor een rundvee- en pluimveehouderij, gelegen aan de Timmermanns weg 120 te Ysselsteyn. - Maatschap Janssen-Jansen, Yssel- steynseweg 80 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een aan Ysselsteyn. - W. Michels, Haag 5 te Merselo voor een uitbreidings-wijzigings- vergunning voor een varkens houderij- en mesterij, gelegen i pluimveehouderij, gelegen de Ysselsteynseweg 80 te aan de Haag 5 te Merselo. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 6 december 2001 tot en met 17 januari 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde perio de kan bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit: de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschre ven. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk of geheel intrekken van: - T.D.J.M. Cornelissen, Deurnese- weg 89 te Heide voor het geheel intrekken van de milieuvergun ning voor een vleesvarkenshou derij, gelegen aan de Deurnese- weg 89 te Heide ten behoeve van Lorbaan 5 te Veulen. H.W.P. Voesten, Steegse Peel weg 8 te Leunen voor het gedeeltelijk intrekken van de mil- lieuvergunning voor een vlees varkens-, paarden- en schapen houderij, gelegen aan de Steegse Peelweg 8 te Leunen ten behoe ve van Veulensewaterweg 7 te Veulen. L.H.G. van Kempen, Deurnese- weg 58 te Heide voor het gedeel telijk intrekken van de milieuver gunning voor een vleesvarkens- en schapenhouderij, gelegen aan de Deurneseweg 58 te Heide ten behoeve van Veulensewaterweg 7 te Veulen. Maatschap Verhoeven, Ossen- dijk 12 te Merselo voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergunning voor een vlees varkens- en melkrundveehoude- rij, gelegen aan de Ossendijk 12 te Merselo ten behoeve van Tim mermannsweg I20 te Ysselste yn. - M.P. Spreeuwenberg-Lagarde, Timmermannsweg 57 te Yssel steyn voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergun ning voor een varkensfokkerij, gelegen aan de Timmermanns weg 57 te Ysselsteyn ten behoe ve van Timmermannsweg 120 te Ysselsteyn. M. Kuunders, Griendtveenseweg 68 te Deurne voor het geheel intrekken van de milieuvergun ning voor een mestvarkensbe- drijf, gelegen aan de Timmer mannsweg 112 te Ysselsteyn ten behoeve van Timmermannsweg I20 te Ysselsteyn. - A.J.C. van der Pas, Rouwkuilen- weg 31 te Ysselsteyn voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergunning voor een pluimvee- en varkenshouderij, felegen aan de Rouwkuilenweg I te Ysselsteyn ten behoeve van Reindonkerweg 11 te Horst. P.A.F.M. Hendrix, Op de Ries 5 te Merselo voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergun ning voor een veehouderij, gele gen aan de Op de Ries 5 te Mer selo ten behoeve van Venlose- weg 120 te Horst. - P.A.F.M. Hendrix, Op de Ries 5 te Merselo voor het gedeeltelijk intrekken van de milieuvergun ning voor een veehouderij, gele gen aan de Op de Ries 5 te Mer selo ten behoeve van Velterweg 6 te Keipen. Het besluit en alle relevante stuk ken c.q. gegevens liggen ter inzage van 6 december 2001 tot en met 17 januari 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde lean bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is inge steld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven hage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat ver zoek is beslist. Meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de vol- fende meldingen krachtens artikel 19 van de Wet milieubeheer zijn geaccepteerd: Maatschap Verstappen-Peelen, Gunhoekweg 8 te Oirlo voor het wijzigen van stal C in een opslag ruimte en werkplaat, gelegen aan de Gunhoekweg 8 te Oirlo. De verklaring en alle overige op de melding betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage (6 weken) van 6 december 2001 tot en met 17 januari 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde perio de kunnen belanghebbende schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij burgemeester en wet houders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de melding artikel 8.19 Wet milieubeheer. Venray, 6 december 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afde ling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Taxaties Advies Te koop - Venray op industrieterrein de Brier een bedrijfspand met inpandige kantoor ruimte en bedrijfsruimte (945 m2) gelegen op een perceel van 3000 m2. Perfecte omsluiting. Koopsom: ƒ1.150.000,- k.k. Te koop - Vlakwater nog slechts 5 bouwkavels, gelegen op het mooiste plekje van Venray. Nabij centrum en bossen. Bestemd voor vrijstaande woningbouw. Perce len vanaf 1320 m2. Koopsom: ƒ525,- per m2 Te koop - Venray een nieuw gebouwd bedrijfspand met kantoorruimte (215 m3) en bedrijfsruimte (340 m2) gelegen op industrieterrein het Keizersveld, met aansluiting A73. Aanv. direct. Koopsom: ƒ1.150.000,- k.k. Te huur - Venray Een praktijk c.q, kantoorruimte gelegen aan de Langstraat 106 bestaande uit o.a. 2 ruime spreek kamers, 2 behandelkamers en ruime wachtruimte. Totale oppervl. 115 m2 Huursom: ƒ1890,- per maand IMV Via kantoor Venray 0478-586408 www.dirHx-vaiisoest.nl ,T Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaan vragen. - het bouwen van een carport aan de St. Antoniusstraat 40 te Ven ray tnv W.J.H.M. Fleuren, St. Antoniusstraat 40; het tijdelijk plaatsen van een sani- tair-unit aan de Sparrendreef 12 te Oostrum tnv Pare De Witte Vennen, Sparrendreef 12; - het wijzigen van verleende bouwvergunning (woning) nr. 2001.01818 aan de Hoender straat 39 te Venray tnv C.J. Schu- eler, Dr. Poelsstraat 13; - het bouwen van een verblijfs- ruimte aan de Smakterveldweg 14 te Venray tnv C. de Groot, Smakterveldweg 14; - het vergroten van de woning aan de Annie Romeinstraat 5 te Ven ray tnv G.A.K.M. Reijntjes, Annie Romeinstraat 5; - het bouwen van een woning aan de Gezellenbaan 5 te Ysselsteyn tnv H. Gooren, Gezellenbaan 5; - het bouwen van een woning aan de Vollenbergstraat te Venray tnv P. Voermans, Heidseweg 49; - het vergroten van de woning aan de Everestlaan 3 te Venray tnv R. Clermonts, Everestlaan 3; - het bouwen van een bedrijfsge bouw aan de Stationsweg 120- l22voor onderstaande sloop- aanvraag sloopvergunning ver leend. - het slopen van een varkensstal aan de Rosmolenweg 10 te Oostrum tnv G.J.J. Egelmeers- Peeters, Rosmolenweg 10; Zij die menen door de afgifte van deze vergunning rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Welzijn De commissie Welzijn vergadert op woensdag 12 december a.s. om 18.30 uur in het gemeentehuis te Venray. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt: 1Opening, vaststelling agenda. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. - herbestemming Petrus Bandenschool. - Jaarverslag 2000 Home-Start (regionaal). - Benoe ming van dhr. J. van Lieshout tot directeur van Synthese. - Uitno diging tentoonstelling "Twaalf stenen uit de Stroom" in 't Freu- lekeshuus. - Cijfermatig jaarver slag 2000 van Platform Jeugdcri minaliteit. 3. Verslag commissievergadering d.d. 3.10.2001. 4. Spreekrecht. 5. Tweede algemene aanpassing productbegroting 2001 6. Inkoop diensten Synthese 2002. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, I9.I, 19.2 of I9.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. het vestigen van een schoon heidssalon aan de St. Odastraat 26 te Venray tnv K.W.C. Hiti- peuw, St. Odastraat 26; - het bouwen van een woning aan de Vollenbergstraat te Venray tnvJ.J.M. van Kempen, Hubenhof I; - het bouwen van een woning met farage aan de Spralandweg 3 te )ostrum tnv A.C.J.M. Bovee, Spralandweg 3; De óp de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 7 december 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Inspraakverordening gemeente Venray verzoeken om vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften ex artikel 19.1 Wet op de Ruimtelijke Ordening Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Ven ray maakt bekend dat de volgende verzoeken zijn ontvangen van: - Orgadry VOF, voor het realise ren van een mestverwerkingsin stallatie voor lokale mestverwer king aan de Steegse Peelweg ongenummerd te Ysselsteyn; Holding Houbensteyn BV, voor het uitbreiden van een mestver werkingsinstallatie voor buurt- mestverwerking aan de Ysselste ynseweg 25 te Ysselsteyn. - W.M.M. Jacobs voor het reali seren van een woning aan de Molenhofweg 5 te Venray; - J.W.L.M. van der Sterren voor het realiseren van een uitbrei ding aan hotel Asteria aan de Maasheseweg 80a te Venray. Aan deze verzoeken kan alleen medewerking worden verleend indien vrijstelling wordt gegeven van de voorschriften van het gel- Een 17-jarige bromfietsster uit Blitterswijck heeft zich bezeerd en haar bromfiets is beschadigd toen zij afgelopen maandag uit gleed op de modder op het fiets pad langs het Moleneind in Meer- lo. De politie stelde een onderzoek in naar de veroorza ker omdat het fietspad over enke le meters fors besmeurd was met modder. Ondertussen liet de pro vincie (de wegbeheerder) het fietspad schoonmaken. De politie kwam uit bij een landbouwer in Oirlo die afgelopen vrijdag kool had geoogst en daarbij het fiets pad had besmeurd. Hij zal de rekening van het schoonmaken en van de schade aan de bromfiets moeten betalen. jin dend bestemmingsplan. Ter voorbereiding op het colle ''n besluit liggen de op de verzoek' betrekking hebbende stukken n ingang van 6 december a.s. vc een periode van twee weken inzage op het gemeentehuis 'ul Venray. Inwoners en personen een belang hebben in onze geme te kunnen gedurende de terinza legging schriftelijk hun zienswi aan ons kenbaar maken. Op grond van de verorden:— bestaat tevens het klachtenrec Tot 31 januari 2002 bestaat mogelijkheid om schriftelijk i klacht in te dienen over de wii van uitvoering van deze inspra «o procedure. Burgemeester en wethouders Venray, Postbus 500, 5800 AM jq( Venray Openingstijden gemeentehi maandag 12.00- 20.00; dinsdag en met vrijdag 9.00- 13.00. Ya Procedure Wet geluidhinder Burgemeester en wethouders Venray maken bekend dat zij vc nemens zijn bij gedeputeerde sta van Limburg een verzoek bedoeld in artikel 83 van de VWL Geluidhinder in te dienen om va Phi stelling van hogere grenswaard c voor het plan van dhr. W.M Wi Jacobs voor de bouw van a woning aan de Molenhofweg 5l Venray. De op dit project betri Pri king hebbende geluidsrapporti waarin de benodigde hogere grei waarden zijn aangegeven, liggen n ingang van 6 december 2001 vo een periode van 2 weken ter inz SE op het gemeentehuis bij de afdel Publieksdiensten. Gedurende terinzagelegging kunnen schriftelij zienswijzen aan ons kenbaar w< den gemaakt. Op verzoek zal e ^ei openbare zitting worden belej jr Ter zitting bestaat de mogelijkhi zienswijzen mondeling aan ons k< {e| baar te maken. Burgemeester en wethouders Venray, Postbus 500, 5800 Venray Openingstijden gemeentehi maandag 12.00-20.00; dinsdag en met vrijdag 9.00- 13.00. Burgemeester en wethouders 2 pe] voornemens tijdelijk vrijstelling verlenen van het bestemmingspl ex artikel 17 van de Wet op r6i Ruimtelijke Ordening ten behoef van de verkoop van vuurwerk in [58 Boerenbondwinkel aan de Zuiv tel weg 2-e te Leunen op 28, 29 en december 2001. De aanvraag ligt voor een iedjPee ter inzage van 7 december 20021 en met 20 december 2002. Gei rende deze termijn kan een ied;U schriftelijk zijn zienswijze omtre de aanvraag kenbaar maken. Burgemeester en Wethoude Lei zijn voornemens vrijstelling ex an Lei kei 19 lid 3 van de Wet op de Rui! Yv telijke Ordening te verlenen va Pit het gebruik van het perceel Eise Kr< howerstraat 11 te Venray 1 58( woning met een aan de woonfun Bij_ tie ondergeschikt gebruik vani Ëj berging als hondentrimsalon ovr 7 eenkomstig de toelichting op h verzoek d.d. 19 juni 2001 en augustus 2001 De stukken liggen voor een iedè g gedurende vier weken ter inza BR met ingang van 7 december 2001. Gedurende deze termijn kan ei ieder schriftelijk zijn zienswij omtrent de aanvraag kenba maken. Venray, 6 december 2001 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen ren Pee f c b LU 041 AU Yir 58( Pee Pee «iLei Alleen mensen die de afgelopen jaren op een onbewoond eiland heb ben doorgebracht, weten het nog niet. Verder kan het niemand ont gaan zijn dat vanaf 1 januari 2002 in 12 Europese landen met de euro betaald gaat worden. De grootste monetaire operatie uit de geschiede nis is dan een feit. De Rabobank is inmiddels klaar voor de overgang naar de euro. Om ook u optimaal voor te bereiden, krijgt u in decem ber alvast een voorproefje op de puro: de Eurokit. Begin december krijgt elke inwo ner van Nederland van 6 jaar en ouder een waardecoupon in de bus. Met deze coupon kan vanaf 14 tot en met 31 december 2001 de gratis Eurokit ter waarde van 3,88 euro worden afgehaald. Een leuk cadeautje want de Eurokit bevat een exemplaar van alle acht 'Nederland se' euromunten. Zo went u alvast aan de euro. De Eurokit kunt u met de coupon afhalen bij uw eigen Rabobank. Helaas is de voorraad beperkt. Ze hebben namelijk niet genoeg Euro kits toegewezen gekregen van de overheid voor alle klanten. Daarom kunt u voor de Eurokit ook terecht bij andere banken, Shell tanksta tions, Hema en Combi Foto vesti gingen. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Van iedere euromunt een exem plaar is misschien een beetje weinig om gepast te kunnen betalen vanaf euro-day. En misschien wilt u de Eurokit wel bewaren. Daarom zijn er vanaf 14 december bij alle ban ken zogenaamde consumentenpak ketten met euro's te koop. Deze pakketten kosten 25 gulden. In zo'n pakket zitten vier munten van 1 eurocent, drie van 2 eurocent, vijf van 5 eurocent, vijf van 10 eurocent, vijf van 20 eurocent en vijf van 50 eurocent. Daarnaast zitten er drie munten van 1 euro en twee van 2 euro in. Bij elkaar dus 32 munten met een waarde van 11,35 euro. U dient de pakketten wel contant af te rekenen. Tevens kunnen winkeliers deze pakketten als wisselgeld terug geven, als u dat wilt. Koop dus gerust meerdere pakketten munten zodat u in januari gepast in euro's kunt betalen. Uiteraard kunt u tot 28 januari 2002 ook nog met guldens betalen. Wilt u vanaf 1 januari 2002 gepast betalen met de euro, zonder contante euro's? U maakt het uzelf nog gemakkelijker door vanaf 1 januari te chippen, te pinnen of met uw creditcard te betalen. Aan deze manieren van betalen verandert helemaal niets. Het enige verschil is dat de bedragen voortaan (uiteraard) in euro's worden afgeschreven. Iets waar u al aan gewend was, want op uw rekeningafschriften staan de bedragen al sinds langere tijd in euro's vermeld. Er zijn dus genoeg mogelijkheden om te betalen met de euro. En u betaalt op de manier die u het prettigst vindt. Zo is iedereen snel gewend aan de euro, een fluitje van een eurocent. De meldkamers van de brandweer en ambulance van Venlo en Roer mond zijn verhuisd naar het regio bureau van Politie Limburg-Noord aan de Rijnbeekstraat 1 in Venlo. Voortaan wordt de hulpverlening van politie, brandweer en ambulan ce gecoördineerd aangestuurd van- In de dagen voor kerst openen de ondernemers van Winkelcentrum Venray hun deuren voor maar liefst twee koopzondagen. Op 16 en 23 december bruist het centrum van gezelligheid en gastvrijheid. Op woensdag 19 en donderdag 20 december zijn er extra koopavonden tot 21.00 uur. Met sfeervol versierde etalages vol cadeautips en gezellige achtergrondmuziek is het goed toe ven in Venray. Bovendien is gezorgd voor live entertainment om alvast in de kerststemming te komen. Op 16 december is er in Schouwburg Venray een kerst-in. Het Venrayse Mannenkoor brengt dan kerstliederen ten gehore. Op het Schouwburgplein is een schaapsher der te zien met zijn schapen. En de kerstman rijdt op zijn arrenslee door het centrum. Ook op 23 december zorgt Winkelcentrum Venray voor muzikale opluistering van de koop zondag. Verder is er van 21 decem ber tot en met 6 januari de traditio nele kerststal op de Grote Markt. Parkeren in het centrum is op beide koopzondagen gratis. uit deze nieuwe meldkamer. Gelijk tijdig met de verhuizing is een aan tal systemen ingevoerd waarvan alle drie de disciplines gebruikmaken. Een van de voordelen van een gemeenschappelijke meldkamer is een snellere onderlinge communica tie en kostenbesparing op de geza menlijke aanschaf van dure syste men. Na de verhuizing is de meldkamer voor de drie disciplines geschikt om het Geïntegreerd Meld kamer Systeem (GMS) eind 2002 in te voeren. Tevens kan het radio- bediensysteem C 2000 eind 2003 in gebruik worden genomen. C2000 is een nieuw digitaal radionetwerk, alleen voor hulpverleningsdiensten. Deze systemen maken het mogelijk om de communicatie vanuit de meldkamer met de hulpverlenings diensten .en tussen de diensten onderling te optimaliseren. De politie heeft zondagavond een 21-jarige man aangehouden nadat hij was doorgereden na een aanrij ding veroorzaakt te hebben. De ver dachte reed achter een 24-jarige automobilist uit Horst, en had ken nelijk te laat in de gaten dat de man voor hem afremde. Hij botste dan ook pardoes achter op de auto van zijn voorganger maar reed door. Getuigen hadden het kenteken van de auto genoteerd. Een andere poli tiepatrouille zag de auto en hield daar de verdachte aan. Na verhoor en het opmaken van een proces-ver baal is de man 's nachts weer in vrij heid gesteld. Angelina uit Maastricht heeft een nieuwe cd met de titel Vaan Leefde gaon iech zweeve. Zij is op donderdag 6 decem ber van 21.00 tot 22.00 uur gast in het programma Waar zijn de troubadours gebleven?. Het pro gramma wordt voorafgegaan door GËr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Zondag 23 december live van uit CafÈ, De Artiest, Stopwatch CafE. Met medewerking van o.a. LI-radio. Dagblad de Limburger en Peel Maas discussies uit de sportwereld, afgewisseld met live muziek van de jazzband Gadjo. Ook een gesprek met wethou der Jan Houba van sportzaken en met voorzitter Gerard Reijnders van Stichting Sportgala Venray Regio. Deze speciale uitzending duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Maandag 23 december heilige mis vanuit de Kapel van het zie kenhuis gevolgd door nonstop kerstmuziek LOV. Eerste en Tweede Kerstdag nonstop kerstmuziek met kerstwensen van diverse perso nen, donderdag 27 december nonstop kerstmuziek tot 14.00 uur, daarna aanvang van de nor male programmering. Op zaterdag 29 december zal in het programma Alternative Pop tussen 18.00 en 20.00 de complete Venrayse top 25 van 2001 worden gedraaid. Deze is samengesteld uit de ruim 90 populaire platen die het afgelopen jaar in de Venrayse cd single top 10 stonden. Bijeenkomst PCL in Venray De Vereniging Patiënten- en Con sumentenorganisaties in Limburg (PCL) komt op voor de algemene belangen van patiënten/ zorgconsu- menten in de provincie Limburg. PCL wil bijdragen aan zorgontwik- kelingen vanuit de visie van zorgge bruikers. Om dit zo goed mogelijk te kunnen doen heeft de vereniging de ervaring en mening van chro nisch zieken nodig. In een recente enquête heeft PCL de Limburgse chronisch zieken uit genodigd om thema's uit de zorg aan te dragen die volgens hen voor verbetering vatbaar zijn. Eén van de thema's die als zeer belangrijk werd Tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 7 december oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur in wijk Zuid tussen Zuidsingel, Prins Bern- hardstraat en Nassauplein. Zij verzoeken oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt 11 oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), waar u ook oude spullen kwijt kunt t.b.v. de Luikse Markt. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). ervaren is afstemming van zorgvfi lening, met name tussen medisd f specialisten onderling en/of huisaii sen'. Dit thema wil PCL verder uil werken. Door toenemende specialisatiefi samenwerking krijgen zorgvtt y gers/patiënten steeds vaker i maken met meer dan één medisj specialist en/of huisarts. Ook do« °J gespecialiseerde verpleegkundig^ 1 verandert het contact van zorgvri patiënt met medisch specialis en/of huisarts. Afstemming van zorg stelt nogi wat eisen aan de organisatie dal' van. Tevens zal er veel aandacï moeten zijn voor communicant informatie en onderlinge samenwej :vfrc king. Wat vinden zorgvragers/pal) ënten hiervan, wat vinden a belangrijk en hoe zou het beter kim nen? f PCL organiseert in samenwerk!! 2 met de Nederlandse Patiënten/ Cos sumenten Federatie (NPCF) bijee: UC komsten om meer zicht te krijgen* deze problematiek. De bijeenkomsten vinden plaai 1! op 23 januari van 13.30 uur It 16.00 uur in Venray, 24 januari a-1 van 13.30 uur tot 16.00 uur in Roes mond en 31 januari van 13.30 ui tot 16.00 uur in Heerlen. Locatie worden tijdig bekendgemaakt. V(X meer informatie en/of aanmeldt L j kunnen belangstellenden tot uitif 'KC lijk 19 december 2001 contact opne2 men met Jos Libbers (projectief Sja MJAZ curatieve zorg) of het sectf' Mt tariaat van PCL. Telefoon: 046- mj: 4208111. s« tel.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 18