Het gebeurde in 1001 nacht idö iqq s^fv PEEL EN MAAS Kerstactie Raayland College voor India Sint stuurt Pieten naar gemeentehuis Almaro Trio in Mariakapel Frans Janssen nieuwe vorst De Zagewetters JU BEf Nieuwe scan verkort onderzoekstij den Zon Sierteelt in FloraHolland Amnesty Venray pleit voor mensenrechtencoalitie Uitzonderlijke promotie Meldpunt Amivedi Orde voor Louis van Vegchel Dronken Dizzy Jazzdance breekt alle records DONDERDAG 6 DECEMBER 2001 - NR. 49 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Dansschool Dizzy Jazzdance in enray heeft zaterdag 8 decem- er de traditionele uitvoering in chouwburg Venray. Het thema an de dansvoorstelling is dit keer let gebeurde in 1001 nacht'. Er jn drie uitvoeringen om 11.30, 4.30 en 19.00 uur. Het is de vijfde keer dat Dizzy KiZzdance zich presenteert in de enrayse cultuurtempel. En het lijkt op dat het succes van de vorige dities garant staat voor een volle aal. Vorig jaar voerden 350 leerlin- ;n twee keer een dansvoorstelling komende zaterdag leveren maar efst 450 dansers en danseressen ;n bijdrage aan 'Het gebeurde in 101 nacht'. Op enkele plaatsen na jn de ongeveer 2000 toegangshe ken voor de drie voorstellingen warme broodjes over de toon- ank gevlogen. Het succes beang- igt danslerares Wilma Keyzers et, maar ondanks dat een derge- ke grootschailige productie een lutine voor haar lijkt te worden, jkt ze toch met spanning vooruit. twee daagjes en dan is het weer l-day voor de sympathieke dansle- ;s en haar leerlingen. Ze tovert :n glimlach tevoorschijn als ze ;gt: "De week voorafgaand aan de oorstelling is toch wel spannend, oor mij maar zeker ook voor mijn •erlingen. Je zet de laatste puntjes pde i en de dansers en danseressen appelen van ongeduld om het odium te beklimmen." PLEZIER Wilma Keyzers heeft deze keer ekozen voor het thema 'Het ebeurde in 1001 nacht' waarin de Hofdrollen zijn weggelegd voor Dizzy Jazdance presenteert zaterdag een mystieke dansshow een prinses in een Arabisch paleis en een geest die haar meeneemt op een reis overzee. Het programma is onderverdeeld in vier blokken waar in de prinses en de geest allerlei avonturen beleven. In het eerste blok krijgt de prinses optredens voorgeschoteld in haar paleis; van een slangenbezweerder tot en met haremmeisjes en sultans. Op haar reis komt ze vervolgens piraten tegen die een schat hebben gevon den (met schitterende strijddansjes) en belandt ze in de woestijn met Toetanchamon, sphinxen, Cleopatra en een heel bijzondere mummiescè ne. Op de terugreis doet het tweetal India aan met een Hara Krishnadans en een fantastische slotscène 'A whole new world'. STERREN Alle delen worden gedanst in prachtig afwisselende decors. Keyzers: "De prinses en de geest lopen als een rode draad door het verhaal. Het is een heel toeganke lijke voorstelling in een mystieke, Oosterse sfeer en prachtige muziek stukken." De dansen worden uitge voerd door kinderen vanaf drie jaar tot de oudere generatie van Dizzy Jazzdance. Op alle niveaus dansen de leerlingen de sterren van de hemel. "Het blijft voor iedereen leuk om voor eigen publiek, familie, vrienden en bekenden een mooie dansvoorstelling te presenteren. Maar het allerbelangrijkste is dat iedereen er ontzettend veel plezier aan leeft", aldus Keyzers. Jenniskens_ n s t a I I a t i e Verwarming elektro ventilatie sanitair ■^airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum fel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Eind oktober promoveerde de enrayse classicus Hans van de enne aan de Katholieke Jmversiteit van Nijmegen tot octor in de letteren op het proef- chrift 'Cornelius Schoneus ïoudanus (1540-1611). Leven en erk van de Christelijke erentius' (circa 600 blz.). Vorige vcek vrijdag promoveerde hij oor de tweede maal, nu aan de katholieke Universiteit Leuven Dt doctor in de Taal- en etterkunde - Grieks en Latijn, op - iet proefschrift in drie delen Nullum simulatum diuturnum, Irieven, vriendenkring en werken an Cornelius Schoneus joudanus (1540-1611) (circa 125 blz.). Dat een en dezelfde moon, die tevens* ms-patiëm is, weemaal promoveert is een vrij rnieke gebeurtenis. Het is in ieder geval de kroon op zijn levens werk. In Venray is een nieuw Amivedi leldpunt gekomen voor registratie an vermiste en gevonden huisdie- in. Een huisdier dat de benen of de leugels neemt? Dat overkomt soms i meest zorgzame huisdierbezitter. In die gevallen helpt Amivedi, de lichting die al sinds 1933 gevonden uisdieren en eigenaars met elkaar erbindt. Met zo'n negentig vrijwil- gers, overal in Nederland. Het laakt niet uit of het nu om een at,hond,kanarie of konijn gaat. En doet Amivedi belangeloos, ildingen van gevonden of wegge- jpen dieren worden direct gere- streerd en vergeleken met de gionale lijsten van dieren die wor- tn vermist. Zo'n dier wordt opgevangen bij articulieren, dierenasielen of bij ödere instanties. Zodra de eigenaar ich meldt of duidelijk wordt van 'ie het dier is, wordt er contact :zocht. Vermiste dieren worden zo iel mogelijk gemeld bij de regio- ile afdeling van Amivedi. Daarna oekt Amivedi zo snel mogelijk aar een dier is gevonden dat aan beschrijving voldoet. Wordt er in regio niets gevonden, dan zoekt Imivedi op landelijk niveau verder, ■"fmivedi werkt samen met tal van rganisaties en particulieren die de efde voor het(huis)dier centraal r Hellen. Dierenambulances, asielen, L#ierenopvangcentra,dierenartsen en e politie. Met dit netwerk zorgt mivedi jaarlijks voor de terugkeer an vele verniste of gevonden huis ieren. Amivedi Venray e.o. 0478- Het Almaro Trio treedt zondag 9 december op in de Mariakapel Holthees. De organisatie van de concertserie in de Mariakapel heeft hiermee een bijzonder trio in huis weten te halen. Bijzonder is de com binatie van instrumenten, die in het trio bijeengebracht is, te weten fluit, harp en violoncello. Een niet alle daagse combinatie, en dat betekent dus ook niet alledaagse muziek. Bijzonder is ook de kwaliteit van het trio. Het Almaro Trio is opge richt in 1990, en bestaat uit professi onele musici. Hun jarenlange samenspel leidt tot een keuze voor zeer gevarieerde muziek op een kwalitatief hoog niveau. Het trio bestaat uit Heieen de Witte, fluit, Reinilde Buys, harp, en Hugo Doesburg, violoncello. Heieen de Witte is vast verbonden aan het Gelders Orkest, en maakt daarnaast van meerdere ensembles deel uit. Reinilde Buys speelt onder meer in het Arpeggio-trio voor harp, en maakt deel uit van het orkest van de Hoofdstadoperette. Als docente is zij verbonden aan de muziekschool te Breda. Hugo Doesburg maakt deel uit van het ensemble Contraint, en het MAZA-ensemble. Tevens vormt hij met enige musici van het Gelders Orkest het salonorkest Zoethout. Hij is als docent verbon den aan de muziekscholen van Nijmegen en Boxmeer. Het programma van het Almaro Trio in dit concert bestaat uit een mix van oude en moderne muziek met werken van onder andere G. Sammartini, J. Massenet en G. Briccialdi. Het concert begint om 15.30 uur. De entreeprijs bedraagt 15 gulden per persoon. Kaarten voor dit concert voor fijnproevers zijn te reserveren en te bestellen bij de voorverkoopadressen in Holthees, de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478 - 636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478 - 636390. Aan het einde van het 4 x 11 zage wetters feestweekend trad na 11 jaar vorst Herman (Zegers) af. De Merselose verenigingen en De Zagewetters hebben hem op een geweldige manier bedankt. Ook de vastelaovesverenigingen, aangeslo ten bij de vorstenraod zorgden voor een prachtig afscheidsfeest. Het bestuur van de vorsteraod verraste Herman nog door hem de orde van verdienste uit te reiken. In zijn afscheidsspeech, die op de door hem bekende wijze gebeurde keek vorst Herman nog eens terug op elf prachtige vorstjaren. Voorzitter Jan Arts ontdeed hem daarna van zijn veren en medailles waarna hij Herman benoemde tot Grootvorst van de Zagewetters. Precies elf minuten later werd de nieuwe vorst aangekondigd. Uit een diepvrieskist kwam Frans Janssen te voorschijn als nieuwe vorst van de Zagewetters. Frans is geen onbeken de binnen het camavalsgebeuren in Merselo. Al elf jaar presenteert hij de karmenaaivisite, de Merselose zittingsavonden, en al zo'n zestien jaar zit hij in de raad van elf. Frans is 4 x 11, heeft samen met zijn vrouw Kitty twee kinderen, Roos en Guus, en is in het dagelijks leven terug te vinden op de administratie van autobedrijf van Haren in Venray. Ook is hij lid van Fanfare St. Oda. In zijn eerste speech liet hij blijken dat hij rap van tongriem gesneden is hetgeen de carnavals vereniging steunt in het feit dat ze met Frans een zeer goede keuze hebben gemaakt. In de strijd tegen terrorisme drei gen mensenrechten onder te sneeuwen. Tal van regeringen vor men een coalitie tegen terrorisme. Amnesty International dringt er bij alle regeringen op aan mensenrech ten een essentieel onderdeel te laten zijn van de strijd tegen terrorisme. Om deze actie kracht bij te zetten zijn handtekeningen nodig. Amnesty Venray verzamelt op 10 december, de dag van de rechten van de mens, handtekeningen tij dens de jaarlijkse fakkel wacht op station Venray in Oostrum en op het station in Boxmeer. Tijdens de Kerst-in op 16 december presenteert Amnesty Venray zich met een stand in de Venrayse schouwburg. Ook daar ligt de handtekeningenlijst klaar. Op 8 december collecteert Amnesty in het centrum van Venray. Amnesty Venray is opge richt in 1978 als onderafdeling van Amnesty International. De Venrayse afdeling werkt nauw samen met andere regionale Amnestygroepen en met het lande lijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Venray mensenrechtenschendingen en vooral de strijd daartegen onder de aandacht van de inwoners van de gemeente Venray. Daarnaast zet de groep zich actief in voor gewetens gevangenen en het behoud van men senrechten overal ter wereld. PEEL EN MAAS on line www.vandenmutickhof.iiI/ DeurenSerres Tel: D478-571481 Louis van Vegchel vierde afge lopen zondag het feit dat hij al twee keer elf jaar voorzitter is van vaste- laovesvereniging De Kluutetrappers uit Vredepeel. Louis is al sinds 1976 lid van de vereniging en sinds 1997 voorzitter en ook lid van de prinsen commissie. Zelf is Louis in 1987 prins geweest en op diverse fronten actief geweest binnen de club. Vanwege dit jubileum kreeg Louis de Orde van Verdienste van de Venrayse Vorstenraad. Een 23-jarige man uit Venray is afgelopen zaterdag op de Dr. de Quayweg met zijn auto tegen een boom gereden. De man bleek gedronken te hebben en er werd op het politiebureau 1 promille gecon stateerd. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op het Raayland College in Venray is afgelopen woensdag de jaarlijkse kerstactie van start gegaan. Het praktijkonderwijs houdt hun traditionele kerst markt in aangepast vorm. Er zijn allerlei zelfgemaakte artikelen te koop. Van door de leerlingen gebakken koekjes tot en met hou ten speelgoed, kerststukken, pla- cemats en tafellopers. Ook zijn er sponsorloten te koop. De opbrengst van de actie gaat ook dit jaar naar een goed doel. Gekozen is voor het project Udavum Karangal (Helpende Handen) in India. Het project Udavum Karangal is opgericht in 1984 door Steven Vidyakar. Vidyakar komt op don derdag 6 December (vandaag) naar Venray en brengt dan ook een bezoek aan Raayland. Vidyakar (Pappa genoemd) startte in 1983 met zijn liefdadige organisatie Udavum Karangal in Chennai, het vroegere Madras, in de staat Tamil Nadu. Het begon met de verzorging van een baby die in een bioscoop was achtergelaten en momenteel zorgt Udavum Karangal voor bijna 2000 inwonenden, waaronder ruim 200 kinderen beneden 5 jaar, meer dan 400 schoolgaande kinderen, 500 volwassen mannen van alle catego rieën 450 vrouwen van alle catego rieën, 150 geestelijk gehandicapte of zieke kinderen, 60 aids-patiënten en chronische zieken. Hierbij zijn meer dan 50 vrijwilligers en 30 service personeelsleden ingescha keld, alsmede 50 onderwijzers en een fysiotherapeut. De Stichting, die ruim vier jaar bestaat, heeft reeds enkele projecten voor Udavum Karangal kunnen rea liseren zoals de bouw van een huis voor 30 kinderen met begeleiding; het Venray Flouse, voor 85 geeste lijk gehandicapte jongens, een elek trische waterpompinstallatie en het Solidarity Home, een huis voor 40 jongens van 10 tot 16 jaar. Dit wordt één dezer dagen opgeleverd. Voor de bouw werd een donatie van het NCDO van 50.000 gulden ont vangen en kon de Stichting hiervoor zelf 70.000 gulden bijdragen. GESCHENK In Venray zal Vidyakar een geschenk ontvangen van de Protestantse Kerkengemeenschap ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum. Dit geschenk bestaat uit een gift voor de aankoop van een bus waarmee kinderen, die anders niet naar school zouden kunnen gaan, uit de omliggende dorpjes en de slums van NSK-Nagar worden opgehaald. De Stichting Wilde Ganzen draagt hieraan met een dub beling actie maximaal 15.000 gul den bij. Ook zal hij het resultaat van de Kerstactie van de leerlingen van het Raayland College ontvangen, waarmee lokalen van de pas gereed gekomen school Ramakrishna Vidya Niketan, ingericht kunnen worden. Deze school heeft 1100 leerlingen. Bij de voorbereiding van beide acties werd van de Stichting Mondiaal Platform een financiële bijdrage ontvangen voor het ver vaardigen van brochures. Afgelopen dinsdag is in het st. Maartens Gasthuis in Venlo de nieuwe Spiraal CT scan in gebruik genomen. Deze Siemens Somatom Plus 4 volume Zoom behoort tot het allernieuwste type CT scan, dat op dit moment op de markt verkrijg baar is. Deze nieuwe aanwinst met zijn vele mogelijkheden en kortere onderzoekstijden betekent een waardevolle diagnostische aanvul ling voor de gezondheidszorg in de regio. Deze zogenaamde 'multi- slice' scan draait binnen een halve seconde om de patiënt en maakt tegelijkertijd vier afbeeldingen. De patiënt ligt daarbij op een onder- zoekstafel die door een grote ring schuift. Hierdoor wordt een com pleet pakket aan gegevens verza meld. Een uiterst krachtige compu ter zorgt voor de directe omzetting van deze gegevens in afbeeldingen, die vervolgens op de monitor wor den bekeken. Door de geavanceerde computerprogramma's is het verder mogelijk driedimensionale afbeel dingen te maken, waardoor een bepaald orgaan of afwijking vanuit verschillende richtingen kan worden beoordeeld. Dit is bijvoorbeeld belangrijk om te kunnen vaststellen of een afwijking geopereerd kan worden en hoe de verhouding is met de bloedvaten en het omliggende weefsel. Een operatie kan hierdoor beter worden voorbereid. Bovendien kan de diagnose veel De Coöperatieve Veiling Zuidoost Nederland (ZON) en FloraHolland hebben het voorne men om te komen tot de integratie van de sierteeltactiviteiten van ZON Sierteelt BV in de FIoraHollandorganisatie per 1 juli 2002. Naar aanleiding van een draag vlakpeiling dit voorjaar onder pro ducenten, kopers en medewerkers door de Werkgroep ToeKoMst ZON Sierteelt, is de ZON-organisa- tie zich gaan oriënteren op samen werking/fusie met een andere Nederlandse marktpartij. Met het uitspreken van de intentie tot inte gratie door ZON en FloraHolland is duidelijkheid gekomen in deze ori ëntatiefase van ZON en wordt een sterke basis gelegd voor continuïteit van de sierteeltactiviteiten van ZON. Bovendien past deze stap in het beleid van ZON om de markt plaats ZON Fresh Park verder uit te bouwen en te versterken. Doel stelling is om per 1 juli 2002 de sier teeltactiviteiten van ZON te integre ren in de FIoraHollandorganisatie, ervan uitgaande dat de algemene ledenvergadering van ZON en de besluitvormende organen bij FloraHolland in juni 2002 formeel hun goedkeuring geven aan de plan nen. Voor de uitvoering wordt een stuurgroep gevormd, die een inte gratieplan bpstelt. Met de integratie wordt ZON een van de vijf vestigin gen van FloraHolland. Dit past in de strategie van FloraHolland om kopers en kwekers maatwerk te leveren vanuit diverse vestigingen. Belangrijk uitgangspunt hierbij is dat alle vestigingen van FloraHolland een eigen positie uit bouwen in de markt en daarbij een eigen identiteit behouden (een eigen vestigingsmanagement, medewer kers uit de regio en een eigen produ centen- en koperskring). Bovendien blijft bij de integratie de werkgele genheid van de vestiging ZON behouden.FloraHolland streeft met de voorgenomen integratie een ster kere positie in de ZON-regio na. Voor telers in het gebied biedt deze integratie de beste kansen voor con tinuïteit omdat zij ook kunnen afzet ten via de andere vestigingen van FloraHolland. nauwkeuriger worden gesteld. Ook verbetert het afbeelden van com plexe breuken aan gezicht, nek, rug, bekken, hand en voet' aanzienlijk met de komst van dit unieke appa raat. Door gebruik te maken van een contrastmiddel, dat via een ader wordt ingespoten, kunnen met de Spiraal CT scan zelfs de allerklein ste bloedvaten in bijvoorbeeld de hersenen worden afgebeeld en afwijkingen opgespoord. Een beroerte kan zelfs in een zeer vroeg stadium worden vastgesteld, zodat de behandeling zo snel mogelijk kan beginnen. Verder maken de compu tergestuurde bediening en de extra grote diameter van de scanopening het mogelijk diverse ingrepen uit te voeren, die voorheen niet realiseer baar waren. Bepaalde operaties kun nen hierdoor zelfs achterwege blij ven, bijvoorbeeld bij abcessen of longpuncties. Op dit moment wordt door Siemens nog hard gewerkt aan de laatste beeldverwerkende soft ware. Deze zal ons over een paar maanden in staat stellen om met de computer 'virtueel te wandelen' door bepaalde holle organen, zoals de luchtwegen en de dikke darm. Het is dan mogelijk de wand van deze organen van binnenuit te bekij ken. De Sint had geen zin meer om naar het gemeentehuis in Venray af te reizen. Daarom stuurde hij woensdag namens Dingus twee zwarte Pieten om nog een keer de aandacht te vestigen op de proble matiek van het Venrayse jongeren centrum. Naast een 'mega-roe' had den de Pieten ook nog een brief voor het college van B en W bij zich: De Sint hoefde niet lang te denken wat het B& W nu moest gaan schenken hoorde ik de Wethouder toen niet heel veel beloven maar wat zie ik, dit is toch werkelijk niet te geloven. Een grove leugen, en dat tevens aan de Sint zoiets doe je niet, dat weet toch ieder kind! Vandaar dus hier eens flink de roe Want Dingus gaat en mag niet toe Laatst in november wilde ik mezelf nog tonen, maar na al wat ik bij dit jaarlijks bezoek hebvernomen, ben er nu zo ziek van, dat ik niet eens meer zelf wens te komen! Sint Nicolaas, 5 december 2001

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13