'Specialisten vertragen voortgang werkgroepen' Wj wBNmw Contactlenzen? 'Volwaardig ziekenhuis niet realistisch' Kinderen praten over Unicef Grotestraat 41 Froger op herhaling in Merselo XPS kandidaat Oost-Europa Prijs 2001 Jonge juristen krijgen kansen bij gemeente Venray CONTACTLENZEN unhoek Oosterbeek lijsttrekker VVD Dodelijk ongeval Ongeval met letsel Tel. 0478 - 568 415 AANBIEDINGEN Onze nieuwe wintercollectie is binnen KWALITEIT, SERVICE, GARANTIE EN NIET DUUR! 'a9%EL EN MAAS donderdag 22 november 2001 - Pagina 5 Driehonderd mensen bezoeken 'ziekenhuisbijeenkomst' !Mj)e zes werkgroepen die de toe- imst van het St. lisabethziekenhuis onderzoeken 9 m jbben vertraging opgelopen. De ngaigrzaak is de plotselinge eis van c medisch specialisten dat alle W001 erkgroepen moeten worden leid door een onafhankelijke ei^ gorzitter. Het plan was dat op 17 v. wi tcember de eerste resultaten chtbaar zouden zijn. Theo vi= lichiels van de stichting Behoud isiszorg Ziekenhuis Venray jopt nu dat de vertraging [perkt blijft tot begin 2002. Zu< item Michiels sprak dinsdagavond tij- :ns een bijeenkomst in de schouw- i ïg zijn ongenoegen uit over de eis an de specialisten. Want in de iwe stuurgroep, onder leiding de Maastrichtse professor leuwenberg, hadden ae specia- jen deze wens eerst niet geuit. Er werkgroepen gevormd rond zes ïa's die zo sne] mogelijk aan de zouden gaan. Waarvan de ite Hulp en de moeder-en-kind j de belangrijkste zijn. Op 10 icember zouden de werkgroepen un eerste rapporten bij sd ireeuwenberg inleveren die op 17 |U jcember besproken zouden wor- aragi in. Ongeveer 300 mensen waren iflsdag naar de schouwburg geko- 'e,K ien. Ze werden bijgepraat door de ichting Behoud Basiszorg ikenhuis Venray. Theo Michiels letste de ontwikkelingen sinds dat ziekenhuisdirectie in het vooijaar van 2000 het plan Oversteek presen teerde. Er werd in mei 2000 een platform opgericht, in juni was de grote manisfestatie op het Schouwburgplein en 30.502 handte keningen werden in Den Haag aan geboden. Het platform heeft zich inmiddels omgevormd tot een stich ting bestaande uit drie vrouwen en acht mannen die dinsdag allemaal achter een tafel zaten op het schouwburgtoneel. Het voordeel van een stichting is dat het juridi sche status heeft. Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray zamelt ook geld in voor haar acties zoals een publici teitscampagne en juridisch advies. Ook heeft de stichting een strate gisch plan opgesteld. De doelen zijn duidelijk: er moet een volwaardig ziekenhuis in Venray terugkomen. Met poliklinieken voor alle specia lismen, een Eerste Hulp van 24 uur per dag, cardiologie, moeder-en- kind zorg en laagcomplexe zorg. Patiënten die in Venlo met hoog- complexe zorg behandeld worden dienen na behandeling zo snel mogelijk weer terug te keren naar Venray. Of al deze doelen haalbaar zijn zal binnenkort blijken als de werkgroepen met hun bevindingen naar buiten komen. Charles de Vilder heeft namens de Seniorenraad zitting in de stichting. Hij vertelde dat de helft van de zie kenhuispatiënten senioren zijn. Niet alleen ouderen maar ook de Venrayse werkgevers en vliegbasis De Peel vinden een 24-uurs Eerste Hulp van levensbelang, zei De Vilder. Want in veel bedrijven wor den ploegendiensten gedraaid en vliegbasis De Peel heeft in het ver leden van een eigen Eerste Hulp functie afgezien na overleg met het ziekenhuis. Michiels en De Vilder hekelden het gebrek aan communi catie van de ziekenhuisdirectie met de 70.000 regiobewoners en het eigen personeel. Het enorme perso neelsverloop schijnt de directie nu ook ernstig zorgen te baren. Volgens Michiels was er in het St. Elisabethziekenhuis geen perso neelsgebrek totdat het plan Oversteek verscheen. In het afge lopen jaar hebben er al 400 bevallin gen in Boxmeer plaatsgevonden van moeders die eigenlijk tot de regio Venray behoren. "We zoeken niet de confrontatie maar we willen zaken doen", zei Charles de Vilder. "Over transparante plannen. Zo moet de financiële onderbouwing van Oversteek boven water komen en willen we het kostenplaatje zien van de Eerste Hulp. Ook moet er een eigen cliëntenraad komen voor het St. Elisabethziekenhuis. Want de huidige cliëntenraad is niet repre sentatief." Volgens De Vilder bedraagt de wachttijd bij de Eerste Hulp in Venlo nu al twee uur. Hij wees ook op de slechte bereikbaarheid van het Venlose ziekenhuis. Vooral sinds busonderneming Hermes de recht streekse lijndienst heeft opgeheven. Dit treft vooral de ouderen. Statenlid Martinet Roling (D66) zei niet optimistisch te zijn. Vrijdag wordt het rapport van professor Spreeuwenberg 'Verder in Venray' in de provinciale commissie volks gezondheid besproken. "Voor het behoud van de Eerste Hulp zal Venray zich vooral moeten profile ren met de grote afstanden. Want die zijn hier veel groter dan in Zuid- Limburg." De stichting zegt zijn plannen in nauw overleg met de gemeente te zullen uitvoeren. De gemeente Venray is immers de eer ste verantwoordelijke voor de gezondheidszorg. "De wethouder kan echter niet dagelijks met het ziekenhuis bezig zijn", aldus Michiels. Charles de Vilder wierp de vraag op of de gemeente het ziekenhuis niet financieel moet ondersteunen. Deze vraag heeft de Raad van Toezicht ook aan wethouder Heidens gesteld. "En dan dan zijn er tonnen nodig. De gemeente steekt jaarlijks ook anderhalf miljoen in de schouwburg en geeft subsidie aan het zwembad dus waarom niet aan de Eerste Hulp", vroeg De Vilder zich af. Theo Michiels wist nog. te melden dat de verpleegafdeling van Boncura in het Venrayse ziekenhuis binnenkort wordt uitgebreid van 24 naar 36 verpleegbedden. Deze ver pleegafdeling werd in september opgericht om de 'verkeerde-bedden- problematiek' aan te pakken. Daarnaast beschikt Venray nog over 88 ziekenhuisbedden. 'De Hoveniers MOV0NIEP uw specialist in boomverzorging! v www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 John Oosterbeek, lid van de lidige raadsfractie en tevens lid an de WD-fractie in Provinciale laten, is de lijsttrekker van de YD bij de gemeenteraadsverkie- Ingen van 6 maart 2002. '.fgelopen maandagavond heeft /VD afdeling Venray tijdens de jmene ledenvergadering in hotel teria in Venray de definitieve lijst jt twintig kandidaten voor de leenteraadsverkiezingen van 6 2002 vastgesteld. 'erdere kandidaten zijn René icken op plaats twee en Leonie Is op plaats drie, gevolgd door in Janssen, Roger Krebbex en ls Borst op respectievelijk de ierde, vijfde en zesde plaats op de i§: Tijdens de vergadering hebben aoh twee kandidaten gemeld voor m eventueel wethouderschap voor en volgende raadsperiode, lamelijk de huidige wethouder Jan louba en Frans Thijssen, vice-voor- atter van het bestuur van de afde- ing Venray. Primair is echter de kandidaten- ijst voor de komende verkiezingen. Over het aanwijzen van een eventu- le wethouder wordt pas beslist als luidelijk is hoe de uitslag van de srkiezingen is en de coalitieonder- andelingen voor een volgend colle- lï ingezet worden. De VVD Venray beschikt over toer geschikte personen voor het wethouderschap, zodat de kandida- K to pas in het verloop van de ,i komende periode zal worden vast gesteld. Een 21-jarige inwoner van lorst is overleden aan de gevol gen van een verkeersongeval op Jp Venrayseweg. De man was één van de inzittenden van een busje, tat zaterdagochtend op de Venrayseweg in Horst betrokken was bij een omgeval. Het busje raakte om onduidelijke redenen tan de weg en raakte twee bomen, i De zeven andere inzittenden raak- j 'en daarbij gewond, j Het ongeluk gebeurde rond kwart ever zes. Onderzoek heeft uitgewe ten dat de bestuurder, een 25-jarige ton uit Horst, de macht over het tour verloor toen hij met een wiel 'nde berm raakte. Het busje slinger de naar de andere kant van de weg, i "aar het tegen een boom tot stil- tond kwam. Een 21-jarige Horstenaar werd uit N busje geslingerd. Hij overleed Ndagmiddag aan zijn verwondin gen. De bestuurder van het busje Bak een been en ligt nog in het zie- jjenhuis in Venlo. De zes anderen, P'jn met lichtere verwondingen naar ■n ^jekenhuis gebracht. Wie is de baas van Unicef? Is Unicef een club van de hele wereld? Mevrouw Verbeek, vrij willigster van Unicef in Venray, kreeg afgelopen dinsdag vele nieuwsgierige vragen van de kin deren van groep 7 van basisschool De Flierefluit in Venray voor de kiezen. In het Kader van de Internationale Dag voor de Rechten van het Kind namen zes kinderen van de klas deel aan de Nationale Spreekbeurtactie van Unicef. Laurent, Daniël, Alma, Bukurije, Naoil en Sureyya hadden hun zaakjes goed voor elkaar en in levendige spreekbeurten met foto's en foldermateriaal werden de mede leerlingen geïnformeerd over kin derrechten. Het gevaar van landmij nen, drugs, wapens, kinderarbeid, het recht op school, bescherming tegen mishandeling en kinderen als oorlogsslachtoffers, allemaal zaken waarin de rechten van het kind wor den geschonden kwamen op De Flierefluit aan de orde. Over een ding waren alle kinderen het met elkaar eens: 'Niemand is meer waard dan de ander'. In 3500 klas sen op 1300 basisscholen in Nederland gaven kinderen spreek beurten over kinderrechten. Naast De Flierefluit werd het thema ook behandeld door kinderen van de basisscholen Antonius in Veulen, St. Oda in Ysselsteyn, De Bongerd, Coninxhof, De Foekepot en De Kruudwis (alle in Venray). VERKOOP Al geruime tijd verleent Unicef noodhulp aan het door oorlog en natuurrampen getroffen Sudan. Omdat er sinds kort in grote delen van Zuid-Sudan vrede heerst, is er nu een unieke kans om de kinderen van Sudan op een structurele wijze te helpen aan schoon drinkwater, onderwijs, voedsel en gezondheids zorg. Om dit te bereiken bouwt Unicef samen met de lokale bevol king de komende jaren op grote schaal aan basisvoorzieningen, zoals waterpompen, scholen en gezondheidscentra. Unicef vraagt in november en december het Nederlandse publiek om hulp voor de kinderen van Sudan. Via acht afleveringen van 'Unicef: Kinderen van Sudan' op RTL 4 wor den de Nederlandse kijkers op de hoogte gehouden van de vorderin gen in Sudan. Zes kinderen worden hierbij door de camera op de^yoet De zes kinderen van De Flierefluit zijn heel trots op de oorkonde die ze van Unicef hebben gekregen. gevolgd. Ook laat de serie zien welke acties, ondersteund door bedrijven, schoolkinderen, Unicef- vrijwilligers en bekende Nederlanders, er in Nederland op touw worden gezet om geld bijeen te brengen voor de kinderen van Sudan. De serie 'Unicef: kinderen van Sudan' wordt wekelijks op zon dagavond van 19.00 tot 19.30 uur uitgezonden op RTL 4. Op woens dag 19 december vindt om 20.30 uur tot 22.30 uur een grote slotuit- zending plaats. Het Regionale Unicef Comité Venray staat de komende weken met een stand op onderstaande plaatsen. Naast ver koop van Unicef-wenskaarten en - artikelen, kunt u hier ook terecht voor informatie: Intratuin Venray: 22 november van 13.00 tot. 17.00 uur; AH Venray: 23 en 24 novem ber (openingstijden winkel); Hema Venray: 1 december (openingstijden winkel) en Kerst-inn Schouwburg: 16 december. Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Mgr. Geurtsstraat in Maashees is zondagmorgen rond 3.50 uur een 37-jarige inwoner van Venray gewond geraakt. Vermoedelijk is hij in de berm geraakt en tegen een boom gebotst. De brandweer is ruim een uur bezig geweest om het slachtoffer uit de auto te bevrijden. De man is met hoofd- en beenlet sel opgenomen in het ziekenhuis van Venlo. Lederen kleding voor dames en heren Jacks- Jassen- Broeken- Blazers- Mantels enz. normaal 299.- 399.- 399.- 599.- NU 199.- 250.- 299.- 399.- Wij hebben ruime ervaring en hoog opgeleide contactlensspecialisten KURSTJEMS VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 55063O Stichting Ziekenhuizen in open brief aan Venrayse bevolking De stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg vindt het onbe grijpelijk dat de stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray de Venrayse bevolking oproept tot het leveren van strijd voor behoud van een volwaardig zie kenhuis. 'Want het is geen rea listische strijd', laten G. Peeters, voorzitter Raad van Bestuur en P. van Dreumel,. voorzitter vereni ging Medische Staf, in een open brief aan de Venrayse bevolking weten. De stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg vindt het oneerlijk dat de stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray de Venrayse bevolking iets voorhoudt wat niet waar te maken is. 'Want het zijn geen realistische verwachtingen. De stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg vindt het onverklaarbaar dat de stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray de Venrayse bevolking hoop geeft dat het tij nog te keren is. Want het is geen realistische hoop', aldus Peeters en Van Dreumel in de open brief. De stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg richt zich liever op de rea liteit en op zaken die wel waar te maken zijn, zoals bijvoorbeeld een opvang voor eerstelijnsbevallingen in samenspraak met huisartsen en verloskundigen, een 24-uurs zieken- huispost, in gezamenlijk overleg met huisartsen en verpleegkundigen en een adequate opvang bij acute hartproblemen, omdat elke ambu lance al is uitgerust met moderne onderzoeksapparatuur. Hierdoor kan er bij een hartinfarct met de trombolysebehandeling reeds in de thuissituatie worden begonnen. Verder behoudt Venray zijn uitge breide zorg in de verschillende poli klinieken, alle mogelijkheden om patiënten te onderzoeken en de mogelijkheid om patiënten op te nemen voor laagcomplexe ingrepen. 'De stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg wil ook voor de toekomst een ziekenhuisvoorziening in Venray behouden', aldus Peeters en Van Dreumel in de open brief. VOLWAARDIG ZIEKENHUIS De Stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray liet vorige week in een advertentie in Peel en Maas weten te strijden voor behoud van een volwaardig Venrays ziekenhuis 'als sterk kloppend hart van een door een door gezonde regio met polikli nieken voor alle medische specialis men, een echte EHBO, dus ook in het weekeinde, levensreddende eer ste opvang bij acute hartproblemen, volledige moeder- en kindzorg en een beddenhuis voor laagcomplexe verpleging'. Dinsdagavond was er een bijeenkomst van de stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray in de schouwburg (zie verslag elders in dit blad). De Stuurgroep Ziekenhuizen- voorzieningen Venray, onder voor zitterschap van professor dr. Spreeuwenberg, concludeerde vol gens de stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg dat 'zij het met pijn de uitvoering van rapport Oversteek als onvermijdelijk wordt verklaard'. Zijn voorstel is om voor een aantal thema's naar een oplossing te zoe ken. De zes thema's zijn moeder- en kindzorg, 24-uurs aanwezigheid en bereikbaarheid van een arts, spoed eisende hulp, ketenzorg, vraagaf hankelijk vervoer en het ziekenhuis als maatschappelijke onderneming. Muziekfeesten in een nieuw jasje Het optreden van René Froger werd ruim een half jaar geleden nog geschrapt vanwege het drei gende gevaar van mond- en klauwzeer en de Stichting Muziekfeesten Merselo (MFM) hing zelfs even een forse schade claim van artiestenbureau Rocket BV boven het hoofd, maar een verhelderend gesprek tussen de twee kibbelende partijen deed wonderen. De positieve uitkomst: René Froger is op zaterdagavond 18 mei 2002 in een grote feesthal in Merselo te bewonderen. Jeanne Hendrix, pr-vrouw van de Stichting Muziekfeesten Merselo, is blij dat er met een schone lei begon nen kon worden met de organisatie van de 24ste Muziekfeesten Merselo. "De problemen met direc teur Ludo Voeten van het artiesten bureau zijn goed uitgepraat. Hij liet ons weten graag in zee te gaan met de Muziekfeesten Merselo en zou zijn beste beentje voorzetten om Froger dit jaar te strikken. En dat is hem gelukt. We zijn er ontzettend trots op dat we René Froger dit jaar in Merselo kunnen begroeten." PROGRAMMA De Stichting Muziekfeesten Merselo is druk bezig met het in elkaar timmeren van een interessant programma voor jong en oud, ver telt Flendrix. "Dit jaar vinden de 24ste Muziekfeesten Merselo voor de eerste keer plaats in een grote hal aan Op de Ries 4 en niet meer in een feesttent. En in plaats van de Aid Merselse Dag houden we dit jaar een multiculturele happening genaamd Merselo Grenzeloos, met muziek, lekker eten en drinken en dansen uit allerlei culturen. Een nieuwe formule, die vorig jaar door de uitbraak van mond- en klauwzeer in Nederland helaas niet kon door gaan." René Froger laat in Merselo naast zijn bekende hits ook een aantal covers horen. Onlangs kreeg hij ook de toeschouwers in de Venrayse schouwburg op de banken. "Het is een nieuwe show waarmee hij over al in het land volle zalen trekt", weet Jeanne Hendrix. "Hij komt samen met zijn orkest Low Roma en The Frogettes." De Muziekfeesten Merselo vin den dit jaar plaats van vrijdag 17 mei tot en met maandag 20 mei. Óp het voorlopige programma staan onder andere het Lentefeest voor senioren en een Après Ski-feest avond op vrijdag 17 mei, een kin dermiddag en een optreden van René Froger op zaterdag 18 mei, een heilige mis, diverse optredens van regiobands, een driekapellens- how op zondag 19 mei en de multi culturele happening Merselo Grenzeloos op maandag 20 mei. Xerographic Print Service BV (XPS) uit Venray is een van de vier kanshebbers voor de Oost-Europa Prijs voor ondernemers 2001. De overige drie bedrijven dit jaar kans maken op deze prijs zijn: Grosso Moda uit Veenendaal, Stentor Yachts uit Sneek en Van der Wal International Transport uit Utrecht. Zij hebben hun nominatie te danken aan activiteiten in respectievelijk de landen Litouwen, Roemenië en Rusland. De prijs zal worden uitge reikt tijdens het symposium .'Oost- Europa in beweging' dat op donder dag 29 november 2001 in Amsterdam wordt gehouden. Prof. Dr. Andras Gergely, Ambassadeur van Hongarije in Nederland zal tij dens deze bijeenkomst een inleiding houden over de culturele verschillen tussen Oost- en West-Europa. De Oost Europa Prijs voor Ondernemers, die dit jaar voor de negende keer wordt toegekend, is een initiatief van de Stichting Oost Europa Prijs. De jury bestaat uit deskundigen op het gebied van de economische ontwikkeling in Centraal- en Oost Europa. De jury leden beoordelen vooral of de onderneming in een van de desbe treffende landen een toegevoegde waarde creëert en een bijdrage levert aan het versterken van de markteconomie. Eerdere winnaars zijn Inalfa uit Venray (in 2000), Van Gulik Milieutechniek, Modens International BV, Charkow Beheer BV, Koninklijke Cooymans BV, Ingenieursbureau Tebodin, Vanderhave, Independent Media en Kalkman Vis BV. Drie Limburgse gemeenten, in samenwerking met Randstad Holding, starten deze week met het werven van pas afgestudeerde juristen voor een traineeschip. Deze trainees doen in twee jaar werkervaring op bij de gemeenten Roermond, weert en Venray. Daarnaast volgen ze een opleiding tot beleidsadviseur. Na twee jaar kunnen de trainees solliciteren bij de gemeente van hun voorkeur. Deze unieke combinatie van wer ken en leren biedt de trainees een uitstekende opstap voor een carri ère binnen de overheid. Voor veel gemeenten wordt het in toenemende mate een probleem om aan voldoende en goed gekwalifi ceerde medewerkers te komen. De krapte op de arbeidsmarkt tekent zich duidelijk af. Gemeenten moe ten creatieve wegen bewandelen om gekwalificeerd personeel te werven en te behouden. Aan de andere kant zijn er jonge academici die net van de universiteit afkomen en op zoek zijn naar een uitdagende baan. De gemeentelijke overheid wordt hier bij als potentiële werkgever dikwijls overgeslagen omdat de lokale over heid door veel jongeren niet gezien wordt als aantrekkelijke werkgever. Door de intergemeentelijke uit wisseling wordt een brede kijk van de trainees bevorderd en kunnen de deelnemende gemeenten zich profi leren als aantrekkelijke werkgevers. De gemeenten Weert; Roermond en Venray hebben juist voor afge studeerde juristen gekozen omdat binnen de drie gemeenten behoefte is aan juridische controle en juridi sche ondersteuning bij met name grote (bouw)projecten. Door hel rouleren over de drie gemeenten kunnen de trainees de overeenkom sten en verschillen tussen de ver schillende organisaties ervaren en zelf ondervinden in hoeverre de lokale overheid voor hen een aan trekkelijke werkgever is. Ook de diversiteit aan werkvelden (privaat recht, publiekrecht, arbeidsrecht, sociaal zekerheidsrecht enzovoorts) biedt de trainees een uitstekende gelegenheid b rede ervaring op te doen. Wanneer het project succesvol is wordt bekeken of het aantal trainees kan worden uitgebreid en of de gemeentes op meer gebieden samenwerkingsverbanden aangaan.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 5