Kerst bij Intratuin I Hulpdienst zoekt vrijwilligers Bekendmakingen gemeente Venray Bekendmaking Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL) Gezinsviering v 100 jaar consultatie bureau Groene Kruis Winkeldieven gepakt UW PEEL EN MAAS donderdag 22 november 2001 - Pagina jjl Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan I. Crasbom, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; Priester in ernstig noodgeval: via zieken huis, tel. 522222. Opgeven misin- tenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: HH. Andreas Dung-Lac, priester en gezellen, martelaren van Vietnam. 19.15 H. Mis opgeluisterd door enige leden van Harmonie Euterpe; overl. ouders Direks- Smits; ouders Van Soest-Backus en zoon Jan; They Vullings; Nelly v.d. Broek-Camps (coll.); Bert Peeters (coll.); Harrie Rongen-Swinkels; lev. en overl. leden Harmonie Euter pe; overl. ouders Piet en Anna Kusters-Weerts; Theo Wetterhahn (coll.); jrd. Kees Alkemade en overl. fam.; Johan Jonkers en overl. fam. Zondag: Christus Koning van het heelal. 9.30 Latijnse Hoogmis opge luisterd door Groot Koor St. Petrus Banden; jrd. Joep Lenssen; Gondje Verstegen; overl. ouders Van Dijck- Duijkers en zoon Joos lev. en overl. lederTDames- en Herenkoor St. Petrus Bandenparochie; om Gods zegen voor een gezin (P); zwd. Toon v. Grinsven. 11.00 H. Mis Theo en Doortje Zegers-Jans, Jeanne Zegers-Verwater en Wim en Dora v. Haren-Zegers en fam. Dee- nen-Poels; Karei v. Vegchel; Jo Verstraelen; overl. ouders Jansen-v. Dijck en zonen Ben en Frits; Peter Hagens; overl. ouders Keijers; overl. ouders Ketelaars. Maandag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. Dinsdag; 9.00 H. Mis voor bijz. int.; overl. fam. Van Lieshout-Ardts; Jeanne Koppelmans-v.d. Berk. 9.30 Stilteviering (meditatie rond het evangelie). Woensdag: 9.00 H. Mis Elisabeth Bistervels-v. Daal. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid en om Gods zegen bgv 45- jarig huw.verjaardag; tevens voor Henk v. Veghel. Vrijdag: H. Andreas, apostel. 9.00 H. Mis Nol Broers. Dienbeurten: za 19.15: Koen M., Daphne, Andrea, Leroy en Daan; zo 9.30: Jacqueline, Job en Marjolein; 11.00: Daan, Saskia, Falco, Suzanne en Dennis. Lectoren: za. 19.15: W. Bistervels; zo 9.30: J. Thiesen; 11.00: J. Truij- en. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuska pel. 11.15 Liturgieviering in de Vin- centiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: J. Thiesen/M. Linde man. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en meditatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: Aalmoe zenier A. de Graaf Woutering, Leunseweg 5, tel. 580202; kapelaan I. Crasbom, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790, (kapelaan W. van Dijck, Albionstr. 30, tel. 581575). In ern stig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunse weg 5 of telr-580202. Misintenties voor de hier navolgende week die nen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Liturgie Hoogfeest van Christus Koning. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.00 Kinder woorddienst met volkszang; jrg. Jo v. Els; Jan Bouten (coll.); overl. ouders Piet en Ria v. Fessem-v. Steen (coll.); Herman Minten (coll.); Miep Drabbels-Tacken; ouders V. Ass-Derikx en overl. fam. (coll.); Jan Derks (coll.); Nelly en Gerard Hermsen-Barents; Jan Jans sen (coll.); Mia Peeters-in 't Hulst (coll.); Toon Theeuwen (coll.); overl. ouders V. Soest-Swinkels en kinderen, Theo v. Soest en Jessica; Maria Hendriks-Köppen (coll.), zwd.); ouders V. Bergen-Stiphout en zoon Jos. Zondag: Hoogfeest van Christus Koning. 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Pontificale Hoogmis door mgr. F. Wiertz voor alle vrijwilligers van onze parochie mmv Herenkoor Christus Koning, Crescendo, Zangers v. St. Frans en Zonnelie; Nel Swinkels (coll.); Otto Bloemhard; Ellen Hikspoors en Oma Hermsen-Jacobs; Bep Over- beek. Maandag: 18.30 Piet Spee-v. Osch en overl. kinderen. Dinsdag: 18.30 Joos Schwachöfer (coll.). Woensdag: 18.30 Bèr en Wim v. Ooi. Donderdag: 18.30 Giel Troisfontai- ne emzonen. Vrijdag: Feest van H. Andreas. 18.30 Voor wereldvrede. Voorafgaande aan de eucharistie viering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbidding zijn in de kerk. Parochie Oostrum Zaterdag: Christus Koning van het heelal. 19.00 H. Mis (Gemengd koor). Zondag: Geen H. Mis. Dinsdag: 9.00 H. Mis; jrd. P: Direks; fam. Vennekens-Verschu- ren en wederz. fam.; bijz. int. Donderdag: 9.00 H. Mis; fam. Ven- nekens-Verschuren en wederz. fam.; voor de vrede.Misdienaars: za: Bart Bierman en Rein Fleur- kens. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Van Dijck-Strik; Joos v. Dijck; Sef Kunen en overl. fam. Kunen-v. Dijck. Zondag: 25e en laatse zondag na Pinksteren; Feest van Christus Koning van het heelal. 10.00 Hoog mis (Herenkoor); Miel Janssen; Leon Swinkels (veij.); Pierre Jans sen; Chrit Jacobs (verj.); voor de lev. en overl. leden van het Heren- koor; huldiging van een jubilaris. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de paro chie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Martien Camps; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; Jan Thielen; overl. ouders Emonts-Geurts en kinderen; sef Duijkers (kaartvrienden); overl. ouders Janssen-Emonts en kinde ren. Deze dienst wordt opgeluisterd door fanfare Dorpsklank. Misdienaars: Marlou, Astrid en Karlijn. Kapelaan Van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Kapelaan Van Dijck, Albionstraat 50, 5809 AE Leunen, tel. 581575; Diaken Van Gassel, Sevenum, tel. 077-467961. Opgave misintenties donderdag 10.00-11.00 pastorie. Contactpersoon parochie: A. Rein- tjes-Jenniskens, Bershof 18, tel. 582221. Hoogfeest van Christus Koning en van de H. Catharina, Patrones van onze kerk en parochie. Zaterdag: 18.00 H. Mis voor overl. fam. Bouten-Verheyen; Dien v. Osch-Vullings; Gerrit Achten; Hen- riette Weys. Zondag: 10.30 H. Mis voor Aloys Lucassen; Eduard en Stans Dietz; Harry Heesen; Mietje Croymans en overl. fam.; jrd. Dien Brok-Ver- schuuren en Theo Brok; Gertruda van Opbergen; jrd. Door Jennis- kens-Reintjes en Gerrit Jenniskens. Woensdag: 19.00 H. Mis voor Peter Loonen en Johanna Willemsen; Piet Janssen, echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens; Antoon Verheyen en overl. fam. Verheyen-Droesen. Misdienaars: za: Maikel, Marion, Tom, Mandy, Anke, Inge; zo 10.30: Benny, Jobien, Patrick, Cane, Kar lijn, Eline, Aniek; wo 19.00: Lisan- ne en Lara. Lectoren: za: Elly Theunis; zo: Jeanny Jenniskens. Rectoraat Veulen Kapelaan van Dijck, Albionstraat 30, 5809 AE Leunen, tel. 581575. Diaken van Gassel, Sevenum, tel. 077-467961. Opgave misintenties: G. Claesens, tel. 583112. Contact persoon parochie: M. Geurts-Slan- gen, Lorbaan 9, tel. 588215. Feest van Christus Koning. Zaterdag: 19.30 H. Mis; Kinder woorddienst; Mientje Jenneskens, Tilla Jenneskens-Poels en Grad Jen neskens; Bert Creemers en klein dochter Anja; lev. en overl. leden van het zangkoor. Misdienaars: za: Diana, Frank, Karei, Patrick. Lector: M. Classens. Rectoraat Heide Kapelaan van Dijck, Albionstraat 30, 5809 AE Leunen, tel. 581575. Diaken van Gassel, Sevenum, tel. 077-467961. Opgave misintenties bij B. Meyboom, tel. 581703. Con tactpersoon parochie: L. Pouwels, Heidseschoolweg 1, tel. 582421 Zondag: Laatste zondag van het Kerkelijk jaar; hoogfeest van Christus, koning van het heelal. 9.15 PI. Hoogmis; gest. gerz. jrd. Bert Maas; Gerardus Janssen; Johannes v. Kempen en overl. fam. Misdienaars: Evelien, Jessie, Stan, Giel, Chantal. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Vivace); Kinder woorddienst; overl. leden kerkelijk zangkoor; Mien Claessens-Zanders; Josefïen Sanders-v. Otterdijk; Ger rit Peeters. Zondag: 9.15 (Ouderenkoor); Mia Philipsep-Nijssen (koersballers); Grada Verlinden; Marie Linders- Pouwels (fam. Pouwels). Dinsdag: 19.00 Grad Claessens; Rien Gommers. Woensdag: 13.00 40-jarig huw. Jan en Dien Houben-Friezen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Paula en Rian; zo 9.15: Maartje en Anneke; di. 19.00: Bart O. en Frank; wo 13.00: Rob en Niels. Parochie Merselo Zondag: 10.45 Lei v. Dijck en Catharina v. Rijswijck; fam. Ver- steegen-Arts. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gie- len en echtgen. en overl. kinderen: Marijke en Johanna v. Rijswijck; Antonius Porls, echtgen. en zoon Henricus; Jan Peters en Anna Muy- zers; t.e.v. H. Gerardus. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.45 Jgt. mevr. Weerts- Nelissen; dankbaarheid J. v.d. Heu vel-Peters. Donderdag: 19.00 Fam. Comelis- sen-Hendriks. Voorgangers: zo: Vincent v.d. Heu vel en Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 34e Week door het jaar; Hoogfeest: Christus, koning van het heelal. 10.00 Gez. eucharistievie ring voor Arnold Reijnders; dhr. Verhaak; Theo Koopmans; overl. ouders V.d. Winkel-Geurts (jgt); overl. ouders Ermers-Verstegen. Lectrice: Olga v.d. Meer. Woensdag: ln de St. Jozef genade kapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis tot zekere int. (B); Mie Bongaerts- Kersten; Sjeng Jenneskens; tot bijz. int.; succes bij verkoop huis. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. De Protestantse Kerkengemeen schap komt zondag 25 november om 10.00 uur samen in Het Zonne lied, Kiosk 6 te Venray. Tijdens deze dienst zal Ds. L. Boot voor gaan. Zondag is de laatste zondag van het kerkelijk jaar, ook wel zon dag van de Voleinding genoemd. De Protestantse Kerk gedenkt dan tradi tiegetrouw allen die zijn voorgegaan in geloven, hopen en liefhebben. In het bijzonder worden daarbij namen genoemd van leden van de kerk die zijn overleden. In het afgelopen jaar waren dat: Jeltje Werkman-Meer stra, Simon Willem van der Hooft, Sophia Schut-van Dijk, August Rudi van der Geugten en Catrien Schrijver-van der Reijken. Deze dienst is bijzonder geschikt om kin deren voluit mee te laten vieren. Ook niet-leden familie, belangstel lenden of nieuwsgierigen zijn in deze dienst van harte welkom. Voor de allerkleinsten is er kinderopvang en voor de iets oudere kinderen is er kindemevendienst. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak zaterdag om 18.00 en zondag om 10.00 uur in de Koninkrijkszaal, Henri Dunantstraat 11 in Venray. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 25 november is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: 'Speel je op safe of durf je een risico aan?' Voorgan ger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapva- eren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Zondag 25 november om 10.00 en 14.30 uur diensten met Ds. L. Quist uit Opheusden. 's-morgens is er kin dercrèche. Vrijdagavond 23 november om 19.30 tienervereniging voor de -16 jeugd in gebouw Rehoboth. Zaterdag 24 november om 20.00 uur jeugdvereniging voor de +16 jeugd in gebouw Rehoboth. Iedereen is welkom. De Bijbelwinkel is wekelijks open dinsdag 10.00 tot 12.00 uur, woens dag 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag 10.00 tot 12.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 10.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 17.00 uur. Bijbelgemeente Venray De Bijbelgemeente Venray houdt iedere zondag diensten in gebouw 'de Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. Er wordt gezongen uit de bundel 'Opwekking' met gebruik van overheadsheets. Iederé zondag is er zondagschool voor twee leef tijdgroepen en crèche. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken. Naast de wekelijkse erediensten worden regelmatig bij zondere diensten georganiseerd. In deze krant wordt u daarover geïn formeerd. De vaste predikant van de Bijbelgemeente is R. Lammers. Telefoon: 0478-586001 of 06- 12637400. Secretariaat: Dhr. R. Korver tel. 077-4641936. De dien sten van de Bijbelgemeente zijn echte gezinsdiensten waar bijna iedere week een kwartier gedurende de dienst aandacht wordt geschon ken aan de kinderen. Iedere eerste zondag van de maand wordt het avondmaal gevierd. Door de weeks zijn er diverse gespreksgroepen^ rondom de Bijbel. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ óude fat* De Dorpstraat in Oostr omstreeks 1935. Toen nog grindweg, aangelegd in 18 momenteel de Mgr. Hansenstn een fraaie n drukke verkeersai midden in het centrum van Oo rum. Links vooraan het oude scha gebouw, daarachter het woonb van brandstoffenhandelaar Maas (Möske), Hannes Verha Michel Jacobs en het woonhuis café met weegbrug van Gi Camps. Rechts het woonhuis van Ta Tacken. Daarnaast de coöp. 21 velfabriek met daaraan verbond de directeurswoning, bewoo door directeur Renier Lemmeni Jan van der Pui Op zaterdag 1 december is er weer een gezinsviering in de Paterskerk. De viering begint om 18.00 uur en wordt opgeluisterd door het kinderkoor Caijeko uit Castenray. Het thema is Advent, als voorbereiding op het kerst feest. iedereen is van harte wei- kom bij deze viering. Werkgroep kinderwoorddienst Was uw baby met zeepsop van groene zeep. Gebruik als washandje een oude witte wollen kous. Wrijf het kind daarna duchtig in met bran dewijn. Hierna hoeft u de baby niet meer te wassen. Kunt u het zich voorstellen? Honderd jaar geleden ging men ervan uit dat een zuigeling zich niet kon vuilmaken. Alleen 's zondag kreeg hij schoon ondergoed. Kamers werden niet gelucht en de zuigeling werd zo stevig ingeba kerd, dat hij dreigde te stikken. Veel arme moeders werkten buitenshuis of waren in dienst van meer welge stelde moeders waardoor ze hun eigen kind niet konden voeden. Als gevolg van dit alles was de kinder sterfte enorm. Om hier iets aan te doen, werd in navolging van een Franse arts in 1901 het eerste con sultatiebureau in Den Haag opge richt. Het zou uitgroeien tot een instituut dat aan elk kind in Neder land een volledig pakket aan pre ventieve zorg levert. Anno 2001 is er heel wat veran derd. Hetgeen als kinderhygiëne is begonnen, heeft zich na 100 jaar ontwikkeld tot een compleet pakket aan preventieve zorg voor ouder en kind van 0 tot 4 jaar. De dienst Jeugdgezondheidszorg heeft een tentoonstelling samengesteld waar zij u mee terug neemt in de tijd. U kunt zien hoe o.a. de medewerkers, de wijkgebouwen en de zorg in de loop van de tijd zijn veranderd. Vanaf 16 november kunt u deze ten toonstelling bekijken op het consul tatiebureau in Venlo, Sloterbeek- straat 20. Na drie weken zal de tentoonstelling verder reizen naar de andere consultatiebureaus in Noord- Limburg. G1 M Dikke truien worden weer uit de kast gehaald, 's avonds staat er stamppot op het menu en de verwar ming wordt een paar graadjes hoger gezet. De koude winteravonden staan weer voor de deur en dat bete kent dat het tijd wordt om het binnen extra gezellig te maken. Bij Intratuin hebben ze op de interieur- en kerstafdeling volop ideeën en trends om het huis sfeervol in te richten. Er zijn drie uiteenlopende thema's te ontdekken bij Intratuin. Fonke lende sterren: traditioneel blijft altijd geliefd, de kleuren rood, zil ver, goud en koper. Maar ook door verre reizen die Nederlanders in groten getale maken, ervaren we met eigen ogen de sprookjesachtige sferen in Oosterse landen. De kracht van de zon: sferen die onze koujle wintermaanden op een hele eigen tijdse manier warm en gezellig kun nen maken daarom een thema met felle krachtige kleuren in combina tie met rijk gedecoreerde toepassin gen. Noorderlicht: het derde thema is een kleurenspel van verschillende kleuren pastels gecombineerd met wit en zilver een trendy groep die zeker komend najaar zeer actueel zal zijn. De versafdeling heeft een groot assortiment mooie verse materialen om prachtige arrangementen te maken zoals exotisch fruit, dennen groen, decoratietakken, mossoorten en kleurrijke aparte snijbloemen. Ook voor de tuin en het balkon heeft Intratuin Venray veel fraais. De tuinafdeling is helemaal inge richt met de nieuwste trendartikelen en ene prachtige collectie najaars- groen. Jaarlijks worden de traditionele kerstworkshops gehouden bij Intra tuin Venray. Voor informatie en inschrijvingen kunt u contact opne men met de klantenservice. Intratuin laat via demonstraties diverse arran gementen zien. Zaterdag 24 novem ber van 13.30 tot 16.30 uur demon stratie hanging-basket in kerstsfeer en zaterdag 8 december van 13.30 tot 16.30 uur demonstratie tafel dek ken in drie verschillende stijlen met diverse decoraties bv ieder zijn eigen kerststuk bij het bord of speci ale bordversiering. Extra koopzondagen zijn er zondag 25 november, zondag 9 16 december van 11.00 tot 17 uur. Extra koopavonden, tot 21, uur: voor Sinterklaas: vrijdags november en maandag 3 en dins* W-I 4 december en voor Kerstu Lg woensdag 19, donderdag 20 en dag 21 december. Extra activiteiten Sint en Piet bezoeken op zonr 25 november van 14.00 tot 165, Spo uur Intratuin. Iedereen is v Tel. harte welkom. De kleurplat kunnen ook ingeleverd wore tijdens het bezoek van Sint Piet. De uitslag van de kleurwe strijd is op zaterdag 1 decemli om 14.00 uur. Vanaf 14.00 0 kunnen alle kinderen zich lat schminken. Zondag 9 decembei er tussen 14.00 en 17.00 uur optreden van Mallemoer; zatd dag 15 december van Crescem Op zondag 16 december treedti Aostrumste Zangcompeneej tussen 14.00 en 17.00 uur en vr dag 21 december is er tuss 15.00 en 20.00 uur een optri van kwartetje. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De politie heeft vrijdagavond een 34-jarige en een 20-jarige vrouw uit Duiven en een 39-jarige vrouw uit. Grootegast aangehou den op verdenking van winkel diefstal. De drie vrouwen werden op heterdaad betrapt in een wijn huis in Venray, waar zij voor bijna vierhonderd gulden drank wilden meenemen zonder te beta len. De drie vrouwen werden door de eigenaar overgedragen aan de politie. De zaak tegen hen wordt via snelrecht afgehandeld. Ze zul len alledrie moeten voorkomeu. Tegen de 34-jarige vrouw uit Dui ven bleek nog een celstraf open te staan van twintig dagen. Zij is naar het regjobureau in Venlo gebracht en ingesloten. Vy De Stichting Algemene Hulp dienst Venray is een organisa tie van circa 30 vrijwilligers die in de buurt, wijk en/of kerkdorpen hulp wil verlenen waar deze dringend nodig is en die nog niet door andere instanties kan worden geboden en waar de mantelzorg ont breekt en/of wordt overbelast. Zij heeft het karakter van even hulp bieden, even bijspringen daar waar dat nodig is: bood schappen doen, medicijnen halen, begeleiding bij bezoek aan arts of ziekenhuis, gezel schap houden en eventueel wan- PEEL EN MAAS WEEKBLAD IP Uit NU At KC don vrije ite Ni SI delen met mensen die behoefte aan hebben. Ook klu| jes en kleine reparaties in en of het huis, licht snoeiwerk en ti' onderhoud, licht administrai werk, invullen van formulid en oppas bij zieken (niet lang! rig) ter ontlasting van huisgen ten behoren tot de werkzaamhi den. Met de hulpvraag kan me terecht bij het meldpunt 5 8444 's morgens tussen 9.00-12.0 uur. De hulp wordt in prinq gratis verricht. Zij zijn dringt op zoek naar enthousiaste i willigers zowel voor de sociai zorg als de klussendienst (kl» en tuindienst), die eens Df f week, eens per maand of anatn |j kunnen worden ingezet hulp aan de medemens. Tevö zijn zij ook nog op zoek nar personen die het bestuur wilta komen versterken? Bent u a persoon die zij zoeken en de graag iets doet voor de me# mens, bel dan: 584444. Vaststelling Provinciaal Omgevingsplan Limburg Op 29.juni 2001 hebben Provincia le Staten van Limburg het Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL) vast gesteld. Het POL vervult de functie van streekplan, provinciaal milieube leidsplan, provinciaal waterhuishou dingsplan en provinciaal verkeers- en vervoersplan en bevat tevens de fysieke omgevingselementen van het provinciaal beleid op het gebied van economie, zorg, cultuur en welzijn. Terinzagelegging POL Van 26 november 2001 tot en met 7 januari 2002 liggen het statenbe sluit tot vaststelling en het POL zelf voor een ieder ter inzage. Waar en wanneer zijn deze documenten in te zien? - in het Gouvernement (biblio theek) tijdens kantooruren van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.30 uur te Maast richt, Limburglaan 10; - in alle Limburgse gemeenten op de aldaar gebruikelijke wijze en plaatsen. Behalve het POL en het statenbesluit liggen ter inzage het onderliggende Milieueffect- rapport glastuinbouwlocaties Noord- en Midden-Limburg (incl. richtlijnen): in Horst aan de Maas, Maasbree, Sevenum en Venlo op de aldaar gebruikelijke wijze en plaatsen; - de onderliggende Tracénota/ Milieueffectrapport Buitenring Parkstad Limburg fase I (incl. richtlijnen): in Brunssum, Heer len, Kerkrade, Landgraaf, Nuth, Onderbanken, Schinnen, Simpel- veld en Voerendaal, op de aldaar gebruikelijke wijze en plaatsen: de Streekplanuitwerking Tege- len/Belfeld: in Venlo op de aldaar gebruikelijke wijze en plaatsen. Bovengenoemde documenten alsme de de documenten waarin de resul taten van inspraak en besluitvorming zijn vervat liggen tevens ter inzage in het Gouvernement (plaats en tijden zie boven). U kunt de stukken gedurende de aangegeven periode op verzoek ook buiten de kantooruren inzien op de in de betreffende gemeente gebrui kelijke uren. Daarnaast kunt u het POL en de documenten waarin de inspraak en besluitvorming zijn vervat ook raad plegen op de website van de provin cie: www.limburg.nl. Nadere informatie Ook voor nadere informatie omtrent procedure en inhoud van het POL kunt u terecht op de websi te van de provincie. U kunt ook bel len met het POL-secretariaat, tele foon (043) 389 73 29. Daar kunt u ook "POL in het kort" verkrijgen, een beknopte toelichting op inhoud en achtergrond van het POL. Exemplaren van POL in boekvorm of op CD-rom zijn tegen betaling van kosten: ƒ41,60 18,88) resp. ƒ15,00 6,81) (genoemde bedragen zijn excl. ver zendkosten) te bestellen bij de bibli otheek van het Gouvernement, tele foon (043) 3897382. Beroepsmogelijkheden In het POL staan drie concrete beleidsbeslissingen: uitsluitend hier tegen kunt u thans beroep instellen. Het gaat om: de projectvestiging glastuinbouw Californië in Horst aan de Maas; de projectvestiging glastuinbouw Siberië in Maasbree; de winplaats voor grondstoffen Tegelen-Belfeld in Venlo. Beroepschriften tegen deze concrete beleidsbeslissingen kunt u gedureri* de periode dat het POL ter inzage ligt, indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad «n State, Postbus 20019, 2500 EA'* Gravenhage. Het is van belang te weten dat tegen die concrete beleidsbeslissin gen alleen nu beroep kunt instellen De betreffende concrete beleidsbe slissingen moeten namelijk onver kort in een gemeentelijk bestem mingsplan worden overgenomen. Ab zo'h' bestemmingsplan in procedure I wordt gebracht, is er in zoverre geer 1 mogelijkheid meer voor het indient» van zienswijzen, bedenkingen beroep op het betreffende onder deel uit het plan. Tegen andere onderdelen van her POL kan nu geen beroep worde11^ ingesteld. Voordat dit beleid namely rechtstreeks consequenties heeft moet er eerst een vertaling plaa° vinden in gemeentelijke bestem mingsplannen. In die vertaalslag vind1 ook een verdere verfijning en con cretisering plaats van het kaartbeeld uit het POL. Rond de vaststelling vtf die bestemmingsplannen staat te zij ner tijd rechtsbescherming open. Di

Peel en Maas | 2001 | | pagina 26