Loting t.b.v. verkoop particuliere bouwkavels Vredepeel Limburg heeft zijn POL Bestemmingsplan Buitengebied Korte toelichting bestemmingsplan buitengebied woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer DIRKX VAN SOEST www.taxeren.nl PEEL EN MAAS on line PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Gemeente raads vergadering commissies PEEL EN MAAS donderdag 22 november 2001- Pagina; Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het vergroten van de woning aan de Penningkruid 63 te Venray tnv C. Berkhout, Penningkruid 63; het verbouwen van de woning aan de Pauwweg 6 te Oirlo tnv J.H.L.M. Muijsers, Pauwweg 6; het plaatsen tijdelijke kantoorunits aan de Smakterweg te Venray tnv Inalfa Industries B.V., Postbus 505 te Venray; het vergroten woning/verbouwen garage aan de Sterremuur 13 te Ven ray tnv RAM. Aarts, Sterremuur 13; het veranderen van de woning in bedrijfsruimte aan de Haag 31 te Merselo tnv Maatschap P. Poels, Haag 31 het veranderen varkensstal in opslagloods aan de Geijsterseweg 28 te Oostrum tnv T. van der Male, Geijsterseweg 28; het bouwen van 17 tuinbergingen aan de Sparren dreef te Oostrum tnv Dekker Chaletbouw, De Flammert 1017 te Bergen; het bouwen van een machine opslagloods aan de Heidse Peelweg 40 te Ysselsteyn tnv P.J.G. Claessens, Heidse Peelweg 40; het veranderen bedrijfsgebouw aan de Veulenseweg 20 te Veulen tnv Nijsen Granico b.v., Veulenseweg 20. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onder staande bouwmeldingen bouwtoestem ming afgegeven. het bouwen van een dakkapel aan de Binnenhof 6 te Oostrum tnv G.L.A.M. Volleberg, Binnenhof 6; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Pavanestraat 51 te Venray tnv R.G.H. Hanen, Pavanestraat 51 het bouwen van een dakkapel aan de Rosa Manusstraat 19 te Venray tnv H.M.J. Oversier, Rosa Manusstraat 19; het bouwen van een dakkapel aan de Buitenhof 12 te Oostrum tnv J. Kuijt, Buitenhof 12. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Alge mene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wet houders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onder staande bouwplannen bouwvergunning verleend. het bouwen van een dakkapel en zol derberging aan de Voerieberg 11 te Veulen tnv G.W.M. Jenneskens, Voerlëberg 11 het bouwen/vernieuwen kantoor en kantine aan de Kempkensberg 4 te Ysselsteyn tnv R.J.L.M. Coopmans, Kempkensberg 4; het tijdelijk (5 jaar) plaatsen van folie- kassen aan de Henri Dunantstraat te Venray tnv Maatschap Jeuken-de Swart, Stationsweg 82 te Venray; het vernieuwen van de woning aan de Kempweg 11 te Venray tnv E.H.T.J. van Kessel, Kempweg 11 Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onder staande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. het slopen van een berging aan de Kempweg 11 te Venray tnv E.H.T. van Kessel, Kempweg 11 het slopen van varkensstallen aan de Pelgrimslaan 11 te Smakt tnv H.J.L.M. Driessen, Pelgrimslaan I I Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouwmeldingen, bouwaan vragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.119.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewer king te verlenen. het bouwen van twee dakkapellen aan de Kruidenlaan 207 te Venray tnv N. Berk, Kruidenlaan 207; het vergroten van de woning aan de Dakdekkerstraat 8 te Venray tnv A.G.M. Hermans, Dakdekkerstraat 8; het vergroten woning/verbouwen garage aan de Sterremuur 13 te Ven ray tnv R.A.M. Aarts, Sterremuur 13; het vergroten van de berging aan de Lidwinahof 16 te Venray tnv R.J.M. De la Roy, Lidwinahof 16; het bouwen van een dakkapel aan de Lathyrus 26 te Venray tnv I.B. van deh Weiden, Lathyrus 26; het plaatsen extra noorduitgang incl. trap aan het Schouwburgplein 11 te Venray tnv Luxor Theater, Schouw burgplein 11; het bouwen van een carport aan de Mgr. Hanssenstraat 8 te Oostrum tnv H.W.J.M. Verhoeven, Mgr. Hans senstraat 8. De op de verzoeken betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 23 november 2001 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 22 november 2001 Burgemeester en wethouders van Ven ray, namens dezen, het hoofd van afde ling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De genoemde aanvragen en meldin gen en alle op de aanvragen en meldin gen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieks diensten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer gedeeltelijk te verlenenen en te weigeren voor de nieuwbouw van stal C voor het huis vesten van 2.027 vleesvarkens aan: - Poels Begijnhof BV, Begijnhofweg 12 te Heide voor een revisievergunning voor een vleesvarkenshouderij, gele gen aan de Begijnhofweg 12 te Hei de. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer te weigeren van: - T. Tilleman, Rouwkuilenweg 23 te Ysselsteyn voor een veranderings vergunning voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 23 te Ysselsteyn. Het ontwerp van het besluit en alle ove rige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter inzage van 22 november 2001 tot en met 20 decem ber 2001 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoe ken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de ontwerp beschikking. Alleen degenen die beden kingen hebben ingebracht op de boven omschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: - JA Schepers, Rouwkuilenweg 35a te Ysselsteyn voor een revisievergun ning voor een paardenstoeterij, gele gen aan de Rouwkuilenweg 35 te Ysselsteyn. De vergunningen worden onder opleg ging van voorschriften en/of beperkin gen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage (6 weken) van 22 novem ber 2001 tot en met 3 januari 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: diegenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening (waaronder een schor- singsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist Meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de volgende meldingen krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer zijn geaccepteerd: Maatschap Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo voor het wijzigen van de stal len I en 2 (bouwkundige aanpassing) ten behoeve van de inrichting, gele gen aan de Molenhoek 14 te Oirlo. De verklaring en alle overige op de mel ding betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage (6 weken) van 22 novem ber 2001 tot en met 3 januari 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kunnen belanghebbende schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de melding artikel 8.19 Wet milieubeheer. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnengekomen van: L.P.M. Thoone, Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn voor het uitbreiden/ wij zigen van de inrichting ingevolge het besluit akkerbouwbedrijven milieu beheer, gelegen aan de Meerselse peel 3 te Ysselsteyn. - C. van Raaij, Houtklef 12 te Venray voor het uitbreiden/wijzigen van de Meer gemeentelijke mededelingen vindt u op pagina 26 inrichting ingevolge het besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Houtklef 12 te Ven ray. Janssen Venray Stucadoors BV, Overloonseweg 71 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het besluit opslag en trans portbedrijven milieubeheer, gelegen aan de Overloonseweg 71 te Venray. Maessen Recycling, Metaalweg 5 te Venray voor het oprichten van een propaantank ingevolge het besluit opslag propaan milieubeheer, gele gen aan de Metaalweg 7 te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 22 november 2001 tot en met 6 december 2001 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 22 november 2001 Burgemeester en wethouders van Ven ray, namens dezen, hoofd afdeling Bou wen en Milieu, C.Th. van Velzen jmMi N^ieVeis 's maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 www.vandcnmunckhof.nl/ Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Winter-perikelen rond de gft-container Nu het weer wat kouder wordt kunnen er problemen ontstaan bij het ledigen van de gft-container. Dit komt hoofdzakelijk door het vastvriezen van de inhoud, zelfs bij minimale nachtvorst. Tips om vastvriezen van de inhoud zo veel mogelijk te beper ken: I. Zet de gft-container op een vorstvrije of beschutte plek. 2. Leg wat lege eierdozen op de bodem, dit kan vastvriezen beper ken. U kunt ook enkele druppels slaolie op de bodem van de lege container sprenkelen. Hierdoor vriest het gft-afval minder snel vast. 3. Gft-afval is meestal nat materiaal. Probeer dit zo droog mogelijk te houden. Meng keukenafval met droog tuinafvaL droog gras of plan- tenmateriaal. Plaats lekbakjes in de keuken (aanrecht). 4. Zet uw container zo laat mogelijk aan de weg, zodat de inhoud geen kans krijgt om alsnog vast te vrie zen. Sommige burgers vragen zich af waar om de beladers van de vuilniswagen de container niet wat vaker om laten schudden, voordat ze de container terugzetten. Dit is niet mogelijk omdat het kunststof waarvan de con tainer is gemaakt bij vriesweer nogal kwetsbaar is. De kans op beschadi ging van de bak hierdoor is vrij groot. Als er door bevriezing gft-afval in de bak achterblijft, zit er geen andere oplossing op dan te wachten tot dit gedooid is en de bak alsnog geledigd kan worden. Overigens wordt er wel een volledige lediging bij u in rekening gebracht. Op 20 december 2001 wordt via loting de VOLGORDE bepaald, op basis waarvan 4 particuliere bouwka vels, gelegen in het bestemmingsplan Vredepeel verkocht gaan worden. De kavels variëren in grootte tus sen minimaal circa 405 m2 en maxi maal circa 449 m2 (ten behoeve van de bouw van vrijstaande en twee onder een kap- woningen). De grondprijs voor net plan Vrede peel bedraagt dit jaar f 340,per m2, exclusief 19% B.T.W. De bouwkavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning; mits dien is de koper verplicht de woning gedurende drie jaren na de voltooiing ervan zelf (met eventuele gezinsle den) te bewonen. Per echtpaar c.q. paar van (samen wonende) partners kan zich slechts één persoon inschrijven. De kavels zullen in eerste instantie worden verloot onder diegenen die als autochtoon van Vredepeel wor den aangemerkt. Als autochtoon van Vredepeel wordt aangemerkt: 1. personen die thans in Vredepeel wonen (de gemeentelijke bevol kingsadministratie geldt als maat staf); 2. personen die elders wonen, maar die terugkeren naar de geboorte plaats Vredepeel. na maximaal 10 jaren elders gewoond te hebben (de vertrekdatum volgens de gemeentelijke bevolkingsadmi nistratie geldt als maatstaf als mede de uiterste datum van de inschrijf termijn); 3. personen die in Vredepeel een Vanaf 26 november ligt het Provinciaal Omgevingsplan Limburg, kortweg POL, ter inzage. In het plan heeft de Crovincie vastgelegd hoe zij imburg tot 2010 wil inrichten. Hoewel burgers en de meeste bedrijven er niet direct iets van merken, markeert het plan op allerlei gebieden de speelruim te voor ontwikkelingen in Lim burg. Waar mogen woningen worden gebouwd en hoeveel? Waar kunnen bedrijven zich vestigen? Behouden we de natuur? Hoe geven we ruim te aan het water en beschermen we ons tegen overstromingen? Hoe ziet de toekomst van de landbouw eruit? Kunnen we het openbaar vervoer en het wegennet verster ken? Dit zijn vragen waarop het POL een antwoord geeft. Maar ook de eigen identiteit van stad en dorp en een gezond en veilig leefmilieu voor jong en oud komen erin aan bod. In het POL is het beleid voor uit eenlopende beleidsterreinen in hun onderlinge samenhang vastgelegd. Met deze aanpak wil de provincie meer eenheid in beleid scheppen, waardoor zij gewenste ontwikkelin gen beter kan sturen. Met minder regels dan voorheen, wil de provin cie zich vooral richten op de zaken waar zij zich sterk voor maakt. Dat laat meteen zien waar andere partij en, bijvoorbeeld gemeenten, zorg voor moeten dragen. Provinciale Staten van Limburg hebben het Provinciaal plan Limburg (POL) op 29 juni 20 vastgesteld. Het POL komt in de plaats van een reeks afzonderlijke beleidsplannen. Dit nieuwe omge vingsplan is streekplan, milieube leidsplan, waterhuishoudingsplan en verkeers- en vervoersplan ineen. Bovendien bevat het POL beleid op gebied van economie, zorg, welzijn en cultuur. Limburg is de eerste provincie die zoveel beleidsterrei nen in één plan samenbrengt. Voordat het beleid dat in het POL is opgenomen de burgers direct bindt, moet veel daarvan eerst door gemeenten worden ver taald in bestemmingsplannen. Van zelfsprekend vindt in die vertaalslag een verdere verfijning van de gemaakte keuzen plaats, met een plaatselijke afweging van belangen en een eigen inspraakprocedure. Een uitzondering hierop vormen de bindende uitspraken die het POL doet over de glastuinbouwlocaties Californië en Siberië en over de kleiwinning Tegelen-Belfeld. Het POL is vanaf 26 november in te zien bij elke Limburgse gemeente en op het Gouvernement in Maast richt. De inhoud ervan, inclusief de kaarten, is binnenkort ook te vin den op de internetsite van de Pro vincie Limburg: www.limburg.nl. (voorontwerpplan) Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Inspraakverorde ning van de gemeente Venray, de terinzagelegging bekend van het voorontwerp van het bestemmings plan Buitengebied. Het plan voorziet in een nieuwe regeling voor het bebouwen en gebruik van het buitengebied van de gehele gemeente en vervangt daar mee het nu geldende bestemmings plan buitengebied en andere nog geldende plannen in dit gebied. Het voorontwerpplan ligt met ingang van maandag 26 november 2001 tot en met vrijdag 18 januari 2001 voor een ieder ter inzage bij de afdeling publiekdiensten in het gemeentehuis van Venray, Raad huisstraat I te Venray, geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten, telefoonnummer 0478-52333 De van het voorontwerpplan deel uitmakende detailplankaarten waar op de individuele bouwblokken (agrarisch en niet-agrarisch) en de burgerwoningen zijn opgenomen zullen eerst met ingang van maan dag 3 december 2001 ter inzage lig gen. Gedurende genoemde inzageter mijn kan een ieder schriftelijk zijn inspraakreactie over het vooront werpplan kenbaar maken aan bur gemeester en wethouders van Ven ray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Op dinsdag I I december 2001 in hotel Asteria te Venray en op 13 december 2001 in zaal Roelanzia te Ysselsteyn, worden openbare infor matiebijeenkomsten gehouden, waarbij de mogelijkheid zal worden geboden tot mondeling inspreken. Het aanvangstijdstip is op beide dagen om 19.00 uur. Venray, 22 november 2001 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris. Taxaties Advies voor al uw taxatie's VENRAY 0478-5X6408 VENLO 077-3513301 functie verkrijgen of reeds vervul len en derhalve economisch gebonden zijn (hiertoe dient een arbeidsovereenkomst overlegd te worden). Nadat er geloot is onder de autoch tonen zal er verder geloot worden onder de niet-autochtonen. Inschrijving voor deze loting is moge lijk vanaf 26 november 2001 tot en met 14 december 2001 uiterlijk tot 13:00 uur bij de Publieksdiensten van de gemeente Venray. Als inschrijfgeld wordt een bedrag van f 119,gehan teerd. Dit bedrag wordt noch terug betaald noch verrekend. Het inschrijf geld kunt u contant voldoen of overmaken op ons bankrekeningnum mer 28.50.08.757 bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag ondervermelding van "inschrijf geld Vredepeel (naam) Zowel uw volledig ingevuld inschrijf formulier als het inschrijfgeld dienen vóór 14 december 2001 uiterlijk De gemeenteraad vergadert op dins dag 2/ november om 19.00 uur in het gemeentehuis te Venray, Raadhuisstraat IDe vergadering is openbaar. Belang stellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt: Onderdeel A: 1Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergade ring van de raad der gemeente Ven ray, gehouden op dinsdag I oktober 2001. 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B: 7. Herontwikkeling locatie Gouden Leeuw. 8. Aankoop pand Leunseweg 8 en 10 van de heer en mevrouw Swagho- ven-Zegers 9. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19, lid Iten behoeve van het bouwen van een tweede bedrijfswo ning en de aanpassing van de agrari sche bouwkavel aan de Steeg nr. 10 in Merselo. 10. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19, lid Iten behoeve van het uitbreiden van het pluimveebedrijf Colbers aan de Blakterweg 4a. 11Stichting Behoud Basiszorg Zieken huis Venray. Onderdeel C: 12. Verkoop grond in plan Den Hoebert aan bouwbedrijf Fleuren v.o.f. 13. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19, lid Iten behoeve van het verplaatsen van het bedrijf Alcast van de Horsterweg 31 naar Horsterweg 10a in Leunen. 14. Invoering Euro 01-01-2002, aanpas sing gemeentelijke verordeningen. 15. Gewestbegroting en Regiobegroting 2002. 16. Vaststelling programma en overzicht onderwijshuisvesting voor het jaar 2002. 17. Verordening op het correctief raad gevend referendum. 18. Sluiting. -ien uw ien. ert l lliw joor ■van 13:00 uur door ons ontvangen te z Indien beide ontvangen zijn, ontvarjlf u een informatiepakket alsmede eSlir bevestiging van uw inschrijving. pate Uiteraard kunt u, voordat inschrijft voor de loting, het genoemHoe de informatiepakket bij de afdelin iroe Publieksdiensten inzien. De lotir Vij wordt verricht door een van de not EF rissen uit Venray. Voor meer informatie kunt u tered 13'n bij de afdeling Publieksdiensten, geo Zoo pend op maandag van 12.00 uur to sen 20.00 uur en op dinsdag tot en me ivee vrijdag van 9.00 uur tot 13.00 uui broc Deze afdeling is tevens bereikban die onder tel.nr. 0478-52 33 33. Burgemeester en wethouders vai Venray, drs. I.F.H.A.B. Waals, burgemeester P.M.H. Lucassen, secretaris 3 04 [fis ibL üj< niel Stedelijke Ontwikkeling De commissie Stedelijke Ontwikèiru keling vergadert op woensdag 28 17 november a.s. om 19.00 uur in hei o gemeentehuis te Venray. Belangstel' lenden zijn van harte welkom. Di agenda luidt: I. Opening, vaststelling agenda ec bro mededelingen. Spreekrecht publiek. Ingekomen stukken, a. Overziet* ielv grondverkopen. b. Ontwerpuit- ein] werkingsplan "Industrieterrein 801 Smakterheide, uitwerking kleine tv bedrijven", c. Antwoordbrief aas uc Advocatenkantoor Strijbosd jra m.b.t. het project Marktstraat d njt Nota 'Voorontwerp bestem- hze mingsplan Buitengebied', e. Nou stei 'Pilot regionaal locatiebeleid wind energie' 4. Vaststelling verslag vergadering d.d. 7 november 2001 5. Stand van zaken Regionaal Volks huisvestingsplan. 6. Raadsvoorstel 2e algemene aan passing begroting 2001. 7. Raadsvoorstel tot verkoop grond in plan 'Den Hoebert' aan de heer P.M.J. Voermans te Heide. 8. Raadsvoorstel tot verkoop j aan Sperwer Onroerend B.V., t.b.v. de uitbreiding van df supermarkt aan de Kruidenlaan ii plan Landweert 9. Raadsvoorstel grondprijzen 2( 10. Raadsvoorstel uitwerking regeling. 11Raadsvoorstel tot opnieuw nemer s u voorbereidingsbesluit buitenge E bied. El 12. Raadsvoorstel delegatiebesluit an ht 19 lid I WRO inzake bouw loods aan de Houtklef 12 te Venray. 13. Lijst aandachtspunten. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. Welzijn De geplande vergadering van de commissie Welzijn op woensdag 28 'l;tl november a.s. gaat niet door. Een van de agendapunten vergt meer ambtelijke voorbereiding. De verga dering wordt daarom verschoven naar woensdag 12 december a.s. Burgemeester en wethou ders van Venray hebben op dinsdag 13 november 2001 het voorontwerp voor een bestem mingsplan voor het buitenge bied vrijgegeven voor inspraak en overleg. Door de talloze ontwikkelin gen in het buitengebied (var kenspest, MKZ, reconstructie plannen) is dit veel later geworden dan de bedoeling was. Op hoofdlijnen lag het beleid al vast in het structuur plan. Dit beleid wordt nu con creet gemaakt in het vooront werp voor een bestemmingsplan. Het voorontwerpplan bestaat uit voorschriften, plankaarten en detailplankaarten met de bijbeho rende toelichting. Het is een behoorlijk boekwerk geworden. Het is voor iedereen mogelijk op het plan te reageren tijdens de inspraaktermijn van 8 weken. Tij dens deze termijn zal ook het over leg met de wettelijke instanties, zoals de provincie, plaatsvinden. Ter informatie en om de mogelijk heid te bieden ook mondeling te reageren zullen er inspraakbijeen komsten worden georganiseerd, op dinsdag 11 december in Asteria en donderdag 13 december in zaal Roelanzia in Ysselsteyn. Hieronder wordt een korte toelichting gege ven op de inhoud van het bestem mingsplan buitengebied. Er is naar gestreefd om de waarden en behoeften in het bui tengebied zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Daarvoor zijn beleidskeuzen gedaan voor bos, natuur en landschap, land- en tuin bouw, milieu, toerisme en recreatie en niet-agrarische functies. Daar naast zijn er keuzes gedaan per gebied. Het plan regelt o.a. de ont wikkelingsmogelijkheden bestaande agrarische en niet sche bedrijven in het buiten^ leder bedrijf krijgt een "bouwkavel op maat" toegekend, waaruit de ontwikkelingsmogelijkheden zijn af te leiden. De mogelijkheid tot vesti- fing en omschakeling van agrarische edrijven is afhankelijk van het gebied waarin het bedrijf zich bevindt. Soms kan dit onbeperkt, in andere gevallen zijn daaraan voor waarden verbonden of zijn bepaalde ontwikkelingen niet mogelijk. Nieuw ten opzichte van het huidi ge bestemmingsplan is een explicie te regeling voor hergebruik van vrij komende agrarische bedrijfsgebouwen voor andere doeleinden. Dit is mogelijk indien aan de in het plan genoemde voor waarden kan worden voldaan. Het bestemmingsplan beoogt verder bos en natuur te beschermen. Ook water en milieu vinden hun weer slag in het bestemmingsplan door het stellen van voorwaarden bij ontwikkelingen, het aanlegvergun- ningenstelsel en in de keuze voor bepaalde bestemmingen. Nieuw-, bouw ten behoeve van niet-agrari*. sche bedrijven of burgerwoningenis in het gehele plangebied uitgesloten. Alle legale niet-agrarische bedrijven zijn positief bestemd met een bouwkavel op maat. Voor het omzetten van een agrarische bedrijfswoning naar een burgerwo ning bij sloop van bedrijfsopstallen en woningsplitsing is een aparte regeling opgenomen. Ook dit is nieuw ten opzichte van het huidige bestemmingsplan. Uiteraard is deze samenvatting niet volledig. Wie belangstelling heeft kan het voor ontwerpplan in zijn totaliteit gaan inzien op het gemeentehuis. De exacte data en tijden kunt u vinden in bijgaande publicatie "Bestem mingsplan Buitengebied".

Peel en Maas | 2001 | | pagina 24