f25. PEEL EN MAAS van Zagewetters teken Merselo jubileum in het De Q n Nominaties voor Loek A. Nelissenprijs Jac en Annie Cox 50 jaar getrouwd awillems n www ES^enmaas"! Jenniskens^ retour kodak kamera St. Nicolaas- wandeltocht in Merselo Brand in garagebedrijf [Sinterklaas- markt Big Benny bij Omroep Venray Div. modellen/topkwaliteit ronde hals -V-hals Polo sluiting Normaal v.a. Winterschil der'korting' Creemers gaat veel verder Kadootje groot kadootje klein Dat moet gewoon een staatslot zijn. De trekking is 1 dag verzet naar pakjesavond 5 dec. Er zijn loten van ƒ6,- en 30,- verkrijgbaar en natuurlijk ook oudejaarsloten. Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571 4B1 voor uw oude kamera bii aankoop van een SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur Op donderdag 3 januari 2002 houden de Venrayse ondernemers hun nieuwjaarbijeenkomst nieu we stijl. Tijdens deze bijzondere bijeenkomst wordt ook bekend wie van hen de Loek A. Nelissenprijs in ontvangst mag nemen. Deze was tot vorig jaar bekend onder de naam Venray Promotieprijs. Op zondag 25 november wordt in Merselo weer de St. Nicolaaswandeltocht gehouden. De afstanden zijn: 5 10 en 20 km. De starttijden: 20 km van 09.00-11.00 uur; 10 en 5 km van 09.00-13.0 uur. Om 12.00 uur precies start St. Nicolaas met een heleboel pieten op de 5 km vooraf gegaan door de Merselose fanfare. De startplaats is bij Zaal het Anker, Grootdorp 73 in Merselo, tel. 546217. Het inschrijf geld bedraagt ƒ4,40 met medaille of cijfertje en speculaas of ƒ2,60 zon der medaille maar wel met specu laas. Het inschrijft)ureau sluit om 16.00 uur. In een garagebedrijf aan de Stationsweg is vrijdagavond omstreeks 21.00 uur brand uitgebro ken. Een bestelbusje ging in vlam men op, enkele andere voertuigen werden beschadigd. Ook sneuvel den enkele ruiten van de showroom en onstond rook- en roetschade. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen, maar kon de oorzaak van de brand niet vaststel len. De eigenaar heeft de volgende dag aangifte gedaan van brandstich ting. De politie doet nader onder zoek. Na de bijeenkomt van 2001 is een werkgroep van de Venrayse onder nemersverenigingen en VVV Venray aan het werk gegaan om de bijeenkomst in een feestelijk jasje te steken. Gekozen is voor de presen tatie van de winnaar van de Loek A. Nelissenprijs in de entourage van een spraakmakende lasershow in de Rabozaal van Schouwburg Venray. De leden van de deelnemende ondernemersverenigingen hebben in november allen een uitnodiging voor de bijeenkomst ontvangen. Na 1 december komen er ook entreebe wijzen in de vrije verkoop. De win naars van de Loek A. Nelissenprijs en de publieksprijs ontvangen ieder een bronzen beeldje. Het beeldje, behorende bij de Loek A. Nelissenprijs is een verkleinde kopie van een groter beeld dat in overleg met de gemeente Venray een speciale plaats zal krijgen. Maker van de beelden en beeldjes is Theo van Dam uit Heusden bij Asten van Galerie Artheo. Inmiddels zijn de genomineerden voor de Loek A. Nelissenprijs bekend. Dat zijn Keijsers-Manders Installatiebedrijven (Agri Business Groep Venray e.o. en VZO), Boom Transport (Business Vision Venray), Frank en Christel Weiten van De Lekkernij en 't Ankertje in Merselo (Horeca Groep Venray), Nijsen/Granico (Industriële Club Venray), Hotel Asteria (LOZO), Pare De Witte Vennen (OOZO) en Maja Kateman van Reisbureau Vice Versa (Winkelcentrum Venray). De jury die de prijs zal toewijzen bestaat uit burgemeester Jos Waals, Christ van den Munckhof, vertegen woordiger van de pers en Gèrard Peters, directeur Fortis Bank en onafhankelijk ondernemer. Door het publiek zal op 3 januari een van de genomineerden worden aangewezen als winnaar van de publieksprijs. NIEUWE NAAM Voorzitter van de werkgroep Loek A. Nelissenprijs is Victor Weijs die ten tijde van Venray Initiatief met het idee voor een jaar lijks toe te kennen ondernemersprijs kwam. Hij verklaart de naamgeving van de prijs vanuit de grote verdien ste die Loek A. Nelissen heeft gehad voor de wederopbouw en de econo mische ontwikkeling van Venray na de Tweede Wereldoorlog. "Als ondernemer was hij zich al vroeg bewust van de sociale verplichtin gen die je ten opzichte van je mede werkers hebt. Verder was hij ook maatschappelijk altijd zeer actief. Nelissen heeft absoluut een voor beeldfunctie gehad, heeft inmiddels een respectabele leeftijd bereikt en is in de ogen van alle leden van de werkgroep een heel geschikte naam gever. Toen zijn naam viel is er ver der geen discussie geweest. Ook de promotie van Venray was bij Nelissen trouwens al in goede han den. Op zijn wagens stond 'Beton uit Venray', heb ik me laten vertel len. Een meer aansprekende naam geving van de Venrayse onderne mersprijs is overigens maar één van de kwaliteitsimpulsen die we het jaarlijkse evenement hebben willen geven. We hebben nu ook een aan trekkelijk omlijstend programma en de jurering is transparanter gewor den. We hopen dan ook dat veel ondernemers op 3 januari de weg naar de Venrayse schouwburg zul len vinden." Op vrijdagavond is er een jubi- omavond op touw gezet met tredens van diverse rasartiesten, als bijvoorbeeld Jan Strik en Ibert Petit, showdansgroep ertwa, Neutjesrang met kolderca- ret en het Boekels Kwartierke, aama hofkapel Die Fidelen [isentaler de avond met feestmu- ik zal voortzetten. Zaterdagmiddag is er een jeugd- Hing met optredens van liefst elf ugdige artiesten en de jeugd buu- jednerkampioen van Limburg: tam Jacobs uit Blerick. 's Avonds ndt er een reünie plaats van alle insen, prinsessen, bestuursleden, den van de Raad van Elf, boeren- uidsparen en vorsten van de vere ng- De receptie begint zondagmiddag oi 15.00 uur. Herman Zegers zal art na aanvang van de receptie na fjaar aftreden als vorst van De igewetters. Aansluitend wordt de euwe vorst van de Merselose jstelaovesvereniging gepresen- erd en geïnstalleerd. HISTORIE De vereniging werd in 1957 opge- icht door Piet Pubben, Tien oenselaar, Harrie van Dijck, Teng ris, Antoon Wismans en Harrie Iris. De oprichters kozen als naam De Pezerikken', het manne- jke geslachtsdeel van een varken, at vroeger gebruikt werd om een aag te wetten. Deze naam werd al innen enkele weken veranderd in agewetters, een naam die werd (acht door Jan Bardoel. De eerste prins, in 1957 door de fare uitgeroepen, was Jeu Arts, ir de eerste officiële prins van Zagewetters was Joop Baltussen. 'iet Pubben was de eerste vorst. Ij werd opgevolgd door Tien Herman Zegers neemt zondag na elf jaar afscheid als vorst van De Zagewetters Hoenselaar die ruim 22 jaar vorst van De Zagewetters was. They Claessens volgde Tien op en in 1990 werd Herman Zegers vorst van de vastelaovesvereniging. De Zagewetters hebben jaarlijks binterklaas en twee pietermannen llen op maandag 26 november de [tekmarkt in Venray bezoeken. De oedheiligman zal op de markten londlopen. Voor de kinderen heb- fen de zwarte pieten een verrassing; tok voor de moeders heeft de Sint n verrassing. De Sint en de pieten [omen om ongeveer 13.00 uur op |e markt tot 16.00 uur. Dus kinderen en moeders: komt lllen op maandag 26 november naar 1 Sinterklaasmarkt in Venray. 'n abonnement waard I Op donderdag 22 november is Big Benny uit Roermond te gast van 21.00 tot 22.00 uur in Waar zijn de troubadours gebleven? Dit naar aan leiding van zijn nieuwe cd Sjwaor Gelaje. Het programma wordt voor afgegaan door Gèr Gedoan van 20.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 24 november is het precies tien jaar geleden dat Freddie Mercury, de zanger van Queen, overleed aan Aids. Programmamaker Eric van Otterdijk heeft een twee uur duren de special gemaakt over deze veel te vroeg overleden leadzanger van Queen. Behalve muziek van Freddie en Queen zijn onder andere opna mes te horen van Smile Bad News. Deze Freddie Mercury speci al kunt u tussen 21.00 en 23.00 uur beluisteren. De herhaling van het programma Time Switch schuift één uurtje op en is te beluisteren van 23.00-24.00 uur. Maandagavond 26 november tus sen 19.00 en 20.00 uur kunt u luiste ren naar een live interview en optre den met Dave Sheriff uit Engeland in het programma PeelGrass. Dave heeft net een nieuwe cd uitgebracht waarop 13 duetten staan die hij zelf heeft geschreven en die hij zingt samen met de Nederlandse zangeres Shayenne. PEEL EN MAAS ook on line DONDERDAG 22 NOVEMBER 2001 - NR. 47 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG Gouden bruidspaar in Venray Jac Cox uit Castenray en Annie Poels uit Horst leerden elkaar ruim een halve eeuw geleden ken nen op de kermis in Horst. "In het Lunapark zag ik Annie voor het eerst", weet Jac zich nog goed te heugen. "Ik heb echter nog een hele tijd achter Annie aan moeten lopen voordat bij haar de eerste vonk oversprong." Lachend kijkt Jac Cox (70) zijn vrouw aan in hun woning in het St. Jozefkwartier in Venray. Annie beantwoordt zijn lach met een brede grijns op haar gezicht. "Ik zag hem eerst eigenlijk niet staan. Ja, hij moest er inderdaad wel even moeite voor doen om mijn liefde te win nen." De vasthoudendheid van Jac wierp uiteindelijk wel zijn vruchten af, want vijftig jaar geleden stapten de twee jeugdige geliefden in het huwelijksbootje. "Op maandag 26 november zijn we alweer vijftig jaar voor de wet getrouwd", zegt Annie (72), "maar we vieren ons gouden bruiloftsfeest op zaterdag 1 decem ber met familie, vrienden en beken den." Jac en Annie hebben een groot deel van hun leven in Castenray gewoond, vertelt Jac. "Veertig jaar met erg veel plezier. Ik ben geboren en getogen in Castenray, maar tien jaar geleden besloten we naar Venray te verhuizen. In het St. Jozefkwartier hebben we het uitste kend naar onze zin. Alle voorzienin gen dichtbij, wat wil een mens nog meer. Met het oog op onze oude dag hebben we toen een goede keuze gemaakt." KINDEREN In Castenray zagen de vijf kinde ren van het gouden bruidspaar het levenslicht. Inmiddels hebben Jac en Annie elf kleinkinderen en één achterkleinkind. "Ik heb altijd als een echte huismoeder voor de huis houding en de opvoeding van onze vijf kinderen gezorgd", vertelt Annie. Jac wilde altijd graag naar de MULO om onderwijzer te worden. "Maar in het onderwijs was toen in tegenstelling tot nu bijna geen werk te krijgen. Ik heb jaren als fabrieks arbeider gewerkt, onder andere vijf tien jaar in een fabriek in Tegelen." Televisiekijken is een grote hobby van Jac en Annie vult haar vrije uur tjes onder andere met vrijwilligers werk in het St. Jozefkwartier en het vervaardigen van kaarten. "Leuk om te doen; ik ben nu druk bezig met het maken van kerstkaarten." Jac en Annie Cox-Poels vieren hun gouden bruiloftsfeest op zater dag 1 december met familie, vrien den en bekenden Pa9 Vastelaovesvereniging viert 4 x 11-jarig bestaan hun zittingsavonden, de 'karmenaaj- visites, een naam die werd bedacht door Alois van Meyel. De eerste zit tingsavond werd gehouden in 1959 op een maandagavond, een traditie die tot begin jaren tachtig stand hield, omdat vroeger als er een var ken geslacht werd, de buurt op de maandagavond daaropvolgend uit genodigd werd om 'karmenaaj' te komen eten. Vanaf 1982 zijn er twee zittings avonden, op vrijdag en zaterdag, om aan de grote publieke belangstelling te kunnen voldoen. Veelal dorpsar tiesten weten het Merselose publiek steeds weer te vermaken. ARTIESTEN Bekende artiesten zijn bijvoor beeld Tieske en Theike met hun dorpspolitiek, Gewoon Half, 't ISWA, De hofdames, Joep Pubben als buutreedner en natuurlijk de Merselose hofkapel Die Fidelen Rosentaler. Sinds 1990 kent de vastelaoves vereniging ook de uitreiking van de Orde van Verdienste, de hoogste Merselose onderscheiding die in de residentie Den Tommes wordt uit gereikt aan personen die zich op velerlei gebied ingezet hebben voor de Merselose dorpsgemeenschap. Merselo kent ook een actieve jeugdvastenaovend en een goed ver zorgde optocht, dankzij de inzet van vele actieve éénlingen, duo's en buurtverenigingen die ook in de optocht van Venray regelmatig in de prijzen vallen. Fanfare St. Oda en joekskapel de Platvuut zorgen jaarlijks voor de muzikale noot. "Merselo viert vastenaovend in eigen dorp en wij hopen dat dat nog jaren zal voortduren. Dit cultureel feest moet zijn bestaan blijven rechtvaardigen in deze gejaagde maatschappij. Wij nodigen iedereen graag uit om het 4 x lljarig jubi leum van de Zagewetters met ons mee te komen vieren", laat vorst Herman Zegers weten. 79 Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service 'astelaovesvereniging De jewetters viert op zaterdag 23 bondag 24 november haar 4 x (jarig bestaan met een spette nd jubileumprogramma in een ote feesttent bij zaal 't Anker in erselo. Bel voor meer informatie: 0478-632044 Ruim 150 joor ervaring. Grotestraat 57, Postbus 9 5820 AA Vierlingsbeek y/ Telefoon: 0478-632044 Telefax: 0478-632046 creemers

Peel en Maas | 2001 | | pagina 15