Auteur signeert Reizen door de oude Peel Vertrouwensbasis met klant is belangrijk Cadeautjes voor arme kinderen Controles door Vrijwillige Politie Piet Lensen in het zonnetje Sinterklaasvoorstelling in Het Theehuis leppie Kraft ij de Vöskes Gregoriusspeld Wonderlijke wereld UW Bridgedrive Divinolandia Nieuwe bestuursleden EL EN MAAS donderdag 22 november 2001 - Pagina 13 'Operatie Schoenendoos' op jschool De Flierefluit is een tsucces geworden. Door het ren van klusjes haalden de eren een bedrag op van maar 600 gulden. t betekent dat namens De efluit 60 dozen met cadeautjes aar gaan naar leeftijdgenootjes ndia, Roemenie en Tanzania, ratie Schoenendoos is een lan- jke actie waarbij kinderen een lenendoos met schoolspullen en goed vullen voor kinderen in arme landen. In de schoendozen zit ten allerhande spulletjes van schrif ten, pennen, kleurboeken en knuf fels tot en met puzzels, ballonnen, springtouw en toiletartikelen zoals zeep, shampoo, kam of borstel en toilettasje. In heel Nederland wordt in deze weken de actie gehouden. Maandag 26 november gaan de schoendozen van De Flierefluit naar Kerkrade, een van de landelijke inzamelpunten. Vrijwillige Politie van het net Venray houdt op zaterdag 24 ember diverse controles tussen I0 en 16.30 uur op verschillende nies binnen haar district. De willige Politie zal naast de pre- lieve en repressieve controles :ns het publiek informeren over taak als vrijwilliger om burgers iteresseren voor haar werk. De willige Politie organiseert deze in het kader van het mationale Jaar van de williger dat door de Verenigde es is ingesteld. Vrijwillige Politie zal tussen en 12.00 uur verkeerscontro- iiouden in Venray. Zij zal daar- ist informatie geven aan het iliek over onder meer de taken, bevoegdheden en de opleiding ide politievnjwilliger. In de mid- jzullen ertussen 13.00 en 14.30 verkeerscontroles plaatsvinden p zaterdag 24 november organi- it carnavalsvereniging de Vöskes Meerlo een Limburgse Avond, in verband met haar 5x11 jarig ileumfeest. In eerdere publicaties rd Franz Theunisz genoemd als van de artiesten. Door ziekte Franz Theunisz zich echter af «ten melden voof deze mrgse Avond, ivalsvereniging de Vöskes Beppie Kraft als vervanger te contracteren. De artiesten jitreden op deze Limburgse fed zijn Taai Taai, Ummer del iver en Beppie Kraft. De kaarten len in de voorverkoop 15 gulden jaan de kassa 17,50 gulden. De verkoopadressen zijn Jan Peters jtiel (0478- 691278) en zaal 't geind in Meerlo. De avond int om 20.00 uur. in Horst en tussen 15.00 en 16.30 uur in Gennep. De politieregio Limburg-Noord heeft ip totaal ongeveer 100 politievrijwilligers in dienst. Deze politievrijwilligers hebben elders een beroep en zij ondersteunen in hun vrije tijd na een intensieve opleiding de beroeps agenten in hun werkzaamheden. De opleiding duurt ongeveer twee jaar en vindt tijdens de avonduren plaats. Daarnaast zijn er minimaal tien sta ges die meestal op zaterdag plaats vinden. Een vrijwilliger wordt gemiddeld 220 uur per jaar ingezet, meestal in de directe woonomge ving. Zij hebben hoofdzakelijk als taak het voorkomen van kleine cri minaliteit, hulpverlening en eerste opvang, controles in het kader van openbare orde en veiligheid, milieu controles, verkeerscontroles en der gelijke. Hebt u interesse in het werk van de Vrijwillige Politie dan kunt u contact opnemen met de heer Ernest Vermathen, regionaal coordinator Vrijwillige Politie Limburg-Noord, telefoonnummer 0900 - 88 44. U kunt ook kijken op www.politie.nl/limburg-noord. Tijdens het Ceciliafeest hebben twee leden van het gemengd koor van Veulen de zilveren speld met oorkonde van de Gregorius-vereni- ging ontvangen en wel mevrouw Dora v. Staveren-Reintjes en mevrouw Riek van Kempen- Driessen. Beide leden zijn 25 jaar lid van het gemengd koor. De zilve ren speldjes werden door de voorzit ter van het kerkbestuur, kapelaan Van Dijck, opgespeld. PEEL EN MAAS a abonnement waard AAN D£ ABONNEES VAN PEEL EN MAAS De abonnees van Peel en Maas, die ons gemachtigd hebben het abonnementsgeld van hun rekening af te halen, zijn gewend dat dit in twee termijnen geschiedt. Met ingang van 2002 zijn wij genoodzaakt, om, uit kostenoverweging, het abonnementsgeld in één termijn te incasseren. Dat zal medio januari gebeuren. De prijs voor het jaarabonnement bedraagt per 1 januari 2002 17,30 Euro. Postabonnees betalen vanaf die datum 27,50 Euro. De overige abonnees ontvangen begin januari een factuur en zij kun nen het abonnementsgeld, o.v.v. abonneenummer en factuurnummer overmaken op bankrekening 15.39.05.468 Zij kunnen echter ook onderstaande machtiging tekenen zodat wij automatisch zorgdragen voor de betaling van uw abonnementsgeld. Naam:- Adres:1 Postcode en Woonplaats: Rekeningnr: Machtigt hierbij de administratie van Van den Munckhof bv om een keer per jaar het abonnementsgeld voor Peel en Maas van zijn/haar rekening te halen. Handtekening Van den Munckhof BV administratie Peel en Maas, Postbus 1, 5800 AA Venray Voor de allerkleinsten onder ons breekt er weer een spannende tijd aan. Sinterklaas komt weer naar Nederland. Samen met zijn pieten en een schip vol cadeautjes en snoep. Tenminste dat hopen we. Om Theo Janssen gast in boekhandel Van den Munckhof Op koopzondag 25 november l I de auteur Theo Janssen in lekkandel van de Munckhof, rotestraat 68 in Venray, zijn J tent verschenen boek Reizen lor de oude Peel signeren. Dit bitterende Peelboek is met recht ii cadeautip. De schrijver zal sgewenst een citaat of rijm uit t boek toevoegen, dat past bij de Hvanger, ontvangster van dit j lek. De winkelprijs bedraagt 59 ilden. Het verhaal van St. Jozef van de nakt relatiemakelaar dat ook staat J Reizen door de oude Peel: Nabij mray, in het oude Spaansche ilder, verscholen tussen de den- nbossen, ligt het eeuwenoude kucht Smakt. Hier aan de rand van de geheim- uiige Peel, waar sinds eeuwen de j haar gouden doos geopend «ïdt, waar de boeren aan het j ardvuur over Peelreuzen vertel- hier wordt St. Jozef vereerd. In uitgestrekte Peel rondom Venray frezen hier vele kerken en kapel- Zo kreeg ook Smakt, een uur ins van Venray, zijn bedehuis in '99. Smakt met de oudste kapel nSt.Jozef, is tot heden de enige devaartplaats van deze heilige kleven in Nederland. In maart is t druk in de Smakt en ook Jozef heeft het druk want duizen- I klagen hunnen nood en vragen zijn voorspraak. Duizenden jon- ns en meisjes komend van heinde ver, bezoeken in de maand maart Jozef in de Smakt en vragen hem tóewerking in het zoeken van een ede levensgezel. Veel kaarsen Or vrome mensen ontstoken, inden in de kapel voor het barok- •ldje van St.Jozef. Zo ligt het )r, het eenzame dorpje, als een 'lor Nazareth temidden van de *sen in het gezegende tourgsche land. ST. JOZEF Op 1 september 1999 bezochten 'J het St. Jozef kapelletje van de lakt, gelegen op Venrays grond- kied op nog geen achthonderd '•er van het Brabantse dorpje ilthees. Boven de gotische deur ring van de kapel, prijkt het bordje 1699. Behoedzaam betreden wij het kapelletje. Boven het altaar prijkt het beeldje van St. Jozef omgeven door engelen. Het geheel in barokstijl uitgevoerd. Aan zijn rechtervoet van St. Jozef staat het kindje Jezus, dat zijn handje uit steekt als of hij reeds wilde zeggen: "Kom tot mij, gij die belast en bela den zijd". St. Jozef wijst met zijn linkerwijsvinger naar het zuiden, zijn boodschap zal zijn: Gaat heen in vrede, ik wijs U de weg". Aan het aantal kaarsen te zien heeft St. Jozef vandaag al veel bezoek gehad. Een mooie lichtblonde vrouw van tegen de veertig betreedt het kapelletje. Zo te zien is ze vastberaden. Ze weet wat ze wil. Een grote kaars van 10,- met een geschatte aandachtstijd van ongeveer twee dagen wordt door haar ontstoken. Zij neemt plaats in de eikenhouten banken en bedekt haar aangezicht in haar han den. Wat zou haar nood of voor spraak inhouden? Zou ook zij aan St. Jozef vragen om medewerking bij het zoeken naar een levensgezel? Zo'n bede moet voor St. Jozef in dit geval een gemakkelijke klus zijn! In de 300 jaren dat St. Jozef hier zijn werk deed is hij duizend maal dui zend keren succesvol geweest. Aan Veel kaarsen door vrome mensen ontstoken, branden in de kapel voor het barokbeeldje van St.Jozef waar de hele dag mensen komen. De toe loop is soms zo groot, dat de geeste lijke moet preken in het portaal van de kapel, opdat, de honderden die buiten staan het kunnen horen. Grote wonderen zijn in de Smakt niet opgetekend, maar de vele brie ven van dankbare pelgrims zijn getuigen van de merkwaardige gebedsverhoringen. de prijzen van de kaarsen is af te lei den dat de hemelse tarieven voor bemiddeling gelijke tred houden met die van aardse makelaars. Eenmaal weer buiten passeren een zwaar bepakte man en vrouw het kapelletje. Zij raadplegen hun gids en kijken aandachtig naar het kapel letje. Ze zijn blijkbaar te zwaar bepakt om even aan te wippen. Zij volgen ongezien de richting zuid waarts, die St. Jozef daarbinnen reeds aangaf. Ze belopen het, "Pieterburenpad". De Pietersberg in Maastricht is nog heel ver. Trouwens, St. Jozef kan als make laar niets meer voor hun doen. Ook dit verhaal kunt U lezen in het boek: Reizen door de oude Peel. vast een beetje in de stemming te komen is er op woensdagmiddag 28 november een sinterklaasvoorstel ling door Poppentheater Pierrot: 'Sinterklaas en de struisvogel'. Sinterklaas is jarig. Nina en Struis de struisvogel komen helemaal uit Zuid-Affika om voor Sint een dans voorstelling te geven. Als het bijna zover is.komt Willy roet in het eten gooien! Maar Piet gaat daar onmiddellijk wat aan doen. Al bij al weer een leuke en spannende voor stelling voor de kleintjes. De voorstelling begint om 14.00 uur en kaartjes zijn verkrijgbaar bij Het Theehuis of VVV kantoor: tel. Theehuis 0478-513690 De komende feestdagen staan geheel in het teken van kleurtjes, geurtjes, fel gekleurde accessoires. En natuurlijk mooie felgekleurde bloemen. De trend van 2001 is kleurrijk en is afkomstig uit diverse landen, met name de Oosterse bonte kleuren en stoffen ziet u veelzijdig terug. Uiteraard is de klassieke trend zoals altijd populair: goud, zilver, rood zijn rijkelijk vertegenwoor digd. Bloemenhuis Angèle heeft een grote internationale collectie trend artikelen gepresenteerd zodat u ook nu al aan de slag kunt, vooral nu de dagen steeds korter worden en de avonden langer is het heerlijk om creatief bezig te zijn en uw huis weer sfeervol en warm in te richten. Bij Bloemenhuis Angèle kunt u vanaf vrijdag 23 november nieuwe inspirerende ideeën opdoen tijdens de jaarlijks traditionele open dagen (vrijdag 23 november van 09.00 tot 21.00 uur, zaterdag 24 november van 09.00 tot 17.00 uur en zondag 25 november van 12.00 tot 17.00 uur). U treft er een keur van schitteren de artikelen om uw huis te verfraai en voor de komende feestdagen. Alle artikelen zijn zo gepresenteerd, zodat u zelf mooie combinaties kunt samenstellen. Uiteraard is het team van Bloemenhuis Angèle u behulp zaam indien gewenst. Als extra service is Bloemenhuis Angèle extra geopend op zondag 25 november en op zondag 16 decem ber. Extra koopavonden voor Sinterklaas: vrijdag 30 november, maandag 3 en dinsdag 4 december; voor Kerstmis: woensdag 19, don derdag 20 en vrijdag 21 december tot 21.00 uur. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Vrijdag 23 november is het feest bij Manders Machines. Het Venrayse bedrijf opent dan haar nieuwe bedrijfspand aan Keizersveld nr. 16. Bovendien krijgt het bedrijf die dag het ISO 9001 certificaat uitgereikt. Eigenaar Louis Manders startte zestien jaar geleden met een eigen bedrijf. Hij was werkzaam als con structeur in de machinebouw en was Aan de bridgedrive voor Venray-Divinolandia op vrijdag avond 16 november, werd door 164 bridgeliefhebbers deelgeno men. Het was voor de tiende keer en wederom heel geslaagd. En dat was mede te danken aan de erva ren en plezierige begeleiding van mevrouw Corry Hartong en de heer Jan 1-Ieinekamp. De opbrengst van deze avond was bedoeld voor de inrichting van een nog te bouwen sociaal centrum in de Rua Venray. Het totaal van sponsoring en inschrijfgelden is ca. ƒ6300,- geworden. Het bestuur van de Stichting wil, namens de bewoners van Divinolandia, haar dank uitspre ken aan iedereen die aan dit mooie resultaat heeft bijgedragen. Groepswinnaars: D: 65.63% ds. Zwitserlood-Ten Hom; G: 64.50% hr. Lunter-Janssen; B: 63.89% hr. Hanen-Bollen; E: 63.75% mw. Penninx-hr. Penninx; F: 63.54% ds. De Vries-V.d. Hark; C: 57.64% hr. Corver-Sijbers. Dankzij het voortreffelijke com- puterwerk van de heer Gijs Verweij was de uitslag snel bekend. We gaan gewoon door, de datum voor volgend jaar ligt al vast en wel: vrijdag 15 november. Noteer het alvast in uw agenda. tot de conclusie gekomen dat hij dat zelf bedrijfsmatig ook zou moeten kunnen. In tien jaar tijd groeide het bedrijf, Manders Machines, van 200 m2 werkvloer naar zo'n 800 m2 met nog eens 400 m2 kantoorruimte. Het bedrijf vervaardigt productgebon den machines in opdracht van klan ten. Enkele klanten van Manders Machines zijn o.a. Inalfa, Xerox, Philipsbedrijven en HP. "Het eerste wat we aan klanten verkopen is PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Na een periode waarin de MMSK St. Petrus Banden heeft gefunctioneerd met een bestuur waarvan diverse functies door leden werden waargenomen is men er nu in geslaagd een aantal kandidaten te vinden voor diverse belangrijke functies. Met de nieu we kandidaten werd op de onlangs gehouden bestuursvergadering gesproken over de verdeling van de functies. Eerst werd aan de zit tende leden gevraagd welke func ties zij nog zouden willen vervul len. De huidige penningmeester, Ben Otten, en diverse andere leden die ook binnen het nieuwe bestuur een functie wilde bekleden bleven beschikbaar. Zo hebben de overgebleven, nog zittende bestuursleden een andere functie binnen het nieuwe bestuur aan vaard. Met algehele stemmen (leden boven de 16 jaar mochten stemmen) werd J. v. Stelten geko zen tot voorzitter en G. v. Stappershoef tot vice-voorzitter. Tot secretaris werd benoemd P. Swinkels. lucht", verklaart Louis Manders. "Bedrijven komen met wensen voor productielijnen bij ons, waarna wij aangeven of en hoe we die wensen kunnen realiseren. Een goede ver trouwensbasis met de klant is daar bij zeer belangrijk. Je maakt immers iets wat ze nog niet gezien hebben." Daarbij komt dat in de onderhande lingsfase het financiële plaatje ook een rol speelt. "Je moet dat product, wat je zelf ook nog niet eerder gemaakt hebt, tegen een goede prijs verkopen. De jarenlange ervaring die wij in deze branche hebben is dan ook zeer belangrijk." Bij deze productie heeft Manders Machines nagenoeg alles in eigen hand. "Wij construeren vanaf het idee en maken zelf mechanische tekeningen, elektraschema's, produ ceren zelf de software en de uitein delijke assemblage en installatie bij de klant wordt door ons verzorgd" aldus Louis Manders. Naast Manders Machines, telt Manders Industries, de overkoepe lende organisatie, nog enkele andere bedrijven. De tweede onderneming die opgericht werd was Rimas, een bedrijf dat zich heeft gespeciali seerd in werkplekinrichting, trans fersystemen voor productieproces sen en handel in profielen. Daarnaast werd in België een bedrijf dat zich op dezelfde markt begaf als Manders Machines, over genomen. "Dat bedrijf stond aan de rand van een faillissement. Wij heb ben binnen 4/5 jaar dat bedrijf weer in het zadel gekregen" Sinds twee jaar heeft Manders Industries ook een vestiging nabij Chicago. Die stap is gemaakt omdat Manders Industries voor ongeveer de helft afhankelijk is van de auto-industrie. Alles bij elkaar werken in de vier bedrijven, die zelfstandig opereren, ruim honderd mensen. In het kader van de opening houdt Manders Machines open dag op zaterdag 24 november van 10.00 tot 15.00 uur in het nieuwe pand aan Keizersveld. "De hal heeft een oppervlak van 2400 m2 en er zijn bovendien nog uitbreidingsmoge lijkheden. Maar dat kunnen de men- sen zaterdag zelf komen bekijken". Open dag bij Manders Machines Afscheid van brandweer na 29 jaar trouwe dienst Piet Lensen werd vrijdagavond tijdens de feestavond van de brandweer in hotel Asteria door brandweercommandant Peter Bandsma en wethouder Driessen na 29 jaar trouwe dienst in het zonnetje gezet. Omdat hij de 55- jarige leeftijd heeft bereikt gaat hij met functioneel leeftijdontslag. Als dank voor zijn jarenlange inzet ontving hij onder andere een hotelbon, een oorkonde en een bos bloemen. De volgende mensen werden geëerd omdat zij in het afgelopen jaar een diploma behaalden: Ed Brüggeman (diploma hoofdbrand wacht), Frank Thijssen (diploma brandweerchauffeur), Peter Achten (diploma hoofdbrandwacht en brandweerchauffeur), Jeroen Lammers (diploma brandwacht eer ste klasse), Jos Wilms (diploma brandwacht eerste klasse), Dennis Mangli (diploma brandwacht), Ruud Spee (diploma brandwacht), Ruud Steegh (diploma brandwacht), Roland de Vink (diploma brand wacht en het certificaat persoonlijke bescherming). De volgende mensen ontvingen de vrijwilligersmedaille van Hare Majesteit de Koningin: Walter van Hoek (10 jaar vrijwilliger), Stefan Jansen (10 jaar vrijwilliger), Ray Bardley (10 jaar vrijwilliger), Maria Verstegen (10 jaar vrijwilli- Piet Lensen nam vrijdagavond na 29 jaar trouwe dienst afscheid van de Venrayse brandweer ger), Jan Koenen (20 jaar vrijwilli ger), Theo Fila (20 jaar vrijwilliger) Onderscheiding van de Nederlandse Vereniging voor Brandweer en Hulpverlening: Peter Peeters (12,5 jaar brandweerdienst), Toon Martens (12,5 brandweer dienst), Pieter Willem Jenneskens (12,5 jaar brandweerdienst), Frank Cremers (12,5 jaar brandweer dienst), Jan Koenen (20 jaar brand weerdienst), Theo Fila (20 jaar brandweerdienst), Martien Arts (30 jaar brandweer dienst).

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13