Enthousiasme over kennismakingsproject De laatste keer? i Trouwe klanten ecordpoging polonaise mislukt Gala-evening Rosalie wint pompoenwedstrij d Tweede Mega Silvester Party in De Wetteling PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Het Zonnelied Kienen in 4t Brukske Venray's Mannenkoor Den Hoender Kaartconcours Jeugdtref Veltum De Springplank Michael de Jong in De Evenaar Ledenvergadering VVD De Bonte Koe Rooyart jgjn gjg MAAS donderdag 15 november 2001 - Pagina 23 Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray AAN DE ABONNEES VAN PEEL EN MAAS De abonnees van Peel en Maas, die ons gemachtigd hebben het abonnementsgeld van hun rekening af te halen, zijn gewend dat dit in twee termijnen geschiedt. Met ingang van 2002 zijn wij genoodzaakt, om, uit kostenoverweging, het abonnementsgeld in één termijn te incasseren. Dat zal medio januari gebeuren. De prijs voor het jaarabonnement bedraagt per 1 januari 2002 17,30 Euro. Postabonnees betalen vanaf die datum 27,50 Euro. De overige abonnees ontvangen begin januari een factuur en zij kun nen het abonnementsgeld, o.v.v. abonneenummer en factuurnummer overmaken op bankrekening 15.39.05.468 Zij kunnen echter ook onderstaande machtiging tekenen zodat wij automatisch zorgdragen voor de betaling van uw abonnementsgeld. Naam: Adres: Postcode en Woonplaats: Rekeningnr: Machtigt hierbij de administratie van Van den Munckhof bv om een keer per jaar het abonnementsgeld voor Peel en Maas van zijn/haar rekening te halen. Handtekening Van den Munckhof BV administratie Peel en Maas, Postbus 15800 AA Venray -möject bestaat alweer zeven jaar. lomend voorjaar kan de jeugd 'in 6 tot 14 jaar opnieuw gratis ■nnisinakcn met de Venrayse iortverenigingen. De clubs ope- ndan op vier dagen hun deuren lor de jeugd. De initiatiefnemers Peter ouwmans (Red Stars) en Frans nniskens (Rooyse VK) zijn nog ieds de trekkers van het project, onderdagavond werd in sporthal Wetteling een bijeenkomst houden met de sportclubs, aarbij was ook sportwethouder ouba aanwezig. De twintig ver gen woordigers van de verenigin- loonden zich enthousiast over het project want veel kinderen die aan de kennismaking meedoen wor den ook lid van de club. Dit jaar waren de allochtonen het speerpunt. En dat was niet zo'n succes. 'Het liep heel moeizaam. De opkomst was bedroevend tot nihil", zei Peter Bouwmans. Kees Moerkerk van Synthese meldde dat de zeven all ochtone kinderen die wel deelna men toch bij de club zijn blijven hangen. In 2002 ligt het accent op de groepen 3, 4 en 5. Bouwmans: "Hoe vroeger de kinderen kennis maken met een sport des te eerder ze ook lid worden. Dit is een belangrijke doelgroep voor de toe komst." De jongste jeugd vanaf 6 jaar kan echter niet bij alle sport clubs terecht. Soft- en honkbalclub Red Caps en basketballvereniging Jumpers hadden hun bedenkingen. "Deze kinderen zijn te jong voor ons. Fysiek lukt het niet om ze met zo'n grote bal te laten spelen", zei Kees Spitters van Jumpers'76 die meer aandacht wilde voor de 2- én 13-jarigen. "Want de kleinste jeugd die vindt wel zijn weg naar de sportclubs. Maar het probleem is als ze twaalf zijn om ze dan vast te hou den." De organisatie wil daarom de sportclubs voortaan meer bij de voorbereidingen betrekken. "We doen wel iets maar we weten niet of we het goed doen", zei Frans Jenniskens. Veel clubs gaven aan problemen te hebben met net vinden van voldoende kader. Repetities: Maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 17 nov. St. Caeciliafeest; locatie bekend, carpoolen zelf rege len. Zondag 18 nov.: 10.30 uur Paterskerk met misintentie voor alle leden en overleden leden van ons koor. Zondag 25 nov.: Vrij will igersdag Paterskerk. 10.30 uur zingen, waar na brunch met partner in dans en partycentrum Janssen. Bij verhindering a.u.b. afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitiea vonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: Trees Douwes, tel. 0478-584494 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Op zaterdag 17 november wordt er in 't Brukske gekiend in wijkge- böuw De Kiosk, aanvang 19.30 uur. De kienavond is bestemd voor mensen die in 't Brukske wonen. Er zijn mooie prijzen te winnen zoals een kinderfiets, 3-persoons tent, ski- pak, levensmiddelenmand, gezel schapsspellen en nog veel meer. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Koorscholing: Donderdag 15 november: geen koor scholing. Donderdag 22 november: 19.30-20.00 bariton rij 2+3. Repetities: Donderdag 15 november: 19.30 uur repetitie bas en bariton 20.00 uur repetitie gehele koor. Donderdag 22 november: 19.30 uur repetitie tenor 1 en 2 20.00 uur repeti tie gehele koor. Programma: 24 november: Cecilia-/feestavond 16 december: Kerst-inn Schouwburg Venray Afmelden bij Cees van Kreij, telefoon 589775 (bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur). Oud papier kunt u afleve ren bij de VMK-container aan de Molenhofweg (niet na 22.00 uur). Donderdag 15 november: 20.00 uur eerste kaartavond uit de serie van zes (kerstconcours). De vijf.opvol gende donderdagen zijn: 22 en 29 november en 6, 13 en 20 december. Van de zes donderdagen mag u er een missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden samen 7,50 gulden. Vrijdag 16 november: paranormale avond door Mieke en Theo de Hoog uit Boxmeer. Maandag 19 november: 20.00 uur clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 20 november: 13.15 tot 16.30 uur handwerkgroep Vlijtige Liesjes; 20.00 uur AB vergadering Stichting Wijkcentrum Noord-West. Woensdag 21 november: 10.00 tot en met 11.30 uur volksdansen groep 1; 13.00 tot en met 14.00 uur groep 2 volksdansen; 14.00 uur handwerk groep Den Hoender; 19.00 uur yoga, voor informatie yoga: tele foon 514269. Donderdag 22 november: 14.00 uur activiteitenmiddag ouderenvereni ging met koersbal en kaarten; 20.00 uur tweede kaartavond uit de serie van zes (kerstconcours). Wijkcentrum Den Hoender is gele gen aan de St. Ursulastraat 2 in Venray. (advertorial) Op zaterdag 24 november zal in hotel Asteria te Venray voor het tweede opeenvolgende jaar een exclusieve en avondvullende Gala-avond worden gehouden. De aanvang is om exact 20.30 uur. In een schitterende ambiance kunt u, vanaf uw eigen gereser veerde tafel, genieten van een prachtig showprogramma inclu sief optredens van een aantal zeer bekende artiesten. Een greep uit hetgeen u kunt ver wachten: optredens van artiesten zoals o.a. Tony Willé (ex-Pussycat), Saskia Serge en niemand minder dan Freddie Breek die met meer dan 30 gouden platen nog altijd een begrip is in binnen- en buitenland. De muzikale omlijsting is in handen van de Belgische topformatie de Westband welke borg staat voor een gegarandeerd gezellige avond met aansprekende muziek. Natuurlijk zal er ook voldoende plaats en tijd worden ingeruimd om samen gezellig te kunnen dansen. Deze avond wordt u geheel ver zorg aangeboden, dat wil zeggen niet alleen inclusief het bovenstaan de showprogramma maar ook inclu sief een zeer uitgebreid en gevari eerd kout- en warm buffet, inclusief dessert, alwaar onze hostesses u per soonlijk naar toe zullen begeleiden. Verder bij aanvang een welkomst cocktail en natuurlijk worden alle drankjes (ook gedistilleerd) keurig en tijdig verzorgd. Alle overige kosten zoals gardero be en parking zijn eveneens inbe grepen. Samen met het eerder genoemde showprogramma zijn hiermee alle ingrediënten aanwezig voor een onvergetelijke avond. Trakteer uzelf en uw genodigden daarom eens op dit fantastische arrangement en laat u zich eens aan genaam verrassen! Deze avond is uitermate geschikt voor bedrijven, hun medewerkers en relaties en kan een uitstekend alternatief zijn voor b.v. uw personeelsfeest. U ontvangt een keurige nota welke als fiscale aftrekpost kan worden opgevoerd. De btw is in de toegangsprijs inbegrepen en daar mee dus terug vorderbaar. Ook 'particulieren' zijn van harte welkom. Ook zij zullen met dezelf de honneurs en aandacht worden behandeld. Kortom: iedereen is uit genodigd voor deze gegarandeerd gezelbge avond. Om aan deze avond enig cachet te geven en alles in de juiste stijl te laten verlopen verzoeken wij u om in gepaste kleding te verschijnen. Galakleding is natuurlij prefect maar niet strikt noodzakelijk en behoeft dus geen belemmering te zijn. Geen reden dus om dan maar niet te komen. De toegangskaarten voor deze avond kosten ƒ197,50 inclusief btw. Deze kunnen besteld worden bij Alcofin te Roggel onder het tel .nr. 0475-440156. Ook zijn de kaarten a contant verkrijgbaar bij hotel Asteria te Venray, Maasheseweg 80a. Mocht u nog eventuele vragen hebben dan künt u daarvoor ook terecht op het bovenstaande num mer. Op donderdag 15 november begint weer het kerstconcours van zes kaartavonden in wijkcentrum Den Hoender. Dit kerstconcours bestaat uit jokeren, rikken en kruis jassen. De vijf opvolgende kaart avonden zijn donderdag 22-29 november en 6-13-20 december. Van de zes donderdagen mag u ef een missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen 7,50 gulden. Aanvang 20.00 uur. Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in 'Venray. Zaterdag 17 november staat er weer een jeugdtref op het program ma van de wijkvereniging Veltum. Van 18.45 tot 20.30 uur is de jeugd van groep 7 en 8 welkom in bet wijkcentrum, om daar met elkaar te vertoeven, (eigen) muziek te draai en, te dansen en enkele spellen te doen. Van 20.30 tot 22.15 uur is dan de beurt aan de jeugd vanaf de eer ste klas voortgezet onderwijs. De entree bedraagt twee gulden voor leden en drie gulden voor niet-leden en is inclusief een glas frisdrank en chips. Donderdag 15 nov. (vanavond): Van 18.30 tot 20.00 uur kwis voor de kinderen van de groepen 5 en 6. We spelen Get the picture. De pre sentatie berust bij Lonneke en Sjang. Jongelui: geef je op voor de grote playbackshow van volgende week. Opgeven bij Marjolein. De uitslag van de afgelopen donder dag gehouden kaartspelletjes: 1. Moniek v. Waayenburg; 2. Eric Jongmans; 3. Nicole Barents. Eveneens op 15 nov., programma- vergadering voor de leiding van de donderdaggroep. Aanvang 20.15 uur. Maandag 19 nov.: Van 18.30 tot 20.00 uur knutselen voor de kinde ren van de groepen 3 en 4. Het St. Nicolaasfeest nadert, dus gaan we iets voor hem en zijn pieten maken. Dinsdag 20 nov.: Van 18.30 tot 20.00 uur clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. We houden een eta- lagetocht in het centrum van Venray. Hopelijk dat de winkeliers, in dé tussentijd, geen aanknopings punten weghalen. Aansluitend programmavergadering voor de leiding van de dinsdag. Donderdag 22 nov.: Grote play backshow voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Ouders: Het kamp van de Springplank wordt gehouden van 1 t/m 5 mei 2002. Zondag 18 november een bijzon- roptreden van Michael de Jong in Evenaar. In 1950 emigreerde de nilie naar Amerika. Al vroeg akte bij kennis met de lerikaanse muziek. Hij startte icarrière in clubs en festivals in om Detroit en later New Orleans, li 1981 verscheen zijn eerste um All Night Long. In Amerika s hij de man van de sex, drugs en :k 'n roll. Hij verhuisde in 1984 ug naar Nederland waar hij de ang en drugs de baas werd. De tk 'n roll bleef gelukkig. Hij maakte hier zeven albums die zon der uitzondering lovend ontvangen werden. Onlangs kwam de^d Park Bench Serenade uit en tijdens het optreden zullen biervan dan ook nummers gespeeld worden. Michael de Jong is een groot performer. Zijn optre dens zitten vol energie en emotie en is voor de liefhebber een onvergete lijke gebeurtenis. Het optreden begint om 16.00 uur'en de entree bedraagt ƒ12,50. De Evenaar, Merseloseweg 96, Venray, tel. 510036. Het had mooi kunnen zijn, een polonaise met 7000 deelnemers. De jury, notaris Paantjens en pastoor Jenniskens l Ysselsteyn kwamen (na hertelling) tot 777. Een mooi aantal maar niet voldoende voor een Benelux-record. Dat de pret niet drukken. "We hebben een geweldige dag gehad", liet Piet Hermans, voorzitter van de Venrayse prstenr.aad welen.. De .elf verenigingen van de Vorstenraad waren de hele dag al in touw. Al om half tien was het elschap in Ysselsteyn present. Vervolgens werd een tocht langs alle elf Venrayse kernen gemaakt met als finish het houwburgplein. Vanaf daar toog de polonaise naar de Grote Markt waar het ondanks de mislukte recordpoging, gezellig feest werd en voor het eerst in de vastelaoveshistorie, de elfde van de elfde door alle elf verenigingen inen werd ingeschoten. "En dat. willen we er wel inhouden liet Hermans weten. Elly Swinkels van Kojfiiehuis Zowyzo had becijferd dat twee klanten de afgelopen jaren 2000 keer een bezoek hadden gebracht aan haar koffiehuis. Maandag werden Cor en Nellie Bijl uit Venray dan ook aangenaam verrast door de ondernemende horecavronw. Met een bloemetje voor Nellie en een waardecheque voor Cor drukte zij haar waardering voor de twee vaste klanten in klinkende munt uit. Want Nellie en Cor kunnen tot aan het einde van dit jaar gratis koffie drinken bij Zowyzo. Op de foto Elly Swinkels met Nellie en Cor Bijl en de kleine Nadine. De Mega Silvester Party waar mee het jaar 2000 in sporthal De Wetteling werd afgesloten krijgt een vervolg. De horeca-onderne- mers Paul Hulsman en Twan van Bussel hebben opnieuw de handen in elkaar geslagen en zorgen ook in 2001 voor een knallend einde jaarsfeest. "We hebben vorig jaar alleen maar positieve reacties gehad en dat was voor ons reden om ook dit jaar uit te pakken met een eindej aarspar ty", zegt Paul Hulsman van het gelijknamige café aan het Schouwburgplein. Toch heeft het tweetal horeca-ondememers ook geleerd van de eerste editie van de De VVD-afdeling Venray houdt op maandag 19 november in hotel Asteria in Venray haar algemene ledenvergadering. Tijdens de vergadering zullen de twintig kandidaatsleden voor de gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart 2002 zich aan de ledenverga dering presenteren en wordt de defi nitieve lijstvolgorde vastgesteld. De vergadering is tevens de start van de campagne die de partij voor de komende periode gaat voeren onder het motto 'Duidelijkheid, durf en daadkracht'. Aanvang: 20.00 uur. Silvester Party. "We hebben geleerd van de kinderziektes vorig jaar", zegt Twan van Bussel van feestcafé De Koets, "Zo zullen er dit jaar veel meer toiletruimtes zijn en wordt het aantal garderobes aanzienlijk uitge breid. Gediplomeerde bewakers zor gen bovendien voor orde in en rond de sporthal en voor de veiligheid van de feestende mensen. Op die manier willen we de feestgangers nog meer van dienst zijn." In verge lijking met 2000 krijgt de tweede editie een opzienbarend nieuwtje. Het jaar 2001 wordt namelijk uitge luid met een tweedaags feest voor jong en oud. Zondag 30 december barst het feest los met een trancepar ty boven 18 jaar, maandag 31 december wordt het eindejaarfeest' vervolgd met een Silvester Party met Nederlandse dj's, artiesten en een overweldigende licht- en geluidshow. "Het licht en geluid wordt fantastisch, nog nooit ver toond in Venray met een unieke podiumopstelling in het midden van de hal. Werkelijk het neusje van de zalm", licht Paul Hulsman alvast een tipje van de sluier op. "De aan wezigen zullen zich afvragen of ze zich in de sporthal bevinden. Zo mooi wordt de hal aangekleed", vult Van Bussel aan. Kortom, twee com plete avonden met drank en spijs en volop entertainment. De voorver koop van kaarten gaat eind novem ber van start. Er bestaat de moge lijkheid om een combikaart te kopen voor beide eindejaarsfeesten, maar ook voor iedere party afzonderlijk kan een toegangskaart worden gekocht. Secret Samadhi is op zondag 18 november in café De Bonte Koe present. Ooit was Secret Samadhi een eenmalig project, maar het optreden met alleen maar nummers van Live, zoals I alone, Lightnin' crashes, The Dolphin's cry en de hit Run to the water was zo een gigan tisch succes dat de bandleden beslo ten enkele concerten meer te geven. Zo ook is De Bonte Koe uitverkoren om de vijf heren aan het werk te zien. Samadhi wisselt de nummers van alle cd's van de band Live af in een boeiend en energiek optreden. Wie goed op heeft gelet heeft enkele namen herkent van de band Once in a Blue Moon, die ook ieder jaar een optreden verzorgen in de Koe. Aanvang 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. De achtjarige Rosalie Luijpers uit Eindhoven heeft voor de tweede maal de landelijke pompoen wedstrijd van Intraluin gewonnen. Vorig jaar had Rosalie het record gebroken met een zelf gekweekte pompoen van 305 cm in omvang en dit jaar heeft zij haar eigen record gebroken met 13 centimeter. Zij leverde haf oktober een pompoen in bij Intratuin Venray van maar liefst 318 centimeter. In april heeft Intratuin alle kinderen tot en met 12 jaar opgeroepen om mee te doen aan de pompoenwedstrijd. Bij een willekeurige Intratuinvestiging konden zij gratis een zakje pompoenzaad ophalen, een wedstrijdformulier en een Intratip waarin omschreven is hoe je het beste een zo groot mogelijke pompoen kunt kweken. De pompoenen konden tot en met zaterdag 20 oktober worden ingeleverd bij Intratuin. De kwekertjes van de drie grootste pompoenen krijgen van elke Intratuin een leuk kindertuinpakket. Daarnaast maakten de regionale win naars kans op de landelijke prijs, die uiteindelijk is gewonnen door Rosaliè Luijpers. Zij kreeg afgelopen zaterdag een cheque overhandigd voor een weekend Disneyland Parijs per Thalys voor vier personen. nadert het moment waarop het Raayland College als unilocatie zal zijn aan de Zuidsingel in Venray. Dat betekent dat op de Noord en Oost steeds vaker activiteiten plaatsvinden met het 'vermoedelijk laatste keer op deze locatieIn dat kader was er in de aula van locatie Noord een theatervoorstelling voor de vier- van VBO en MA VO met als titel Enge Buren. Een schouw- reteske muziek opgevoerd door een talentvol trio uit Arnhem, gewapend met een uitgebreid, uiteenlopend arsenaal aan instrumen- :aronder gitaar, Afrikaanse trommels, accordeon en bouwhelmen) en gebruik van cabaret, muziek en acrobatiek. Galerie Rooyart is van 18 (ember t/m 23 december een lositie van Andrea Stötzer (NL.), iRoucka (F.) en Janny v.d. Veen 1 te zien. Andrea Stötzer maakt metrische draadsculpturen met menten van klei, bouwsels van ;ebakken klei met takken en ildpadachtige keramische sculp- in. Janny v.d. Veen's keramische ief, stieken bestaan uit dierfiguren en men van bouwsels. De dierenwe- houdingen en gedragingen van ren en bouwsels omgeven door mysterieuze atmosfeer inspire- haar. Eva Roucka maakt figura- re beelden in klei en hout. Op een ik karikaturale wijze creëert ze oische, satirische en vooral jioristische beelden. Innemend ize, expressief en toegankelijk.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 23