'rancesca sluit de deuren Keurmerk voor De Hypotheekshop Meer dan een miljoen bomen geplant Drugs, laat je niks wijsmaken IT nu en in de toekomst Hulpbisschop De Jong in Venray Regiokalender Gala nieuwjaarsparty in schouwburg PAUL BROUWER SUPERSET-ACTIE Muziek- dansavond voor senioren UW UW PAU L BROUWER ■3lEN maas donderdag 15 november 2001 - Pagina 13 ssalon Francesca aan de Prins lardstraat in Venray sluit aan iinde van het ijsseizoen 2001 litief de deuren. genaar Sies Liebrand heeft oten om niet verder te gaan in sbranche. "Hoewel ik met veel ier ambachtelijk ijs heb bereid, er toch een einde aan mijn n persoonlijke redenen zet ik er nitief een punt achter", aldus rand. "Gedurende het ijsseizoen ll al je tijd opgeslokt door het werk en blijft er helemaal geen tijd voor andere dingen over. Op zo'n moment moetje keuzes maken. Als je een ijssalon durft te beginnen, moetje lef hebben. Dat is nu weer gebleken. Jammer voor Venray, maar het is niet anders. Ik ben ervan overtuigd dat er wel weer iets nieuws komt", concludeert Sies Liebrand. Hij zegt met veel plezier ijs gemaakt en verkocht te hebben. "En via deze weg wil ik alle klanten bedanken voor het in mij gestelde vertrouwen." Iedere tweede vrijdag houdt de Jongerengroep Venray thema-avon den voor jongeren tussen de 15 en 25 jaar. De onderweipen worden door de jongeren zelf uitgekozen. De diaken legt deze, op een voor jongeren aan trekkelijke manier, uit. Ook worden er regelmatig gast sprekers uitgenodigd. Op vrijdag 16 november komt er een speciale gast spreker: mgr. Everard de Jong, hulpbisschop van Limburg. Hij spreekt over 'Het geweld in de wereld'. Wat kan je eraan doen? Sta je aan de zijlijn? Je kunt hem vragen stellen, die hij zeker zal beantwoor den. Iedereen is welkom in de pasto rie van de Paterskerk, Leunseweg 5 in Venray. De avond begint om 20.15 uur. Heb je vragen of wil je meer weten over de Jongerengroep? Bel Diny v.d. Oever, telefoon 0485-384334. Na het intieme en familiaire feest van de sint en de kerstman moetje eigenlijk het jaar afsluiten met een echt knalfeest; een galafeest wel te verstaan. Dit zijn de gedachten van de horeca-exploitanten van Tennishal de Schaapskooi, De Heeren van Aemstel en Theatercafé De Artiest. Na de vraag naar een galafeest op oudj aarsavond meerde re malen gehoord te hebben zal het er dit jaar dan eindelijk van komen. Het zal een avond worden vol «met glitter en glamour rond de jaarwis seling, waar de knallende kurken zeker niet zullen ontbreken. Met een tot balzaal omgetoverde foyer van de schouwburg, een spectaculaire licht- en geluidsshow, een verras sing om 00.00 uur, zullen de gasten De ouderenvereniging Noord- West organiseert wederom een muziekdansavond voor senioren vanaf 50 jaar in wijkcentrum Den Hoender en wel op zaterdag 24 november. Medewerking verleent accordeonstrio "Pikkeniers". De avond voor de 'Jeugd van Vroeger' begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Het is niet nodig om lid van een ouderenvereniging te zijn. Wijkcentrum Den Hoender is gele gen aan de St. Ursulastraat 2 in Venray. Keurmerk Hypotheek iddeling geeft de consument zeker en duidelijkheid als het gaat om itheekadvies. Inmiddels vindt u in Nederland bedrijven met het merk. De Hypotheekshop aan de rsstraat 3 te Venray is onlangs irdeeld en voldoet ook aan de eisen het Keurmerk Hypotheek liddeling. illen hypotheekadviseurs in aan- ing komen voor het Keurmerk, dan Hen zij aan strenge kwaliteitseisen oen. Deze eisen hebben betrekking iet advies, duidelijke en volledige dichting, maatwerk door een ruime bescherming tegen te hoge verantwoord oversluiten, goede ice en administratieve afhandeling ischerming van privacy. Volgens in Nijssen, adviseur van De otheekshop aan de Patersstraat 3 te lay zijn deze eisen weliswaar zwaar, tde consument profiteert ervan. Hij m mening dat de eisen bijna voor spreken en dat De Hypotheekshop ■eisen volledig onderschrijft. "Alle ligingen zullen daarom moeten vol- deze kwaliteitseisen. De Hypotheekshop hecht namelijk grote waarde aan de kwaliteit van het advies dat aan de consument wordt gegeven. Overigens zijn wij de enige organisatie waar deze verplichting contractueel is vastgelegd." De Hypotheekshop is nauw betrokken geweest bij de ontwikkeling van het Keurmerk Hypotheek Bemiddeling. Samen met enkele andere adviesketens, de Vereniging Eigen Huis en het Contactorgaan Hypothecaire Financiers is grondig aan de totstandkoming van het Keurmerk gewerkt. De overkoepe lende organisaties voor assurantietus senpersonen NVA en NBvA, de Ministeries van VROM en EZ en de Raad voor Accreditatie hebben het initi atief met veel aandacht gevolgd. "Het Keurmerk Hypotheek Bemiddeling is ontwikkeld om de con sument duidelijkheid en zekerheid te geven en dat is toch de doelstelling van onze vestiging", formuleert Johan Nijssen. "Omdat het beroep van hypo theekbemiddelaar onbeschermd is, kan een ieder zich op vrij eenvoudige wijze vestigen en zich als hypotheekadviseur presenteren. Daarnaast heeft de consu ment te maken met een ondoorzichtige markt: veel bemiddelaars bieden hun diensten op dezelfde manier aan. Wij als De Hypotheekshop bieden de consument extra zekerheid door de eisen van het Keurmerk Hypotheek Bemiddeling te onderschrijven en daar ben ik trots op", aldus Johan Nijssen. "Dit schept duidelijkheid voor de consu ment: bij een vestiging met dit kwali teitskeurmerk weet de consument voor taan zeker dat hij te maken heeft met een betrouwbare, deskundige hypo theekbemiddelaar". Wanneer een consument niet tevreden is over één van de aspecten van de dienstverlening, kan deze een klacht indienen bij de hypotheekbemiddelaar. Mocht de klant desondanks na behande ling van de klacht niet tevreden zijn, dan kan beroep worden aangetekend bij de Stichting Keurmerk Hypotheek Bemiddeling (SKHB). De onderschei dende waarde van het Keurmerk is gewaarborgd door de terugkerende beoordelingen en voortdurende controle van SKHB, een onafhankelijke organi satie gevestigd te Naarden. worden geëntertaind met de meest heerlijke dance classics tot de huidi ge swingende toppers. Ook zal in deze nacht een fonkelend liveoptre den plaatsvinden van een zeer spet terende zangeres die het Schouwburgplein tot trillen zal brengen. Voor een entreebedrag zal de gast de gehele avond voorzien zijn van vrij drank (excl. buiten lands gedestilleerd), diverse warme en koude gerechten, gratis bewaakte garderobe en vrije toegang tot Venrays grootste en gezelligste nieuwjaarsborrel op 1 januari. De avond start om 22.00 uur 2001 en eindigt om 04.00 uur 2002. Aansluitend zal op nieuwjaarsdag Venrays grootste en gezelligste nieuwjaarsborrel plaatsvinden van 15.00 tot 20.00 uur. Een ware fami liehappening waarbij de kids abso luut niet vergeten zullen worden. Zo is er voor alle kinderen een speciaal afgesloten kinderspeelpaleis vol met video, schminken, spelletjes en kin dershows. Dit alles uiteraard onder deskundige begeleiding. Voor de ouderen zal dan de gelegenheid zijn om onder het genot van een drankje elkaar een goed nieuwjaar te wen sen en tevens swingend en feestend de avond in te gaan. Ook voor deze middag is er gezorgd voor uniek entertainment: 'Fred Lorett en zijn Copacobana's'. Dat Fred en zijn vriendinnen bekend staat als een groot zanger van het Hollandse lied met Zuid-Amerikaanse invloeden. Kaarten a 110 gulden per stuk zijn vanaf heden verkrijgbaar bij: Tennishal De Schaapskooi, Kempweg, Venray, tel. 0478- 5854189; De Heeren van Aemstel en Theatercafé De Artiest, Schouwburgplein, Venray, tel. 0478-580600. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Dit najaar vindt in Limburg weer een grootschalige aanplant plaats van erfbeplantingen in de buitengebieden. Tijdens zeven plantdagen worden maar liefst 300 ervan, verspreid over heel Limburg, massaal in het groen gestoken. Het totaal aan bomen en struiken die de stichting Het Limburgse Erf in de afgelopen vijf jaar zijn aangeplant, stijgt daarmee boven de miljoen. Het startsein voor de erfbeplan- tingsactie werd afgelopen zaterdag gegeven door de Gedeputeerde Odile Wolfs. De plantactie is onder deel van het samenwerkingsproject 'Het Limburgse Erf van de Limburgse Land en Tuinbouwbond (LLTB), de Dienst Landelijk Gebied, DLG en de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen, IKL. Het is de vijfde plantactie van dit samen werkingsverband. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Acties tot het herstel en de aan plant van groen op, rond en buiten de erven in het buitengebied blijken buitengewoon aan te slaan. Afgelopen jaar meldden meer dan 350 belangstellende eigenaren van erven zich bij de Stichting Het Limburgse Erf. Afgelopen zomer stelden landschaparchitecten 300 beplantingsplannen op. Het gaat om plannen die karakteristiek zijn voor de boerenerven en het landschap in die streek. In totaal zullen komend najaar in Limburg meer dan 295.000 struiken en 7000 bomen geplant worden. Hiermee worden bijna 20 ha aan hoogstamfruitbomen en 12 ha aan singels rond de boerderijen gerealiseerd. De totale lengte van de hagen die door middel van 'deze actie worden geplant, bedraagt ongeveer 50 kilometer. Tijdens de provinciale eerste plantdag in Helden ontvingen de eerste 45 eige naren van boerenerven de gewenste bomen en struiken. Afgelopen zomer gingen een aantal land schapsarchitecten de boer op voor het opstellen van de plannen. De eigen bijdrage van de eigenaar bestaat uit een bedrag van 350 gul den aan plankosten. Verder ver plicht de eigenaar zich tot het tijdig geschikt maken van de grond en het uitvoeren van de aanplant van de bomen en struiken. Voort hébben de eigenaren aangegeven dat zij dit groen in stand zullen houden door regelmatig onderhoud. De plannen bestaan uit een grote diversiteit van groene elementen. Het gaat onder meer om houtsingels, bosjes, lanen, solitaire bomen, heggen en hoog- stamboomgaarden op, rond en bui ten het erf. Deze erfbeplantingsactie geeft op diverse plaatsen een behoorlijk grote groene impuls aan het vaak tamelijk open buitengebied. Naast het feit dat passend en stijlvol inheems groen een lust is voor het oog, bieden ze veel kansen voor vogels, vlinders, bijen en kleine zoogdieren. De gebouwen worden ook beter aangepast in het land schap. Bovendien schept een erfbe- planting privacy en beschermt het tegen zon en wind. De totale kosten van het project Het Limburgse Erf bedragen 650.000 gulden. Naast de eigen bijdrage van 350 gulden door de eigenaren, dragen de gemeenten 500 gulden per erf bij. Het resteren de bedrag, ongeveer 1400 gulden is afkomstig van de Dienst Landelijk gebied.,, het Vlootbeekprogramma, Landschapspark De Graven, provin cie Limburg en Europese subsidie regelingen. Het is de bedoeling dat het project Het Limburgse Erf ook de komende jaren voortgezet wordt in de provincie Limburg. Minister Borst van VWS heeft woensdag het startsein gegeven voor de nieuwe voorlichtingscam pagne 'Drugs, laat je niks wijsma- kenV Het thema van deze cam pagne is communicatie tussen jongeren en hun ouders over drugs en druggebruik. De cam pagne loopt van tot 28 november. Naast de presentatie van nieuwe campagnematerialen gaat er een speciale Drugs Infobus door Nederland rijden. In deze bus kun nen zowel jongeren als ouders binnenlopen voor informatie of een gesprek over drugs met deskundi gen. Vroeg of laat staan jongeren voor de keuze een beslissing te nemen over het al dan niet gebrui ken van genotmiddelen. Ouders weten vaak niet hoe ze hiermee moeten omgaan en jongeren vinden het vaak moeilijk met hun ouders over druggebruik te praten. Dit blijkt uit de vele vragen die binnen- Na zeven vette jaren komen zeven magere jaren. Althans zo luidt het gezegde. Klopt dit ook voor de beleggerswereld en dan met name voor de sector IT? Onlangs hield het BeleggingsAdviesTeam van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum het jaarlijks beleggings seminar. Het centrale thema van de avond was: 'IT: Hype, crash en droom voorbijOf moet het spel nog beginnen?' Dat beleggen, ondanks de sterke daling van de afgelopen tijd, nog steeds erg popu lair is, bleek uit de enorme respons. J BOVENSTAANDE SUPERSET BESTAANDE UITKOSTUUM (KEUZE UIT EEN SINGLE BREASTED OF DOUBLE BREASTED EN DE KLEUREN ANTRACIET OF MARINEBLAUW), TWEEDE PANTALON EN ZUIVERZUDE STROPDAS, TUDENS DE RUIMINGS OPRUIMING VAN F U 47,90 VOOR F 698,00!!! EXCLUSIEVE HERENMODE Hedenavond (donderdag 15 nov.) extra koopavond tot 2100 uur GRÓTESTRAAT 43 5801 BE VENRAY TEL 0478 5 1 0943 E-MAIL BROUWERHERENKLEDING@WORLDONLINENL WWW.PAULBROUWER.NL Maar liefst 160 mensen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging. De gastspreker van de avond was beleggingsanalist drs. Yvo Steenbergen. Hij is werkzaam bij IRIS (de researchafdeling van Rabobank en Robeco Groep). Steenbergen is verantwoordelijk voor de sector IT. Als aandelenanalist volgt hij trends en ontwikkelingen binnen deze sector. Hierbij kan worden gedacht aan zaken als de opkomst van e-commerce, WAP en de gevol gen van de invoering van de Euro. Daarnaast wordt er aan de hand van factoren zoals verwachte winst groei, kwaliteit van het manage ment, financiële slagkracht en kwa liteit van het producten- /dienstenpakket bepaald in hoeverre een aandeel over- onder- of juist gewaardeerd is, zowel absoluut als ten opzichte van concurrerende bedrijven. Uiteindelijk resulteert dit in koop- houden- en verkoopadvie zen voor individuele ondernemin gen. Yvo Steenbergen nam de aanwe zigen mee op een reis door het ver leden en gaf ons een blik in de toe komst. De gouden tijden lijken voorbij te zijn. Hij ging onder meer in op de volgende zaken: Allereerst de internet hype en de ondergang van vele bedrijven. De zogenaamde DOT.COM shake out. De hype werd veroorzaakt door een stukje kuddegedrag. Door de exorbitante stijging van de koersen en het achterblijven van de gemaakte winsten steeg de zoge naamde koers/winstverhouding enorm. Beleggers waren bereid om 400 keer de winst van een bedrijf te betalen. Bill Gates, de grote baas van Microsoft, noemt dit fenomeen de zogenaamde Plype Cycle. Verder ging hij in op de vraag 'wat is de verwachting van de economische groei voor de komende jaren?' Allereerst gaat IRIS ervan uit dat de economie in het tweede kwartaal van 2002 een herstel zal laten zien. Tenslotte zal het internet in zijn geheel voor een kostenreductie en voor een hogere productiviteit zor gen. Vooral het zogenaamde B2B, business to business, zal hiervan profiteren door eenvoudigere geau tomatiseerde processen. komen bij de Drugs Infolijn en regionale instellingen voor versla vingszorg en uit onderzoek van het bureau Rescon. Communicatie tus sen jongeren en ouders is belangrijk om te voorkomen dat experimente ren met drugs tot problemen leidt, de campagne 'Drugs, laat je niks wijsmaken', die gefinancierd wordt door het ministerie van VWS, geeft informatie over drugs en hoe hiero ver te praten. Men kan via www.drugsinfo.nl en de Drugs Infolijn 0900-1995 gratis folders bestellen of advies krijgen, ook kan men hier terecht voor het adres van een deskundige in de buurt. Landelijk wordt aandacht aan het onderwerp besteed via advertenties en publicaties in kranten en tijd schriften. Ook hangen er posters op alle NS-stations. Verder worden op TMF, Radio 538, Yorin FM en Radio 3 spotjes uitgezonden over de campagne. Op 15 donderdag november (vanavond) tussen 18.00 en 19.00 uur kan men bovendien chatten over drugs via www.drugs- info.nl/campagne met Floortje Dessing, bekend van het Yorin pro gramma 'Out of your mind' over drugs. Met een quiz op de TMF- cybersite kunnen jongeren hun ken nis over drugs testen en leuke prij zen winnen, ook bestaat de mogelijkheid om per e-mail vragen te stellen die live op TMF worden beantwoord. Regionaal organiseren GGD'en en instellingen voor versla vingszorg verschillende campagne activiteiten zoals ouderavonden. Ook worden lessen op scholen gegeven over drugs met behulp van de speciaal voor deze campagne ontwikkelde les 'Over drugs valt te praten'. Via de folderrekken 'Informatie Gezondheid' in de bibli otheken in Noord-Limburg wordt de folder 'Drugs en opvoeding, praten helpt' voor ouders verspreid. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving, We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokaicnder. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 16 november; Psychometrie met foto's van levende en overleden personen zijn de onderwerpen van een paranormale avond in zaal Internos, Dorpstraat 27 in Neerkant. Aanvang 20.00 uur. Vanaf vrijdag 16 november: In de romantische ambiance van de Kasteeltuinen Arcen vindt voor de zesde keer dc Wereld van Haddon Hall plaats. Het is een sfeervol antiek- Zaterdag 17 november: Witma Boscheri en Theo Selen exposeren tot en met 23 december Naakten in Arcen. De expositie wordt om 14.00 uur geopend in de galerie in Arcen. Zondag 18 november: Mannenkoor Die Sevensanghers uit Sevcnum verzorgt een jubileumcon cert in De Wingerd. Op het programma staan onder andere werken van Charles Gounod en Guiseppe Verdi. Aanvang 14.30 uur. Zondag 18 november: Hand- en hobbyclub* Wellerlooi houdt een tentoonstelling in 't Luukske in Wellerlooi. De expositie is open van 10.30 tot 16.00 uur. Zondag 18 november: In recreatiecentrum De Schatberg in Sevenum vmdt van 11.00 tot 17.00 uur een creatieve beurs plaats met deelname van dertig standhouders. Zondag 18 november: In het Limburgs Museum in Venlo treedt een percussiegroep uit Viersen op. Het concert begint om 11.30 uur. Zondag 18 november: Verzamelaarsvereniging De Peelstreek houdt van 10.00 tot 16.00 uur een internationale ruilbeurs in gemeenschapshuis 't Kloster in Meijel. Zondag 18 november: In jongerencentrum Perron 55 in Venlo speelt muziekmakerij Think of One. Het concert begint om 20.00 uur. Zondag 18 november: In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt een demonstratie wijn en stroop maken gegeven. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 20november: ln de Streekschouwburg Cu ijk vindt een informatieavond plaats over de poortwachtersklier bij borstkanker. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden kan via het Maasziekenhuis Boxmeer, telefoon (0485)567567. Woensdag 21 november: Tineke Bartels en Marion Schreuder geven samen een openbare les dres suur op NHB Deume. De les begint om 19.00 uur. Voor meer informatie: telefoon (0493)313006. Donderdag 22 november: De zelfhulpgroep NF (dc ziekte van Von Recklinghausen) houdt een thema-avond voor mensen met deze aandoening in het ziekenhuis in Venlo. Voor meer informatie kunt u bellen met H. Rengs, telefoon (077)3987128. Vrijdag 23 november: Simone Bouwmans verzorgt een lezing over engelen en meditatie. De garanormale avond in zaal Internos aan de Dorpstraat 27 irj Neerkant egint om 20.00 uur. Zondag 9 december: Cultureel centrum De Haandert in Tegelen biedt opnieuw onderdak voor een kerst-inn. De kerstmarkt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 18 december: De heer Boesten geeft een informatieavond over de cursus stoppen met roken. De bijeenkomst in het Maasziekenhuis in Boxmeer begint om 19.00 v uur.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13