Meerlose Sint Jozef krijgt nieuw leien dak Vroeg? ^ogds: nformatieavond voor behoud ziekenhuis Tien jaar De Sprank "Hef milieuafdeling op" Oirlo bezorgd over komst bedrijventerrein Recordpoging langste polonaise van de Benelux o D A M o D E - Tennisclub moet wachten Vrijdag en zaterdag CLOSED' van 10.00 tot 13.00 uur: 25% korting a Snelheids bekeuringen Onder invloed Venraynaar 1 Dorpsraad Merselo Snelheids controle Paj [EL EN MAAS donderdag 8 november 2001 - Pagina 9 Houden we een volwaardige A rste hulp In Venray? Die vraag jr iat op dinsdag 20 november Btraal tijdens een informatiea- nd van de Stichting Behoud iSc isiszorg Ziekenhuis Venray. De ond in Schouwburg Venray gint om 19.30 uur. Sinds de protestacties in voorjaar JoO is het Platform en later de ichting Behoud Basiszorg ekenhuis Venray het gesprek met stuur en directie van 00|_ Ziekenhuizen Noord-Limburg blij ven zoeken. Er is intensief contact geweest met het bedrijfsleven in de regio, de gemeente Venray, de pro vincie Limburg en het ministerie van Volksgezondheid. En ze hebben hun licht opgestoken bij actiegroe pen voor bedreigde kleinere zieken huizen elders in het land. De resulta ten: Een goed strategisch plan voor volwaardige basiszorg in Ziekenhuis Venray Onderzoek in opdracht van de provincie Limburg naar hoe en in welke mate die basiszorg gereali seerd kan worden De opdracht van minister Borst aan de directie om alleen verande ringen door te voeren die maat schappelijk draagvlak hebben Actieve betrokkenheid van het Venrayse gemeentebestuur De overtuiging dat het de moeite waard is door te knokken En dat laatste doen ze dan ook. Stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray zal nog even flink aan de bak moeten om haar doel te realiseren. Dus: een vol waardig Venrays ziekenhuis als sterk kloppend hart van een door en door gezonde regio met: poliklinieken voor alle medische specialismen, een echte EHBO, dus ook in het weekeinde, levensreddende eerste opvang bij acute hartproblemen, volledige moeder-en-kindzorg, een beddenhuis voor laagcom- plexe verpleging. Vanaf 14 augustus zijn wij voortaan op maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 Aankoop Old Dutch Tot mijn ergernis moet ik nu weer jnstateren dat de gemeente Venray - lijkbaar tot hoogste prioriteit heeft erheven de entree tot het dorp en 5 uitstraling van een nieuw school- cbouw te verbeteren. Dit mag dan 11.175.000 de aanlegkosten van en groenstrook gaan kosten; ofwel irca fl. 100,per gezin. Dat de egroting van de gemeente Venray e komende jaren toch al een mil- lenentekort vertoont, veel belang- ijke projecten niet uitgevoerd kun- en worden wegens geldgebrek, en cl treurige feit dat de gemeente- jke lasten de laatste jaren veel har- er stijgen dan de inflatie; dit alles in dit verband niet van belang te ijn. Sommige bestuurders en raadsle- cn hebben blijkbaar alle gevoel oor de realiteit verloren, weet men el wat er leeft onder de burgers en laar hun prioriteiten liggen? Als er ouit brede lagen van de Venrayse icvolking (inclusief de omliggende lorpen) signalen zouden komen dat c bestaande situatie als een pro- leem wordt ervaren, oké, dan zou over een oplossing gesproken loeten worden. Maar dit is duide- jkniet het geval, de architect van et Raayland College en B&W heb- en in al hun wijsheid echter beslo- en dat het voor het welzijn van de enrayse burgers beter is dat een oedlopend (gezien de aankoop- irijs) café gesloopt wordt. Dat die elfde burger hiervoor flink moet tetalen is voor hen dan ook geen irobleem. Zelf zal ik de komende aadsverkiezingen nog niet vergeten Iijn wie er voor dit onzalige voor- lel gestemd heeft. ni J. Peeters, Venray Op initiatief van een speciaal daarvoor opgerichte Joepenkompeneej wordt de komende maanden in Meerlo een actie gevoerd om de oude St. Jozefkapel aan de De Cocq van Haeftenstraat 25 te renoveren en te voorzien van een nieuw dak. Er moeten op korte termijn 350 nieu we leien op de Sint Jozefkapel worden gelegd. Zondag 11 november worden tij dens de diensten- en goederenvei ling van fanfare Eendracht Meerlo de eerste drie leien met opbod ver kocht. Vervolgens worden de leien voor 25 gulden per stuk verkocht. Elke koper ontvangt aan certificaat. Het gebedshuisje van Sint Jozef ligt er overigens keurig verzorgd bij dankzij het pro deo onderhoud dat de familie Jakobs wekelijks ver richt. Het kerkbestuur, eigenaar van de kapel, heeft géén geld om deze kapel nu op te knappen. Reden dat in Meerlo op initiatief van J. Poels een zogeheten Joepenkompeneej is opgericht waarin alle Meerlonaren zitting hebben die de naam Jozef hebben of een afgeleide daarvan. Burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum liet zich als eerste deelnemer inschrijven bij dit illuste re gezelschap. De Joepenkompeneej heeft zich tot doel gesteld de komende maanden geld bijeen te verzamelen om de kapel te voorzien van een nieuw dak en verder nog wat te restaureren. De totale kosten zijn geraamd op 10 mille. Inmiddels is er een bankrekening geopend bij de Rabobank Venray Meerlo- Wanssum. Rekeningnummer 128138130. Tegelijk met de verkoop van leien start de Joepenklompeneej met een bijzondere actie die geld in het laat je moet opleveren voor de Sint Jozef kapel. Onder het motto van Chemisch afval helpt het milieu en St. Jozef een nieuw dak doet de kompeneej een oproep aan de inwo ners van Meerlo-Wanssum om de lege cartridges (plastic inktdoosjes) van de printers te bewaren en in te leveren. "Als ze leeg zijn, moeten ze worden vervangen. En maar al te vaak verdwijnen dan de lege cartrid ges in de prullenbak. In het gunstig ste geval in de chemobox", legt ini tiatiefnemer Poels uit. "Alleen al in Nederland worden jaarlijks vele miljoenen van deze cartridges gebruikt. De firma Future Green heeft een procédé ontwikkeld, om die lege cartridges te hergebruiken." Een techniek die minder energie kost dan het vervaardigen van nieu we cartridges. Bovendien zijn op deze manier minder grondstoffen voor nieuwe cartridges nodig en tenslotte worden er minder lege car tridges als afval verbrand waardoor er minder gevaarlijke stoffen in het milieu terecht komen. Drie maal winst dus voor het milieu. Of vier maal, want, want voor iedere car tridge die de Joepenkompeneej naar Future Green opstuurt wordt mini maal f.4,- overgemaakt naar de bankrekening van de kompeneej. In de winkel van Bakkerei Sijbers in Meerlo staat vanaf heden een box waarin de cartridges vezameld wor den. En niet alleen die van u, maar ook die van bedrijven, instellingen, scholen en particulieren zijn van harte welkom Voor meer informatie over de Joepenkompeneej en Stichting Kruisen en kapellen Jan Poels tel. 0478-691900 of Arnold Jacobs tel. 0478-692526. Opmerkelijk initiatief van Joepenkompeneej (C) SCHOUTENSTRAATJE 16 5801 BS VENRAY TEL: 0478-583422 E C T I O N MER DU NORD O I O L K De Ysselsteynse tennisvereni ging krijgt voorlopig geen subsi- ie van 100.000 gulden. De club oad om dit bedrag gevraagd voor J de bouw van een nieuw clubhuis. Wethouder Houba (VVD) wil icrst 'het subsidiebeleid tegen het icht houden'. D66 en Samenwerking vroegen lijdens de begrotingsbehandeling om de tennisvereniging de gevraag- itii de ton te geven. Maar Houba wilde niet aan. "Eerst beleid en dan pas geld. En niet andersom." De sportwethouder zei 'het van de ekke te vinden' om de 'sselsteynse club 100.000 gulden te geven. "Ik weet niet waar dat geld vandaan moet komen. Bovendien ligt de contributie bij tennisclubs aanzienlijk lager dan bij andere sportverenigingen. Het verschil is t opvallend, zowel bij senioren als iunioren", wist Houba. In 2002 wordt de gemeentelijke subsidiever ordening 'heroverwogen' alhoewel de huidige regeling pas vorig jaar werd vastgesteld. Daarin is geen geld uitgetrokken voor de tennis sport. De gemeente wil daarom ook geen precedent scheppen voor Ysselsteyn omdat dan ook alle /landere tennisclubs hun hand zullen /•a ophouden. Tijdens een radarcontrole op de Noordsingel heeft de politie dins dagmiddag onder de 616 passanten letaal 86 bekeuringen opgemaakt voor overtreding van de maximum nelheid van 50 km/uur. De hoogst 'emeten snelheid bedroeg 75 tot/uur. Een automobilist werd binnen een kort tijdsbestek zelfs 'weemaal bekeurd. De eerste keer 'eed hij 75 km/uur en de tweede teer 74 km/uur. De automobilist zag daarna de radarauto staan en vroeg aan de agent of een bekeuring mis kien kon vervallen. De agent gaf eem te kennen dat hij zelf verant woordelijk is voor zijn rijgedrag en dus ook twee bekeuringen krijgt Zondag 11 november open dag De Sprank bestaat tien jaar. Het multifunctionele sportcen trum kende een woelige start inclusief faillissement onder de vlag van Sportfondsen. Onder de vlag van Laco kwam De Sprank uiteindelijk in rustiger vaarwater terecht. Sterker nog, de beoogde 300.000 bezoekers, waarmee rond de komst van De Sprank tam tam In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op 25 controle plaatsen in Limburg-Noord gecontroleerd op alcoholgebruik. Tijdens deze controles hebben 4047 bestuurders meegewerkt aan een blaastest. In totaal bleken 27 bestuurders meer te hebben gedronken dan wettelijk is toege staan. Zij hebben hiervoor een bekeu ring gekregen. Van drie bestuurders is het rijbewijs in beslag genomen. Het hoogste alcoholpromillage werd gemeten bij een bestuurder in Venray. De uitslag van de blaastest was omgerekend ruim boven de twee promille. De controles in Limburg-Noord werden uitgevoerd door. zeventig politiemensen. De eerste controle startte om 22.00 uur vrijdagavond en de laatste controle was afgerond om 04.00 uur zaterdagmorgen. De controles maakten deel uit van een landelijke en zelfs een Europese alcoholcont role. Behalve in heel Nederland werd ook in een groot aantal Europese steden in de nacht van vrijdag op zaterdag op alcoholge bruik gecontroleerd. werd gemaakt, wordt al enige tijd daadwerkelijk gehaald. "De Sprank heeft langzaam maar zeker een vaste plek in de Venrayse gemeenschap verworven" zegt Thijs Vullings, manager van De Sprank. "Het oud zeer, ontstaan door het wegvallen van het buitenbad, is langzaam weggeëbt". Dat Laco de toekomst van De Sprank optimistisch ziet, kun je vol gens Vullings ook concluderen uit de forse verbouwing van vorig jaar. Daarbij is voor enkele miljoenen In de nacht van zatehiag op zon dag is een 19-jarige automobilist uit Venray in Boxmeer betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De politie wilde de man laten stoppen omdat hij de mistlampen van zijn auto onnodig onstoken had. De man negeerde in eerste instantie het stop teken maar bracht zijn voertuig later toch tot stilstand. Hij kreeg een pro- ces-verbaal en een rijverbod. verbouwd en is De Sprank, naast zwembad en squashbaan, een multi functioneel centrum geworden waar je ook terecht kunt voor fitness en sauna. Bovendien is er in De Sprank een schoonheidssalon gevestigd. Kortom voor een stuk ontspanning, of juist inspanning, kun je bij De Sprank terecht. En, de activiteiten binnen De Sprank zijn niet direct tijdgebonden. Je kunt meestal komen wanneer het jou uitkomt. "En laten we eerlijk zijn" aldus Thijs Vullings, "Voor een plaats als Venray is het toch een schitterend sportcomplex." De Sprank heeft daarom ook de membercard geïntro duceerd. Leden kunnen met hun kaart van alle faciliteiten binnen De Sprank gebruik maken. Kaartjes kopen om een keer te fitnessen of te zwemmen, is dan overbodig. De Sprank heeft dus tien jaar na haar valse start de zaken goed op de rails en wil dat ook laten zien. Zondag 11 november is er een open dag van 13.00 tot 17.00 uur. Iedereen kan dan kennis komen maken met alle activiteiten die binnen De Sprank mogelijk zijn. Voor meer informatie en leuke aanbiedingen, zie de adver tentie elders in dit blad. 9 Samenwerking: Samenwerking wil dat de afdeling milieu wordt opgeheven. "Die afde ling heeft altijd de grootste moeite om informatie te leveren", zei frac tievoorzitter Ike Busser die voor stelde de afdeling onder te brengen bij Stedelijke Ontwikkeling en Stedelijk Beheer. Het is de fractie Samenwerking al veel langer een doorn in het oog dat het milieube leidsplan er nog steeds niet is. Wethouder Heidens (CDA) meldde dat het beleidsplan opnieuw vertra ging heeft opgelopen. "Door perso nele problemen en interne discus sies. Een extern bureau gaat het werk nu uitvoeren. Daaraan zijn wel extra kosten verbonden. Voor de zomer 2002 is het concept klaar. Na de inspraak en discussies kan het nieuwe milieubeleidsplan eind 2002 worden vastgesteld", beloofde Heidens. Oirlo is bezorgd over de komst van een groot regionaal bedrij venterrein ten noorden van het dorp. Tussen de Oirloseweg, A73 en Deurneseweg wil de gemeente Venray een nieuw industrieter rein ontwikkelen. Daarvoor is er de WVG' (Wet Voorkeursrecht Gemeenten) gelegd op een gebied van 130 hectare. De Oirlose dorpsraad is er niet gerust op. "De bewoners zouden in augustus geïnformeerd worden maar ze hebben nog steeds niets gehoord", zegt dorpsraadvoorzitter Van der Broeck. "Er zouden hoog waardige bedrijven komen zoals in Keizersveld. Maar we weten dat er ook milieubelastende overslagbe drijven zullen komen." De dorps raad ergert zich eraan dat er geen enkele informatie vanuit de gemeente komt. "We moeten overal om vragen. Zo zijn bijvoorbeeld de werkzaamheden aan het project Oostrumsche Beek, die door het gebied loopt, helemaal stilgelegd", vertelt Patrick van der Broeck. De Oirlose dorpsraad overweegt om een zogenaamde MER (Milieu Effect Rapportage) te laten uitvoe ren om de nadelige effecten op de omgeving te kunnen meten. Omdat het betreffende terrein in Oirlo daar voor te klein is, wil de dorpsraad daar ook de Hulst II - aan de over zijde van de Deurneseweg - bij betrekken. Samen in één grote recordpolo naise door de Venrayse straten op de elfde van de elfde. In het kader van het 3x11-jarig bestaan van de Theo Zegers wordt de nieuwe voorzitter van de dorpsraad Merselo. Hij wordt de opvolger van Huub Muijsers die twee jaar als interim-voorzitter optrad. "Het waren -wel tropenjaren", aldus Muijsers die doelde op de woning- bouwperikelen in het dorp. "We zet ten nu een jonger paard voor de kar." Theo Zegers is ook voorzitter van de Merselose voetbalclub en hij neemt tevens zitting in het dorpsra- denoverleg. Huub Muijsers blijft wel lid van dorpsraad. Bij een snelheidscontrole op de Albionstraat in Leunen heeft de politie maandagmiddag 38 automo bilisten bekeurd. De hoogste snel heid van de 569 gecontroleerde voertuigen bedroeg 77 km/uur waar 50 km/uur is toegestaan. Bij een snelheidscontrole op de Deurneseweg in Heide heeft de fiolitie dinsdagmorgen 27 automobi- isten bekeurd. De hoogste snelheid van de 596 gecontroleerde voertui gen 112 km/uur waar maximaal 80 km/uur is toegestaan. Bij een snelheidscontrole op de Horsterweg in Castenray heeft de politie dinsdag 29 automobilisten bekeurd. De hoogste snelheid van de 213 gecontroleerde voertuigen bedroeg 86 km/uur waar maximaal 50 km/uur is toegestaan. De Vorstenraad onder leiding van voorzitter Piet Hermans maakt zich op voor de langste polonaise. Vorstenraod Rooy vindt zondag 11 november een Elfdorpentocht plaats. Een uniek evenement want elf verenigingen zullen dan Venray met autobussen aandoen. De feeste lijke intocht zal opgeluisterd wor den door een joekskapel. Om 15.30 uur staat het hoogtepunt op het pro gramma: de recordpoging 'langste polonaise'. De start van de polonai se is op het Schouwburgplein. Het programma ziet er zondag als volgt uit: 08.30 uur: Ophalen van de vereni gingen in de doipen. 09.00 uur: Ontvangst in de Smelehof in Ysselsteyn. 09.15 uur: Opening Elfdorpentocht. 09.30 uur: Piëlreuzen Ysselsteyn; ludiek spel met de voorzitters. 10.00 uur: Klutetrappers Vredepeel; ludiek spel met de opperschenkers. 10.30 uur: Zagewetters Merselo; ludiek spel met de grötste vérkes. 11.00 uur: Hedsbuule Heide; ludiek spel met secretarissen/pen ningmeesters. 11.30 uur: Knölleke Leunen; ludiek spel met de narren. 12.00 uur: Lunch in zaal 't Veule. 13.00 uur: Dartele Veule Veulen; ludiek spel met de prinsen. 13.30 uur: Schanseknuppels Castenray; ludiek spel met de gröt ste zoepers. 14.00 uur: Spurriemök Oirlo; ludiek spel met de oudste raadsle den. 14.30 uur: Karklingels Oostrum; ludiek spel met prinsessen of vrou welijk bestuurslid. 15.00 uur: Kaevers Smakt; ludiek spel met de jongste raadsleden. 15.30 uur: Polonaise in Venray met joekskapellen uit de hele gemeente Venray. 16.11 uur: Piëlhaas Venray geza menlijk inschieten Vastelaovend door vorsten en afsluiting door de ■voorzitter van de Vorstenraod Piet Hermans. lilted flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner In de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl

Peel en Maas | 2001 | | pagina 9