Personeelsmanagers Peel Maas van start Regiokalender DIRKX VAN SOEST www.taxeren.nl Zwemmen voor water Doorgereden Suimasen in OJC Gryphus Geslaagd Kerstconcert Russchen- Belcanto Kienen in 't Brukske Cursussen Muziekschool Zangers van St. Frans Aostrumse Zangkompeneej Ars Musica Bandelieren Tomorrow People De Springplank Vrij williger s- centrale Synthese Harmonie- Orkest Noord- Limburg De toekomst van de slagwerkmuziek Op 't Nipperke PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Crescendo speelt Stanke for Danke Den Hoender Venrode Het Zonnelied Diefstallen voor al uw taxatie's [EL EN MAAS donderdag 8 november 2001 - Pagina 23 personeelsmanagers in de regio enray/Horst bundelen hun krach- n en starten overleg om ervaring i expertise uit te wisselen, anleiding daarvoor is de steeds ntwikkelende en veranderende beidsmarkt en het nieuwe type erknemer. Het personeelsvak is de atste jaren steeds uitgebreider en jmplexer geworden. Zaken als verving en selectie, wetgeving, [stemming op intermediaire orga- isaties ten aanzien van opleiding n uitzendwerk en nieuwe ontwik- elingen in het personeelswerk oals bijvoorbeeld Investors in eople vragen de laatste jaren steeds leer aandacht. Bij personeelsmana- t Dré Geurts ontstond het initia- :f vakgenoten bij elkaar te brengen om expertise en ervaringen uit te •wisselen. Geurts had, nog werk zaam zijnde in Heijen, positieve ervaringen opgedaan in de perso- neelskring land van Cuijk. Reden dus om een club bestaande uit vak genoten in de omgeving Venray/Horst op de been te bren gen. Door verschillende collega's in de regio werd het initiatief zeer positief ontvangen, leden dienden zich dan ook al snel aan. De net opgestarte vereniging Personeelsmanagers Peel Maas bestaat veelal uit enthousiaste leden uit de regio Venray/Horst en omstreken. Het ledenaantal staat momenteel op 50, maar het streven is dat dit de komende tijd nog flink zal groeien. Doelstelling van de ver eniging is om jaarlijks een achttal activiteiten te organiseren waarin verschillende invalshoeken rond het thema personeelsmanagement aan de orde komen. Dit jaar zullen de activiteiten onder andere bestaan uit een zestal ronde tafel gesprek ken, een themabijeenkomst en een afsluiting van het jaar waarin het nieuwe programma zal worden gepresenteerd. Tevens zullen experts worden uitgenodigd om te vertellen over hun standpunten betreffende Human Resources management. Geïnteresseerden kun nen zich melden bij het secretariaat (uitgevoerd door TOC Noord- en Midden-Limburg), mevr. L. Druiven, telefoon 0478- 515200. Ruim duizend leerlingen van verschillende basisscholen en brugklassen uit de regio Noord- Limburg doen van 12 t/m 16 november mee aan de landelijke sponsoractie 'Zwemmen voor Water' van ontwikkelingsorgani satie Foster Parents Plan. Van de opbrengst wordt een grootschalig waterproject gereali seerd in het West-Afrikaanse Niger. Het startschot voor deze actie wordt door Mark Veens gegeven op 12 november in zwembad De Berkel in Horst. Scholieren van het Dendron College in Horst zijn de eersten die in de actieweek het water insprin gen. Later in de week volgen leer lingen van de basisscholen Groeneveld, De Klingerberg, De Vossener, De Vijfsprong en College Den Hulster in Venlo, De Weisterbeek en het AOC in Horst, basisschool De Hommel in Venray en basisschool Megelsheim in Meerlo. Zij Iqten zich voor ieder gezwommen baantje in het zwem bad sponsoren door familie, vrien den en kennissen. De actie is onder deel van de landelijke actie Schaatsen en Zwemmen waar ruim 40 duizend deelnemers aan mee doen. Om de jonge deelnemers enthousiast te maken, hebben vrij willigers van Foster Parents Plan de afgelopen weken de scholen bezocht om uitleg te geven over de actie en vragen te beantwoorden. De komende twee weken gaan de scho lieren langs de deuren om zo veel mogelijk sponsors te vinden voor hun prestaties in het zwembad. Met de opbrengst van de actie financiert Foster Parents Plan een drinkwater project in de Nigerese regio Dosso. Water is in deze streek schaars; regen valt er maar gedurende één maand per jaar. Foster Parents Plan gaat in Dosso zo'n 25.000 inwoners van dertien verschillende dorpen voorzien van een goed functione rende watervoorziening. Het project wordt in samenwerking met de plaatselijke bevolking uitgevoerd. Het is de zesde keer in tien jaar tijd dat Foster Parents Plan de actie organiseert. Twee jaar geleden bracht de actie 1.9 miljoen gulden op. Van de opbrengst werd een drinkwaterproject in Senegal gefi nancierd. Meer informatie: ww w .zwemmen voorwatern De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 36-jarige Venraynaar aangehouden. De man was eerder die avond met zijn auto tegen een geparkeerd staande auto bij een benzinestation aan de Beersebaan iri Cuijk gebotst en was vervolgens doorgereden. Een getuige noteerde een deel van het kenteken van de auto waarop de politie het voertuig later die avond aantrof bij een benzinestation aan de A73 onder Haps. De bestuurder, de 36-jarige Venraynaar, bleek een ongeldig rij bewijs te hebben en de auto bleek niet verzekerd te zijn. Het voertuig is in beslag genomen. Op zondag 11 november vindt er in jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek een concert plaats van de Eindhovense band Suimasen. In het voorprogramma speelt de band Louis uit Boxmeer. Suimasen (spreek uit: Soe-Wie- Ma-Sèn) betekent 'excuse me' in het Japans, maar het Eindhovense trio hoeft zich voor haar muziek niet te verontschuldigen. Zanger/gitarist Rob v.d. Brand, zanger/bassist Nick Sanders en drummer Jacco van Rooij hebben onslang met Flow een fantastisch nieuw album afgeleverd. Een bedwelmend mooie gitaarplaat, schrijft muziekblad OOR. Prachtige intieme songs met een scherp rand je. Psychedelische, hypnotiserende, broeierige gitaarpop met heftige noise-erupties. Liefhebbers van Motorpsyho, Pink Floyd, Sonic Youth en de Eindhovense Gitaarschool zijn dus gewaar schuwd. het Boxmeerse Louis beweegt zich in dezelfde muzikale contreien als Suimasen en is geen onbekende in Gryphus. Het inmiddels tot kwar tet uitgebreide gezelschap bracht onlangs een nieuwe eigen beheer mini-cd uit met de titel Zawsekurwa Drugi (Pools voor: altijd godver domme tweede). Het kleinood schopte het afge lopen juni fot 'Demo van de Maand' in het muziektijdschrift Fret met de profetische woorden: 'Louis lijkt me in staat binnen een paar jaar een bij voorbaat klassiek popalbum af te leveren'. Gryphus is geopend vanaf 17.00 uur. De entree bedraagt ƒ7,50. Meer informatie over dit concert is te vin den op www.gryphus.nl Gijs van Elswijk is in Nijmegen afgestudeerd in de Cognitie Wetenschappen. Onlangs is hem zijn bul uitgereikt. Zondag 9 december komt het koor Russchen-Belcanto in Oostrum op bezoek. Dit koor, bestaande uit een achttal solisten van het conservato riumkoor uit St. Petersburg zal in de parochiekerk in Oostrum een kerst concert verzorgen. Velen zullen zich nog de muzikale uitvoering herinneren die plaatsvond in het voorjaar van 2001 in de parochie kerk in Oostrum. Een select gezel schap uit dit koor zal op 9 december een kerstconcert verzorgen. De toe gangsprijs is twintig gulden, in de voorverkoop 17,50 gulden. Entreekaarten zijn te bestellen en af te halen: p/a P. Bom, Henri Dunantstraat 35 in Oostrum, tele foon 0478-583444. Op zaterdag 17 november wordt er in 't Brukske gekiend in wijkge- bouw De Kiosk, aanvang 19.30 uur. De kienavond is bestemd voor mensen die in 't Brukske wonen. Er zijn mooie prijzen te winnen zoals een kinderfiets, 3-persoons tent, ski- pak, levensmiddelenmand, gezel schapsspellen en nog veel meer. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Bij Muziekschool Venray start weer het nieuwe (korte) van januari tot zomervakantie 2002. Daarna loopt het cursusjaar bij de Muziekschool voortaan gelijk met het reguliere onderwijs. Inschrijven voor een opleiding/cursus kan tot 6 december. Er zijn weer volop cur susmogelijkheden. Voor de kinde ren die met een IVM-basiscursus willen beginnen is er de mogelijk heid om in de week van 26 novem ber een kijkles bij te wonen. Voor meer informatie, telefoon (0478)585320. Via dit nummer kimt u ook de prospectus van het cursus jaar 2001/2002 opvragen met alle cursussen voor jong en oud. Ook op de internetsite www.kunstencen- lrumjerusalem.nl vindt u alle infor matie. Vrijdag 9 november: 19.00 uur repetitie voor de jongens 20.00 uur repetitie mannen. Zaterdag 10 november: tussen 10.00-12.00 uur oud papier inleve ren in de papiercontainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg. Zondag 11 november: 10.15 uur inzingen in de Paterskerk, 10.45 uur mis in de Paterskerk, 14.00 uur korenmiddag in de kerk van Leunen. Dinsdag 13 november: 19.00 uur repetitie jongens. Woensdag 14 november: 18.30 uur oud papier ophalen Landweert I+II. Zondag 25 november: 10.30 uur H. Mis in de Paterskerk. De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepeteerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23.00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte wel kom. Meer informatie nodig? Neem de telefoon en bel 0478-511251. Repetitie dinsdagavond van 20.00 tot 22.15 uur in de Opmaat, Oostsingel 37. Afmelden bij Lia Oostdam, telefoon 514214, graag tussen 18.00 en 19.00 uur. Nieuwsgierig naar koorzang? U bent hartelijk welkom op dinsdag avond om eens te komen luisteren en kennis te maken. Het is fijn, als u enige ervaring hebt met koorzang. Informatie; Marjo Kuypers, tel. 513191Op het terrein van St. Anna is de oud-papiercontainer iedere dag van 9.00 tot 18.00 uur, op zondag gesloten. Voor meer informatie: www.arsmusica.nl 8 november: repetitie zaaltje Paterskerk. 15 november, repetitie zaaltje Paterskerk. 22 november: repetitie zaaltje Paterskerk. 18 november: intocht St. Nicolaas. Kinderkoor de Bandelieren is een kinderkoor voor kinderen vanaf 8 jaar. Zij repeteren op de donderdag avond van 18.00 uur tot 19.00 uur in het zaaltje van de Paterskerk. Heb jij eventueel interesse om mee te zin gen kom dan eens gerust kijken op zo'n avond. Voor informatie kun je contact opnemen met Hannie Ghielen tel.:0478-587142. 8 november: repetitie zaaltje Paterskerk. 15 november: repetitie zaaltje Paterskerk. 22 november: repetitie zaaltje Paterskerk. Jeugdkoor Tomorrow People is een koor voor de jeugd vanaf 12 jaar. Zij repeteren op de donderdag avond van 19.30 uur tot 21.00 uur in het zaaltje van de Paterskerk. Heb jij eventueel interesse om mee te zin gen kom dan eens gerust kijken op zo'n avond. Voor informatie kun je contact opnemen met Annette Bouten tel: 0478-588327. Donderdag 8 nov. (vanavond): Van 18.30 tot 20.00 uur kaartspelletjes voor de kinderen van de groepen 5 en 6. We spelen spelletjes als: Het grote lot, Mijn tante, jouw tante, Leven en dood en Ezelen. We schui ven telkens een tafel op. Jongelui: denk aan het oefenen voor de grote playbackshow en talenten jacht op 22 nov. Eveneens op 8 nov. redactieverga dering van ons clubblad In de piste, aanvang 20.15 uur. Maandag 12 nov.: Van 18.30 tot 20.00 uur clubavond voor de kinde ren van de groepen 3 en 4. We spe len de bekende kwis: Doet ie het wel of doet ie het niet! Dinsdag 13 nov.: Van 18.30 tot 20.00 uur staat op het programma Pictionary voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverla ters. Eveneens op 13 nov. exploitatiever- gadering om 19.15 uur, gevolgd door de bestuursvergadering om 20.15 uur. Donderdag 15 nov.: Kwis voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Eveneens programmavergadering voor de donderdagleiding. Voor de Lokale Omroep Venray vraagt men een vrijwillige voor administratief-redactionele werk zaamheden bij de Lokale Omroep. De werkzaamheden bestaan uit het herschrijven van nieuws, het maken van nieuwsitems. Men moet interesse hebben in omroepwerkzaamheden en zelfstan dig en flexibel kunnen werken. De werktijden zijn in overleg, van 13.30 tot 15.30 uur. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur. Repetities: woensdags om 20.00 uur in 't Kruuspunt. Concerten: ze kunnen terugzien op een zeer geslaagd jubileumconcert, mede door de vele helpende handen van muzikanten bij het opbouwen en weer opruimen van de concert zaal in het Dendron College. Een concert om aan terug te denken, maar ook om mee verder te gaan. Ze kunnen zich nu weer met dezelfde inzet en animo richten op het carna valsconcert op 6 februari 2002. Afgelopen weekend hebben veel belangstellenden een kijkje geno men bij 'de toekomst' van de slag werkmuziek. Het Jeugd Ensemble Slagwerk (JES) uit Ysselsteyn heeft in samenwerking met de jeugd per cussiegroepen van MMSK St. Petrus Banden uit Venray en van Drumband Ons Genoegen uit Oirlo een zeer boeiend concert gegeven in De Smelehof in Ysselsteyn. Iedere vereniging bestond uit ongeveer 15 leden variërend in leeftijd van 8 tot 16 jaar. Een zeer gevarieerd pro gramma werd ten gehore gebracht, zowel met ongestemd als met melo disch slagwerk. Hier en daar zelfs met spetterend solowerk tussendoor. Muzikaal en technisch was niet alles perfect natuurlijk, maar de uitstra ling en het enthousiasme van de slagwerkers belooft een mooie toe komst voor de slagwerkmuziek in de gemeente Venray. Maandag 12 nov.: Geen Volksdansen; 19.00 uur Biljartclub Op 't Nipperke. Dinsdag 13 nov.: 14.00-17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen: kaarten en biljarten; 20.00 uur Country- en dansgroep Green River met Country-dansles. Woensdag 14 nov.: 09.00 uur Beter bewegen, daarna koersbal; 20.00 uur Country- en dansgroep Green River met Country-dansles. Donderdag 15 nov.: 19.00-23.00 uur Kaarten en biljarten. Vrijdag 16 nov.: 14.00 uur Volksdansen in de Kemphaan, samen met Westerbeek. Wil jij of andere bladen zoals Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Toneelvereniging Crescendo uit Ysselsteyn speelt op 1 en 2 decem ber in gemeenschapshuis Smelehof in Ysselsteyn en op 9 december in schouwburg Venray: Stanke for Danke, een bewerking van Komkommertijd van Carl Slotboom. Kaarten zijn vanaf 15 november verkrijgbaar bij Joke van Asten en Willie Koonings. Omdat Marie de eerste prijs met het oplossen van een kruiswoord puzzel in de Story heeft gewonnen, krijgen zij en haar man Gerrit een volledig verzorgde vakantie aange boden in een hotel op het platteland van Italië. Maar of ze daar tot rust komen...? Zaterdag 10 november: jaarlijkse feestavond sjoelclub Den Hoender. Maandag 12 november: 13.00 uur vergadering Zonnebloem- Burggraaf; 20.00 uur clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 13 november: 13.15 tot 16.30 uur handwerkgroep Vlijtige Liesjes; 13.30 uur vergadering Zonnebloem-Brukveld. Woensdag 14 november: 10.00 tot 11.30 uur volksdansen groep 1: 13.00 tot 14.00 uur groep 2 volks dansen; 14.00 uur handwerkgroep Den Hoender; 19.00 uur yoga, voor informatie yoga telefoon 514269. Donderdag 15 november: activitei tenmiddag ouderenvereniging met koersbal en kaarten; 20.00 uur eer ste kaartavond uit de serie van zes (kerstconcours). De vijf opvolgende donderdagen zijn: 22 - 29 november en 6 -13 - 20 december. Van de zes donderdagen mag u er een missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen ƒ7,50. Wijkcentrum Den Hoender is gele gen aan de St. Ursulastraat 2 in Venray. Eerstvolgende repetitie woensdag 14 november om 20.00 uur bij zaal Thielen op het Kennedyplein. Afmeldingen bij Marjo Weijers, telefoon 58 47 68 (tussen 17.30 en 19.00 uur). Agenda: 15 december: Sportgala Venray 16 december: Kerst-In 19 december: Kerstviering Verschillende stemsoorten willen best nog uitbreiding! Vind jij zingen ook zo ontspannend en wil je dit met een leuke groep vrouwen samen doen, kom dan eens luisteren tijdens een repetitie. Wil je meer weten, neem dan contact op met Nellie Thomassen, telefoon 588586 of bezoek de website www.venrode.nl Repetities: Maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 11 nov.: Onze Snuffelmarkt in Veltum. Zaterdag 17 nov. St. Caeciliafeest. Zondag 18 nov.: 10.30 uur Paterskerk met misintentie voor alle leden en overleden leden van ons koor. Bij verhindering a.u.b. afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge- We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de io plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Jokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele mimen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. tnderdag 8 november: uitnodiging van Alliance Francaise verzorgt F. ter Steeg een lezing het vreemdelingenlegioen. De bijeenkomst in het gemeenschapshuis Asten, Kerkstraat 8, begint om 20.15 uur. indag 11 november: de Veiling ZON in Venlo vindt van 07.00 tot 17.00 uur een mega denmarkt plaats, andag 11 november: n museum De Locht in Meldersïo vinden demonstraties smeden en oop maken plaats. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 11 november: De Vereniging van Boxtelse Verzamelaars houdt van 10.00 tot 13.00 uur ten verzamelbeiu s in gemeenschapshuis De Rots. Nieuwstraat 7 in Boxtel. Maandag 12 november: M. Peeters houdt een informatieve lezing over de leer van Bruno Gröning. De avond in hotel Wilhehnina in Venlo begint om 19.30 uur. /Donderdag 15 november: Whiplash Stichting Nederland heeft van 13.30 tot 15.30 uur een inloop- liiddag in cultureel centrum De Weijer in Boxmeer. Vrijdag 16 november: Psychometrie met foto's van levende en overleden personen zijn de mderwerpen van een paranormale avond in zaal Internos, Dorpstraat 27 in leerkant. Aanvang 20.00 uur. Vanaf vrijdag 16 november: In de romantische ambiance van de Kasteeltuinen Arcen vindt voor de zesde keer de Wereld van Haddon Hall plaats. Het is een sfeervol antiek en interieurfcstijn met prachtig Enpels antiek en kleingoed, originele J bondeeoraties, oud en nieuw tafelzilver en schitterende sieraden. Zondag 18 november: Mannenkoor Die Sevensanghers uit Sevenum verzorgt een jubileumcon cert in De Wingerd. Op het programma staan onder andere werken van Charles Gounod en Guiseppe Verdi, Aanvang 14.30 uur- Donderdag 22 november: Dc zelfhulpgroep NF (de ziekte van Von Recklinghausen) houdt een hem a-a vond voor mensen met deze aandoening in het ziekenhuis in Venlo. Voor meer informatie kunt u bellen met H. Rengs, telefoon 077)3987128. Zondag 9 december: "Cultureel centrum De Haandert in Tegelen biedt opnieuw onderdak voor een kerst-inn. De kerstmarkt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. v Vanuit een tuinbouwkas aan de Lorbaan in Veulen is vorige week dins- ïg tussen 11.00 en 12.00 uur een open paardenkoets gestolen. De paardenkoets heeft een waarde van ongeveer 10.000 gulden en wordt ook vel marathonwagen genoemd. De koets is vermoedelijk op een trailer [eceden en gestolen. De koets is van het merk JMS en heeft een groen rame. Het houtwerk is bruin en de wielen zijn rood. De politie heeft vorige week donderdag in een woning aan de Cock van Haeftenstraat in Meerlo een grote partij van diefstal afkomstige kleding aangetroffen en in beslag genomen. Bij het onderzoek in de woning werd ook een in bedrijf zijnde hennepplantage en een plantage in wording ont dekt. Beide werden geruimd en de apparatuur in beslag genomen. De 43- jarige verdachte is aangehouden. Uit onderzoek naar aanleiding van infor matie is de politie op het spoor van de verdachte gekomen en nam een kijkje in zijn woning. Daar werden een hoeveelheid broeken aangetroffen evenals andere goederen die mogelijk van diefstal afkomstig zouden kun nen zijn. In een schuur werd een hennepplantage ontdekt, waar 340 plan ten groeiden-en in een vertrek van het huis werd een plantage in wording aangetroffen. Taxaties Advies VENRAY VENLO 0478-586408 lidLMV-iidnrvT "077-3513301 AAN DE ABONNEES VAN PEEL EN MAAS De abonnees van Peel en Maas, die ons gemachtigd hebben het abonnementsgeld van hun rekening af te halen, zijn gewend dat dit in twee termijnen geschiedt. Met ingang van 2002 zijn wij genoodzaakt, om, uit kostenoverweging, het abonnementsgeld in één termijn te incasseren. Dat zal medio januari gebeuren. Deze m,ensen hoeven geen nieuwe machtiging in te leveren. De prijs voor het jaarabonnement bedraagt per 1 januari 2002 17,30 Euro. Postabonnees betalen vanaf dié datum 27,50 Euro. De overige abonnees ontvangen begin januari een factuur en zij kun nen het abonnementsgeld, o.v.v. abonneenummer en factuurnummer overmaken op bankrekening 15.39.05.468 Zij kunnen echter ook onderstaande machtiging tekenen zodat wij automatisch zorgdragen voor de betaling van uw abonnementsgeld. Naam: Adres: Postcode en Woonplaats: Rekeningnr:l Machtigt hierbij de administratie van Van den Munckhof bv om een keer per jaar het abonnementsgeld voor Peel en Maas van zijn/haar rekening te halen. Handtekening Van den Munckhof BV administratie Peel en Maas, Postbus 15800 AA Venray

Peel en Maas | 2001 | | pagina 23