Harold LENSSEN Een huis bouwen in project 'Laagheide'? OPENING cb 3 weken... ethouder komt met 'winstwaarschuwing' Jaarvergadering Wijkplatform Venray Centrum Russisch Staatscircus bezoekt Venray 'Een schat van een Buste' Open dag Ovivo Streekwinkel Meerlo Is uw keukenapparatuur of werkblad aan vervanging toe? De Bleek 76 Venray Bijdrage Venrayse natuur )ag van de Mantelzorg Oirato speelt Hoekse en Kabeljauwse Twisten Sterretje in uw autoruit? Oud papier Omroep Venray KEUKENINRICHTING Rabobank Receptie Sub Matris Tutela Snelheids controles Kinderporno Dronken gini,EN MAAS donderdag 8 november 2001 - Pagina 11 Houba (VVD), wethouder inanciën, kwam tijdens de tingsbehandeling met een (waarschuwing'. Een exact g kon hij niet noemen maar neente komt dit jaar 'ergens de een en twee miljoen gul- ekort op de algemene dienst. e begrotingsaanpassing in iber zal de precieze omvang zijn- wethouder deed de winstwaar- fing alvast 'om op tijd een sig- kav if te geven'. Houba hekelde uw een gebrek aan budget- en IU^ lingsdiscipline op het gemeen- Ook zijn collega Driessen waarschuwde dat 'de budgetdisci pline aanzienlijk versterkt moet worden'. Kostenoverschrijdingen doen zich voor zonder dat er mel ding van gemaakt wordt. Pas als de rekening wordt opgemaakt komt de aap uil de mouw. Maar dan is het kwaad al geschied en valt er niets meer terug te draaien. In juni gaf de eerste begrotingsaanpassing, over het eerste kwartaal van 2001, al een nadelig saldo van 836.442 gulden te zien. Dit bedrag kwam ten laste van de post 'onvoorziene uitgaven'. Jan Houba lichtte wel een lipje op van zijn winstwaarschuwing. De gemeente heeft dit jaar negen ton extra personeelskosten. Omdat de openstaande vakantiedagen van de werknemers niet in de balans zijn opgenomen. Wat wel gebruikelijk is omdat de verlofsaldi op het eind van het jaar als een financiële verplich ting van de werkgever aan de werk nemer worden gezien. Accountant Deloitte Touche heeft de gemeen te hier al vaker op gewezen en meldt het ook in de accountantsverklaring bij de jaarrekening 2000. Wethouder Houba deed er toen, in april dit jaar, nog luchtig over. Maar het levert de gemeente nu wel een aanzienlijke kostenpost die er al lang zat aan te komen. 'Toch werd het bedrag van 900.000 gulden nooit vermeld in de risicoparagraaf. "De vermogenspositie van de gemeente is niet sterk. Met de huidi ge ontwikkelingen wordt het alleen maar moeilijker om de reserves en voorzieningen op het gewenste niveau te brengen", zei Houba. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) vond dat de gemeente niet in de portemonnee van de burgers mocht grijpen 'na de winstwaar schuwing van de Venrayse Nina Brink...'. Ike Busser (Samenwerking) had er moeite mee dat er pas in december meer duide lijkheid komt. "Het zullen weer vooral personeelslasten zijn", ver moedde hij. provincie Limburg heeft een ag van 948.643 gulden uit de dicregeling Natuur en schapsbeheer verdeeld over •e§ til projecten. De regeling is 3ta eld voor het steunen van pro- nop het gebied van flora en U[ j, biotopen, landschapsele- u en, mensgerichte natuur en gische verbindingszones, grootste bedrag, 175.000 gul- pat naar het project natuuront- jling vennen en moerassen ise"Bergen in het Noord- 181 urgse Bergen. ch BerSen wordt ook het natuur- 'woject Het Rusland met 3 gulden gesubsidieerd, islotte wordt in Bergen een van 25.000 gulden ver- aan het beheerproject iceuwenwater in natuurgebied \al imert. j^. k de gemeente Venray ont- een bijdrage voor haar natuur gfl isgebied. De gemeente Venray 1270 hectare bos- en natuurge- Het beheer is ondergebracht Stichting de Marke. Op basis Ie aanwezige prioritaire soor- eeft de provincie een biodiver- ™j lijdrage van 20.555 gulden ba t regionale werkgroep ilzorg voor Noordelijk Noord- lurg, waarin vertegenwoordigd het Groene Kruis, de stichting szorg Noord-Limburg, de j ische Thuiszorg en welzijnsin- afj ing Synthese, wil bevorderen, meer erkenning komt voor de e van mantelzorgers. lelzorgers zijn mensen, die van en persoonlijke band zorgen een zieke of hulpbehoevende. gaat om ouders, partners, kinde- familieleden of kennissen. Je j^ier niet voor, je wordt vanzelf lelzorger juist vanwege die m lionele band die er bestaat met ee irsoon die zorg nodig heeft. De groep wil ondersteuning bie- in mantelzorgers, die er vaak voor staan en wil mantelzor- met elkaar in contact brengen, il ze ook steun kunnen vinden Ikaar. Jaarlijks op 10 november l de Dag van de Mantelzorg is. Ook in' Noordelijk Noord- lurg wordt er aan deze dag aan besteed. Dit jaar gebeurt dat name via uitzendingen door de ie omroepen. Er worden pro- nma's verzorgd, waarin perso- die zorgen voor een zieke of behoevende vertellen wat dat hen betekent. Tevens wordt er lacht gegeven aan iemand van de betreffende mantelzorger veel steun ervaart uitzendingen met als thema itelzorg zijn te beluisteren op [dag 10 november via Omroep 'y van 11.00 tot 14.00 uur. 'enray kunnen mantelzorgers eerste woensdag van de terecht bij de open inloop- id voor mantelzorgers in het Joriskwartier Burgemeester straat 20 in Venray. De bedoe- ivan deze activiteit is dat man ners ervaringen kunnen uit ten, elkaar tot steun kunnen en ook een moment van ont- ling voor zich zelf hebben, elzorgers, die behoefte hebben [ondersteuning, kunnen met hun jen terecht bij de werkgroep Itelzorg. De werkgroep is te 'ten op het kantoor van de :org in Venray, telefoon 0478- en op het kantoor van lese Venray, telefoon 0478- '17. In partycentrum De Witte Hoeve in Venray vindt op woensdag 14 november de jaarvergadering plaats van het Wijkplatform Venray Centrum. Aanvang 19.30 uur. Iedereen die in het centrum woont of werkt is van harte welkom voor deze jaarvergadering van het Wijkplatform. Al eerder viel, als het goed is, bij iedereen de uitnodiging met het programma in de bus. Het programma ziet er als volgt uit: Het eerste uur zal aan de hand van een presentatie verslag gedaan worden van het afgelopen jaar. Wensen die er nog liggen zullen naar voren komen, maar ook resultaten uit de afgelopen periode. Het tweede uur zullen de functies die het centrum vervult, zoals worten, uitgaan, win kelen en recreatie aan bod komen. Mevr. R. van Beek (Directeur Wonen Venray), dhr. P. Kienhuis (oud-voorzitter van Horeca Venray) en dhr. F. Linssen (vertegenwoordi ger van de winkeliersvereniging en Centrum Management) houden ieder een inleiding, waarna de aan wezigen vragen kunnen stellen en met elkaar in discussie kunnen gaan. Wilt u meer informatie over de jaarvergadering dan kunt u na 18.00 uur even bellen met het secretariaat: Tineke Lamers-Vorst, tel. 0478- 581445. Toneelvereniging Oirato in Oirlo presenteert op zaterdag 10 en zon dag 11 november het blijspel: De Hoekse en Kabeljauwse Twisten, geschreven door DJ. Eggengoor en geregisseerd door Peter Leenders. Wie een beetje heeft opgelet tijdens de geschiedenislessen heeft ooit wel eens gehoord van de Hoekse en Kabeljauwse twisten. Maar waar die twisten om draaiden en wie de Hoeken en de Kabeljauwen waren? Geen flauw benul. Gelukkig kan het internet tegenwoordig uitkomst bie den en waren deze twisten al gauw gevonden. Onder het kopje Hoekse en Kabeljauwse Twisten stond te lezen: tegenstelling tussen twee, in samenstelling vaak wisselende, groepen van edelen en steden in Holland en Zeeland tussen 1350 en het einde van de 15de eeuw. Dat verwijst naar de titel van het blijspel van toneelvereniging Oirato. Zij voeren het stuk De Hoekse en Kabeljauwse Twisten op. De titel van het blijspel in combinatie met de geschiedenislessen doet vermoe den dat het hier om een kostüumdra- ma in de stijl van Joop van de Ende gaat. Doet vermoeden...want de werkelijkheid is heel anders. De Hoekse en Kabeljauwse Twisten is een blijspel over machtsinvloeden en loyaliteit ten opzichte van elkaar. Een blijspel waarin jarenlange vetes en tegenstellingen tussen de Hoeken en de Kabeljauwen hun hoogtepunt bereiken. U zult ervaren dat De Hoekse en Kabeljauwse Twisten nog altijd actueel zijn, hoe Oirato dit tot uiting brengt op het toneel en waarom de geschiedenis op deze avond een rare wending krijgt merkt u op zaterdag 10 november of zon dag 11 november. Toneelvereniging Oirato voert dit blijspel op in het gemeenschapshuis de Linde in Oirlo. Zaterdag gaat de zaal om 19.00 uur open en zondag om 18.00 uur. Laat u meeslepen in de tragedie tussen de Hoeken en de Kabeljauwen. Op zaterdag vanaf 20.00 uur, op zondag gaat het doek om 19.00 uur open. Kaartjes voor volwassenen kosten tien gulden en voor kinderen tot 12 jaar vijf gul den. Het Groot Russisch Staatscircus presenteert tot en met zondag 11 november vol trots zijn gloednieu we circusprogramma ClassiQ in Venray. Jong en oud kunnen genieten van deze schitterende show. vol spektakel, humor en hartveroverende dressuur. De Russen paraderen met een heerlijke gezinsvoorstelling van wervelende circusacts op wereldni veau, in een speelse choreografie, op de klanken van live Bolshoi cir cusorkest. Maar liefst 150 artiesten, musici en technische assistenten werken mee aan het totstandkomen van deze show. Tijgers, acrobaten, jongleurs, bruine beren, zeeleeuwen en natuur lijke clowns. Wie zou het bijzondere circusprogramma van het Russisch Staatscircus nou niet willen zien? Voor ClassiQ is één van de mooiste en grootste circustenten ter wereld opgebouwd. De voorstellingen vinden plaats itis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw auto- heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel Venloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting 3n uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsin- stie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voor- uit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de •sschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt to afwikkeling met alle verzekeraars behalve Centraal Beheer. U ^eftdus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebren- s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklame- knd. zaterdag 10 november in Venray nabij Cultureel Centrum De Witte Hoeve" (tegenover benzinestation/carwash van Gerven) van 10.00-16.00 uur. [kunt hier ook het kenteken in de autoruiten laten graveren fl. 25,- p/auto. tot en met zondag 11 november in de prachtige circustent op de hoek van de Noord- en Oostsingel in Venray. Donderdag 8 november: 20.00 uur Vrijdag 9 november: 20.00 uur Zaterdag 10 november: 15.00 en 20.00 uur Zondag 11 november: 13.00 en 16.15 uur Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV/ANWB in Venray. De circus kassa's (op het terrein) zijn dage lijks geopend van 10.00 tot 20.00 uur. Voor informatie en reserverin gen kunt u bellen met de ticketlijn: 0900-1122333. LANDWEERT I+II Woensdag 14 november vanaf 18.30 uur halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I+II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten. Op donderdag 8 november zullen de programma's Gèr Gedoan en Waar zijn de Troubadours geble ven? weer vanuit de Evenaar, Merseloseweg 96 in Venray komen. Dan zullen onder andere Natural Instinct uit Haelen e.o. optreden. Natural Instinct bestaat uit Paula Daamen, Frank Mols, Michel Clermonts, Math Dirkx, Johan Clermonts en Frank van Croonenburg^ Natural heeft eigen Limburgstalige nummers, maar speelt daarnaast ook zowel Engels als Nederlandstalig coverwerk van de Dijk tot Anouk en Bryan Adams via Iggy pop en The Cranberries naar Creed. Donderdag van 20.00 tot 22.00 uur. Op de lie van de 1 le zullen de elf vastelaovesverenigingen van Venray het 3 x 11 jarig jubileum van de Vorstenraod Rooj vieren met een uitgebreid programma. Met autobussen worden alle elf dorpen bezocht door de elf vastelaovesvere nigingen, waar in iedere plaats een ludieke actie zal plaatsvinden. Dit allqs zal zijn hoogtepunt krij gen als de elf vastelaovesverenigin gen gezamenlijk aankomen in Venray op het Schouwburgplein. Hier wordt een recordpoging gedaan om de langste polonaise op de been te brengen. Joekskapellen zullen deze recordpoging muzikaal ondersteunen en begeleiden. De feestelijke happening wordt afgesloten met het gezamenlijk inschieten van het nieuwe vastelao- vesseizoen. Vrijdag 9 november in het programma Lokaal Centraal tus sen 17.00 en 18.00 uur is er een gesprek met de organisatie. Zaterdag 10 november tussen 10.00 en 11.00 uur is er een speciaal pro gramma met een voorbeschouwing op de festiviteiten die op de lie van de 11e plaatsvinden. Zondag 11 november zijn er gedurende de gehele dag korte flitsen van de acti viteiten. Maandag 12 november in het pro gramma Lokaal Centraal tussen 17.00 en 18.00 uur is er een kort verslag van de lie van de 11e. Donderdag 15 november tussen 18.00 en 19.00 uur is er een uitge breid verslag van de 1 le van de 11e. Zondag 11 november vanaf 10.00 uur is de International Bluegrass Music Awards Show in zijn geheel te beluisteren in het PeelGrass pro gramma. Rein Wortelboer heeft de hand weten te leggen op de live opnamen zoals ze werden uitgezon den in de USA. Tevens heeft hij toe stemming gekregen om deze live opnamen in zijn PeelGrass programma uit te zenden. Gedurende het twee uur durende programma kunt U meemaken hoe een bluegrass award show in Amerika op de radio te horen is. De uitreiking van de awards wordt omlijst door een keur van artiesten die muzikaal te horen zijn zoals onder anderen Ricky Skaggs, Steve Wariner, Doyle Lawson Quicksilver en Rhonda Vincent. voor prijzen ©n meer voor prijzen en meer informatie: Stayerh" Tel. o47£ BaI uonr oon WW»#» UI V|f I WHlt 5861 EJ Wanssum Fax 0478-53 90 21 U bouwt een huis, wij leggen de basis. Plannen om een huis te bouwen in Venray, project 'Laagheide'? Neem dan contact op met de hypotheekadviseur van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum. Die kan u niet alleen alles vertellen over het project en uw woonomgeving, maar ook wat er allemaal bij het kopen van een woning komt kijken. En welke financiering het beste bij u past. Zo vindt onze hypotheekadviseur moeiteloos de ideale combinatie van minimale woonlasten en maximaal woongenot. Wij leggen voor u de basis. Aantrekkelijke rente is van toepassing. Onze hypotheekofferte heeft een bijlage van 160 pagina's Venray Meerlo-Wanssum Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Ook dit seizoen kan de toneellief hebber genieten van een lachwek kende voorstelling van Toneelvereniging Kom Op uit Holthees-Smakt. Niet alleen vanuit de eigen dorpsgemeenschap vinden steeds meer mensen de weg naar het toneel maar ook van buiten krijgen ze steeds meer belangstelling. Het stuk 'Een schat van een Buste' (geregisseerd door Frans van de Pas) is het meest komische stuk dat ze ooit op de planken hebben gebracht. Zij nemen dan ook geen verantwoordelijkheid voor uw ver krampte lachspieren. De uitvoerin gen vinden plaats op donderdag 8 en vrijdag 9 november in het Pelgrimshuis in Smakt. Beide voor stellingen beginnen om 20.00 uur Bij Ovivo in Meerlo treft u in de winkel een uitgebreid assortiment streekproducten aan. Ovivo ver koopt naast verse eieren en eipro- ducten, heerlijke vers-ei pasta's en is'in het voorjaar actief met mooie paaseieren. Het assortiment is de afgelopen jaren uitgebreid met een breed scala aan streekproducten. Van kaas tot oud Hollands snoep, van mosterd tot macaroni, Ovivo beschikt sinds kort over een uitge breide streekwinkel op de Heesweg in Meerlo. Tijdens de open dag kunt u kennis maken met diverse activiteiten van Ovivo en haar mascotte Ivo. Wat kunt u er zoal verwachten: presenta tie van de nieuwste Ovivo streek producten, een presentatie van een breed assortiment van streekproduc ten uit onze regio en kennismaking met Culinair Erfgoed Peel Maas, kennismaking met de mogelijkhe den om streekproducten te combine ren tot een eigentijds lekker en ver rassend streekproducten pakket. Naast eetbare streekproducten vindt u ook blijvende streekproduc ten en informatie over de streek zoals uitstapjes, bezienswaardighe den en verblijfsmogelijkheden. Omdat Ovivo van oorsprong een eieren bedrijf is, is er ook informatie over eieren en de Stichting Blij met een Ei en heerlijke recepten. Met ingang van januari 2002 star ten ze met rondleidingen bij Janssen Pluimvee en Ovivo. Maak kennis met de wereld van het ei, techniek en werk rondom het ei, en leer de L Op 28 oktober jl. behaald het Tamboerkorps van Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum tijdens de DRUMA-podiumwedstrijden in Hoogeloon in de Eerste Divisie Sectie A onder leiding van Piet Poels met 93.13 punten een eerste prijs met promotie naar de Ere-divi- sie en Lof der Juiy. Ter gelegenheid van dit resultaat wordt u van harte uitgenodigd op hun receptie op zondag 11 novem ber van 11.30 tot 12.30 uur in het gemeenschapshuis Oostrum, Watermolenstraat 1. Op de Lorbaan zijn maandagmor gen vijf snelheidsovertreders bekeurd. De hoogstgemeten snel heid van de 98 gecontroleerde voer tuigen bedroeg 108 km/uur waar 80 km/uur is toegestaan. Op de Puttenweg zijn 84 snelheidsovertre ders bekeurd. De hoogstgemeten snelheid van de 428 gecontroleerde voertuigen bedroeg 117 km/uur waar 80 km/uur is toegestaan. Op de Lorbaan zijn maandagmor gen vijf snelheidsovertreders bekeurd. De hoogstgemeten snel heid van de 98 gecontroleerde voer tuigen bedroeg 108 km/uur waar 80 km/uur is toegestaan. Op de Puttenweg zijn 84 snelheidsovertre ders bekeurd. De hoogstgemeten snelheid van de 428 gecontroleerde voertuigen bedroeg 117 km/uur waar 80 km/uur is toegestaan. Een 19-jarige politieman in oplei ding is aangehouden voor het ver spreiden van kindeiporno via het internet. In zijn woning werden 364 afbeeldingen op zijn computer aan getroffen waarop kinderporno stond afgebeeld. Hij werd in verzekering gesteld en voorgeleid aan de rech tercommissaris die zijn voorlopige hechtenis schorste onder voor waarden. De man is tevens geschorst van de politie-opleiding. Justitie wilde de woonplaats van de man niet prijsgeven. Op de Eindhovenseweg in Blerick is in de nacht van zondag op maan dag een 18-jarige man uit Venray aangehouden. Een politiesurveillan- ce zag dat de man midden op het Koninginneplein in Venlo met zijn auto stopte. De automobilist reed vervolgens een stukje achteruit om in de richting van de Roermondsepoort te rijden. Op de Eindhovenseweg is de man vervol gens door de politie gecontroleerd. Tijdens deze controle bleek dat hij teveel gedronken had. Hij werd aan gehouden, kreeg een rijverbod van zeven uur en zijn rijbewijs in inge vorderd. De automobilist was overi gens pas tien dagen in het bezit van een rijbewijs. In de nacht van zaterdag op zon dag is een 19-jarige automobilist uit Venray in Boxmeer betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De politie wilde de man laten stoppen omdat hij de mistlampen van zijn auto onnodig onstoken had. De man negeerde in eerste instantie het stop teken maar bracht zijn voertuig later toch tot stilstand. Hij kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11