Indian summer in Venray 'Saneringscommissie niet meer in beeld' Harold LENSSEN Met wie vier ik kerst? Geslaagde open dag Henra Regiokalender Sala-evening ISBV houdt kienavond fj. (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum PEEGEN MAAS 'n abonnement waard Oud papier Missienaai- kring Oirlo Borstkanker- vereniging Open dagen Berly Fleur 'agin ;L EN MAAS donderdag 1 november 2001 - Pagina 13 Stichting Stadspark Venray (45) L prachtige nazomer van de lopen weken heeft heel wat Ijdelaars naar het Sint Japark gelokt dat in de goud- llkleuren van de herfstzon het lakter heeft van wat de lerikanen "Indian summer" [men. De herfststemming jentueert nog eens het introver- [arakter van het park dat uit- tot rust en bezinning, pt u er nog niet zijn geweest, Lhte lezer, ga er dan een dezer Ln eens naar toe en ervaar zelf Tjerene stilte en weldadige rust Ideze groene oase. En besef (ook, dat hierin verandering lt komen. Ambitieuze bouw- jonen zijn in de maak en zullen |te delen van het park een Teel ander aanzien geven. BESCHERMDE STATUS zullen een aantal onder delen bescherming genieten door de status van rijksmonument. In het stedenbouwkundig plan wordt reke ning gehouden met de geheel eigen aard van het park, maar desondanks zullen enkele zeer bijzondere plek ken opgeofferd worden. Daaronder bijvoorbeeld de unieke stuifduinen nabij de boerderij. Zoals we al eens eerder schreven, zijn de steden bouwkundige plannenmakers voor nemens om hier een groot apparte mentengebouw neer te leggen. De bezwaren die van diverse zijden tegen dit plan naar voren zijn gebracht, worden niet of nauwelijks serieus genomen. Nader onderzoek werd toegezegd, maar niemand weet wat er eigenlijk onderzocht wordt en wat dat onderzoek inhoudt. POLITIEKE AANDACHT Ook de plaatselijke politieke par tijen zijn klaarblijkelijk niet in staat om die ontwikkeling een halt toe te roepen. Raadsbreed werd gepleit om het bouwplan voor de stuifdui nen in heroverweging te nemen, maar de plannenmakers blijven bij hun voornemen. De invloed van de gemeenteraad is klaarblijkelijk niet zo groot. Overigens is ook voor gemeenteraad de herfsttijd begon nen en dat Sint Anna in de komende strijd om de gunst van de kiezer een politiek hot item zal worden, staat buiten kijf. Behoud van de stuifdui nen is in ieder geval al vast een punt waarmee gescoord kan worden. Aandacht voor ons cultureel erfgoed Indian summer op Sint Anna. Een foto-impressie van Joost Geeraedts. Rechjts het begin van het bedreigde stuitduinengebied. Vanaf hier voert een wandelpad over de toppen van de duinen. De houten ombouw van de verdwe nen draaimolen is voorgedragen als rijksmonument. Tegenover de draai molen. aan de andere kant van de weg. ligt het begin van het stuifdui- nengebied. dient hoog op de politieke agenda te staan. Met belangstelling zien we uit naar de programma's en het politie ke debat voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Graag willen we u verslag doen van onze bevin dingen. Indian summer in Venray, wat Sint Anna betreft is het de levensavond van een instituut van grote allure. Laten we er trots en zuinig op zijn. Twan van Els, Stichting Stadspark Venray, Gasstraat 6, 5801 CT Venray. Telefoon 581191. E-mail: tw.els@wxs.nl (advertorial) zaterdag 24 november zal in iel Asteria te Venray voor het ede opeenvolgende jaar een lusieve en avondvullende Gala- jnd worden gehouden. De aan- ig is om exact 20.30 uur. ïeen schitterende ambiance kunt vanaf uw eigen gereserveerde il, genieten van een prachtig iwprogramma inclusief optredens een aantal zeer bekende jasten. gracn greep uit hetgeen u kunt ver- iht'en: optredens van artiesten Iso.a. Tony Willé (ex-Pussycat), ikia Serge en niemand minder iFreddie Breek die met meer dan gouden platen nog altijd een rip is in binnen- en buitenland, muzikale omlijsting is in handen de Belgische topformatie de stband welke borg staat voor een larandeerd gezellige avond met sprekende muziek. Natuurlijk er ook voldoende plaats en tijd rden ingeruimd om samen gezel- Ie kunnen dansen. ts kze avond wordt u geheel ver- m ig aangeboden, dat wil zeggen ,nn. lalleen inclusief het bovenstaan- showprogramma maar ook inclu- feen zeer uitgebreid en gevari- dkout- en warm buffet, inclusief :rt, alwaar onze hostesses u per- •nlijk naar toe zullen begeleiden, ■der bij aanvang een welkomst- tjWktail en natuurlijk worden alle (ook gedistilleerd) keurig itijdig verzorgd. Alle overige 8 sten zoals garderobe en parking "Teveneens inbegrepen, iamen met het eerder genoemde wprogramma zijn hiermee alle ?ediënten aanwezig voor een i'ergetelijke avond. Trakteer uzelf üw genodigden daarom eens op fantastische arrangement en laat - zich eens aangenaam verrassen! ze avond is uitennate geschikt »rbedrijven, hun medewerkers en lalies en kan een uitstekend alter- iief zijn voor b.v. uw personeels- ontvangt een keurige nota Ike als fiscale aftrekpost kan irden opgevoerd. De btw is in de igangsprij s inbegrepen en daar- Rdus terug vorderbaar. Ook 'particulieren' zijn van harte dkom. Ook zij zullen met dezelf- honneurs en aandacht worden hdeld. Kortom: iedereen is uit- lodigd voor deze gegarandeerd Kllige avond. Om aan deze avond enig cachet te lven en alles in de juiste stijl te len verlopen verzoeken wij u om gepaste kleding te verschijnen, 'lakleding is natuurlij prefect tor niet strikt noodzakelijk en toeft dus geen belemmering te to. Geen reden dus om dan maar |e komen. Oe toegangskaarten voor deze ond kosten 197,50 inclusief btw. •ze kunnen besteld worden bij j-ofin te Roggel onder het tel.nr. 175-440156. Ook zijn de kaarten a mant verkrijgbaar bij hotel jleria te Venray, Maasheseweg Mocht u nog eventuele vragen toen dan kunt u daarvoor ook ,eeht op het bovenstaande num- PEEL EN MAAS on line ^vw. vandeiimunckhof.nl/ nieuws Regie bezuinigingsoperatie blijft in handen VvGI Het Vincent van Gogh Instituut mag zelf de geplande bezuini gingsoperatie verder doorvoeren. Dit is de uitkomst van een evalua tie tussen het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) in Venray, het Zorgkantoor en het Ministerie van Volksgezondheid. De dreiging dat een saneringscommissie van het ministerie van VWS de opera tie voor haar rekening zou nemen, is daarmee van de baan. Het Vincent van Gogh Instituut moet de komende twee jaar 24 mil joen gulden bezuinigen. Deze grote bezuinigingsoperatie is nodig van wege de sneller dan geplande afbouw van het instituut. Deze week heeft op basis van het monitorver- slag een evaluatie plaatsgevondefï tussen het VvGI, het Zorgkantoor en het Ministerie van VWS, waarin informatie over de productie, perso nele bezetting en exploitatie van het VvGI is gegeven. Daaruit kwam voort dat het VvGI op de ingeslagen weg kan doorgaan. In een eerder gesprek tussen alle partijen was het nog maar de vraag of dat het VvGI op eigen kracht de bezuinigings plannen kon uitvoeren of dat het college Sanering van het ministerie ingeschakeld zou moeten worden. Het ministerie van VWS gaf in april van dit jaar nog aan ernstig bezorgd te zijn. In een vervolggesprek in juni had men nog vraagtekens gezet bij de haalbaarheid van de plannen. Nu is als tussenstand een beter resultaat te zien."Het gesprek verliep positief kritisch", zegt Riky Boom, voorzit ter Raad van Bestuur van het VvGI. "We zijn van ver gekomen. De erkenning van het aantal bedden is dit jaar omlaag gebracht en daarmee ook het budget. Dit vraagt een grote inspanning van het instituut. In juni was het nog kantje boord." Het Zorgkantoor heeft nog steeds zor gen, maar ziet een aantal positieve ontwikkelingen. Met name de terug gang van de productie blijft echter nog alle aandacht vragen. "Er was in het begin twijfel of de vele actie punten uit het plan van aanpak wel haalbaar waren, maar er is veel gedaan. Wel vinden we met elkaar dat we het hele traject samen kri tisch moeten blijven volgen. Het einddoel is nog niet bereikt. De financiële slag moet volgend jaar afgerond worden", aldus een woord voerder van het Zorgkantoor. De Raad van Bestuur van het VvGI is blij met dit resultaat, dat is bereikt door de inzet van de medewerkers en het positief meedenken van de Clienten- en Familieraad. In decem ber gaan de partijen weer om de tafel zitten met het Zorgkantoor om de productievoorstellen voor 2002 te bespreken. Op vrijdag 2 november organiseert de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. weer een wervelende kienavond. In de verschillende rondes zijn prachtige en waardevolle prijzen te winnen. De kienavond zal plaatsvinden in zaal Martens te Leunen, aanvang 19.30 uur. De zaal is open vanaf 18.30 uur. De avond is voor ieder een toegankelijk. De open dag bij Henra aanhang wagens bv in Overloon is zeer geslaagd. Nadat burgemeester Bouwmans van de gemeente Boxmeer om 10.00 uur 's ochtend de openingshandeling had verricht, bleven de mensen maar binnenko men. 'Het was een fantastische dag, waarop maar liefst 670 mensen ons bedrijf bezocht hebben', aldus de heer Henckens, directeur van Henra bv. 'En ze zijn allemaal door onze nieuwste paardentrailer 'de Grand Chevalier' heen gelopen'. 'Het was de eerste keer dat ons bedrijf aan deze (landelijke) open bedrijvendag heeft deelgenomen maar wat ons betreft is het zeker voor herhaling vatbaar. Het is een unieke gelegenheid om bijvoorbeeld de buurtgenoten, familie van perso neel en andere belangstellenden eens in de keuken te laten kijken en daarmee je bedrij fimago positief te beïnvloeden'. De reacties van de bezoekers waren dan ook zeer posi tief. Tevens is er door Henra ook een bedrag van 400 gulden overge maakt aan de stichting Doe een Wens. INTERNATIONALE COLLECTIE CHTlUX DE DOMCKSTRAAT 18 SEVENUM TE1.077-4671S55 OMmMHUtlH DO 10-21 a VI 17-21 I 2* !*-](• KEUKENINRICHTING rLr> op afspraak, ook 's avonds T?-!; vlug. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender, Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan Mij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 3 november: Filatelistenvereniging Boxmeer e.o. houdt an 11.00 tot 1 o.OO uur een ruilbeurs voor jeugdige verzamelaars in de aula van het Elsendaalcollege aan de Stationsweg 38 in Boxm ,/y 'co in Galerie Pictura in Aijen spéélt het Bonnard Trio. De uitvoering in dei galerie aan de Aijenseweg 16b begint om 12.30 uur. Zondag 4 november: Staatsbosbeheer houdt om 14.00 uur een wandeling met als thema: 'Paddestoelen in De Peel'. Het vertrek is bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven, Moostdijk 15 in Ospel. Zondag 4 november: In streekmuseum De Locht in Melderslo vinden demonstraties sigaren maken en paddestoelen beschilderen plaats. Het museum is open van 14.00 i tot 17.00 uur. Zondag 4 november: In Paviljoen Venlona in Venlo is de jeugdvoorstelling Mag ik mee naar de maan te zien. De voorstelling begint om 15.00 uur. Maandag 5 november: De afdelingen Kop van Noord-Limburg en Land van Cuijk van de Koninklijke Horeca Nederland houden een biertapwedstrijd in feestboer- derij De Breijenburg in Lcdeacker. Aanvang 18.30 uur. Dinsdag 6 november: In De Bongerd, Bongerdstraat 229 in Tegelen. vindt van 20.00 u.u 22.00 uur een infomiatiebijeenkomst plaats voor nbromyalgiepatiëntec plaats. Dinsdag 6 november: HCC afdeling Noord-Limburg heeft de algemene ledenvergadering in De Zuicipiiaar aan de Reigerstraat 2 in Venlo. De :vv. is or.e.- om i9.30 uur. Woensdag 7 november; Dc Whiplash Stichting Nedi pc! i- l t (5 30 uur eun inloopmiddag voor whiplashpatiënten in medisch centrum Groenveld aan de Prinsenstraat 12 ui Venlo. Donderdag 8 november: Op uitnodiging van Alliance Francaise verzorgt F ter Steeg een lezing over het vreemdelingenlegioen. De bijeenkomst in het gemeenschapshuis van Asten, Kerkstraat 8, begint om 20.15 uur. Donderdag 22 novcmbe r; Dc zelfhul] thema-avom Venlo. Voor meer informatie kunt u bèlicn met H. Rengs, telefoon (077)3987128. Zondag 9 december: CuItureel centrum De Haandert in Tegelen biedt opnieuw onderdak voor een kerst-inn. Dc kerstmarkt duurt van l i .00 tot 17,00 uur. Zondag 11 november: in de Veiling ZON in Venlo vindt van 07.00 tot 17.00 uur een mega Erkend relatiebemiddelingsbureau schept nieuwe kansen "Dit wordt alweer mijn vierde kerst sinds mijn relatie eindigde. Het eerste jaar nodigde een goede vriend me uit om bij hen te gast te zijn. Vorig jaar en het jaar daarvoor bracht ik bij mijn ouders door. Maar dit jaar wil ik het liefst thuis zijn. Je hebt toch het gevoel dat mensen je vragen omdat ze het 'zielig' vinden als je met Kerstmis alleen zit. En als je bij een stel komt, voel je'je nog meer alleen", aldus Eric, die dit najaar besloot zich in te schrijven bij relatiebemiddelingsbureau Stichting Date. Eric (om privacyre- denen ook binnen het systeem van Stichting Date voor de buitenwereld alleen bekend met voornaam en nummer) dacht jarenlang dat iemand die zich inschreef bij een relatiebureau wel heel wanhopig moest zijn. Nu weet hij wel beter. "Als je net zoals ik al jarenlang bij hetzelfde bedrijf werkt en je een vaste vriendenclub hebt, dan ont moet je niet zoveel nieuwe mensen meer. Ik ga ook niet graag alleen naar het café. Wat moetje dan nog? Ik las een advertentie van Stichting Date in de krant en heb de stoute schoenen aangetrokken en de mede werkster bij mij in de buurt gebeld. Ik kon de volgende dag al komen voor een gesprek!" Stichting Date is het grootste en een van de oudstp relatiebureaus in Nederland met vestigingen ver spreid over het hele land. Daarnaast beschikt dit bureau over een unieke werkwijze, dat de cliënt optimale mogelijkheden biedt te 'slagen'. Wie zich bij Stichting Date inschrijft krijgt namelijk het zoge naamde partnerboek mee naar huis, waarin het landelijke bestand van alle ingeschrevenen te vinden is. Met behulp van korte beschrijvin gen, waarin onder andere gegevens over leeftijd, opleiding en beroep, woonomgeving, al of geen kinde- ren, hobby's en partnerwensen, kan men zich zelf oriënteren. Heeft men een keus gemaakt, dan kan via de regioconsulente een telefoonnum mer worden opgevraagd. De consu lente kiest dus niet voor de cliënt, maar kijkt alleen of het een 'goede combinatie' is en of de betreffende persoon nog vrij is. Is dit het geval, dan staat niets een telefoontje nog in de weg. Men heeft dus alle vrijheid, maar uiteraard is daar altijd die con sulente die kan adviseren of behulp zaam zijn. Je staat er dus niet alleen voor! Mevrouw Van de Voort, consu lente voor Venray en omgeving: "Ons systeem werkt twee kanten op, want mensen komen zelf ook in het partnerboek met hun beschrijving en kunnen dus ook door anderen benaderd worden. Elke maand wordt het partnerboek aangevuld. Op deze manier beschikt de cliënt dus altijd over het actuele bestand. Mensen staan voor een periode van veertien maanden ingeschreven en in die tijd slaagt zo'n 70 tot 75%. Dat is dus een behoorlijk resultaat. Ook niet zo verwonderlijk: als men sen iemand gaan bellen, weten/.e al een heleboel van die persoon en zijn dus eigenlijk heel goed voorbereid. Een beetje verrassing moet het natuurlijk wel blijven, dat houdt de spanning erin." Eric: "Ik heb zojuist mijn eerste ontmoeting achter de rug, en ik moet toegeven: ik was best gespan nen. Maar toen ik merkte dat zij net. zo nerveus was, viel bij mij alle spanning weg. En toen ik daarover een grapje maakte, was het ijs meteen gebroken. Het bleek dat we veel gezamenlijke interesses hadden en hebben lekker zitten kletsen. We hébben een hartstikke gezellige avond gehad ea hebben afgesproken elkaar over een week weer te bel len." Ook belangstelling voor deze manier van relatiebemiddeling? Bel de consulente van Stichting Daté voor Venray en omgeving, mevrouw Van de Voort, tel. (0478) 588691 (een afspraak verplicht u tot niets). Leden van Red Stars halen vrijdag 2 november tussen 18.00 en 20.00 uur oud papier op in de wijk Zuid tussen Zuidsingel, Prins Bemhardstraat en Nassauplein. Zij verzoeken vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt U oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar u eveneens oude spullen kwijt kunt ten behoeve van de Luikse Markt. Openingstijd: dinsdags van 18.00-20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). VREDESKERK Woensdag 7 november wordt er papier opgehaald in de route Langeweg, Merseloseweg, Westsingel, Langstraat en al de tussenliggende straten. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. LANDWEERT III Maandag 5 november zal er door leden van DOS Venray wederom het oud papier worden opgehaald in de wijk Landweert III. Om 09.,00 uur wordt met inzamelen begonnen en daarom wordt iedereen vriende lijk verzocht het papier goed gebun deld of verpakt in dozen tijdig aan de straatkant gereed te zetten. Ook dit jaar organiseert Missienaaikring Oirlo weer een handwerk- en hobbytentoonstelling, die gehouden wordt in 't zaaltje van café De Terp (tegenover de kerk); ingang via het café. Er zijn weer vele mooie spullen gemaakt door de dames; deze spul len zullen verkocht worden. Ook worden er mooie spullen verloot, o.a. standaard met kaars, kerstlaken, tafelloper, gehaakt kleed, poppen- bedje met pop, mand met levens middelen. De handwerk- en hobbytentoon stelling is zaterdag 10 november van 13.00 tot 20.00 uur. De trekking van de loterij is om 20.00 uur. De toegang is gratis. De Borstkankervereniging Nederland afd. Venray organiseert samen met het st. Elisabeth zieken huis in Venray een informatieavond voor lotgenoten en belangstellen den. De avond vindt plaats op woensdagavond 7 november om 20.00 uur in het personeelsrestau- rant van het st. Elisabethziekenhuis, Merseloseweg 130. Het thema van de avond is Erfelijkheid bij borst kanker. Er zal een inleiding gehouden worden over erfelijkheid bij borst kanker door mevr. M. v. Roosmalenonderzoekscoördinator en mevr. M.A. Oude Elberink, oncologisch verpleegkundige. Daarna zal een videofilm getoond worden en er zal ruim gelegenheid geboden worden om vragen te stel len. Uiteraard is er ook gelegenheid voor informeel contact. De gewone inloopavond vervalt hiermee. U wordt verzocht uw komst tele fonisch door te geven bij: Jeanne, tel. 584609; Tiny, tel. 532620; Netty, tel. 581562 of Marlies, tel. 571683. De kerst- en sfeershow van bloe- menboetiek Berly Fleur aan de Venrayseweg 7 in Overloon staat dit jaar in het teken van het thema fleur en kleur. In novem ber kunnen bezoekers tijdens een viertal open dagen komen genie ten van 'een show met rust'. De show zal sfeervol, warm, mooi, stijlvol, mysterieus, gezellig en knus zijn. Onder het genot van koffie, chocomel en/of kruidenkoek en op sommige tijden live-muziek en zang zijn bezoekers van harte welkom op donderdag 15 november van 9.00 tot 21.00 uur, vrijdag 16 november van 9.00 tot 21.00 uur, zaterdag 17 november van 9.00 tot 21.00 uur en zondag 18 november van 10.00 tot 17.00 uur. In verband met de voorbereidin gen voor de kerst- en sfeershow is Berly Fleur van maandag 12 tot en met woensdag 14 november geslo ten (telefonische bestellingen wor den door de medewerkers wel uitge voerd). De deuren van Emoffa Jeans aan de Vierlingsbeekseweg zijn tij dens de open dagen van Berly Fleur ook geopend. PEEL EN MAAS on line ww w. vanden munckhof.nl/ nieuws

Peel en Maas | 2001 | | pagina 13