G roen licht voor mestverwerking 'Maas en bruggen' Vrijwilligers in het zonnetje 11 Workshop ivoor vrouwen met uitkering Expositie bij Verlinden Juwelier Rijden onder invloed Deskundig hypotheekadvies bij financiering Vrouw breekt been bij val van fiets Doe mee met het Literair Café Bibliotheek wijzigt tarieven Filmkring Venray Tuinbouw belangenbehartiging LTO-Nederland eel en maas donderdag 1 november 2001 - Pagina 11 elet Orgadry mag aan Steegsepeelweg installatie bouwen De komst van een mestverwer- jngsinstallatie aan de Iccgsepeelweg in Ysselsteyn is eer een stap dichterbij. De emeenteraad gaf het college toe- icmming om de bouw van een iods van 112 bij 30 meter verder fte handelen. Want het is nu nog strijd met het geldende bestem- lingsplan. De initiatiefnemers om Bouwman en Sieb Nijssen jllen met hun bedrijf Orgadry vertollige mest van intensieve eehouderijen uit de gemeenten 'enray en Meerlo-Wanssum ver kerken en exporteren. In twee commissies is begin okto- er al gepraat over de plek waar nestverwerking mogelijk gemaakt noet worden. Want iedereen is het •rover eens dat, vooral met de nieu- kie mestwetgeving op 1 januari 002, de komst van mestfabrieken welhaast noodzakelijk is. Verschillende fracties pleitten in de ommissie nog voor vestiging op iet agrarisch bedrijventerrein in 'sselsteyn (ABY). Maar gezien de omvang van de loods en de stank overlast voor de nabijgelegen bebouwing en het sportpark, was nu bijna iedereen ervan overtuigd dat de Steegsepeelweg toch de beste locatie is. Op de plek waar voorma lig raadslid Wim Willems begin jaren negentig al een mestfabriek wilde beginnen. Frans Janssen (CDA) onder streepte de noodzaak van mestver werking. "Om de toekomst van de veehouderij veilig te stellen. Want 95 procent moet zijn mest elders afzetten. De techniek is nu zover dat mestverwerking een alternatief geworden is." Janssen plaatste wel kanttekeningen bij de landschappe lijke inpassing. "Het gebouw wordt wel erg dominant in dat gebied." Bert Linskens (PvdA) vond de Steegsepeelweg ook de beste plek. "Alleen de schade aan het wegdek mag niet voor rekening van de gemeente komen. En de loods mag niet vobr andere doeleinden gebruikt worden." Ook Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) had zijn bedenkin gen over de veel te smalle Steegsepeelweg. "De weg moet met de toename van het zware verkeer minstens zes meter breed worden. Anders komen er ongelukken van." Hans Teunissen (D66) vond het ABY 'nu geen optie meer' en kon instemmen met het voorstel. Alleen John Oosterbeek (VVD) was tegen. "We zien dat liever niet op die plek. Het is qua omvang niet passend in het gebied. Ook ver keerstechnisch niet. Want een mil joen gulden ben je zo kwijt voor een nieuwe weg." De VVD'er gaf als alternatief andere vrijkomende bebouwing in het buitengebied aan. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) hechtte de meeste waarde aan de milieuaspecten. "Vermindering van de milieube lasting telt zwaar." Wethouder Houba (VVD) oor deelde dat er nog veel moest gebeu ren om de loods landschappelijk in te passen in het open landschap aan de Steegsepeelweg. Volgens hem is het niet mogelijk de ontstane schade aan de wegen te verhalen. "Want iedereen mag er gebruik van maken. En ook de aanleg van een bredere weg kan niet afgedwongen worden bij de initiatiefnemers." Volgens milieuwethouder Heidens (CDA) is het eén 'perfecte plek'. "Want het is een landbouw- ontwikkelingsgebied. Daar zullen in de toekomst meer grote agrarische bedrijven geconcentreerd worden. En er gelden minder strenge milieu- eisen. Ook is er voldoende afstand tot andere bebouwing." PvdA, VVD en Samenwerking wilden niet meewerken aan delega tie aan het college. Zij wilden betrokken blijven bij de verdere uit werking. CDA, fractie Van de Vorle en D66 vonden dit niet nodig waardoor B en W Orgadry vrijstel ling kunnen verlenen van het gel dende bestemmingsplan. De uitbreiding van de mestver werkingsinstallatie van varkensbe drijf Houbensteyn leverde veel min der discussie op. Er is immers al een bestaande istallatie en de bredere Ysselsteynseweg is wel berekend op het zware landbouwverkeer. Vanaf 14 augustus zijn wij voortaan op maandag gesloten Eindstraat 12, tel. 581553 nray Op donderdag 8 november houdt iet comité Vrouwen en een uitke ring uit Venray wederom een work shop creatief interieur veranderen onder leiding van Joke Philipsen. De vorige workshop was een groot succes. Met een smalle beurs een prettige ivoonomgeving te creëren vraagt im originaliteit. Daarom zullen wij leze keer meer aandacht schenken an de praktische kanten. De workshop vindt plaats bij de 'rijwilligerscentrale, Marktstraat 8 'an 13.15 tot 15.00 uur. Heeft u langstelling? Voor inlichtingen lunt u bellen met Ria, tel. 0478- 589349 of 584813. Iedere eerste donderdag van de maand zal op bovenstaand adres een "•l' bijeenkomst worden gehouden voor vrouwen met een kleine beurs. Kom gerust vrijblijvend binnen lopen. Leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 van de Petrus Bandenschool hebben woensdag middag de resultaten gepresenteerd van hun project 'Maas en bruggen'. In de diverse leslokalen van de basisschool was een kleine expositie ingericht met alle werkstukken die de leerlingen van de vijf groepen in een week hadden vervaardigd. Centraal stond alles wat met de Maas en bruggen te maken had. Kinderen, ouders en andere belang stellenden namen woensdag een kijkje en genoten van de videopre sentatie, foto's, tekeningen, verha len en werkstukken die de leerlin gen gemaakt hebben. Het project maakt onderdeel uit van het Comeniusproject, een uitwisseling van de Petrus Bandenschool met scholen in Engeland, Duitsland en Zweden. Dit project loopt al tweeë neenhalf jaar en wordt aan het einde van dit schooljaar afgesloten. Els, Marloes en Birgit van groep 8 heb ben met heel veel plezier aan het project gewerkt: "Wij zijn de hele week hard bezig geweest met het Maas/bruggenproject. Het was een zeer interessant en boeiend project en wij waren er allemaal vol van. We zijn ook bij de Maasheggen geweest, een mooi natuurgebied met prachtige dassenpaden. De leefwijze van de das is heel interessant. We vonden zelfs uitwerpselen die een das in kuiltjes had verborgen." Onder de noemer 'Omega, Diamant Champagne' organi seert Verlinden Juwelier in Venray van 4 tot eft met 10 november een bijzondere ver koopexpositie rondom de diamant en het befaamde Zwitserse horlo- gemerk Omega. Verlinden Juwelier grijpt de intro ductie van drie nieuwe modellen van Omega, de Omega de Ville Coaxiale, de Constellation Quadra en de Broad Arrow aan om een exclusieve verkoopexpositie te organiseren. Met de Omega de Ville levert Omega een revolutionaire bij drage aan de indrukwekkende comeback van het mechanische hor- >ge. In dit uurwerk heeft het Zwitserse bedrijf namelijk een nieuw hart ingebouwd, het coaxiale echappe ment of ankergang. Deze vinding van de Engelse meesterhorlogema- ker George Daniels heeft als bijzon dere kwaliteit dat er geen wrijving tussen de radertjes plaatsvindt. Hierdoor is er geen smeermiddel en minder onderhoud nodig wat als resultaat een verbetering van de nauwkeurigheid heeft opgeleverd. 0e terugkomst van het gouden >rloge heeft de ontwerpers van mega geïnspireerd tot de Constellation Quadra, een stijlvol en elegant damesuurwerk waarvan ten nisster en fotomodel Anna Kournikova de ambassadrice is. Daarnaast wordt de Speedmasterlijn uitgebreid met de Broad Arrow, een •nodel dat qua vormgeving is geba seerd op de allereerste Speedmaster ll't 1957, een robuuste, sportieve chronograaf met karakteristieke wij zers en wijzerplaat. DIAMANT Naast de presentatie van Omega- urwerken kunnen bezoekers van blinden Juwelier tijdens de ver- °opexpositie ook kennis maken •net de fascinerende wereld van de 'amant. Aj eeuwenlang spreken mamanten tot de verbeelding, los of als basis van een bijzonder sieraad. T'jdens de expositie week beschikt verlinden Juwelier over een uitge breide collectie en kunt u er, maar .atuurlijk ook erna, terecht voor "iformatie over de vele toepassings mogelijkheden van deze bijzondere edelsteen. Om de opening van de verkoopexpositie op zondag 4 november extra cachet te geven houdt Verlinden Juwelier, in samen werking met het Venrays wijnhuis, een champagneproeverij met een drietal champagnes van topmerken. De opening van de expositie, waar bij een vertegenwoordiger van Omega Nederland en een diaman tair aanwezig zullen zijn, is op zon dagmiddag 4 november van 14:00 tot 19:00 uur. Entreebewijzen voor deze beslo ten opening op zondag 4 november kunt u telefonisch bestellen op tele foonnummer: 0478 -'58 68 17. Verlinden Juwelier is gevestigd aan de Grote Markt 7 in Venray. Tennisster Anna Kournikova kiest voor Constellation Quadra Dinsdagavond is een 55-jarige man uit Overloon op de Vierlingsbeeksweg in zijn woon plaats betrapt op het rijden onder invloed. De man kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Wonen in bestemmingsplan Brabander Een huis in de Brabander in Venray kopen, doet u niet iedere dag. Het is tenslotte een van de grootste uitgaven die u in uw leven doet. Maar het is niet slechts een uitgave, het is een investering in uw toekomst. Daarom is het belangrijk hier goed bij stil te staan. Want zeker bij het kopen van een nieuwbouwwoning komt heel wat kijken. Omdat er tegenwoordig zoveel verschillende soorten hypotheken zijn, is het vaak noodzakelijk des kundig, maar vooral ook onafhanke lijk advies in te winnen. Bij De Hypotheekshop aan de Patersstraat 3 in Venray bent u daarvoor aan het juiste adres. Daar kan men u alles vertellen over de financiering van een nieuwbouwwoning. Bij het kopen van een nieuwbouwwoning komen andere zaken kijken dan bij de koop van een bestaande woning. Zo zijn er allereerst de verwervings kosten. Verschil met de aankoop van een bestaande woning is bij voorbeeld dat u geen taxatiekosten hoeft te betalen. Wel moet u bij het bepalen van de hypotheeksom reke ning houden met de bouwrente, en ook met de kosten voor de aanleg van de tuin, en de kosten van het 'meerwerk' dat u eventueel wilt laten uitvoeren. Een ander verschil is dat u het hypotheekbedrag niet ineens betaalt, zoals bij een bestaande woning, maar in 'bouwtermijnen'. Naarmate de bouw vordert, is er steeds een betaling verschuldigd. De hypo theek wordt in 'depot' gehouden bij de geldverstrekker. Dit depot is een soort bankrekening, van waaruit elke keer een betaling kan worden gedaan. Zodra dit bouwdepot wordt geopend, moet u ook bouwrente gaan betalen. De hypotheekadviseur van De Hypotheekshop kan u uitgebreid informeren over hypotheken voor nieuwbouwwoningen, zoals die in Brabander. Adviseurs van De Hypotheekshop volgen de ontwik kelingen in de hypotheekmarkt op de voet. Via permanente opleidin gen houden zij hun kennis up-to- date, waardoor ze u altijd een actu eel advies kunnen geven. Zij kunnen u, in alle fasen van uw leven, onaf hankelijk en deskundig adviseren, ook als het eens wat tegenzit. De Hypotheekshop is aan geen enkele bank of financiële instelling gebon den; u heeft de keuze uit alle hypo theken van vrijwel iedere bank of verzekeringsmaatschappij. Zo kunt u bij De Hypotheekshop shoppen en vergelijken op één adres. U krijgt een volkomen onafhankelijk advies, en vooral ook een advies dat precies bij u past. Een hypotheek is meer dan een lening: uw woning is immers een investering voor uzelf. Daarom is een persoonlijk advies zo belangrijk. De adviseur van De Hypotheekshop kan samen met u een gedegen aavies-op-maat samen stellen, dat gebaseerd is op uw per soonlijke situatie, nu en in de toe komst. Want niet alleen uw huidige omstandigheden, ook uw toekomst is bepalend voor de hypotheek die bij u past. Gaat u of uw partner bij voorbeeld minder werken; zijn er kinderen op komst; allemaal vragen die te maken hebben met uw per soonlijke financiële 'situatie. Op basis hiervan stelt de adviseur van De Hypotheekshop voor u een strikt persoonlijk advies samen. Exclusief bij De Hypotheekshop kunt u terecht voor een aantal unie ke producten. De WoonRust Hypotheek Bescherming vangt tij delijk inkomensverlies op bij werk loosheid, arbeidsongeschiktheid of overlijden. De Hypotheek Huiswaarde Garantie van WoonRust garandeert de aankoop- waarde van de woning, als de geld verstrekker door onvoorziene omstandigheden tot verkoop van de woning overgaat. Kortom, met de zekerheid van WoonRust kan u van alles overkomen. Met meer dan 200 vestigingen is De Hypotheekshop de grootste keten van onafhanke lijke hypotheek-adviseurs van Nederland. Als u ook onafhankelijk, deskun dig en gratis advies wilt over de financiering van een nieuwbouw woning in Brabander, loop dan eens binnen bij De Hypotheekshop aan de Patersstraat 3 in Venray. Óf bel voor een afspraak. Telefoon 0478- 515755. Bij een aanrijding op de Eremietenstraat in Sint Anthonis is zondagmiddag een 48-jarige vrouw uit Overloon gewond geraakt. De vrouw kwam met haar fiets in bot sing met een man die naast haar fiet ste. Door de val brak zij een been en is voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer Vizier, de organisatie voor dienst verlening aan mensen met een ver standelijke handicap, zet op zater dag 3 november vrijwilligers in het zonnetje. In het kader van het Internationale jaar voor de Vrijwilliger krijgen vrijwilligers van Vizier een feestelijke avond aangeboden in Fitland in Mill. Tevens krijgen zij een fotoboek over vrijwilligerswerk uitgereikt. Gedurende de avond is er een uitge breide fototentoonstelling met betrekking tot vrijwilligerswerk bij Vizier te bezichtigen. Vizier verleent diensten aan zo'n 3000 mensen met een verstandelijke handicap in de driehoek Den Bosch, Nijmegen, Venlo. Naast en ter aan vulling van deze dienstverlening bieden vele vrijwilligers hun dien sten aan. Meer dan 600 mensen, jong en oud zijn op de een of andere manier betrokken bij de ondersteu ning van mensen met een verstande lijke handicap. Dit gebeurt op vele manieren, die allemaal even waardevol zijn. Zo zijn er vrijwilli gers die actief betrokken zijn bij de vrije tijdsbesteding van cliënten. Zij ondersteunen vele clubactiviteiten zoals voetballen, creatieve clubs, biljarten, muziek- en dansclubs. Anderen richten zich als vrijwilliger meer op één persoon. Zij vervullen een rol als bezoekvriend- of vrien din. Soms groeit deze persoonlijke relatie uit tot een vriendschappelijke band. Een band die voor beiden dan zeer waardevol is en waarbij je niet zozeer meer over vrijwilliger kunt spreken maar over een vriend schapsrelatie. Een nieuwe vorril van vrijwilligerswerk die de laatste jaren toeneemt wordt bij Vizier aangebo den onder de naam Praktische ThuisHulp. Bij deze vorm van vrij willigerswerk wordt met name ondersteuning geboden in de thuis situatie bij mensen. Daarbij kan het gaan om ondersteuning aan een gezin met een verstandelijk gehan dicapt kind. Bijvoorbeeld om de opvang tijdens een weekend van het kind met een handicap of om een 'speelkameraadje'. Ook het bezoe ken van mensen met een verstande lijke handicap die meer zelfstandig wonen en samen activiteiten onder nemen als boodschappen of gewoon uitgaan behoort tot de verschillende manieren waarop vrijwilligers van grote waarde zijn. Praktische ThuisHulp sluit aan bij de ontwik kelingen in de zorg- en dienstverle ning aan mensen met een verstande lijke handicap die meer en meer wordt aangeboden in de eigen oor spronkelijke woonomgeving van mensen. Dus ook bij u in de buurt. Voor meer informatie over Praktische ThuisHulp kunt u bellen naar telefoonnummer 0413 - 214 005 of 0413 - 214 006. Bent u geïn teresseerd in het vrijwilligerswerk bij Vizier dan kunt u altijd vrijblij vend informeren bij een van de de coördinatoren voor het vrijwilligers werk. (telefoonnummer 0485 - 499 279) Afhankelijk van uw mogelijk heden en interesse kunnen zij u doorverwijzen naar een contactper soon bij u in de regio. fleurt De maand oktober brengt de volgende opgave "Wie weethoe ver. in leed en pijn, Wij zullen hebben rondgezworven Voordat wij weer tezamen zijn De telkens terugkerende vragen zijn: uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 23 november a.s. sturen naar het Secretariaat, Rochusstraat 1 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadsel ige Roos gehuldigd. pe opgave van de vorige maand was niet zo gemakkelijk. Toch was er nog een goede inzending. Dc stand na de maand september is ais volgt: mevrouw R. van Daal 80 punten, de heer J. Craghs 70 punten, mevrouw L. Colsen 60 punten, mevrouw H. van Beek en dhr. A. Leijssen 50 punten, mevrouw R. van Dommelen 30 punten, de heer A. Kroft 20 punten en mevrouw L. Geurts 10 punten. Albert Verwey was de dichter van "Haar brief', het gedicht dat het frag ment van de vorige keer leverde. De dichter laat de geliefde aan het woord. Zij merkt dat woorden, op schrift gesteld, te kort schieten. Haar gevoel kan zij niet in een brief neer leggen. Een brief mist nu eenmaal lach en stem, maar stem vooral! Zij is bang iets verkeerds te zeggen. Was hij maar hier of zij bij hem dan zou ze zacht kunnen zeggen, wat haar bezig hield. Hij zou overtuigd raken van haar liefde, ondanks de pijn die zij heeft dat ze hem niet alles zeggen kan. Albert Verwey - Haar Brief Nu zit ik hier alleen en schrijf. Maar 't schrijven laat mij onvoldaan, 'k Voel iets dat ik niet schrijven kan En laat op 't eind iets anders staan. ik wou hem zeggen wat ik denk, Maar weet niet hoe ik 't schijven zal: Want wat een mens in woorden schrijft Mist stem en lach. ach stem vooral! Dat maakt mij angstig of ik soms Verkeerd schrijf wat ik zeggen wil - Was hij maar hier of ik bij hem. Dan zei ik 't zacht en lachte stil. Dan zou hij wel geloven dat Ik hem zo lief heb als ik kan - Maar liefde is mij zo pijnlijk sinds Ik hem niet alles zeggen kan Deze maand bestaat het Literair Café precies 10 jaar. Dc maand november biedt daarom een feestelijk programma. Noteren dus: Hedenavond 1 november: Toneelbewerking van "De Tweeling" van Tessa de Loo in de Schouwburg van Venray. Tweelingen krijgen toegang voor de prijs van 1Melden bij de kassa! Donderdag 15 en vrijdag 16 november: Jubileumprogramma: Literatuur om te smullen bij Tante Jet in Blitterswijk. Dineren met literaire intermez zo's. Snel reserveren Ivmi. beperkt aantal plaatsen! Op de 22e november verzorgt het Literair Café een avond mót muziek en I verhalen voor ouderen in de foyer van Schuttersveld. Nicolaas Matsier komt op zondagmorgen 25 november in het Theehuis spreken over zijn werk; aanvang 11.30 uur. Reserveert u ook reeds de zondagmorgen 16 december? Voor de derde keer zal het literair café in samenwerking met de Yolksmuziekgroep Mallemoer u proberen in de stemming van Kerst en Oud en Nieuw te bren gen! Het volledige jaarprogramma is gratis op te vragen bij het secretariaat. U kunt zich daar ook melden als donateur. Voor ƒ35,- per jaar steunt u het Literair Café en krijgt u bovendien reductie op dc cntieekosten van de bij eenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1. 5801 v^RR Venray, telefoon: 0478-582948. De abonnementstarieven van de Openbare Bibliotheek Venray wor den met ingang van 1 januari 2002 verhoogd met 2,50 gulden. Omdat de tarieven in verband met de invoe ring van de euro worden afgerond, valt de uiteindelijke verhoging in de meeste gevallen iets lager uit. Het lidmaatschap voor de leden tot 18 jaar blijft gratis. Ook de gelegenheidspas is gratis, u betaalt alleen 2,50 gulden extra voor het lenen van een boek of elk ander materiaal. Deze pas is uiter mate geschikt voor diegenen die slechts sporadisch gebruik willen maken van de bibliotheek. Leden van 18-21 jaar betalen 14,75 euro, leden van 21-65 jaar betalen 19,25 euro en leden van 65 jaar en ouder betalen 12,50 euro voor een jaar abonnement. Bent u alleen geïnte resseerd in het lenen van cd- roms/dvd's, dan kunt u een abonnement nemen voor 10,25 euro. Voor ouderen en gehandicap ten tot 65 jaar, die niet in de gele genheid zijn om zelf naar de biblio theek te komen, bieden we het bibliotheek aan huis abonnement aan voor 28,25 euro. De leengeldta rieven in 2002 zijn voor de boeken, tijdschriften en bladmuziek vastge steld op 0,10 euro. Voor het lenen van een Sprinter, dit zijn zojuist ver schenen, zeer actuele boeken, betaalt u 115 euro en voor een taal cursus 3,40 euro. De uitgebreide collectie cd-roms kunt u lenen.voor 0,75 euro, dvd's voor 2,25 euro en video's voor 0,50 euro. Deze drie materialen worden uitgeleend voor een week. Een uitgebreid overzicht van alle tarieven die door de biblio theek Venray in 2002 gehanteerd zullen worden, vindt u in de biblio theek. De openingstijden zijn dins dag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. De tweede film in Serie A is Rush Hour 2. Deze film draait op vrijdag 2 en zaterdag 3 november om 18.45 uur en zondag 4 november om 13.45 en 16.15 uur. Het is een Actie-Komedie met o.a. Jacky Chan, Chris Tucker, Zhang Ziyi en Roselyn Sanchez. Na hun belevenissen uit deel 1 zijn LAPD-cop Carter (Tucker) en inspecteur Lee (Chan) aan het uit rusten in Hong Kong, waar toevallig net de Amerikaanse ambassade wordt opgeblazen. Lee en Carter stellen een onderzoek in en komen op het spoor van een bende valse munters dat uiteindelijk naar Las Vegas leidt. Het verhaal is zeer een voudig en volledig ondergeschikt gemaakt aan de grappen en grollen van Tucker en de actie van Jackie Cham. De Tuinbouwvakorganisatie ZON en haar studieclubs houden woens dag 7 november om 19.15 uur in hotel Asteria in Venray de algemene ledenvergadering. Het thema is Tuinbouw belangenbehartiging LTO-Nederland. Medewerking ver leden de heren Frqans Hoogervorst, voorzitter vakgroep LTO Glastuinbouw en Frans van Beerendonk, voorzitter vakgroep LTO Vollegrondsgroententeelt. Ondernemers in de tuinbouwsec tor ondervinden dat politiek en maatschappij de bedrijfsvoering in hoge mate beïnvloeden en dat dit zelfs steeds meer toeneemt. Individuele ondernemers, telers- groepen en belangenbehartigende organisaties trachten ieder op een eigen manier belemmeringen te beperken en bedreigingen om te zet ten in kansen. De vakgroepen LTO- Nederland proberen namens en voor de sectoren uw belangen op basis van collectiviteit te behartigen. Toch blijkt het vaak lastig om met u, leden, goed en inhoudelijk te communiceren over het doel, de strategie en de resultaten van LTO. De voorzitters van beide LTO vakgroepen tuinbouw presenteren hun visie en koers op een aantal belangrijke onderwerpen zoals bij voorbeeld energie, gewasbescher ming en personeelsvoorziening.

Peel en Maas | 2001 | | pagina 11